COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

AKTUÁLNÍ AKCE PRO COTONKY (A JEJICH PÁNÍČKY)

V této kategorii najdete akce pořádené pro cotonky a jejich páníčky - společné pikniky, výcvikové akce, klubové a speciální výstavy atd. Pokud máte informace o nějaké akci pro cotonky a jejich páníčky, určitě nám to napište na e-mail info@cotonland.cz!!!

20. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR KUTNÁ HORA, 22. 9. 2019

Zveme Vás na 20. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se bude konat v neděli 22. 9. 2019 v Kulturním domě Lorec v Kutné Hoře.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, zahájení výstavy je v 9:15. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny na stránkách Klubu Coton de Tuléar.

Po skončení výstavy a bonitací proběhne členská schůzce Klubu Coton de Tuléar.

Propozice výstavy: na stránkách Klubu Coton de Tuléar. Přihlašování probíhá výhradně elektronicky přes server www.dogoffice.cz.

Rozhodčí: paní Iris Urschitz, Rakousko

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 15. 8. 2019, II. termín - 29. 8. 2019

Více informací k výstavě najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 07.07.2019JIŽ PROBĚHLÉ AKCE PRO COTONKY (A JEJICH PÁNÍČKY)

SETKÁNÍ COTONKŮ A PÁNÍČKŮ NA PRAZE 13, 11. 5. 2018

Dalším setkáním páníčkům a jejich cotonků v druhý květnový týden byla procházka procházka s cotonky Centrálním parkem Prahy 13, na kterou v sobotu 11. 5. 2019 všechny pozvala Eva Šalandová z chovatelské stanice White Felicity společně se svými fenečkami Hessie Bavlníkový Květ a Cotonbrie Ombretta Bianca.

I když počasí vypadalo všelijak, nakonec 16 přítomných cotonků - Aili, Attík, Bessy, Bolt, Harry, Hessie, Jasmín, Konie, Lilinka, Malcolm, Nemesia, Ombretta, Pompon, Qvido, Raja a Ťapka i jedna westice Zebi nejenže nezmokli, ale zatažené oblohy využili k nekonečnému létání a honění se.

Fotogalerii z procházky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 24.05.2019

JARNÍ SETKÁNÍ S COTONKY NA PETŘÍNĚ, 8. 5. 2019

Na státní svátek - ve středu 8. 5. 2019 se pod záštitou Klubu Coton de Tuléar konalo jarní setkání na pražském Petříně.

V převážně deštivém a studeném týdnu se počasí překonalo a 20 cotonkům - Anitě, Badymu, Brixovi, Cassie, Cirilce, Cyrilovi, Daisy, Eywě, Falcovi, Fitampitovi, Gerrymu, Irisce, Jewelovi, Kenymu, Nemovi, Nocaimě, Orsíkovi, Pippi, Roniemu a Sebastianovi i jezevčíkovi Robinovi na procházce zastvítilo příjemné ne příliš horké sluníčko :)

Fotogalerii z procházky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 20.05.2019

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ŽELIV, 24. 3. 2019

Cotonbrie
Cotonbrie MonteWhite

Dvacátá devátá Klubová výstava plemene Coton de Tuléar pořádaná Klubem Coton de Tuléar se konala v sobotu 24. 3. 2019 v Želivu.

Celkem 43 cotonků, z toho 13 psů a 30 feneček, posoudila česká rozhodčí paní Zdenka Jílková. Titul BOB od ní získal polský pes ve třídě šampionů Cotonbrie MonteWhite.

Na této výstavě fenečka Raja Matangi Sleepy Hollow Ranch převzala ocenění za titul Klubový junioršampion, fenečky Marlin Monroe the Sweetest Coton, Novara the Sweetest Coton a Vendia Cotons Mississippi Kisses se staly Klubovými šampionkami a Cotonbrie Cavalli Just Cavalli získal titul Klubový Veteránšampion. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 04. 2019

PŘEDVÁNOČNÍ PROCHÁZKA S COTONKY NA PETŘÍNĚ, 16. 12. 2018

Tak jako v loňském roce se i letos v předvánočním čase uskutečnilo předvánoční setkání s cotonky na pražském Petříně, konkrétně v neděli 16. 12. 2018.

Nakonec v mrazivém počasí dorazilo 18 cotonků - Anita z Poříčského Statku, Bart Laetitia Bohemica, Beauty Laetitia Bohemica, Brennos Laetitia Bohemica, Brix Poklad Moravy, Cassanova Cyril z Poříčského Statku, Cirilla Fiona Elen Laetitia Bohemica, Daisy Chundelaté Potěšení, Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku), Falco (Dick Coton Lucky Dog), Fitampito Přátelé Jetynky, Gerry Cassanova Briliant z Madagaskaru, Jessi Tichý Don, Jewel (Brilliant Jewel Ráj Karpat), Jouy-Van-Roy Best of Cotton, Kenny (Avantgarde Image from Christofland), Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses).

Zatímco hafíci si společně pořádně zařádili, páníčci poklábosili a užili si tak společnou adventní neděli.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 23.12.2018

PŘEDÁNÍ STOLNÍCH KALENDÁŘŮ COTON DE TULÉAR 2019

Včera - 24. 11. 2018 - byly všem objednatelům zaslány informace ohledně předání kalendářů Coton de Tuléar 2019, výši platby a číslo účtu.

Letos bylo objednáno 135 kalendářů v celkově ceně 24 290 Kč. Jeden kalendář tak vyšel na 180 Kč. (Fakturu na kalendáře od firmy FIBOX.cz najdete zde.)

V pátek 23. 11. 2018 byly všem, kteří si zvolili doručení poštou, kalendáře zaslány a měly by být doručeny během příštího týdne. První z osobních odběrů je 2. 12. 2018 na Mezinárodní výstavě psů v Praze, o dalších termínech budou objednatelé s tímto způsobem odběru informováni.

V případě, že jste si kalendáře objednali, a neobdrželi jste e-mailem instrukce o platbě a doručení, informujte nás neprodleně na mailu kalendar@cotonland.cz.

Obsah kalendáře najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 25.11.2018

OBJEDNÁVKA STOLNÍHO KALENDÁŘE COTON DE TULÉAR 2019

Do 31. 10. 2018 přijímáme objednávky na stolní kalendář Coton de Tuléar 2019!!! Bez tohoto objednání nebude možné kalendář zakoupit!

Do středy 31. 10. 2018 přijímáme objednávky na čtvrtý český cotonkovský kalendář - týdenní stolní kalendář Coton de Tuléar 2019. Opět v něm najdete 53 stran s obrázky cotonků, české lidské i psí svátky.

Dodavatel kalendáře je stejný jako pro loňský rok - rozměry jsou cca 23 cm x 14 cm, vazba kroužková. Cena bude max 200 Kč / kus + poštovné a balné. Finální cena závisí na množství objednaných kusů a výsledné ceně grafických prací na straně dodavatele (200 Kč odpovídá množství 100 objednaných kusů). Rozesílání kalendáře je plánováno cca na přelom listopadu a prosince 2018.

Kalendář lze objednat pouze e-mailem na adrese kalendar@cotonland.cz, uvádějte jméno, počet kusů, zda si ho vyzvednete osobně v Praze (na Florenci), anebo ho budeme posílat - v takovém případě připojete i vaši poštovní adresu.

Každý dostane do mailu potvrzení objednávky. Pokud se tak do 3 dnů nestalo, prosíme neprodleně nás informujte na e-mailu info@cotonland.cz.

Obsah kalendáře najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 20.10.2018

PŘEDNÁŠKA PANÍ VLADIMÍRY TICHÉ PRO CHOVATELE, 13. 10. 2018

V sobobu 13. 10. 2018 se v prostorách Zooškoly Kodymka v Praze 6 konala přednáška paní Vladimíry Tiché na téma genetika a plemenitba v praxi a otazníky kolem reprodukce.

Paní Vladimíra Tichá seznámila přítomné se základními pojmy z těchto oblastí, připojila zkušenosti ze své mnoholeté praxe chovatelky, laboratorní specialistky i funkcionářky v Českomoravské Kynologické Unii. Prostor byl i na dotazy týkající se aktuálních témat trápících nejen plemeno Coton de Tuléar.

Bližší informace o tématech přednášky i představení přednášející najdete v tomto dokumentu.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 17.10.2018

CELOROČNÍ SBĚR FOTEK NA STOLNÍ KALENDÁŘ 2019

Pozor!!! Fotografie do kalendáře přijímáme do 30. 9. 2018!!!

I v průběhu roku 2018 sbíráme fotky na stolní týdenní kalendář na rok 2019 a to dle ročních období. Protože se fotky budou tisknout, je potřeba, aby měly určitou kvalitu - tj. jejich velikost by měla být minimálně 300 KB, musí být orientovány na šířku a měly by mít poměrně velké rozlišení. V případě, že bude velký převis obrázků, bude rozhodujícím kritériem právě kvalita.

Obrázky budou přijímány do 30. 9., aby příprava a distribuce kalendáře proběhla nejpozději v listopadu. Očekávaná cena je do 200 Kč / kalendář dle počtu objednaných kusů (v roce 2017 to bylo 165 Kč).

Fotky zasílejte na e-mailovou adresu kalendar@cotonland.cz. Prosíme - obrázky zasílejte pouze v případě, že sami budete mít o pořízení kalendáře zájem.

Více k přípravě kalendáře včetně seznamu témat najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 10.02.2018

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR KNĚŽEVES, 15. 9. 2019

Mr.
Mr. Nice Guy Sleepy Hollow Ranch

V sobotu 15. 9. 2018 se v Kněževsi nedaleko Prahy uskutečnila 19. speciální výstava plemene Coton de Tuléar.

Italské rozhodčí - paní Elisabettě de Luca - se představilo 39 cotonků - 19 psů a 20 fenek - a to z České Republiky, Polska a Rakouska. Titul BOB od ní získal český cotonek ve třídě vítězů Mr. Nice Guy Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě byly předány poháry za zisk klubových šampionátů. Novými junioršampiony se stali Little Miky from Cotton Home a Vendia Cotons Mississippi Kisses a klubovými šampiony Elysee Ráj Karpat a Charlotte Ráj Karpat. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2018 | Aktualizováno 06.10.2018

VÝSTAVNÍ TÁBOR S M. ČERMÁKOVOU A F. ŠUSTOU, 4. - 8. 8. 2018

Ve dnech 4. - 8. 8. 2018 se v kempu Radost ve Vlastějovicích (u Zruče nad Sázavou) konal jeden z turnusů výstavního tábora pořádaný Míšou Čermákovou a Frantou Šustou. V těchto dnech však byl výjimečný tím, že se ho zúčastnilo hned sedm zástupců plemene Coton de Tuléar.

Cotonci Annareo Pilsen White Foam, Bady Krkonošský Květ, Berry (Kalinda Ráj Karpat), Boon Jewel Joy from Pilsen, Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses), Rája Matangi Sleepy Hollow Ranch a Ronnie (Zeus Klenot Toliary) a jezevčík Max se společně se svými páníčky (nejen) učili, jak se správně vystavovat, aby na rozhodčího udělali co nejlepší dojem.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 19.08.2018

PROCHÁZKA PRAŽSKOU STROMOVKOU, 29. 7. 2018

V neděli 29. 7. 2018 se měla uskutečnit procházka s cotonky kolem přehrady ve Vraném. Protože byla organizátorem na poslední chvíli zrušena, byli zájemci pozváni na alternativní procházku a to do pražské Stromovky.

Ve 40° vedrech nakonec dorazili pouhí 3 cotonci - hafíci Annareo Pilsen White Foam, Atík (Atrey z Kozlovické Zahrady) a Cyril (Cassanova Cyril z Poříčského Statku).

S ohledem na počasí došlo k výraznému zkrácení procházcky - přítomní vyrazili ke zdejším rybníkům, které ve stínu velkých stromů obešli.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.08.2018

BAVLNĚNÉ AGILITĚNÍ S PIKNIKEM V PRAZE, 16. 6. 2018

V sobotu 16. 6. 2018 se v Praze uskutečnilo bavlněné agilitění s piknikem - setkání páníčků a jejich cotonků spojené s hrami na agility překážkách, které pořádal Klub Coton de Tuléar.

Na cvičák organizace Haf Bez Obav v pražských Stodůlkách dorazilo v parném dni 14 cotonků a jeden jezevčík - od štěňátek po 14-ti leté důchodce, profíci i úplní začátečníci. Byli to Anita, Atík, Bady, Boon, Brix, Coty, Daisy, Felisita, Fitampito, Jessi, Josie, Nocaima, Pippi a Rose a jezevčík Max.

Všichni přítomní si pod vedením profesionální trenérky Andrey mohli vyzkoušet jednotlivé agility překážky, dozvěděli se jak nacvičit základní prvky dogdancingu a od psí záchranářky byli poučeni, jak poskytnout první pomoc pejskovi v nejrůznějších situacích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 27.06.2018

SETKÁNÍ COTONKŮ A PÁNÍČKŮ NA PRAZE 13, 26. 5. 2018

V sobotu 26. 5. 2018 se po roční pauze v centrálním parku Prahy 13 uskutečila další procházka s cotonky, na kterou stejně jako při předchozích dvou ročnících ostatní cotonky pozvala Eva Šalandová z chovatelské stanice White Felicity společně se svými fenečkami Hessie Bavlníkový Květ a Cotonbrie Ombretta Bianca.

Účast byla nádherná - sešlo se 25 chlupáčů - Aili, Alf, Angelika, Arch, Arleen, Atík, Barnabáš, Boltík, Brix, Cukřík, Elysee, Fitampito, Geeny, Harry, Hessie, Chelzi, Konie, Lupínek, Malcolm, Meggi, Ombreta, Ozzy, Rája, Ronnie a Siri. Společně prošmejdili zdejší park, páníčci se v tento slunečný den mohli občerstvit v místním bufetu a restauraci a někteří cotonci využili zdejší rybníky a potoky.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.06.2018

PROCHÁZKA ZÁMECKÝM PARKEM V DOLNÍCH POČERNICÍCH, 8. 5. 2018

Na státní svátek - v úterý 8. 5. 2018 - se uskutečila v pořadí již druhá procházka s cotonky do zámeckého parku v Dolních Počernicích, kterou provázel Cyril (Cassanova Cyril z Poříčského Statku).

Procházky, která začínala i končila na Černém Mostě se zúčastnilo 11 zástupců plemene Coton de Tuléar - Anita, Atík, Boon, Brix, Cassie, Cyril, Daisy, Fitampito, Nocaima, Pippi a Ronnie a jezevčík Max. Kromě zámeckého parku a návštěvy restaurace Léta Páně si prošli i místní golfové hřiště.

Počasí bylo ukázkové, sluníčko svítilo na plné baterky a tak se mnozí osvěžili i v přilehlém rybníku.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 17.05.2018

SPOLEČNÝ START COTONKŮ NA PRAŽSKÉM MARATONU, 5. 5. 2018

I letos byli cotonci vyzváni ke společnému startu na pražském maratonu, který se uskutečnil v sobotu 5. 5. 2018 v pražské Stromovce v rámci oficiální proházky se psy.

Tak jako loni přišlo plemeno na této jedinečné akci reprezentovat 5 zástupců plemene Coton de Tuléar - čtyři hafani a jedna fenečka - Andy Gedači, Atík (Atrey z Kozlovické Zahrady), Dante Poklad Vysočiny, Cherry Sněženky z Madagaskaru a Ronnie (Zeus Klenot Toliary).

Počasí vyšlo perfektní a tak i přesto, že 3 ze startujících jsou už zasloužilí důchodci, všichni prošli celou 4,5 kilometrovou trasu a dorazili do cíle.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 06.05.2018

COTONÍ PROCHÁZKA KOLEM ŽELIVKY, 15. 4. 2018

Součástí víkendového programu s klubovou výstavou Coton de Tuléar v Želivu byla i nedělní procházka do tamního okolí, kterou organizovala panička Naďa Trkolová z chovatelské stanice z Poříčského Statku.

Příležitosti proměnit se z nafoukaného gaučáka zpět na normálního cotona využilo 10 těchto dobrodruhů: Annareo, Anita, Atík, Bady, Cassanova Cyril, Coty, Daisy, Jasmín, Jessi a Nocaima. Společně s páníčky vyrazili k tamní malé elektrárně.

Počasí vyšlo ideální - ani vedro, ani zima a tak přítomní kromě důkladného protažení a urousání si neopomněli řádně smočit chlupy v potoku, který jim krátil cesu.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 30.04.2018

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ŽELIV, 14. 4. 2018

Cotonbrie
Cotonbrie MonteWhite

V pořadí 28. klubová výstava plemene Coton de Tuléar se uskutečnila v sobotu 14. 4. 2018 v Želivi. Představilo se na ní 27 psů a 28 fen z České Republiky a Polska.

Výstavu posoudil český rozhodčí pan Robert Kubeš. Vítězem se získáním titulu BOB stal polský pes v mezitřídě Cotonbrie MonteWhite.

Na této výstavě bylo vyhlášeno šest nových klubových šampionů. Klubovým junioršampionem se stali Mars the Sweetest Coton a Marlin Monroe the Sweetest Coton, klubovým šampionem Avantgarde Image from Christofland, Boon Jewel Joy from Pilsen a Mars the Sweetest Coton a klubovým veteránšampionem Eimi Janus-Suzi. Gratulujeme.

Před zahájením výstavy divákům zatancovala Daisy Chundelaté Potěšení a Tereza Zůnová. Fotogalerii a video z předtančení najdete zde.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 04. 2018

TRÉNINK NA VÝSTAVU S COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 2. 2018

V sobotu 17. 2. 2018 zorganizoval Klub Coton de Tuléar tzv. výstavu nanečisto aneb trénink na výstavu Coton de Tuléar. Uskutečnil se v kynologické hale Bouda, která se nachází v Praze 5 ve Zbraslavi.

Akce se zúčastnilo celkem 11 cotonků - Annareo, Baltoo, Boon, Coty, Daisy, Dixie, Charlie, Jessi, Nikko, Raily a Zlatonka. Pod odborným dohledem mezinárodní rozhodčí paní Michaely Čermákové se zde dozvěděli spoustu rad o tom, jak správně předvádět svého psa na výstavě, jak natrénovat výstavní postoj, co se od nich ve výstavním kruhu očekává. Každému se paní rozhodčí individuálně věnovala a poté následoval hromadný nácvik.

Zatímco páníčci si z akce odvezli hromadu cenných rad a doporučení, cotonci si užili hlavně společnost dalších bílých koulí.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 03.03.2018

PŘEDVÁNOČNÍ PROCHÁZKA PO PRAŽSKÉM PETŘÍNĚ, 17. 12. 2017

Jen několik dní předem byla přes FaceBook svolána další - tentokrát předvánoční procházka s cotonky po pražském Petříně, kterou opět organizovala Naďa Trkolová z chovatelské stanice z Poříčského Statku. Uskutečnila se v neděli 17. 12. 2017.

Užít si petřínského předvánočního prostředí přišlo 8 cotonků - Anita, Cyril, Daisy, Jessi, Jouy, Katty, Nocaima a Pippi.

Nakonec dorazil i Ježíšek :) Po obědové pauze se ze zeleného Petřína stal Petřín bílý, když dorazil snížek, který si přítomní řáděním dosyta užili.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 22.12.2017

PŘEDÁNÍ STOLNÍHO KALENDÁŘE COTON DE TULÉAR 2018

Minulý týden jsme od firmy FIBOX.cz obdrželi kalendáře Coton de Tuléar na rok 2018. Celkem bylo objednáno 150 kalendářů za 24 782 Kč, cena jednoho kalendáře tak vyšla na 165,2134 Kč, po zaokrouhlení 165 Kč.

(Fakturu na kalendáře od firmy FIBOX.cz najdete zde.)

Včera - ve středu 1. 11. 2017 - byly všem, kteří si zvolili doručení poštou, kalendáře zaslány a měly by být doručeny ještě tento týden. U zahraničních objednatelů by mělo být doručováno pravděpodobně během příštího týdne.

Včera zároveň všem, co si kalendáře objednali, odešel e-mail s informací o výši platby a čísle účtu. V případě, že jste tuto informaci neobdrželi, nás prosím neprodleně informujte na mailu info@cotonland.cz.

Další informace včetně termínů osobního odběru v Praze a způsobu výpočtu finální ceny najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 02.11.2017

PROCHÁZKA PO PRAŽSKÉM PETŘÍNĚ, 23. 9. 2017

Jen několik dní předem byla pouze přes FaceBook svolána další procházka s cotonky po pražském Petříně, kterou opět organizovala Naďa Trkolová z chovatelské stanice z Poříčského Statku. Uskutečnila se v sobotu 23. 9. 2017.

Užít si petřínského podzimu dorazilo 8 cotonků - Atík, Barnabáš, Boon, Cassie, Cyril, Daisy, Jessi a Pippi a nechyběl ani jezevčík Maxík.

I přes předpovědi deště dokonce vyšlo i sluníčko a nespadla ani kapička. Hafíci si tak mohli procházku užít hrami a páníčci klábosením.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 30.09.2017

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 9. 2017

Cotonbrie
Cotonbrie MonteWhite

Speciální výstava pořádaná Klubem Coton de Tuléar proběhla v roce 2017 v neděli 17. 9. 2017 v Praze v Dolních Počernicích. Zúčastnilo se jí 50 cotonků z Čech, Slovenska i Polska.

Posouzení výstavy se ujala norská rozhodčí paní Inger Ronander. Titul BOB zadala polskému psovi ve třídě mladých - výstavu vyhrál Cotonbrie MonteWhite.

Na této výstavě byl předán pohár za splnění podmínek pro přiznání titulu Klubovový šampion polskému psovi Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2017

PROCHÁZKA KRAJEM POŘÍČSKÉHO STATKU ŽELIV, 5. 7. 2017

Další procházka s cotonky - tentokrát krajem "Poříčského statku" - proběhla na státní svátek 5. 7. 2017 v okolí Želivu a byla v režiji páníčků z chovatelské stanice z Poříčského Statku.

V okolí Želivky se potkalo devět cotonků - Anita z Poříčského Statku, Boon Jewel Joy from Pilsen, Cyril (Cassanova Cyril z Poříčského Statku), Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku), Jasmínek (Qejasmi Jo-Luc BEst of Cotton), Jerry (Brilliant Jewel Ráj Karpat), Jessi Tichý Don, Keny (Avantgarde Image from Christofland) a Nocaima (Bonny Krkonošský Květ), dále pak tradičně jezevčík Maxík a berňák Andy.

Konečně zase jednou vyšlo sluníčko a tak si cotonci užili nejenom procházku, ale i koupání ve zdejším potoce.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 10.07.2017

PIKNIK POD KUNĚTICKOU HOROU, 17. 6. 2017

V sobotu 17. 6. 2017 Klub Coton de Tuléar uspořádal piknik pod Kunětickou Horou na Pardubicku - přátelské setkání cotonků a jejich páníčků spojené s piknikovým posezením.

17 přítomných cotonků - Amy, Anita, Atík, Bady, Benitka, Berýsek, Bianca, Boon, Charlotka, Cyril, Daisy, Harry, Helena, Iriska, Jessi, Percy a Roník plus jeden zpřízněný jezevčík Max - nejdříve vyrazili zdolat jediný kopec široko daleko - Kunětickou Horu. Po krátkém zaslouženém odpočinku na vrcholu se vrátili zpět pod horu, kde někteří vyrazili očmuchat perníkovou chaloupku a zbytek piknikoval, hrál si a dováděl.

Přestože počasí příliš nevyšlo - zatímco dny před i po byli nádherné, zatáhlo se a celou dobu hrozil déšť, nakonec nezapršelo a všichni si tak piknikování užili.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 08.07.2017

PROCHÁZKA MÁJOVÝM PETŘÍNEM V PRAZE, 20. 5. 2017

V sobotu 20. 5. 2017 se uskutečnila další akce pro Coton de Tuléar - procházka s cotonky májovým Petřínem v Praze, kterou organizovala Naďa Trkolová z chovatelské stanice z Poříčského Statku.

I přes hrozby meteorologů počasí vyšlo perfektně - nebylo ani vedro, ani zima - a tak si všichni přítomní - 11 cotonků a jeden jezevčík - dvouhodinový výlet na Petřín užili.

A kdo se na procházce potkal? Cotonci Anita, Boon, Cyril, Cassie, Daisy, Harry, Chelzi, Jerry, Jessi, Keny, Nocaima a jezevčík Maxík.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 30.05.2017

SPOLEČNÝ START COTONKŮ NA PRAŽSKÉM MARATONU, 6. 5. 2017

V sobotu 6. 5. 2017 se v rámci pražského maratonského víkendu uskutečnila i hromadná 4,5 km procházka se psy pražskou Stromovkou. Nechyběli na ní ani zástupci plemene Coton de Tuléar.

Výzvu k společné reprezentaci plemene na této jedinečné pejskovské akci vyslyšelo 5 cotonků - Atík (Atrey z Kozlovické Zahrady), Dante Poklad Vysočiny, Cherry Sněženky z Madagaskaru, Rarášek (Rarre Sněženky z Madagaskaru) a Ronnie (Zeus Klenot Toliary). Tím, že se před startem drželi pohromady vyvolali nemalý rozruch a zájem.

Přestože se v rámci samotné procházky startovní pole "roztrhalo" a většina z přítomných cotonků byli zasloužilí důchodci, všichni 4,5 km trasu kolem celé Stromovky zvládli a v cíli obdrželi speciální památeční známku.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 13.05.2017

PROCHÁZKA ZÁMECKÝM PARKEM V DOLNÍCH POČERNICÍCH, 22. 4. 2017

V sobotu 22. 4. 2017 se uskutečnila procházka s cotonky zámeckým parkem v Dolních Počernicích v Praze, kterou organizovala panička od cotonka Cassanova Cyril z Poříčského Statku.

I přes sychravé počasí se sešlo 14 cotonků - Atík, Keny, Babů, Nocaima, Boon, Jerry, Cyril, Daisy, Dante, Falco, Jouy, Berry, Jasmínek i Ťapka a jeden jezevčík Maxík. Nejmladšímu psímu účastnikovi byly 3 měsíce a nejstaršímu téměř 12 let.

Procházka vedla novým parkem z Černého Mostu do dolnopočernického zámeckého parku. Pět statečných cotonků, kteří vydrželi až do konce akce, procházku zakončili ve zdejší proslavené restauraci Léta Páně.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 29.04.2017

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR KOJICE, 11. 3. 2017

Captain
Captain Jack Sparrow SHR

27. klubová výstava plemene Coton de Tuléar se konala v sobotu 11.3.2017 v Kojicích. Představilo se na ní 21 psů a 17 fen z Čech, Slovenska i Polska.

Výstavu rozhodnutím českého rozhodčího pana Petra Řehánka vyhrál pes ze třídy vítězů Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

Poháry za splnění titulu Klubový Junioršampion převzali cotonci Boon Jewel Joy from Pilsen, Charlotte Ráj Karpat a Morgan d'Eramprunya. Poháry za splnění titulu Klubový šampion pak obdrželi cotonci Bady Krkonošký Květ a Cool to Be Cuteberry. Gratulujeme.

Na této výstavě fenečka Eimi Janus-Suzi splnila podmínky pro přiznání titulu Klubový veteránšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videí naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 03. 2017

DISTRIBUCE A PLATBA ZA KALENDÁŘE COTON DE TULÉAR 2017

V úterý 29. 11. 2016 jsme od firmy FIBOX.cz obdrželi kalendáře Coton de Tuléar na rok 2017. Celkem bylo objednáno 145 kalendářů za 23 405 Kč, cena jednoho kalendáře tak vyšla na 161,41 Kč.

(Fakturu na kalendáře od firmy FIBOX.cz najdete zde.)

Hned v úterý 30. 11. 2016 byly všem, kteří si zvolili doručení poštou, kalendáře zaslány a v ČR jsou již ve stavu "doručeno" anebo ve stavu "adresát nezastižen, uloženo na poště". U zahraničních objednatelů by mělo být doručováno během příštího týdne.

Ve středu v noci všem, co si kalendáře objednali, odešel e-mail s informací o výši platby a čísle účtu. V případě, že jste tuto informaci neobdrželi, nás prosím neprodleně informujte na mailu info@cotonland.cz.

Bližší informace včetně termínů pro osobní odběr a obrázky použité v kalendáři najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 04.12.2016

SRAZ COTONKŮ A JEJICH MAJITELŮ V OSTRUŽNÉ, 23. - 25. 9. 2016

O víkendu 23. - 25. 9. 2016 v Penzionu Vila Jana v jesenickém Jonas Parku v Ostružné proběhl Sraz cotonků a jejich majitelů - přátelské setkání majitelů cotonků.

Na této akci, kterou si lidičky domluvili na FaceBookovské události, se sjelo pět cotonků - Anita z Poříčského Statku, Artur), Cassanova Cyril z Poříčského Statku, Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku a Jessi Tichý Don.

Páníci i cotonci obdivovali vodopády Stříbrného potoka, navštívili pohádkový lom a vyrazili i do lázní Jeseník. Děti se večer vyřádili na bobové dráze v Petříkově.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 31.12.2016

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR BÍLÉ POLIČANY, 17. 9. 2016

Mr.
Mr. Nice Guy Sleepy Hollow Ranch

17. speciální výstava pořádaná Klubem Coton de Tuléar proběhla v sobotu 17. 9. 2016 na zámku v Bílých Poličanech.

Celkem 42 cotonků - 19 psů a 23 fenek - se předvedlo české rozhodčí paní Naďěždě Klírové. Ta titul BOB a tedy vítězství výstavy zadala českému psovi ve třídě mladých Mr. Nice Guy Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě se polský cotonek Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton a slovenská fenečka Cool to Be Cuteberry stali novými Klubovými Junioršampiony a polská fenečka Cotonbrie Lady Margoth splnila podmínky pro uznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2016

PROCHÁZKA S COTONKY NA TRUTNOVSKU, 23. 7. 2016

V sobotu 23. 7. 2016 Klub Coton de Tuléar uspořádal procházku s cotonky na Trutnovsku, které se mohli zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Sraz na procházku byl v 10:30 v Dolnících, odkud se šlo kolem zdejších rybníků. Procházky s mezinárodní účastí se zúčastnilo 5 cotonků - 3 pejsci a 2 fenečky. Konkrétně dorazili Cilka, Ofélie, Dylan a poláci Dover a Goudy.

Počasí vyšlo a tak si páníčci i cotonci procházku opravdu užili. Na závěr všichni vyrazili skotačit na zahrádu chovatelské stanice Coton Angels from Dolce.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 13.08.2016

VÍKENDOVÉ SETKÁNÍ COTONKŮ V PLZNI, 20. - 22. 5. 2016

O víkendu 20. - 22. 5. 2016 se v Autokempu Ostende u Boleváku v Plzni další víkendové setkání cotonků a jejich páníčků.

Tohoto neoficiálního setkání, jehož uspořádání se ujaly plzeňačky Bohumila Hajšmanová z chovatelské stanice Joy from Pilsen a Rita Zdráhalová od cotonka Cukřík Chundelaté Kouzlo, se alespoň na jeden den zúčastnilo celkem šestnáct cotonků - pejsků i feneček, borderák Loiza, Berňák Andy, labradorka Hessy a myšák Alvin - dohromady se tedy sjelo 20 zvířecích účastníků.

Počasí opravdu vyšlo a tak si všichni přítomní užili naplánované procházky, agilitění, řádění, sobotní táborák i čvachtání v přilehlém jezeře.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 11.06.2016

PROCHÁZKA S COTONKY PO PRAZE 13, 14. 5. 2016

V pořadí druhou procházku s cotonky po Praze 13 uspořádal Klub Coton de Tuléar v sobotu 14. 5. 2016. Procházky se mohli zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Sraz na procházku byl v 10:00 u stanice metra Stodůlky, odkud se vyrazilo do centrální parku na Praze 13. Procházky se zúčastnilo 12 cotonků od úplného prcka - 3 měsíčního štěňátka - až po zasloužilé 14-ti leté veterány, pejsci i fenečky. Konkrétně dorazili Anita, Bennie, Berry, Bessy, Boon, Elysee, Hessie, Chelzi, Jessi, Miky, Ronýšek a Ťapka a dva necotonci - jezevčík Maxík a tibeťák Dundee.

Počasí opravdu vyšlo a tak cca čtyř a půl hodinovou procházku, která byla ukončena v cukrárně, prosvítilo sluníčko. Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 27.05.2016

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 4. 2016

Cotonbrie
Cotonbrie Lennon John tSC

26. klubová výstava plemene Coton de Tuléar proběhla v neděli 17. 4. 2016 v Hotelu Svornost v Praze v Dolních Počernicích. Zúčastnilo se jí padesát tři cotonků - 20 psů a 33 feneček.

Výstavu posoudila slovinská rozhodčí paní Maja Korošec. Titul BOB zadala polskému psovi ve třídě mladých - klubovou výstavu vyhrál Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton.

Během výstavy bylo předáno speciální klubové ocenění za propagaci plemene Coton de Tuléar mimo výstavní a mediální sféru a to canisterapeutce Amy z Poříčského Statku. Novou klubovou junioršampionkou byla vyhlášena česká fenečka Josephine du Castel de la Roche aux Fees. Oběma gratulujeme.

Na této výstavě český cotonek Lucky-Hel-Dje Best of Cotton splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 04. 2016

VYCHÁZKA OBOROU HVĚZDA V PRAZE 6, 2. 4. 2016

Na sobotu 2. 4. 2016 si cotonkáři pomocí FaceBookovské cotoní skupiny domluvili společnou procházku oborou Hvězda v Praze 6.

Této jarní procházky se zúčastnili Oliver Ráj Karpat, Boon Jewel Joy from Pilsen, Nocaima (Bonny Krkonošský Květ), Ginny (Impression the Sweetest Coton), Cassanova Cyril z Poříčského Statku a Falco (Dick Coton Lucky Dog) plus jezevčík Maxík a briardice Julie. Během procházky navíc náhodně potkali další dvě cotoní holčičky - Chockie a Hessie.

Probouzející se jaro s cotoními mladíky pořádně zacloumalo, takže se to pěkně párovalo. Cyril nespustil oči z Nocaimy, Oliver proháněl Ginny a půlroční Booneček se zamiloval do briardky Julie :-D. A Falco? Ten svou přízeň spravedlivě dělil mezi všechny dámy.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 10.04.2015

OBJEDNÁVKY TRIČEK COTON DE TULÉAR - DO 5. 3. 2016

AKCE UKONČENA!!!

Nabízíme Vám možnost zakoupení trička s motivem Coton de Tuléar. Na výběr je 5 různých motivů a 9 barev triček, varianta dámská, dětská i pánská.

Trička připravuje Kateřina Jelínková od fenečky Nocaimy (Bonny Krkonošský Květ). Objednávat je můžete do 5. 3. 2016 na mailu trika.coton@gmail.com, do objednávky pište jméno, adresu, telefonní číslo, číslo motivu, velikost, barvu, zda chcete pánské nebo dámské. Motiv č. 1 je možný pouze na bílé tričko, motivy 2 - 5 je možné na všechny nabízené barvy kromě bílé.

Cena za 1 tričko činí 450 Kč + poštovné a balné, za 3 trička 1 200 Kč + poštovné a balné. V Praze je možnost dohodnout osobní odběr.

Upozornění: u dospělých se musí sejít alespoň 10 objednávek na jeden motiv, u dětí alespoň 5 objednávek na jeden motiv a barvu. Domlouvání probíhá v CotonLandí Facebookovské skupině, kde se můžete zeptat i na detaily (stejně jako na mailu trika.coton@gmail.com).

Bližší informace včetně náhledu na jednotlivé motivy, nabídku barev a velikostí najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 15.02.2016

DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU ELINKY!

Mnohokrát děkujeme všem, kteří podpořili naší tanečnici Elinku (Chita-Van-El Best of Cotton) v jejím boji. Před 2 měsíci jsme tu zveřejnili výzvu o pomoc této fenečce, která ze dne na den ochrnula. V době, kdy ještě stále bojovala o život a celý její organismus se vzpouzel silným lékům. V době, kdy jenom bezmocně ležela a nemohla použít ani jednu nožičku.

Díky pomoci více než 52 různých páníčků - z České Republiky, Slovenska ale i Polska - se celkově sešlo přes 1 600 €, čímž se podařilo splatit celý dluh, který si panička musela vzít na úhradu velmi nákladné operace a následné léčby. A Elinka se nám za to odvděčila tím nejlepším způsobem - CHODÍ!!! Zatím sice s obtížemi, ale postaví se na nožičky a chodí! Máme z toho opravdu velkou radost :) Stejně jako z velké podpory od vás páníčků, protože díky ní se ukázalo, že naše komunita dává smysl, je silná a umíme si v ní vzájemně pomoci.

Citujeme paničku - Zenobii Chromou: "Ďakujeme ešte raz z celého srdca všetkým vám, ktorí ste nám v tejto ťažkej situácii nezištne a ochotne pomohli finančnými príspevkami, každý podľa svojich možností, vážim si to a som vám vďačná za každé jedno euro, ktorým ste nám prispeli. Som milo prekvapená vašou štedrosťou. Prišli štedré príspevky zo Slovenska, veľa príspevkov z Českej republiky a tiež príspevky od cotonkárov z Poľska! Ďakujeme! Naše výdavky sa ešte nekončia, pretože nás ešte stále čakajú bowenove masáže, dornova metóda a ďaľšie rehabilitácie, ktoré snáď ešte vylepšia aj pravú nožičku. Vďaka vám som však mohla splatiť pôžičku, ktorú som si na operáciu a liečbu musela vziať."

Fotografie a videa mapující vývoj stavu Elinky i další informace najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 21.02.2016

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ PŘÁNÍ A PF 2016

I na konci roku 2015 byla vyhlášena soutěž o "nej" vánoční přáníčko a PF 2016. Pro velký úspěch z lońského roku jsme pro hlasování zvolili stejnou metodu - oslovili jsme 19 nezávislých porotců z řad pojistných matematiků a produkťáků, tj. porotců, kteří neznali žádného z tvůrců 43 soutěžních přáníček (z celkového počtu 44 přání). To zajistilo nejvyšší možnou objektivitu. I letos se nám vrátily reakce se stížností na složitost jejich úkolu - vybrat to nej z tolika krásných přání.

Rozhodnutím poroty se doslova "o prsa" vítězem stalo vánoční pfko od chovatelské stanice Joy from Pilsen. Gratulujeme. V brzké době se jejich miláčci mohou těšit na cenu pro vítěze - plyšáka.

Celkové výsledky soutěže si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Soutěž o nejkrásnější vánoční přání a PF 2016 | 06.02.2016

CELOROČNÍ SOUTĚŽE PRO COTONKY V ROCE 2015

V roce 2015 probíhají dvě celoroční soutěže. Soutěž o nejkrásnějšího cotona roku a soutěž o cotonka šikulu roku.

Pravidla soutěže o cotonka šikulu roku

Soutěž probíhá v duchu pravidla "není důležité vyhrát, důležité je se zúčastnit". Body se připisují za všechny možné disciplíny - dogdancing, tanec se psem, agility, flyball, obedience, poslušnost, atd. a to jak na soutěžích tak na akcích pro veřejnost. Akcí pro veřejnost je míněno jakékoli veřejné vystoupení, tj. kromě uvedených disciplín i např. ukázky canisterapie, jakékoli vystoupení pro školy, školky, nemocnice, propagační vystoupení, televize, apod. Bodově se oceňuje akce, nikoli počet startů v rámci ní! Účast na příslušné akci musí být oznámena nejpozději do 3 týdnů od jejího konání na e-mail info@cotonland.cz. Více k pravidlům včetně bodování najdete zde.

Pravidla soutěže o nejkrásnějšího cotona roku

Do soutěže se majitelé psů nemusí nijak přihlašovat, automaticky jsou zpracovány výsledky všech vystavovaných psů na bodovaných výstavách, tj. na Mezinárodní, Národní, Klubové a Speciální výstavě uskutečněné na území České Republiky a Slovenska a na Evropské a Světové výstavě. Do žebříčku jsou zahrnuti psi v majetku českých, slovenských a polských chovatelů a psi, kteří pocházejí z českých nebo slovenských chovatelských stanic. Více k pravidlům včetně bodování najdete zde.

Pořadatelem soutěží je CotonLand. Přejeme všem hodně štěstí!!!

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.01.2015

DISTRIBUCE A PLATBA ZA KALENDÁŘE COTON DE TULÉAR 2016

Ve čtvrtek 19. 11. 2015 jsme vyzvedli objednané kalendáře u firmy qp.cz s. r. o. a tedy může začít jejich distribuce. Celkem bylo objednáno 175 kalendářů za 20 265 Kč, cena jednoho kalendáře se tak dostala na krásných 115,80 Kč.

(Objednávku kalendářů u firmy QP.cz najdete zde.)

Do konce tohoto týdne budou všem, kteří si kalendáře objednali, zaslány na e-mail údaje ohledně ceny jejich objednávky a čísla účtu, na který je třeba objednávku zaplatit (pozor - různé číslo pro ČR a SR).

V případě, že vám nebude do konce týdne doručen e-mail s platebními instrukcemi, ihned nás, prosím, kontaktujte na info@cotonland.cz.

Bližší informace o objednávkách z ČR i SR a obrázky použité v kalendáři najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 21.11.2015

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 26. 9. 2015

Bellezza
Bellezza Bianco the Sweetest Coton

V sobotu 26. 9. 2015 proběhla v pražském Kulturním domě Mlejn 16. speciální výstava plemene Coton de Tuléar.

Výstava byla zahájena předtančením od Terezy Zůnové a jejích feneček. Nejdříve měla svou premiéru Beauty Laetitia Bohemica a poté se předvedla (věkem i tancem) veteránka Daisy Chundelaté Potěšení. Obě sklidily velký potlesk.

Poté přišlo na řadu posuzování. Z doposud rekordního počtu cotonků na českých klubových výstavách - celkem padesáti (19 psů a 31 fen) - vítěze vybírala německá rozhodčí paní Marion Eggeringhaus. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni zadala polské fence ve třídě vítězů - získala ho Bellezza Bianco the Sweetest Coton.

Na této výstavě byl předán pohár a diplom za splnění podmínek pro uznání titulu Klubový Šampion a to české fence Delphina from Castle of White Sweethearts. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 09. 2015

PROCHÁZKA S COTONKY PO LEDNICKO-VALTICKÉM AREÁLU, 12. 9. 2015

V sobotu 12. 9. 2015 Klub Coton de Tuléar uspořádal další procházku s cotonky - tentokrát procházku po Lednicko-Valtickém areálu, které se mohli zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Procházka začala v 10:00 u zámku, odkud se vyrazilo do okolí. Procházky se zúčastnilo 6 cotonků, pejsci i fenečky. Konkrétně dorazili Angie, Coudy, Hessie, Klejinka, Morgan a Tiffany.

Počasí vyšlo a tak si páníčci i cotonci mohli užít procházku po zdejším krásném areálu.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 15.09.2015

PROCHÁZKA S COTONKY NA TRUTNOVSKU, 11. 7. 2015

V sobotu 11. 7. 2015 Klub Coton de Tuléar uspořádal procházku s cotonky na Trutnovsku, které se mohli zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Sraz na procházku byl v 10:30 v Dolnících, odkud se šlo kolem rybníků na pláž v Dolcích. Procházky se zúčastnilo 8 cotonků, pejsci i fenečky. Konkrétně dorazili Aili, Carmen, Cindy, Dylan, Elaby, Chelzi, Ihary a Valilka.

Počasí opravdu vyšlo a tak si páníčci i cotonci procházku opravdu užili. Na závěr byli všichni ještě pozváni na skotačení na zahrádce chovatelské stanice Coton Angels from Dolce.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 12.07.2015

DEN COTONA 2015, KUKLÍK

V pořadí druhý DEN COTONA se pod patronací Klubu Coton de Tuléar konal 13. 6. 2015 na tradičním místě - v Penzionu Kukla v Kuklíku nedaleko Nového Města na Moravě. I letos si zájemci mohli pobyt prodloužit na celý víkend do tzv. víkendového setkání.

Dvacet pět cotonků a jedna chrtice měli za krásného slunečného počasí k dispozici oplocenou zahrádku, bazén pro pejsky a agility parkur. Páníčci si poslechli informace o úpravě cotonka od Evy Šalandové (CHS White Felicity) a Šárky Krůželové (CHS Ráj Karpat), vyzkoušeli si správné předvedení na výstavě pod vedením Blanky Remsové (CHS Best of Cotton) a po ukázce agility v podání dvojice Rita Firýtová a Cukřík Chundelaté Kouzlo si mohli vyzkoušet základní prvky agility - tunel, skočku, kruh a slalom. Přítomní pejskové si čas ale užili hlavně hrami na honěnou a "žebranou".

Na této akci si cotonek Cukřík Chundelaté Kouzlo převzal speciální ocenění Klubu Coton de Tuléar za celoživotní propagaci plemene Coton de Tuléar mimo výstavní i mediální sféru a byly mu předány poháry za vítězství v soutěži Cotonek Šikula roku 2014 - celkový vítěz a vítěz kategorie v agility. Gratulujeme.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.07.2015

PROCHÁZKA S COTONKY PO PRAZE 13, 23. 5. 2015

V sobotu 23. 5. 2015 Klub Coton de Tuléar uspořádal procházku s cotonky po Praze 13, které se mohli zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Sraz na procházku byl v 10:30 u stanice metra Hůrka, odkud se vyrazilo do centrální parku na Praze 13. Procházky se zúčastnilo 8 cotonků od úplných 3 měsíčních štěňátek až po zasloužilé 13-ti leté veterány, pejsci i fenečky. Konkrétně dorazili Bennie, Cukřík, Geeny, Happy, Hessie, Cherry, Jonáš i Nocaima a dva necotonci doprovodi - borderák Lojza a briardice Jůlie.

Počasí opravdu vyšlo a tak cca dvou hodinovou procházku všichni přítomní strávili vzájemným řáděním a naháněním po parku. Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 24.05.2015

SRAZ COTONKŮ A JEJICH MAJITELŮ ... NEBO NAOPAK? 8. - 10. 5. 2015

O prodlouženém víkendu 8. - 10. 5. 2015 se v Penzionu Vila Jana v jesenickém Jonas Parku v Ostružné konal Sraz cotonků a jejich majitelů... nebo naopak? - neoficiální přátelské setkání majitelů cotonků s průkazem původu nebo cotonků bez průkazu původu po rodičíčch s PP.

Tohoto setkání domlouvaného přes CotonLandí FB stránku se zúčastnilo celkem 9 cotoků - Artur, Hanička (Hannah Coton Angels from Dolce), Frayer Jarbo, Cukřík Chundelaté Kouzlo, Anita z Poříčského Statku, Jessi Tichý Don, Amy z Poříčského Statku, Andy Gedači a Bianca Briliant z Madagaskaru a 2 necotonci Xira a Hessy.

Počasí vyšlo a tak si cotonci i páníčci užili jak setkání, tak výlety.

Fotogalerii z akce najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 31.12.2016

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR BRNO, 14. 3. 2015

Atrey
Atrey z Kozlovické Zahrady

25. klubová výstava plemene Coton de Tuléar pořádaná Klubem Coton de Tuléar se uskutečnila v sobotu 14. 3. 2015 v Hotelu Modřice v Brně.

Posouzení 19 předvedených cotonků - 9 psů a 10 fen - se ujala česká rozhodčí paní Olga Dolejšová. Vítězem výstavy určila českého psa ve třídě veteránů - titul BOB vyhrál Atrey z Kozlovické Zahrady.

Na této výstavě cotonek Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch splnil podmínky pro uznání titulu Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 03. 2015

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ PŘÁNÍ A PF 2015

I na konci roku 2014 byla vyhlášena soutěž o "nej" vánoční přáníčko a PF 2015. Pro velký úspěch z lońského roku jsme pro hlasování zvolili stejnou metodu - oslovili jsme 20 nezávislých porotců z řad pojistných matematiků a produkťáků, tj. porotců, kteří neznali žádného z tvůrců 45 soutěžních přáníček (z celkového počtu 46 přání). To zajistilo nejvyšší možnou objektivitu. Dle jejich reakcí a stížností na obtížnost úkolu můžeme potvrdit, že všechna přání se jim moc líbila a neměli to tak vůbec jednoduché.

Rozhodnutím poroty se absolutním vítězem stalo vánoční pfko od chovatelské stanice East Teddy Bears. Tvůrci tak obhájili loňské vítězství. Gratulujeme. V brzké době se jejich miláčci mohou těšit na cenu pro vítěze - plyšáka Monster Friend.

Celkové výsledky soutěže si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Soutěž o nejkrásnější vánoční přání a PF 2015 | 30.01.2015

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR BRNO, 24. 10. 2014

Atrey
Atrey z Kozlovické Zahrady

Netradičně v pátek 24. 10. 2014 se konala 15. speciální výstava plemene Coton de Tuléar pořádaná českým Klubem Coton de Tuléar. Důvodem byl fakt, že se uskutečnila při Evropské výstavě psů v Brně.

Pozvání k posouzení 31 cotonků - 16 psů a 15 fen - přijal dánský rozhodčí pan Svein Erik Bjornes. Titul BOB a tedy vítězství výstavy od něho získal český pes ve třídě veteránů Atrey z Kozlovické Zahrady.

Během výstavy byly předány poháry za splnění podmínek pro uznání klubového junioršampiona psovi Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye a fence Delphina from Castle of White Sweethearts a za klubovou šampionku fenečce Calypso Sleepy Hollow Ranch. Jako první podmínky pro nový titul Klubový Veterán Šampion splnila fenečka Abigail Dar Vysočiny, druhým v pořadí se pak klubovým veterán šampionem stal cotonek Atrey z Kozlovické Zahrady. Všem gratulujeme.

Na této výstavě český cotonek Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye splnil podmínky pro uznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 10. 2014

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 14. 6. 2014

Whithey
Whithey Klenot Toliary

V sobotu 14. 6. 2014 proběhla už 24. klubová výstava Coton de Tuléar. Konala se v pražských Třeboradicích.

Dohromady 24 cotonků - 10 pejsků a 14 feneček - posoudila česká rozhodčí, paní Zuzana Větvinská Vršecká. Titul BOB přidělila fenečce ve třídě veteránů Whithey Klenot Toliary.

Výstavu předtančením zahájila fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s Terezou Zůnovou, které poté převzaly klubové ocenění za propagaci plemene Coton de Tuléar. Titul Klubový Junioršampion s pohárem byl předán fenečce Brilliant Diamond Ráj Karpat. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 06. 2014

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ŽELIV, 15. 3. 2014

Captain
Captain Jack Sparrow SHR

V pořadí 23. klubová výstava plemene Coton de Tuléar proběhla v sobotu 15. 3. 2014 v obci Želiv. Českému rozhodčímu, panu Iuza Beradze, se představilo třicet cotonků - 17 pejsků a 13 feneček.

Celkovým vítězem výstavy se přidělením titulu BOB stal český cotonek ve třídě vítězů - Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

V rámci klubové výstavy byla předána i speciální klubová ocenění. Novými klubovými šampiony vyli vyhlášeni pejsek Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch a fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium. Poprvé bylo předáno i speciální klubové ocenění za propagaci plemene Coton de Tuléar - historicky první držitelkou tohoto ocenění je Beruška Bohemia von Niemes, která se celý život profesionálně věnovala agility. Všem gratulujeme.

Na této výstavě fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium splnila podmínky pro přiznání titulu Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 03. 2014

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ PŘÁNÍ A PF 2014

Ke konci roku 2013 jsme se rozhodli opět odměnit tvůrce toho "nej" vánočního přáníčka a PF 2014. Tentorkát hlasovalo 19 porotců, kteří neznali žádného z tvůrců 35 soutěžních přáníček (z celkového počtu 36 přání). Všichni svůj úkol ohodnotili jako velmi obtížný, neboť každé přáníčko bylo moc hezké a každé svým způsobem jiné, a bylo proto složité určit to skutečně "nej".

V těžkém souboji se vítězem stalo vánoční přáníčko od chovatelské stanice East Teddy Bears. Gratulujeme. V brzké době se jejich miláčci mohou těšit na cenu pro vítěze - plyšáka Monster Friend.

Celkové výsledky soutěže si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Soutěž o nejkrásnější vánoční přání a PF 2014 | 28.01.2014

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR BRNO, 14. 9. 2013

Atrey
Atrey z Kozlovické Zahrady

V pořadí 14. speciální výstava plemene Coton de Tuléar organizovaná českým Klubem Coton de Tuléar proběhla v sobotu 14. 9. 2013 v Brně Modřicích.

Celkem 25 cotonků - 13 psů a 12 fen - posoudila česká rozhodčí, paní Zdenka Jílková. Titul BOB od ní získal český pes ve třídě veteránů Atrey z Kozlovické Zahrady.

Na této výstavě byl udělen titul Klubová Junioršampionka slovenské fenečce Xtreme Candy Ráj Karpat a titul Klubový Šampion slovenskému pejskovi Aimable Croissant de Cuteberry. Kromě toho zde česká fenečka Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees splnila podmínky pro přiznání titulu Česká Grandšampionka. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 09. 2013

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR KLEŠICE, 22. 6. 2013

Iris-Van-At
Iris-Van-At Best of Cotton

V sobotu 22. 6. 2013 se v Klešicích potřetí konala klubová výstava plemene Coton de Tuléar - tentokrát dvacátá druhá.

Dvacetosm cotonků - 15 psů a 13 feneček - posoudila česká rozhodčí, paní Alena Košťálová. Vítězkou udělením titulu BOB zvolila fenečku ve třídě vítězů Iris-Van-At Best of Cotton.

Na této výstavě pejsci Avantgarde Image from Christofland a Au Clair de la Lune Don Fernando převzali poháry za splnění podmínek pro uznání titulu Klubový Junioršampion a fenečka Iris-Van-At Best of Cotton za titul Klubová Šampionka. Navíc fenečka Diabolic Clown Helen ziskem třetího CAJC splnila podmínky pro přiznání titulu Česká Junioršampionka.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 06. 2013

DEN COTONA KUKLÍK, 8. 6. 2013

V roce 2013 se v sobotu 8. 6. 2013 pod patronací Klubu Coton de Tuléar, o. s. uskutečnil Den Cotona - volně přístupná akce pro přátele plemene Coton de Tuléar.

Den Cotona proběhl v již ověřeném Penzionu Kukla v obci Kuklík nedaleko Nového Města na Moravě. Zájemci si ho tak mohli s ubytováním prodloužit až do neděle na tzv. víkendové setkání a zažít ještě více legrace například během táboráku, módní přehlídky nebo vycházky do okolí.

Nedělní soutěž "Model roku" vyhrál cotonek Pinocio Hraběnčin Ráj. Z doneděle zústavších cotonků byla tím nejsympatičtějším vyhlášena fenečka Hessie Bavlníkový Květ, nejmladší fenečka Yasmine Ráj Karpat a nejstarší fenečka Hokko Belamonty.

Velký dík kromě organizátorek - paní Kláry Vlčkové (CHS Coton Angels from Dolce) a paní Šárky Krůželové (CHS Ráj Karpat) patří i všem, kteří se zasloužili o rozmanitý program. Přítomným během Dne Cotona zatancovala Tereza Zůnová s Daisy Chundelaté Potěšení a Eva Ohnišťová a její Hakim from Cotton Home. Obě poté pomáhaly ostatním při nácviku základních prvků dogdancingu. O canisterapii popovídala paní Bohumila Hajšmanová (CHS Joy from Pilsen), která zároveň společně s paní Jaroslavou Holasovou (CHS z Vraní Osady) informovaly a poté i pomáhaly s nácvikem agility. Již tradiční a oblíbenou přednášku s ukázkou úpravy cotonka si připravila Eva Šalandová (CHS White Feliciity) ze Salonu Avanti. Cotonci si mohli nechat udělat zubní hygienu a páníčci se poučili o péči o zoubky díky Kláře Remsové (přijela s CHS Best of Cotton). Nezapomněli jsme ani na povídání a ukázky nácviku poslušnosti, o které se postaral pan Ondřej Fingerhut (cotonci Archie Briliant z Madaskaru a Valentine Ráj Karpat).

Počasí skutečně vyšlo, a tak pro 42 dorazivších cotonků, jednu labradorku a jednu chrtici byla akce především o společných hrách a řádění na venkovní oplocené zahrádce.

Výběr fotek z této akce najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 10.10.2013

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 24. 3. 2013

Captain
Captain Jack Sparrow SHR

V neděli 24. 3. 2013 se v pražských Dolních Počernicích uskutečnila 21. klubová výstava plemene Coton de Tuléar. České rozhodčí, paní Naděždě Klírové, se zde předvedlo 34 cotonků - 14 psů a 20 fen.

Výstava začala krásným předtančením od tří cotonků šikulů - Dixi z Kozlovické Zahrady, Hakim from Cotton Home a Daisy Chundelaté Potěšení.

Vítězem výstavy se přidělením ocenění BOB stal pes v mezitřídě - Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě byly předány poháry za splnění podmínek pro titul Klubový junioršampion fenečkám Giulietta des Jardins de Gossypium a Tamera Ráj Karpat a pohár za splnění podmínek pro titul Klubový šampion si převzal pejsek Ghost-Van Best of Cotton. Zároveň zde cotonek Buddy the Family Treasure splnil podmínky pro přidělení titulu Český Šampion a pejsek Archie Briliant z Madaskaru si může požádat o přidělení titulu Český Granšampion. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 03. 2013

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ PŘÁNÍ A PF 2013

I v letošním roce jsme se rozhodli odměnit tvůrce toho "nej" vánočního přáníčka a PF 2013. Devět porotců vybíralo ze 46 zaslaných přání a úkol to byl obtížný - všechna přáníčka totiž byla nádherná, a každé jiné.

V těžkém souboji se vítězem nakonec stalo přáníčko od chovatelské stanice Cuteberry. Gratulujeme. V brzké době se jejich miláčci mohou těšit na cenu pro vítěze - plyšáka Monster Friend.

Všem porotcům, kteří dobrovolně obětovali pár minut výběru přáníčka a zaslání jejich rozhodnutí na náš mail mnohokrát děkujeme za pomoc.

Celkové výsledky soutěže si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Soutěž o nejkrásnější vánoční přání a PF 2013 | 23.01.2013

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V SALONU AVANTI, 24. 11. 2012

V sobotu 24. 11. 2012 Salon Avanti v Praze připravil den otevřených dveří pro majitele cotonků.

Od 11.00 do 16.00 zde návštěvníci mohou získat odpovědi na nejrůznější otázky, jako např. jak vyzrát na cuchající se srst cotonka, čím a jak často česat, jakou používat kosmetiku, jak často koupat apod., případně se pouze podívat, jak to v takovém psím salónku vypadá.

Salon Avanti najdete na této adrese: Bronzová 2012, Praha 13, Metro B - Lužiny. Parkovat je možné před salónkem.

Vítáni jsou všichni majitelé cotonků i jejich psí miláčci, na které čeká dárek.

Bližší údaje o semináři najdete zde (.pdf) nebo zde (.doc)

© Cotonland | Akce pro cotonky | 12.10.2012

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ZÁHOROVICE, 15. 9. 2012

Cotonbrie
Cotonbrie Cavalli Just Cavalli

13. speciální výstava plemene Coton de Tuléar se uskutečnila v sobotu 15. 9. 2012 v moravských Záhorovicích.

Třicet dva cotonků - patnáct psů a sedmnáct fen - posoudila česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková. Titul BOB od ní získal polský pes ve třídě vítězů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Na této výstavě byli předáním poháru vyhlášeni noví kluboví šampioni - klubovou junioršampionkou se stala Subarashil Hoshi Hikári Xenia a klubovou šampionkou Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees. Gratulujeme.

Ziskem třetího CAJC fenečka Callista Sleepy Hollow Ranch splnila podmínky pro přidělení titulu Česká Junioršampionka. Taktéž gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2012

3. COTONLANDÍ PIKNIK, 08. - 10. 06. 2012 KUKLÍK

I v roce 2012 proběhlo přátelské setkání majitelů plemene Coton de Tuléar - tzv. 3. CotonLandí piknik - a to ve dnech 8. - 10. 6. 2012.

Dohromady 33 páníčků, 25 cotonků a jedna chrtice (greyhound) znovu obsadili v předchozím roce ověřený Penzion Kukla v obci Kuklík nedaleko Nového Města na Moravě. Ani letos pro řádění nechyběla přilehlá oplocená zahrádka s bazénem, trampolínou a ohníčkem.

Společné chvíle i v letošním ročníku zajisté zpříjemnily ;) srandasoutěže všeho druhu. Letos se celkovou vítězkou (tedy v pořadí 3.) Poháru CotonLandu stala fenečka Daisy Chundelaté Potěšení, na druhém místě se umístila dorostenka Tamera Ráj Karpat a díky výkonu v SrandAgility závodech nakonec třetí skončil Oliver Ráj Karpat.

Všem zúčastněným děkujeme za krásnou atmosféru, která na pikniku i letos panovala a doufáme, že jste si ho všichni i přes nepřízeň počasí užili :) Bližší detaily o pikniku, jednotlivých soutěžích a fotogalerii najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.08.2012

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR LYSÁ NAD LABEM, 2. 6. 2012

Archie
Archie Briliant z Madaskaru

V sobotu 2. 6. 2012 proběhla v Lysé nad Labem 20. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Celkem 24 cotonků - 10 psů a 14 fen - posoudila česká rozhodčí, paní Božena Ovesná. Vítězem se ziskem titulu BOB se jejím rozhodnutím stal pes ve třídě vítězů, Archie Briliant z Madaskaru.

Protože se výstava konala při Krajské výstavě psů, odpolední soutěže proběhly hromadně s ostatními vystavovanými plemeny. Děkujeme všem, kteří cotonky reprezentovali - v soutěži "Dítě a pes" to byly malé paničky od cotonků Ghost-Van Best of Cotton, Roxy Klenot Toliary, a Calypso Sleepy Hollow Ranch, v mladém vystavovateli startovala panička od fenečky Callista Sleepy Hollow Ranch, v soutěži párů nás reprezentovali Wendy Sněženky z Madagaskaru a Winner Sněženky z Madagaskaru, v soutěži o nejlepší mladou fenu výstavy Callista Sleepy Hollow Ranch a konečně o nejlepšího psa nastoupil Archie Briliant z Madaskaru a o nejlepší fenu Olivie Ráj Karpat.

Na této výstavě fenečka Olivie Ráj Karpat splnila podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 06. 2012

PRVNÍ COTON DANCE SHOW 2012, 05. 05. 2012

V sobotu 5. května 2012 proběha v Praze v Hale Školy psích sportů historicky první Coton Dance Show - neoficiální závody dogdancingu (nejen) pro cotonky.

Mezi pěti startujícími tanečníky bílé bavlněné barvy hájil pejsek Oliver Ráj Karpat s paničkou Kateřinou Čermákovou v kategorii Musical Freestyle - coton, začátečníci a fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou v kategoriích Musical Freestyle - coton, pokročilí a ve dvojicích s Beaglem Pepem.

Všichni cotonci předvedli nádherné sestavy, za které byli právem odměněny prvními místy. Všem moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této primárně cotonkovské akci, Tereze Zůnové pak děkujeme za skvělou organizaci.

Fotogalerii z této akce najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 06.05.2012

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 24. 3. 2012

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynky

V sototu 24. 3. 2012 proběhla v pražských Třeboradicích 19. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Posouzení 38 cotonků - 12 psů a 26 fen - se ujala česká rozhodčí, paní Zuzana Větvinská Vršecká. Titul BOB od ní získal pes ve třídě vítězů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Na této výstavě splnila Subarashil Hoshi Hikári Xenia podmínky pro udělení titulu Klubová Junioršampionka. Titul Klubová Junioršapionka si zde převzala fenečka Face Poklad Vysočiny a pejsci Archie Briliant z Madaskaru a Eldarro from Cotton Home se stali klubovým šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 03. 2012

ZIMNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

Zimní fotografická soutěž

Máme pro vás výsledky zimní fotografické soutěže, která probíhala od prosince 2011 do února 2012.

Soutěžilo se ve 3 zimních kategoriích. V kategorii "vánoční a novoroční přání" bojovalo 43 přáníček, do kategorie "cotonci o Vánocích" jste zaslali 26 fotek a konečně nejvěštší zastoupení - celkem 103 obrázků - měla kategorie "zimní radovánky ve snížku". Kromě přáníček se bodovala nejlepší kolekce fotek - sčítaly se tedy body podle autora fotografie.

Velký dík patří každému z 21 porotců, kteří se, lehce podvedení slibem snadného úkolu, ujali opravdu těžké práce - vybrat dle jejich názoru tu nejlepší fotku. O tom, že to byl úkol nelehký a všechny obrázky byly krásné, svědčí mimo jiné fakt, že snad každý obrázek získal nějaké ohodnocení :) Aby nebyli ovlivněni autory či focenými objekty, vybírali z očíslovaných nepojmenovaných fotek.

Vítězem se stalo vánoční přáníčko od Artyho, vánoční kolekce s Ange Souffle de Cuteberry a snížkové řádění v podobě cotonků Bastien Winter Garden a Eldarro from Cotton Home. V průběhu dubna se můžou těšit na cenu v podobě jednoho z oblíbených pískacích plyšáků Monster Friend.

Všem, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme za opravdu nádherné obrázky. Připomínáme, že fotky do CotonLandích fotogalerií přijímáme během celého roku na e-mailu fotogalerie@cotonland.cz.

Výsledky na prvních devíti místech v jednotlivých kategoriích si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Oznámení | 22.03.2012

COTON DANCE V - SEMINÁŘ TANCE PRO COTONKY, 25. 02. 2012

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Pátý seminář dogdancingu Coton Dance, určený speciálně pro plemeno Coton de Tuléar, se z technických důvodů musel přesunout do Haly Školy psích sportů u pražských Horních Počernic, a to na sobotu 25. 2. 2012.

Taneční dovednosti si tu prohlubovali následující cotonci: Instruktorka Daisy Chundelaté Potěšení, pokročilý Oliver Ráj Karpat a začátečníce Adélka z Větrné Louky alias Jessinka.

Pod dohledem trenérky Terezy Zůnové účastníci pilovali cviky na (zajisté ;)) svou účast na první Coton Dance Show - neoficiální závody v dogdance, které se uskuteční 5. 5. 2012 v právě v této hale.

Tereze děkujeme za tento speciální seminář a doufáme v jeho pokračování!!!

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 15.03.2012

COTON DANCE IV - SEMINÁŘ TANCE PRO COTONKY, 16. 10. 2011

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Čtvrtý seminář dogdancingu Coton Dance IV, určený speciálně pro plemeno Coton de Tuléar, centrum Czech Dog Academy uspořádalo 16. 10. 2011.

Do pražských Lužin se sjelo 7 tanečníků Coton de Tuléar, a to v následujících kategoriích. Instruktorka: Daisy Chundelaté Potěšení, pokročilí: Oliver Ráj Karpat, mírně pokročilí Atrey z Kozlovické Zahrady a Rarre Sněženky z Madagaskaru alias Rarášek, začátečníci: Hessie Bavlníkový Květ, Hokko Belamonty alias Bennie a Alp Fionky ze Sluneční alias Jasper.

Pod dohledem trenérky Terezy Zůnové opět proběhlo přátelské setkání, naplněné nejen nácvikem nových dovedností čtyřnohých přátel, ale zejména hrami mezi jednotlivými účastníky. Na závěr došlo i k taneční průpravě pro páníčky.

Tereze děkujeme za tento speciální seminář a už teď se těšíme na další!!!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 01.11.2011

LETNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

Jak bylo slíbeno, 1. 10. 2011 přinášíme výsledky naší letní fotografické soutěže, která probíhala od 6. 7. 2011 do 9. 9. 2011.

Soutěžilo se hned ve 3 prázdninových kategoriích. V kategorii "Sluníčko, travička, kytíčky" bojovalo 78 obrázků, do kategorie "Cotonci výletníci" jste zaslali 41 fotek a konečně nejvěštší šanci na výhru měl jeden z 18 obrázků v kategorii "Máme rádi vodičku".

Velký dík patří každému z 9 porotců, kteří se ujali nelehké úlohy - vybrat dle jejich názoru tu nejlepší fotku. Všichni se shodli na jednom - úkol to byl nesmírně těžký, protože všechny obrázky byly nádherné, a u mnohých se skutečně pobavili :) Aby nebyli ovlivněni autory či focenými objekty, vybírali z očíslovaných nepojmenovaných fotek.

Vítězem se stala chovatelská stanice Briliant z Madaskaru, výletnice Ange Souffle de Cuteberry a záchranářka Tiffany Sněženky z Madagaskaru. V průběhu října se můžou těšit na cenu v podobě jednoho z oblíbených pískacích plyšáků Monster Friend.

Všem, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme za opravdu nádherné obrázky. Připomínáme, že fotky do CotonLandích fotogalerií přijímáme během celého roku na e-mailu fotogalerie@cotonland.cz.

Výsledky na prvních devíti místech v jednotlivých kategoriích si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 01.10.2011

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 19. 6. 2011

D'Artagnan
D'Artagnan des Flocons de Juillet

U příležitosti oslavy 20 let chovu cotonků v České Republice se v pražských Třeboradicích konala i 12. speciální výstava plemene Coton de Tuléar, a to v neděli 19. 6. 2011.

Česká rozhodčí, paní Alena Košťálová, posoudila celkem 26 zástupců plemene, z toho 9 psů a 17 feneček. Titul BOB od ní získal pes ve třídě otevřené, D'Artagnan des Flocons de Juillet.

Na této výstavě fenečka Daisy Chundelaté Potěšení splnila podmínky pro udělení titulu Česká Grandšampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 06. 2011

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 18. 6. 2011

Cheriban
Cheriban Kleopatra

V sobotu 18. 6. 2011 proběhla při příležitosti oslav 20 let chovu cotonků v České Republice 18. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Posouzení 35 předvedených zástupců plemene - 14 psů a 21 fen - se ujala česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková. Titul BOB od ní získala fena ve třídě vítězů, Cheriban Kleopatra.

Na této výstavě splnila fenečka Olivie Ráj Karpat podmínky pro přidělení titulu Česká Junioršampionka a pejsek Eldarro from Cotton Home si převzal pohár za titul Klubový Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 06. 2011

2. COTONLANDÍ PIKNIK, KUKLÍK 3. - 5. 6. 2011

Další přátelské setkání chovatelů plemene Coton de Tuléar - tzv. 2. CotonLandí piknik - proběhlo o víkendu 3. - 5. 6. 2011.

Tentokrát 36 páníčků s 26 cotonky obsadilo Penzion Kukla v obci Kuklík nedaleko Nového Města na Moravě. K dispozici pro své řádění měli i přilehlou oplocenou zahrádku s bazénem, trampolínou a ohníčkem.

I tentokrát proběhlo několik bodovaných srandasoutěží. Nejrychlejší cotonek, Nejšikovnější cotonek, Cotonek s nejšikovnějším páníčkem a SrandAgility závody. V letošním velmi vyrovnaném ročníku nejvíce bodů získal junior Aramis Laetitia Bohemica a stal se tak 2. vítězem Poháru CotonLandu. Na druhém místě skončil Rocky z Jizerského Pekla a o třetí místo se podělili Archie Briliant z Madaskaru a Rarre Sněženky z Madagaskaru.

Všem zúčastněným děkujeme za krásnou atmosféru, která na pikniku i letos panovala a doufáme, že jste si ho všichni užili :)

Více o 2. CotonLandím pikniku včetně výsledků soutěží, fotogalerie a videa najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.07.2011

COTON DANCE III - SEMINÁŘ TANCE PRO COTONKY, 5. 3. 2011

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

I třetí seminář dogdancingu určený speciálně pro plemeno Coton de Tuléar proběhl 5. 3. 2011 v centru Czech Dog Academy v pražských Lužinách.

Semináře se zúčastnilo celkem 6 bavlníčků, a to v následujících kategoriích. Instruktorka: Daisy Chundelaté Potěšení, dítě instruktorky: Aramis Laetitia Bohemica, mírně pokročilí: Oliver Ráj Karpat, Atrey z Kozlovické Zahrady a Arche Svatý Kopeček, začátečník: Fobos Life Joy.

Pod dohledem trenérky Terezy Zůnové se bavlníčci zdokonalovali nejen ve svých tanečních schopnostech, ale i v těch socializačních - neboť i to je posláním těchto setkání.

Tereze děkujeme za tento speciální seminář a těšíme se na další!!!

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout tady.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 07.03.2011

COTON DANCE II - SEMINÁŘ TANCE PRO COTONKY, 13. 11. 2010

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Druhý seminář dogdancingu určený speciálně pro plemeno Coton de Tuléar proběhl 13. 11. 2010 v novém centru Czech Dog Academy v pražských Lužinách.

Semináře se zúčastnilo celkem 9 bavlníčků v následujících kategoriích. Instruktorka: Daisy Chundelaté Potěšení, dítě instruktorky: Aramis Laetitia Bohemica, mírně pokročilí: Oliver Ráj Karpat a Atrey z Kozlovické Zahrady, začátečníci: Arche Svatý Kopeček, Cody from Cotton Home, Dafne z Vraní Osady, Fergie from Cotton Home a Rarre Sněženky z Madagaskaru.

Pod dohledem trenérek dogdancingu - Veroniky Hynkové, Terezy Zůnové a Lenky Prokešové - se začátečníci seznámili se základními cviky, zatímco mírně pokročilí se učili složitější cviky a opravovali chyby, které při výcviku dělali.

Všem trenérkám děkujeme za tento speciální seminář a těšíme se na další!!!

Fotogalerii z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 18.11.2010

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 6. 11. 2010

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynky

V sobotu 6. 11. 2010 proběhla v pražských Třeboradicích v pořadí 17. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Posouzením 29 předvedených cotonků byla pověřena česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová.

Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stal pes ve třídě vítězů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Na této výstavě mohli návštěvníci opět vidět taneční pár Tereza Zůnová & Daisy Chundelaté Potěšení, kterým tímto děkujeme za příjemné zahájení. Zájemcům o vyzkoušení tance s cotonkem připomínáme, že se příští sobotu, 13. 11. 2010, koná kurz tance určený speciálně pro cotonky - Coton Dance II.

Díky zisku titulu CAC splnila Daphnée des Flocons de Juillet na této výstavě podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 11. 2010

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ZÁHOROVICE, 12. 9. 2010

Arvin
Arvin White Sleepy Hollow Ranch

Netradičně v neděli 12. 9. 2010 proběhla v jihomoravských Záhorovicích 11. speciální výstava plemene Coton de Tuléar.

Posuzování této výstavy se ujal český rozhodčí, pan Petr Řehánek - cotonků se mu předvedl úctyhodný počet 27.

Titul BOB pan rozhodčí přidělil psovi ve třídě vítězů, Arvin White Sleepy Hollow Ranch, který byl zároveň vyhlášen vítězem speciální výstavy.

Na této výstavě převzali poháry za splnění podmínek pro titul Klubový šampion pejskové Cartoonland's Arizona Dream a Aremi Madagaskarský Sen. Zároveň zde podmínky pro přidělení titulu Český Grandšampion splnil Arvin White Sleepy Hollow Ranch. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 09. 2010

1. COTONLANDÍ PIKNIK, 25. - 27. 06. 2010

Poslední červnový víkend, 25. - 27. 6. 2010, v obci Škrdlovice proběhl 1. CotonLandí piknik neboli přátelské setkání chovatelů plemene Coton de Tuléar.

Útočištěm se v tyto dny 32 cotonkářům a 33 cotonkům stal Penzion Vysočina, který kromě ubytování poskytl i rozhlehlou oplocenou zahrádku na řádění.

V rámci pikniku proběhlo i několik bodovaných srandasoutěží. Nejposlušnější cotonek, Nejrychlejší cotonek, Nejšikovnější cotonek, Cotonek s nejšikovnějším páníčkem a Poznej svého cotonka. V součtu nejvíce bodů získala Beruška Bohemia von Nimes z chovatelské stanice Z Vraní Osady, a stala se tak první vítězkou Poháru CotonLandu.

Na pikniku byl hlasováním zúčastněných páníčků vyhlášen i Nejsympatičtější cotonek - tuto cenu získal Oliver Ráj Karpat.

Všem zúčastněným děkujeme za krásnou atmosféru, která na pikniku panovala a budeme se těšit na další ročník!!!

Výsledky soutěží, fotogalerii a video z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.07.2010

COTON DANCE - SEMINÁŘ DOGDANCINGU PRO COTONKY, 20. 06. 2010

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

V neděli 20. 6. 2010 v pražské Libuši proběhl první seminář tance určený speciálně pro cotonky - Coton Dance.

Do haly pro psy se sjelo 7 bavlníčků - Atrey z Kozlovické Zahrady, Bastien Winter Garden, Cukřík Chundelaté Kouzlo, Eldarro From Cotton Home, Fantasy Winter Garden, Kimberley Klenot Toliary a Oliver Ráj Karpat.

Pod dohledem trenérek dogdancingu - Veroniky Hynkové a Terezy Zůnové - se páníčci učili roztančit cotonky. Mimo jiné otočky doprava a doleva, slalom mezi nohama, úklona, podání pravé a levé tlapky, panáčkování, obcházení předmětu, obcházení páníčka, couvání atd.

Veronice i Tereze moc děkujeme za zprostředkování této možnosti a budeme se těšit na další seminář!!!

Fotogalerii z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 28.06.2010

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR CHOTĚBOŘ, 12. 6. 2010

Honkey
Honkey Tonkey Reco Bohemia

Šestnáctou klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar hostil v sobotu 12. 6. 2010 Hotel u Zámku ve východočeské Chotěboři.

Česká rozhodčí, paní Zuzana Větvinská Vršecká, na této výstavě posoudila 32 cotonků - 14 pejsků a 18 feneček.

Titul BOB získal pes ve třídě vítězů, Honkey-Tonkey Reco Bohemia.

Na této výstavě byly zadány tituly Klubový Šampion a to fenečce Daisy Chundelaté Potěšení a pejskům Arvin White Sleepy Hollow Ranch a Bastien Winter Garden. Fenečka Iabojejika Přátelé Jetynky zde splnila podmínky pro přiznání titulu Česká Grandšampionka. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 06. 2010

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz