COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2010

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2011 PŘEJE COTONLAND!!!

Všem přátelům cotonků i jim samotným přejeme krásné Vánoce a šťastný Nový rok, plný zdraví a krásných zážitků. Doufáme, že i v roce 2011 proběhnou další akce na stmelení našeho malého cotonkovského světa :).

A protože CotonLand jsou všichni, co mají rádi cotonky, je tu tradiční přehlídka přáníček od jednotlivých chovatelů!!! Přáníčka můžete posílat na info@cotonland.cz.


Od CHS Ráj Karpat

Od Bastiena a Eldarra

Od Elberyho

Od klubu Coton de Tulear

Od CHS Klenot Toliary

Od CHS Coton Angels

Od CHS Best of Cotton

Od CHS From Cotton Home

Od Teddyho a Tonyho

Od CHS Áglia Tau

Od Elinky

Od Tiffany

Od Atreye

Od CHS Sněženky z Madag.

Od CHS Madagaskarský Sen

Od Berríska

Od CHS Au Clair de la Lune

Od CHS Sleepy Hollow Ranch

Od CHS Z Poříčského Statku

Od Cukříka

Od Olivera

Od CHS Lovčice-Morava

Od Montyho

Od CHS Harmonie Tlapek

Od CHS Z Věnného Města

Od CHS The Sweetest Coton

Od CHS Madagaskarský Zázrak

Od CHS Batiskaj

Od Happy-Teddyho

Od Árese

Od CHS z Vraní Osady

Od CHS Hraběnčin Ráj

Od CHS Laetitia Bohemica

Od CHS Vanilla Ice

© Cotonland | 20.12.2010 | Aktualizováno 30. 12. 2010

LotyšskoKLUBOVÁ VÝSTAVA 9. FCI SKUPINY RIGA, 12. 12. 2010

Fabienne

V neděli 12. 12. 2010 se v lotyšské Rize konala klubová výstava 9. FCI skupiny, na kterým jediným zástupcem plemene Coton de Tuléar byla původem češka Fabienne from Cotton Home.

Tak jako na minulé výstavě, i zde Fabienne zazářila, když rozhodnutím rakouské rozhodčí, paní Phyllis Poduschka Aigner, byla nejprve oceněna známkou Velmi Nadějná, a poté byla vyhlášena nejhezčím dorostencem celé výstavy, neboli BIS Puppy!!! Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 12. 2010

NěmeckoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KASSEL, 11. 12. 2010

Alechandro

V sobotu 11. 12. 2010 proběhla v německém Kasselu Národní výstava psů všech plemen, v rámci které se předvedli i čeští cotonci.

Mezi 21 zástupci plemene Coton de Tuléar dva přijeli z České Republiky - byli to sourozenci Adeline Coton Angels from Dolce a Alechandro Coton Angels from Dolce a jeden původem Čech přijel z Polska - Elvis Reco Bohemia.

Švýcarská rozhodčí, paní Lisbeth Mach, titul BOB přidělila dánské feně ve třídě mladých, Jegums Terrific Aimee.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 12. 2010

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 5/2010: LUXACE ČÉŠKY Z POHLEDU PORADKYNĚ CHOVU

Ilustrační obrázek

Článek paní Michaely Šimůnkové, který o vyšetřování luxace čéšky u plemene Coton de Tuléar vyšel ve 5. čísle časopisu Pes Přítel Člověka v roce 2010.

"Běh je přirozeným pohybem psa, a proto velice záleží na zdraví jeho nohou. Coton de Tuléar a mnoho dalších plemen baví sportovní disciplíny jako je agility a dogdancing a někteří se tomu věnují velice aktivně a jsou úspěšní. Všem majitelům štěňátek doporučuji domluvit se s veterinárním lékařem od jakého věku psa začít s těmito aktivitami."

Čéška je nedílnou součástí kolenního kloubu. Luxace pately neboli čéšky znamená, že dochází k jejímu posunu na vnitřní nebo vnější stranu kolenního kloubu, například díky volnému vazivovému aparátu. Může to být způsobeno geneticky, špatnou výživou nebo také úrazem. Většinou se ale jedná o genetický problém, kterm jsou postižena převážně malá a trpasličí plemena... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 11.12.2010

KONKURZ NA FOTKY PRO PEXESO S COTONKY UZAVŘEN

Pexeso s cotonky

Všem, co zaslali své fotky pro 1. československé cotonkovské pexeso velmi děkujeme. Finální výběr si můžete prohlédnout zde.

Celkem jsme vybírali z 350 obrázků z více než 50-ti různých zdrojů. Limit byl nemilosrdný - na pexesu může být jenom 32 fotek. Výběr byl opravdu těžký, dokoce jsme přistoupili k tisku jednotlivých fotek, abychom se ujistili, jestli jejich kvalita přecejenom nebude stačit.

Budoucí pexeso si již nyní můžete v elektronické podobě zahrát zde.

O vybraných obrázcích můžete diskutovat v diskuzním foru. Na stejném místě se dozvíte další podrobnosti.

© Cotonland | Oznámení | 01.12.2010

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BUDAPEŠŤ, 27. - 28. 11. 2010

Elaby
Arvin

Výstaví sezonu v Maďarsku uzavřela dvoudenní mezinárodní výstava všech psů v Maďarsku, která proběhla o víkendu 27. - 28. 11. 2010. Po oba dni mohli návštěvníci spatřit zástupce plemene Coton de Tuléar.

V sobotu i v neděli českou republiku zastupovali hned tři cotonci, a to z chovatelských stanic Sleepy Hollow Ranch a Coton Angels from Dolce.

V sobotu 5 zástupců plemene posoudila maďarská rozhodčí, paní Ibolya Kiss. Titul BOB přidělila české feně v mezitřídě, Elaby Gathan du Castel de la Roche Aux Fees.

V neděli čtyři cotonky rozsoudil opět maďarský rozhodčí, tentokrát pan Gyula Sárközy. I on titul BOB poslal do České Republiky - tentokrát ho získal pes ve třídě šampionů, Arvin White Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě cotonek Arvin White Sleepy Hollow Ranch splnil podmínky pro přiznání titulu Interšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 11. 2010

Chorvatsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ZÁHŘEB, 20. - 21. 11. 2010

Monsieur

O víkendu 20. - 21. 11. 2010 proběhla dvoudenní mezinárodní výstava i v chorvatském Záhřebu. Česká republika měla po oba dni zastoupení díky slovinskému psovi českého původu, Monsieur Ámesovi Ráj Karpat.

V sobotu se Švédské rozhodčí, paní Anice Ullveit předvedlo pět cotonků, v neděli čtyři posoudil český rozhodčí, pan Leoš Jančík.

Titul BOB po oba dni získal slovinský pes v mezitřídě, Monsieur Ámes Ráj Karpat. Zároveň na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu šampion Chorvatska. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 11. 2010

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 20. - 21. 11. 2010

Hutch
Eldarro

Tradiční výstavou s československou účastí byla dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen, která ve dnech 20. - 21. 11. 2010 proběhla ve slovenské Nitře. Všechna plemena se tentokrát ukázala po oba dni.

V sobotu 20. 11. 2010 se maďarské rozhodčí, paní Zsuzsanně Vácziné Balogh, předvedlo 7 cotonků. Titul BOB vyhrál pes ve třídě otevřené, Hutch of the Swift Cotton.

V neděli 21. 11. 2010 tři předvedené cotonky posoudil slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš. Vítězem byl vyhlášen pes ve třídě mladých, Eldarro from Cotton Home.

Eldarro, který v neděli plemeno Coton de Tuléar zastupoval i v odpoledních soutěžích, na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Klubový Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 11. 2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KIELCE, 14. 11. 2010

Dundee

O víkendu 13. - 14. 11. 2010 proběhla v polských Kielce Mezinárodní výstava psů všech plemen, které se zúčastnili i čeští cotonci. Plemeno Coton de Tuléar se zde ukázalo tradičně v neděli 14. 11. 2010.

Mezi čtyřmi posouzenými cotonky, které posoudil český rozhodčí, pan Otakar Vondrouš, byl jediný pes, a to z Dundee Tichý Don z České Republiky, který nastoupil ve třídě veteránů.

Dundee to všem svým soupeřkám "natřel", když výstavu ziskem titulů Nejlepší veterán a BOB vyhrál.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 11. 2010

KONKURZ NA FOTKY PRO PEXESO S COTONKY

Pexeso s cotonky

Připomínáme, že do 30. 11. 2010 probíhá konkurz na fotky pro připravované 1. československé cotonkovské pexeso.

Pexeso se bude skládat z 32 obrázků - aktuální výběr můžete již nyní sledovat ve speciální fotogalerii.

Podmínky na obrázky jsou následující: výborná kvalita obrazu, dobré rozlišení (alespoň 1200px), rozumná možnost ořezu na "čtvereček".

Všem, co obrázky zaslali, velmi děkujeme. Výběr opravdu nebude jednoduchý.

O vybraných obrázcích můžete diskutovat v diskuzním foru.

© Cotonland | Oznámení | 21.10.2010

COTON DANCE II - SEMINÁŘ TANCE PRO COTONKY, 13. 11. 2010

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Druhý seminář dogdancingu určený speciálně pro plemeno Coton de Tuléar proběhl 13. 11. 2010 v novém centru Czech Dog Academy v pražských Lužinách.

Semináře se zúčastnilo celkem 9 bavlníčků v následujících kategoriích. Instruktorka: Daisy Chundelaté Potěšení, dítě instruktorky: Aramis Laetitia Bohemica, mírně pokročilí: Oliver Ráj Karpat a Atrey z Kozlovické Zahrady, začátečníci: Arche Svatý Kopeček, Cody from Cotton Home, Dafne z Vraní Osady, Fergie from Cotton Home a Rarre Sněženky z Madagaskaru.

Pod dohledem trenérek dogdancingu - Veroniky Hynkové, Terezy Zůnové a Lenky Prokešové - se začátečníci seznámili se základními cviky, zatímco mírně pokročilí se učili složitější cviky a opravovali chyby, které při výcviku dělali.

Všem trenérkám děkujeme za tento speciální seminář a těšíme se na další!!!

Fotogalerii z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 18.11.2010

LotyšskoKLUBOVÁ VÝSTAVA 9. FCI SKUPINY RIGA, 14. 11. 2010

Fabienne

V neděli 14. 11. 2010 se v lotyšské Rize konala klubová výstava 9. FCI skupiny, tedy skupiny, kam spadá i plemeno Coton de Tuléar.

Jedinou zástupkyní byla fenečka českého původu Fabienne from Cotton Home - posoudila ji irská rozhodčí, paní Mary Colette Muldoon.

Fabi na výstavě doslova zazářila - nejdříve získala ocenění VN1 a poté byla vyhlášena nejlepším štěnětem výstavy, neboli BIS baby!!! Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 11. 2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ POZNAŇ, 7. 11. 2010

Guillaume

V sobotu 6. 11 a neděli 7. 11. 2010 se v polské Poznani konala dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen, tedy včetně Coton de Tuléar.

Zatímco v sobotu se zřejmě představil jenom jeden cotonek, jehož výsledek k dispozici nemáme, v neděli jich bylo hned 6.

Výstavu ziskem titulů Vítěz Polska a BOB vyhrál polský pes ve třídě šampionů, Guillame Beau Batiskaj, jehož otcem je český cotonek Cartoonland's Apache.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 11. 2010

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 6. 11. 2010

Jaborano

V sobotu 6. 11. 2010 proběhla v pražských Třeboradicích v pořadí 17. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Posouzením 29 předvedených cotonků byla pověřena česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová.

Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stal pes ve třídě vítězů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Na této výstavě mohli návštěvníci opět vidět taneční pár Tereza Zůnová & Daisy Chundelaté Potěšení, kterým tímto děkujeme za příjemné zahájení. Zájemcům o vyzkoušení tance s cotonkem připomínáme, že se příští sobotu, 13. 11. 2010, koná kurz tance určený speciálně pro cotonky - Coton Dance II.

Díky zisku titulu CAC splnila Daphnée des Flocons de Juillet na této výstavě podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 11. 2010

KONKURZ NA FOTKY PRO PEXESO S COTONKY

Pexeso s cotonky

Pro připravované 1. československé cotonkovské pexeso vypisujeme konkurz na fotky, které v něm budou použity.

Pexeso se bude skládat z 32 obrázků - zapojte se do jeho tvorby i vy, aby bylo co nejrozmanitější - hledáme "rozlítané fotky cotonků", "hrající si fotky", "travičkové fotky" i fotky ve výstavních postojích apod. Na fotce nemusí být pouze jeden cotonek!!!

Podmínky na obrázky jsou následující: výborná kvalita obrazu, dobré rozlišení (alespoň 1200px), rozumná možnost ořezu na "čtvereček".

Návrhy obrázků můžete do 30. 11. 2010 zasílat na e-mail fotogalerie@cotonland.cz, do předmětu napište heslo "PEXESO" plus jména cotonků.

Všechny zaslané obrázky budou zároveň použity v CotonLandích fotogaleriích.

© Cotonland | Oznámení | 30.10.2010

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KOMÁRNO, 16. - 17. 10. 2010

Bastien

Ve dnech 16. - 17. 10. 2010 se v maďarské části Komárna konala dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen - cotonky zde návštěvníci mohli obdivovat po oba dni.

Na této výstavě měla zastoupení i Česká Republika - před sobotní maďarskou rozhodčí, paní Zsuzsannou Váczi-Balogh, i nedělní taktéž maďarskou rozhodčí, paní Katalin Radvanszky, vystoupil i česko-slovenský cotonek, Bastien Winter Garden.

Nejenže Bastien Winter Garden po oba dni vyhrál ziskem titulu BOB, ale na sobotní výstavě byl vyhlášen 2. nejkrásnějším psem 9. FCI skupiny, tedy Res. BIG 9. FCI. Bastienovi i paničce Rudolfě Kubíkové k tomuto nádhernému úspěchu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na výstavě.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 10. 2010

ZÁKLADNÍ VÝCVIK COTONKA

Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje slečně Tereze Zůnové z chovatelské stanice Laetitia Bohemica za přípravu tohoto článku o základním výcviku cotonka.

ZÁKLADNÍ VÝCVIK COTONKA

Existuje několik povelů, které značně zjednoduší a zpříjemní soužití s pejskem. Není moc těžké naučit tyto povely cotonka každého věku. Když se ještě k výcviku přidá nějaká moc dobrá odměna, stane se z něj zábava pro psa i jeho člověka.

Odměna a trest

O tomto tématu jsem se už zmínila v článku Vychováváme cotonka. Tady si zopakujeme jen ty nejdůležitější věci. Jako odměnu můžeme použít pamlsek, hračku, pohlazení anebo slovní pochvalu. Pamlsky používejte jen malé, aby je pes rychle rozkousal a nebyl hned přejedený. Tresty používáme jen výjimečně. Za nesplnění povelu můžete psa trestat jen ve chvíli, kdy jsme si jisti, že ho pes opravdu ovládá. Nejčastěji používaným trestem pro nás bude okřiknutí nebo zvýšení hlasu, další tresty si připomeneme u jednotlivých cviků... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 12.10.2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 10. 10. 2010

Cartoonland's

O víkendu 9. - 10. 10. 2010 proběhl v Českých Budějovicích další ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen. Cotonci se tradičně předváděli v neděli, tedy 10. 10. 2010.

Osm zástupců plemene Coton de Tuléar posoudil rakouský rozhodčí, pan Erwin Deutscher.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě šampionů, Cartoonlan's Apache.

Na této výstavě cotonek Cartoonland's Apache splnil podmínky pro přiznání titulu Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 10. 2010

SlovinskoEVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ CELJE, 3. 10. 2010

Jaborano

Evropská výstava psů se v roce 2010 konala ve slovinském Celje, a to ve dnech 30. 9. - 3. 10. 2010. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 3. 10. 2010.

Celkem 45 zástupců plemene posoudil nizozemský rozhodčí, pan Hans Van den Berg. Nechyběli mezi nimi ani čeští cotonci, nebo cotonci s českým původem. A rozhodě se neztratili!!! Jaborano Přátelé Jetynky byl oceněn Res. CAC, Res. CACIB hned za polským cotonkem Cotonbrie Cavalli Just Cavalli, který se stal Evropským vítězem. Polský cotonek českého původu, Elvis Reco Bohemia, získal titul CAC, slovinský cotonek českého původu, Monsieur Ames Ráj Karpat ve třídě mladých V2 a fenečka Iabojejika Přátelé Jetynky získala ocenění Res. CAC. Všem moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této prestižní akci.

Vítězem výstavy se ziskem titulu Evropská vítězka a BOB stala fena ve třídě šampionů, Ckiss du Haut Marais.

Na této výstavě díky úspěchu i během klubové výstavy splnili podmínky pro přiznání titulů slovinský šampion polští cotonci Cotonbrie Cavalli Just Cavalli a Elvis Reco Bohemia. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 10. 2010

COTONEK TEDDY - PES ZÁKLADNĚ OVLADATELNÝ, 02. 10. 2010

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

V sobotu 2. 10. 2010 náš cotonek šikula, Brutus Chundelaté Kouzlo, kterého znáte jako Teddyho, vyrazil na další zkoušky poslušnosti - zkoušky základní ovladatelnosti (ZZO).

Stejně jako ty předchozí, tj. ZOP (základní ovladatelnost psa), i tyto zvládl a potvrdil tak, že je to cotonek základně ovladatelný.

Teddíkovi i paničce Lence Novákové moc gratulujeme k další zkoušce poslušnosti a držíme palce na příští "metu"!!!

Fotogalerii ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.10.2010

SlovinskoKLUBOVÁ VÝSTAVA MALÝCH PLEMEN CELJE, 2. 10. 2010

Elvis

V sobotu 2. 10. 2010 se ve slovinském Celje v rámci Evropské výstavy psů uskutečnila i klubová výstava slovinského Klubu malých plemen.

Česká Republika zde byla zastoupena díky polskému cotonkovi Elvis Reco Bohemia, který společně s dalšími účastníky z Polska - Cotonbrie Cavalli Just Cavalli a Elixir d'Amour du Castel de la Roche aux Fees přijeli s chovatelskou stanicí The Sweetest Coton a slovinským cotonkem Monsieur Ames Ráj Karpat.

V zahraniční konkurenci zde všichni pánové své třídy vyhráli - Elvis a Cavalli byli oceněni tituly CAC, a Monsieur Ames titulem CAJC.

Vítězem této výstavy se z výběru cotonů rozhodnutím portugalského rozhodčího, pana Oliviera Rui, stal švýcarský pes v mezitřídě, Big Ben of Fellino's Cotons.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 10. 2010

VYCHOVÁVÁME COTONKA

Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje slečně Tereze Zůnové z chovatelské stanice Laetitia Bohemica za přípravu tohoto článku o správné výchově cotonka.

VYCHOVÁVÁME COTONKA

Skvěle vychovaný cotonek je snem snad každého majitele tohoto psíka. Může svého pána doprovázet prakticky kamkoli, nikde mu neudělá ostudu, ale naopak bude zdrojem všeobecného zájmu a obdivu. Bohužel se ale žádný pes takový nerodí. Teprve my lidé mu musíme ukázat, co od něj očekáváme a naučit ho, jak se má správně chovat. Správně vedená výchova nebude nutným zlem, ale zábavnou napínavou hrou pro pána i jeho psa. Nejlepší je, když se s výchovou začíná už od nejútlejšího věku štěněte. Nevěře ale tomu, že starého psa novým kouskům nenaučíš. S trochou snahy a trpělivosti můžete vychovat bavlníčka prakticky jakéhokoliv věku... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 01.10.2010

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE PRO DĚTI

Au Clair de la Lune Ananonanona

Od 11. 3. 2010 do 31. 8. 2010 probíhala na CotonLandu 1. soutěž pro děti do 15 let s tématem "Namaluj nám svého cotonka". Soutěže se zúčastnilo 7 dětí s 9 nádhernými obrázky, a to nejen z České Republiky, ale i ze Slovenska a Polska.

Výsledky rozhodnutí naší nezávislé 4-členné mezinárodní ;) poroty, které tímto děkujeme za spolupráci, si můžete prohlédnout zde.

Vítězům jednotlivých kategorií gratulujeme. V nejbližší době můžou očekávat ceny, kterými jsou tyto stolní psí kalendáře.

Pozor!!! Stále můžete zasílat obrázky cotonků do kreslící fotogalerie!!!

© Cotonland | Oznámení | 30.09.2010

COTON DANCE II - SEMINÁŘ DOGDANCINGU PRO COTONKY, 13. 11. 2010

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Zveme Vás na 2. seminář dogdancingu určený speciálně cotonkům - COTON DANCE!!!

Po úspěšném prvním cotončím tanečním semináři přichází druhý. Mohou se ho zúčastnit všichni, ať už na Coton Dance I byli nebo ne. Cotonci jsou moc šikovní a baví je dělat různé triky a přitom potěšit páníčka. Přiveďte i svého cotonka a pojďte si zkusit pár cviků z tance se psem. Třeba právě ve Vás a Vašem pejskovi se skrývá skvělý tým.

Termín: Sobota 13. 11. 2010 od 17 do 20 hodin

Místo konání: Centrum Czech Dog Academy (Archeologická 1, Praha 5 – Lužiny)

Přihláška a propozice: .doc nebo .pdf.

Rozhodnete-li se přihlásit na seminář, uděláte radost sobě i svému bavlníčkovi.

Více informací o akci nalezenete tady.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 29.09.2010

NOVÁ SOUČÁST COTONLANDU - ULOŽIŠTĚ FOTEK

Červen - měsíc cotonků

Připravili jsme pro Vás další novinku - uložiště fotek z akcí cotonků, které najdete na cotonland.rajce.net.

Na tomto místě najdete kompletní sbírku obrázků z akcí cotonků, ze kterých jsou poté vybírány fotky do fotogalerií zde na CotonLandu, případně linky na takovéto stránky.

Jako startovací prémii si zde můžete prohlédnout novou fotogalerii ze Speciální výstavy v Záhorovicích, kterou pořídila paní Iveta Sabajková!!!

Zapojte se do tvorby tohoto uložiště i vy!!! Fotky můžete předávat přímo na některých akcích, nebo zasílat např. pomocí aplikace uschovna.cz, nebo je uložit do svých fotogalerií a poslat na ně odkaz. A to i z akcí v minulosti!!

© Cotonland | Oznámení | 28.09.2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WROCLAW, 26. 9. 2010

Cotonbrie

Víken 25. - 26. 9. 2010 byl výstavním i v Polsku. Ve Wroclawi se konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, v rámci které se v neděli 26. 9. 2010 ukázalo i plemeno Coton de Tuléar.

Tři předvedené cotonky posoudila polská rozhodčí, paní Krystyna Opara. Titul BOB přidělila polskému psovi ve třídě otevřené, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Na této výstavě polská fenečka Elixir D'Amour du Castel de la Roche Aux Fees splnila podmínky pro přiznání titulu Polská Juniršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 9. 2010

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TULLN, 26. 9. 2010

Cartoonland's

Ve dnech 25. - 26. 9. 2010 proběhla výstava i v rakouském Tullnu, a to mezinárodní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar se i zde předvedlo v neděli 26. 9. 2010.

Česká republika na této výstavě měla mezi deseti předvedenými cotonky silné zastoupení - 3 z nich odsud přijeli a čtvrtý odsud pochází.

Švédský rozhodčí, pan Skaar, titul BOB přidělil německé feně ve třídě otevřené, Jespersen's Nabulungo Lubaya. Z našich cotonků největší úspěch zaznamenal Cartoonland's Apache ziskem titulu CACIB a slovinský cotonek Monsieur Ames Ráj Karpat s titulem Res. CACIB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 09. 2010

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 26. 9. 2010

Bastien

O víkendu 25. - 26. 9. 2010 proběhla na brněnském výstavišti tradiční moravskoslezská národní výstava psů všech plemen, letos se jednalo o 19. ročník. Cotonci se jako obvykle předvedli v neděli, a to 26. 9. 2010.

Čtyři předvedené zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila česká rozhodčí, paní Božena Ovesná.

Vítězem výstavy se ziskem titulů Národní vítěz a BOB stal pes ve třídě vítězů, Bastien Winter Garden.

Cotonci měli zastoupení i v odpoledních soutěžích. V soutěži o nejkrásnějšího mladého psa dne se ukázal Eldarro from Cotton Home a o nejkrásnějšího psa 9. FCI skupiny Bastien Winter Garden. Na této výstavě cotonci zaznamenali další nádherný úspěch, když Eldarro From Cotton Home nejprve společně s dalším psem postoupil z výběru mladých psů 9. FCI skupiny a poté byl vyhlášen 3. nejkrásnějším mladým psem výstavního dne, neboli 3. BOD junior. Eldarrovi i páníčkům moc gratulujeme a děkujeme, že vydrželi do odpoledních soutěží a reprezentovali na této výstavě naše plemeno.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 09. 2010

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY NEMOŠICE, 19. 9. 2010

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

V neděli 19. 9. 2010 se po delší době zase ukázali naši cotonci šikulové - pejsek Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy s paničkou Lenkou Novákovou startovali na 1. ročníku neoficiálních závodů "O Pardubickou tlapku" v Nemošicích.

Teddík se jako vždy předvedl ve skvělém světle - v kategorii Agility doběhl na krásném třetím místě.

Paničce Lence Novákové i Teddymu gratulujeme a děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.09.2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA 9. FCI SKUPINY LODŽ, 19. 9. 2010

Grain

V neděli 19. 9. 2010 česká cotonkovská krev nechyběla ani na Národní výstavě 9. FCI skupiny v polském Lodži.

Mezi třemi předvedenými polskými zástupci plemene Coton de Tuléar návštěvníci mohli vidět i syna našeho Cartoonland's Apache, Grain Amoure Batiskaj a původem českou veteránku, Kerry Klenot Toliary.

Vítězem se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě šampionů, Grain Amoure Batiskaj.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 09. 2010

FinskoŠTĚŇÁTKOVSKÁ VÝSTAVA ORIVESI, 18. 9. 2010

Chester

V sobotu 18. 9. 2010 proběhla ve finském Orivesi výstava určená speciálně pro štěňátka, neboli PuppyShow.

Plemeno Coton de Tuléar mělo na této výstavě své zastoupení - předvedl se zde i finský cotonek českého původu, Chester Charm Bavlníkový Květ, který nyní žije ve finské chovatelské stanici Ilveskoski.

Chester na této výstavě doslova zazářil. Nejprve byl vyhlášen nejlepším štěnětem plemene (BOB puppy), a poté byl v konkurenci vítězů ostatních plemen vybrán jako 3. nejlepší štěně 9. FCI skupiny (3. BIG Puppy). Gratulujeme!

Kompletní výsledky k dispozici bohužel nemáme.

Fotogalerii z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 09. 2010

17. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 6. 11. 2010

Poslední letošní klubovou akcí bude 17. klubová výstava plemene Coton de Tuléar, která se uskuteční v sobotu 6. 11. 2010 v Praze Třeboradicích a jejíž součástí bude i bonitace.

Na výstavu jsou zváni všichni milovníci tohoto plemene - ať už ti, kteří svého cotonka přihlásí a budou vystavovat, tak i diváci. V rámci výstavy opět vystoupí naše tanečnice - Daisy Chundelaté Potěšení, která se momentálně věnuje svým mateřským povinnostem.

Propozice: ZDE (.pdf)

Rozhodčí: paní Olga Dolejšová, Česká Republika

Uzávěrka přihlášek: 22. 10. 2010

Více čtěte zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 18.09.2010

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ZÁHOROVICE, 12. 9. 2010

Arvin

Netradičně v neděli 12. 9. 2010 proběhla v jihomoravských Záhorovicích 11. speciální výstava plemene Coton de Tuléar.

Posuzování této výstavy se ujal český rozhodčí, pan Petr Řehánek - cotonků se mu předvedl úctyhodný počet 27.

Titul BOB pan rozhodčí přidělil psovi ve třídě vítězů, Arvin White Sleepy Hollow Ranch, který byl zároveň vyhlášen vítězem speciální výstavy.

Na této výstavě převzali poháry za splnění podmínek pro titul Klubový šampion pejskové Cartoonland's Arizona Dream a Aremi Madagaskarský Sen. Zároveň zde podmínky pro přidělení titulu Český Grandšampion splnil Arvin White Sleepy Hollow Ranch. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 09. 2010

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PREŠOV, 10. 9. 2010

Chita-Van-El

Netradičně v pátek 10. 9. 2010 se plemeno Coton de Tuléar předvedlo na 7. Národní výstavě psů všech plemen ve slovenském Prešově, která zde probíhala ve dnech 10. - 12. 9. 2010.

Jediným zástupcem cotonků byla slovenská fenečka pocházející z České Republiky, Chita-Van-El Best of Cotton, známá také jako Elinka.

Elinka se před slovenským rozhodčím, panem Jaroslavem Matyášem, rozhodně neztratila - byly jí přiznány všechny tituly, tj. CAJC, Národní vítěz Slovenska mladých a BOB.

Ziskem třetího CAJC na této výstavě Elinka splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenský Junioršampion. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 09. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 11. 9. 2010

Au

V sobotu se v polské Varšavě plemeno Coton de Tuléar představilo na národní výstavě psů všech plemen.

Sedm cotonků, 1 psa a 6 fen, se posoudila polská rozhodčí, paní Elżbieta Chwalibóg.

Vítězkou výstavy se ziskem titulu BOB stala fena v mezitřídě, Au Clair de la Lune Aqua. Původem česká fenečka žijící v Polsku, Kerry Klenot Toliary, byla ohodnocena tituly V1 a Nejlepší veteránka.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 09. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WLOCLAWEK, 5. 9. 2010

Grain

V neděli 5. 9. 2010 proběhla v Polském Włocławku Národní výstava psů všech plemen, a ani zde nechyběli cotonci.

Česká republika byla zastoupena díky synovi našeho Cartoonland's Apache, polskému psovi Grain Amour Batiskaj, alias Hakerovi.

Haker, který startoval ve třídě šampionů, v konkurenci s fenou ve třídě mladých, Orsou Białe Bursztynki, výstavu vyhrál, a získal tak ocenění BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 09. 2010

COTONLAND MÁ NOVÝ BANNER!!!

Na četné žádosti jsme pro Vás připravili banner CotonLandu, který je možné umístit na Vaše stránky.

Pokud si nechcete obrázek stahovat, stačí umístit následující kód do vašich stránek:

<a href="http://www.cotonland.cz/"> <img style="border: 0px solid" alt="CotonLand" src="http://www.cotonland.cz/img/banner_cotonland.gif" /></a>

Banner najdete i v kategorii O CotonLandu. Děkujeme všem, co na nás mají odkaz!!!

© Cotonland | Oznámení | 04.09.2010

NAŠE NEJMILEJŠÍ ZVÍŘE: LEDEN, ROK 2001: BÁRA A ŠON TESAŘÍKOVI

Bára a Ashon Klenot Toliary

Článek pana Arnošt Tabášek, který o zvířecí smečce manželů Tesaříkových vyšel v lednovém čísle časopisu Naše nejmilejší zvíře v roce 2001.

Muzikant, duše známé skupiny Yo-Yo Band, Richard Tesařík, má doma několik zvířat. Stala se dávno součástí rodiny. Kromě psa Šona je do pražského bytu v Dejvicích přivedl vrtkavý osud a možná i pořádná dávka štěstí. Mají se tady totiž dobře. U Tesaříků je nejen pravidelně krmí a venčí. Všichni je tady respektují a milují.

Kočka jménem Zuzana přišla z ulice. "Našla ji manželka v Podbabě u zdymadla, kam ji nejspíš někdo vyhodil. Třásla se a žalostně mňoukala. Tak skončila u nás. Vrátil jsem se z koncertní šňůry, otevřu byt a v předsíni seděla kočka a koukala se na mě," vzpomína Richard Tesařík. Kdysi jsem sice tvrdil, že zvířata do městských bytů nepatří, ale nakonec to dopadlo úplně jinak..." (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 04.09.2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BIALYSTOK, 28. 8. 2010

Guillaume

O víkendu 28. - 29. 8. 2010 proběhla v polském Bialystoku Mezinárodní výstava psů všech plemen, v rámci které s v sobotu 28. 8. 2010 předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Čtyři cotonky, kteří přijeli z polské chovatelské stanice Au Clair de la Lune, posoudil polský rozhodčí, pan Piotr Król.

Vítězem výstavy byl ziskem titulů CACIB a BOB vyhlášen pes ve třídě šampionů, Guillaume Beau Batiskaj, jehož tatínkem je český cotonek Cartoonland's Apache. Zároveň tím splnil podmínky pro přiznání titulu Interšampion (C. I. B.). Gratulujeme.

Krásný úspěch plemeno Coton de Tuléar zaznamenalo v odpoledních soutěžích. Nejprve se fenečka Au Clair de la Lune Ananonanona dostala do užšího výběru 6 psů v soutěži o titul junior BIS (Nejlepší mladý pes výstavy), a poté byl pár Guillaume Beau Batiskaj a Au Clair de la Lune Asha vyhlášen nejlepším párem výstavy!!! Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 08. 2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 29. 8. 2010

Arvin

I letošní výstavní léto bylo ukončeno Mezinárodní výstavou psů Interdog Bohemia, která proběhla 28. - 29. 8. 2010 na Krásné Louce v Mladé Boleslavi.

Z deseti přihlášených cotonků jich nakonec český rozhodčí, pan Petr Řehánek, posoudil devět - 5 psů a 4 feny.

Titul BOB získal pes, který nastoupil ve třídě šampionů, Arvin White Sleepy Hollow Ranch.

Děkujeme všem, kteří plemeno Coton de Tuléar reprezentovali v odpoledních soutěžích - v soutěži párů to byla Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees s Arvinem White Sleepy Hollow Ranch, v přehlídce nejlepších dorostenců sourozenci Adeline a Alechandro Coton Angels from Dolce, v soutěži o nejlepšího mladého psa Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees a konečně v BIG 9. FCI skupiny Arvin White Sleepy Hollow Ranch, který se dostal do užšího výběru šesti psů.

Na této výstavě fenečka Elaby Gathan du Castel de la Roche Aux Fees splnila podmínky pro titul Český Junioršampion a cotonci Archie Briliant z Madaskaru a Corcaroli Life Joy budou Čeští Šampioni. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 08. 2010

NAROZENINY NAŠICH COTONKŮ

Seznam narozenin našich cotonků

Připravili jsme pro Vás novou kategorii s kompletním seznamem narozenin našich cotonků.

Zatímco doposud byly zveřejněny pouze narozeniny v následujících dnech, díky této nové kategorii se můžete podívat na celý rok. U cotonků, které máme v databázi (tj. potkali jsme je na výstavách, nebo jsou to naši šikulové), můžete rozklikem zjistit i bližší informace.

V případě, že Váš miláček v našem seznamu chybí, použijte tento formulář k jeho registraci!!! Zaregistrovat můžete i celé své vrhy.

Odkaz na novou kategorii najdete hned pod aktuálními narozeninami cotonků!!!

© Cotonland | Oznámení | 28.08.2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RADOM, 22. 8. 2010

Elixir

V neděli 22. 8. 2010 se plemeno Coton de Tuléar předvedlo i na Národní výstavě psů v polském Radomu.

Cotonky zde zastupovali psi z polské chovatelské stanice The Sweetest Coton - pes českého původu, Elvis Reco Bohemia, a fenečka Elixir D'Amour du Castel de la Roche Aux Fees.

Ziskem titulů V1, CAJC a BOB výstavu vyhrála fena ve třídě mladých - Elixir D'Amour du Castel de la Roche aux Fees.

Elixir i Elvis se předvedli i v odpoledních soutěžích, a to v soutěži párů a v soutěži o BIG 9. FCI Skupiny.

Celkové výsledky z této výstavy včetně videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 08. 2010

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 21. - 22. 8. 2010

Chita-Van-El

I letos se ve slovenské Bratislavě ve dnech 21. - 22. 8. 2010 uskutečníla dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen, nazvaná Duodanube Bratislava.

V sobotu plemeno Coton de Tuléar posoudil srbský rozhodčí, pan Jovanovic Nemanja. Předvedla se mu jedna fena a jeden pes.

Nedělní rozhodčí, pan Jaroslav Matyas ze Slovenska, vybíral mezi třemi cotonky a titul BOB přidělil fence ve třídě mladých, jménem Chita-Van-El Best of Cotton neboli Elince.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 08. 2010

BLESK 17. 12. 1995: CHOMÁČ VATY CHODÍ PO DVOU

Brad Klenot Toliary alias Piko

Článek paní Daniely Kupsové, který o plemeni Coton de Tuléar vyšel v Nedělním Blesku 17. 12. 1995.

Možná, že i u vás Ježíšek chystá pod vánoční stromek košík a z něj v pravé chvíli vyleze čtyřnohá chlupatá kulička. Ať to bude kterékoliv plemeno a nebo jen obyčejný voříšek, měli byste mu hned ve vůni jehličí slíbit, jak skvěle o něj budete pečovat. Třeba tím živým překvapením bude Coton de Tulear S tímto plemenem se čím dál tím častěji setkáváte v inzerátech a leckdy následuje ještě dovětek - bavlníkový pes. Většina lidí není ani s tímto bližším sdělením o nic moudřejší, a tak jsme se zaradovali, když nám čtenáři Jan a Simona Krausovi ze Šumperka poskytli o svých miláčcích podrobnější informace.

Nikdo ovšem není stoprocentně schopen potvrdit, ani Krausovi ne, jak toto plemeno vzniklo. A tak vezměme za vděk legendou, podle níž kolem roku 1500 ztroskotala u břehů Madagaskaru obchodní loď, na jejíž palubě cestovali i pejskové z rodu bišonků. Na lodi měli povinnost likvidovat hlodavce, což svědčí o tom, že tento malý chumáč vaty není jen ozdoba pohovek, ale udatný hrdina... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 19.08.2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SOPOT, 15. 08. 2010

Au

O víkendu 14. - 15. 8. 2010 v polském Sopotu proběhla mezinárodní výstava psů všech plemen, cotonci se na ní předvedli v neděli 15. 8. 2010.

Šest zástupců plemene Coton de Tuléar posoudil gruzijský rozhodčí, pan Iuza Beradze.

Titul BOB získala polská fena v mezitřídě, Au Clair de la Lune Aqua.

Na této výstavě polská fenka Au Clair de la Lune Akaba splnila podmínky pro přiznání titulu polská junioršampionka a polský pes Au Clair de la Lune Juevo de Amor, jehož tatínkem je Elvis Reco Bohemia, se stal polským šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 08. 2010

MORAVSKOSLEZSKÝ DEN 9. 10. 2000: KRÁL BESKYD

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Článek paní Jany Paštikové, který o chovateli cotonků, panu Petru Štulírovi, vyšel 9. 10. 2000 v deníku Moravskoslezský den.

PETR ŠTULÍR JE JEDEN Z MÁLA LIDÍ, KTEŘÍ MAJÍ BAVLNÍKOVÉ PSY

Když před pár lety sledoval Petr Štulír z Ostravy televizi, do oka mu padl bílý pejsek, jenž účinkoval v reklamě. Aniž by tušil výjimečnost existence tohoto plemene, začal Štulír pátrat v časopisech a inzerátech. Dnes už mu doma poskakují dokonce tři vytoužení psi. Nakonec totiž bavlníkového psa, který je bílý jako sníh a velký asi jako maltézáček, objevil, stal se jedním z mála lidí v republice, kteří ho vlastní, a nyní už vychovává i jeho potomstvo.

"Neměl jsem ponětí, že hledám zcela ojedinělé plemeno, ale úsilí stálo za to. Matka dvou štěňat Felon má opravdu srst jako bavlnu a je neuvěřitelně hodná, chytrá a přítulná. Tenkrát jsem si ji pořídil i se psem, ale toho mi ukradli. Předpokládám, že to bylo na zakázku, proto si je všechny tři teď úpěnlivě hlídám," říká Štulír, zatímco se mu tři bílá chlupatá stvoření snaží vecpat do klína.... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 14.08.2010

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY CHOVATELE!!!

Důležité upozornění z veteriny

Vážení přátelé a chovatelé,

v řádu několika málo měsíců zpětně se nejen ve světě, ale i u nás objevil nový kmen Parvoviru, který je poměrně agresivní a je schopen infikovat i štěňata po prvním očkování. Úmrtnost infikovaných jedinců se blíží 100% u štěňat a cca 60 % u dospělců.

Máme potvrzeny konkrétní případy z USA, kde infekce propukla již v květnu, posledním doloženým případem je uhýn celého vrhu štěňat ve Slovinsku. V ČR již byly zaznamenány případy úhynu štěňat, bohužel konkrétní informace a výsledky pitev jsou tabuizovány. Infekce probíhá perakutně (velmi rychle) a terapeutické možnosti jsou téměř nulové.

Více se dozvíte v kategorii Oznámení.

© Cotonland | Oznámení | 11.08.2010

LitvaVÝSTAVNÍ VÍKEND V DRUSKININKAI, 6. - 8. 8. 2010

Au

Ve dnech 6. - 8. 8. 2010 v litevském Druskininkai proběhlo hned několik výstav. Plemeno Coton de Tuléar na páteční Mezinárodní výstavě psů a poté i v neděli na Klubové výstavě psů společenských plemen.

Česká republika byla zastoupena díky polským potomkům našich cotonků Elvise Reco Bohemia a Cartoonland's Apache, kteří přijeli z polské chovatelské stanice Au Clair de la Lune.

Na páteční mezinárodní výstavě se holandskému rozhodčímu, panu Hansi Boelaarsovi, předvedli 3 cotoni. Titul BOB získala polská fena v mezitřídě, Au Clair de la Lune Aqua.

Na nedělní klubové výstavě společenských plemen německá rozhodčí, paní Dagmar Klein, posoudila 7 zástupců tohoto plemene. Titul BOB přidělila synovi Elvise Reco Bohemia, polskému psovi v mezitřídě, Au Clair de la Lune Juevo de Amor. Krásný úspěch zde poté zaznamenala polská fena Au Clair de la Lune Akaba, která byla vyhlášena Nejlepším mladým psem výstavy!!! Gratulujeme!!!

Během tohoto víkendu cotonci Au Clair de la Lune Juevo de Amor, Guillaume Beau Batiskaj a Mon Cheri znad Łydyni splnili podmínky pro přiznání titulu Litevský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 08. 2010

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA PÉČE O SRST COTONKA

Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje paní Evě Šalandové ze Salonu Avanti za přípravu tohoto článku o správné péči o srst cotonka.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O SRST COTONKA

Péče o srst cotonka není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Budete-li dodržovat pár základních pravidel, stane se pro vás hračkou… Odměnou vám bude krásný bílý pejsek, ze kterého budete mít radost nejen vy, ale obdivovat ho bude celé vaše okolí.

Základním prvkem péče o srst je česání. Jak často česat, čím a jakým způsobem, to jsou otázky, na které lze odpovědět vždy jen s přihlédnutím ke stáří konkrétního cotonka.

Kvalita srsti se totiž během prvních dvou let zásadním způsobem mění (viz body 1-3).

Tomu je třeba péči přizpůsobit. Neznalost tohoto faktu způsobuje majitelům cotonků nemalé starosti... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 07.08.2010

COTONEK V NOUZI - V PRAZE LIBNI SE NAŠEL "COTONEK"!!!

Ztracený cotonek

V úterý 3. 8. 2010 se v Praze Libni našel cca jeden a půl roku starý pejsek, zřejmě cotonek bez PP. Pejsek pravděpodobně není tetovaný ani čipovaný.

Na své páníčky (stávající nebo nové) čeká v Trojském útulku, kde se v současnosti přeléčuje. Je evidován pod číslem 1661/2010.

Bližší informace získáte na telefonních číslech útulku, 283 011 711 a 233 554 242, nebo na mailu upoz@mppraha.cz.

© Cotonland | Oznámení | 06.08.2010

POPRVÉ NA VÝSTAVU

Ilustrační obrázek

V tomto článku jsme se pokusili upozornit na chyby a poradit s případnými problémy, které Vás zřejmě potkají, když jedete na výstavu úplně poprvé.

1. Hlásíme se na výstavu

Prvním krokem nejspíše bude vyplnění a zaslání přihlášky. Většina výstav má dva termíny uzávěrek, lišící se pouze výší poplatku. Druhý termín obvykle končí cca 1 měsíc před konáním dané výstavy. O tom, zda jste se do daného termínu strefili, většinou rozhoduje datum poštovního razítka nebo odeslání e-mailu / faxu.

V seznamu termínů výstav najdete i odkazy na internetové stránky věnované jednotlivým výstavám. Na nich s cca tří měsíčním předstihem pořadatelé zveřejňují propozice (základní informace o výstavě včetně navrženého rozhodčího, termínů uzávěrek, poplatků, podmínek přihlášení a harmonogramu dané výstavy) a přihlášku - v dnešní elektronické době leckdy i ve formě internetového formuláře, případně v .pdf nebo .doc. Způsob přijímání přihlášek (mail, pošta, fax, internetový formulář) je vždy zveřejněn v propozicích... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 01.08.2010

DánskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRENAA, 25. 7. 2010

Monsieur

Ve dnech 23. - 25. 7. 2010 v Dánské Grenaa proběhly hned tři výstavy, kterých se zúčastnili i cotonci. Největší úspěch zaznamenali v neděli 25. 7. 2010 na Mezinárodní výstavě a to díky českému odchovu.

Dánský cotonek, Monsieur Aymon Ráj Karpat, který pochází z české chovatelské stanice, na nedělní mezinárodní výstavě s účastí 53 cotonků zaznamenal nádherný úspěch.

Kromě ohodnocení V1, CAJC, BOB junior se v odpoledních soutěžích umístil na krásném 3. místě v soutěži o nejkrásnějšího mladého psa výstavy (tj. 3. BIS junior). Gratulujeme.

Fotogalerii z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 08. 2010

11. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ZÁHOROVICE, 12. 9. 2010

Zveme Vás na 11. speciální výstavu plemene Coton de Tuléar, která se uskuteční v neděli 12. 9. 2010 v Záhorovicích.

Propozice: ZDE (.pdf)

Rozhodčí: pan Petr Řehánek, Česká Republika

1. uzávěrka přihlášek: 13. 8. 2010, 2. uzávěrka přihlášek: 27. 8. 2010

Součástí této výstavy bude i bonitace.

Pořatelem výstavy je Klub chovatelů plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 24.07.2010

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 18. 7. 2010

Honkey

O víkendu 17. - 18. 7. 2010 na Krásné Louce v Mladé Boleslavi proběhla tradiční Česká Národní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar se návštěvníkům představilo v neděli 18. 7. 2010.

Sedm cotonků, čtyři psy a tři feny, posoudila česká rozhodčí, paní Alena Košťálová.

Titul BOB získal pes ve třídě šampionů, Honkey Tonkey Reco Bohemia.

Na této výstavě cotonek Rocky z Jizerského Pekla ziskem titulu CAJC splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 07. 2010

MaďarskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SZOMBATHELY, 17. 7. 2010

Madame

Netradičně v sobotu 17. 7. 2010 se cotonci předvedli v rámci mezinárodní výstavy psů v maďarském Szombathely, která proběhla ve dnech 17. - 18. 7. 2010.

Účast zde byla na zdejší poměry pěkná - srbské rozhodčí, paní Anně Brankovič, se dohromady předvedlo sedm zástupců plemene Coton de Tuléar, přičemž čtyři z nich přijeli z České Republiky.

Titul BOB si do Německa odvezl pes ve třídě šampionů, Calvin vom Donauvillino, který na této výstavě zároveň splnil podmínky pro přiznání titulu Interšampion (C. I. B.).

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 07. 2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 11. 7. 2010

Au

O horkém víkendu, 10. - 11. 7. 2010, v polské Varšavě proběhla Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci se návštěvníkům ukázali v neděli 11. 7. 2010.

Česká republika byla mezi sedmi představiteli plemene Coton de Tuléar zastoupena polským cotonkem s českým původem, Elvisem Reco Bohemia a jeho synem, polským Au Clair de la Lune Juevo de Amor. Posoudil je lucemburský rozhodčí, pan Laurent Heinesche.

Titul BOB získala polská fenka ve třídě mladých, Au Clair de la Lune Aqua.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 07. 2010

COTONLAND SLAVÍ DRUHÉ NAROZENINY!!!

CotonLand slaví narozeniny!!!

CotonLand slaví své druhé narozeniny - 14. 7. 2010 to je to přesně dva roky, co byl spuštěn tento web věnovaný cotonkům!!!

Během druhého roku si ho prohlédlo přes 30 000 návštěvníků, přičemž návštěvy ze stejných IP adres se počítají maximálně 1 x denně a roboti zahrnuti nejsou. To v celkovém součtu dává pěknou návštěvnosti přes 50 000 za jeho existenci.

Byly zveřejněny dohledatelné výsledky výstav od roku 1999. Cotonci šikulové se nám moc hezky "rozrostli" a bezvadně hájili cotonkovské barvy na 21 akcích. Naše fotogalerie se rozrostly na 15 kategorií.

Během druhého roku se rozeběhly i akce určené speciálně pro cotonky. Na speciálním semináři Coton Dance se mohli páníčci naučit svoje pejsky roztancovat a na přátelském setkání chovatelů cotonků, 1. CotonLandím pikniku, jsme si vzájemně vyměnili zkušenosti s těmito chlupáčky.

Všem, co se svými příspěvky a fotkami zapojili do propagace cotonků pomocí těchto stránek, moc děkujeme - jen díky Vám všem je CotonLand tím, čím je.

© Cotonland | Oznámení | 14.07.2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ USTROŇ, 4. 7. 2010

Madame

V neděli 4. 7. 2010 proběhla v polské Ustroni v pořadí již 36. beskydská národní výstava psů všech plemen.

Cotonky zde zastupovaly dvě fenečky. Polská Coco Chanel Jurajska Kropeczka ve třídě štěňat a česká mladá fena Madame Avelaine Ráj Karpat.

Polský rozhodčí, pan Adam Ostrowski, naší fenečce udělil všechny možné tituly. Madame Avelaine Ráj Karpat si do České Republiky odvezla ocenění V1, CAJC, BOB junior a BOB a splnila tak i podmínky pro přiznání titulu Junioršampionka Polska. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 07. 2010

1. COTONLANDÍ PIKNIK, 25. - 27. 06. 2010

Poslední červnový víkend, 25. - 27. 6. 2010, v obci Škrdlovice proběhl 1. CotonLandí piknik neboli přátelské setkání chovatelů plemene Coton de Tuléar.

Útočištěm se v tyto dny 32 cotonkářům a 33 cotonkům stal Penzion Vysočina, který kromě ubytování poskytl i rozhlehlou oplocenou zahrádku na řádění.

V rámci pikniku proběhlo i několik bodovaných srandasoutěží. Nejposlušnější cotonek, Nejrychlejší cotonek, Nejšikovnější cotonek, Cotonek s nejšikovnějším páníčkem a Poznej svého cotonka. V součtu nejvíce bodů získala Beruška Bohemia von Nimes z chovatelské stanice Z Vraní Osady, a stala se tak první vítězkou Poháru CotonLandu.

Na pikniku byl hlasováním zúčastněných páníčků vyhlášen i Nejsympatičtější cotonek - tuto cenu získal Oliver Ráj Karpat.

Všem zúčastněným děkujeme za krásnou atmosféru, která na pikniku panovala a budeme se těšit na další ročník!!!

Výsledky soutěží, fotogalerii a video z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.07.2010

DánskoSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ KODAŇ, 26. 6. 2010

Cowboys

Ve dnech 24. - 27. 6. 2010 v dánské Kodani proběhl další ročník světové výstavy psů všech plemen. Více než 120 zástupců plemene Coton de Tuléar si návštěvníci mohli prohlédnout v sobotu 26. 6. 2010.

Posuzováním této prestižní soutěže byla pověřena švédská rozhodčí, paní Britta Roos-Börjeson. Titul BOB přidělila psovi ve třídě šampionů jménem Cowboy's Rio Bravo, který do Dánska přiletěl až z USA.

Z českých odchovů si na této výstavě nejlépe vedl v Dánsku žijící Monsieur Aymon Ráj Karpat, který v konkurenci 11 psů ve třídě mladých získal krásné ocenění V3. Stejné umístění, ale v mezitřídě, získal polský cotonek Cotonbrie Cavalli Just Cavalli, a to v konkurenci šesti cotonků. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 06. 2010

COTON DANCE - SEMINÁŘ DOGDANCINGU PRO COTONKY, 20. 06. 2010

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

V neděli 20. 6. 2010 v pražské Libuši proběhl první seminář tance určený speciálně pro cotonky - Coton Dance.

Do haly pro psy se sjelo 7 bavlníčků - Atrey z Kozlovické Zahrady, Bastien Winter Garden, Cukřík Chundelaté Kouzlo, Eldarro From Cotton Home, Fantasy Winter Garden, Kimberley Klenot Toliary a Oliver Ráj Karpat.

Pod dohledem trenérek dogdancingu - Veroniky Hynkové a Terezy Zůnové - se páníčci učili roztančit cotonky. Mimo jiné otočky doprava a doleva, slalom mezi nohama, úklona, podání pravé a levé tlapky, panáčkování, obcházení předmětu, obcházení páníčka, couvání atd.

Veronice i Tereze moc děkujeme za zprostředkování této možnosti a budeme se těšit na další seminář!!!

Fotogalerii z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 28.06.2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 20. 6. 2010

Eimi

O víkendu 19. - 20. 6. 2010 na brněnském výstavišti proběhl 44. ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen Intercanis CACIB FCI, cotonci se ukázali v neděli 20. 6. 2010.

Rakouské rozhodčí, paní Monice Blaha, se předvedli čtyři zástupci plemene Coton de Tuléar - 3 pejsci a jedna fenečka.

Slovenská fenečka ve třídě šampionů, Eimi Janus-Suzi, to pánské převaze "natřela", když ziskem titulů CACIB a BOB výstavu vyhrála.

Na této výstavě cotonek Aremi Madagaskarský Sen splnil podmínky pro přiznání titulu Klubový šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 06. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RACIBORZ, 13. 6. 2010

Madame

V neděli 13. 6. 2010 si návštěvníci polského Raciborze mohli prohlédnout i plemeno Coton de Tuléar - konala se zde národní výstava psů všech plemen.

Předvedli se zde dva mladí cotonci. Polský pes českého původu, Casper Jarbo, a česká fena Madame Avelaine Ráj Karpat.

Polský rozhodčí, pan Rafal First, tituly BOB junior a BOB přidělil české fenečce ve třídě mladých, Madame Avelaine Ráj Karpat.

Na této výstavě splnil polský pejsek Casper Jarbo podmínky pro přiznání titulu Polský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 06. 2010

NěmeckoNÁRODNÍ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA ERFURT, 12. - 13. 6. 2010

Elvis

O víkendu 12. - 13. 6. 2010 v německém Erfurtu proběhly hned dvě výstavy, na kterých jste mohli potkat cotonky - v sobotu národní a v neděli mezinárodní. Česká republika byla zastoupena díky polskému psovi s českým původem, Elvisovi Reco Bohemia.

V sobotu se na národní výstavě německému rozhodčímu, panu J. Eberhartovi, předvedli 4 zástupci plemene Coton de Tuléar. Titul BOB od něj získal pes ve třídě šampionů, Elvis Reco Bohemia.

Nedělní rozhodčí mezinárodní výstavy, pan H. Müller, učinil stejné rozhodnutí a vítězem vyhlásil opět polského šampiona Elvise Reco Bohemia.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 06. 2010

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR CHOTĚBOŘ, 12. 6. 2010

Honkey

Šestnáctou klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar hostil v sobotu 12. 6. 2010 Hotel u Zámku ve východočeské Chotěboři.

Česká rozhodčí, paní Zuzana Větvinská Vršecká, na této výstavě posoudila 32 cotonků - 14 pejsků a 18 feneček.

Titul BOB získal pes ve třídě vítězů, Honkey-Tonkey Reco Bohemia.

Na této výstavě byly zadány tituly Klubový Šampion a to fenečce Daisy Chundelaté Potěšení a pejskům Arvin White Sleepy Hollow Ranch a Bastien Winter Garden. Fenečka Iabojejika Přátelé Jetynky zde splnila podmínky pro přiznání titulu Česká Grandšampionka. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 06. 2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEŠNO, 6. 6. 2010

Grain

Mezinárodní výstava psů ve dnech 5. - 6. 6. 2010 proběhla i v polském Lešně. Plemeno Coton de Tuléar se zde prezentovalo v neděli 6. 6. 2010.

Polskému rozhodčímu, panu Piotrovi Królovi, se předvedl jediný cotonek - polský Grain Amoure Batiskaj, jehož tatínkem je náš Cartoonland's Apache.

Grain Amoure Batiskaj byl oceněn všemi možnými hodnoceními, tj. V1, CAC, CACIB a BOB. Tím na této výstavě dokončil podmínky pro přiznání titulu Interšampion (C. I. B.). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 06. 2010

DOGDANCING ZÁVODY O POHÁR PLATINUM NATURAL, 06. 06. 2010

Brad Klenot Toliary
Daisy Chundelaté Potěšení

V neděli 6. 6. 2010 se v pražské Libuši uskutečnil 1. roční dogdancing závodů O Pohár Platinum Natural. Nechyběli na něm ani dva zástupci plemene Coton de Tuléar - pejsek Brad Klenot Toliary (alias Piko) s paničkou Lucií Malinovou a fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou.

Piko s Luckou nastoupili v divizi C (Canine Freestyle) v kategorii Junioři - začátečníci. V konkurenci dalších tří tanečníků s paničkou vytancovali nádherné 1. místo.

Daisy s Terezou tancovaly hned ve dvou divizích - v divizi C (Canine Freestyle) v kategorii junioři - pokročilí a v divizi B (Heelwork to Music) v kategorii junioři - začátečníci. Obě kategorie vyhrály a v celkovém součtu bodů byly vyhlášeny nejlepším párem mezi juniory.

Lucii Malinové s Bradem Toliary i Tereze Zůnové s Daisy Chundelaté Potěšení moc gratulujeme k dalšímu úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Přijďte si tanec s cotonkem vyzkoušet i vy!!! V neděli 20. 6. 2010 se v pražské Libuši koná speciální seminář tance s cotonkem!!!

Video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.06.2010

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 6. 6. 2010

Arvin

Víkend 5. - 6. 6. 2010 byl výstavním i v České Republice. V západočeských Klatovech v těchto dnech proběhla Národní výstava psů, plemeno Coton de Tuléar se tak jako loni předvedlo v neděli 6. 6. 2010.

Čtyři přihlášené cotonky - jednoho pejska a tři fenečky - posoudil gruzinský rozhodčí, pan Iuza Beradze.

Výstavu ziskem titulů Národní vítěz a BOB vyhrál pes ve třídě šampionů, Arvin White Sleepy Hollow Rach.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 06. 2010

Slovenská RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 6. 6. 2010

Bastien

Na mezinárodní výstavě psů v Nitře, která se konala ve dnech 5. - 6. 6. 2010, se cotonci tradičně předvedli v neděli 6. 6. 2010.

Čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar posoudil nizozemský rozhodčí, pan Hans Van Den Berg. Titul BOB přidělil psovi ve třídě šampionů, Bastien Winter Garden.

Na této výstavě cotonek Cowley Túlavá Bavlnka splnil podmínky pro titul Slovenský Junioršampion a Bastien Winter Garden dokončil Slovenského Grandšampiona. Zároveň Bastien nastřádal dostatek bodů k přiznání titulu Klubový Šampion. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 06. 2010

SlovenskoKLUBOVÁ VÝSTAVA BKS NITRA, 5. 6. 2010

Eimi

V rámci Mezinárodní výstavy psů v Nitře se cotonci sešli i na speciální klubové výstavě Bichon Klubu Slovensko, která proběhla v sobotu 5. 6. 2010. Cotonci tu nechyběli - předvedli se českému rozhodčímu, panu Andrášovi Polgárovi.

Mezi 4 zástupci plemene Coton de Tuléar byl titul Klubový vítěz / vítězka zadám psovi ve třídě šampionů, Bastienovi Winter Garden a fenečnce ve třídě šampionů, Eimi Janus-Suzi. Ta také byla vyhlášena celkovou vítězkou se ziskem BOB.

V odpoledních soutěžích byl Cowley Túlavá Bavlnka v konkurenci plemen Bichon Havanese, Bichon a Poil Frise, Pettit Chion Lion a Bichon Bolognese vyhlášen nejlepším mladým psem výstavy. Gratulujeme!!!

Na této výstavě byli cotonci Bastien Winter Garden a Eimi Janus-Suzi oficiálně vyhlášeni klubovými šampiony BKS. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 06. 2010

Slovenská RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SENEC, 4. 6. 2010

Bastien

Již tradičním předvojem mezinárodní výstavy psů v Nitře je páteční národní výstava psů v nedalekém Senci. Letošek nebyl výjimkou, včetně účasti cotonků.

Srbskému rozhodčímu, panu Jonavicovi Nemanja, se předvedli čtyři zástupci plemene Coton de Tuléar. Vítězem BOB byl zvolen pes ve třídě šampionů, Bastien Winter Garden.

Cotonci měli zastoupení i v odpoledních soutěžích - v soutěži o BIG 9. FCI skupiny nás zastupoval Bastien Winter Garden, v soutěži párů se spojili Eimi Janus Suzi s Bastienem Winter Garden a Cowley Túlavá Bavlnka se v soutěži o nejmladšího mladého psa dostal do užšího výběru 10 psů. Všem děkujeme za reprezentaci.

Na této výstavě fenečka Madame Avelaine Ráj Karpat splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská Junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 06. 2010

Slovinsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PORTOROŽ, 29. - 30. 5. 2010

Guillaume

O víkendu 29. - 30. 5. 2010 proběhla dvoudenní mezinárodní výstava psů ve slovinském Portoroži. Cotonci se tu tedy ukázali v sobotu i v neděli.

Českou republiku po oba dni zastupoval slovinský pejsek českého původu, Monsieur Ames Ráj Karpat a polský pejsek Guillaume Beau Batiskaj, jehož tatínkem je český cotonek Cartoonland's Apache.

V sobotu se irské rozhodčí, paní Ann Ingram z Irlandii, předvedlo 9 zástupců plemene Coton de Tuléar. V neděli pak osum cotonků posoudila estonská rozhodčí, paní Ana Mesto. Obě dvě učinili stejné rozhodnutí - titul BOB přidělili polskému psovi ve třídě šampionů, Guillaume Beau Batiskaj.

Na této výstavě slovinský cotonek Monsieur Ames Ráj Karpat splnil podmínky pro přiznání titulu Slovinský Junioršampion a polská fenečka Mon Cheri Znad Lydyni splnila podmínky pro přiznání titulu slovinská Šampionka a Interšampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 06. 2010

ČERVEN - MĚSÍC VĚNOVANÝ COTONKŮM

Červen - měsíc cotonků

Červen by mohl být doslova pojmenovaný "Měsíc cotonka". Jsou na něj plánovány hned tři akce věnované těmto chlupáčkům :)

12. 6. 2010: Klubová výstava plemene Coton de Tuléar v Chotěboři se zadáváním titulů Klubový vítěz. Více o této výstavě najdete zde.

20. 6. 2010: Coton Dance - seminář dogdancingu pro cotonky, koná se v Praze. Prosíme všechny, co zvažují svojí účast, aby ji potvrdili organizátorům a zaslali přihlášky. Více o této akci včetně přihlášky a kontaktů zde.

25. - 27. 6. 2010: 1. CotonLandí piknik neboli přátelské setkání chovatelů cotonků. Jelikož už nechceme zbytečně účastníkům spamovat maily, prosíme, aby sledovali toto téma v diskuzi, konkrétně zde. Najdete zde nové zprávy o této akci včetně dotazů k programu apod.

Děkujeme a těšíme se na účastníky všech akcí.

© Cotonland | Oznámení | 30.05.2010

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KOMÁRNO, 22. - 23. 5. 2010

Eimi

O víkendu 22. - 23. 5. 2010 proběhla dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen i v maďarské části Komárna. Cotoci se zde předvedli v sobotu i v neděli.

Výstava proběhla v holčičích barvách. V sobotu se maďarské rozhodčí, paní Zsuzsanně Váczi-Balogh, ukázaly tři fenečky - vítězkou titulu BOB byla vyhlášena slovenská fenka Eimi Janus-Suzi ze třídy šampionů. V neděli taktéž maďarský rozhodčí, pan Sarkozy Gyula, titul BOB přidělil maďarské feňe ve třídě otevřené, Only You of Chesterfield. Titul BOB junior si do České Republiky přivezla fenečka Madame Avelaine Ráj Karpat.

Slovenská fenečka Eimi Janus-Suzi, jejíž rodiče pocházejí z České Republiky, na této výstavě splnila podmínky pro přiznání titulu Grandšampion Maďarska. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 05. 2010

HOP SEM - HOP TAM AGILITY ZÁVODY SEZEMICE, 23. 05. 2010

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

V neděli 23. 5. 2010 se v Sezemicích konaly tradiční agility závody Hop Sem - Hop Tam. Tak jako loni zde měli cotonci zastoupení - v kategorii Small zde vyběhl Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy s paničkou Lenkou Novákovou.

Čerstvě ostřihaný Teddy se v silné konkurenci rozhodně neztratil. V jumpingu doskákal na krásném šestnáctém místě z 38 a v agility byl dokonce jedenáctý ze stejného počtu závodníků.

Paničce Lence Novákové a Teddymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.05.2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BYTOM, 23. 5. 2010

Casper

V Polsku se v neděli 23. 5. 2010 konala národní výstava psů všech plemen, v neděli se zde ukázal také jeden polský cotonek - Casper Jarbo, který pochází z České Republiky.

Plemeno Coton de Tuléar na této výstavě posoudil polský rozhodčí, pan Rafal First.

Casper Jarbo získal všechna možná ocenění - V1, CAJC, BOB junior a BOB.

Tento zástupce cotonků se neztratil ani v odpoledních soutěžích - v soutěži nejkrásnějšího mladého psa se dostal do uzšího výběru 7 psů z 35 předvedených. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 05. 2010

Chorvatsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ UMAG, 22. - 23. 5. 2010

Monsieur

O víkendu 22. - 23. 5. 2010 se konala mezinárodní výstava psů i v chorvatském Umagu. Cotonky zde návštěvníci mohli obdivovat po oba dni, v sobotu i neděli.

Česká republika zde měla zastoupení v podobě svých odchovů - předvedl se tu slovniský pejsek Monsieur Ames Ráj Karpat a chorvatský pes Brian Malé Stádle.

Oba cotonci skvěle uhájili české barvy - v sobotu byl mezi čtyřmi zástupci plemene Coton de Tuléar vítězem BOB vyhlášen Brian Malé Stádle a Monsieur Ames Ráj Karpat byl BOB junior, v neděli pak mezi stejným počtem cotonků titul BOB vyhrál právě Monsieur Ames Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 05. 2010

2. NEOFICIÁLNÍ AGILITY S. O. S. ZÁVODY LOUNY, 15. 05. 2010

Qida z Jizerského Pekla alias Sendy

V sobotu 15. 5. 2010 v Lounech proběhl již druhý neoficiální S. O. S. agility závod na pomoc útulku v Jimlíně. Cotonci zde měli zastoupení - poprvé na závodní agility trávník vyběhla fenečka Qida z Jizerského Pekla alias Sendy.

Sendy se první start v začátečnících povedl - zdárně zdolala všechny překážky a doběhla až do cíle.

Paničce Janě Štysové i Sendy moc děkujeme za reprezentaci plemene a přejeme hodně štěstí do dalších závodů.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.05.2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 23. 5. 2010

Jaborano

Tradiční květnová výstava, mezinárodní výstava psů všech plemen v Litoměřicích, v tomto roce proběhla ve dnech 22. - 23. 5. 2010. Cotonci se tradičně ukázali v neděli 23. 5. 2010.

Celkem pět předvedených zástupců plemene Coton de Tuléar, 4 psi a jednu fenu, přijel z Polska posoudit rozhodčí Miroslaw Redlicki.

Výstavu ziskem titulů CACIB a BOB vyhrál pes ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 05. 2010

DENÍK PRÁVO 4. 2. 2003: DAFNÉ TEREZY DUCHKOVÉ

Tereza Duchková se svojí fenkou Dafné (fotka převzata z článku)

Článek paní Evy Sovové o Tereze Duchkové a její fenečce Dafné, který vyšel 4. 2. 2003 v deníku Právo.

DAFNÉ TEREZY DUCHKOVÉ JE BALZÁM NA STAROSTI

Prvního psa jsme si pořídili před dvěma lety. Dafné byla rodinné rozhodnutí," říká muzikálová hvězda Karlínského divadla Tereza Duchková. Její usměvavá a vždy dobře naladěná psí kamarádka doprovází svou paní do divadla i dabingového studia, kde dokáže čekat tiše jako pěna i několik hodin. "Není to ale žádný gaučák. Umí se pořádně vyřádit, je to i sportovní pes a báječný lék na všechny starosti," dodává herečka.

Přestože se Tereze Duchkové a její mamince odjakživa líbil West Highland White teriér, strýc jim to nakonec rozmluvil. "Teriér je náročný na výchovu. Strýc, který má psy od malička, nám doporučil volit něco rozumnějšího. Nakonec rozhodla náhoda. Šly jsme po pražské Vinohradské třídě a proti nám kráčela paní. Měla cotonka. Takového pejska jsem viděla poprvé. Byla to láska na první pohled," vypráví Tereza... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 22.05.2010

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA BRATISLAVA, 15. - 16. 5. 2010

Cotonbrie
Elvis Reco Bohemia

O víkendu 15. - 16. 5. 2010 se ve slovenské Bratislavě konala tradiční dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen, Springduodanube. Plemeno Coton de Tuléar tedy návštěvníci mohli obdivovat po oba dva dni.

Při sobotní výstavě, která byla zároveň kvalifikací na Crufts, se chorvatskému rozhodčímu, panu Damiru Skokovi, předvedlo šest cotonků z Čech, Polska i Slovenska. Titul BOB získal polský pes v mezitřídě, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Nedělní výstava byla zároveň 10. středovýchodoevropskou výstavou. Sedm předvedených zástupců plemene ohodnotil český rozhodčí, pan Petr Řehánek. Titul BOB zadal polskému psovi ve třídě šampionů, Elvis Reco Bohemia, který pochází z České Republiky.

Cotonci se neztratili ani v odpoledních soutěžích. Do Polska si pohár za 3. nejkrásnějšího dorostence výstavy odvezla fenečka Elixir D'Amour du Castel de la Roche aux Fees z chovatelské stanice The Sweetest Coton. Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene!!!

Na této výstavě splnil slovenský pejsek Coudy Jarbo podmínky pro přiznání titulu Slovenský junioršampion, polský pejsek Cotonbrie Cavalli Just Cavalli pro přiznání titulu Slovenský šampion, slovenská fenečka Eimi Janus-Suzi bude slovenská grandšampionka a česká fenečka Daisy Chundelaté Potěšení si může zažádat o titul Interšampion (C. I. B.). Všem gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 05. 2010

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ HRADEC KRÁLOVÉ, 15. 5. 2010

Ghost-Van

V sobotu 15. 5. 2010 v Hradci Králové proběhla v pořadí 40. krajská výstava psů všech plemen, jako obvykle se zde předvedli i cotonci.

Čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila česká rozhodčí, paní Alena Košťálová.

Krajským vítězem se rozhodnutím paní rozhodčí stal pes ve třídě otevřené, Ghost-Van Best of Cotton.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 05. 2010

AGILITY ZÁVODY ČESKOLIPSKÉ PALIČKOVÁNÍ, 08. 05. 2010

Budy z Vraní Osady

Na své první agility závody náš nový šikula, Budy z Vraní Osady alias Budíček, vyrazil do České Lípy - 8. 5. 2010 se zde konalo 6. českolipské paličkování - oficiální závody v agility.

Hned na prvních závodech o sobě Budíček dal vědět. V jumpingu se umístil na krásném 6. místě z 27 týmů a při zkouškách SA1 byl dokonce čtvrtý ze sedmi týmů!!!

Paničce i Budymu moc gratulujeme a děkujeme za bezvadnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar!!!

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.05.2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DOBRE MIASTO, 9. 5. 2010

Au

V neděli 9. 5. 2010 se v polském Dobrem Miastu uskutečnila 13. národní výstava psů, nechyběli zde ani cotonci.

Plemeno Coton de Tuléar před polskou rozhodčí, paní Annou Rogowskou, zastupovala polská fenečka - Au Clair de la Lune Aqua.

Aqua si z výstavy odvezla ohodnocení V1, CAJC, BOB junior a BOB. Odpoledne poté zaznamenala krásný úspěch v podobě nádherného 4. místa v BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 05. 2010

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ HLUČÍN, 8. 5. 2010

Cartoonland's Arizona Dream

V sobotu 8. 5. 2010 se v Hlučíně uskutečnila 15. slezská krajská výstava psů. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení díky cotonkům z chovatelské stanice Hraběnčin Ráj.

České rozhodčí, paní Libuši Ubrové, se ukázali dva cotonci - fenečka ve třídě veteránů, Hautania Anita Taura-Lan a pes ve třídě otevřené, Cartoonland's Arizona Dream.

Výstavu ziskem titulu Krajský vítěz vyhrál Cartoonland's Arizona Dream.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08.05.2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LODŽ, 2. 5. 2010

Only You My Lord znad Łydyni

Ve dnech 1. - 2. 5. 2010 se konala mezinárodní výstava psů všech plemen i v polském Lodži, plemeno Coton de Tuléar se předvedlo také v neděli 2. 5. 2010.

Čtyři předvedené cotonky, jednoho pejska a tři fenečky, posoudila britská rozhodčí, paní Brenda Banbury.

Výstavu ziskem titulů CAC, CACIB a BOB vyhrál polský pes ve třídě otevřené, Only You My Lord znad Łydyni.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04.05.2010

Slovenská RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BANSKÁ BYSTRICA, 2. 5. 2010

Eimi Janus-Suzi

V neděli 2. 5. 2010 ve slovenské Banské Bystrici proběhla Celostátní výstava psů všech plemen a to včetně cotonků.

Ze sedmi předvedených zástupců plemene Coton de Tuléar, kteří přijeli z České a Slovenské Republiky, vítěze vybírala polská rozhodčí, paní Krystyna Szulc.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrála slovenská fenečka ve třídě šampionů, Eimi Janus-Suzi, jejíž rodiče pocházejí z České Republice.

Na této výstavě se slečna Beáta Harsányiová s fenečkou Eimi Janus-Suzi umístila na nádherném 1. místě v Juniorhandlingu!!! Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03.05.2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 2. 5. 2010

Honkey Tonkey Reco Bohemia

Tradičně na přelomu dubna a května, tj. v tomto roce 1. - 2. 5. 2010, se konala jarní Mezinárodní výstava psů v pražských Letňanech. V rámci tohoto v pořadí již 19. ročníku se cotonci předvedli v neděli 2. 5. 2010.

Britskému rozhodčímu, panu Andreasovi Schemelovi, se ukázalo 10 zástupců plemene Coton de Tuléar - 6 pejsků a 4 fenečky.

Výstavu ziskem titulů CAC, CACIB a BOB vyhrál pes ze třídy otevřené, Honkey Tonkey Reco Bohemia .

Odpolední soutěže zahájila svým předtančením fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou. V soutěži párů nás zastupovala dvojice pana Houdka, Jaborano a Iabojejika Přátelé Jetynky, která se umístila na krásném 5. místě. Při výběru nejkrásnějšího veterána se náš zástupce, Sprightly Fellow's Never Say Never, dostal do užšího výběru a v soutěži o nejkrásnějšího psa 9. FCI se předvedl vítěz BOB Honkey Tonkey Reco Bohemia. Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa ze závěrečného předtančení naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02.05.2010

JARNÍ DOGDANCING ZÁVODY PRAHA, 01. 05. 2010

Daisy Chundelaté Potěšení

V letošním roce se naši cotonci tanečníci poprvé předvedli na jarních Super Dance Dog, které se konaly 1. 5. 2010 v Praze. Bílé barvy mezi 24 soutěžícími zastupovala fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou.

Děvčata se předvedla ve dvou závodních kategoriích - v Divizi A (Musical Dressage) v kategorii Beginners (začátečníci) a v Divizi D (Tanec se psem) v kategorii Advanced (pokročilí).

V divizi A se Daisy s Terezou umístily na krásném 2. místě ze čtyř soutěžících a v divizi D byly první!!!

Tereze Zůnové i Daisy Chundelaté Potěšení gratulujeme k dalšímu skvělému úspěchu a moc děkujeme za tradičně skvělou reprezentaci plemene.

Všem, kteří si tuto pro cotonky vhodnou disciplínu chtějí vyzkoušet, připomínáme, že 20. 6. 2010 se v pražské Libuši koná speciální seminář tance s cotonkem!!!

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.05.2010

PROSBA O POMOC - V PRAZE SE ZTRATILA FENEČKA

Evelína Vanilla Ice

Zejména Pražáci pozor!!! V neděli 25. 4. 2010 se v horní části parku Grébovka kolem 16. hodiny zaběhla sedmiměsíční fenečka plemene Coton de Tuléar slyšící na jméno Evelína.

Fenečka má bílou střapatou srst se znaky na uších a zádech. Na krku měla červený látkový obojek.

Kdybyste ji kdokoli viděl, kontaktujte, prosím, paní Lobodášovou - telefonní číslo 724 581 745.

Děkujeme.

© Cotonland | Oznámení | 26.04.2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 25. 4. 2010

Jaborano Přátelé Jetynky

Další českou mezinárodní výstavou byla výstava psů v Českých Budějovicích, která se konala o víkendu 24. - 25. 4. 2010. Plemeno Coton de Tuléar se ukázalo tradičně v neděli 25. 4. 2010.

Celkem osm přihlášených cotonků (4 pejsky a 4 fenečky) posoudila česká rozhodčí, paní Jaroslava Ovesná.

Výstavu ziskem titulů CAC, CACIB a BOB vyhrál pes ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Na této výstavě měli cotonci zastoupení i v juniorhandlingu starší kategorie, a to díky fenečce Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou. Holky zabojovaly, což jim vyneslo nádherné 2. místo. Oběma děkujeme za skvělou reprezentaci!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25.04.2010

16. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR CHOTĚBOŘ, 12. 6. 2010

Srdečně zveme všechny příznivce plemene Coton de Tuléar na 16. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se uskuteční v sobotu 12. 6. 2010 na zámku Chotěboř.

Na výstavu jsou zváni všichni milovníci tohoto plemene - ať už ti, kteří svého cotonka přihlásí a budou vystavovat, tak i diváci, kteří se chtějí přijet podívat na spoustu bílých chlupáčků pohromadě.

Propozice: ZDE (.pdf)

Rozhodčí: paní Zuzana Větvinská Vršecká, Česká Republika

Pořatelem výstavy je Klub chovatelů plemene Coton de Tuléar.

Více informací o akci nalezente zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 24.04.2010

RumunskoDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SATU MARE, 17. - 18. 4. 2010

Grain Amoure Batiskaj

I na dvoudenní výstavě psů v Rumunském Satu Mare, konané ve dnech 17. - 18. 4. 2010, mohli diváci obdivovat plemeno Coton de Tuléar, a to v sobotu i v neděli.

Jediným přihlášeným zástupcem plemene byl polský cotonek Grain Amoure Batiskaj, známý též jako Haker, jehož tatínkem je český pejsek Cartoonland's Apache.

Grain Amoure Batiskaj zaujal oba rozhodčí, Cristiana Stavarache i Janiki Steinbocka - z Rumunska si odvezl ocenění 2 x CAC, 2 x CACIB, 2 x nejlepší pes a 2 x BOB.

Grain Amoure Batiskaj na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Šampion Rumunska a rumunský Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21.04.2010

SlovinskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MARIBOR, 17. 4. 2010

Monsieur Ames Ráj Karpat

O víkendu 17. - 18. 4. 2010 se ve slovinském Mariboru a nedalekém Pohorje konala dvoudenní mezinárodní výstava psů. Cotonci se zde ukázali po oba dni.

V sobotu do výstavního kruhu ve třídě mladých nastoupil i slovinský pejsek českého původu, Monsieur Ames Ráj Karpat. Slovinská rozhodčí, paní Olga Šinko Kupriyanova, mu udělila titul CAJC.

Vítězem se ziskem ocenění BOB stal slovinský pes v mezitřídě přihlášený pod jménem Amore.

Sobotní výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21.04.2010

COTON DANCE - SEMINÁŘ DOGDANCINGU PRO COTONKY, 20. 06. 2010

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Cotonci se poslední dobou v dogdancingu/tanci se psem začínají čím dál tím víc prosazovat. A není to jen tak náhodou. Tito malí bavlníčci jsou totiž moc šikovní a baví je dělat různé triky a přitom potěšit páníčka. Přiveďte i svého cotonka a pojďte si zkusit pár cviků z tance se psem. Třeba právě ve Vás a Vašem pejskovi se skrývá skvělý tým.

Termín: Neděle 20. 6. 2010 od 14 do 17 hodin

Místo konání: Hala pro psy (V Lužích 818, Praha 4 – Libuš)

Přihláška a propozice: .doc nebo .pdf.

Rozhodnete-li se přihlásit na seminář, uděláte radost sobě i svému bavlníčkovi.

Více informací o akci nalezente zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 14.04.2010

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Alma From Cotton Home
Sprightly Fellow's Game Over

Velmi smutné události zasáhly v posledních čtrnácti dnech náš svět cotonků.

Ve středu 31. 3. 2010 náhle zemřela fenečka Alma From Cotton Home z chovatelské stanice Coton Lucky Dog ve tři a půl letech. I přes svůj krátký život se svou vždy pozitivní náladou a typickým úsměvem zaryla hluboko do srdíček všech, co se s ní potkali.

Dnes, 13. 4. 2010, nás opustil další skvělý cotonek, krycí pes z chovatelské stanice Reco Bohemia, Sprightly Fellow's Game Over alias Piko, který radost svému okolí rozdával 10 a půl roku. Byl šampionem několika států a tatínkem mnoha cotonků, kteří pobíhají po celém světě.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast páníčkům obou cotonků.

© Cotonland | Oznámení | 13.04.2010

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA OSTRAVA, 11. 4. 2010

Aremi Madagaskarský Sen

O víkendu 10. - 11. 4. 2010 se konala i Národní výstava psů všech plemen v Ostravě. Plemeno Coton de Tuléar si návštěvníci mohli prohlédnout v neděli 11. 4. 2010.

Pět předvedených cotonků posoudila česká rozhodčí, paní Zdena Jílková. Ukázali se jí tři psi a dvě fenečky.

Titul BOB získal pejsek ve třídě vítězů, Aremi Madagaskarský Sen.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11.04.2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA NOWY DWÓR MAZOWIECKI, 10. 4. 2010

Elvis Reco Bohemia

V sobotu 10. 4. 2010 se nedaleko polského Legionowa, v Novém Dworu Mazowiecky, konala Národní výstava psů, na které jste mohli vidět i plemeno Coton de Tuléar.

Předvedlo se zde celkem 8 cotonků - čtyři pejsci a čtyři fenečky. Všichni přijeli z Polska.

Titul BOB získal polský pejsek ze třídy šampionů, Elvis Reco Bohemia.

Elvis Reco Bohemia, který pochází z České Republiky, zaznamenal krásný úspěch i v odpoledních soutěžích. Umístil se na nádherném 3. místě v BIG 9. FCI. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11.04.2010

NěmeckoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DRÁŽĎANY, 10. 4. 2010

Daisy Chundelaté Potěšení

V německých Drážďanech se ve dnech 10. - 11. 4. 2010 uskutečnila Mezinárodní výstava psů všech plemen, přičemž cotonci, včetně dvou českých zástupců, se předvedli v sobotu 10. 4. 2010.

Plemeno Coton de Tuléar zde zastupovali čtyři představitelé - dva psi a dvě feny. Z České Republiky přijel pejsek Jaborano Přátelé Jetynky a fenečka Daisy Chundelaté Potěšení.

Jaborano ani Daisy nám rozhodně ostudu neudělali - rozhodnutím německého rozhodčího, pana Wilfrieda Pepera, oba dva získali ocenění CACIB a Daisy Chundelaté Potěšení byla ziskem titulu BOB vyhlášena vítězkou plemene.

Na této výstavě Jaborano Přátelé Jetynky splnil podmínky pro přiznání titulu Interšampion (C. I. B.). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11.04.2010

MaďarskoDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MISKOLC, 3. - 4. 4. 2010

Eimi Janus-Suzi

O velikonočním víkendu, tj. 3. - 4. 4. 2010, se v maďarském Miskolci konala dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonky jste tedy mohli vidět po oba dni.

Plemeno Coton de Tuléar bylo v sobotu zastoupeno třemi předvedenými fenkami, v neděli se poté ukázaly fenky dvě. Českou Republiku reprezentovala slovenská fenečka s českými rodiči, Eimi Janus-Suzi.

Eimi Janus-Suzi byla rozhodnutím německé rozhodčí, paní Arne Foss (sobota), i slovenského rozhodčího, pana Miroslava Guniše (neděle), vyhlášena vítězkou plemene a z obou dní si tedy domů odvezla titul BOB.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05.04.2010

1. ZÁVOD MALÝCH PLEMEN O PARDUBICKÝ PERNÍK, 03. 04. 2010

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

O velikonoční sobotě naši cotonci šikulové nezaháleli - Brutus Chundelaté Kouzlo, kterého znáte jako Teddyho, s paničkou Lenkou Novákovou vyrazil na 1. závod malých plemen dle Národního zkušebního řádu (NZŘ) O Pardubický Perník, konaný v Pardubicích - Nemošicích.

Teddy soutěžil v kategorii ZZO (tedy zkouška základní ovladatelnosti), kde opravdu skvěle hájil cotoní barvy. Umístil se totiž na krásném 3. místě!!!

Teddíkovi i paničce moc děkujeme za bezvadnou reprezentaci v této pro cotonky netradiční disciplíně a držíme palce do dalších závodů!!!

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.04.2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KATOWICE, 28. 3. 2010

Madame Avelaine Ráj Karpat

O víkendu 27. - 28. 3. 2010 se pořádala i mezinárodní výstava psů v polských Katowicích, ani zde cotonci nechyběli - předvedli se v neděli 28. 3. 2010.

Plemeno Coton de Tuléar zde zastupoval mladý polský pes českého původu, Casper Jarbo, a česká mladá fenečka Madame Avelaine Ráj Karpat.

Titul BOB si rozhodnutím španělské rozhodčí, paní Anny Mesto Martin, do České Republiky odvezla mladá fenečka Madame Avelaine Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28.03.2010

Slovenská RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 28. 3. 2010

Bastien Winter Garden

V neděli 28. 3. 2010 se v rámci Národní výstavy psů všech plemen, která se konala ve dnech 27. - 28. 3. 2010 ve slovenské Nitře, předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Účast byla tradičně česko-slovenská. Slovenskému rozhodčímu, panu Vladimírovi Javorčíkovi, se celkem předvedli čtyři psi a dvě fenečky.

Titul BOB vyhrál cotonek ve třídě otevřené žijící v Praze, Bastien Winter Garden.

Bastien Winter Garden na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Šampion krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28.03.2010

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 2004/6: COTON DE TULÉAR

Ilustrační obrázek

Článek paní Michaely Šimůnkové, který o plemeni Coton de Tuléar vyšel ve 4. čísle časopisu Pes Přítel Člověka v roce 2004.

Je typickým představitelem společenského plemene. I přesto, že se řadí mezi málopočetná plemena, dobyl si díky své velmi přátelské povaze mnoho lidských srdcí a získal si sympatie lidí na celém světě. Právě proto má mnoho přívlastků, například: antidepresivní psík, bavlníček, bavlníkoví psík. Při procházce v parku zaujme rozevlátý cotonek hodně lidí nejenom díky své přátelské povaze, ale i díky svému neodolatelnému šarmu a komediálním kouskům.

Název tohoto psíka zní velice exoticky, stejně jako jméno ostrova Madagaskar, ze kterého pochází. Minulost cotonka je zahalena tajemstvím a o jeho historii holují jen legendy. Ale jak získal své jméno? Hlavním důvodem bylo asi to, že cotonek se nejvíce pohyboval v okolí bavlníkových plantáží... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 27.03.2010

1. COTONLANDÍ SOUTĚŽ - COTONCI OČIMA DĚTÍ

Cotonci očima dětí

Vyhlašujeme 1. CotonLandí soutěž pro děti!!! Zasílejte nám jejich grafické stvárnění toho, jak ony vidí cotonky!!!

Podmínky soutěže

- Soutěž je určena pro děti do 15-ti let.
- Použít je možné všechny techniky - tužky, uhel, pastelky, fixy, vodovky, tempery... nepřípustné jsou fotografie.
- Každý se může zúčastnit s maximálně 3 obrázky.
- Obrázky zaslané v elektronické podobě musí být o velikosti minimálně 600 x 450 px.
- Společně s obrázkem musí být zasláno jméno a věk autora.

Soutěž probíhá do 31. 8. 2010. Nezávislou porotou poté bude do 30. 9. 2010 vybrán vítěz, který získá drobnou cenu.

© Cotonland | Oznámení | 11.03.2010

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRAZ, 7. 3. 2010

Bud Spencer of Daliara

O víkendu 6. - 7. 3. 2010 se uskutečnila Mezinárodní výstava psů v rakouském Grazu, na které samozřejmě nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar - vidět jej návštěvníci mohli v neděli 7. 3. 2010.

Česká republika byla mezi 14 předvedenými cotonky zastoupena slovenskou fenečkou s českými rodiči, Eimi Janus Suzi. Ta na výstavě v zahraniční konkurenci získala krásné ocenění CAC a CACIB.

Titul BOB rozhodnutím rakouské rozhodčí, paní Hany Ahrens, získal pes ve třídě šampionů, Daniele von Donavillino.

Za zmínku určitě stojí krásný úspěch rakouského psa jménem Bud Spencer of Daliara, který byl v odpoledních soutěžích vyhlášen 3. nejlepším dorostencem výstavy.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09.03.2010

ZVÍŘATA 03/2002: COTON DE TULÉAR

Ilustrační obrázek

Článek paní Michaely Šimůnkové a Věry Jandové, který o plemeni Coton de Tuléar vyšel ve 3. čísle časopisu Zvířata v roce 2002.

COTON DE TULÉAR - BAVLNÍKOVÝ PSÍK Z MADAGASKARU

Název tohoto psíka nám zní velice exoticky, tak jako jméno ostrova Madagaskar, z kterého tento psík pochází. Ale jak získal své pojmenování? Hlavním důvodem bylo asi to, že cotonek se pohyboval nejvíce v okolí bavlníkových plantáží, a jedním z důvodů také bylo, že hlavním vývozním artiklem Madagaskaru byla bavlna. Ale tou nejdůležitější příčinou bylo to, že strutkura jeho srsti je podobná bavlníkovému chmýří a její barva je podobná plodům bavlníku, které jsou bílé se žlutavým až hnědým nádechem. Tím jsme objasnili jméno coton, ale proč součástí jeho jména je de Tuléar? Na to je jednoduchá odpověď. Protože cotonek pochází z madagaskarského města Toliara, francouzsky Tuléar... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 07.03.2010

SlovinskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ CELJE, 21. 2. 2010

Canin From Cotton Home

V neděli 21. 2. 2010 se konala národní výstava psů všech plemen ve Slovinském Celje. Návštěvníci se zde mohli pokochat i plemenem Coton de Tuléar.

Mezi jedenácti přihlášenými cotonky měla Česká Republika zastoupení díky slovinské fenečce českého původu, Canin From Cotton Home. Ta v mezitřídě obdržela krásné ocenění V1, CAC.

Slovinský rozhodčí, pan Želku Gajiču, titul BOB přidělil slovinské fenečce ve třídě mladých, Carpe Vita Chunga Lunga.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06.03.2010

SVĚT PSŮ, 09/1999: COTON DE TULÉAR

Ilustrační obrázek

Článek paní Michaely Šimůnkové, který o plemeni Coton de Tuléar vyšel v 9. čísle časopisu Svět Psů v roce 1999.

COTON DE TULÉAR - BAVLNÍKOVÝ PES Z MADAGASKARU

Země původu

Zemí původu tohoto plemene je malebný ostrov Madagaskar v Indickém oceánu, který se nachází asi 400 km od východního pobřeží Afriky. Madagaskarské pobřeží je od afrického kontinentu odděleno Mosambickým průlivem. Je to ostrov bavlníkových a rýžových polí, koření, orchidejí a banánových plantáží. Je známý různorodou krajinou, protože se zde můžeme setkat s deštnými pralesy, s chladným horským podnebím, se savanou, ale i s naprosto vyprahlou oblastí. Na jihu ostrova u Mysu sv. Marie jsou dokonce i vysoké písečné duny. Dlouhou dobu byl Madagaskar francouzskou kolonií... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 28.02.2009

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BYDGOSZCZ, 13. 2. 2010

Guillaume Beau Batiskaj

O Valentýnském víkendu, 13. - 14. 2. 2010, proběhla v polském Bydgoszczi 6. valentýnská národní výstava psů a 1. noční valentýnská národní výstava psů. Cotonky si tak návštěvníci mohli prohlédnout hned dvakrát.

Česká Republika byla mezi třemi předvedenými zástupci plemene Coton de Tuléar zastoupena díky synovi našeho Cartoonland's Apache, polskému Guillaume Beau Batiskaj. Ten také rozhodnutím obou polských rozhodčí, Jerzyho Olszewskiho i Macieje Kozbera, výstavu ziskem 2 x BOB vyhrál.

Na této výstavě cotonek Au Clair de la Lune Juevo de Amor (tatínek Elvis Reco Bohemia) splnil podmínky pro přiznání titulu Polský Junioršampion a Guillaume Beau Batiskaj se stal polským Šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27.02.2010

BulharskoDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SOFIE, 20. - 21. 2. 2010

Cartoonland's Arizona Dream

O víkendu 20. - 21. 2. 2010 se konala i dvoudenní mezinárodní výstava psů v Bulharské Sofii. Cotonky zde tedy bylo možné vidět po oba dni.

Plemeno Coton de Tuléar zde zastupoval pouze jeden pejsek, český cotonek Cartoonland's Arizona Dream. Ten se také rozhodnutím sobotní rozhodčí, paní Marie Tzanevy z Bulharska, i nedělního rozhodčího, pana Ivana Dimitrova z Bulharska, stal vítězem plemene ziskem titulů V1, CAC, CACIB, BOB po oba dni.

Cartoonland's Arizona Dream na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulů Národní šampion republiky Bulharsko, Grand Šampion republiky Bulharsko a Balkánský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24.02.2010

Slovenská RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PREŠOV, 20. 2. 2010

Bastien Winter Garden

Netradičně v sobotu 20. 2. 2010 se plemeno Coton de Tuléar ukázalo v rámci Mezinárodní výstavy psů ve slovenském Prešově, která se konala o víkendu 20. - 21. 2. 2010.

Účast zde byla doslova mezinárodní - mezi třemi cotonky, kteří se předvedli běloruské rozhodčí, paní Svetlane Rajduk, jeden přijel z Polska, jeden z České Republiky a jedna ze Slovenska.

Vítězem plemene se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě otevřené, Bastien Winter Garden.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20.02.2010

NAŠE NEJMILEJŠÍ ZVÍŘE: KVĚTEN, ROK 2001: JAKO Z BAVLNKY

Ilustrační obrázek

Článek paní Gabriely Převrátilové, který o plemeni Coton de Tuléar vyšel v květnovém čísle časopisu Naše nejmilejší zvíře v roce 2001.

Kde se vzala roztomilá bílá kulatá a chlupatá klubíčka s vznešeným názvem Coton de Tuléar, která se v Čechách začala chovat až v roce 1991? Jejich původ je poněkud zastřený. Ví se, že pocházejí z ostrova Madagaskar. Tam se bavlny vždycky urodilo tolik, že se stala vývozním artiklem. Jestli však inspirovala k pojmenování psíka, jehož srst bavlníkové chmýří připomíná, není zcela jasné.

Stejně jako to, jak se psi na ostrov dostali. Legenda o dvou cotonech, kteří se kdysi dávno zachránili jako jediní ze ztroskotané lodi a doplavali až k městu Toliary (francouzsky Tuléar) se hezky poslouchá, nicméně nic ji nedokládá... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 14.02.2010

Česká RepublikaDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 6. - 7. 2. 2010

Elvis Reco Bohemia
Arvin White Sleepy Hollow Ranch

O víkendu 6. - 7. 2. 2010 se již podruhé v Brně konala dvoudenní mezinárodní výstava psů pořádaná Českomoravskou Kynologickou Unií (ČMKU), DUO-CACIB Brno. Cotonci se tedy předvedli po oba dni.

V sobotu 6. 2. 2010 se české rozhodčí, paní Ing. Aleně Košťálové ukázalo sedm zástupců plemene Coton de Tuléar, přičemž dva z nich přijeli z Polska. Titul BOB získal polský pejsek českého původu, Elvis Reco Bohemia.

V neděli 7. 2. 2010 se pousuzování plemene Coton de Tuléar zhostila taktéž česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová. Mezi 9 zástupci plemene Coton de Tuléar vítězem titulu BOB zvolila českého pejska, Arvina White Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě český cotonek Arvin White Sleepy Hollow Ranch a polský cotonek Elvis Reco Bohemia splnili podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06.02.2010 | Aktualizováno 10. 2. 2010

NOVÁ VÁNOČNÍ FOTOGALERIE

Nová vánoční fotogalerie

Vánoce skončily více než před měsícem a tak už zajisté máte vyvolané všechny fotečky vašich miláčků :) A právě proto přicházíme s novou Vánoční fotogalerií, kterou si můžete prohlížet tady!!!

Na obrázky vašich miláčků u stromečků, trhajících dárky nebo jinak vánočně laděné fotky se těšíme na tradiční adrese fotogalerie@cotonland.cz.

Nově také ve fotogalerii najdete kategorii se seznamem fotogalerií z akcí cotonků šikulů.

© Cotonland | Oznámení | 04.02.2010

Slovenská RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TRENČIN, 23. 1. 2010

Arvin White Sleepy Hollow Ranch

První výstavou na Slovensku byla jako obvykle Mezinárodní výstava psů v Trenčíně, uspořádaná o víkendu 23. - 24. 1. 2010. Cotonci se tentokrát předvedli už v sobotu 23. 1. 2010.

Posuzování 6 zástupců plemene Coton de Tuléar se stejně jako před čtrnácti dny v Olomouci ujala česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová.

Vítězem plemene se ziskem titulu BOB stal český cotonek v otevřené třídě, Arvin White Sleepy Hollow Ranch. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23.01.2010

1. COTONLANDÍ PIKNIK, 25. - 27. 06. 2010

1. cotonlandí piknik

Zveme Vás na 1. CotonLandí víkendový piknik, který se uskuteční o víkendu 25. - 27. 6. 2010 v Penzionu Vysočina ve Škrdlovicích nedaleko Žďáru nad Sázavou!!!

Zváni jsou všichni!!! Malí, velcí, tlustí, tencí, barevní i celobílí, chlupatí i ostříhaní, chovní i mazlíci!!! Jedinou podmínkou je být klinicky zdravý s platným očkováním na parvovirózu a vzteklinu – při prezenci cotonci starší 3 měsíců musí předložit platný očkovací průkaz nebo pet-pas.

Přihláška na piknik: ZDE (.doc), Propozice: ZDE (.pdf)

Více informací o pikniku nalezente zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 18.01.2009

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC, 10. 1. 2010

Jaborano Přátelé Jetynky

Výstavní sezónu v České republice letos tradičně zahájila Hanácká národní výstava psů v Olomouci. V rámci pátého ročníku této výstavy, který se konal ve dnech 8. - 10. 1. 2010, se cotonci předvedli v neděli 10. 1. 2010.

Pět zástupců plemene Coton de Tuléar posoudila česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová. Titul BOB přidělila psovi ve třídě vítězů, Jaboranovi Přátelé Jetynky.

Na této výstavě cotonci Áres Lovčice Morava a Kimberley Klenot Toliary splnili podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion, fenečka Daisy Chundelaté Potěšení splnila podmínky pro Českou Šampionku a Jaborano Přátelé Jetynky si může zažádat o titul Český Grandšampion. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10.01.2010

NOVOROČNÍ VEČERNÍ AGILITY DVOJZKOUŠKY BŘEZINĚVES, 01. 01. 2010

Brad Klenot Toliary alias Piko

Naši cotonci zahájili nový rok sportovně - Brad Klenot Toliary, známý jako Piko, se s paničkou Lucií Malinovou zúčastnili Novoročních večerních agility dvojzkoušek, které se konaly v pražské Březiněvsi.

Rok 2010 Piko s paničkou zahájili úspěšně - v obou zkouškách doběhli na krásném 4. místě z devíti soutěžících v kategorii SA1 a pokaždé byli hodnoceni známkou výborně.

Paničce i Pikovi moc gratulujeme a všem našim sporťákům přejeme stejně úspěšné vykročení do roku 2010!!!

Video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.01.2010

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz