COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

REGISTRACE CHOVATELSKÉ STANICE

Ilustrační obrázek
Yara Tulácké Blues se svým štěňátkem (Ilustrační obrázek)

V tomto článku jsme se pokusili sepsat základní návod k registraci chovatelské stanice.

Pokud máte fenečku s průkazem původu a prošli jste bonitací, zřejmě uvažujete, že bude mít dříve nebo později štěňátka cotonka. K tomu je ale potřeba, abyste měli zaregistrovanou chovatelskou stanici.

Žádanku o registraci chovatelské stanice si můžete stáhnout z internetových stránek ČMKU (konkrétne zde). Po řádném vyplnění jí odešlete zpět ČMKU, kde Vámi navržené názvy zkontrolují s českým registrem a pak návrh zašlou FCI (Belgie) k mezinárodní registraci. Pokud Vámi navržený název bude vyhovovat, vyřízení trvá cca 2 - 3 měsíce. V opačném případě je celý postup třeba zopakovat od začátku s jinými návrhy včetně dalšího čekání... Z tohoto důvodu je vhodné před odesláním provést kontrolu jmen chovatelských stanic i přímo na FCI (konkrétně zde).

Po schválení Vám ČMKU na dobírku zašle kartu s názvem chovatelské stanice. Ceník je vyhlášen ČMKU - v současné době poplatek za vyřízení činí 1 600 Kč.

Právě z důvodu velké časové náročnosti pro vyřízení jména chovatelské stanice je vhodné o název zažádat co nejdříve - v okamžik, kdy chcete svoji fenečku nakrýt, je již pozdě.

Jelikož název chovatelské stanice není vázán na plemeno, ale na majitele, doporučuje se název volit tak, aby byl vhodný i v případě, že v budoucnu budete chovat jiná plemena.

Pro zažádání o název chovatelské stanice ČMKU vydala směrnici (ke stáhnutí je na stránkách ČMKU). Z této směrnice jsme pro Vás připravili "výcuc" toho nejdůležitějšího:

  • Chovatelská stanice (dále CHS) není vázána na určité plemeno psů.
  • Žadatelem může být pouze jedna osoba a to s plnou právní způsobilostí.
  • Žádost o registraci názvu CHS se předkládá na předepsaném formuláři, ke kterému se povinně připojuje oboustranná kopie občanského průkazu s nečitelněným rodným číslem.
  • Na žádosti se čitelně vyplňuje 6 navrhovaných názvů v pořadí, v jakém je o přidělení zájem.
  • Žádost se vyplňuje čitelně - strojem nebo hůlkovým písmem.
  • Název CHS smí mít maximálně 40 znaků včetně mezer, připouští se český i cizojazyčný.
  • Název musí být odlišný od již schváleného - a to i v různých mluvnických pádech.
  • Schválený název již není možné měnit.

V případě, že chcete odchovat třeba jen jeden vrh a nechcete si kvůli tomu zařizovat CHS, existuje možnost "Pronájmu feny". To znamená, že se domluvíte s některým z chovatelů, že odchováte štěňata na jeho chovatelskou stanici. V takovém případě je třeba sepsat smlouvu o pronájmu feny.

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 30.01.2011

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz