COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

RADY, TIPY, INFORMACE: ZDRAVÍ

Výzva: Chcete se podělit o své zkušenosti? Připravte článek a zašlete ho na info@cotonland.cz!!! Nejdříve ale, prosíme, projděte již existující témata, abyste se ujistili, že již takovýto článek napsán nebyl.DNA TESTY PRO PLEMENO COTON DE TULÉAR

Ilustrační obrázek
Cotonek po operaci plotýnek

Přestože plemeno Coton de Tuléar je považováno za jedno ze zdravějších plemen, ani jemu se nevyhýbají nemoci. Díky moderním technologiím a neustále probíhajícím výzkumům je možné na některé z dědičných onemocnění provádět DNA testy a zabránit tak narození nemocných jedinců.

Důležitý je velmi rozumný přístup k výsledkům. Pokud se jedná o autosomálně recesivní dědičnost, což je většina z obvykle testovaných onemocnění, není nutné jedince s N/P, který je jinak zcela zdravý, vyřazovat z chovu. Je mu však jako partnera třeba vybrat jedince s výsledkem N/N.

V zahraničí je aktuálně běžné provádět 6 DNA testů uvedených níže. Zahraniční zájemci o štěňata tyto testy velmi často požadují, a to buď u rodičů, anebo přímo u poptávaných štěňat... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace... | 08.10.2017

OCHORENIA MEDZISTAVCOVÝCH PLATNIČIEK U PSOV

Ilustrační obrázek
Cotonek po operaci plotýnek

CotonLand velmi děkuje paní Zenóbii Chromé z chovatelské stanice Zenobia's Little Sun za přípravu tohoto článku, který z velké části vychází z její bakalářské práce a také ze zkušeností, které prodělala se svou fenečku Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton).

Viacerí z vás sa ma pýtali: Čo presne sa Elinke stalo (více o jejím onemocnění zde). Prečo úplne zdravý, aktívne športujúci psík tak náhle ochrnul? Na moju odpoveď, že sa jedná pravdepodobne o poškodenie typu Hansen III však nadväzovala logická otázka. Čo je to Hansen typ III? Poďme sa teda spolu pozrieť na to čo sa stalo z medicínskeho hľadiska. Na úvod trochu anatómie, ktorá je nevyhnutná pre pochopenie problematiky, nasledovať bude klasifikácia ochorení medzistavcových platničiek a na záver postup liečby.

Základné pojmy a krátky úvod do anatómie

Centrálny nervový systém

Mozog a miecha spolu tvoria centrálny nervový systém. Nervový systém pracuje pomocou jednoduchých alebo zložitých reflexov. Miecha slúži ako nervové spojenie medzi mozgom a ostatným telom, je však nielen spojovacou dráhou ale je tiež dôležitým reflexným centrom! Sú v nej reflexné centrá okrem iného pre pohyby končatín a trupu, reguluje reflexne napríklad aj vyprázdňovanie močového mechúra a konečníka ... zobrazit celý článek

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 20.02.2016© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz