COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY NABÍDKA ŠTĚŇAT VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

REGISTRACE CHOVATELSKÉ STANICE

Ilustrační obrázek
Yara Tulácké Blues se svým štěňátkem (Ilustrační obrázek)

V tomto článku jsme se pokusili sepsat základní návod k registraci chovatelské stanice.

Pokud máte fenečku s průkazem původu a prošli jste bonitací, zřejmě uvažujete, že bude mít dříve nebo později štěňátka cotonka. K tomu je ale potřeba, abyste měli zaregistrovanou chovatelskou stanici.

Žádanku o registraci chovatelské stanice si můžete stáhnout z internetových stránek ČMKU (konkrétne zde). Po řádném vyplnění jí odešlete zpět ČMKU, kde Vámi navržené názvy zkontrolují s českým registrem a pak návrh zašlou FCI (Belgie) k mezinárodní registraci. Pokud Vámi navržený název bude vyhovovat, vyřízení trvá cca 2 - 3 měsíce. V opačném případě je celý postup třeba zopakovat od začátku s jinými návrhy včetně dalšího čekání... Z tohoto důvodu je vhodné před odesláním provést kontrolu jmen chovatelských stanic i přímo na FCI (konkrétně zde).

Po schválení Vám ČMKU na dobírku zašle kartu s názvem chovatelské stanice. Ceník je vyhlášen ČMKU - v současné době poplatek za vyřízení činí 1 600 Kč.

Právě z důvodu velké časové náročnosti pro vyřízení jména chovatelské stanice je vhodné o název zažádat co nejdříve - v okamžik, kdy chcete svoji fenečku nakrýt, je již pozdě.

Jelikož název chovatelské stanice není vázán na plemeno, ale na majitele, doporučuje se název volit tak, aby byl vhodný i v případě, že v budoucnu budete chovat jiná plemena.

Pro zažádání o název chovatelské stanice ČMKU vydala směrnici (ke stáhnutí je na stránkách ČMKU). Z této směrnice jsme pro Vás připravili "výcuc" toho nejdůležitějšího:

  • Chovatelská stanice (dále CHS) není vázána na určité plemeno psů.
  • Žadatelem může být pouze jedna osoba a to s plnou právní způsobilostí.
  • Žádost o registraci názvu CHS se předkládá na předepsaném formuláři, ke kterému se povinně připojuje oboustranná kopie občanského průkazu s nečitelněným rodným číslem.
  • Na žádosti se čitelně vyplňuje 6 navrhovaných názvů v pořadí, v jakém je o přidělení zájem.
  • Žádost se vyplňuje čitelně - strojem nebo hůlkovým písmem.
  • Název CHS smí mít maximálně 40 znaků včetně mezer, připouští se český i cizojazyčný.
  • Název musí být odlišný od již schváleného - a to i v různých mluvnických pádech.
  • Schválený název již není možné měnit.

V případě, že chcete odchovat třeba jen jeden vrh a nechcete si kvůli tomu zařizovat CHS, existuje možnost "Pronájmu feny". To znamená, že se domluvíte s některým z chovatelů, že odchováte štěňata na jeho chovatelskou stanici. V takovém případě je třeba sepsat smlouvu o pronájmu feny.

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 30.01.2011

© 2008 - 2018 Cotonland | info@cotonland.cz