COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY NABÍDKA ŠTĚŇAT VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2018

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 20. 5. 2018

Little

Letošní ročník Mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích - Nord Bohemia Canis - proběhl o víkendu 19. - 20. 5. 2018, přičemž plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 20. 5. 2018.

Osm cotonků - 3 psy a 5 fenek - posoudil český rozhodčí pan Miroslav Václavík. Titul BOB od něho získal český pes ve třídě mladých Little Miky from Cotton Home.

Cotonci měli v Litoměřicích zastoupení i v JuniorHandlingu - ve věkové kategorii 9 - 13 let soutěžila Ema Hrušková a její fenečka Zlatonka z Jizerského Pekla, v kategorii 13 - 17 let pak Šárka Hromková a Boon Jewel Joy from Pilsen. Oběma děkujeme za reprezentaci.

Na této výstavě pes Little Miky from Cotton Home a fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses splnili podmínky pro zisk titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 05. 2018

JARNÍ AGILITY HAFBO ZÁVOD PRAHA, 13. 5. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V neděli 13. 5. 2018 uspořádal kynologický spolek Haf Bez Obav v Praze Řeporyjích Jarní agility HafBO závod pro všechny pejsky, kteří s nimi trénují. Nechyběly zde ani zástupkyně cotoní mafie - ostřílená závodkyně Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a začátečnice Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku) a Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses), díky čemuž se plemeno Coton de Tuléar stalo nejpočetněji zastoupeným plemenem na těchto závodech.

Pippi startovala v kategorii štěňátek a byla nejmladší účastnicí. Proti ní nastoupil například belgický ovčák nebo italský chrtík. To jí ale nevylekalo, zaběhla hezké běhy a umístila se na 5. místě. Daisy byla jako jediná závodnice kategorie S+M úplným začátečníkem bez jakýchkoli zkušeností ze závodů. I přesto se umístila na pěkném děleném 4. - 5. místě. A agiliťácká matadorka Nocaima? Ta to celé vyhrála :D.

Paničkám, Daisy, Nocaimě i Pippi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z tohoto závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.05.2018

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WIESELBURG, 13. 5. 2018

Quick

Mezinárodní výstava psů všech plemen se v rakouském Wieselburgu konala o víkendu 12. - 13. 5. 2018, přičemž cotonci se na ní předvedli standardně v neděli 13. 5. 2018.

Dva rakouští zástupci plemene Coton de Tuléar - pes ve třídě mladých Quick Silver Ráj Karpat a pes ve třídě otevřené Kaemon Ráj Karpat se představili rakouské rozhodčí paní Elfriede Heidecker.

Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stal mladý rakouský pes Quick Silver Ráj Karpat. Zároveň splnil podmínky pro zisk titulu Rakouský junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 05. 2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY OSTRAVA - TŘEBOVICE, 12. 5. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

V sobotu 12. 5. 2018 se v Ostravě - Třebovicích uskutečnily dvojzkoušky agility, na kterých startovala i fenečka Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) a její paničce Kláře Válkové.

Lilli plemeno Coton de Tuléar reprezentovala v kategorii SA2. Mezi 16 závodníky této kategorie v první zkoušsce doběhly na 9. místě a v té druhé se pak diskvalifikovaly.

Paničce i Lilly děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.05.2018

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LUČENEC, 12. - 13. 5. 2018

Frizbee

Dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen ve slovenském Lučenci proběhla o víkendu 12. - 13. 5. 2018 a plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení po oba dny.

Dvě fenečky z polské chovatelské stanice Cobegarden - fenku v mezitřídě Frizbee Cobegarden a fenku ve třídě šampionů Bella Donna Cobegarden - v sobotu posoudila maďarská rozhodčí paní Szilvia Gróf a v neděli polská rozhodčí paní Monika Kuriata-Okarmus.

Obě rozhodčí se shodly na stejné vítězce - 2 x CACIB a 2 x BOB získala Frizbee Cobegarden. V sobotu se jí dařilo i v závěrečných soutěžích, kde byla vyhlášena 2. nejlepší fenou 9. FCI skupiny (Res. BIG). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 05. 2018

ZÁVODY O PLZEŇSKÉHO AGILIŤÁKA, 12. 05. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 12. 5. 2018 se v Plzni konaly oficiální agility závody O plzeňského agiliťáka, na kterých jako správný Plzeňák nemohl chybět Cukřík Chundelaté Kouzlo se svou parťačkou Ritou Firýtovou starší.

Cukřík startoval v kategorii Veterán. Parkur se mu moc nelíbil, a tak se diskvalifikoval jak v jumpingu, tak ve zkouškách, kde zamířil do špatného konce tunelu.

Paničce, parťačce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci plemene na těchto zkouškách.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.05.2018

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ HRADEC KRÁLOVÉ, 12. 5. 2018

Bady

48. ročník krajské výstavy psů se v Hradci Králové uskutečnil v sobotu 12. 5. 2018. Nechybělo na ní ani plemeno Coton de Tuléar.

Tři čeští cotonci - psi Bady Krkonošský Květ a Lucky Hel-Dje Best of Cotton a fenka Rubby Ir-Ive Best of Cotton byli posouzeni českým rozhodčím panem Tomášem Kučerou.

Titul Krajský vítěz získal pes ve třídě vítězů Bady Krkonošský Květ.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 05. 2018

PROCHÁZKA ZÁMECKÝM PARKEM V DOLNÍCH POČERNICÍCH, 8. 5. 2018

Na státní svátek - v úterý 8. 5. 2018 - se uskutečila v pořadí již druhá procházka s cotonky do zámeckého parku v Dolních Počernicích, kterou provázel Cyril (Cassanova Cyril z Poříčského Statku).

Procházky, která začínala i končila na Černém Mostě se zúčastnilo 11 zástupců plemene Coton de Tuléar - Anita, Atík, Boon, Brix, Cassie, Cyril, Daisy, Fitampito, Nocaima, Pippi a Ronnie a jezevčík Max. Kromě zámeckého parku a návštěvy restaurace Léta Páně si prošli i místní golfové hřiště.

Počasí bylo ukázkové, sluníčko svítilo na plné baterky a tak se mnozí osvěžili i v přilehlém rybníku.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 17.05.2018

ROZKVETLÁ TUNELIÁDA S BOUDOU PŘEROV, 8. 5. 2018

Leontýnka z Vraní Osady

Na státní svátek - 8. 5. 2018 - se v Přerově uskutečnily neoficiální agility závody - Rozkvetlá tuneliáda s Boudou Přerov. Cotonky zde zastupovala fenečka Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou.

Leontýnka startovala v kategorii Začátečníci. Bez zaváhání s krásným odložením na startu čistě zvládla všechny tři tunelové parkury a zaslouženě se tak mezi 9 závodníky 2 x umístila na 2. místě a jednou byla první.

Paničce i Leontýnce gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.05.2018

PODKOKŠÍNSKÉ AGILITY TROJZKOUŠKY, 05. 05. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 5. 5. 2018 se ve Spáleném Poříčí u Plzně konaly 2. Podkokšínské trojzkoušky pro útulek v Borovně, na kterých nechyběl ani cotonek Cukřík Chundelaté Kouzlo se svou parťačkou Ritou Firýtovou.

V krásném sluníčkovém dni se Cukříkovi v kategorii Small - veteráni běželo opravdu dobře. V prvním běhu se umístil a 3. místě, ve druhém na 4. místě a třetí běh díky ukázkovému čistému běhu vyhrál.

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na těchto zkouškách.

Fotografie a video z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.05.2018

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 6. 5. 2018

Arachne

Květnová Mezinárodní výstava psů všech plemen v Praze se konala o víkendu 5. - 6. 5. 2018. Cotonky zde mohli návštěvníci potkat tradičně v neděli 6. 5. 2018.

Jedenáct zástupců plemene Coton de Tuléar - čtyři psy a sedm fenek - posoudil maďarský rozhodčí pan Zsolt Bíró. Vítězkou v plemeni se díky zisku titulu BOB stala polská fenka ve třídě šampionů Arachne the Happy Coton.

Na této výstavě česká fenečka Yasmine Ráj Karpat a polská fenečka Arachne the Happy Cotton splnily podmínky pro zisk titulu Česká Šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 05. 2018

SPOLEČNÝ START COTONKŮ NA PRAŽSKÉM MARATONU, 5. 5. 2018

I letos byli cotonci vyzváni ke společnému startu na pražském maratonu, který se uskutečnil v sobotu 5. 5. 2018 v pražské Stromovce v rámci oficiální proházky se psy.

Tak jako loni přišlo plemeno na této jedinečné akci reprezentovat 5 zástupců plemene Coton de Tuléar - čtyři hafani a jedna fenečka - Andy Gedači, Atík (Atrey z Kozlovické Zahrady), Dante Poklad Vysočiny, Cherry Sněženky z Madagaskaru a Ronnie (Zeus Klenot Toliary).

Počasí vyšlo perfektní a tak i přesto, že 3 ze startujících jsou už zasloužilí důchodci, všichni prošli celou 4,5 kilometrovou trasu a dorazili do cíle.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 06.05.2018

Česká RepublikaOBLASTNÍ VÝSTAVA PSŮ KELČ, 1. 5. 2018

Leontýnka

Na státní svátek - v úterý 1. 5. 2018 - se v Kelči uskutečnila 4. oblastní výstava psů všech plemen vyjma Německého ovčáka.

Plemeno Coton de Tuléar mělo na této výstavě zastoupení díky fenečce v mezitřídě - cotonky zde reprezentovala Leontýnka z Vraní Osady.

Slovenský rozhodčí pan Tibor Havelka Leontýnku ocenil hodnocením Výborná 1.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 05. 2019

KVALIFIKAČNÍ ZÁVODY NA AGILITY EOJ, 28. - 29. 4. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

O víkendu 28. - 29. 4. 2018 v Přerově proběhl agility kvalifikační závod na European Open Juniorů (EOJ). Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení díky fenečce Queen Lillien Hraběnčin Ráj a její paničce Kláře Válkové.

Celkově se na této kvalifikaci sešlo 101 týmů. Lilly s ohledem na paniččin věk startovala v kategorii D - small, tj. ve věkové kategorii do 14 let pro malé psy, kde bylo 15 soutěžících. Vedly si velmi dobře - v Agility doběhly 2 x na 6. místě, jednou byly 11. a jednou se diskvalifikovaly. V Jumpingu se umístily na pěkném 4. a 5. místě.

Paničce i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.05.2018 | Aktualizováno 05.05.2018

Chorvatsko4 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ZADAR, 29. 4. - 1. 5. 2018

Mars

Hned 4 mezinárodní výstavy se konaly v chorvatském Zadaru ve dnech 29. 4. - 1. 5. 2018. Jediným zástupcem plemene Coton de Tuléar na nich byl český pes ve třídě šampionů Mars the Sweetest Coton.

Irská rozhodčí paní Marie Thorpe, švédská rozhodčí paní Monika Vinker Stafberg, chorvatská rozhodčí paní Jadranka Smojver Selimović i chorvatský rozhodčí pan Igor Selimović mu udělili všechny možné tituly, tedy získal 4 x CAC, 4 x CACIB a 4 x BOB.

Mars the Sweetest Coton na těchto výstavách splnil podmínky pro zisk titulu Chorvatský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 05. 2018

COTONÍ PROCHÁZKA KOLEM ŽELIVKY, 15. 4. 2018

Součástí víkendového programu s klubovou výstavou Coton de Tuléar v Želivu byla i nedělní procházka do tamního okolí, kterou organizovala panička Naďa Trkolová z chovatelské stanice z Poříčského Statku.

Příležitosti proměnit se z nafoukaného gaučáka zpět na normálního cotona využilo 10 těchto dobrodruhů: Annareo, Anita, Atík, Bady, Cassanova Cyril, Coty, Daisy, Jasmín, Jessi a Nocaima. Společně s páníčky vyrazili k tamní malé elektrárně.

Počasí vyšlo ideální - ani vedro, ani zima a tak přítomní kromě důkladného protažení a urousání si neopomněli řádně smočit chlupy v potoku, který jim krátil cesu.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 30.04.2018

TUTAS GAMES - 30 TRIKŮ DO VELIKONOC 2018

Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica

Tereza Zůnová se od ledna do dubna účastnila se svými fenkami Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica online hry TUTAS Games. Cílem této hry bylo pravidelně cvičit, naučit pejsky 30 triků a skládat různé výzvy.

Terka s Daisy a Beauty po celou dobu hry usilovně cvičily, pravidelně odesílaly videa s naučenými triky ke schválení a celou dobu se u toho perfektně bavily :) Za všechno sbíraly body, které poté určovaly jejich pořadí mezi ostatními týmy.

Jak to celé dopadlo? Daisy zvládla nacvičit 20 triků a 2 výzvy a mezi 24 týmy obsadila 5. místo. Zároveň získala speciální ocenění Nejstarší pes v TOP 10. Beauty splnila 19 triků a 3 výzvy a umístila se na 7. místě.

Jak všem trénování šlo, se můžete podívat na sestřihových videích zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.04.2018

COTONCI V POŘADU RADY PTÁKA LOSKUTÁKA

Cotonci v pořadu Rady ptáka Loskutáka

Ve včerejším díle pořadu Rady ptáka Loskutáka jste mohli vidět plemeno Coton de Tuléar.

Moderátor Petr Rychlý, který sám vlastní fenečku cotonka Akinku, navštívil chovatelskou stanici Klenot Toliary, kde si s chovatelkou paní Michaelou Šimůnkovou povídali o tomto plemeni. Taneční triky předvedly i fenečky Terezy Zůnové - Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica.

Pokud si chcete prohlédnout záznam, do 5. 5. 2018 bude volně k dispozici na stránách Nova Plus - část s cotonky začíná kolem 11. minuty.

© Cotonland | Oznámení | 29.04.2018

AGILITY ZÁVODY PŘEROV, 21. - 22. 4. 2018

Diky od Rybářských Stavů
Beatrise

O víkendu 21. - 22. 4. 2018 se v Přerově uskutečnily agility závody Vitar Cup 2018. Plemeno Coton de Tuléar na nich mělo hned dvojnásobné zastoupení - startoval zde cotonek Diky od Rybářských Stavů a fenečka Beatrise.

Diky s paničkou Luckou Kučerovou se zúčastnili pouze sobotní části. V kategorii S (small) se mezi 20 závodníky neztratili - v Jumping Open doběhli na 8. místě a v Agility Open byli jedenáctí. Na závěr si vyšvihli zkoušku v kategorii SA2, ve které mezi 7 závodníky získali známku Výborný a 2. místo.

Beatrise a její panička Monika Němcová absolvovaly oboudenní program. V Jumping Open byly 7. a v agility Open páté. V součtech jim to vyneslo krásné 3. místo v kategorii Small. Ve zkouškách SA3 si také vedly dobře - v sobotu se umístily na 3. místě, v neděle pak na 2. místě se známkou výborná. V poslední zkoušce se diskvalifikovaly.

Paničkám, Dikymu i Beatrise gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.04.2018

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 22. 4. 2018

Bady

Tradiční jarní Mezinárodní výstava psů všech plemen proběhla v roce 2018 ve dnech 21. - 22. 4. 2018, přičemž plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu standarně v neděli, tj. 22. 4. 2018.

Srbskému rozhodčímu, panu Željko Ložičovi, se představilo 11 českých cotonků - 6 psů a 5 fenek. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od něho získal pes ve třídě šampionů Bady Krkonošský Květ.

Na této výstavě cotonci Boon Jewel Joy from Pilsen a Charlotte Ráj Karpat splnili podmínky pro zisk titulu Český Šampion, fenečka Charlotte Ráj Karpat se navíc stane i Šampionkou ČMKU. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 04. 2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY OKROUHLICE I TŘEBOVICE, 21. 4. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 21. 4. 2018 se konaly hned dvoje dvojzkoušky, na kterých mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar - v Okrouhlici a Třebovicích.

V Okrouhlici u Benešova v kategorii SA2 na parkur vyběhla Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou na 56. dvojzkoušky + 1. Venku se Nocaimě dařilo - předvedla 3 čisté běhy. Kvůli houpačce ale dva pro překročení časového limitu skončily diskvalifikací. Poslední běh ale stihla a umístila se tak na 4. místě.

Na dvojzkouškách v Ostravě-Třebovicích se taktéž v kategorii SA2 předvedla Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) s paničkou Klárou Válkovou. V prvním běhu skončily na 5. místě mezi 12 závodníky, v tom druhém se diskvalifikovaly.

Paničkám, Nocaimě i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze zkoušek v Okrouhlici si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.04.2018

Polsko2 x NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRUDZIADZ, 21. 4. 2018

Frizbee

Hned dvě národní výstavy psů se uskutečnily během soboty 21. 4. 2018 v polském Grudziadzu. Plemeno Coton de Tuléar se představilo na každé z nich.

Dopolední výstavu posoudila polská rozhodčí paní Dorota Zabek a odpolední výstavu polský rozhodčí pan Andrzej Stepiński. Oba se shodli na stejném vítězi 2 x titul BOB získala polská fenečka v mezitřídě Frizbee Cobegarden.

Na těchto výstavách se cotonkům dařilo i v závěrečných soutěžích. Polský veterán Cotonbrie Cavalli Just Cavalli byl dopoledne vylášen 2. nejlepším veteránem (Res. BIS Veterán) a odpoledne se ve stejné soutěži umístil na 4. místě. Fenečka Frizbee Cobegarden se pak dopoledne stala Res. BIG 9. FCI skupiny a odpoledne svůj úspěch stvrdila taktéž 4. místem (4. BIG). Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 04. 2018

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA KLUBOVÉ VÝSTAVĚ V ŽELIVU, 14. 04. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 14. 4. 2018 se v Želivu uskutečnila Klubová výstava plemene Coton de Tuléar. A nechybělo na ní ani oblíbené předtančení s cotonkem.

Tanečního vystoupení se ujala Tereza Zůnová se svou fenečku Daisy Chundelaté Potěšení před zahájením výstavy. Obě tradičně sklidily velký potlesk.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie a videa z předtančení si můžete prohlédnout zde. Celkové výsledky klubové výstavy jsou k nalezení zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.04.2018

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD NA MČR V AGILITY LUHAČOVICE, 14. 4. 2018

Beatrise

V sobotu 14. 4. 2018 se v Luhačovicích konal kvalifikační závod na mistrovství České republiky v agility v roce 2018. Zástup zde mělo i plemeno Coton de Tuléar.

Fenečka Beatrise, která se svou paničkou Monikou Němcovou běhá elitní kategorii SA3 bojovala o postup na mistrovství společně s dalšími 65 týmy, přičemž pro postup se musela umístit do 13. místa.

Po třetím běhu holky okupovaly nadějné 14. místo. Bohužel ve čtvrtém, posledním běhu, se Beatrise zdržela reklamacemi na stranu rozhodčích (prostě je řádně proštěkala :D), čímž ztratila drahocenný čas. I tak se ale s paničkou celkově umístily na pěkném 21. místě.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie i video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.04.2018

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY V HORNÍCH POČERNICÍCH, 09. 04. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení
Becky Madagaskarská Lady

V pondělí 9. dubna se v hale v pražských Horních Počernicích konaly oficiální zkoušky v dogdancingu, na kterých nechyběli ani cotonci.

Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou si vytančily zkoušku Dances with Dog 3. úrovně na výborně. Daisinka tak ve svých 11 letech získala titul Master of Dogdancing divize Dances with Dog.

Na zkouškách se objevili také taneční nováčkové - fenka Becky Madagaskarská Lady s paničkou Kateřinou Kvapilovou. Holky si vytančily zkoušku Freestyle 1. úrovně na výborně a krásně tak zahájily svou taneční kariéru.

Paničkám, Daisy i Becky děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie a videa z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.04.2018

SETKÁNÍ COTONKŮ A PÁNÍČKŮ NA PRAZE 13, 26. 5. 2018

V sobotu 26. 5. 2018 se v Praze uskuteční setkání cotonků a páníčků - procházka s cotonky Centrálním parkem Prahy 13. Na procházku zve panička Eva Šalandová z chovatelské stanice White Felicity společně se svými fenečkami Hessie Bavlníkový Květ a Cotonbrie Ombretta Bianca.

Sraz na procházku je v 10:00 v Bronzové ulici při vstupu do parku (orientační adresa Bronzová 2016/13, Praha 5). Délka procházky je odhadována na 3 - 4 hodiny. Půjde se za každého počasí vyjma vytrvalého deště. Při nejistém počasí můžete kontaktovat organizátorku - Evu Šalandovou - na telefonu 603 107 023.

Více informací můžete najít i ve facebookové události zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 21.04.2018

AGILITY TROJZKOUŠKY V OSEKU NAD BEČVOU, 07. 04. 2018

Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 7. 4. 2018 se v Oseku nad Bečvou konaly trojzkoušky v agility - Tři Skoky do Boudy.

Bílé bavlněné barvy tu v kategorii SA2 zastupovali dva cotonci. Diky od Rybářských Stavů s paničkou Luckou Kučerovou a Queen Lillien Hraběnčin Ráj s paničkou Klárou Válkovou.

Diky v prvním běhu skončil na 5. místě s jedním odmítnutím a v druhém běhu se diskvalifikoval. Ve třetím zkoušce ale předvedl krásný čistý běh a zaslouženě se tak umístil na 2. místě z 10 soutěžících. Lilly v první zkoušce doběhla na pěkném 4 místě, v ostatních zkouškách se diskvalifikovala.

Paničkám, Dikymu i Lilly děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.04.2018

RakouskoKLUBOVÁ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SALZBURG, 7. - 8. 4. 2018

Kaemon
Cotonroyal

O víkendu 7. - 8. 4. 2018 se v rakouském Salzburgu uskutečnily hned dvě výstavy. Klubová výstava rakouského ZwergHundeKlubu, který zastřešuje 12 malých plemen 9. FCI skupiny.

Na sobotní klubové výstavy čtyři cotonky - tři psy a fenky - posoudil holandský rozhodčí pan Hans Boelaars. Titul BOB od něho získala slovinská fenka ve třídě otevřené Cotonroyal Misty Mirabelle. Ta zazářila i v závěrečných soutěžích, když byla vyhlášena nejlepším jedincem celé výstavy (BIS). Podpořil ji i její "parťák" Monsieur Ames Ráj Karpat, který se stal 3. nejlepším veteránem (3. BIS Veterán). Oběma gratulujeme.

Na nedělní mezinárodní výstavě dva rakouské zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila litevská rozhodčí paní Ramune Kazlauskaite. Vítězem plemene se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě otevřené Kaemon Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 04. 2018

ŽDÍRSKÉ JARNÍ DVOJZKOUŠKY, 31. 03. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 31. 3. 2018 se ve Ždírci u Plzně konaly jarní dvojzkoušky, kterých se zúčastnil i 10,5 letý veterán Cukřík Chundelaté Kouzlo.

Cukřík společně se svou parťačkou, Ritou Firýtovou starší, startoval v kategorii veteráni Small. V prvním běhu doběhl na 2. místě. V tom druhém ho více než parkur zaujala fenečka, a tak se za ní vyběhl podívat. Za tu diskvalifikaci to určitě stálo :)

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na těchto závodech.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.04.2018

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ŽELIV, 14. 4. 2018

Cotonbrie

V pořadí 28. klubová výstava plemene Coton de Tuléar se uskutečnila v sobotu 14. 4. 2018 v Želivi. Představilo se na ní 27 psů a 28 fen z České Republiky a Polska.

Výstavu posoudil český rozhodčí pan Robert Kubeš. Vítězem se získáním titulu BOB stal polský pes v mezitřídě Cotonbrie MonteWhite.

Na této výstavě bylo vyhlášeno šest nových klubových šampionů. Klubovým junioršampionem se stali Mars the Sweetest Coton a Marlin Monroe the Sweetest Coton, klubovým šampionem Avantgarde Image from Christofland, Boon Jewel Joy from Pilsen a Mars the Sweetest Coton a klubovým veteránšampionem Eimi Janus-Suzi. Gratulujeme.

Před zahájením výstavy divákům zatancovala Daisy Chundelaté Potěšení a Tereza Zůnová. Fotogalerii a video z předtančení najdete zde.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 04. 2018

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 8. 4. 2018

Aysha

Tradiční jarní národní výstava psů všech plemen v Ostravě se letos na výstavišti Černá Louka uskutečila o víkendu 7. - 8. 4. 2018. Nechybělo na ní ani plemeno Coton de Tuléar, které se prezentovalo v neděli 8. 4. 2014.

Čtyři české cotonky - dva psy a dvě mladé fenky - posoudil český rozhodčí pan Tomáš Kučera. Titul BOB zadal mladé fence - v plemeni vyhrála Aysha Poklad Moravy.

Na této výstavě fenečka Aysha Poklad Moravy splnila podmínky pro zisk titulu Český Juinoršampion. Gragulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 04. 2018

DUBNOVÉ AGILITY ZKOUŠKY ŘITKA, 06. 04. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Dalších dvojzkoušek v Řitce se naše agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou zúčastnila hned v dubnu, konkrétně v pátek 6. 4. 2018.

Bohužel se zopakoval scénář z předchozích zkoušek. Nocaima čístě zaběhla obě zkoušky, na houpačce se ale zdržela natolik, že byla nakonec v obou případech diskvalifikována kvůli dlouhému času.

Paničce i Nocaimě děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.04.2018

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 7. - 8. 4. 2018

Mars

Hned dvě mezinárodní výstavy psů - Nitrawa Cup a Nitra Winner Show - se ve slovenské Nitře uskutečnily ve dnech 7. a 8. 4. 2018. Plemeno Coton de Tuléar se zde představilo po oba dni.

V sobotu 1 cotonka posoudil slovenský rozhodčí pan Róbert Kanás, v neděli mezi pěti cotonky vybírala česká rozhodčí paní Alena Košťálová. Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězi - 2 x BOB si z Nitry odvezl český pes ve třídě šampionů Mars the Sweetest Coton.

Na této výstavě cotonek Mars the Sweetest Coton splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Grandšampion. Zároveň byl po této výstavě oficiálně vyhlášen nejlepším jedincem Coton de Tuléar na výstavách SKJ v roce 2017 (Open Slovakia Dog Cup). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 04. 2018

HAPPY DOG SHOW NA PRAŽSKÉM DŽBÁNU, 31. 3. 2018

Cotoní výprava na Happy Dog Show 2018

V sobotu 31. 3. 2018 se na pražském Džbáně uskutečnil další ročník charitativní výstavy Happy Dog Show. Bílé barvy zde reprezentovalo 7 cotonků: Boon Jewel Joy from Pilsen, Bady Krkonošský Květ, Cassanova Cyril z Poříčského Statku, Coty (Mateo Winter Garden), Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku), Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses) a skorojezevčík Maxík.

A naši zástupci, kteří startovali v kategorii 9. FCI, sklidili velké úspěchy. Ve třídě štěňat (4 - 12 měsíců) se Pippi umístila na 2. místě. Ve třídě mladých (12 - 36 měsíců) Boon skončil na 2. místě a konečně třídu otevřenou (3 - 7 let) Nocaima vyhrála, a aby toho nebylo málo, stala se vítězkou i celé 9. FCI skupiny.

Pippi a Nocaimě gratulujeme a všem moc děkujeme za reprezentaci plemene na této akci, díky níž organizátoři útulkům rozdělí 1 tunu granulí a veterinárních přípravků v celkové hodnotě 80 000 Kč.

Fotografie z této srandavýstavy si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.04.2018

VÝSTAVNÍ TÁBOR S M. ČERMÁKOVOU A F. ŠUSTOU, 4. - 8. 8. 2018

Ve dnech 4. - 8. 8. 2018 se v kempu Radost ve Vlastějovicích (u Zruče nad Sázavou koná turnus výstavního tábora pořádaný Míšou Čermákovou a Frantou Šustou.

Tábor je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s logikou tréninku psů cestou pozitivního posilování, naučit se, jak bez stresu připravit psa na výstavu apod.

Právě v tomto termínu se na tábor chystá cotoní komunita (nyní je přihlášeno 10 cotonků), takže bavlněná legrace je zaručena :) Poplatek je 400 Kč / den za ubytování v chatičce s plnou penzí a dále 1 800 Kč za cvičící dvojici člověk + pes. Necvičící doprovod si platí pouze ubytování. Kromě praktických cvičení jsou připraveny i přednášky o výchově psů.

Další informace najdete v propozicích. Vyplněnou přihlášku zasílejte na e-mail zlaty.kavalir@seznam.cz. Hodnocení předchozího ročníku jsou k dispozici tady.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 04.04.2018

ŽIVOT S ČLOVĚKEM POHLEDEM AGILIŤAČKY NOCAIMY

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Článek Kateřiny Jelínkové na téma "Můj život s Coton de Tuléar", kde hlavní roli hraje její fenečka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ).


Je na čase, abych i já napsala něco o své rodině. Tak tedy, žiju v Praze s tátou a mámou. Máma říká, že není moje opravdová máma a asi má pravdu. Mám doma totiž takovou plyšovou myš a k té, když si čuchnu, tak se mi vybaví hory a všude sníh a je tam se mnou můj krásný bratr Bady a další 3 sourozenci, v televizi jsou závody běžkařů a je tam i bílá máma Ebinka. Mám prostě takové pravzpomínky. Ale teď žiju tady s těmito rodiči a už to tak necháme. Pošťáka Ondru nikam posílat nebudu.

Téměř do jednoho roku jsem si žila svůj klidný štěněcí život rozmazleného jedináčka starších rodičů a vyhovovalo mi to. Ale pak dostala máma nápad, že bychom mohly začít chodit na cvičák, abych se víc skamarádila s pejsky, o které jsem nikdy moc nestála. Začaly jsme klasickým výcvikem, ale velice rychle jsme přešly na agility. Řeknu vám, že mě to vůbec nenadchlo. Skákat přes nějaké pitomé překážky? Proč? Jednou jsem do jedné té překážky narazila, ta laťka, co je nahoře spadla a to mě tak vyděsilo, že jsem už přes žádnou nechtěla skočit až do konce hodiny. Děsil mě slalom, který má na zemi železnou tyč, která drží ty svislé tyčky. Bála jsem se na ní šlápnout. Ale hlavně jsem nechtěla moc běhat... (celý článek)

© Cotonland | Můj život s Coton de Tuléar | 02.04.2018

SPOLEČNÝ START COTONKŮ NA PRAŽSKÉM MARATONU, 5. 5. 2018

I letos svoláváme všechny cotonky na společný start cotonků na pražském maratonu, který se uskuteční v sobotu 5. 5. 2018 v pražské Stromovce.

Oficiální akce přidružená k pražskému maratonu - Procházka se psy - se koná 5. 5. 2018 od 13:00. Startuje se z holešovického výstaviště a celá procházka je vedena pražskou Stromovkou (cca 4,5 km). Startovné činí 50 Kč pro pejska a 200 Kč pro psovoda. Pejsci obdrží speciální startovní číslo a páníčci tričko. Občerstvení hafíků po cestě zaručeno :)

Registrace probíhá buďto přes internet, nebo i v den konání na místě. Všichni hafíci se musí prokázat platným očkováním. Oficiálně je při startu nutné použít náhubek, který je poté možno sundat - zkušenosti z předchozích let však říkají, že lze startovat i bez náhubku. Bližší informace najdete na stránkách organizátora maratonu.

Na společnou účast zve panička Lucie Prexlerová od cotonka Dante Poklad Vysočiny. Jak probíhal loňský společný start, kde se sešlo 5 cotonků, se můžete podívat v této fotogalerii. Více najdete i v události na CotonLandím Facebooku.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 02.04.2018

PROCHÁZKA KOLEM PŘEHRADY VE VRANÉM, 29. 7. 2018

V neděli 29. 7. 2018 pořádá Klub Coton de Tuléar procházku s cotonky kolem přehrady ve Vraném.

Procházkou bude provázet fenečka Dixie Bílá Perla Trnavy společně se svou paničkou Hanou Púllovou.

Detailnější informace (čas a místo srazu) zatím organizátor nezveřejnil. Jakmile budou oznámeny, budeme vás informovat. Již nyní si ale neděli 29. 7. 2018 nezapomeňte poznamenat do kalendáře :)

© Cotonland | Akce pro cotonky | 28.03.2018

Česká RepublikaKLUBOVÁ A SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS ORAVSKÝ HÁJ, 24. - 25. 3. 2018

Muguiris
Cool

Klubová a speciální výstava Bichon Klubu Slovensko, který zastřešuje plemena Bišon, Boloňský psík, Havanský psík, Coton de Tuléar, lvíček a barevný boloňský psík, proběhla o víkendu 24. - 25. 3. 2018 ve slovenském Oravském Háji.

V sobotu 24. 3. na klubové výstavě se zadáváním titulu CAC devět zástupců plemene Coton de Tuléar z Čech, Slovenska i Rakouska posoudila maďarská rozhodčí, paní Szilvia Grof. Titul BOB od ní získala slovenská fenka ve třídě šampionů Cool to Be Cuteberry.

V neděli 25. 3. se posouzení speciální výstavy BKS (bez zadávání titulu CAC) ujal italský rozhodčí pan Paolo Lovaglio. Posoudil šest cotonků - 3 fenky a 3 psy. Vítězem zadáním titulu BOB určil slovenského psa v mezitřídě - stal se jím Muguiris Vulkan, který byl poté vyhlášen i nejlepším psem celé výstavy (BIS). Gratulujeme.

Na těchto výstavách se v závěrečných soutěžích dařilo štěňátkům - 2. nejlepším štěňátkem psem (Res. BIS Baby pes) byl v sobotu i v neděli vyhlášen Dough Darling of Cuteberry, jeho sestřička Divine Daiki of Cuteberry stejnou kategorii, ale pro fenečky, oba dni vyhrála a stala se tak BIS Baby fena. Slovenská dorostenka Nela Coton Angels from Dolce se pak v sobotu i v neděli stala BIS Puppy fenou, tedy nejlepší dorostenkou výstavy. Všem gratulujeme.

V sobotu rakouský cotonek Kaemon Ráj Karpat splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 03. 2018

BAVLNĚNÉ AGILITĚNÍ S PIKNIKEM V PRAZE, 16. 6. 2018

V sobotu 16. 6. 2018 v Praze pořádá Klub Coton de Tuléar bavlněné agilitění s piknikem - setkání páníčků a jejich cotonků spojené s hrami na agility překážkách.

Setkání se uskuteční na cvičáku organizace Haf Bez Obav v pražských Stodůlkách. Pro všechny bude připraven agility parkur, na kterém si pod vedením zkušené trenérky Andrey Špalkové budou moci vyzkoušet agility a to i jen tak, pro radost a zábavu. Bude-li hezky, na místě se uskuteční i piknik, případně se vyrazí na občerstvení do některé z blízkých restaurací.

Detailnější informace (čas a místo srazu) zatím organizátor nezveřejnil. Jakmile budou oznámeny, budeme vás informovat. Již nyní si ale sobotu 16. 6. 2018 nezapomeňte poznamenat do kalendáře :)

© Cotonland | Akce pro cotonky | 25.03.2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY THE NORTH FACE ČELADNÁ, 24. 3. 2018

Beatrise

V sobotu 24. 3. 2018 proběhly v hale v Čeladné dvouzkoušky agility The North Face. Soutěžila na nich i fenečka Beatrise se svou paničkou Monikou Němcovou.

Na písčitém povrchu Beatrise startovala v elitní kategorii SA3. V první zkoušce se jim bohužel nepovedla jedna skočka a byly proto diskvalifikovány. Náladu si ale spravily ve 2. zkoušce, kde se umístili na krásném 2. místě a udělaly další krůček k zisku titulu A3 Šampion.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.03.2018

PROCHÁZKA ZÁMECKÝM PARKEM V DOLNÍCH POČERNICÍCH, 8. 5. 2018

Na státní svátek - v úterý 8. 5. 2018 - pořádá Klub Coton de Tuléar v pořadí již druhou procházku s cotonky zámeckým parkem v Dolních Počernicích.

Tak jako v loňském roce procházkou bude provázet cotonek Cassanova Cyril z Poříčského Statku společně se svou paničkou Blankou Topinkovou. (Jak to probíhalo v roce 2017 se můžete podívat zde).

Detailnější informace (čas a místo srazu) zatím organizátor nezveřejnil. Jakmile budou oznámeny, budeme vás informovat. Již nyní si ale úterý 8. 5. 2018 nezapomeňte poznamenat do kalendáře :)

© Cotonland | Akce pro cotonky | 18.03.2018

BŘEZNOVÉ AGILITY DVOJZKOUŠKY VŠETULY, 10. 03. 2018

Diky od Rybářských Stavů
Beatrise

Hned dva zástupci plemene Coton de Tuléar se představili na březnových agility dvojzkouškách ve Všetulích, které se konaly v sobotu 10. 3. 2018.

Letos poprvé zde na agility parkur vyběhl cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Luckou Kučerovou. V kategorii SA2 si i přes jedno odmítnutí vyběhal 3. a 4. místo. Gratulujeme.

V kategorii SA3 startovala Beatrise a její panička Monika Němcová. Beatrise se bohužel v obou zkouškách diskvalifikovala.

Paničkám, Dikymu i Beatrise děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.03.2018

COTONÍ PROCHÁZKA KOLEM ŽELIVKY, 15. 4. 2018

V neděli 15. 4. 2018, tj. následující den po klubové výstavě Coton de Tuléar, pořádá Klub Coton de Tuléar cotoní procházku kolem Želivky.

Vycházet se bude z místa konání klubové výstavy, tj. od Hotelu Na Kocandě v Želivu. Všechny zájemce po okolí provede Naďa Trkolová z chovatelské stanice z Poříčského Statku.

Detailnější informace (čas začátku vycházky, délka procházky apod.) zatím organizátor nezveřejnil. Jakmile dojde k jejich upřesnění, budeme vás informovat. Již nyní si ale neděli 15. 4. nezapomeňte poznamenat do kalendáře :)

© Cotonland | Akce pro cotonky | 15.03.2018

BŘEZNOVÉ AGILITY ZKOUŠKY ŘITKA, 09. 03. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Březnové agility závody v Řitce se uskutečnily v pátek 9. 3. 2018. Nechyběl na nich ani cotonek - bílé bavlíčky reprezentovala Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Nocaima startovala v kategorii SA2. Přestože v obou zkouškách běžela čistý běh, kvůli houpačce, která jí ještě stále dělá problémy, překročila povolený čas a diskvalifikovala se tak.

Paničce i Nocaimě děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.03.2018

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRAZ, 4. 3. 2018

Kaemon

První letošní výstavou v Rakousku byla Mezinárodní výstava psů v Grazu, která se uskutečila o víkendu 3. - 4. 3. 2018. Plemeno Coton de Tuléar se startovalo v neděli 4. 3. 2018.

Estonská rozhodčí paní Inga Siil posoudila 2 rakouské cotonky - představil se jí pes ve třídě mladých Quick Silver Ráj Karpat a pes ve třídě otevřené Kaemon Ráj Karpat.

Výstavu ziskem ocenění CACIB a BOB vyhrál rakouský cotonek ve třídě otevřené Kaemon Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 03. 2018

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 3. 3. 2018

Nikko

V sobotu 3. 3. 2018 se v Českých Budějovicích konala 23. jihočeská výstava psů, které se zúčasnil i zástupce plemene Coton de Tuléar.

Jediným na výstavu přihlášeným cotonkem byl pes ve třídě otevřený Nikko Poklad Vysočiny.

Nikko byl českou rozhodčí paní Zuzanou Brotánkovou ohodnocen známkou Velmi Dobrý.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 03. 2018

TRÉNINK NA VÝSTAVU S COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 2. 2018

V sobotu 17. 2. 2018 zorganizoval Klub Coton de Tuléar tzv. výstavu nanečisto aneb trénink na výstavu Coton de Tuléar. Uskutečnil se v kynologické hale Bouda, která se nachází v Praze 5 ve Zbraslavi.

Akce se zúčastnilo celkem 11 cotonků - Annareo, Baltoo, Boon, Coty, Daisy, Dixie, Charlie, Jessi, Nikko, Raily a Zlatonka. Pod odborným dohledem mezinárodní rozhodčí paní Michaely Čermákové se zde dozvěděli spoustu rad o tom, jak správně předvádět svého psa na výstavě, jak natrénovat výstavní postoj, co se od nich ve výstavním kruhu očekává. Každému se paní rozhodčí individuálně věnovala a poté následoval hromadný nácvik.

Zatímco páníčci si z akce odvezli hromadu cenných rad a doporučení, cotonci si užili hlavně společnost dalších bílých koulí.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 03.03.2018

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 18. 2. 2018

Muguiris

Národní výstava psů všech plemen - Vítěz Slovenska 2018 - se v Bratislavě uskutečnila v neděli 18. 2. 2018. Představilo se na ní i plemeno Coton de Tuléar.

Šest cotonků - tři psy a tři fenky - posoudila slovenská rozhodčí paní Edita Králová. Titul BOB zadala slovenskému psovi v mezitřídě - plemeno vyhrál Muguiris Vulkan.

Na této výstavě česká fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses splnila podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion štěňat a cotonek Muguiris Vulkan se stal Slovenským šampionem krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 02. 2018

SlovenskoVICTORY SHOW A ŠAMPION ŠAMPIONŮ BRATISLAVA, 17. 2. 2018

Muguiris

V sobotu 17. 2. 2018 se v Bratislavě uskutečnil tamní výstavní svátek - Victory Show 2018 a Šampion šampionů 2017.

Plemeno Coton de Tuléar mělo na této výstavě zastoupeni - v mezitřídě nastoupil junioršampion Muguiris Vulkan z chovatelské stanice Cuteberry.

Slovenská rozhodčí paní Viera Vítková ho ocenila tituly V1, CAC a Victory Junior Winner.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 02. 2018

ÚNOROVÉ AGILITY TUKOBRANÍ SVIADNOV, 10. 02. 2018

Beatrise

První letošní akcí naší agiliťačky Beatrise a její paničky Moniky Němcové se stalo Únorové agility tukobraní - dvojzkoušky ve Sviadnově u Frýdku Místku, které se konalo v sobotu 10. 2. 2018.

Na písčitém povrchu Beatrise startovala v elitní kategorii SA3. První zkoušku suveréně splnila a umístila se tak na krásném 2. místě z 5 startujících. V druhém běhu se diskvalifikovala.

Paničce i Beatrise gratulujeme ke skvělému startu do nové sezony.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.02.2018

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 10. - 11. 2. 2018

Mars
Kaemon

Další dvoudenní mezinárodní výstava psů v Nitře proběhla o víkendu 10. - 11. 2. 2018, plemeno Coton de Tuléar zde startovalo v sobotu i v neděli.

V sobotu 10. 2. 2018 se na NitraDog CUP rakouské rozhodčí paní Susanne Kaurek předvedli 3 cotonci - 2 psi a jedna dorostenka. Titul BOB od ní získal rakouský pes ve třídě otevřené Kaemon Ráj Karpat.

V neděli 11. 2. 2018 se posouzeí Winter Show ujala slovenská rozhodčí paní Linda Voláriková. Jedinému zástupci plemene Coton de Tuléar, kterým byl český cotonek v mezitřídě Mars the Sweetest Coton zadala všechny tituly V1, CAC, CACIB i BOB.

Na těchto výstavách český pes Mars the Sweetest Coton splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 02. 2018

I V ČR SI MŮŽETE ZAKOUPIT ZBOŽÍ S COTON DE TULÉAR

Ilustrační obrázek: Zboží z e-shopu picobanda.cz

Čím více se plemeno Coton de Tuléar stává v České republice oblíbeným, tím více e-shopů a teto fakt reaguje a nabízí zboží s tématem cotonků. Proto jsme se pokusili dát dohromady seznam takových obchodů, abyste mohli vybírat z jednoho místa :)

Najít se dá skutečně rozmanité zboží - oblečením počínaje, hrníčky, taškami a deštníky pokračuje, nálepkami a cedulemi všeho druhu končeje.

V případě, že víte o nějakém dalším obchodu, kde se dá zboží s motivem Coton de Tuléar zakoupit, informujte nás na mailu info@cotonland.cz.

Seznam e-shopů, které nabízejí zboží s motivem Coton de Tuléar najdete zde.

© Cotonland | Věděli jste, že... | 11.02.2018

CELOROČNÍ SBĚR FOTEK NA STOLNÍ KALENDÁŘ 2019

I v průběhu roku 2018 sbíráme fotky na stolní týdenní kalendář na rok 2019 a to dle ročních období. Protože se fotky budou tisknout, je potřeba, aby měly určitou kvalitu - tj. jejich velikost by měla být minimálně 300 KB, musí být orientovány na šířku a měly by mít poměrně velké rozlišení. V případě, že bude velký převis obrázků, bude rozhodujícím kritériem právě kvalita.

Obrázky budou přijímány do 10. 9., aby příprava a distribuce kalendáře proběhla nejpozději v listopadu. Očekávaná cena je do 200 Kč / kalendář dle počtu objednaných kusů (v roce 2017 to bylo 165 Kč).

Fotky zasílejte na e-mailovou adresu kalendar@cotonland.cz. Prosíme - obrázky zasílejte pouze v případě, že sami budete mít o pořízení kalendáře zájem.

Více k přípravě kalendáře včetně seznamu témat najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 10.02.2018

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018.

Smutné zprávy k nám přišly z Prahy. Den před svými 12. narozeninami svět cotonků opustil Piko (Brad Klenot Toliary).

Piko celý život prožil jako rodinný mazlík. Se svou paničkou Lucií Malinovou se věnoval různým kynologickým disciplínám - mohli jste je potkat na agility parkurech, tancovali spolu na různých dogdancingových závodech, vystoupali spolu na "bednu" v juniorhandlingu. Jako jediný cotonek se zúčastnil i ČMKU Junior Open pro mladé kynology.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jeho čtyřnohým kamarádům.

Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018. Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018. Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018. Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018. Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018. Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018.

© Cotonland | Oznámení | 09.02.2018

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 3. - 4. 2. 2018

Aimable

Další ročník DUO CACIB Brno - dvoudenní mezinárodní výstavy psů - proběhl o víkendu 3. - 4. 2. 2018. Nechybělo na něm ani plemeno Coton de Tuléar.

Zatímco sobotní český rozhodčí - pan Robert Kubeš - posoudil 7 cotonků, z toho 5 psů a dvě fenečky, neděli polský rozhodčí, pan Rafal First rozhodoval mezi cotonky devíti - představilo se mu 5 psů a 4 fenky. Oba se ale shodli na stejném vítězi - 2 x BOB získal slovenský pes ve třídě šampionů Aimable Croissant de Cuteberry.

Na této výstavě český cotonek Mars the Sweetest Coton i slovenský cotonek Aimable Croissant de Cuteberry splnili podmínky pro zisk titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 02. 2018

COTONEK ŠIKULA ROKU 2017

Beatrise

Polokulatý pátý ročník o Cotonka Šikulu roku probíhal během roku 2017 a zasáhlo do něj rekordních 23 cotonků, kteří se zúčastili různých akcí pro šikuly - agility a dogdancingem začínaje, juniorhandlingem pokračuje a reprezentací plemene na růzých "sranda" výstavách končeje. Své vítězství z předchozího roku obhájila fenečka Beatrise, která zároveň vyhrála i podkategorii agility. Zúčastnila se celkem 14 různých agility akcí, na kterých si mnohokrát vystoupala i na "bednu".

Doslova o "uši" kategorii dogdancing vyhrála fenečka Beauty Laetitia Bohemica, která si v roce 2017 přičetla nejvíce bodů v dogdancingových aktivitách. Kromě 4 reprezentačních akcí, mezi kterými byl i ples pro seniory, se 3 x zúčastila dogdancigových zkoušek a cvičila i v interetové soutěži Tutas Games.

Stále ještě "nová" kategorie Juniorhandling se nám letos hezky rozjela - body si v ní připsalo hned 10 různých cotonků. Z vítězství se opět radovala fenečka Merilin pod Radyní, která se se svou paničkou Markétou Bártovou zúčastnila 4 mezinárodních a 1 klubové výstavy. Na mezinárodních výstavách vždy postoupily do semifinále, jednou byly druhé a 2 x čtvrté.

A konečně za rok 2017 jsme opět vyhlásili Skokana Roku, tj. nejúspěšnějšího nováčka. Stala se jím fenečka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ). Přestože na oficiální soutěžní prkna vyběhla až v roce 2017, hned jí to za 11 absolvovaných agility akcí a 1 repre akci vyneslo krásné 2. místo v celkovém pořadí.

Všem cotonkům, kteří se během roku 2017 zapojili do reprezentace plemene i v kategoriích pro šikuly děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k jejich výsledkům. Vítězové se mohou těšit na poháry a diplomy.

Celkové výsledky soutěže najdete zde.

© Cotonland | Cotonek šikula roku | 30.01.2017

28. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ŽELIV, 14. 4. 2018

Zveme Vás na 28. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se bude konat v sobotu 14. 4. 2018 v Hotelu Na Kocandě v Želivu.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, zahájení výstavy je v 9:15. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny na stránkách Klubu Coton de Tuléar.

Na rozdíl od předchozích výstav je od 17:00 naplánováno společné posezení, večeře a vyhlášení klubových šampionů. Účast na tomto večeru je třeba nahlásit na mailu tajemnik@klubcoton.cz do 26. 3. 2018. Cena za večeři je 250 Kč pro členy klubu a 350 Kč pro nečleny klubu. Zahrnuje přípitek, hlavní jídlo a dezert.

Propozice výstavy: na stránkách Klubu Coton de Tuléar. Přihlašování probíhá výhradně elektronicky přes server www.dogoffice.cz.

Rozhodčí: pan Robert Kubeš, Česká Republika

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 12. 3. 2018, II. termín - 26. 3. 2018

Více informací k výstavě najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 28.01.2018

TRÉNINK NA VÝSTAVU S COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 2. 2018

Na sobotu 17. 2. 2018 připravil Klub Coton de Tuléar tzv. výstavu nanečisto aneb trénink na výstavu Coton de Tuléar. Uskuteční se v kynologické hale Bouda, která se nachází v Praze 5 ve Zbraslavi.

Začátek této akce je v 09:00. Účastníky bude trénovat česká mezinárodní rozhodčí paní Michaela Čermáková. Zúčastnit se můžete jak se svým cotonkem, tak i samostatně pouze jako divák. V obou případech je třeba se do 5. 2. přihlásit na adrese predseda@klubcoton.cz. Počet míst je omezen a proto organizátor doporučuje provést rezervaci s dostatečným předstihem.

Program se skládá z teoretické i praktické přípravy na výstavu, každému týmu budou poskytnuty 2 individuální tréninky a zakončí se výstavním kolečkem. Háravé feny mají vstup zakázán.

Cena pro členy klubu činí 200 Kč v případě cvičící dvojice pes + člověk, 100 Kč pouze pro diváky. Pro nečleny klubu je pak 350 Kč za cvičící dvojici a 150 Kč pouze pro diváky. Platby poplatku se provádí na klubový účet 1023542261/6100, jako variabilní číslo uvádějte své telefonní číslo a do příjemce text Výstava nanečisto. Rezervace místa je platná až po přijetí platby na číslo účtu.

Další informace o této akci najdete na stránkách pořadatele zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 27.01.2018

NOVOROČNÍ TUNELIÁDA V BOUDĚ PŘEROV, 07. 01. 2018

Leontýnka z Vraní Osady

Naše agiliťácké štěňátko - Leontýnka z Vraní Osady nám postupně roste a stále častěji ji určitě budeme potkávat na závodech. Nový rok zahájila neoficiálními agility závody - Novoroční Tuneliádou v přerovské Boudě, která se uskutečnila 7. 1. 2018.

V prvním běhu se rozběhla takovým způsobem, že jí to na koberci před tunelem uklouzlo, což jí rozhodčí počítali jako odmítnutí. Skončila tak a 4. místě. Stejně tak ve 3. běhu utekla paničce do špatného tunelu a bylo z toho páté místo.

Druhý běh se však vydařil. Nejdříve zaznamenala stejný čas jako Jack-Russel a tak si to tito závodníci museli rozdat znovu. Druhý souboj však jednoznačně vyhrála a celkově se tak umístila na 1. místě mezi 6 závodníky. Zároveň získala titul nejrychlejšího týmu v kategorii začátečník S a M dohromady a vysloužila si tak přezdívku Tryskomyš.

Paničce i Leontýnce gratulujeme ke skvělému startu do nové sezony a těšíme se na další informace o jejích pokrocích.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.01.2018

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRODNICE, 14. 1. 2018

Frizbee

Národní výstava psů všech plemen proběhla o víkendu 13. - 14. 1. 2018 i v polské Brodnici. I zde se plemeno Coton de Tuléar představilo v neděli 14. 1. 2018.

Polský rozhodčí pan Andrzej Kazmiersky posoudil pět polských cotonků - psa a čtyři fenečky. Titul BOB od něho získala mladá fenka Frizbee Cobegarden.

Na této výstavě se cotonkům dařilo i v závěrečných soutěžích. Štěňátko Tequilla Cobegarden bylo vyhlášeno 2. nejlepším štěňětem výstavy (Res. BIS Minor Puppy). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20.01.2018

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 14. 1. 2018

Janette

V pořadí 13. hanácká Národní výstava psů všech plemen zahájila výstavní sezonu v České Republice o víkendu 13. - 14. ledna 2018. Plemeno Coton de Tuléar zde nastoupilo v neděli 14. 1. 2018.

Slovenský rozhodčí pan Robert Kanás posoudil deset českých cotonků - čtyři psy a šest fenek. Titul BOB zadal fence ve třídě otevřené - nejlepším jedincem plemene se stala Janette du Castel de la Roche aux Fees.

Na této výstavě český cotonek Lucky-Hel-Dje Best of Cotton splnil podmínky pro zisk titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 01. 2018

V ČASOPISE "HAF & MŇAU" VYŠEL ROZHOVOR O COTONCÍCH

Cotonci v časopise Haf & Mňau

V aktuálním čísle časopisu Haf & Mňau, tj. v čísle 1-2/2018, najdete rozhovor s uznávanou rozhodčí pro plemeno Coton de Tuléar, paní Ronander Inger, která na podzim posuzovala speciální výstavu Coton de Tuléar v České Republice.

Paní Ronander, která je zároveň majitelkou jedné ze zakládajících chovatelských stanic plemene Coton de Tuléar v Norsku Symphony's, v rozhovoru na straně 36 a 37 vypráví o svých počátcích s posuzováním, jak se dostala k cotonkům, o zdraví a kvalitě chovu.

Časopis můžete zakoupit v trafikách anebo v elektronické verzi na www.alza.cz. Cena časopisu je 39 Kč.

© Cotonland | Oznámení | 15.01.2018

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU 2017

Cotonbrie MonteWhite

Skončila výstavní sezona 2017 a my tak můžeme vyhlásit vítěze soutěže o Nejkrásnějšího cotona roku 2017.

Absolutním vítězem - Nejkrásnějším cotonem roku 2017 a zároveň i Nejkrásnějším mladým cotonem 2017 se zcela zaslouženě stal polský cotonek Cotonbrie MonteWhite z chovatelské stanice MonteWhite. Zajisté největším úspěchem byl titul BOB na světové výstavě psů v Lipsku, zpečetěný ještě titulem 3. BIG Junior WDS. Tohoto úspěchu navíc dosáhl ve věku pouhého jednoho roku. Svoje kvality však prokázal i na dalších výstavách. Vyjma Evropské výstavy, kde získal ocenění BOS, všechny výstavy, kterých se zúčastnil, vyhrál a odvezl si z nich tituly BOB. Nejenom z českých a slovenských výstav si odvezl mnoho ocenění "z beden", tj. Res. BIS, BOD, BIG či Res. BIG, ještě v dorostu se stal 3. BIS Puppy na mezinárodní výstavě v Nitře či BIS puppy na národní výstavě psů v Krakově. Za rok 2017 dosáhl na tituly Polský Junioršampion, Německý Junioršampion, Světový vítěz mladých a Evropský vítěz mladých.

Titul Nejkrásnější veterán v roce 2017 obhájila slovenská fenečka Eimi Janus-Suzi z chovatelské stanice Cuteberry. V Čechách a na Slovensku se zúčastnila 2 klubových výstav... (zobrazit celý článek s kompletními výsledky).

© Cotonland | Nejkrásnější coton roku | 13.01.2018

NOVOROČNÍ AGILITY ZÁVODY PRAHA, 06. 01. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Loňský agility nováček Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou vstoupily do nového roku závodně. Hned v sobotu 6. 1. 2018 se vydaly na Novoroční agility závody HafBezObav v Praze.

Na těchto neoficiálních závodech se sešlo 16 týmů. Nocaima běžela v kategorii pokročilí M+S, kde startovaly týmy 4. Jako jediná všechny tři běhy zaběhla čistě a zaslouženě je vyhrála.

Paničce i Nocaimě gratulujeme ke skvělému startu do nové sezony a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.01.2018

TUTAS GAMES - 30 TRIKŮ DO VÁNOC 2017

Beauty Laetitia Bohemica

Beauty Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou se od září až do prosince 2017 pustily do zajímavé online výzvy - naučit 30 triků za 3 měsíce a to v rámci internetové soutěže Tutas Gamec.

Po celou dobu usilovně cvičily, pravidelně odesílaly videa s naučenými triky ke schválení a celou dobu se u toho perfektně bavily :) Za všechno sbíraly body, které poté určovaly jejich pořadí mezi ostatními týmy. Protože si nastavily takové tempo, které bylo únosné při běžném každodenním režimu, zvládly za tři měsíce "pouze" 16 triků. Za to a za pravidelné cvičení získaly body, které stačily na krásné 17. místo mezi celkem 31 cvičícími týmy.

Protože Terku i Beauty toto cvičení moc bavilo, plánují se příští rok zúčastnit výzvy 30 triků do Velikonoc 2018, kdy se k nim přidá i Daisy Chundelaté Potěšení. Pokud máte chuť si něco podobného vyzkoušet, přihlaste se také na http://tutastraining.com/.

Video shrnující nácvik na tuto soutěž najedete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.01.2018


© 2008 - 2018 Cotonland | info@cotonland.cz