COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY NABÍDKA ŠTĚŇAT VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2015

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

Úspěchy můžete posílat na info@cotonland.cz. Zasílejte, prosím, informaci o soutěži, kategorii a počtu soupeřů. Aktualizace probíhá do 10 kalendářních dnů od obdržení informace.

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY BRNO, 13. 12. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V neděli 13. 12. 2015 vyrazil tým Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová na další DogDancingové zkoušky - tentokrát do Brna.

Lucce se Dikym vysloveně dařilo. Jak v divizi MD1 (Musical Dressage 1. úrovně) tak HtM1 (Heelwork to Music 1. úrovně) získali známku výbornou. A protože během předchozích zkoušek si připsali výbornou v divizi DwD1 (Dancing With Dog 1. úrovně) a Freestyle 1. úrovně, mohou se nově pyšnit titulem Master of Dogdancing 1. úrovně. Gratulujeme!

Paničce i Dikymu gratulujeme k zisku tohoto titulu a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.12.2015

TANEC PRO DĚTI NA MIKULÁŠE, 5. 12. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

Další pozvánku na tancování pro veřejnost přijal slovenský tým Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a Zenobia Chromá od města Košice a to 5. 12. 2015.

Jak už datum napovídá, jednalo se o mikulášské vystoupení ve starém městě - v aule na Hlavnej ulici v Košicích, kde společně s dalšími páry tancovaly pro děti i jejich rodiče. Výtěžek z této akce opět putoval na podporu psů v košickém útulku.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.12.2015

AGILITY HALLOWEENSKÉ ZÁVODY BLANSKO, 31. 10. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 31. 10. 2015 v Blansku proběhly neoficiální halloweenské agility závody, na kterých nechyběl ani pár Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová.

Na těchto závodech nešlo o prvenství, protože všichni vyhrávali. Po doběhnutí si každý vybral odměnu, jakou chtěl, a to z hromádky dle výkonu - jestli doběhl bez chyb, s chybami a ceny byly připraveny i pro ty, co se diskvalifikovali.

Dikymu se v prosluněném odpoledni dařilo a s paničkou se tak zařadili do kategorie "Běh bez chyb".

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.11.2015

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY PROSTĚJOV, 28. 10. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Na státní svátek, 28. 10. 2015, nelenil ani tým Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová. Agility parkur opět vyměnili za taneční parket a vyrazili na DogDancingové postupové zkoušky v Prostějově.

Lucka s Dikym nastoupili ve dvou kategoriích. V kategorii Freestyle 1 získali známku výbornou. V kategorii Heelwork to Music jim pak o jeden jediný bod utekla známka výborná a byli tak ohodnoceni známkou velmi dobrou.

Paničce i Dikymu gratulujeme k úspěšnému složení zkoušky a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.10.2015

AGILITY ZÁVODY ROKYCANSKÁ SKOČNÁ, 28. 10. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo
Amy Bavlněná Krása
Amy Bavlněná Krása

Hned 3 cotonci se i přes nevlídné počasí sešli na státní svátek 28. 10. 2015 na oficiálních závodech agility Rokycanská Skočná. Startovali zde Cukřík Chundelaté Kouzlo s parťačkou Ritou Firýtovou a fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása - Tereza (Beliz Lovčice-Morava) a Amálka (Amy Bavlněná Krása) s paničkou Martinou Procházkovou.

První na parkur vyběhla Amálka v kategorii SA1. Ve zkoušce se jí zadařilo a se známkou výborná skončila na krásném 2. místě. V jumpingu poté byla sedmá.

Zbylí dva cotonci startovali v kategorii SA2. Tereza se po roční pauze teprve rozběhávala a tak se s paničkou v obou bězích nakonec diskvalifikovali. Cukřík ve zkoušce doběhl na 11. místě a v jumpingu, kde startovali i závodníci vyšší kategorie SA3, skončili patnáctí.

Paničkám, Cukříkovi, Tereze i Amálce děkujeme za skvělou reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.10.2015

ZÁVODY V TRICKDOGGINGU BRATISLAVA, 24. 10. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

V sobotu 24. 10. 2015 se v bratislavské Inchebě uskutečnilo historicky první Mistrovství Slovenska v tanci se psem, při kterém se konala i oficiální soutěž V Trickdoggingu. Této soutěže se zúčastnil i slovenský taneční pár Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a Zenobia Chromá.

Na soutěži panovala opravdu těžká konkurence - přijeli závodníci z Čech, Slovenska, Maďarska i Rakouska. Posoudila je trojčlená mezinárodní porota. Elinka se mezi nimi neztratila a se 105 body z možných 120 se s paničkou umístila na krásném 4. místě.

Paničce i Elince gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.10.2015

DOGTREKKING NA 4. ZÁVODĚ ROCKPOINT HORSKÉ VÝZVY NA ŠUMAVĚ, 10. 10. 2015

Katty z Jizerského Pekla
Katty z Jizerského Pekla

Další závod Rockpoint horské výzvy proběhl v sobotu 10. 10. 2015 na Šumavě a i tady nechyběl náš cotonek superzávodník - na další závod DOGTREKKINGU opět vyběhla fenečka Katty z Jizerského Pekla s parťákem páníčkem Daliborem Lupínkem.

I na tomto závodě na sebe Katty strhávala veškerou diváckou pozornost. Celkově s páníčkem doběhli na 16. místě, v kategorii "Muž se psem" pak byli desátí..

Svůj hlavní cíl - dojít 43 km trasu s převýšením 1 750 metrů, kde startem a cílem byla Železná Ruda a nejvyšším bodem Pancíř, opět hlavně splnili. Více v následujícím skvělém podrobném článku, za nějž děkujeme paničce koučce Barboře Lupínkové a páníčkovi závodníkovi Daliboru Lupínkovi.


KATTY Z JIZERSKÉHO PEKLA - DOGTREKKING NA ŠUMAVĚ

Celý týden pršelo, v pátek také. Startovné se nevrací a Katty v dešti odmítá chodit. Obojího jsme si byli vědomi, přesto jsme jeli přes celou republiku a uklidňovali se tím, že si uděláme aspoň hezký víkend na Šumavě. Když jsme vyráželi, už nepršelo a my se těšili, že to přece jen nakonec vyjde. Samozřejmě, těsně před Šumavou začalo zase pršet. K penzionu jsme dorazili v noci. Vybrali jsme si ten, který byl nejblíže startu, a tak jsme se závistí sledovali páníčky velkých psů, kteří tlumili jejich nadšení, zatím co my jsme Katty přesvědčovali, aby z auta vylezla na mokrou trávu se aspoň vyčůrat. Naštěstí má jen 5 kilo, takže jí bylo vysvětleno, že prostě vystupuje. Tečka... (více čtětě zde)

Paníčkům i Katty děkujeme za další reprezentaci na tomto pro cotonky zatím netypickém závodě.

Celý článek a fotogalerii z akce si můžete přečíst zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.10.2015

BĚH KILOMETROVKOU PO ŠESTI V PLZNI, 10. 10. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 10. 10. 2015 se při plzeňské Zoologické zahradě konal další ročník Běhu Kilometrovkou po šesti, tedy běhu páníčků s jejich pejsky.

Této akce se zúčastnil i plzeňák Cukřík Chundelaté Kouzlo. Nejdříve si s paničkou "zaběhl" kilometrovou trasu a poté v rámci doprovodného programu se svými kamarády z OSA Plzeň Doubravka předváděl pro milovníky pejsků společně s parťáčkou Ritou Firýtovou agility.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.10.2015

TANEC NA AERO PES FEST 2015, 9. 10. 2015

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V pátek a v sobotu 9. – 10. října se v pražském kině Aero konal netradiční filmový festival – Aero Pes Fest 2015. Do tohoto kina mají psi volný přístup, a tak si zasloužili také vlastní festival.

Kromě hlavního programu, promítání filmů se psí tematikou, mohli psi a jejich lidé zažít v kině ještě mnohem víc. Běželi psí předfilmy (filmy natáčené speciálně pro psy), akce se účastnila trenérka s agility překážkami, psí sanitka a centrum výcviku asistenčních psů HelpPes. V pátek nechybělo ani předtančení dogdancingu v provedení Terezy Zůnové a fenky Daisy Chundelaté Potěšení. Tančily přímo v sále kina před začátkem dvou filmů a od publika se jim dostalo nadšeného potlesku.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.10.2015

TANEC NA SPECIÁLNÍ VÝSTAVĚ COTON DE TULÉAR V PRAZE, 26. 09. 2015

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 26. 9. 2015 se v Praze uskutečnila 16. speciální výstava plemene Coton de Tuléar, v jejímž programu bylo i předtančení od cotonků.

Na začátku výstavy divákům zatancovala Daisy Chundelaté Potěšení i její dcerka Beauty Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou.

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci na této akci.

Video z předtančení najdete u výsledků z této výstavy, konkrétně zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.09.2015

MISTROVSTVÍ ČR V AGILITY MLÁDEŽE PASOHLÁVKY, 19. - 20. 9. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo
Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Ve dnech 19. - 20. 9. 2015 se v Pasohlávkách konalo Mistrovství České Republiky mládeže v agility. Francouzská rozhodčí Michele Garcia a český rozhodčí Petr Dostál po oba dni hodnotili celkem 171 týmů a mezi nimi i dva tými s Coton de Tuléar!

Bílé chlupaté barvy zde reprezentovali v kategorii "děti" Rita Firýtová a Cukřík Chundelaté Kouzlo a v silně zastoupené kategorii Juniorů nás zastupovali Lucie Kučerová a Diky od Rybářských Stavů.

Veterán Cukřík, který už přecejenom běhá trošičku rozvláčněji, se s Ritou oba dni umístil na 12. místě a na stejném místě skončili i celkově. Ve hře dosáhli plného počtu bodů.

Diky s Luckou soutěžili v družstvech i v jednotlivcích. V družstvech se jeden den umístili na 9. místě a druhý na 12. místě, v jednotlivcích byli 30. z 58 týmů a v neděli 26. ze 42 týmů. Pro příští rok nasbírali spoustu zkušeností z velkého závodu.

Děvčatům, Cukříkovi i Dikymu moc gratulujeme ke krásným výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci na mistrovstí republiky.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.09.2015

AGILITY ZÁVODY ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, 6. 9. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V neděli 6. 9. 2015 proběhly v Rožnově pod Radhoštěm neoficiální agility závody - Rebels Cup II., na kterých mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar.

Bílé barvy zde hájil Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou. Přestože soutěžili v kategorii "Pokročilí" a byla opravdu zima a studený vítr, dařilo se jim, běhali čistě a rychle. Díky tomu první běh vyhráli a v druhé běhu se umístili na 2. místě ze sedmi týmů.

Paničce i Dikymu moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.09.2015

MRTNICKÉ DVOJZKOUŠKY NA BRABCOVĚ, 29. 8. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 29.8.2015 v Mrtníku proběhl závod „Pohodové dvojzkoušky na Brabcovně“, kde nechyběl cotonek Cukřík Chundelaté Kouzlo s paničkou Ritou Zdráhalovou a parťačkou Ritou Firýtovou.

Přestože závodili v parném odpoledni, nevzdali se. V prvním běhu doběhli až desátí, protože museli opakovat slalom. V druhém běhu ale zaběhli čistý běh a v konkurenci 16 týmů skončili na 7. místě.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.09.2015

DOGTREKKING NA 3. ZÁVODĚ ROCKPOINT HORSKÉ VÝZVY V KRUŠNÝCH HORÁCH, 22. 8. 2015

Katty z Jizerského Pekla
Katty z Jizerského Pekla

V sobotu 22. 8. 2015 na startovní dráhu vyrazil nový cotonek šikula - v DOGTREKKINGU začala závodit fenečka Katty z Jizerského Pekla.

Na 3. závodě RockPoint horské výzvy v Krušných Horách zaujala nejenom plemenem, ale i výsledkem - v závodě "half" na 37 km trase doběhli na krásném 17. místě celkově, v kategorii muž se psem byli jedenáctí.

Svůj hlavní cíl - dojít 37 km trasu s převýšením 1 330 metrů, kde nejvyšším bodem byl Klínovec, splnili a to i v horkých letních dnech. Více v následujícím podrobném článku, za nějž děkujeme paničce koučce Barboře Tkadlecové a páníčkovi závodníkovi Daliboru Lupínkovi.


KATTY Z JIZERSKÉHO PEKLA - NOVÁ DOGTREKKAŘKA

S Kattynkou chodíváme už od štěněte na delší procházky, aby se pořádně unavila, protože od mala dobíjela hrozně rychle baterky. Náhodou jsme koukali na Rockpoint e-shop a sháněli nějaké outdoorové vybavení pro nás, když jsme si všimli, že pořádají závody na horách. Přítel chtěl vždy psa, se kterým by mohl běhat, protože s bratrem to nebylo ono (moc zastávek v hospodách), ale malý coton vhodný do bytu nevypadá zrovna jako rasa k tomu vhodná. Napadlo nás, že by byl dobrý nápad to aspoň zkusit. V nejhorším případě by to v průběhu závodu vzdali a naopak v tom nejlepším by došli, proběhla by socializace s jinými pejsky a navíc my bychom měli klidný večer, protože by byla konečně pořádně unavená. A tak zaplatili startovné 600 Kč a přihlásili se jako Valdováci na 3. závod Rockpoint horská výzva - Krušné hory, 22.8.2015... (více čtětě zde)

Paníčkům i Katty děkujeme za reprezentaci na tomto pro cotonky zatím netypickém závodě.

Celý článek a fotogalerii z akce si můžete přečíst zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.09.2015

AGILITY NA LETNÍM TÁBOŘE SLUNÍČKO, 16. 8. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 16. 8. 2015 se vydal Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí paničkou, parťačkou Ritou Firýtovou a se svými kamarády pejsky z klubu OSA Plzeň Doubrava potěšit děti na letní tábor Sluníčko v Rotavě.

Po popovídání o pejscích a o tom co jsou agility, předvedli hafíci ukázky běhů. I když pršelo, Cukřík předvedl svůj elegantní styl a dětem se líbil pro svoji roztomilost. Rád se nechal pohladit.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě děkujeme za reprezentaci plemene na této akci pro děti.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.08.2015

AGILITY ZÁVODY PROSTĚJOV, 15. - 16. 8. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Hned dvoudenních agility závodů v Prostějově - 8. ročníku Skoků za skokem - se zúčastnil cotonek šikula Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Lucka s Dikym největší úspěch zaznamenali v Jumpingu, kde se běželo bez rozdílu výkonnostního zařazení. V kategorii Small v sobotu doběhli na 5. místě z deseti závodníků a v neděli se umístili na krásném třetím místě z devíti. Kromě toho plemeno reprezentovali i v sobotu v Agility (7. místo z 10), v neděli ve finálním běhu (6. místo ze sedmi) a zúčastnili se i dvou zkoušek SA2.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.08.2015

AGILITY ZÁVODY O ŽABÍHO KRÁLE BŘAS, 25. 7. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

Ani tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová v sobotu 25. 7. 2015 nezahálel. Za podpory paničky Rity Zdráhalové vyrazili na neoficiální agility závody "O žabího krále" do Břas.

Na těchto závodech Rita s Cukříkem startovali v kategorii Small bez ohledu na výkonnostní zařazení. I přes to mezi 22 týmy v jumpingu skončili na 14. místě a v agility byli osmí.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.07.2015

AGILITY ZÁVODY PŘEROV, 25. 7. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 25. 7. 2015 proběhl v Prostějově Trojboj "Poslední zkoušková výprava" aneb trojité závody v agility, na kterých nechyběl ani bílý chlupatý zástupce - Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Lucka s Dikym poprvé startovali ve vyšší kategorii - v kategorii SA2. V obou bězích agility se bohužel diskvalifikovali. Dařilo se jim ale v Jumpingu, kde s jednou chybou doběhli na 4. místě se známkou výborná.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.07.2015

TANEC NA DEN PEREŠA, 11. 7. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

Další pozvánku na tancování pro veřejnost přijal slovenský tým Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a Zenobia Chromá od občanského sdružení Hlas Zvierat a starosty obce Pereš.

Elinka s paničkou zatancovaly v sobotu 11. 7. 2015 v rámci Dne Pereša, který se konal na tamním fotbalovém hřišti. Po tanci následovala tradiční ukázka poslušnosti a na závěr byly do programu s Elinkou zapojeny i přítomné děti.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.07.2015

MRTNICKÉ DVOJZKOUŠKY NA BRABCOVĚ, 20. 6. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 20. 6. 2015 se tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová zúčastnili dvojzkoušek pořádaných jako charitativní soutěž pro psí útulek - Mrtnických dvojzkoušek na Brabcově aneb závodu pro dobrou věc.

V pěkném lesním prostředí proběhl nádherný zkouškový den, kdy vítězové své výhry přenechávali pejskům z útulku.

Náš tým zaběhl oba závody moc pěkně, v konkurenci devíti dvojic se v kategorii SA1 umístil vždy na 6. místě. Zvlášť se jim vydařil druhý běh, který zaběhli čistě s 0 trestnými body a získali známku Výbory.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.06.2015

TANEC NA DEN DĚTÍ V KOŠICKÉM ÚTULKU, 7. 6. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

V neděli 7. 6. 2015 byl taneční pár Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a panička Zenóbia Chromá pozván na oslavu mezinárodního dne dětí v košickém útulku.

Elinka svým tancem potěšila nejenom přítomné děti, ale získala si i moderátorku tohoto dne - Adélu Banášovou, která si s ní nakonec udělala i fotografii.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.06.2015

ZÁVODY O PLZEŇSKÉHO AGILIŤÁKA, 6. - 7. 6. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

O víkedu 6. - 7. 6. 2015 se tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová zúčastnil za podpory paničky Rity Zdráhalové oficiálních agility závodů "O Plzeňského Agiliťáka". Museli se poprat se sobotním vedrem a nedělními silnými přeháňkami.

V agility byli v sobotu 18. a v neděli 20. z dvaceti pěti týmů. V sobotním jumpingu dal Cukřík přednost háravé fenečce a diskvalifikoval se tak. Dařilo se jim ve zkouškách, kdy byli v sobotu čtvrtí a v neděli se s hodnocením Výborný umístili na 2. místě z 5 týmů.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.06.2015

TANEC NA DEN LÁSKY A DEN DĚTÍ V KOŠICÍCH, 23. a 31. 5. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

I tento rok taneční pár Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a její panička Zenóbia Chromá v Košicích oslavoval s dětmi jejich mezinárodní den. Týden předtím ale ještě oslavili Den Lásky.

V sobotu 23. 5. 2015 se konala v centru Liberta v Košicích akce s krásným názvem Den Lásky. Elinka s paničkou zatancovaly dětem (a jejich rodičům), které to nemají v životě lehké - prodělaly totiž mozkovou obrnu. Na akci došlo i na ukázky základní poslušnosti, polohování s velkými královskými pudly a na konec proběhla tradiční hladící a mazlící část.

Týden na to - v neděli 31. 5. 2015 - Elinka s paničkou oslavily mezinárodní den dětí na sídlišti Dargovských Hrdinov v Košicích, kde vystoupily v rámci zdejšího programu s tanečním číslem.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.06.2015

AGILITY JUNIOR CZECH CUP 2015 KYJOV, 23. 5. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 23. 5. 2015 se v Kyjově konal Junior Czech CUP 2015 aneb závod "O pohár mládeže ČR" v agility. Mezi 73 závodícími týmy nechyběl ani cotonek - plemeno reprezentovala dvojice Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová.

Lucka s Dikym v deštivém počasí startovali v kategorii Small - tedy mezi malými plemeny bez ohledu na zkušenosti a výkonnostní zařazení. Celkově v této kategorii závodilo 28 různých týmů. I přes to si v těžké konkurenci připsali krásné výsledky - kromě toho, že se ani jednou nediskvalifikovali a dvakrát zaběhli čistý běh, tak v Agility skončili na 13. a 18. místě a v Jumpingu na 8. a 16. místě.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.06.2015

DOGDANCINGOVÉ POSTUPOVÉ ZKOUŠKY PROSTĚJOV, 17. 5. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Místo na agility parkur tentokrát tým Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová vyrazili na taneční parket. Konkrétně na DogDancingové postupové zkoušky, které proběhly 17. 5. 2015 v Prostějově.

Za krásného slunečného počasí Lucka a Dikym tancovali ve dvou divizích. V divizi DwD (Dancing with Dog) úrovně 1 složili zkoušku na Výbornou. V divizi HtM (Healwork to Music) úrovně 1 se bohužel diskvalifikovali.

Paničce i Dikymu gratulujeme k úspěšnému složení zkoušky a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.05.2015

AGILITY DVOJZKOUŠKY MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, 16. 05. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V krásném prostředí koupaliště Lido v Mariánských Lázních si za slunečného počasí v sobotu 16. 5. 2015 Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová zaběhali na oficiálních závodech - Agility Dvojzkouškách.

V první zkoušce SA1 si vyběhali krásné druhé místo se známkou Výborný z osmi týmů. Ve druhé zkoušce se Cukřík pomalu rozbíhal, což je vidět i na videu, ale zaběhli čistý běh a umístili se na čtvrtém místě. V závěru soutěže v jumpingu obsadili v silné konkurenci zdatnějších soupeřů 14. místo ze 30-ti týmů kategorie Small.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii a video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.05.2015

AGILITY ZÁVODY HODONÍN, 02. 05. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Čtvrtý ročník Jarní hodonínské tlapky - oficiálních agility závodů - proběhl v sobotu 2. 5. 2015 v Hodoníně. Mezi účastníky byla i bílá koule Coton de Tuléar - závodil zde tým Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová.

Lucce a Dikymu se na závodech dařilo. V běhu "Agility" mezi všemi 19 závodníky kategorie Small doběhli na pěkným 4. místě, v Jumpingu pak ve stejné konkurenci bili sedmí. V součtu jim to vyneslo pěkné 5. místo z 19 soutěžících. Navíc se ve zkouškách SA1 mezi 9 týmy umístili na krásném 2. místě.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.05.2015

AGILITY ZÁVODY KAZNĚJOV, 01. 05. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

První květnový den - v pátek 1. 5. 2015 - si tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová zajel na 3. ročník kaznějovských neoficiálních agility závodů.

V dešti tým závodil v dětských bězích ve velikosti SX. V Jumpingu Cukřík na parkuru řešil hlavně stopy po předchozím závodníkovi - hárající fenečce a tak došlo k diskvalifikaci. V agility ale obsadili krásné 1. místo.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.05.2015

AGILITY ZÁVODY BLANSKO, 26. 4. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V neděli 26. 4. 2015 proběhly v Blansku neoficiální závody agility. Nechybělo na nich ani plemeno Coton de Tuléar a to díky týmu Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová.

Na těchto závodech Diky s paničkou startovali v pokročilých - závodili v bězích open a jumping velikosti Small. V kategorii open nechali všech sedm týmů a zebou a umístili se tak na krásném 1. místě. Jumping zaběhli také čistě a rychle, což jim v součtu vyneslo nádherné 1. místo v celkovém pořadí.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.04.2015

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD AGILITY JUNIORŮ NA ME KYJE, 18. - 19. 4. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

O víkendu 18. - 19. 4. 2015 se Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí parťačkou Ritou Firýtovou zůčastnili Kvalifikačního závodu agility juniorů na Mistrovství Evropy 2015. Kvalifikace se konala v pražských Kyjích.

V náročném závodu na těžkých tratích předvedli šest čistých (maximálně se dvěma chybami) krásných běhů. Pro rychlost běhu byli však diskvalifikováni. Čas se totiž na kvalifikaci počítal z nejrychlejšího běhu daného závodu násobeného koeficientem 1,1.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto prestižním závodě, kde celkem startovalo 143 týmů.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.04.2015

HALOVÉ AGILITY ZÁVODY HORŠOVSKÝ TÝN, 29. 03. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 29. 3. 2015 si zajel Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí parťačkou malou Ritou Firýtovou bez podpory paničky Rity Zdráhalové do Horšovského Týna na halové agility závody "O Kozinův Čakan".

V závodu agility v konkurenci zdatnějších pejsků byli v kategorii S se dvěma chybami 17 z 33 týmů. Ve zkouškách SA1 zaběhli čistý běh a skončili sedmí ze 14 soupeřů. Obdrželi hodnocení Výborný a tím splnili podmínky pro přestup do kategorie SA2. V jumpingu se jim opět povedl čistý běh, pro překročení časového limitu však byli diskvalifikováni.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.04.2015

AGILITY ZÁVODY HORCE NAD MORAVOU, 28. 3. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 28. 3. 2015 byl tým Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová na agility závodech v Horcích nad Moravou - na závodech Faktoru Strachu.

Na těchto závodech běželi čtyři zkoušky, kterých se zúčastnilo 11 týmů. V první zkoušce zaběhli čistě a umístili se tak na 3.místě. V druhé a třetí zkoušce se diskvalifikovali, ale ve čtvrté zkoušce opět zopakovali čistý běh a se známkou výborná se umístili na 1. místě.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.04.2015

TANEC NA DEN UČITELŮ V KOŠICÍCH, 27. 03. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

V pátek 27. 3. 2015 se po mateřské dovolené vrátila na taneční prkna slovenská tanečnice Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) doprovázená svojí paničkou Zenobií Chromou. V košické Cassovii zatancovaly při příležitosti dne učitelů.

Děvčata ukázala krátké taneční vystoupení, předvedla základní poslušnost a pár dalších triků. Na závěr panička dostala od učitelů pozvání k výcviku jejich žáků :)

Paničce i Elince gratulujeme k návratu a děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.03.2015

ZIMNÍ AGILITY DVOJZKOUŠKY OHROBEC ZVOLE, 21. 02. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 21.02.2015 se Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí parťačkou Ritou Firýtovou zúčastnil oficiálních agility závodů v Ohrobci Zvole - zimních halových dvojzkoušek.

Cukřík s Ritou statečně bojovali ve studené hale a v okolí haly pak s bahnem. V prvním běhu se diskvalifikovali pro překročení času. Druhý běh se jim ale povedl a čistě doběhli na sedmém místě z dvanácti týmů.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii a video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.02.2015

VALENTÝNSKÉ AGILITY ZÁVODY V BRNĚ, 14. 02. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Na Svatého Valentýna - v sobotu 14. 2. 2015 - se v Brně uskutečnily valentýnské oficiální závody agility pod názvem Zimní Brno 2. Nechyběl na nich ani náš moravský šikula - cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

V prvním otevřeném běhu Jumpingu zaběli čistě a se známkou Výborná se umístili v kategorii Small na krásném 13. místě z 30 týmů. Zkoušku SA1 absolvovali taktéž bezchybně a s hodnocením Výborná se umístili čtvrtí mezi 11 soutěžícími. Ve třetím běhu Diky skočil překážku v opačném směru a díky tomu se diskvalifikoval.

Paničce i Dikimu gratulujeme ke skvělému začátku další sportovní sezony a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.02.2015

AGILITY HOPY TROPY ZÁVODY HORNÍ POČERNICE, 24. 01. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 24.01.2015 odjel Cukřík Chundelaté Kouzlo s malou partnerkou Ritou Firýtovou na pláž do Petcentra v Horních Počernicích na oficiální závody v agility Hopy Tropy. Strávili tam hravý agility den ve stylu beach party.

V prvním sranda běhu zaměřeném na hru na pláži Cuki nemohl pochopit, že má zůstat v pelíšku - běhá se přece na parkuru. Druhý běh, již opravdové agility, zaběhl s jedním odmítnutím a skončil na 5. místě z dvanácti týmů.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme ke skvělému začátku další sportovní sezony a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.01.2015

© 2008 - 2019 Cotonland | info@cotonland.cz