COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

RADY, TIPY, INFORMACE: ÚPRAVA, PÉČE A KRMENÍ

Výzva: Chcete se podělit o své zkušenosti? Připravte článek a zašlete ho na info@cotonland.cz!!! Nejdříve ale, prosíme, projděte již existující témata, abyste se ujistili, že již takovýto článek napsán nebyl.MÁME DOMA COTONKA A CO S JEHO SRSTÍ

Ilustrační obrázek
Upravený cotonek

CotonLand velmi děkuje paní Michaele Šimůnkové ze salonu Klenot Toliary za přípravu tohoto článku o správné péči o srst cotonka.

Na úvod bych Vám chtěla sdělit, že tento článek vznikl pro laiky, kteří s dlouhosrstým plemenem nemají zkušenosti a obracejí se na mě o radu. A tak jsem se rozhodla napsat tento článek pro chovatele cotonků, kteří si s péčí nevědí rady nebo se chtějí dozvědět něco více, aby péči o srst svých miláčků zvládali lehce a bez stresů.

Mnoho majitelů cotonků mi telefonuje, že si cotonka pořídili pro jeho vynikající a přátelskou povahu, ale je pro ně složitá péče o cotonní srst. Úprava cotonní srsti je oproti jiným dlouhosrstým plemenům jednoduchá, věřte mi. A co je důležité, nemusíte srst upravovat střihem, jako je to například u bišonků. A že vím, o čem mluvím. Byla jsem chovatelkou a vystavovatelkou plemene Bichon á poil Frisé. Péče o srst byla velice složitá. Bišonka jsem musela neustále udržovat ve střihu. Příprava na výstavu obnášela koupání a stříhání již 14 dní před výstavou, týden před výstavou, den před výstavou, ráno před výstavou. Každý kousek zabarvené srsti znamenal na výstavě penalizaci. Jak bych to napsala jednoduše, prezentace bišonka byla bílá plyšová hračka na vodítku. Ale zvládla jsem to, naučila jsem se to a jedna z mých prvních prestižních výstav byla v roce věku mého bišonka, kde se umístil na druhém místě. Byla to Světová výstava psů... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 09.12.2012

JAK SE VYZNAT V GRANULOVANÉM KRMIVU

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje paní Věře Jandové z chovatelské stanice Sněženky z Madagaskaru za zaslání tohoto článku.

Mnoho lidí se zajímá o zdravou stravu a správnou výživu, protože vědí, že jídlo může být lékem, ale také naopak. Nevhodným jídlem si můžete přímo i nepřímo způsobit mnoho zdravotních problémů.

A co naši zvířecí společníci? Máme vůbec skutečnou představu o tom, co konzumují? Dáváme jim Whiskas, protože „by je kočky kupovaly“, nebo Science Hills, protože věříme svému veterináři, nebo Royal Canin s královskou korunkou na etiketě, protože když je to tak drahé, tak to přece musí být dobré?

Víme ale, co jim dáváme doopravdy?

Pokud krmíme domácí stravou, minimálně upravovanou, pak ano. Mnoho chovatelů se však spoléhá na komerční produkty, zvláště na suché krmení, které vyžaduje minimum času na přípravu a nekazí se tak rychle, jako čerstvé potraviny a mělo by obsahovat všechny složky potřebné pro zdravý aktivní život... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 05.04.2011

GRANULOVANÁ KRMIVA

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje panu Martinu Pučálkovi, výhradnímu dovozci krmiva Artemis, za poskytnutí totoho článku o granulovaných krmivech.

1. Výživa psů

S rychlým vývojem a výzkumem znalotí v oblasti zdraví se mění názory na vhodnou a zdravou výživu lidí. Tyto poznatky se zcela samozřejmě aplikují i na výživu zvířat. Je pravdou, že v trošku jiné podobě, nicméně také velmi intenzivně. Díky tomu máme dnes při výběru vhodné stravy širokou škálu možností.

2. Výhody a nevýhody granulované stravy

Granulovaná krmiva se začala masově rozvíjet především v 60.letech 20.století, kdy se do jejich výroby pustily potravinářské koncerny. Zprvu se jednalo především o obilninové šroty, které nebyly pro výživu psovitých šelem příliš vhodné. Až v posledních letech se vývoj vydal u některých značek správným směrem a granulovaná krmiva splňují všechny potřeby psů... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 03.03.2011

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA PÉČE O SRST COTONKA

Ilustrační obrázek
Vykoupaný cotonek

CotonLand velmi děkuje paní Evě Šalandové ze Salonu Avanti za přípravu tohoto článku o správné péči o srst cotonka.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O SRST COTONKA

Péče o srst cotonka není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Budete-li dodržovat pár základních pravidel, stane se pro vás hračkou… Odměnou vám bude krásný bílý pejsek, ze kterého budete mít radost nejen vy, ale obdivovat ho bude celé vaše okolí.

Základním prvkem péče o srst je česání. Jak často česat, čím a jakým způsobem, to jsou otázky, na které lze odpovědět vždy jen s přihlédnutím ke stáří konkrétního cotonka.

Kvalita srsti se totiž během prvních dvou let zásadním způsobem mění (viz body 1-3).

Tomu je třeba péči přizpůsobit. Neznalost tohoto faktu způsobuje majitelům cotonků nemalé starosti... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 07.08.2010© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz