COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2009

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK PŘEJE COTONLAND!!!

Další rok plný cotonků je za námi. Do toho nadcházejícího přejeme všem hodně zdraví, přátel a všelijakých úspěchů. A protože CotonLand jsou všichni, co mají rádi cotonky, je tu zase přehlídka přáníček od jednotlivých chovatelů!!! Přáníčka můžete posílat na info@cotonland.cz.


Od CHS Klenot Toliary

Od Klubu Coton de Tuléar

Od CHS Coton Angels

Od CHS Madagaskarský Sen

Od CHS Ráj Karpat

Od Atreye

Od CHS From Cotton Home

Od CHS Sleepy Hollow Ranch

Od Teddyho (Brutuse)

Od Pika (Brada)

Od Bastiena

Od Elberyho

Od CHS Au Clair de la Lune

Od Enchanteho

Od CHS White Pearls of Mad.

Od Chity

Od CHS Batiskaj

Od Hanahany

Od CHS Pudlíků Top Narcis

Od CHS Sto Procent Cotton

Od CHS Harmonie Tlapek

Od Happy-Teddyho

Od CHS Reco Bohemia

Od CHS Hraběnčin Ráj

Od CHS Vanilla Ice

© Cotonland | 12.12.2009 | Aktualizováno 29. 12. 2009

COTONEK V NOUZI - V PRAZE DEJVICÍCH SE NAŠLA KŘÍŽENEČKA COTONKA!!!

Ztracený cotonek

V pátek 25. 12. 2009 byla ve vestibulu metra A - stanice Dejvická - nalezena osmiměsíční fenečka, pravděpodobně kříženečka cotonka. Fenečka zřejmě není čipovaná ani tetovaná.

Na své páníčky (stávající nebo nové) čeká v Trojském útulku - do nového domova může vyrazit 1. 1. 2010. Nově je evidována pod číslem 18/2010.

Bližší informace získáte na telefonních číslech útulku, 283 011 711 a 233 554 242, nebo na mailu upoz@mppraha.cz.

© Cotonland | Oznámení | 28.12.2009

RakouskoDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WELLS, 5. - 6. 12. 2009

Honkey Tonkey Reco Bohemia

O víkendu 5. - 6. 12. 2009 se uskutečnila pro tento rok poslední výstava i v rakouském Wellsu, opět zde bylo cotonky vidět po oba dni.

České barvy mezi zástupci plemene Coton de Tuléar v sobotu hájil pes v mezitřídě, Honkey Tonkey Reco Bohemia.

V sobotu se chorvatskému rozhodčímu, panu Igoru Selimovic, předvedlo 11 psů - titul BOB získal chorvatský pes v mezitřídě, Orobianco Versace. V neděli česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová, v konkurenci 7 cotonků titul BOB přidělila francouzskému psovi ve třídě šampionů, Cartoonland's Cantona.

Honkey Tonkey Reco Bohemia v mezinárodní konkurenci získal ocenění V2, Res. CAC, Res. CACIB. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12.12.2009

SlovenskoDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 5. - 6. 12. 2009

Cotonbrie Cavalli Just Cavalli
Elvis Reco Bohemia

Mezinárodní výstava psů ve slovenské Nitře, konaná 5. - 6. 12. 2009, tradičně uzavřela výstavní sezónu na Slovensku. Letos na ní bylo možno plemeno Coton de Tuléar vidět po oba dni.

V sobotu slovenská rozhodčí, paní Linda Voláriková, titul BOB přidělila polskému psovi v mezitřídě, Cavalli Just Cavalli Cotonbrie. V neděli pak slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš, titul BOB poslal taktéž do Polska, když vítězem vyhlásil psa ve třídě šampionů, Elvise Reco Bohemia, který pochází z české chovatelské stanice.

Polští cotonci zaznamenali pěkný úspěch i v rámci Pedigree cupu, který se uskutečnil v sobotu. Mezi 400 přihlášenými psy se Cavalli Just Cavalli Cotonbrie dostal do výběru nejlepších osmi a Elvis Reco Bohemia do výběru nejlepších 16. Gratulujeme.

Polský cotonek z české chovatelské stanice, Elvis Reco Bohemia, na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07.12.2009

MaďarskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BUDAPEŠŤ, 28. - 29. 11. 2009

Grain Amoure Batiskaj

Výstavní sezónu v Maďarsku uzavřela dvoudenní Mezinárodní výstava psů v Budapešti, která se konala ve dnech 28. - 29. 11. 2009. Plemeno Coton de Tuléar jste tady mohli vidět po oba dni.

Česká Republika zde měla zastoupení díky potomkům našich cotonků, kterých se zde sešlo požehnaně. Ze sedmi předvedených jedinců se českými předky mohlo pochlubit pět cotonů.

Titul BOB si v sobotu rozhodnutím maďarské rozhodčí, paní Katalin Radvánszky, odvezla fena ze třídy mladých, Only You of Chesterfield. V neděli byl vítězem BOB chorvatskou rozhodčí, paní Dubravkou Reicher, vyhlášen polský pes z mezitřídy, Grain Amour Batiskaj, jehož otcem je český cotonek Cartoonland's Apache.

Na této výstavě fenečky s českými rodiči, Eimi Janus Suzi a Helena-Mira Janus-Suzi, a polský cotonek s českým tatínkem, Grain Amoure Batiskaj, splnili podmínky pro přiznání titulu Maďarský šampion krásy. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30.11.2009

COTONCI ŠIKULOVÉ - REORGANIZACE KATEGORIE

Brad Klenot Toliary

V kategorii Cotonci Šikulové došlo k drobným organizačním změnám!!!

Seznam všech cotonků šikůlů najdete v nové kategorii Naši cotonci šikulové, tedy ne podle disciplín jako doposud. Máte-li doma také šikulu, nezapomeňte si ho sem zaregistrovat!!!

Tam, kde jsme našli, byly do informací o úspěších v agility a tanci zařazeny fotografie a videa - páníčkům daných šikulů doporučujeme provést kontrolu, že jsme se někde nespletli :) Nově jsou zde taky na cotonky registrované v kategorii Naši cotonci šikulové udělány odkazy.

Doufáme, že změny vedly k zpřehlednění a zkvalitnění této kategorie!!!

© Cotonland | Oznámení | 28.11.2009

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KIELCE, 15. 11. 2009

Dundee Tichý Don

Poslední letošní polská mezinárodní výstava se uskutečnila o víkendu 14. - 15. 11. 2009 v Kielcích. Cotonci se předvedli tradičně v neděli 15. 11. 2009.

Jedinými dvěma zástupci plemene Coton de Tuléar byl český páreček z chovatelské stanice Sto Procent Cotton, Dundee Tichý Don a Enya Klenot Toliary..

Titul BOB rozhodnutím polského rozhodčího, pana Andrzeje Kaźmierski, získal pes ve třídě veteránů, Dundee Tichý Don.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22.11.2009

COTONEK V NOUZI - V PRAZE 9 SE NAŠEL KŘÍŽENEČEK COTONKA!!!

Ztracený cotonek

Ve středu 18. 11. 2009 se v Praze 9 našla osmiměsíční fenečka - pravděpodobně kříženeček cotonka. Fenečka neměla obojek, zřejmě není čipovaná ani tetovaná.

Na své páníčky (stávající nebo nové) čeká v Trojském útulku. Evidována je pod číslem 2426/2009.

Bližší informace získáte na telefonních číslech útulku, 283 011 711 a 233 554 242, nebo na mailu upoz@mppraha.cz.

© Cotonland | Oznámení | 20.11.2009

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ POZNAŇ, 8. 11. 2009

Elvis Reco Bohemia

O víkendu 7. - 8. 11. 2009 se konala i Mezinárodní výstava psů v polské Poznani, cotonci se předvedli tradičně v neděli 8. 11. 2009.

Česká republika zde měla zastoupení díky polskému psovi českého původu, Elvisovi Reco Bohemia, a potomkovi po našem Cartoonland's Apachovi, Guillaume Beau Batiskaj.

Výstava probíhala ve výhradně "pánském" složení - čtyři předvedené psy posoudil český rozhodčí, pan Otakar Vondrouš.

Titul BOB získal pes ve třídě šampionů, Elvis Reco Bohemia.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13.11.2009

MISTROVSTVÍ ČR A DOGDANCING ZÁVODY V PRAZE, 7. - 8. 11. 2009

Daisy Chundelaté Potěšení

V rámci 18. mezinárodní výstavy psů všech plemen v Praze, která se konala ve dnech 7. - 8. 11. 2009, proběhlo i Mistrovství České Republiky v DogDancingu a DogDancing závody Super Dance Dog. Na žádných z těchto závodů nechyběli ani cotonci, a to díky Brutusovi Chundelaté Kouzlo (Teddy) s paničkou Lenkou Novákovou a Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou.

Na sobotním Mistrovství České Republiky nás zastupovali Teddy i Daisy. Přestože to bylo jejich první vystoupení mezi pokročilími tanečníky, předvedli skvělé výkony. Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou navíc získaly cenu Sympatie. Gratulujeme.

Při nedělním Super Dance Dog se znovu představila Daisy Chundelaté Potěšení, a to v Divizi D - Tanec se psem. Daisy s paničkou Terezou zatancovaly skvěle, což jim vyneslo krásné umístění na 1. místě. Kromě toho se před početným publikem předvedly v rámci předtančení před odpoledními finálovými soutěžemi mezinárodní výstavy, kde sklidily hlasitý aplaus.

Lence Novákové i Tereze Zůnové gratulujeme a děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Video z předtančení Daisy před závěrečnými soutěžemi na MVP v Praze si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.11.2009

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 8. 11. 2009

Honkey Tonkey Reco Bohemia

V neděli 8. 11. 2009 se plemeno Coton de Tuléar předvedlo i na 18. Mezinárovní výstavě psů všech plemen v Praze, která zde probíhala ve dnech 7. - 8. 11. 2009.

Třináct cotonků posoudil bulharský rozhodčí, Antoan Hlebarov, který titul BOB přidělil psovi v mezitřídě, Honkey Tonkey Reco Bohemia.

Cotonci měli zastoupení i v juniorhandlingu - Lucie Malinová s pejskem Bradem Klenot Toliary postoupili s maximálním možným ziskem 60 bodů do užšího výběru v semifinále. Gratulujeme.

Historická událost se stala v odpoledních soutěžích. Po předtančení v podání vítězky DogDancing závodů, cotonky Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou, se nejprve páreček pana Houdka, Jaborano a Iabojejika Přátelé Jetynky, umístil na krásném 2. místě v soutěži o nejkrásnější pár. Nádherný úspěch pak zaznamenal Honkey Tonkey Reco Bohemia, který nejen že vyhrál BIG 9. FCI skupiny, ale byl vyhlášen i nejkrásnějším psem výstavního dne (BOD) a rezervním vítězem celé výstavy!!! Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08.11.2009

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 7. 11. 2009

Jork Revoka

V sobotu 7. 11. 2009 se v rámci Mezinárovní výstavy psů všech plemen v Praze konala i Speciální výstava plemene Coton de Tuléar.

Epidemie psincového kašle zasáhla i cotonky, a tak česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová, nakonec posoudila pouze 27 jedinců z 35 přihlášených.

Titul BOB si do Plzně odvezl desetiletý pejsek ve třídě veteránů, Jork Revoka.

Na této výstavě byly předány poháry za splnění podmínek pro titul Klubový junioršampion, a to pejskům Honkey Tonkey Reco Bohemia a Archiemu Briliant z Madaskaru. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07.11.2009

COTONEK TEDDY - PES OVLADATELNÝ, 1. 11. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

Svět cotonků se v neděli 1. 11. 2009 rozrostl o šikulu, který se může pyšnit potvrzením, že je opravdu ovladatelný.

Proslule známý agiliťák a tanečník Brutus Chundelaté Kouzlo, alias Teddy, totiž v ZKO Častolovice všem kolegům ovčákům ukázal, jak se to dělá, a ziskem krásných 92 bodů ze 100, který znamenal nejlepší ohodnocení v této kategorii, splnil zkoušku základní ovladatelnosti psa - ZOP.

Teddíkovi i paničce Lence Novákové gratulujeme k dalšímu úspěchu a děkujeme za tradičně skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.11.2009

PODZIMNÍ AGILITY HLOUBĚTÍNSKÉ DVOJZKOUŠKY KYJE, 28. 10. 2009

Brad Klenot Toliary alias Piko

Na státní svátek, 28. 10. 2009, se v pražském Hloubětíně konaly tradiční Podzimní hloubětínské dvojzkoušky v agility.

Cotonkovské barvy po kratší odmlce vyrazil hájit pejsek Brad Klenot Toliary (Piko) s paničkou Lucií Malinovou.

Piko předvedl skvělý výkon, který mu v kategorii SA1 vynesl krásné 4. místo mezi 30. soutěžícími a zároveň známku výborná. Díky tomu splnili podmínky pro postup do kategorie SA2.

Paničce i Pikovi gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii a videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.10.2009

DOGDANCING ZÁVODY KOUNICE, 24. 10. 2009

Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 24. 10. 2009 v Kounicích proběhlo další kolo Dogdancing závodů. Ani tentokrát cotonci nechyběli - byli zastoupeni díky fenečce Daisy Chundelaté Potěšení a Bradovi Klenot Toliary (známému jako Piko).

Zatímco Piko (Brad Klenot Toliary) s paničkou Lucií Malinovou opět pobavili diváky v nezávodní kategorii FUN, Daisy Chundelaté Potěšení, s paničkou Terezou Zůnovou, navázaly na skvělé výkony z minulých závodů.

V divizi C - Freestyle se Daisy mezi čtyřmi startujícími umístila na krásném 1. místě. V divizi D - Tanec se psem navíc obhájila 1. místo z minule a celkově se tak stala nejúspěšnější začátečnicí.

Oboum zúčastněným cotonkům i jejich paničkám gratulujeme k dalším bezvadným výsledkům a děkujeme za další perfektní reprezentaci plemene.

Naši tanečníci - Daisy Chundelaté Potěšení a Teddy (Brutus Chundelaté Kouzlo) budou cotonky zastupovat na Mistrovství České Republiky v dogdancingu, které se uskuteční 7. 11. 2009 v rámci Mezinárodní výstavy psů v Praze. Přejeme jim hodně štěstí!!!

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.10.2009

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 25. 10. 2009

Cheriban Kleopatra

Ve dnech 24. - 25. 10. 2009 se na českobudějovickém výstavišti konala další Mezinárodní výstava psů, plemeno Coton de Tuléar se tradičně předvedlo v neděli 25. 10. 2009.

Patnáct předvedených cotonků přijel posoudit rozhodčí ze Slovinska, pan Primož Peer.

Vítězkou se ziskem titulu BOB stala fenečka ve třídě šampionů, Cheriban Kleopatra, která žije v chovatelské stanici Ráj Karpat.

Cotonci měli zastoupení i v soutěži o nejlepšího mladého vystavovatele I. věkové kategorie (9. - 13. let), a to díky Barboře Poupětové s Gummy Bearem Reco Bohemia. Děkujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25.10.2009

VÝSLEDKY VÝSTAV V ROCE 2001

Omaha du Domaine de Luniray

Další aktualizace historických Výsledků výstav - přidány výsledky z roku 2001.

Stále platí stejná výzva - pokud máte výsledky, které na CotonLandu nejsou (nebo nejsou kompletní), nebo i starší výsledky, fotky... nezapomeňte je poslat na tradiční e-mailovou adresu info@cotonland.cz!!!

Výsledky z roku 2001 jsou umístěny zde.

© Cotonland | Oznámení | 24.10.2009

VELKÁ CENA HRÁDKU NAD NISOU, 10. 10. 2009

Aibe Dar Vysočiny

Po dogdancingu a agility tu je další kategorie, ve které cotonci dokazují, že jsou ti nej :). Konkrétně máme na mysli soutěže v poslušnosti, které byly až do nedávna v režii pracovních plemen.

V sobotu 10. 10. 2009 při 5. ročníku Velké ceny Hrádku nad Nisou fenečka Aibe Dar Vysočiny s paničkou Eliškou Polákovou všem ukázaly, že plemeno Coton de Tuléar nezná žádná omezení. V kategorii ZZO (zkouška základní ovladatelnosti) se Aibe nezalekla deštivého počasí, získala krásných 55 bodů ze 60 a mezi 13 soutěžícími, zástupci převážně pracovních plemen, se umístila na 5. - 7. místě.

Aibince i paničce gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.10.2009

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 18. 10. 2009

Archie Briliant z Madaskaru

O víkendu 17. - 18. 10. 2009 se konala i tradiční Národní výstava psů všech plemen v Brně, plemeno coton de tuléar zde bylo k vidění v neděli 18. 10. 2009.

České rozhodčí, paní Aleně Košťálové, se předvedlo devět cotonků. Titul BOB přidělila psovi ve třídě mladých, Archiemu Briliant z Madaskaru.

Na této výstavě splnila fenečka Sindy Sněženky z Madagaskaru podmínky pro přidělení titulu Česká junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19.10.2009

NěmeckoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DORTMUND, 17. 10. 2009

Arvin White Sleepy Hollow Ranch

Ve dnech 17. - 18. 10. 2009 v německém Dortmundu proběhla Národní výstava psů všech plemen, cotonci se předvedli v sobotu 17. 10. 2009.

Českou republiku v konkurenci 14 předvedených psů zastupoval pejsek Arvin White Sleepy Hollow Ranch a fenečka Cecile Z Kozlovické Zahrady.

Titul BOB německá rozhodčí, paní Martha Heine, přidělila psovi ve třídě šampionů, Barry White du Castel de la Roche Aux Fees.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18.10.2009

Slovenská RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 10. 10. 2009

Elvis Reco Bohemia

Při světové výstavě psů v Bratislavě se konala i národní výstava psů všech plemen, plemeno Coton de Tuléar se vystavovalo v sobotu 10. 10. 2009.

Mezi 23 předvedenými cotonky nechyběli ani zástupci České Republiky. Archie Briliant z Madaskaru byl oceněn známkou V2, a polský pejsek z českého odchovu, Elvis Reco Bohemia, v mezinárodní konkurenci získal ohodnocení V1, CAC.

Izraelská rozhodčí, paní Yolanda Nagler Madal, titul BOB přidělila psovi ve třídě otevřené, Enricovi of Colourful White.

Neoficiální výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17.10.2009

Slovenská RepublikaSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 11. 10. 2009

Kimani Cattledrivers Castle

Ve dnech 8. - 11. 10. 2009 se ve slovenské Bratislavě konala historicky největší světová výstava s počtem 30 000 přihlášených psů. Plemeno Coton de Tuléar zde nemohlo chybět - předvedlo se v neděli 11. 10. 2009.

88 předvedených cotonků posoudila litevská rozhodčí, paní Vija Klucniece. BOB přidělila nizozemskému psovi ze třídy šampionů, Kimani Cattledrivers Castle.

Čeští cotonci se na této prestižní akci rozhodně neztratili. Za zmínku určitě stojí Světová vítězka veteránek, Actinie Áglia Tau, Res. CAC v podání Jaborana Přátelé Jetynky, V3 od Hutche of the Swift Cotton, Elvise Reco Bohemia (polský cotonek českého původu) a Iabojejiky Přátelé Jetynky, V4 od Honkey-Tonkey Reco Bohemia, nebo hodnocení Velmi nadějná 1 pro Hessie Bavlníkový Květ. Krásný úspěch zaznamenala fenečka s českými rodiči, Eimi Janus Suzi, když získala ocenění CAC.

Všem přihlášeným cotonkům děkujeme za účast a reprezentaci České Republiky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11.10.2009

SMUTNÉ OZNÁMENÍ Z CHOVATELSKÉ STANICE KLENOT TOLIARY

Gorongosa Modrá Písnička

Velmi smutná zpráva CotonLandu přišla z chovatelské stanice Klenot Toliary:

S velkým smutkem oznamujeme, že nás 5.10.2009 opustila fenka Gorongosa Modrá Písnička - Fanynka - ve svých 14 a půl letech. Měla číslo zápisu 47 a byla dcerou zakladatelů chovu plemene Coton de Tuléar v České republice, kterými byli Queens of Woodland Cottage a Pandora of Woodland Cottage. Díky svému exteriéru a povaze ji rozhodčí dali přezdívku "Princezna". Kromě jiných výstavních titulů a šampionátů z mnoha evropských států se mohla pyšnit i titulem první česká interšampionka.

Všem jejím potomkům přejeme stejně dlouhý a šťastný život, jaký ona prožila v chovatelské stanici Klenot Toliary.

© Cotonland | Oznámení | 23.09.2008 |

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TULLN, 4. 10. 2009

Honkey Tonkey Reco Bohemia

O víkendu 3. - 4. 10. 2009 měla českou účast i Mezinárodní výstava všech plemen, která se konala v Rakouském Tullnu. Cotonky bylo vidět tradičně v neděli 4. 10. 2009.

Českou Republiku mezi třemi zástupci plemene Coton de Tuléar zastupoval pejsek ve třídě mladých, Honkey Tonkey Reco Bohemia, alias Toníček.

Honkey Tonkey Reco Bohemia uhájil české barvy, když rozhodnutím rakouské rozhodčí, paní Karin Bernardis, vyhrál titul BOB. Kromě toho slavil úspěch i v odpoledních soutěžích, kdy se dostal do užšího výběru v soutěži o nejkrásnějšího mladého psa.

Honkey Tonkey Reco Bohemia na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Klubový Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06.10.2009

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RYBNIK, 4. 10. 2009

Enya Klenot Toliary

V neděli 4. 10. 2009 se v rámci Národní výstavy všech psů, která se konala v polském Rybniku, předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Cotonci přijeli tři - polský Enchante Prince Batiskaj a český pejsek Dundee Tichý Don s fenečkou Enyou Klenot Toliary, kteří žijí v chovatelské stanici Sto Procent Cotton.

Titul BOB si rozhodnutím polského rozhodčího, pana Wiesława Boryczka, do České Republiky odvezla fenečka ze třídy otevřené, Enya Klenot Toliary.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05.10.2009

DOGDANCING ZÁVODY KOUNICE, 3. 10. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo, Daisy Chundelaté Potěšení a Brad Klenot Toliary

V sobotu 3. 10. 2009 se ve středočeských Kounicích konaly závody v DogDancingu. Sjeli se sem všichni naši aktivní tanečníci - cotonci Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy), Daisy Chundelaté Potěšení a Brad Klenot Toliary (Piko) - plemeno Coton de Tuléar zastupovali ve 4 různých kategoriích.

V nezávodní kategorii FUN diváky bavil Piko (Brad Klenot Toliary) s paničkou Lucií Malinovou.

V divizi A - Musical Dressage se Teddy (Brutus Chundelaté Kouzlo) s paničkou Lenkou Novákovou umístil na 3. místě ze šesti startujících.

V divizi C - Freestyle se mezi sebou utkali 4 závodníci, přičemž cotonci obsadili příčky nejvyšší. Teddy (Brutus Chundelaté Kouzlo) se umístil na 1. místě, těsně následovaný Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou, která skončila druhá.

V divizi D - Tanec se psem ziskem 1. místa úspěch cotonků završila Daisy Chundelaté Potěšení.

Všem třem zúčastněným cotonkům i jejich paničkám gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za perfektní reprezentaci, která vedla k závěrečným slovům jedné z rozhodčích: "Borderky končí, cotonci přicházejí".

Fotogalerii a videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.10.2009

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WROCLAW, 27. 9. 2009

Arvin White Sleepy Hollow Ranch

Ve dnech 26. - 27. 9. 2009 se konala i Mezinárodní výstava psů všech plemen v polské Wroclawi, na které se cotonci předvedli v neděli 27. 9. 2009.

Mezi sebou si to rozdali samí chlapi - dva pejsi z Polska a dva z České Republiky, kterou zde zastupoval Honkey Tonkey Reco Bohemia ve třídě mladých a Arvin White Sleepy Hollow Ranch ve třídě otevřené.

BOB si rozhodnutím polské rozhodčí, paní Wandy Kowalské, do Čech odvezl pejsek ve třídě otevřené, Arvin White Sleepy Hollow Ranch.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28.09.2009

ZÁVODY AGILITY RÝZMBURSKÝ POHÁR, 26. 9. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

V sobotu 26. 9. 2009 se v Rýzmburku proběhly tradiční závody o Rýzmurský pohár, kde díky cotonkovi Brutusovi Chundelaté Kouzlo, známém jako Teddy a paničce Lence Novákové, mělo zastoupení i plemene Coton de Tuléar.

Teddy, který se poprvé předvedl v kategorii SA2, perfektně hájil "bílé chlupaté" barvy, když se ve zkouškách umístil na 2. místě z pěti závodníků a mezi 14 startujícími v kategorii S byl při jumpingu třetí.

Teddymu i paničce gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci plemene nejen na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.09.2009

Slovenská RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PREŠOV, 26. 9. 2009

Archie Briliant z Madaskaru

O víkendu 26. - 27. 9. 2009 se ve slovenském Prešově konala Národní výstava psů všech plemen. Zástupce Coton de Tuléar bylo možné vidět netradičně v sobotu 26. 9. 2009.

Českou republiku mezi dvěma přihlášenými cotonky zastupoval pejsek ve třídě mladých, Archie Brilliant z Madagaskaru. Ten také rozhodnutím ruské rozhodčí, paní Kateriny Bauzhes, výstavu ziskem ocenění BOB vyhrál.

Archie Briliant z Madaskaru plemeno zastupoval i v odpoledních soutěžích, kde se dostal do užšího výběru v soutěži o nejkrásnějšího mladého psa. Děkujeme.

Na této výstavě Archie Briliant z Madaskaru splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28.09.2009

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V AGILITY, 12. - 13. 9. 2009

Beruška Bohemia von Niemes

Ve dnech 11. - 13. 9. 2009 se v Žamberku konalo Mistrovstí České Republiky v agility. Na této prestižní akci nechyběl ani cotonek - plemeno zde zastupovala Beruška Bohemia von Niemes z chovatelské stanice Z Vraní Osady s paničkou Jaroslavou Holasovou.

Beruška se na závodech rozhodně neztratila - v sobotu se umístila na 14. místě a v neděli byla 24. V celkovém součtu to znamenalo krásné 11. místo.

Berušce i paničce děkujeme za skvělou reprezenataci plemene Coton de Tuléar na této jedinečné akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.09.2009

NěmeckoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LIPSKO, 12. 9. 2009

Ashon Klenot Toliary

Ve dnech 12. - 13. 9. 2009 se v německém Lipsku konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které se plemeno Coton de Tuléar předvedlo v sobotu 12. 9. 2009.

Českou republiku mezi šesti předvedenými cotonky velmi úspěšně zastupovali pejsek Ashon Klenot Toliary a fenečka Iabojejika Přátelé Jetynky.

Titul BOB si rozhodnutím německého rozhodčího, pana Petera Machetanze, odvezl český pes ze třídy šampionů, Ashon Klenot Toliary.

Na této výstavě Ashon Klenot Toliary i Iabojejika Přátelé Jetynky splnili podmínky pro přiznání titulu C. I. B. (dříve Interšampion). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17.09.2009

VÝSLEDKY VÝSTAV V ROCE 2000

Kin-Sei Rutley

Další aktualizace historických Výsledků výstav - nově si můžete prohlížet výsledky z roku 2000.

Opět připomínáme - pokud máte výsledky, které na CotonLandu nejsou (např. z podzimní MVP v Praze nebo Českých Budějovic v roce 2000), nebo i starší výsledky, fotky... Určitě pošlete na info@cotonland.cz!!!

Výsledky z roku 2000 jsou umístěny zde.

© Cotonland | Oznámení | 13.09.2009

ŠVERMOVSKÝ POHÁR V DOGDANCINGU, 5. 9. 2009

Daisy Chundelaté Potěšení
Brad Klenot Toliary (Piko)

Dne 5. 9. 2009 se na cvičišti ZKO Švermov konal 1. ročník Švermovský pohár v Dogdancingu. Mezi závodníky nechyběli ani dva zástupci plemene Coton de Tuléar.

Brad Klenot Toliary (Piko), s paničkou Lucií Malinovou, se předvedli v nezávodní kategorii FUN, aby si okoukali závodní prostředí. Sice se v této kategorii neurčuje pořadí, ale Piko projevoval z tancování nadšení, takže jejich účast určitě můžeme považovat za úspěšnou.

Další cotoní závodnicí byla Daisy Chundelaté potěšení s paničkou Terezou Zůnovou. Byly to jejich první závody a dopadly přímo nádherně: v divizi C - Freestyle, kategorie Beginners, se z pěti závodníků umístily na překrásném prvním místě a v divizi D - Tanec se psem, kategorie Beginners, kde soutěžily dvě závodnice, jim sice o půl bodu uniklo první místo, ale rozhodčí se při závěrečném hodnocení závodů o této kategorii zmiňovala jako o dvou začínajících týmech, kdy jeden byl lepší než druhý a o kterých bude v budoucnu určitě ještě slyšet.

Lucii Malinové i Tereze Zůnové gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii a video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.09.2009

ÚSPĚCHY POLSKÝCH COTONKŮ S ČESKÝMI PŘEDKY

Au Clair de la Lune Juevo de Amor

O prázdninách zaznamenaly úspěchy polští cotonci, jejichž předci pocházejí z České Republiky. Výsledky z těchto výstav najdete také na CotonLandu.

Na MVP v polském Krakově BOB vyhrál Grain Amoure Batiskaj, jehož tatínkem je Cartoonland's Apache. Jeho bratr, Guillaume Beau Batiskaj poté zvítězil na NVP v polském Olstyně a na MVP v litevském Druskininkai. Navíc se nově pyšní titulem Šampion Běloruska.

Velmi zajímavě výstavní kariéru rozjel mladý pejsek po Elvisovi Reco Bohemia, Au Clair de la Lune Juevo de Amor. Ten se kromě získaných titulů BOB na MVP v polské Varšavě, MVP v litevském Druskininkai a MVP v běloruském Minsku také stal 3. nejkrásnějším mladým psem na NVP v polském Olstyně a splnil podmínky pro tituly Litevský junioršampion, a Junioršampion Běloruska.

Všem cotonkům i jejich hrdým rodičům gratulujeme.

Kompletní výsledky uvedených výstav jsou zařazeny zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11.09.2009

DAISY CHUNDELATÉ POTĚŠENÍ V ČESKÉ TELEVIZI

Daisy Chundelaté Potěšení

Jak jsme tady několik dní předem slibovali, tanečnice Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou byly hosty Dobrého Rána České Televize, které se vysílalo 3. 9. 2009!!!

Pro ty, kteří zaspali, jsme připravili novou kateogrii Coton de Tuléar v televizi, kde si mimo jiné můžete prohlédnout i záznam tohoto pořadu!!! Celý pořad je pak ke shlédnutí na stránkách České Televize, konkrétně zde.

Daisy i paničce moc děkujeme za skvělé předvedení a propagaci plemene!!!

© Cotonland | Oznámení | 05.09.2009

AGILITY ZÁVODY MLADÁ BOLESLAV, 29. 08. 2009

Beruška Bohemia von Niemes

V sobotu 29. 8. 2009 na mladoboleslavském výstavišti neprobíhala pouze soutěž krásy, ale i sportovních dovedností. Kromě výstavy se tu konaly také agility závody Purina Proplan Cup, na kterých mělo díky Berušce Bohemia von Niemes zástupce i plemeno Coton de Tuléar.

Beruška na těchto závodech opět zabodovala, když se v Jumpingu umístila na krásném třetím místě.

Berušce a paničce Jaroslavě Holasové gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

© Cotonland | Úspěchy v agility a tanci | 03.09.2009

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 30. 8. 2009

Harry-Van-El Best of Cotton

Poslední srpnový víkend, 29. - 30. 8. 2009, se v Mladé Boleslavi konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, v rámci které se zástupci Coton de Tuléar předvedli v neděli 30. 8. 2009.

Třináct přihlášených cotonků posoudila česká rozhodčí, paní Božena Ovesná.

Titul BOB získal pes ze třídy otevřené, Harry-Van-El Best of Cotton.

Plemeno Coton de Tuléar mělo zastoupení i v dalších soutěžích. V juniorhandlingu díky cotonkům Archie Briliant z Madaskaru a Gummy Bear Reco Bohemia a v odpoledních soutěžích se v přehlídce nejkrásnějších veteránů ukázal Sprightly Fellow's Game Over, nejkrásnější mladé psy zastupoval Honkey Tonkey Reco Bohemia a mezi vítězi 9. FCI cotonky reprezentoval Harry-Van-El Best of Cotton. Všech děkujeme za účast a perfektní reprezentaci plemene.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 31.08.2009

FOTOGALERIE

Brutus Chundelaté Kouzlo

Při příležitosti konce prázdnin, které vyloženě vyzývaly ke sportu, je tu nová fotogalerie Sportovní nadšenci do agility, kterou si můžete prohlížet tady!!!

Na obrázky vašich sportovců agiliťáků, ať už profesionálních nebo i amatérských, se budeme těšit na tradiční e-mailové adrese fotogalerie@cotonland.cz.

Fotogalerie se nám krásně rozrůstají, takže je tu ještě jedna novinka, stránkování fotogalerií, které by mělo vést k jejich zpřehlednění.

© Cotonland | Oznámení | 25.08.2009

Slovenská RepublikaDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 15. - 16. 8. 2009

Archie Briliant z Madaskaru
Elbery Best of Cotton

O víkendu 15. - 16. 8. 2009 se ve slovenské Bratislavě konala tradiční dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen Duodanube Bratislava. Plemeno Coton de Tuléar se tedy vystavovalo po oba dni.

V sobotu se slovenskému rozhodčímu, panu Miroslavu Gunišovi, předvedli dva cotonci. V neděli pak pět cotonků posoudila maďarská rozhodčí, paní Katalin Radvánszky.

Z obou dní si titul BOB odvezli čeští zástupci plemene. V sobotu to byl pes ze třídy mladých, Archie Briliant z Madaskaru a v neděli pes ze třídy šampionů, Elbery Best of Cotton.

Na této výstavě pejsek Aremi Madagaskarský Sen splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Šampion krásy, Elbery Best of Cotton se stal Slovenským Grandšampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22.08.2009

VÝSLEDKY VÝSTAV V ROCE 1999

Ultra Of Woodland Cottage

Do Výsledků výstav byly díky archivům Klubu Coton de Tuléar přidány výsledky z roku 1999!!!

Stále platí výzva - pokud máte výsledky, které na CotonLandu nejsou (např. z výstavy Klubu chovatelů málopočetných plemen v dubnu roku 1999), nebo i starší výsledky, fotky... Určitě pošlete na info@cotonland.cz!!!

Výsledky z roku 1999 si můžete prohlížet tady.

© Cotonland | Oznámení | 16.08.2009

DAISY CHUNDELATÉ POTĚŠENÍ - MASTER OF DOGDANCING 1. ÚROVNĚ

Daisy Chundelaté Potěšení

Toto léto naši cotonci šikulové nezaháleli. Tanečnice Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou se zúčastnila několika zkoušek Tance se psem, jejichž výsledkem je zisk titulu Master Of Dogdancing 1. úrovně.

Daisy tohoto titulu docílila ziskem známky Výborná v kategorii Freestyle 1 (3. 6. 2009 v Motole), dále ziskem známky Velmi Dobrá v kategorii Musical Dressage 1. úrovně a Výborná v kategorii Tanec se Psem 1. úrovně (23. 7. 2009 v Heroldicích) a ziskem známky Velmi Dobrá v kategorii Heelwork to Music 1. úrovně (31. 7. 2009 v Motole).

Paničce Tereze i fenečce Daisy gratulujeme k tomuto titulu a přejeme hodně štěstí na nadcházejících závodech.

© Cotonland | Úspěchy v agility a tanci | 08.08.2009

KVĚTY: ČÍSLO 31, ROK 1999: BAVLNÍČCI - ZAKÁZANÍ PSI

Ilustrační obrázek

Článek paní Tamary Dobrovolné, který o plemeni Coton de Tuléar vyšel v 31. čísle časopisu Květy v roce 1999.

"Uááá!" Výkřik proťal poklidnou atmosféru obchůdku. "Ten límec se pohnul!" ječela dál jedna ze zákaznic a s vyjevenýma očima zírala na krk ženy před sebou.

Nedošlo jí, že v létě se kožešinové límce obvykle nenosí! Zato se právě takto mohou nosit bavlníčci. Bez ohledu na počasí - v mrazu, v dešti i za plného poledního žáru.

"Zvykli si a moc se jim to líbí," říká Michaela Šimůnková, majitelka šestice bělostných psíčků bavlníčků a zlehounka hladí nadýchanou srst zvířátka ležícího kolem jejího krku. Bavlníčci, bavlníkoví psi neboli příslušníci rasy Coton de Tulear jsou milí, přítulní, laskaví, nenároční... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 27.07.2009

DOGDANCING ZÁVODY V CHOTĚBOŘI, 19. 07. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo

V neděli 19. 7. 2009 cotonci šikulové zase zabodovali, tentokrát na závodech v tanci se psem, které se konaly v Chotěboři.

Plemeno Coton de Tuléar zde skvěle zastupoval Brutus Chundelaté Kouzlo, známý jako Teddy. Nejprve se v divizi A umístil na krásném 3. místě a potom svůj úspěch potvrdil nádherným 1. místem v divizi C!!! Videa soutěžních tanců si můžete prohlédnout zde.

Teddíkovi i paničce Lence Novákové gratulujeme k dalším tanečním úspěchům a děkujeme za perfektní reprezentaci plemene.

© Cotonland | Úspěchy v agility a tanci | 20.07.2009 | Aktualizováno 24.07.2009

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 19. 7. 2009

Jaborano Přátelé Jetynky

Ve dnech 18. - 19. 7. 2009 se v Mladé Boleslavi konal další ročník České Národní výstavy psů, v rámci kterého se v neděli 19. 7. 2009 předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Posuzování třinácti předvedených cotonků se ujala česká rozhodčí, paní Alena Košťálová.

Vítězem se ziskem titulu BOB stal pes ze třídy otevřené, Jaborano Přátelé Jetynky.

Na této výstavě fenečka Beanie From Cotton Home splnila podmínky pro přiznání titulu Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19.07.2009

COTONLAND SLAVÍ PRVNÍ NAROZENINY!!!

CotonLand slaví narozeniny!!!

CotonLand slaví své první narozeniny - 14. 7. 2009 to bude přesně rok, co byl spuštěn tento web věnovaný cotonkům!!!

Za rok jeho existence si ho prohlédlo přes 21 000 návštěvníků, přičemž návštěvy ze stejných IP adres se počítají maximálně 1 x denně a roboti zahrnuti nejsou. Bylo uveřejněno 113 výsledků výstav z roků 2006 až 2009, v mnoha případech včetně obrázků a videí. Cotonci šikulové se pochlubili dohromady 14 akcemi, kde plemeno Coton de Tuléar skvěle reprezentovali při agility nebo tanci se psem. V devíti tématických fotogaleriích je uloženo 209 fotek.

Jako poděkování všem, kteří nám s tvorbou CotonLandu zasíláním informací a obrázků pomáhají, je tu několik narozeninových dárečků!!!

CotonLand dostal novou hlavičku - nově se na Vás z levé strany dívají Gary Reco Bohemia, Happy Teddy Janus-Suzi a Dorothy Vanilla Ice. Navíc jsou tu dvě nové kategorie ve fotogalerii - narozeninově laděná Slavíme narozeniny!!! a částečně letní Cotonci ve vodním světě - na Vaše úlovky nejen do těchto fotogalerií se tradičně těšíme na e-mailu fotogalerie@cotonland.cz.

Všem, co se během posledního roku svými příspěvky zapojili do propagace cotonků pomocí těchto stránek, moc děkujeme - bez Vás by CotonLand nikdy nebyl tím, čím je.

© Cotonland | Oznámení | 12.07.2009

LotyšskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RIGA, 13. 6. 2009

Cartoonland's Arizona Dream

V sobotu 13. 6. 2009 se v lotyšské Rize konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, která díky cotonkovi Cartoonland's Arizona Dream z chovatelské stanice Hraběnčin Ráj měla i českou účast.

V konkurenci osmi finských zástupců plemene coton de tuléar Cartoonland's Arizona Dream zazářil, když rozhodnutím lotyšské rozhodčí, paní Brigity Vitoliny, výstavu ziskem ocenění V1, CAC, CACIB, Certifikát kvality (CQ) a BOB vyhrál.

Cartoonland's Arizona Dream na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu lotyšský šampion krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy bohužel nemáme.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08.07.2009

SlovinskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LENDAVA, 5. 7. 2009

Cheriban Kleopatra

O víkendu 4. - 5. 7. 2009 se ve slovinské Lendavě konala Mezinárodní výstava psů, plemeno Coton de Tuléar se zde předvedlo v neděli 5. 7. 2009.

Mezi deseti přihlášenými cotonky byli čtyři z České Republiky, konkrétně z chovatelských stanic Ráj Karpat a From Cotton Home. Další dva předvedení cotonci měli české kořeny.

BOB rozhodnutím slovinské rozhodčí, paní Marije Kavcic, získala česká fenečka Cheriban Kleopatra, která žije v chovatelské stanici Ráj Karpat.

Na této výstavě český pejsek Jespersen Royal Prins Danica splnil podmínky pro přiznání titulu C. I. B. (Interšampion). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07.07.2009 | Aktualizováno 12.07.2009

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 28. 6. 2009

Cheriban Kleopatra

Poslední červnovou výstavou v České republice byl 43. ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen Intercanis CACIB FCI, který se konal ve dnech 27. - 28. 6. 2009 v Brně. Plemeno Coton de Tuléar se předvedlo v neděli 28. 6. 2009.

Celkem 13 cotonků posoudil španělský rozhodčí, pan Javier Fernandez Sanches. Jeho rozhodnutím titul BOB získala fenečka ze třídy šampionů, Cheriban Kleopatra, která žije v chovatelské stanici Ráj Karpat. Cheriban Kleopatra plemeno zastupovala i v odpoledních soutěžích, kde se dostala do užšího výběru deseti nejkrásnějších pejsků 9. FCI skupiny.

Na této výstavě cotonci Abigail Dar Vysočiny a Aremi Madagaskarský Sen splnili podmínky pro přiznání titulu Český Šampion a pejsek Elbery Best of Cotton podmínky pro titul Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29.06.2009 | Aktualizováno 30.06.2009

AGILITY ZÁVODY O PODRALSKÝ POHÁR, MIMOŇ, 20. 06. 2009

Beruška Bohemia von Niemes

V sobotu 20. 6. 2009 byli návštěvníci mimoňského náměstí svědky dalšího úspěchu cotonků v agility. Byl zde pořádán první ročník oficiálních závodů O Podralský pohár a díky Berušce Bohemia von Niemes z chovatelské stanice Z Vraní Osady zde mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar.

Ze třiceti jedna závodníků kategorie S se Beruška umístila na krásném třetím místě. Ve zkouškách elitní kategorie SA3 pak svůj úspěch zopakovala, když obhájila třetí místo ze sedmi startujících.

Berušce a paničce Jaroslavě Holasové gratulujeme k dalšímu úspěchu a děkujeme za perfektní reprezentaci plemene.

© Cotonland | Úspěchy v agility a tanci | 28.06.2009

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLAGENFURT, 14. 6. 2009

Atrey Z Kozlovické Zahrady

V neděli 14. 6. 2009 se čeští cotonci předvedli i v rámci Mezinárodní výstavy psů v rakouském Klagenfurtu, která se konala o víkendu 13. - 14. 6. 2009.

Oba předvedení zástupci Coton de Tuléar, Atrey z Kozlovické Zahrady a Iabojejika Přátelé Jetynky, přijeli z České Republiky.

Česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková, titul BOB přidělila psovi ze třídy šampionů, Atreyovi Z Kozlovické Zahrady. Ten také ziskem ocenění CACIB splnil podmínky pro přiznání titulu Interšampion (C. I. B.).

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16.06.2009

NěmeckoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ERFURT, 14. 6. 2009

Harry-Van-El Best of Cotton

Ve dnech 13. - 14. 6. 2009 měli čeští cotonci zastoupení i na Mezinárodní výstavě psů v Německém Erfurtu, představili se taktéž v neděli 14. 6. 2009.

Německý rozhodčí, pan Walter Holtorf, posoudil dohromady čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar, z toho dva z Čech - Harryho-Van-El Best of Cotton a Cecile z Kozlovické Zahrady.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál český cotonek, Harry-Van-El Best of Cotton, který zároveň splnil podmínky pro přiznání titulu Německý Junioršampion.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16.06.2009

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 14. 6. 2009

Áres Lovčice Morava

O víkednu 13. - 14. 6. 2009 se v západočeských Klatovech po dlouhé době konala Národní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar zde nechybělo - předvádělo se tradičně v neděli.

Pět přihlášených cotonků - čtyři psi a jednu fenu - posoudila irská rozhodčí, paní Kathy Delmar.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál pes ze třídy mladých, Áres Lovčice Morava.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15.06.2009

ČMKU JUNIOR OPEN 2009, JABLONEC NAD NISOU, 06. - 07. 06. 2009

Brad Klenot Toliary (Piko)

O víkendu 6. - 7. 6. 2009 proběhlo v Jablonci nad Nisou historicky první ČMKU Junior Open pro mladé kynology, kteří se mohli předvést v kategoriích Agility, Juniorhandling a Sportovní kynologie. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení díky Bradovi Klenot Toliary (Pikovi) s paničkou Lucií Malinovou.

Piko zde hrdě hájil cotonkovské (tedy bílo-šedivé) barvy. V agility se umístil na krásném 2. místě a v juniorhandlingu s paničkou postoupili do semifinále, kde s plným počtem bodů skončili na 6. místě.

Pikovi a paničce Lucii Malinové gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene při této jedinečné akci.

Fotografie Pika z Junior Openu si můžete prohlédnout tady.

© Cotonland | Úspěchy v agility a tanci | 09.06.2009

AGILITY ZÁVODY SULTÁN CUP, RÝZMBURK, 06. 06. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

V sobotu 6. 6. 2009 se v Rýzmburku konal 6. ročník Sultán Cupu - oficiálních závodů agility. Na startovní listině nechyběli ani cotonci, a to zásluhou Brutuse Chundelaté Kouzlo, známého jako Teddy, a jeho paničky Lenky Novákové.

Teddy, startující v kategorii SA1, se mezi ostatními plemeny rozhodně neztratil. Ve zkouškách SA1 se umístil na nádherném 3. místě z 16 závodníků a v jumpingu kategorie S uhájil 7. místo z 29.

Teddymu i paničce Lence Novákové gratulujeme a děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Úspěchy v agility a tanci | 09.06.2009

Slovenská RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 7. 6. 2009

Elbery Best of Cotton

V neděli 7. 6. 2009 se plemeno Coton de Tuléar předvedlo v rámci 26. Mezinárodní výstavy Grand Prix Slovakia, která se ve slovenské Nitře konala ve dnech 6. - 7. 6. 2009.

Cotonků se sem sjelo 5 - dva psi a tři feny, posoudila je maďarská rozhodčí, paní Katalin Radvánszky.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál český pejsek ve třídě šampionů, Elbery Best of Cotton.

Na této výstavě cotonci Harry-Van-El Best of Cotton a Binki Áglia Tau splnili podmínky pro přidělení titulu Slovenský junioršampion, Elbery Best of Cotton splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Grandšampion. Všem třem gratulujeme a zároveň děkujeme za prezentaci plemene v odpoledních soutěžích.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07.06.2009 | Aktualizováno 08.06.2009

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ HRADEC KRÁLOVÉ, 30. 5. 2009

Harry-Van-El Best of Cotton a Cecile z Kozlovické Zahrady

V sobotu 30. 5. 2009 v Hradci Králové proběhla 39. Krajská výstava psů.

Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení díky cotonkům z chovatelské stanice Coton Angels From Dolce, Harry-Van-El Best Of Cottonovi a Cecile z Kozlovické Zahrady, kteří se oba předvedli ve třídě mladých.

Česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková, oba cotonky ocenila známkou Výborná 1, Harry-Van-El Best of Cotton se stal vítězem třídy mladých.

Harry a Cecile plemeno Coton de Tuléar reprezentovali i v odpoledních soutěžích o nejkrásnější pár, vítěze Hradce Králové a dítě a pes, za což jim děkujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01.06.2009

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEŠNO, 24. 5. 2009

Grain Amoure Batiskaj

O víkendu 23. - 24. 5. 2009 se konala Mezinárodní výstava psů i v polském Lešně, kde se cotonci ukázali také v neděli 24. 5. 2009.

Předvedli se zde dva polští cotonci, Grain Amoure Batiskaj a Only You My King Znad Lydyni, které posoudila česká rozhodčí, paní Zdenka Jílková.

Vítězem BOB se stal pejsek z mezitřídy, Grain Amoure Batiskaj, jehož tatínkem je český cotonek Cartoonland's Apache.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01.06.2009 | Čerpáno z polského Swiata Cotona

AGILITY ZÁVODY OPSION 004, 23. - 24. 5. 2009

Beruška Bohemia von Niemes

O víkendu 23. - 24. 5. 2009 se v Rozkoši u České Skalice pořádaly oficiální závody Agility, které měly díky Berušce Bohemia von Niemes z chovatelské stanice Z Vraní osady zastoupení cotonků.

Beruška se poprvé předvedla v elitní kategorii SA3 - i zde zaznamenala skvělé úspěchy.

V sobotu se v celé kategorii S (small) umístila v agility na 10. místě ze 41 závodníků (4. místo v SA3) a v jumpingu na 6. místě ze stejného počtu závodníků (3. místo v SA3). V neděli mezi 38 závodníky kategorie S v agility uhájila 14. místo (5. místo v SA3) a v jumpingu skončila na báječném 4. místě (2. místo v SA3).

Berušce i její paničce, paní Holasové, gratulujeme k dalším úspěchům a děkujeme za skvělou prezentaci plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Úspěchy v agility a tanci | 29.05.2009

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 24. 5. 2009

Ashon Klenot Toliary

Ve dnech 23. - 24. 5. 2009 se v Litoměřicích konal další ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen, v rámci kterého se v neděli 24. 5. 2009 předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Posuzování dvanácti předvedených cotonků dostal na starost slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš, který titul BOB přidělil psovi ze třídy šampionů, Ashonovi Klenot Toliary.

V odpoledních soutěžích se cotonci pana Tomáše Houdka, Jaborano Přátelé Jetynky a Iabojejika Přátelé Jetynky, umístili na nádherném 3. místě v soutěži o nejkrásnější pár. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25.05.2009

AGILITY ZÁVODY SEZEMICE A ČESKÁ LÍPA, 8. - 9. 5. 2009

Beruška Bohemia Von Niemes
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

O druhém prodlouženém květnovém víkendu proběhly hned dvoje závody agility, na kterých zaznamenaly úspěchy cotonci.

V pátek 8. 5. 2009 se v rámci agility závodů "Českolipské pacičkování" fenečka Beruška Bohemia von Niemes v konkurenci třinácti závodníků umístila ve zkouškách kategorie SA2 na nádherném 2. místě, a ziskem známky výborná splnila podmínky pro přestup do elitní třídy SA3.

V sobotu 9. 5. 2009 se na Agility závodech "HOP SEM - HOP TAM", pořádaných v Sezemicích, předvedl cotonek Brutus Chundelaté Kouzlo známý jako Teddy, který ve zkouškách kategorie SA1 i přes lehčí zdravotní indispozici obsadil taktéž bezvadné 2. místo z devíti závodníků a ziskem známky výborná splnil podmínky pro postup do kategorie SA2.

Berušce s paničkou Jaroslavou Holasovou a Teddíkovi s paničkou Lenkou Novákovou gratulujeme ke krásným umístěním a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

© Cotonland | Úspěchy v agility a tanci | 15.05.2009

Slovenská RepublikaDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 9. - 10. 5. 2009

Elvis Reco Bohemia

O víkendu 9. - 10. 5. 2009 se ve slovenské Bratislavě konala dvoudenní Mezinárodní výstava psů Springduodanube Bratislava 2 x CACIB. Všechna plemena se tedy předváděla v sobotu i v neděli.

Jediným zástupcem plemene Coton de Tuléar byl po oba dny polský pejsek českého původu, Elvis Reco Bohemia.

Elvis kromě dvojitého zisku titulu BOB zaznamenal i nádherný úspěch v nedělních odpoledních soutěžích, když se umístil na krásném 2. místě v BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme!!!

Elvis Reco Bohemia v Bratislavě splnil podmínky pro přiznání titulu Interšampion a Slovenský šampion krásy.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12.05.2009

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ, 9. 5. 2009

Arvin White Sleepy Hollow Ranch

V sobotu 9. 5. 2009 se v Královském Poříčí na Statku Bernard konala v pořadí již XV. Klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Celkem 30 předvedených cotonků posoudil gruzínský rozhodčí, pan Iuza Beradze.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal pes z mezitřídy, Arvin White Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě byly předány poháry za splnění podmínek pro přiznání titulu Klubový junioršampion cotonkům Arvinovi White Sleepy Hollow Ranch a Harrymu-Van-El Best of Cotton.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a reportáže z TV Prima naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10.05.2009 | Aktualizace 11. 5. 2009

KATEGORIE FOTOGALERIE

Aremi Madagaskarský Sen

CotonLand prošel své archivy fotek a výsledkem jsou hned dvě nové fotogalerie, do kterých můžete zasílat "úlovky" svých miláčků!!!

Nově vznikly kategorie Cotonci a děti a Máme rádi zvířátka, aneb nejen cotonci jsou naši kamarádi.

Vaše obrázky můžete zasílat na fotogalerie@cotonland.cz.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05.05.2009

Slovenská RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BANSKÁ BYSTRICA, 3. 5. 2009

Binki Áglia Tau

V neděli 3. 5. 2009 se cotonci předvedli i v rámci Celostátní výstavy psů ve slovenské Banské Bystrici.

Jediným předvedeným zástupcem plemene Coton de Tuléar byla slovenská fenečka českého původu ve třídě mladých, Binky Áglia Tau, kterou posoudila polská rozhodčí, paní Elžbieta Chwalibóg.

Binki Áglia Tau si odvezla všechna možná ocenění - V1, CAJC i BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05.05.2009

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 3. 5. 2009

Sprightly Fellow's Never Say Never

O prvním květnovém víkendu, 2. - 3. 5. 2009 se v pražských Letňanech konala v pořadí 17. mezinárodní výstava psů. Plemeno Coton de Tuléar se předvedlo tradičně v neděli, 3. 5. 2009.

Řecký rozhodčí, pan George Kostopoulos, posoudil dohromady 15 cotonků. Vítězný titul BOB zadal 7,5-letému psovi ze třídy šampionů, Sprightly Fellow's Never Say Never, který žije v chovatelské stanici Klenot Toliary.

Na této výstavě cotonek Harry-Van-El Best of Cotton ziskem třetího českého ocenění CAJC splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03.05.2009

PolskoVÝSTAVNÍ VÍKEND V OPOLE, 25. - 26. 4. 2009

Guillaume Beau Batiskaj

Ve dnech 25. 4. - 26. 4. 2009 se v polském Opole konaly hned tři výstavy, na kterých bylo vidět plemeno Coton de Tuléar. Mezinárodní výstava, Národní výstava IX. FCI skupiny a Klubová výstava IX. FCI skupiny.

Českou Republiku na nedělní mezinárodní výstavě zastupovali cotonci z chovatelské stanice Coton Angels From Dolce, pejsek Harry-Van-El Best of Cotton a fenečka Cecile Z Kozlovické Zahrady.

Sobotní Národní výstavu IX. FCI posoudil slovenský rozhodčí, pan Jaroslav Matyas, Klubovou výstavu IX. FCI Izraelský rozhodčí, pan Janiki Steinbock a nedělní Mezinárodní výstavu dánská rozhodčí, paní Marie Petersen.

Vítězem všech tří výstav se ziskem ohodnocení BOB stal polský pejsek ve třídě mladých, Guillaume Beau Batiskaj, jehož otcem je český cotonek Cartoonland's Apache.

Cotonek Guillaume Beau Batiskaj na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Polský junioršampion, Lady Margot znad Łydyni splnila podmínky pro titul Polský šampion.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29.04.2009

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 26. 4. 2009

Jaborano Přátelé Jetynky

O víkendu 25. - 26. 4. 2009 se v Českých Budějovicích uskutečnila Mezinárodní výstava psů všech plemen, v rámci které se plemeno Coton de Tuléar předvádělo v neděli, 26. 4. 2009.

Dohromady se ukázalo 9 cotonků, z toho čtyři pejsci a pět feneček. Posoudila je česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová.

Vítězem se ziskem titulu BOB stal pes z otevřené třídy, Jaborano Přátelé Jetynky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26.04.2009

ZÁVODY AGILITY O MĚLNICKOU POMLÁZKU, 13. 04. 2009

Beruška Bohemia von Niemes

Na velikonoční pondělí, 13. 4. 2009, se v Mělníku konaly oficiální závody agility o Mělnickou pomlázku.

Cotonci měli své zastoupení díky fenečce Berušce Bohemia von Niemes, která žije v chovatelské stanici z Vraní Osady.

Beruška jako vždy hrdě hájila cotonkovské barvy, když se v konkurenci deseti pejsků v kategorii SA2 umístila v agility na nádherném 1. místě, v jumpingu na druhém místě a v celkovém součtu "o prsa" skončila na báječném 2. místě za šeltií.

Berušce i její paničce, paní Holasové, gratulujeme a děkujeme za perfektní prezentaci plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Úspěchy v agility a tanci | 21.04.2009

NOVINKY NA COTONLANDU

Změny na CotonLandu

Během posledního týdne došlo ke změnám na CotonLandu, o kterých bychom Vás rádi informovali.

První, spíše kosmetickou změnou, je zobrazování obrázků - použili jsme nový, modernější javascript, který umožňuje i spuštění slide show.

Jelikož cotonků agiliťáků a tanečníků zatím není zas až tolik, došlo ke sloučení jejich kategorií do jedné - Cotonci šikulové.

Největší změna proběhla v kategorii Výsledky výstav. U všech výstav z roku 2009 si nyní můžete prohlédnout i detailnější údaje o jednotlivých cotoncích (pokud je známe), a to kliknutím na jméno ve výsledkové listině. Uvedené údaje můžete ovlivnit i vy!!! U pejsků zaregistrováním do seznamu chovných psů, u feneček zaregistrováním chovatelské stanice, jejíž údaje se u nich automaticky zobrazují.

V Diskuzním fóru jsme k poslední změně založili nové téma - budeme rádi, pokud se nám k ní vyjádříte.

© Cotonland | Oznámení | 18.04.2009

COTONEK V NOUZI - FENEČKA V NABÍDCE ÚTULKU V TROJI!!!

Fenečka v nouzi

21. 4. 2009: Obě fenečky již byly umístěny do nových rodin.

Ve středu 11. 3. 2009 byly z důvodu dlouhodobé hospitalizace paničky do Trojského útulku v Praze umístěny dvě dvouleté fenečky plemene Coton de Tuléar!!!

Jedna z nich, vedená pod číslem 490/2009, již byla umístěna do nové rodiny. Druhá fenečka, s číslem 491/2009, stále čeká na nové páníčky!!!

Bližší informace získáte na telefonním čísle 272 701 819, nebo upozdm@mppraha.cz.

© Cotonland | SOS - cotonci v nouzi | 14.04.2009 | Aktualizováno 21.04.2009

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 11. 4. 2009

Brad Klenot Toliary (Piko)

V sobotu 11. 4. 2009 se v Mladé Boleslavi konala v pořadí již X. Pojizerská výstava psů všech plemen se zadáváním titulů Krajský vítěz a Vítěz Mladé Boleslavi.

Cotonci se zde předvedli dva. Ve třídě otevřené pejsek Brad Klenot Toliary, známý jako Piko, a v mezitřídě fenečka Nikita z Jizerského Pekla. Posoudila je česká rozhodčí, paní Alena Košťálová.

Vítězem se ziskem titulu Vítěz Mladé Boleslavi stal Brad Klenot Toliary, který poté cotonky zastupoval i v juniorhandlingu a odpoledních soutěžích.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13.04.2009

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WIESELBURG, 5. 4. 2009

Cheriban Kleopatra

O víkendu 4. 4. - 5. 4. 2009 se pořádala i mezinárodní výstava psů všech plemen v rakouském Wieselburgu, cotonky bylo taktéž možno vidět v neděli 5. 4. 2009.

Plemeno Coton de Tuléar zde zastupovali pouze čeští cotonci - pejsek Elbery Best of Cotton a fenečky Cheriban Kleopatra a Zeta Klenot Toliary. Posoudil je rakouský rozhodčí, pan Hans Bierwolf.

Titul BOB vyhrála fenečka ze třídy šampionů, Cheriban Kleopatra, která žije v chovatelské stanici Ráj Karpat.

Na této výstavě fenka Cheriban Kleopatra splnila podmínky pro přiznání titulu Interšampion (Mezinárodní šampion krásy) a pejsek Elbery Best of Cotton podmínky pro titul rakouský šampion.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06.04.2009

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 5. 4. 2009

Arvin White Sleepy Hollow Ranch

První dubnový víkend, 4. 4. - 5. 4. 2009, se v Ostravě konala národní výstava psů všech plemen, plemeno Coton de Tuléar se na ní předvedlo v neděli 5. 4. 2009.

Výstavu tentokrát ovládli mladí pejsci - ze šesti přihlášených cotonků se jich nakonec předvedlo pět, dva dorostenci (pejsek a fenečka) a tři mladí psi. Posoudila je česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová.

Vítězem se s titulem BOB stal Arvin White Sleepy Hollow Ranch ze třídy mladých. Ten poté zaznamenal nádherný úspěch v odpoledních soutěžích, když se umístil na krásném 2. místě v BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05.04.2009 | Aktualizováno 08.04.2009

KATEGORIE FOTOGALERIE

Fotogalerie

Jaro je tu!!! Rozkvétají kytičky, zelená se travička... A protože na trávě a mezi kytičkami to cotonkům sluší nejvíce, vyhlašujeme ve fotogalerii nové téma - Sluníčko, travička, kytičky..., do které jsme už nyní zařadili několik fotek z našeho archivu.

Zapojte se do tvorby CotonLandu a posílejte zelenobílé fotečky plné cotonků a rozkvétajících kytiček!!!

Jako obvykle obrázky svých miláčků můžete zasílat na speciální e-mailovou adresu fotogalerie@cotonland.cz.

© Cotonland | Oznámení | 02.04.2009

NOVÁ KATEGORIE VIDEA

Videa

CotonLand má novou kategorii!!! Technické možnosti nám rostou, a proto je tu kategorie Videa, kde už nyní můžete najít několik videí z tance s cotonkem, z agility nebo z výstav.

Doufáme, že Vás nová kategorie zaujme, a aktivně se zapojíte do jejího budování. Do budoucna zde plánujeme další téma - videa z hrátek cotonků!!!

Videa Vašich miláčků (případně odkazy na ně) můžete zasílat na video@cotonland.cz.

© Cotonland | Oznámení | 30.03.2009

Slovenská RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 29. 3. 2009

Harry-Van-El Best of Cotton

Poslední březnový víkend, tj. 28. - 29. 3. 2009, se na výstavišti v Nitře na Slovensku konala Národní výstava psů Nitracanis, pojmenovaná Velká jarní cena o pohár Pedigree. Cotonci se tredičně představili v neděli 29. 3. 2009.

Jako obvykle zde převládala česká účast. Z pěti předvedených cotonků, které posoudila česká rozhodčí, paní Zdena Jílková, tři přijeli z České Republiky a dvě fenečky ze Slovenska.

Vítězem BOB se stal český cotonek ze třídy mladých, Harry-Van-El Best of Cotton, který žije v chovatelské stanici Coton Angels from Dolce.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29.03.2009

NÁŠ PES: ROČNÍK II, ZÁŘÍ 1988: COTON DE TULEAR

Ilustrační obrázek

Velmi úsměvný článek o tom, jak se v roce 1988 pohlíželo na plemeno Coton de Tuléar. Tento text vyšel v roce 1988 ve slovenském časopise Náš Pes a je překladem dopisu zaslaného francouzským chovatelem cotonků, panem Goranem Brkicem.

Pes do bytu i na výchádzky do prírody COTON DE TULÉAR

Ako sme už informovali (Náš pes č. 15/1988), na tohtoročnej medzinárodnej výstave v Brne sa po prvý raz v ČSSR vystavoval Coton de Tuléar, malý, bystrý biely psík. Vystavoval ho pán Gorac Brkic z Francúzska. V týchto dňoch nám pán Goran Brkic napísal milý, zaujímavý list a pripojil niekoľko fotografií svojich Cotonov. Keďže jeho list obsahuje mnohé zaujímavosti o tomto u nás takmer neznámom plemene, uverejňujeme ho, iste zaujme mnohých čitateľov... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 24.03.2009

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KATOWICE, 22. 3. 2009

Jespersen Royal Prince Danica

O víkendu 20. 3. - 22. 3. 2009 se v polských Katowicích konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, cotonci se tradičně předvedli v neděli 22. 3. 2009.

Mezi pěti předváděnými zástupci plemene Coton de Tuléar měla zastoupení i Česká Republika - zastupoval ji pejsek ve třídě otevřené, Jespersen Royal Prince Danica z chovatelské stanice Ráj Karpat.

Jespersen Royal Prince Danica uhájil české barvy, když rozhodnutím německého rozhodčího, pana Waltera Jungbluta, výstavu ziskem titulu BOB vyhrál.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23.03.2009 | Aktualizováno 28. 03. 2009

KATEGORIE FOTOGALERIE

Fotogalerie

V rámci dalšího "zlepšování" CotonLandu došlo k úpravě v kategorii Fotogalerie. Pro přehlednost byly vytvořeny tématické podskupiny a došlo k zařazení některých dosud nezveřejněných fotek z archivu CotonLandu.

Při příležitosti konce zimy vyhlašujeme ve fotogalerii téma Zimní radovánky ve snížku. Pochlubte se svými zimními úlovky - cotonky řádícími ve snížku!!!

Fotečky Vašich miláčků můžete zasílat na fotogalerie@cotonland.cz.

© Cotonland | Oznámení | 14.03.2009

ZÁVODY AGILITY V KLADNĚ, 14. 02. 2009

Brad Klenot Toliary (Piko)

O víkendu 14. - 15. 2. 2009 se v kladenské hale konaly závody a zkoušky agility. Cotonci zde měli zastoupení - sobotních závodů se zúčastnil Brad Klenot Toliary známý jako Piko.

V těžké konkurenci 35 přihlášených pejsků se Piko v závodech agility umístil na 22. místě, stejné umístění si vyskákal i v kategorii jumping. Ve zkouškách agility se umístil na krásném 6. místě z patnácti závodníků.

© Cotonland | Úspěchy v agility a tanci | 18.02.2009

Česká RepublikaDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 7. - 8. 2. 2009

Cheriban Kleopatra

Ve dnech 7. - 8. 2. 2009 se na brněnském výstavišti konala historicky první česká dvoudenní výstava psů nazvaná Duo CACIB 2009. Cotonci se tedy vystavovali v sobotu i v neděli.

V sobotu se zástupců plemene Coton de Tuléar sešlo devět a posoudil je srbský rozhodčí Dušan Paunovic. V neděli se stejného počtu předváděných cotonků ujal norský rozhodčí, pan Espen Engh. Oba dva rozhodčí vybrali stejného vítěze - titul BOB v sobotu i v neděli získala fenečka ze třídy otevřené, Cheriban Kleopatra, která žije v chovatelské stanici Ráj Karpat.

Na této výstavě fenečky Beanie From Cotton Home a Cheriban Kleopatra splnily podmínky pro přidělení titulu Český Šampion.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08.02.2009 | Aktualizováno 14. 2. 2009

Slovenská RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TRENČÍN, 24. 1. 2009

Jespersen Royal Prins Danica

O víkendu 24. - 25. 1. 2009 na Slovensku výstavní sezóna tradičně začala Mezinárodní výstavou psů v Trenčíně. Plemeno Coton de Tuléar bylo prezentováno v sobotu 24. 1. 2009.

Cotonci se předvedli celkem čtyři - většina z nich z České Republiky. Posoudil je polský rozhodčí, pan Pavel Szemraj.

Titul BOB získal český pejsek z otevřené třídy, Jespersen Royal Prins Danica.

Pejsek Jespersen Royal Prins Danica a fenečka Cheriban Kleopatra na této výstavě splnili podmínky pro přiznání titulu Slovenský šampion krásy.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24.01.2009

Německá RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NORIMBERK, 17. 1. 2009

Harry-Van-El Best Of Cotton a Cecile z Kozlovické Zahrady

Tři naši cotonci reprezentovali Českou republiku na Mezinárodní výstavě psů v německém Norimberku, která se konala o víkendu 17. - 18. 1. 2009.

Celkem jedenáct zástupců plemene Coton de Tuléar se předvádělo v sobotu 17. 1. 2009, posoudil je německý rozhodčí, pan Peter Machetanz.

Titul BOB zůstal v Německu, získal ho pes z mezitřídy, Daniele Vom Donauvillino.

Všichni čeští cotonci vyhráli své třídy. Harry-Van-El Best of Cotton získal V1 CAJC, Cartoonland's Arizona Dream V1 CAC a Cecile z Kozlovické Zahrady byla VN1.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21.01.2009

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC, 11. 1. 2009

Elbery Best of Cotton

Hned další den po klubové výstavě plemene Coton de Tuléar, tj. v neděli 11. 1. 2009, se cotonci v Olomouci předvedli znova, tentokrát na IV. Hanácké národní výstavě psů všech plemen.

Šest přihlášených zástupců plemene Coton de Tuléar posoudil český rozhodčí, pan Otakar Vondrouš.

Ziskem titulů Národní vítěz a BOB mezi cotonky vyhrál pejsek z třídy vítězů, Elbery Best of Cotton.

Na této výstavě pejsek Arwin White Sleepy Hollow Ranch ziskem 3. titulu CAJC splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion.

Celkové výsledky z této výstavy včetně videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13.01.2009

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR V OLOMOUCI, 10. 1. 2009

Ashon Klenot Toliary

V sobotu 10. 1. 2009 se v rámci 4. Hanácké národní výstavy psů v Olomouci konala i klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Cotonků se i přes mrazivé počasí sjela spousta - dohromady se jich zde předvedlo více než třicet. Jejich posuzování se zhostila česká rozhodčí, paní Zuzana Větvinská Vršecká.

BOB získal pejsek ze třídy vítězů - Ashon Klenot Toliary.

Na výstavě byl předán i pohár za splnění podmínek pro titul klubového šampiona - získal ho Jaborano Přátelé Jetynky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11.01.2009 | Aktualizováno 22. 1. 2009

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz