COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY NABÍDKA ŠTĚŇAT VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2019

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

Úspěchy můžete posílat na info@cotonland.cz. Zasílejte, prosím, informaci o soutěži, kategorii a počtu soupeřů. Aktualizace probíhá do 10 kalendářních dnů od obdržení informace. Všechny výsledky jsou počítány i do soutěže o cotonka šikulu roku 2019.

AGILITY TROJZKOUŠKY ZLÍN, 8. 5. 2019

Beatrise
Beatrise
Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady

I na druhý státní svátek - ve středu 8. 5. 2019 - vyrazily fenečky Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou do Zlína na agility trojzkoušky - konkrétně Zlínské trojzkoušky II/19.

Děvčatům se stejně jako předchozí týden dařilo. Leontýnka kategorii SA2 dvakrát vyhrála a jednou se umístila na 2. místě z 5 závodníků. A ulovila zkoušku SA2. Beatrise v zaběhla dva čisté běhy s umístěním na prvním a 4. místě ze šesti závodníků a jednou se diskvalifikovala.

Paničkám, Leontýnce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografii z trojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.05.2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY SPÁLENÉ POŘÍČÍ, 4. 5. 2019

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

Třetí Jarní Podkokšínské dvouzkoušky pro útulek v Borově se ve Spáleném Poříčí konaly v sobotu 4. 5. 2019. Protáhnout si packy na ně po půl roce vyrazil i dvanáctiletý veterán Cukřík Chundelaté Kouzlo, tentokrát s parťačkou Alenou Čechurovou.

V deštivém počasí zatnul Cukřík zuby a v kategorii Small - veteráni běžel opravdu dobře. Obě zkoušky zaběhl čistě a umístil se tak na krásném 2. místě. Zároveň obdržel i cenu pro nejstaršího pejska v závodě.

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.05.2019

AGILITY TROJZKOUŠKY ZLÍN, 1. 5. 2019

Beatrise
Beatrise
Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady

Na státní svátek - ve středu 1. 5. 2019 - vyrazily fenečky Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady na agility Zlínské trojzkoušky I/19.

Tentokrát se děvčatům skutečně dařilo. Beatrise nejenom že doběhla na 1., 2. a 5. místě ze sedmi závodníků kategorie SA3, ale 2 x splnila zkoušku na výbornou a k získání prestižního titulu A3 Šampion už jí zbývá pouze jedna úspěšná zkouška. Leontýnka mezi 4 zúčastněnými kategorie SA2 jednou doběhla na 1. místě a splnila zkoušku, jednou se diskvalifikovala a jednou byla čtvrtá.

Paničkám, Leontýnce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.05.2019

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD AGILITY NA EOJ, 27. - 28. 4. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Další kolo kvalifikace na Euro Open Junior 2019 se konalo o víkendu 27. - 28. 4. 2019 se v Opavě a opět na ní soutěžila agiliťačka Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) se svou paničkou Klárou Válkovou.

Pro probděné noci se v sobotu projevila únava a vyčerpání. V kategorii Small - Junior se v Agility umístily na 8. místě, v Jumpingu na devétám místě a v dalším agility byly také deváté. Vždy mezi 18 závodníky. Druhý den za silného větru doběhly v jumpingu na 11. místě a v agility byly dvanácté.

Paničce i Lilli děkujeme za reprezentaci na této kvalifikaci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.05.2019

HAPPY DOG SHOW NA PRAŽSKÉM DŽBÁNU, 27. 4. 2019

Boon Jewel Joy from Pilsen
Boon Jewel Joy from Pilsen

I v roce 2019 měli cotonci zastoupení na charitativní výstavě Happy Dog Show, která se na pražském Džbánu uskutečnila v sobotu 27. 4. 2019.

Letos se zúčastnili Boon Jewel Joy from Pilsen, Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku), Nocaima (Bonny Krkonošský Květ), Orsík (Oh-Champs-Elysees du Castel de la Roche aux Fees), Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses), Ronnie (Zeus Klenot Toliary) a cotoní přítel skorojezevčík Max.

Mezi 388 psy se naši zástupci neztratili. Orsík se umístil na 4. místě mezi štěňaty 9. FCI skupiny, Boon byl v kategorii 9. FCI dospělí psi pátý. Nocaima se umístila na 3. místě v závodě Cross People Dog Racing a Max urval 2. místě v tlapkiádě kategorie voříšek. Hlavními vítězi však jako vždy byli opuštění pejsci bez domova - veškerý výtěžek totiž putoval právě na krmivo a veterinární přípravky pro ně. Letos to vydalo na 1 tunu krmiva v hodnotě více než 100 000 Kč.

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci plemene na této charitativní akci.

Fotografie z této výstavy si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.05.2019

AGILITY ZÁVODY PŘEROV, 20. 4. 2019

Beatrise
Beatrise
Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady

O víkendu 20. - 21. 4. 2019 proběhly v Přerově dvoudenní agility závody. V sobotu 20. 4. 2019 na nich mělo hned dvojnásobné zastoupení plemeno Coton de Tuléar a to díky fenečkám Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady.

Obě dvě se zúčastnily běhů Agility a Jumping kategorie Small. Mezi šestnáti závodníky se Beatrise v Agility umístila na 8. místě a v Jumpingu byla devátá. Leontýnka pak byla v agility 4. a v jumpingu desátá. Ve zkoušce kategorie SA3 se Beatrise diskvalifikovala a Leontýnka byla v kategorii SA2 třetí.

Paničkám, Leontýnce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.05.2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY OSTRAVA, 20. 4. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Queen Lillien Hraběnčin Ráj

V sobotu 20. 4. 2019 vyrazila Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) se svou paničkou Klárou Válkovou na další agility závody - tentokrát šlo o agility dvojzkoušky v Ostravě-Třebové.

Lilli poprvé startovala v elitní kategorii SA3. V prvním běhu jí panička pozdě ukázala slalom, takže z toho bylo nakonec 5. místo. V druhém běhu si ale chuť zlepšily čistým během, který vynesl 3. místo ze 13. závodníků.

Paničce i Lilli gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.04.2019

TANEC NA TŘEBORADICKÝCH VELIKONOCÍCH, 14. 4. 2019

Beauty Laetitia Bohemica
Beauty Laetitia Bohemica
Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V neděli 14. 4. 2019 se v pražských Třeboradicích uskutečnily další Sousedské třeboradické Velikonoce, na kterém již tradičně nechyběl tanec s cotonky v podání Terezy Hoření a jejích feneček z chovatelské stanice Laetitia Bohemica.

Jak Beauty Laetitia Bohemica tak Daisy Chundelaté Potěšení přítomné děti i dospělé potěšily krásnými tanečními vystoupeními.

Paničce, Beauty i Daisy děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie a video z tohoto vystoupení si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.04.2019

OFICIÁLNÍ ZÁVODY DOGDANCINGU VE VRANÉM NAD VLTAVOU, 5. 4. 2019

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V pátek 5. 4. 2019 se ve Vraném nad Vltavou konaly oficiální závody dogdancingu April Dance a nechyběl na nich ani zástupce plemene Coton de Tuléar.

Po mnoha letech se závodů zúčastnila fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Hoření. Daisy ve svých 12 letech tančila v kategorii Freestyle Pokročilí. Cvičení si nádherně užívala a umístila se na hezkém 6. místě z celkem 8-mi týmů.

Paničce i Daisy gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.05.2019

ONLINE VÝZVA PES POHODÁŘ I., leden - březen 2019

Beauty Laetitia Bohemica
Beauty Laetitia Bohemica
Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

Od ledna do března probíhala Online výzva Pes pohodář I. pořádaná Jihočeskou psí akademií, které se zúčastnila také Tereza Hoření se svými fenkami Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica - tvořily tým Terka a bavlnky.

O co v této výzvě šlo? Týmy dostávaly každý týden úkoly ze čtyř okruhů - triky, manipulace, fyzička a procházky s úkoly. V rámci těchto úkolů se pejskové měli naučit třeba zavírat šuplík, položit se na bok, nebo zlepšit přivolání pomocí různých her. Zlepšovali si fyzičku posilováním na čočkách, nebo třeba během s páníčky nebo u koloběžky. Výzvy z vycházek je zavedly do města i do přírody.

Za všechny výzvy byly týmy odměněny body, Terka s bavlnkami se umístily na hezkém 8. místě z 16. týmů. Mnohem víc než o umístění šlo ale o to, že si bavlníčci všechny úkoly perfektně užili.

Paničce, Beauty i Daisy děkujeme za reprezentaci v této výzvě.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.05.2019

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD AGILITY NA EOJ, 30. - 31. 3. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Queen Lillien Hraběnčin Ráj

O víkendu 30. - 31. 3. 2019 se v Čeladné konalo 1. kolo kvalifikace na European Open Junior 2019. Nechyběla na nich ani naše agiliťačka Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) se svou paničkou Klárou Válkovou.

Děvčatům se skutečně dařilo. V kategorii Small se mezi 23 závodníky skupiny "Junior" v agility vždy umístily na krásném 4. místě. V jumpingu byly deváté a patnácté.

Paničce i Lilli gratulujeme, děkujeme za reprezentaci na této kvalifikaci a přejeme hodně štěstí v dalším kole kvalifikace.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.04.2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY BUŠTĚHRAD, 15. 3. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Pohodové dvojzkoušky proběhly v pátek 15. 3. 2019 v Buštěhradě. Zúčastnila se jich i agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a její panička Kateřina Jelínková.

Nocaimě se skutečně dařilo. V prvním běhu kategorie SA2 se mezi sedmi závodníky umístila na 2. místě a v tom druhém byla třetí. Navíc se s paničkou staly jediným týmem, který doběhl oba běhy.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.03.2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY SVIADNOV A LITOVEL, 9. 3. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady

Hned na dvou agility dvojzkouškách nastoupili v sobotu 9. 3. 2019 zástupci plemene Coton de Tuléar - ve Sviadnově a v Litovli.

Ve Sviadnově u Frýdku-Místku se konaly dvojzkoušky Březnové Tukobraní a se svou paničkou Monikou Němcovou na ně vyrazila Leontýnka z Vraní Osady. Hluboký písek Leontýnce moc nesvědčil. V prvním běhu vyrazila do špatné díry tunelu, čímž se diskvalifikovala a v tom druhém shodila skočku. I přesto jí to vyneslo 3. místo ze 6 závodníků kategorie SA1.

To Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) vyrazila s paničkou Klárou Válkovou do Litovle - Mladeče na Zámecké Dvojzkoušky, kde v konkurenci 11 závodníků nastoupily v kategorii SA2. V prvním běhu se s jednou chybou na zóě umístily na pátém místě a v tom druhém byly čtvrté.

Paničkám, Leontýnce i Lilli gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.03.2019

AGILITY ZÁVODY BRNO, 23. 2. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Po zimní pauze vyrazila na své první agility závody roku 2019 i agiliťačka Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) se svou paničkou Klárou Válkovou. V sobotu 23. 2. 2019 startovaly na oficiálních závodech Zimní Brno 2.

I přes několikatýdenní pauzu si vedly moc dobře. V kategorii Small v jumpingu doběhly na 19. místě a v agility byly 13. - vždy mezi 43. závodíky. Ve zkoušce kategorie SA2 se pak mezi 14 konkurenty umístily šesté.

Paničce i Lilli gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.03.2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY ŘITKA, 22. 2. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Další agility dvojzkoušky absolvovala Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a její panička Kateřina Jelínková v pátek 22. 2. 2019 v Řitce. Oficiální název závodů byl Zkoušky - únor 2019.

V kategorii SA2 se tentokrát sešlo 5 velmi silných soupeřů. Nocaima se ale nenechala zahanbit a díky čistým běhům se umístila na 3. a 4. místě.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.02.2019

AGILITY TROJZKOUŠKY NEVEKLOV, 9. 2. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 9. 2. 2019 se konaly agility trojzkoušky v hale v Neveklově a ani zde nechyběl cotonek. Na 59. dvojzkouškách + 1 zde cotonky zastupovala Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a její panička Kateřina Jelínková.

V první a druhé zkoušce kategorie SA2 se umístily na 5. místě z 8 závodníků. Ve třetím běhy poté byly čtvrté. Celkově jim to vyneslo krásné 3. místo.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.02.2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY SVIADNOV A ČELADNÁ, 2. a 9. 2. 2019

Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady

Hned dvoje agility dvojzkoušky absolvovala naše mladá agiliťačka Leontýnka z Vraní Osady se svou paničkou Monikou Němcovou během jednoho týdne.

V sobotu 2. února vyrazila na Únorové tukobraní do Sviadnova u Frýdku Místku. V kategorii SA1 doběhla v první zkoušce na 2. místě a v té druhé byla čtvrtá. Vždy ze 6 závodníků.

Týden na to se v sobotu 9. února zúčastnila dvojzkoušek The North Face v Čeladné. Mezi deseti soupeři kategorie SA1 se sice v první zkoušce diskvalifikovala, ale v té druhé si náladu spravila 3. místem.

Paničce i Leontýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na obou závodech.

Fotografie z obou dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.02.2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY ČELADNÁ, 13. 1. 2019

Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady

V neděli 13. 1. 2019 na své první agility zkoušky roku 2019 vyrazila Leontýnka z Vraní Osady se svou paničkou Monikou Němcovou. Jednalo se o Animalia Cup v Čeladné, kde se konaly oficiální agility dvojzkoušky.

Pro Leontýnku to byl úplně první závod v písku. V první zkoušce kategorie SA1 získala první místo z osmi závodníků a zároveň splnila podmínky pro postup do kategorie SA2. V druhé zkoušce sice shodila jednu skočku, i tak ale měla nejlepší čas a 2. místo. Celkově Leontýnka svou kategorii SA1 vyhrála.

Paničce i Leontýnce gratulujeme ke skvělému začátku nového roku a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.01.2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY BUŠTĚHRAD, 11. 1. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Další štací agiliťačky Nocaimy (Bonny Krkonošský Květ) a její paničky Kateřiny Jelínkové byly Pohodové dvojzkoušky, které se konaly v pátek 11. 1. 2019 v Buštěhradě.

Ve vymrzlé hale od sněhovou peřinou si zaběhly dva soutěžní běhy kategorie SA2. V první zkoušce přehodily pořadí překážek a byly proto diskvalifikovány. V druhé zkoušce si ale spravily chuť, když skončily na čtvrtém místě z 6 závodníků.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.01.2019

AGILITY ZÁVODY ROZTOKY U PRAHY, 5. 1. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Rok 2019 zahájila agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou na neoficiálích agility závodech pořádaných jejich klubem OSA Dingo v Roztokách u Prahy.

Závodníci byli rozděleni do dvou kategorií dle výkonnosti - na začátečníky a závodníky, výška nehrála roli. Nocaima samozřejmě startovala mezi závodníky, kde bylo celkově 8 týmů. V prvním běhu doběhla na 2. místě. V dalším běhu - soutěži dvojic - se šeltií získali 3. místo.

Na těchto závodech byly vyhlášeny týmy, které loňský rok nejlépe reprezentovali OSA Dingo. Nocaima se s paničkou umístila na krásném 2. místě.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech a těšíme se na další vývoj agility kariéry v tomto roce.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.01.2019

© 2008 - 2019 Cotonland | info@cotonland.cz