COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2020

UKONČENÍ ČINNOSTI COTONLANDU

CotonLand - svět Coton de Tuléar

Oznamujeme všem uživatelům, že k 31. 7. 2020 došlo po 12 letech k ukončení činnosti CotonLandu.

Důvodů je mnoho, tím nejdůležitějším jsou naše časové možnosti, které nám momentálně neumožňují pokračovat v tomto projektu. Dalšími je ochabující zájem o tyto stránky, a to jak "pasivní", tak "aktivní", a v neposlední řadě i dlouhodobé znechucení z chování některých lidí, kteří se kolem cotonků pohybují.

Zaslané informace do 31. 7. 2020 budou ještě postupně doplněny. Musíme však upozornit, že jsme od provozovatele francouzského serveru, na kterém CotonLand běží, dostali informaci, že k 1. 12. dojde k jeho zrušení a smazání veškerého obsahu. Fakticky to může vést k tomu, že tyto stránky po 1. 12. nebudou dostupné ani jako archiv - stále hledáme možnosti zachování, přesun na jiný server ale bude jak časově tak finančně náročný a tudíž ho nemůžeme zaručit.

Jelikož jsme byli na FB diskuzi CotonLandu vyzváni, abychom naši databázi předali klubu Coton de Tuléar - zde je naše oficiální stanovisko. Databázi CotonLandu českému klubu zdarma nepředáme. A to z jednoduchého důvodu - v roce 2014 byla klubu předána detailní databáze obsahující záznamy 2769 psů (datum narození, otec, matka, majitel, chovatelská stanice) - byli obsaženi všichni cotonci v ČR narození či do ČR importovaní s kompletním rodokmenem minimálně do 4. linie. Dále databáze obsahovala kompletní detailní přehled výsledků bonitací, vystavených krycích listů (se všemi údaji), detailní výsledky kontrol vrhů, čipy, importy a exporty, DNA profily, kompletní zdravotní vyšetření, šampionáty, chovatelské stanice, výsledky výstav atd... Navazujícímu výboru zvolenému v roce 2017 tato databáze ani nebyla předána, natož aby v její tvorbě a využití někdo pokračoval...

CotonLand nám mnoho dal a mnoho vzal, moc si vážíme skutečných přátel, které jsme díky němu poznali. Děkujeme všem, kteří se během neuvěřitelných 12 let zapojili a pomohli nám s necenzurovanou a "neplacenou" informovaností o tomto skvělém plemeni.

Přejeme všem, kteří si cotonky zamilovali, spoustu krásných chvil s jejich miláčky. Dobrou zprávou je, že FaceBookovská diskusní skupina i FaceBookovská stránka poběží i nadále. Těšíme se, že se i nadále budeme potkávat na společných setkáních či výstavách. Rádi se s páníčky cotonků uvidíme, popovídáme, a pokud budou chtít, vyfotíme jejich miláčky :)

© Cotonland | Oznámení | 02.08.2020

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PAPA, 20. - 21. 6. 2020

Viva

Zatímco některé státy z důvodu tzv. "coronavirové krize" ještě neumožnili konání větších akcí a tedy i výstav pro psy, v Maďarsku už se výstavní sezona opět rozjela. O víkendu 20. - 21. 6. 2020 se v maďarské Papě konala dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen.

Plemeno Coton de Tuléar mělo na této výstavě zastoupení pouze v neděli 21. 6. 2020 a to díky české fenečce Vivě Ráj Karpat ve třídě mladých.

Viva Ráj Karpat od maďarského rozhodčího pana Zsolta Bíró získala všechna možná ocenění - byla ohodnocena známkami Výborná 1, CAJC a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 07. 2020

AGILITY DVOJZKOUŠKY JAKUBČOVICE NAD ODROU, 14. 6. 2020

Leontýnka z Vraní Osady
Beatrise

Po dlouhé době spolu na stejné závody vyrazily Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou. Startovaly na dvojzkouškách v Jakubčovicích nad Odrou, které se konaly 14. 6. 2020.

Beatrise vyběhla v kategorii XSA3. Mezi dvěma soutěžícími byla v první zkoušce druhá a druhou zkoušku vyhrála a se známkou Výborná splnila i zkoušku XSA3. Celkově se v součtu bodů v této kategorii umístila na 1. místě.

To Leontýnka měla v kategorii XSA2 soupeře čtyři. V první zkoušce doběhla na 3. místě a v druhé byla čtvrtá, celkově to znamenalo pěkné 3. místo.

Paničce, Beatrise i Leontýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.07.2020

AGILITY ZÁVODY STUDÉNKA, 13. 6. 2020

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Na neoficiální závody agility 13. 6. 2020 vyrazily do Studénky Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) a její panička Klára Válková.

V prvním běhu se v parném počasí nejdříve rozehřívaly :) V tuneliádě se s jedním odmítnutím v kategorii Small pokročílí umístily na krásném 4. místě ze šesti. Druhý běh - agility - předvedly čistý běh a vyhrály.

Paničce i Lilli gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.07.2020

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Grand Lady Ráj Karpat: 27. 5. 2005 - 16. 6. 2020.

Smutné zprávy přišly z chovatelské stanice Jarbo. 16. 6. 2020 svět cotonků opustila jejich fenečka Grand Lady Ráj Karpat.

Grand Lady byla prvním bavlníčkem, který v této chovatelské stanici žil. V letech 2007 - 2011 se 5 x stala maminkou 15 štěňátek - pěti fenek a deseti pejsků, poté už si užívala zasloužilého důchodu.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 26.6.2020

AGILITY DVOJZKOUŠKY BUŠTĚHRAD, 12. 6. 2020

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

I pražská agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) využila uvonění koronavirových opatření a se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou co nejdříve vyrazila na agility parkur - 12. 6. 2020 se zúčastnila pohodových dvojzkoušek v Buštěhradě.

V obou bězích kategorie SA2 Nocaima předvedla čistý běh, trestné bodíky v přehřáté nevětrané hale posbírala pouze za pomalejší čas. Vysloužila si tím 2 x krásné druhé místo mezi 4 týmy.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotografie ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.06.2020

AGILITY ZÁVODY LUDSLAVICE, 6. 6. 2020

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Prvními závody po koronavirové pauze byly pro Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) a její paničku Kláru Válkovou agility závody O Zlínský ranec XV., které se konaly 6. 6. 2020 v Ludslavicích.

Děvčata startovala v kategorii XS. V Agility Open se s jednou chybičkou umístily na krásném 2. místě z 10 závodníků a v Jumpingu Open čistým během vybojovaly 3. místo. Ve zkoušce XSA3 se diskvalifikovaly.

Paničce i Lilli gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.06.2020

AGILITY DVOJZKOUŠKY MOHELNICE, 30. 5. 2020

Leontýnka z Vraní Osady

Jako první na agility parkury po koronavirové pauze vyrazila agiliťačka Leontýnka z Vraní Osady, která se s paničkou Monikou Němcovou 30. 5. 2020 zúčastnila dvojzkoušek v Mohelnici, tzv. Havliczechu XVIII.

Leontýnka startovala v kategorii XSA2 společně s dalšími 4 závodníky. A hned první běh vyhrála a zároveň splnila zkoušku SA2. V druhém běhu se diskvalifikovala.

Paničce i Leontýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.06.2020

COTONEK ŠIKULA ROKU 2019

Bonny Krkonošský Květ

Celkem 21 cotonků v roce 2019 zabojovalo o titul Cotonek Šikulu roku. O jeden jediný bodík se vítězkou roku 2019 stala agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ), která na parkury vybíhá se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou. Nocaima zároveň vyhrála i kategorii Agility. V roce 2019 se s paničkou zúčastnily 14 závodů v kategorii SA2, ve kterých se pravidelně umísťovaly na bedně. V říjnu navíc vyrazily na prestižní akci - Mistrovství ČR v agility seniorů, kde skončily dvacáté osmé.

Vítězství v kategorii dogdancing obhájila zasloužilá důchodkyně Daisy Chundelaté Potěšení. Svoje umění v roce 2019 předvedla celkem na čtyřech akcích - tancovala pro děti, na závodech, zkouškách i v internetové výzvě.

Trochu slabší byl rok 2019 v kategorii JuniorHandling, do které se zapojilo sedm cotonků. Vítězem se stal pejsek Annareo Pilsen White Foam, který se s paničkou Nelou Andrlíkovou zúčastnil dvou soutěží. Na krajské výstavě psů v Rokycanech ale zazářili a vystoupali na bednu - umístili se na krásném 3. místě.

Celkové výsledky soutěže a diplomy pro vítěze najdete zde.

© Cotonland | Cotonek šikula roku | 18.05.2019

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU 2019

Vendia Cotons Mississippi Kisses

Na CotonLandu byly zveřejněny všechny výsledky výstavní sezony 2019 a my tak můžeme vyhlásit vítěze soutěže o Nejkrásnějšího cotona roku 2019. Pozor - oproti předchozím letům došlo k jedné úpravě a to v oblasti ocenění pro vítěze. Znění pravidel od roku 2019 najdete zde.

Absolutním vítězem - Nejkrásnějším cotonem roku 2019 - se stala česká fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses. V roce 2019 nezahálela - zúčastnila se 23 bodovaných výstav, ze kterých si odvezla ocenění 7 x BOB a 7 x BOS. Do sbírky si navíc přidala tituly Národní vítěz, Vítěz Slovenska, Klubový vítěz a Vítěz speciální výstavy BKS a Grand Prix Slovakia Winner 2019, získala českého a slovenského Šampiona i Grandšampiona a Šampiona ČMKU.

Kategorii Nejkrásnější mladý coton v roce 2019 vyhrál polský cotonek MonteWhite Lucius Domitius, který ve třídě mladých absolvoval 4 bodované výstavy. Získal na nich 3 x CAJC, 2 x BOJ a 1 x BOB a byl vyhlášen BIG na Mezinárodní výstavě psů v Brně. Na Evropské výstavě psů v rakouském Wellsu byl oceněn V2 v konkurenci 6 psů třídy mladých. Stal se Českým Junioršampionem a Klubovým vítězem mladých... (zobrazit celý článek s kompletními výsledky a diplomy pro vítěze).

© Cotonland | Nejkrásnější coton roku | 04.05.2019

VYSTOUPENÍ VE FUN PARKU V KOŠICÍCH, 17. 12. 2019

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

Po delší odmlce vyrazila Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) s paničkou Zenobií Chromou potěšit děti do košického FUN Parku.

Jednalo se o předvánoční vystoupení, které se uskutečnilo 17. 12. 2019 pro děti předškoláky. Společně s dalšími 3 pejsky předvedli tanec se psem i různé triky, které je možné pejsky naučit.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.04.2020

Slovensko3 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 6. - 8. 12. 2019

MonteWhite

Výstavní sezonu 2019 na Slovensku uzavřela třídenní Mezinárodní výstava psů všech plemen, která se v Nitře konala ve dnech 6. - 8. 12. 2019. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení všechny tři dny.

V pátek 6. 12. dva polské cotonky - psa a fenku - posoudil dánský rozhodčí pan Carsten Birk. V sobotu 7. 12. pak ze tří cotonků - psa a dvou fenek - vybíral chorvatský rozhodčí pan Nikola Smolic. Oba dva se shodli na stejném vítězi - 2 x BOB získal polský pes v mezitřídě MonteWhite Lucius Domitius.

Před nedělní chorvatskou rozhodčí - paní Jasnu Matejčič - nastoupili opět dva polští zástupci plemene. Z vítězství v plemeni a titulu BOB se radovala polská fenka v mezitřídě MonteWhite Lady Macbeth.

V pátek 6. 12. se cotonkům dařilo i v závěrečných soutěžích. Nejlepším jedincem 9. FCI skupiny (BIG) se stal MonteWhite Lucius Domitius. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 04. 2020

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 30. 11. - 1. 12. 2019

Orhidea
Mr.

Podzimní dvoudenní Mezinárodní výstava psů v Praze - Prague Expo Dog Double CACIB - se v roce 2019 konala na přelomu měsíce listopadu a prosince - 30. 11. - 1. 12. 2019.

Sedmnáct cotonů - 8 psů a 9 feneček - posoudila italská rozhodčí Elisabetta de Luca z chovatelské stanice Cotonbrie. Vítězem v plemeni se ziskem titulu BOB stal český cotonek ve třídě otevřené Mr. Nice Guy Sleepy Hollow Ranch.

V neděli třináct zástupců plemene Coton de Tuléar - šest pejsků a sedm feneček - nastoupilo před českou rozhodčí paní Naděždu Klírovou. Ta titul BOB zadala polské fence v mezitřídě - vyhrála Orhidea the Sweetest Coton. Ta zaznamenala krásný úspěch i v závěrečných soutěžích, když byla vyhlášena 4. nejlepším jedincem 9. FCI skupiny (4. BIG). Gratulujeme.

Na těchto výstavách cotonci Mr. Nice Guy Sleepy Hollow Ranch a Marlin Monroe the Sweetest Coton splnili podmínky pro zisk titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 03. 2020

AGILITY ZÁVODY HORKA NAD MORAVOU, 1. 12. 2019

Diky od Rybářských Stavů

Po více než roční pauze vyrazil Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou na agility závody - byl jím Havliczexh XVII. - jumping speciál pro všechny, který se konal 1. 12. 2019 v Horkách nad Moravou.

Diky s paničkou v kategorii XS běželi tři jumpingy společně s dalšími 6 týmy. První dva zaběhli čistě a vyneslo jim to čtvrté a páté místo, v tom třetím shodili tyčku a umístili se tak sedmí.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.03.2020

RumunskoNÁRODNÍ A 2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ORADEA, 26. - 27. 10. 2019

Muguiris

Hned tři výstavy proběhly v rumunské Oradee o víkendu 26. - 27. 10. 2019. Na všech mělo zastoupení plemeno Coton de Tuléar díky slovenské fence ve třídě šampionů Muguiris Yasmine.

V sobotu Národní výstavu posoudil brazilský rozhodčí pan Pedro Armando Ramos Lang a Mezinárodní výstavu rumunský rozhodčí pan Csaba Zsolt Lokodi. Na nedělní Mezinárodní výstavě pak rozhodovala rumunská rozhodčí paní Andrea Csatari Nemeth. Všichni tři dali Yasmine všechny dostupné tituly - odvezla si ocenění 3 x CAC, 2 x CACIB, Nejlepší fena a 3 x BOB.

V neděli se Yasmine dařilo i v závěrečných soutěžích, kdy postoupila do užšího výběru nejlepších jedinců 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Na těchto výstavách se Muguiris Yasmine stala Rumunskou šampionkou a Rumunskou Grand Šampionkou. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 03. 2020

Slovensko3 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 25. - 27. 10. 2019

Porter

Od pátku 25. 10. 2019 do neděle 27. 10. 2019 proběhla na bratislavském výstavišti Incheba hned trojnásobná Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci zde měli zastoupení všechny tři dny.

Všechy tři dny se plemeno Coton de Tuléar představilo v zastoupení jedne pes a tři fenky. V pátek 25. 10. je posoudila polská rozhodčí paní Krystyna Opara, v sobotu 26. 10. srbský rozhodčí pan Nemanja Jovanovič a v neděli 27. 10. rakouská rozhodčí paní Hana Ahrens. Všichni tři rozhodčí se shodli na stejném vítězi - 3 x BOB získal polský pes Porter Cobegarden.

Na této výstavě polská fenečka Bella Donna Cobegarden splnila podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 03. 2020

CHARITATIVNÍ BĚH JARCOVÁ, 6. 10. 2019

Leontýnka z Vraní Osady

Agiliťačka Leontýnka z Vraní Osady se paničkou Monikou Němcovou rozhodly, že zkusí i jinou disciplínu. V neděli 6. 10. 2019 spolu proto vyrazili na canicrossový závod do Jarcové s podtitulem "Neváhej - tlapkám s námi pomáhej".

Děvčata v tomto charitativním běhu, kde minimálně 4/5 startovného šlo na charitativní dar ve prospěch zvířátek, startovala v kategorii Hobby. Čtyřkilometrovou trať zvládla za 30:52. Leontýnka zároveň získala titul nejmenší běžící pejsek 2. ročníku charitativního běhu Jarcová.

Paničce i Leontýnce děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotografii z běhu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.03.2020

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 13. 10. 2019

Quick

Podzimní Mezinárodní výstava psů všech plemen v Českých Budějovicích proběhla o víkendu 12. - 13. 10. 2019. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 13. 10. 2019.

Pouze tři cotonci - dva psi a jedna fenka - nastoupili před chorvatského rozhodčího pana Olivera Simona. Vítězem v plemeni se díky zisku titulu BOB stal rakouský pes ve třídě šampionů Quick Silver Ráj Karpat.

Na této výstavě rakouský cotonek Quick Silver Ráj Karpat splnil podmínky pro zisk titulu Český šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 03. 2020

MaďarskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KARCAG, 28. 9. 2019

Muguiris

V sobotu 28. 9. 2019 proběhla v maďarském Karcagu Národní výstava psů všech plemen, na které díky slovenské fenečce Muguiris Yasmine nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

Maďarský rozhodčí pan Ference Groshl Yasmine, která nastoupila ve třídě šampionů, udělil všechny tituly - získala ocenění V1, CAC a BOB.

Muguiris Yasmine na této výstavě splnila podmínky pro zisk titulu Maďarský Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 03. 2020

NOCAIMA NA AGILITY ZÁVODECH V 2. POLOVINĚ ROKU 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou v druhé polovině roku 2019 na agility parkurech doslova řádily - stihly celkem patery závody či dvojzkoušky.

V sobotu 10. 8. 2019 vyrazily na 8. MARP Agi Duo zkoušky do pražského Pesoparku. Z jejich vítězného běhu si můžete video prohlédnout zde. Na stejné místo vyrazily i o pár týdnů později - 14. 9. se zúčastnily 8. VETYS Agi Duo zkoušek, na kterých skončily páté.

Další štací se pro ně stala hala v Buštěhrade. Na pohodové zkoušky tam vyrazily jak 27. 9. 2019, kdy se umístily třetí, tak 11. 10. 2019, kdy byly páté.

Vyvrcholením sezony 2019 se pro ně zajisté stalo Mistrovství ČR v agility seniorů, kterého se zúčastnily 27. 10. 2019 v Berouně. Z celkového počtu 45 týmů kategorie Small se na této prestižní akci umístily 31. ve hře, 34. v agility a 29. v jumpingu. Celkově to znamenalo pěkné 28. místo.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.03.2020

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Libuše Ubrová na výstavě v roce 2013.

Velmi smutné zprávy přišly z Českomoravské kynologické unie. Ve věku 90 let zemřela česká rozhodčí - paní Ubrová Libuše.

Paní Ubrová, zakladatelka Kynologické jednoty České Republiky, byla uznávanou mezinárodní rozhodčí pro všechna plemena.

Jako jedna z mála byla paní Ubrová považována i za specializovaného rozhodčího na plemeno Coton de Tuléar. Několikrát díky ní cotonci vystoupili na "bednu" v rámci závěrečných soutěží. Z větších výstav plemeno Coton de Tuléar posuzovala naposledy v roce 2017 v Mladé Boleslavi.

Čest její památce!

© Cotonland | Oznámení | 18.03.2020

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR KUTNÁ HORA, 22. 9. 2019

Annareo

V pořadí dvacátá Speciální výstava Coton de Tuléar pořádaná klubem Coton de Tuléar se uskutečnila v neděli 22. 9. 2019 v Kutné Hoře.

Před rakouskou rozhodčí paní Iris Urschitz nastoupilo dvacet dva cotonků - sedm psů a patnáct fenek. Titul BOB od ní získal český pes ve třídě otevřené Annareo Pilsen White Foam.

Na výstavě byli vyhlášeni noví šampioni - pohár za titul Klubový Juioršampion obdržel cotonek One Love du Haut Marais a Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye se stal Klubovým šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 03. 2020

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC, 8. 9. 2019

Dilaja

Národní výstava psů všech plemen - FloraCanis 2019 - se v Olomouci konala o víkendu 7. - 8. 9. 2019. Cotonci přišli na řadu v neděli 8. 9. 2019.

Šest zástupců plemene Coton de Tuléar - tři psy a tři fenky - posoudila česká rozhodčí paní Olga Dolejšová.

Vítězkou výstavy se díky udělení titulu BOB stala polská fenka v mezitřídě Dilaja the Happy Coton.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 03. 2020

AGILITY ZÁVODY SPÁLENÉ POŘÍČÍ, 14. 7. 2019

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Téměř dvanáctiletý veterán Cukřík Chundelaté Kouzlo nezahálel ani o letních prázdninách. S parťačkou Alenou Čechurovou vyrazil na Letní podkokšínské dvojzkoušky se závody veteránů, které se 14. 7. 2019 konaly ve Spáleném Poříčí.

V prvním běhu kategorie Veteráni Small se Cukřík sice diskvalifikoval, chuť si ale s parťačkou spravili v běhu druhém - v tom se umístil na krásném 2. místě mezi 4 závodníky.

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.03.2020

Slovensko2 x SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS SVÄTÝ JUR, 31. 8. - 1. 9. 2019

Vendia

O víkendu 31. 8. - 1. 9. 2019 se ve Svätem Juru konala dvojitá Speciální výstava Bichon klubu Slovensko, tj. klubu, který kromě Coton de Tuléar zastřešuje i plemena Bišon, Boloňský psík, Havanský psík, Lvíček a Barevný boloňský psík. Po oba dny zde soutěžili i cotonci a to ze Slovenska i z Čech.

V sobotu Speciální výstavu se zadáváním titulu CAC posoudila maďarská rozhodčí paní Katalin Kiss. Ve výběru z 3 psů a 2 feneček titul BOB zadala české fenečce ve třídě šampionů - v plemeni vyhrála Vendia Cotons Mississippi Kisses. Stejnou vítězku zvolila i nedělní ukrajinská rozhodčí Speciální výstavy bez zadávání titulu CAC paní Ilana Simkina. Ta vybírala mezi jedním psem a jednou fenkou.

V sobotu se cotonkům dařilo i v závěrečných soutěžích. Štěňátko Fortune Cookie for Cuteberry bylo vyhlášeno nejlepším štěnětem výstavy (BIS Minor Puppy) a dorostenec Elixir of Love by Cuteberry se stal 2. nejlepším dorostencem (Res. BIS Puppy). Gratulujeme.

Na této výstavě cotonek Fortune Cookie for Cuteberry splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion štěňat. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 03. 2020

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 17. - 18. 8. 2019

Dough
Charlotte

Hned dvě Mezinárodní výstavy psů všech plemen - DuoDanube Bratislava - proběhly ve slovenské Bratislavě o víkendu 17. - 18. 8. 2019. Na obou mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar.

V sobotu 17. 8. 2019 slovenský rozhodčí pan Miroslav Guniš posoudil čtyři cotonky - 3 psy a fenku. Titul BOB od něho získala česká fenka ve třídě šampionů Charlotte Ráj Karpat.

V neděli 18. 8. 2019 před slovenskou rozhodčí paní Vieru Vítkovou nastoupilo cotonů šest, čtyři psi a dvě fenky. Vítězem v plemeni se díky zisku titulu stal slovenský pes ve třídě otevřené Dough Darling of Cuteberry.

Na těchto výstavách slovenský cotonek Elixir of Love by Cuteberry splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion štěňat. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 03. 2020

AGILITY DVOJZKOUŠKY KLADNO, 1. 3. 2020

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V neděli 1. 3. 2020 vyrazila agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou na agility dvojzkoušky v Kladně pojmenované Packu na to.

V Nocaimině kategorii SA2 byla veliká konkurence - sešlo se zde 10 týmů. Obě dvě zkoušky děvčata zaběhla čistě, bohužel s penalizací za překročení stanoveného času. I tak jim to vyneslo pěkné 7. a 5. místo.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Videa ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.03.2020

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRAZ, 1. 3. 2020

CotonRoyal

Mezinárodní výstava psů v rakouském Grazu proběhla v roce 2020 na přelomu měsíců února a března, tedy. 29. 2. - 1. 3. 2019. Plemeno Coton de Tuléar se na ní prezentovalo v neděli 1. 3. 2019.

Tři zástupce plemene Coton de Tuléar - dva psy a fenku - posoudila finská rozhodčí paní Leni Finne. Titul BOB zadala slovinské fence ve třídě otevřené CotonRoyal World in My Eyes.

Cotonkům se velmi dařilo i v závěrečných soutěžích - slovinský pes Monsieur Ames Ráj Karpat se stal nejlepším veteránem dne (BOD Veterán) a slovinská fenka CotonRoyal World in My Eyes se stala nejlepším jedincem 9. FCI skupiny (BIG). Oběma gratulujeme.

Na této výstavě Českou Republiku ve třídě šampionů zastupoval cotonek Mars the Sweetest Coton. Kromě ocenění V1, CAC, CACIB splnil podmínky pro zisk titulu Rakouský Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 03. 2020

BEATRISE A LEONTÝNKA NA AGILITY ZÁVODECH V 2. POLOVINĚ ROKU 2019

Beatrise
Leontýnka z Vraní Osady

Ani agiliťačky Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou v 2. polovině roku 2019 nezahálely a válcovaly agility parkury. Souhrn jejich akcí najdete níže.

O víkendu 3. - 4. 8. 2019 se konaly agility závody v Ostravě - O Pohár Naury V. Beatrise na nich skutečně válela - v Agility XS a Tuneliádě XS se umístila na 2. místě a Jumping XS vyhrála. Navíc si připsala 2 x výbornou známku ze zkoušky XSA3.

V sobotu 17. 8. 2019 vyrazila Beatrise na další závody - BRIT Cup v Přerově. Mezi 28 týmy kategorie Small se v agility umístila pátá a v jumpingu byla čtrnáctá. Ve zkoušce SA3 se mezi 11 závodníky umístila na 2. místě s oceněním Výborná.

V neděli 8. 9. 2019 přišla řada i na Leontýnku a to na dvojzkouškách v Olomouci - konal se Havliczech XII. Leontýnka z Vraní Osady si z těchto zkoušek odvezla 2 x 1. místo v kategorii SA2.

Na 5. hranické hrátky - agility závody v Hranicích - vyrazila děvčata v sobotu 21. 9. 2019 společně. Mezi 30 týmy kategorie Small Open Beatrise doběhla na 7. místě v agility a v jumpingu byla osmá. Leontýnka pak ve stejných závodech skončila v agility na 8. místě a v jumpingu byla patnáctá. Obě děvčata si zaběhla i zkoušky - Beatrise se v SA3 umístila na 3. místě a Leontýnka z Vraní Osady pak v kategorii SA2 skončila šestá, obě se známkou výborná.

A konečně v neděli 22. 9. 2019 vyrazila Leontýnka z Vraní Osady na domácí závody - v Ostravě se konal BestAgility CUP - dvojzkoušky v agility. V kategorii XSA2 Leontýnka oba běhy vyhrála a připsala si 2 x známku výborná.

Paničce, Leontýnce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene. U jednotlivých závodů si můžete prohlédnout i fotografie z jejich řádění.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.03.2020

PolskoVÝSTAVY V POLSKU V SRPNU 2019

Muguiris Yasmine
Porter Cobegarden

I v srpnu 2019 jsme obdrželi troje výsledky z polských výstav, které vám nyní přinášíme.

V sobotu 10. 8. 2019 se Mezinárodní výstava psů všech plemen konala v polském Sopotě. Ruské rozhodčí paní Natalii Sedykh se na ní představili 4 zástupci plemene Coton de Tuléar, po dvou psech a fenkách. Vítězem této výstavy se stal polský cotonek v mezitřídě - Porter Cobegarden. Celkové výsledky z této výstavy i fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Následující den - v neděli 11. 8. 2019 - proběhla Národní výstava psů všech plemen v Nowem Saczu. Cotonky na ní reprezentovala slovenská fenečka ve třídě šampionů Muguiris Yasmine, která od polského rozhodčího pana Andrezeje Stepinskeho získala všechna možná ocenění - V1, CAC, Nejlepší fena a BOB. Uspěla i v závěrečných soutěžích, když byla vyhlášena 3. BIG. Fotografie a video z výstavy najdete zde.

Na Národní výstavě psů v Slupsku se polskému rozhodčímu panu Andrzejovi Stepinskemu představili cotoni dva, pes a fenka. Vítězem se ziskem titulu BOB stal Porter Cobegarden, kterému se taktéž dařilo v závěrečných soutěžích, kde byl vyhlášen BIG a 3. BIS. Celkové výsledky z této výstavy najdete zde.

Porterovi i Yasmine gratulujeme k úspěchům v závěrečných soutěžích.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 03. 2020

AGILITY DVOJZKOUŠKY SVIADNOV, 22. 2. 2020

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Další agility štací naší závodnice Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) a její paničky Kláry Válkové byly dvojzkoušky v agility ve Sviadnově u Frýdku Místku - tzv. Únorové tukobraní.

Děvčata opět startovala v elitní kategorii XSA3. V prvním běhu předvedla krásný čistý běh, který jim vynesl 1. místo. Druhý běh netrefily překážku a byly tak diskvalifikováy.

Paničce i Lilli gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.02.2020

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BYDGOSZCZ, 15. 2. 2020

Porter

Mezinárodní výstava psů se v polské Bydgoszczi konala o víkendu 15. - 16. 2. 2020, přičemž plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v sobotu 15. 2. 2020.

Šest cotonků - po třech psech i fenkách - posoudila maďarská rozhodčí paní Katalin Radvanszky.

Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stal polský pes v mezitřídě Porter Cobegarden.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 02. 2020

Maďarsko4 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BUDAPEŠŤ, 13. - 16. 2. 2020

Cotonbrie
Carbonebianco

Od čtvrtka 13. 2. 2020 do neděle 16. 2. 2020 probíhaly v maďarské Budapešti 4 mezinárodní výstavy psů všech plemen. Ani jeden den nechybělo plemeno Coton de Tuléar.

Ve čtvrtek čtyři cotonky posoudil maďarský rozhodčí pan Tamás Jakkel a v pátek z pěti zástupců plemene vybíral maďarský rozhodčí pan Zsolt Bíró. Oba vybrali stejného vítěze - titul BOB zadali maďarskému psovi ve třídě mladých - 2 x v plemeni vyhrál Carbonebianco Ulysses.

V sobotu dvě fenky ve třídě otevřené rozsoudil rakouský rozhodčí pan Peter Friedrich Berchtold a v neděli mezi jedním psem a třemi fenečkami rozhodoval maďarský rozhodčí pan László Erdös. Tito dva rozhodčí za vítězku vybrali českou fenečku ve třídě otevřené - 2 x BOB získala Cotonbrie Ombretta Bianca.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 02. 2020

QUEEN LILLIEN NA AGILITY ZÁVODECH V 2. POLOVINĚ ROKU 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Fenečka Queen Lillien Hraběnčin Ráj a její panička Klára Válková nezahálely a agility parkurech ani v 2. polovině roku 2019 a my vám nyní přinášíme shrnutí jejich akcí.

V sobotu 7. 9. 2019 vyrazily žhavit formu na agility závody v Ostravě-Třebovicích. A žhavily dobře - v závodě Jumping Tunel vyhrály.

Hned týden na to - o víkendu 14. - 15. 9. 2019 - se zúčastnily vrcholu sezóny - Mistrovství České Republiky v agility mládeže, které v roce 2019 proběhlo v Rožnově pod Radhoštěm. Bílé barvy hájily statečně - v individuálních závodech se v kategorii Junior umístily na 13. a 19. místě z 36 závodníků velikosti XS a v týmové disciplíně XS + S pak byly 29. a 31. z 52 týmů.

Posledním jejich závodem roku 2019 byly dvojzkoušky v Čeladné, které proběhly v sobotu 7. 12. 2019. Obě zkoušky kategorie SA3 vyhrály a jednu splnily se známkou výborná.

Paničce i Lilli gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.02.2020

MaďarskoNÁRODNÍ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DEBRECEN, 20. 7. 2019

Muguiris

Hned dvě výstavy během jednoho dne - Národní výstava a Mezinárodní výstava psů všech plemen - se konaly v sobotu 20. 7. 2019 v maďarském Debrecenu.

Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení díky slovenské fenečce ve třídě šampionů Muguiris Yasmine. Ta se líbila jak českému rozhodčímu národní výstavy - panu Otakaru Vondroušovi, tak maďarskému rozhodčímu mezinárodní výstavy - panu Ferenci Groschlovi. Od obou získala maximální možná ocenění a domů si odvezla 2 x BOB.

Yasmine se skvěle dařilo i v závěrečných soutěžích. Oba dva dny postoupila do nejlepší trojice zástupců 9. FCI skupiny a jak na národní, tak na mezinárodní výstavě byla vyhlášena Res. BIG (2. nejlepší jedinec 9. FCI skupiny). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 02. 2020

AGILITY DVOJZKOUŠKY BEROUN, 7. 2. 2020

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Po tříměsíční pauze vyrazila závodnice Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou na další agility závody. Byly jimi dvojzkoušky v Berouně, které se pod názvem Beroun - Zkoušky - únor 2020 konaly 7. 2. 2020.

Nocaima startovala v kategorii SA2 společně s dalšími 5 závodníky. Tréninková ani závodní pauza se na ní nepodepsaly - oba dva běhy se umístila na krásném 2. místě a jako jediná dokončila oba závody.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.02.2020

Česká RepublikaVÝSTAVY PSŮ V MLADÉ BOLESLAVI V ROCE 2019

Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye
Dilaja the Happy Coton

Tak jako každý rok se i v roce 2019 uskutečnily dvě prázdninové výstavy v Mladé Boleslavi.

Národní výstava psů všech plemen proběhla o víkendu 13. - 14. 7. 2019 a cotonci se na ní představili v neděli 14. 7. 2019 ruskému rozhodčímu panu Kirillovi Barbosovovi. Vítězkou se stala polská fenečka v mezitřídě Dilaja the Happy Coton. Celkové výsledky z této výstavy si můžete prohlédnout zde.

V neděli 25. 8. se plemeno Coton de Tuléar předvedlo v rámci Mezinárodní výstavy psů konané ve dnech 24. - 25. 8. 2019. Z osmi zástupců plemene německý rozhodčí - pan Jacobs Reiner - vítězem určil českého psa ve třídě šampionů - BOB vyhrál Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye. Celkové výsledky z této výstavy najdete zde.

Po těchto výstavách se ze splnění podmínek na titul Český šampion mohla radovat polská fenečka Bacara the Happy Cotona český cotonek Ihary des Sirenes du Cap La Houssaye splnil podmínky pro titul Český Grandšampion. Oběma gratulujeme.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 02. 2020

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY V HEŘMANOVĚ MĚSTCI, 19. 7. 2019

Queen Charlott z Vraní Osady

S radostí oznamujeme, že seznam našich cotonků šikulů se rozrostl o další kousek - konkrétně o fenečku Queen Charlott z Vraní Osady, která se s páníčkem Robertem Červinkou věnuje DogDancingu.

Jejich první akcí se 19. 7. 2019 staly DogDancingové zkoušky, které se konaly v Heřmanově Městci. Na travnatém podkladu startovali v kategorii Freestyle 1. stupně. I přes to, že to byl pro Charlottku první start na podobné akci, vedla si výborně. Celou sestavu odcvičila dobře - jedinou chybičkou bylo, že si mezi otočkami sedla, za což byla nakonec diskvalifikována.

I přesto páníčkovi i Charlottce gratulujeme k úspěšnému prvnímu startu a těšíme se na další úspěchy.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.02.2019

PolskoVÝSTAVY V POLSKU V ČERVENCI 2019

Porter Cobegarden

V červenci 2019 jsme obdrželi troje výsledky z polských výstav, které vám nyní přinášíme.

V neděli 14. 7. 2019 se Národní výstava psů všech plemen konala v polské Gdynii. Polskému rozhodčímu panu Marianovi Draganescu se na ní představili 2 zástupci plemene Coton de Tuléar. Celkové výsledky z této výstavy si můžete prohlédnout zde.

Týden na to - v sobotu 20. 7. 2019 - čtyři cotonci nastoupili na Mezinárodní výstavě psů všech plemen před litevského rozhodčího pana Igorise Zizeveskise. Celkové výsledky z této výstavy najdete zde.

Cotonci nechyběli ani na Národní výstavě psů všech plemen v Chojnici a to v neděli 28. 7. 2019. Polská rozhodčí paní Małgorzata Zakrzewská vybírala ze dvou zástupců plemene. Celkové výsledky z této výstavy najdete zde.

Všechny tří výstavy měly stejného vítěze - 3 x BOB na nich získal polský pes v mezitřídě Porter Cobegarden.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 02. 2020

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ VE ŠKOLE V KOŠICÍH, 28. 1. 2020

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

Potěšit děti ve speciální škole v Košicích vyrazil tamní pár - Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a její panička Zenobie Chromá.

Děvčata dětem s autismem či mentálním postižením zatancovala na dětskou písničku a předvedla i různé triky. Nemohla chybět ani canisterapie, kdy si děti mohly přítomné pejsky pohladit.

Pamičce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.02.2020

Slovensko3 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 24. - 26. 1. 2020

MonteWhite
Dilaja

Hned tři mezinárodní výstavy psů všech plemen proběhly ve slovenské Nitře ve dnech 24. - 26. 1. 2020. Plemeno Coton de Tuléar tak návštěvníci mohli potkat od pátku do neděle.

Na pátečním NitraDog Cupu se slovenskému rozhodčímu panu Miroslavu Gunišovi předvedli čtyři cotonci - jeden pes a tři fenečky. Titul BOB od něho získala polská fenka ve třídě otevřené Dilaja the Happy Coton. Zároveň splnila podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy. Gratulujeme.

Sobotní nizozemský rozhodčí výstavy Winter Show - pan Doedijns Rony vybíral z pěti zástupců plemene a nedělní srbský rozhodčí Nitra Winner Show - pan Dušan Paunovic ze tří cotonků. Oba se shodli na stejném vítězi - 2 x BOB získal polský pes v mezitřídě MonteWhite Lucius Domitius.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 02. 2020

COTONLAND JE ZPĚT

CotonLand - svět Coton de Tuléar

Po půlroční mateřské dovolené se znovu spouští služby www.COTONLAND.cz. Jelikož došlo k rozšíření počtu členů týmu, je třeba počítat s tím, že bude trochu pomalejší a tedy aktualizace mohou trvat déle, než na co jste byli zvyklí. Děkujeme za pochopení.

Zároveň bychom chtěli poděkovat všem, kteří v posledních 6 měsících vyslyšeli naše prosby a průběžně zasílali informace z výstav, agility, dogdancingu apod. Obzvláště nyní uvítáme, když někteří páníčci budou trochu aktivnější a informace nám budou aktivně zasílat sami, aniž bychom je honili ;) Ušetří nám to hodně času, který je momentálně nedostatkovým zbožím.

Primárně budeme zpracovávat aktuální informace z roku 2020, postupně ale doplníme i to, co se stalo během druhého pololetí roku 2019. Aby to bylo alespoň trošku přehledné, informace z roku 2019 budou vizuelně odlišeny - bude použita kurzíva a nadpis bude černobílý (již nyní použito u výstavy z července).

Dnes byla částečně aktualizována databáze. Prosíme všechny, aby si zkontrolovali, že výsledky z výstav 2019 započítávaných do nejkrásnějšího cotona jsou v pořádku, stejně tak šikuly o kontrolu úplnosti jejich akcí v roce 2019 a případně se do 16. 2. ozvali s reklamacemi. Děkujeme.

Přejeme všem hezký nový rok 2020 a těšíme se na informace o vašich miláčcích. Tým CotonLandu - Martina, Tomáš, Matilda a Atík

© Cotonland | Oznámení | 04.02.2019

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 1. - 2. 2. 2020

O'Honey
Orhidea

Dvoudenní mezinárodní výstava psů pořádáná přímo ČMKU - DUOCACIB Brno - se uskutečnila o víkendu 1. - 2. 2. 2020. Plemeno Coton de Tuléar se v Brně představilo v sobotu i v neděli.

Sobotní polský rozhodčí pan Rafal First posoudil deset cotonků - po pěti psech a pěti fenkách. Titul BOB od něho získala polská fenka v mezitřídě Orhidea the Sweetest Coton.

Před nedělního českého rozhodčího - pana Tomáše Kučeru - nastoupilo taktéž deset zástupců plemene Coton de Tuléar. Z vítězství v plemeni se díky zisku titulu BOB radovala polská fenka v mezitřídě O'Honey the Sweetest Coton.

Plemeno Coton de Tuléar mělo v sobotu zastoupení i v soutěži juniorhandlingu. Ve věkové kategorii 9 - 13 let nastoupila Markéta Bártová se svou fenečkou Merilin pod Radyní a dosáhly krásného úspěchu - umístily se na celkovém 2. místě. Gratulujeme.

Na tětcho výstavách polský cotonek Cotonbrie Orlando for Inferiti splnil podmínky pro zisk titulu Český Junioršampion a polští cotonci Kleine Sternschnuppe Khari a O'Honey the Sweetest Coton podmínky pro zisk titulu Český šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 02. 2020

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Abigail Dar Vysočiny: 30. 03. 2004 - 19. 12. 2019.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi z chovatelské stanice Madagaskarský Sen. Ve věku 15 let a 9 měsíců v prosinci svět cotonků opustila jejich fenečka Abigail Dar Vysočiny.

Abigail byla především milovaným členem rodiny, ve které žila i se svým synkem Aremim. Maminkou se stala pouze jednou - svou krev předala dvěma synům a jedné dceři, dočkala se ale i vnoučátek. Věnovala se agility, neztratila se ale ani ve výstavním kruhu - pyšnila se tituly Český šampion, Klubový šampion a veteránšampion, stala se klubovým vítězem veteránů v roce 2014. Kromě výstav jste ji v roce 2013 mohli potkat na Dni cotona.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.

Abigail Dar Vysočiny: 30. 03. 2004 - 19. 12. 2019. Abigail Dar Vysočiny: 30. 03. 2004 - 19. 12. 2019. Abigail Dar Vysočiny: 30. 03. 2004 - 19. 12. 2019. Abigail Dar Vysočiny: 30. 03. 2004 - 19. 12. 2019. Abigail Dar Vysočiny: 30. 03. 2004 - 19. 12. 2019.

© Cotonland | Oznámení | 02.02.2020

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VELKÁ IDA, 6. - 7. 7. 2019

Muguiris

První červencový víkend roku 2019 - konkréně 6. a 7. července - se ve Velké Idě uskutečila další dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen.

Oba dny zde plemeno Coton de Tuléar mělo zastoupení díky slovenské fenečce Muguiris Yasmine z chovatelské stanice East Teddy Bears. Jak srbský rozhodčí pan Boroš Devi Danijel, tak polská rozhodčí paní Rogowska Anna Yasmine, která startovala ve třídě šampionů, zadali všechny možné tituly - získala 2 x CAC, 2 x CACIB a 2 x BOB.

Děkujeme páníčkům, že plemeno Coton de Tuléar mělo po oba dny zastoupení i v závěrečných soutěžích. Muguiris Yasmine se v soutěži o BIG dařilo - v neděli se dostala do užšího výběru 5 nejlepších jedinců 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 02. 2020

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 12. 1. 2020

Conan

Tak jako každý rok byla i v roce 2020 výstavní sezona zahájena Hanáckou národní výstavou psů všech plemen. Její 16. ročník se uskutečnil o víkendu 11. - 12. 1. 2020 v Brně.

Plemeno Coton de Tuléar mělo v neděli 12. 1. 2020 pouze jediného zástupce - byl jím český pes ve třídě otevřené - Conan the Barbarian Laetitia Bohemica.

Česká rozhodčí paní Zdenka Jílková Conanovi udělila všechna možná ocenění - z výstavy si odnesl hodnocení V1, CAC, Národní vítěz a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 01. 2020


© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz