COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

RADY, TIPY, INFORMACE: VÝCHOVA A VÝCVIK

Výzva: Chcete se podělit o své zkušenosti? Připravte článek a zašlete ho na info@cotonland.cz!!! Nejdříve ale, prosíme, projděte již existující témata, abyste se ujistili, že již takovýto článek napsán nebyl.AKTIVITY S COTONKEM II

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje Zenobii Chromé z chovatelské stanice Zenobia's Little Sun za poskytnutí totoho článku o dalších možných aktivitách s cotonkem.

AKÝM AKTIVITÁM SA MÔŽEM VENOVAŤ S BAVLNÍČKOM?

To je častá otázka budúcich majiteľov cotonkov. S cotonkom resp. bavlníčkom sa môžete venovať naozaj rôznorodým aktivitám. Spomeniem tie, ktoré ešte neboli spomínané (Článek Aktivity s cotonkem I najdete zde), základná poslušnosť, flyball a canisterapia.


Základná poslušnosť (angl. Basic obedience)

Coton je známy ako veľmi inteligentné plemeno, je to naozaj pravda. Dokazujú to psy aj sučky rôzneho veku. S mojou cotonkou Elinkou trénujem už od šteňacieho veku a môžem iba potvrdiť, že sa učí naozaj rýchlo. Trénujem ju sama, v rôznych situáciách, najprv doma, neskôr vonku, kde je viac psov a tiež bežný ruch veľkomesta. Tým všetkým čo už vie a ako hravo to zvláda, prekvapuje každého... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 04.03.2011

AKTIVITY S COTONKEM

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje slečně Tereze Zůnové z chovatelské stanice Laetitia Bohemica za poskytnutí totoho článku o možných aktivitách s cotonkem.

AKTIVITY S COTONKEM

I když cotonci možná na první pohled vypadají jako pejsci, kteří se hodí jen jako ozdoba na gauč, skutečnost je docela jiná. Kdo bavlníčky poznal trochu blíže, dobře ví, že se rádi zapojí do všemožných psích i lidských aktivit. Zde jsem vybrala nejčastější aktivity, které mají cotonci moc rádi.

Psí aktivity

Psích aktivit vhodných pro cotonky je spousta. Zde vám vyjmenuji jen ty nejobvyklejší, které se v České republice běžně vyskytují... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 18.02.2011

ZÁKLADNÍ VÝCVIK COTONKA

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje slečně Tereze Zůnové z chovatelské stanice Laetitia Bohemica za přípravu tohoto článku o základním výcviku cotonka.

ZÁKLADNÍ VÝCVIK COTONKA

Existuje několik povelů, které značně zjednoduší a zpříjemní soužití s pejskem. Není moc těžké naučit tyto povely cotonka každého věku. Když se ještě k výcviku přidá nějaká moc dobrá odměna, stane se z něj zábava pro psa i jeho člověka.

Odměna a trest

O tomto tématu jsem se už zmínila v článku Vychováváme cotonka. Tady si zopakujeme jen ty nejdůležitější věci. Jako odměnu můžeme použít pamlsek, hračku, pohlazení anebo slovní pochvalu. Pamlsky používejte jen malé, aby je pes rychle rozkousal a nebyl hned přejedený. Tresty používáme jen výjimečně. Za nesplnění povelu můžete psa trestat jen ve chvíli, kdy jsme si jisti, že ho pes opravdu ovládá. Nejčastěji používaným trestem pro nás bude okřiknutí nebo zvýšení hlasu, další tresty si připomeneme u jednotlivých cviků... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 12.10.2010

VYCHOVÁVÁME COTONKA

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje slečně Tereze Zůnové z chovatelské stanice Laetitia Bohemica za přípravu tohoto článku o správné výchově cotonka.

VYCHOVÁVÁME COTONKA

Skvěle vychovaný cotonek je snem snad každého majitele tohoto psíka. Může svého pána doprovázet prakticky kamkoli, nikde mu neudělá ostudu, ale naopak bude zdrojem všeobecného zájmu a obdivu. Bohužel se ale žádný pes takový nerodí. Teprve my lidé mu musíme ukázat, co od něj očekáváme a naučit ho, jak se má správně chovat. Správně vedená výchova nebude nutným zlem, ale zábavnou napínavou hrou pro pána i jeho psa. Nejlepší je, když se s výchovou začíná už od nejútlejšího věku štěněte. Nevěře ale tomu, že starého psa novým kouskům nenaučíš. S trochou snahy a trpělivosti můžete vychovat bavlníčka prakticky jakéhokoliv věku... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 01.10.2010© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz