COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY NABÍDKA ŠTĚŇAT VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2009

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

MISTROVSTVÍ ČR A DOGDANCING ZÁVODY V PRAZE, 7. - 8. 11. 2009

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V rámci 18. mezinárodní výstavy psů všech plemen v Praze, která se konala ve dnech 7. - 8. 11. 2009, proběhlo i Mistrovství České Republiky v DogDancingu a DogDancing závody Super Dance Dog. Na žádných z těchto závodů nechyběli ani cotonci, a to díky Teddymu (Brutus Chundelaté Kouzlo) s paničkou Lenkou Novákovou a Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou.

Na sobotním Mistrovství České Republiky nás zastupovali Teddy i Daisy. Přestože to bylo jejich první vystoupení mezi pokročilími tanečníky, předvedli skvělé výkony. Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou navíc získaly cenu Sympatie. Gratulujeme.

Při nedělním Super Dance Dog se znovu představila Daisy Chundelaté Potěšení, a to v Divizi D - Tanec se psem. Daisy s paničkou Terezou zatancovaly skvěle, což jim vyneslo krásné umístění na 1. místě. Kromě toho se před početným publikem předvedly v rámci předtančení před odpoledními finálovými soutěžemi mezinárodní výstavy, kde sklidily hlasitý aplaus.

Lence Novákové i Tereze Zůnové gratulujeme a děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Video z předtančení Daisy před závěrečnými soutěžemi na MVP v Praze si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.11.2009

COTONEK TEDDY - PES OVLADATELNÝ, 1. 11. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

Svět cotonků se v neděli 1. 11. 2009 rozrostl o šikulu, který se může pyšnit potvrzením, že je opravdu ovladatelný.

Proslule známý agiliťák a tanečník Brutus Chundelaté Kouzlo, alias Teddy, totiž v ZKO Častolovice všem kolegům ovčákům ukázal, jak se to dělá, a ziskem krásných 92 bodů ze 100, který znamenal nejlepší ohodnocení v této kategorii, splnil zkoušku základní ovladatelnosti psa - ZOP.

Teddíkovi i paničce Lence Novákové gratulujeme k dalšímu úspěchu a děkujeme za tradičně skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.11.2009

PODZIMNÍ AGILITY HLOUBĚTÍNSKÉ DVOJZKOUŠKY KYJE, 28. 10. 2009

Brad Klenot Toliary alias Piko
Brad Klenot Toliary (Piko)

Na státní svátek, 28. 10. 2009, se v pražském Hloubětíně konaly tradiční Podzimní hloubětínské dvojzkoušky v agility.

Cotonkovské barvy po kratší odmlce vyrazil hájit pejsek Brad Klenot Toliary (Piko) s paničkou Lucií Malinovou.

Piko předvedl skvělý výkon, který mu v kategorii SA1 vynesl krásné 4. místo mezi 30. soutěžícími a zároveň známku výborná. Díky tomu splnili podmínky pro postup do kategorie SA2.

Paničce i Pikovi gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii a videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.10.2009

DOGDANCING ZÁVODY KOUNICE, 24. 10. 2009

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 24. 10. 2009 v Kounicích proběhlo další kolo Dogdancing závodů. Ani tentokrát cotonci nechyběli - byli zastoupeni díky fenečce Daisy Chundelaté Potěšení a Pikovi (Brad Klenot Toliary).

Zatímco Piko (Brad Klenot Toliary) s paničkou Lucií Malinovou opět pobavili diváky v nezávodní kategorii FUN, Daisy Chundelaté Potěšení, s paničkou Terezou Zůnovou, navázaly na skvělé výkony z minulých závodů.

V divizi C - Freestyle se Daisy mezi čtyřmi startujícími umístila na krásném 1. místě. V divizi D - Tanec se psem navíc obhájila 1. místo z minule a celkově se tak stala nejúspěšnější začátečnicí.

Oboum zúčastněným cotonkům i jejich paničkám gratulujeme k dalším bezvadným výsledkům a děkujeme za další perfektní reprezentaci plemene.

Naši tanečníci - Daisy Chundelaté Potěšení a Teddy (Brutus Chundelaté Kouzlo) budou cotonky zastupovat na Mistrovství České Republiky v dogdancingu, které se uskuteční 7. 11. 2009 v rámci Mezinárodní výstavy psů v Praze. Přejeme jim hodně štěstí!!!

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.10.2009

VELKÁ CENA HRÁDKU NAD NISOU, 10. 10. 2009

Aibe Dar Vysočiny
Aibe Dar Vysočiny

Po dogdancingu a agility tu je další kategorie, ve které cotonci dokazují, že jsou ti nej :). Konkrétně máme na mysli soutěže v poslušnosti, které byly až do nedávna v režii pracovních plemen.

V sobotu 10. 10. 2009 při 5. ročníku Velké ceny Hrádku nad Nisou fenečka Aibe Dar Vysočiny s paničkou Eliškou Polákovou všem ukázaly, že plemeno Coton de Tuléar nezná žádná omezení. V kategorii ZZO (zkouška základní ovladatelnosti) se Aibe nezalekla deštivého počasí, získala krásných 55 bodů ze 60 a mezi 13 soutěžícími, zástupci převážně pracovních plemen, se umístila na 5. - 7. místě.

Aibince i paničce gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.10.2009

DOGDANCING ZÁVODY KOUNICE, 3. 10. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo, Daisy Chundelaté Potěšení a Brad Klenot Toliary
Tanečníci Teddy, Daisy a Piko

V sobotu 3. 10. 2009 se ve středočeských Kounicích konaly závody v DogDancingu. Sjeli se sem všichni naši aktivní tanečníci - cotonci Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy), Daisy Chundelaté Potěšení a Brad Klenot Toliary (Piko) - plemeno Coton de Tuléar zastupovali ve 4 různých kategoriích.

V nezávodní kategorii FUN diváky bavil Piko (Brad Klenot Toliary) s paničkou Lucií Malinovou.

V divizi A - Musical Dressage se Teddy (Brutus Chundelaté Kouzlo) s paničkou Lenkou Novákovou umístil na 3. místě ze šesti startujících.

V divizi C - Freestyle se mezi sebou utkali 4 závodníci, přičemž cotonci obsadili příčky nejvyšší. Teddy (Brutus Chundelaté Kouzlo) se umístil na 1. místě, těsně následovaný Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou, která skončila druhá.

V divizi D - Tanec se psem ziskem 1. místa úspěch cotonků završila Daisy Chundelaté Potěšení.

Všem třem zúčastněným cotonkům i jejich paničkám gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za perfektní reprezentaci, která vedla k závěrečným slovům jedné z rozhodčích: "Borderky končí, cotonci přicházejí".

Fotogalerii a videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.10.2009

ZÁVODY AGILITY RÝZMBURSKÝ POHÁR, 26. 9. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

V sobotu 26. 9. 2009 se v Rýzmburku konaly tradiční závody o Rýzmurský pohár, kde díky cotonkovi Teddymu (Brutus Chundelaté Kouzlo) a paničce Lence Novákové, mělo zastoupení i plemene Coton de Tuléar.

Teddy, který se poprvé předvedl v kategorii SA2, perfektně hájil "bílé chlupaté" barvy, když se ve zkouškách umístil na 2. místě z pěti závodníků a mezi 14 startujícími v kategorii S byl při jumpingu třetí.

Teddymu i paničce gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci plemene nejen na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.09.2009

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V AGILITY, 12. - 13. 9. 2009

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

O víkendu 12. - 13. 9. 2009 se v Žamberku konalo Mistrovstí České Republiky v agility. Na této prestižní akci nechyběl ani cotonek - plemeno zde zastupovala Beruška Bohemia von Niemes z chovatelské stanice Z Vraní Osady s paničkou Jaroslavou Holasovou.

Beruška se na závodech rozhodně neztratila - v sobotu se umístila na 14. místě a v neděli byla 24. V celkovém součtu to znamenalo krásné 11. místo.

Berušce i paničce děkujeme za skvělou reprezenataci plemene Coton de Tuléar na této jedinečné akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.09.2009

ŠVERMOVSKÝ POHÁR V DOGDANCINGU, 5. 9. 2009

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení
Brad Klenot Toliary (Piko)
Brad Klenot Toliary (Piko)

Dne 5. 9. 2009 se na cvičišti ZKO Švermov konal 1. ročník Švermovský pohár v Dogdancingu. Mezi závodníky nechyběli ani dva zástupci plemene Coton de Tuléar.

Brad Klenot Toliary (Piko), s paničkou Lucií Malinovou, se předvedli v nezávodní kategorii FUN, aby si okoukali závodní prostředí. Sice se v této kategorii neurčuje pořadí, ale Piko projevoval z tancování nadšení, takže jejich účast určitě můžeme považovat za úspěšnou.

Další cotoní závodnicí byla Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou. Byly to jejich první závody a dopadly přímo nádherně: v divizi C - Freestyle, kategorie Beginners, se z pěti závodníků umístily na překrásném prvním místě a v divizi D - Tanec se psem, kategorie Beginners, kde soutěžily dvě závodnice, jim sice o půl bodu uniklo první místo, ale rozhodčí se při závěrečném hodnocení závodů o této kategorii zmiňovala jako o dvou začínajících týmech, kdy jeden byl lepší než druhý a o kterých bude v budoucnu určitě ještě slyšet.

Lucii Malinové i Tereze Zůnové gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii a video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.09.2009

AGILITY ZÁVODY MLADÁ BOLESLAV, 29. 08. 2009

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

V sobotu 29. 8. 2009 na mladoboleslavském výstavišti neprobíhala pouze soutěž krásy, ale i sportovních dovedností. Kromě výstavy se tu konaly také agility závody Purina Proplan Cup, na kterých mělo díky Berušce (Beruška Bohemia von Niemes) zástupce i plemeno Coton de Tuléar.

Beruška na těchto závodech opět zabodovala, když se v Jumpingu umístila na krásném třetím místě.

Berušce a paničce Jaroslavě Holasové gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.09.2009

DAISY CHUNDELATÉ POTĚŠENÍ - MASTER OF DOGDANCING 1. ÚROVNĚ

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

Toto léto naši cotonci šikulové nezaháleli. Tanečnice Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou se zúčastnila několika zkoušek Tance se psem, jejichž výsledkem je zisk titulu Master Of Dogdancing 1. úrovně.

Daisy tohoto titulu docílila ziskem známky Výborná v kategorii Freestyle 1 (3. 6. 2009 v Motole), dále ziskem známky Velmi Dobrá v kategorii Musical Dressage 1. úrovně a Výborná v kategorii Tanec se Psem 1. úrovně (23. 7. 2009 v Heroldicích) a ziskem známky Velmi Dobrá v kategorii Heelwork to Music 1. úrovně (31. 7. 2009 v Motole).

Paničce Tereze i fenečce Daisy gratulujeme k tomuto titulu a přejeme hodně štěstí na nadcházejících závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.08.2009

DOGDANCING ZÁVODY V CHOTĚBOŘI, 19. 07. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo
Brutus Chundelaté Kouzlo

V neděli 19. 7. 2009 cotonci šikulové zase zabodovali, tentokrát na závodech v tanci se psem, které se konaly v Chotěboři.

Plemeno Coton de Tuléar zde skvěle zastupoval Brutus Chundelaté Kouzlo, známý jako Teddy. Nejprve se v divizi A umístil na krásném 3. místě a potom svůj úspěch potvrdil nádherným 1. místem v divizi C!!! Videa soutěžních tanců si můžete prohlédnout zde.

Teddíkovi i paničce Lence Novákové gratulujeme k dalším tanečním úspěchům a děkujeme za perfektní reprezentaci plemene.

Fotogalerii a video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.07.2009 | Aktualizováno 24.07.2009

AGILITY ZÁVODY O PODRALSKÝ POHÁR, MIMOŇ, 20. 06. 2009

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

V sobotu 20. 6. 2009 byli návštěvníci mimoňského náměstí svědky dalšího úspěchu cotonků v agility. Byl zde pořádán první ročník oficiálních závodů O Podralský pohár a díky Berušce (Beruška Bohemia von Niemes) z chovatelské stanice Z Vraní Osady zde mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar.

Ze třiceti jedna závodníků kategorie S se Beruška umístila na krásném třetím místě. Ve zkouškách elitní kategorie SA3 pak svůj úspěch zopakovala, když obhájila třetí místo ze sedmi startujících.

Berušce a paničce Jaroslavě Holasové gratulujeme k dalšímu úspěchu a děkujeme za perfektní reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.06.2009

ČMKU JUNIOR OPEN 2009, JABLONEC NAD NISOU, 06. - 07. 06. 2009

Brad Klenot Toliary (Piko)
Brad Klenot Toliary (Piko)

O víkendu 6. - 7. 6. 2009 proběhlo v Jablonci nad Nisou historicky první ČMKU Junior Open pro mladé kynology, kteří se mohli předvést v kategoriích Agility, Juniorhandling a Sportovní kynologie. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení díky Pikovi (Brad Klenot Toliary) s paničkou Lucií Malinovou.

Piko zde hrdě hájil cotonkovské (tedy bílo-šedivé) barvy. V agility se umístil na krásném 2. místě a v juniorhandlingu s paničkou postoupili do semifinále, kde s plným počtem bodů skončili na 6. místě.

Pikovi a paničce Lucii Malinové gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene při této jedinečné akci.

Fotografie Pika z Junior Openu si můžete prohlédnout tady.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.06.2009

AGILITY ZÁVODY SULTÁN CUP, RÝZMBURK, 06. 06. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

V sobotu 6. 6. 2009 se v Rýzmburku konal 6. ročník Sultán Cupu - oficiálních závodů agility. Na startovní listině nechyběli ani cotonci, a to zásluhou Teddymu (Brutus Chundelaté Kouzlo), a jeho paničky Lenky Novákové.

Teddy, startující v kategorii SA1, se mezi ostatními plemeny rozhodně neztratil. Ve zkouškách SA1 se umístil na nádherném 3. místě z 16 závodníků a v jumpingu kategorie S uhájil 7. místo z 29.

Teddymu i paničce Lence Novákové gratulujeme a děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene Coton de Tuléar.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.06.2009

AGILITY ZÁVODY OPSION 004, ROZKOŠ U ČESKÉ SKALICE, 23. - 24. 05. 2009

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

O víkendu 23. - 24. 5. 2009 se v Rozkoši u České Skalice pořádaly oficiální závody Agility, které měly díky Berušce (Beruška Bohemia von Niemes) z chovatelské stanice Z Vraní osady zastoupení cotonků.

Beruška se poprvé předvedla v elitní kategorii SA3 - i zde zaznamenala skvělé úspěchy.

V sobotu se v celé kategorii S (small) umístila v agility na 10. místě ze 41 závodníků (4. místo v SA3) a v jumpingu na 6. místě ze stejného počtu závodníků (3. místo v SA3). V neděli mezi 38 závodníky kategorie S v agility uhájila 14. místo (5. místo v SA3) a v jumpingu skončila na báječném 4. místě (2. místo v SA3).

Berušce i její paničce, paní Holasové, gratulujeme k dalším úspěchům a děkujeme za skvělou prezentaci plemene Coton de Tuléar.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.05.2009

AGILITY ZÁVODY SEZEMICE A ČESKÁ LÍPA, 8. - 9. 5. 2009

Beruška Bohemia Von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

O druhém prodlouženém květnovém víkendu proběhly hned dvoje závody agility, na kterých zaznamenaly úspěchy cotonci.

V pátek 8. 5. 2009 se v rámci agility závodů "Českolipské pacičkování" fenečka Beruška Bohemia von Niemes v konkurenci třinácti závodníků umístila ve zkouškách kategorie SA2 na nádherném 2. místě, a ziskem známky výborná splnila podmínky pro přestup do elitní třídy SA3.

V sobotu 9. 5. 2009 se na Agility závodech "HOP SEM - HOP TAM", pořádaných v Sezemicích, předvedl cotonek Brutus Chundelaté Kouzlo známý jako Teddy, který ve zkouškách kategorie SA1 i přes lehčí zdravotní indispozici obsadil taktéž bezvadné 2. místo z devíti závodníků a ziskem známky výborná splnil podmínky pro postup do kategorie SA2.

Berušce s paničkou Jaroslavou Holasovou a Teddíkovi s paničkou Lenkou Novákovou gratulujeme ke krásným umístěním a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.05.2009

ZÁVODY AGILITY O MĚLNICKOU POMLÁZKU, 13. 04. 2009

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

Na velikonoční pondělí, 13. 4. 2009, se v Mělníku konaly oficiální závody agility o Mělnickou pomlázku.

Cotonci měli své zastoupení díky fenečce Berušce (Beruška Bohemia von Niemes), která žije v chovatelské stanici z Vraní Osady.

Beruška jako vždy hrdě hájila cotonkovské barvy, když se v konkurenci deseti pejsků v kategorii SA2 umístila v agility na nádherném 1. místě, v jumpingu na druhém místě a v celkovém součtu skončila na báječném 2. místě za šeltií.

Berušce i její paničce, paní Holasové, gratulujeme a děkujeme za perfektní prezentaci plemene Coton de Tuléar.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.04.2009

ZÁVODY AGILITY V KLADNĚ, 14. 02. 2009

Brad Klenot Toliary (Piko)
Brad Klenot Toliary (Piko)

O víkendu 14. - 15. 2. 2009 se v kladenské hale konaly závody a zkoušky agility. Cotonci zde měli zastoupení - sobotních závodů se zúčastnil Brad Klenot Toliary známý jako Piko.

V těžké konkurenci 35 přihlášených pejsků se Piko v závodech agility umístil na 22. místě, stejné umístění si vyskákal i v kategorii jumping. Ve zkouškách agility se umístil na krásném 6. místě z patnácti závodníků.

Pikovi i paničce Lucii Malinové děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.02.2009

© 2008 - 2019 Cotonland | info@cotonland.cz