COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

COTONCI A CELEBRITY

Články o celebritách a jejich cotoncích (případně obrázky) můžete zasílat na mail info@cotonland.cz.
Celebrity jsou řazeny podle států a abecedy.Česká RepublikaDUCHKOVÁ TEREZA

DENÍK PRÁVO 4. 2. 2003: DAFNÉ TEREZY DUCHKOVÉ

Tereza Duchková se svojí fenkou Dafné (fotka převzata z článku)
Tereza Duchková s Dafné

Článek paní Evy Sovové o Tereze Duchkové a její fenečce Dafné, který vyšel 4. 2. 2003 v deníku Právo.

DAFNÉ TEREZY DUCHKOVÉ JE BALZÁM NA STAROSTI

Prvního psa jsme si pořídili před dvěma lety. Dafné byla rodinné rozhodnutí," říká muzikálová hvězda Karlínského divadla Tereza Duchková. Její usměvavá a vždy dobře naladěná psí kamarádka doprovází svou paní do divadla i dabingového studia, kde dokáže čekat tiše jako pěna i několik hodin. "Není to ale žádný gaučák. Umí se pořádně vyřádit, je to i sportovní pes a báječný lék na všechny starosti," dodává herečka.

Přestože se Tereze Duchkové a její mamince odjakživa líbil West Highland White teriér, strýc jim to nakonec rozmluvil. "Teriér je náročný na výchovu. Strýc, který má psy od malička, nám doporučil volit něco rozumnějšího. Nakonec rozhodla náhoda. Šly jsme po pražské Vinohradské třídě a proti nám kráčela paní. Měla cotonka. Takového pejska jsem viděla poprvé. Byla to láska na první pohled," vypráví Tereza... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 22.05.2010

NAŠE NEJMILEJŠÍ ZVÍŘE: BŘEZEN, ROK 2001: TEREZA, KORÁLEK A DAFNE

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Rozhovor pana Arnošta Tabáška s Terezou Duchkovou mj. o její fence plemene Coton de Tuléar Dafne, který vyšel v březnovém čísle časopisu Naše nejmilejší zvíře v roce 2001.

... Nedávno v její domácnosti přibylo další zvíře. Bělostná fenka Dafne pochází z plemene Coton de Tulear. Ač rodem z Pelhřimova, je tedy náležitě vznešeného původu. Mezi herci a muzikanty jsou pejsci, kterým chovatelé někdy česky přezdívají bavlníkoví, zřejmě oblíbení. Zatím jsme zjistili, že si je pořídili Richard Tesařík a Tomáš Töpfer.

Dafne se narodila před sedmi měsíci, je veselá a společenská. Korálek ji přijala se stoickým klidem, elegancí a nadhledem. "Je to můj první pes. Jezdí se mnou skoro všude, i do divadla. Sice tajně, protože tam pejsci vlastně nesmějí, ale pan ředitel Županic dělá, že to nevidí," směje se Tereza. Ale úsměv jí náležitě ztuhnul, když se Dafne svérázně podepsala na premiéře Hudebního divadla v Karlíně, na muzikálu Viktor, Viktorie... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 31.03.2011Česká RepublikaKAŠPÁRKOVÁ ŠÁRKA

Časopis Lékárna: leden 2011: Rozhovor se Šárkoku Kašpárkovou

V lednovém čísle časopisu Lékárna vyšel rozhovor se Šárkou Kašpárkovou, jehož součástí byla i nádherná fotka paní Kašpárkové se svým cotonkem Cobi Dar Vysočiny.

Celý magazín (fotografii a rozhovor najdete na stránkách 4) v .pdf si můžete stáhnout zde.

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 08.05.2011

Časopis uzlíček: září 2008: Rozhovor se Šárkou Kašpárkovou

V zářiovém vydání internetového magazínu Uzlíček byl vydán rozhovor se Šárkou Kašpárkovou, ve kterém zmínila i svého cotonka Cobi Dar Vysočiny.

... Teď to bude rok, co s námi žije v naší domácnosti coton de tulear jménem Cobi. Byl ze třetího vrhu, a tak musel mít jméno na "C". Vybrali jsme něco, co souviselo s atletikou (smích). Pes Cobi byl maskot letních olympijských her 1992 v Barceloně.

Celý magazín (rozhovor najdete na stránkách 7 - 12) v .pdf si můžete stáhnout zde.

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 08.05.2011Česká RepublikaTESAŘÍK RICHARD

TV magazín Blesk: 21. 5. 2010: Fotografie Richarda Tesaříka s Ashonem a štěňátky

21. 5. 2010 TV Magazínu Blesk vyšel rozhovor s panem Richardem Tesaříkem. Na použitých obrázcích byl vyfocen i Ashon Klenot Toliary a pan Tesařík se štěňátky z jejich chovatelské stanice Of Jasmine Garden.

... Psi jsou velkou zálibou manželů Tesaříkových. Jejich smečka se nyní rozrostla o štěňátka.

Originální úryvek z článku v .jpg si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 08.05.2011

Blesk: 6. 8. 2007: Fotografie a krátký článek o návštěvě v ZOO Praha

6. 8. 2007 v denníku Blesk vyšla fotografie s krátkým komentářem o návštěvě manželů Tesaříkových v ZOO - na fotografii se objevil i jejich cotonek Ashon Klenot Toliary.

... Největší toleranci prokázal psí párek manželů Tesaříkových. Ti mají totiž doma skutečného fintila Ashona nóbl rasy Coton de Tuléar vedle čistokrevného vořecha Báry. Zatímco načesaný "bavlník" má prý u Tesaříků tradici, Baru zcela neplánovaně Richard Tesařík našel v dejvicích na ulici. "Vypadá to sice, že Bára je moje a manželka češe cotona, ale o oba psy se starám a venčím hlavně já. A snášejí se díky bohu skvěle," pochlubil se Tesařík.

Originální úryvek z článku v .jpg si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 08.05.2011

Naše nejmilejší zvíře: Leden, Rok 2001: Bára a Šon Tesaříkovi

Bára a Ashon Klenot Toliary
Ilustrační obrázek

Článek pana Arnošta Tabáška, který o zvířecí smečce manželů Tesaříkových vyšel v lednovém čísle časopisu Naše nejmilejší zvíře v roce 2001.

Muzikant, duše známé skupiny Yo-Yo Band, Richard Tesařík, má doma několik zvířat. Stala se dávno součástí rodiny. Kromě psa Šona je do pražského bytu v Dejvicích přivedl vrtkavý osud a možná i pořádná dávka štěstí. Mají se tady totiž dobře. U Tesaříků je nejen pravidelně krmí a venčí. Všichni je tady respektují a milují.

Kočka jménem Zuzana přišla z ulice. "Našla ji manželka v Podbabě u zdymadla, kam ji nejspíš někdo vyhodil. Třásla se a žalostně mňoukala. Tak skončila u nás. Vrátil jsem se z koncertní šňůry, otevřu byt a v předsíni seděla kočka a koukala se na mě," vzpomína Richard Tesařík. Kdysi jsem sice tvrdil, že zvířata do městských bytů nepatří, ale nakonec to dopadlo úplně jinak..." (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 04.09.2010
USAZETA-JONES CATHERINE A DOUGLAS MICHAEL

Fotografie Catherine Zeta-Jones a Michaela Douglese s jejich cotonkem

Níže uvedené fotografie byly stáhnuty z různých serverů na internetu.

Cotonek Catherine Zeta Jones a Michaela Douglese. Cotonek Catherine Zeta Jones a Michaela Douglese. Cotonek Catherine Zeta Jones a Michaela Douglese. Cotonek Catherine Zeta Jones a Michaela Douglese. Cotonek Catherine Zeta Jones a Michaela Douglese. Cotonek Catherine Zeta Jones a Michaela Douglese.

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 08.05.2011

Telemagazín: 4. týden roku 2010: Catherine Zeta-Jones - Něžný darček k štyridsiatke

Ve 4. týdnu magazínu Telemagazín vyšel článek o Catherine Zeta-Jones, která k 40. narozeninám obdržela od Michaela Douglase jako dárek cotonka z chovatelské stanice Of Woodland Cottage

Herec Michael Douglas dojal svoju manželku Catherine Zeta-Jones k slzám darom k 40-tym narodeninám. Venoval jej totiž šteniatko vzácneho psieho plemena Coton de Tulear prezývaného aj Bavlnka.

Pre krásnu herečku má psík mimoriadny význam, kedže hviezda filmu Zorro sa pre prácu musela presťahovať do New Yorku a veľmi jej chýba rodinné sídlo na Bermudách, kde nechala okrem svojej rodinky aj milované zvieratá.

"Doma mám štyri labradory. Ale moj manžel mi dal teraz to najsladšie zvieratko na svete!" rozplývá se Zeta-Jones nad netradičným darčekom.

Originál článku v .jpg si můžete prohlédnout zde. Za zaslání děkujeme paní Zuzaně Cahlové z chovatelské stanice Áglia Tau.

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 08.05.2011

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz