COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY NABÍDKA ŠTĚŇAT VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

MAJITELÉ PĚTI A VÍCE FEN SE MUSÍ HLÁSIT SVS ČR

Ilustrační obrázek
Chovatelská stanice z Vraní Osady

Od 1. 11. 2017 vstoupila v platnost novela veterinárního zákona, která určuje, že každý, kdo v České Republice vlastní 5 a více fen starších 12 měsíců, musí toto oznámit státní veterinární správě a to nejpozději 7 dní ode dne, kdy tato skutečnost nastala. Výjimku z této povinnosti mají pouze chovatelé služebních psů, psů se zvláštním výcvikem, vodicích psů, asistenčních psů, psů určených k odhalování výbušnin a loveckých psů.

Hlášení je velmi jednoduché - lze k němu využít internetový formulář uveřejněný na webových stránkách státní veterinární správy, případě i papírový formulář, který najdete na stejném místě.

Povinnost hlásit tuto skutečnost se netýká pouze chovatelů, ale naprosto všech, kteří mají v majetku 5 a více fen starších 12 měsíců. Roli nehraje ani to, zda fena je či není vykastrována, zda má či nemá průkaz původu, zda na ní je či není chováno. U více majitelů žijících v jedné domácnosti se počet fen sčítá.

Při porušení oznamovací povinnosti hrozí majiteli - fyzické osobě - pokuta až do výše 20 000 Kč, u právnických osob se jedná o pokutu až do výše 300 000 Kč.

Více k této nové povinnosti včetně potřebných formulářů a otázek a odpovědí najdete na stránkách státní veterinární správy zde.

© Cotonland | Věděli jste, že... | 08.11.2017

© 2008 - 2018 Cotonland | info@cotonland.cz