COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2011

PŘEJEME VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2012!!!

Všem přátelům cotonků i jim samotným přejeme krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2012, plný zdraví a krásných zážitků s Vašimi chlupáčky.

A protože CotonLand jsou všichni, co mají rádi cotonky, je tu tradiční přehlídka přáníček od jednotlivých chovatelů!!! Přáníčka můžete posílat na info@cotonland.cz. Přípomínáme, že všechna přáníčka jsou letos zařazena do zimní fotografické soutěže.


Od CHS Coton Angels f. D.

Od Klubu Cotonků

Od Elberyho

Od CHS Ráj Karpat

Od CHS Best of Cotton

Od CHS Klenot Toliary

Od Atreye

Od Berrýska

Od Raráška

Od CHS Donauvillino

Přání od Bastiena a Eldarra

PF od Bastiena a Eldarra

Od CHS Z Poříčského statku

Od CHS From Cotton Home

Od CHS Sleepy Hollow Ranch

Od Fabienne

Od CHS Cuteberry

Od CHS Sto Procent Cotton

Od Olivera

Od CHS Reco Bohemia

Od Arche

Od CHS Zenobia's Litle Sun

Od Artyho

Od CHS Miriam's Joy

Od CHS Batiskaj

Od Cukříka

Od Abigail

Od Quentina

Od CHS Gedači

Od CHS Hraběnčin Ráj

Od Teddíka a Toníka

Od CHS Madagaskarský Zázrak

Od Calypso a Ťapky

Od CHS z Věnného Města

Od Pika

Od CHS The Sweetest Coton

Od Teddyho

Od CHS Poklad Vysočiny

Od CHS Laetitia Bohemica

Od CHS Briliant z Madaskaru

PF od CHS Coton Angels f. D.

PF od CHS Zenobia's Litle Sun

Od Amy

PF od CHS Cuteberry

© Cotonland | 13.12.2011 | Aktualizováno 04.01.2012

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Nana-Glory of Woodland Cottage

Smutnou zprávu jsme obdrželi z chovatelské stanice Reco Bohemia. V sobotu 24. 12. 2011 CotonLand po těžké krátké nemoci opustila fenečka Nana-Glory of Woodland Cottage.

Nanynka se během svého života, který trval 6 let a 4 měsíce, stala 2 x maminkou krásných štěňátek. Byla držitelkou titulů Česká Junioršampionka a Česká Šampionka.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 27.12.2011

COTONEK V NOUZI - V PRAZE KYJÍCH SE NAŠEL "COTONEK"!!!

Ztracený cotonek

Ve čtvrtek 22. 12. 2011 se v Praze Kyjích našel asi 10-ti měsíční pejsek, zřejmě cotonek bez PP - pravděpodobně není tetovaný ani čipovaný.

Na své páníčky (stávající nebo nové) čeká v Trojském útulku, kde se v současnosti přeléčuje. Je evidován pod číslem 2608/2011.

Bližší informace získáte na telefonních číslech útulku, 283 011 711 a 233 554 242, nebo na mailu upoz@mppraha.cz.

© Cotonland | Oznámení | 26.12.2011

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 10. 12. 2011

Elvis

Poslední letošní výstavou v Polsku se stala Národní výstava psů v Legionowu, která proběhla v sobotu 10. 12. 2011.

Polskému rozhodčímu, panu Pietrovi Królovi, se zde předvedlo 8 zástupců plemene Coton de Tuléar - 4 psi a 4 fenky. Vítězem se ziskem titulu BOB stal polský pes ve třídě šampionů, Elvis Reco Bohemia, který pochází z české chovatelské stanice.

Krásný úspěch zaznamenali cotonci i v odpoledních soutěžích, když fenečka Au Clair de la Lune Chocolate byla vyhlášena 4. nejkrásnějším dorostencem výstavy, neboli 4. BOS Puppy. Gratulujeme.

Na této výstavě polská fenečka Dalaya from Pine Fields splnila podmínky pro přiznání titulu polská šampionka. Tatínkem Dalayi je původem český cotonek Elvis Reco Bohemia.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 12. 2011

COTON DANCE V - SEMINÁŘ TANCE PRO COTONKY, 21. 01. 2012

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Zveme Vás na 5. seminář dogdancingu určený speciálně cotonkům - COTON DANCE!!!

Mohou se ho zúčastnit všichni, ať už na Coton Dance někdy byli nebo ne. Je jen na vás, jestliže na semináři budete chtít naučit „jen“ mnoho zábavných triků nebo se budete chtít připravit na své první zkoušky nebo soutěže. Cotonci jsou moc šikovní a baví je dělat různé triky a přitom potěšit páníčka. Přiveďte i svého cotonka a pojďte si zkusit pár cviků z tance se psem nebo třeba už i celou sestavu. Možná právě ve Vás a Vašem pejskovi se skrývá skvělý taneční tým.

Seminář pořádá Czech Dog Academy v sobotu 21. 01. 2012 v Praze u metra Lužiny od 12:30 do 15:30, trenérem se opět stane Tereza Zůnová.

Propozice: .doc nebo .pdf.

Protože si organizátoři váží pravidelných účastníků, připravili speciální slevy pro opakované účastníky Coton Dance. Více o této akci včetně ceny najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 09.12.2011

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WELLS, 3. - 4. 12. 2011

Face

Výstavní sezónu 2011 v Rakousku tradičně uzavřela dvoudenní mezinárodní výstava psů ve Wellsu, která proběhla o víkendu 3. - 4. 12. 2011. Česká republika byla v plemeni Coton de Tuléar po oba dni zastoupena díky psovi Cartoonland's Arizona Dream a fenečkám Subarashil Hoshi Hikári Xenia a Face Poklad Vysočiny.

Posuzování sobotní výstavy se ujala rakouská rozhodčí, paní Carole Garhöfer. Titul BOB ze 6 předvedených cotonků poslala do České Republiky, když vítězkou vyhlásila fenu v mezitřídě, Face Poklad Vysočiny.

Nedělní rozhodčí, paní Boženě Ovesné z České Republiky, se předvedlo 7 zástupců plemene Coton de Tuléar. Titul BOB od ní získal chorvatský pes ve třídě šampionů, Orobianco Versace.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 12. 2011

ZIMNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

Zimní fotografická soutěž

Pro velký úspěch letní varianty vyhlašujeme Zimní fotografickou soutěž 2011/2012.

Zápolit se bude ve třech kategoriich - Zimní radovánky ve snížku, Cotonci o Vánocích a Vánoční přáníčka.

Jak je na CotonLandu zvykem, zúčastnit se můžou skutečně všichni - malí, velcí, tlustí, tencí, chlupatí i ostříhaní :) Do soutěže budou zahrnuty nové fotografie z výše uvedených kategorií, které obdržíme do 1. 12. 2011 do 29.2.2012 na e-mail fotogalerie@cotonland.cz.

Během března ze všech zaslaných obrázků porota vybere ty nejlepší, jejichž autoři se v průběhu dubna mohou těšit na zajímavé ceny - tak jako minule to bude pískací plyšová hračka Monster Friend a diplom (na minulé ceny se můžete podívat zde).

Pozor!!! Tentokrát vyhrává nejlepší kolekce fotek!!! Do finálního součtu bodů budou zahrnuty body za všechny zaslané fotografie v dané kategorii (vždy ten nejlepší výsledek od jednoho rozhodčího) jedním autorem. Čím více obrázků zašlete, tím větší máte šanci na úspěch!!! To neplatí pro kategorii Vánoční přáníčka, kam jako každý rok přijímáme maximálně 2 kusy - Vánoční a PF.

© Cotonland | Oznámení | 01.12.2011

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KIELCE, 20. 11. 2011

Grain

Ve dnech 19. - 20. 11. 2011 proběhla mezinárodní výstava psů také v polském Kielce, přičemž plemeno Coton de Tuléar se předvedlo tradičně v neděli 20. 11. 2011.

Polská rozhodčí, paní Dorota Zabek, posoudila 6 zástupců plemene - tři psy a tři feny, přičemž všichni přijeli z Polska.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě šampionů, Grain Amoure Batiskaj, jehož tatínkem je český cotonek Cartoonland's Apache.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 11. 2011

ZMÍNKA O COTONCÍCH V ČASOPISE "PSÍ KUSY"

Zenobia Chromá a Chita-Van-El Best of Cotton

Upozorňujeme všechny milovníky cotonků, že v časopise Psí Kusy najdou zmínku o plemeni Coton de Tuléar.

V rámci dvoustránkové reportáže z DogFestu v Galantě, o kterém jsme Vás informovali zde, je věnován odstavec vítězce soutěže v poslušnosti, kterou nebyl nikdo jiný, než naše Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka se svou paničkou Zenobií Chromou. Tento pár zároveň najdete na dvou fotografiích u tohoto článku.

12. číslo časopisu Psí Kusy vyšlo 15. 11. 2011 a v trafikách ho můžete zakoupit za 35 Kč.

© Cotonland | Oznámení | 21.11.2011

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 19. - 20. 11. 2011

Fabienne

Poslední slovenskou výstavou v roce 2011 se tradičně stala dvoudenní Mezinárodní výstava psů v Nitře, která proběhla o víkendu 19. - 20. 11. 2011.

Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení po oba dni, a to díky fenečkám, kterě přijely z České Republiky.

Titul BOB v sobotním výběru ze tří fen rozhodnutím slovenské rozhodčí, paní Lindy Volárikové, i v neděli rozhodnutím slovenského rozhodčího, pana Vladimíra Javorčíka, který vybíral ze dvou fen, získala fenečka ve mezitřídě - Fabienne from Cotton Home.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 11. 2011

V ČASOPISE "PSÍ SPORTY" VYŠEL ČLÁNEK O COTONCÍCH

Tereza Zůnová a Daisy Chundelaté Potěšení

Upozorňujeme všechny milovníky cotonků, že v časopise Psí Sporty vyšel článek věnovaný plemeni Coton de Tuléar od Terezy Zůnové z chovatelské stanice Laetitia Bohemica.

Čtyřstránkové povídání o cotoncích je na téma "Sportujeme s..." Coton de Tuléar - Bavlněný šlechtic z Madagaskaru a kromě základních informací o plemeni se v něm čtenář dozví, jaké všechny aktivity je možné s cotonkem provádět.

Časopis Psí Sporty vyšel 5. 11. 2011. Seznam trafik, ve kterých ho můžete za 40 Kč zakoupit, je zveřejněn na jeho internetových stránkách.

© Cotonland | Oznámení | 08.11.2011

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 6. 11. 2011

Jaborano

Výstavní sezónu 2011 v České Republice tradičně uzavřela Mezinárodní výstava psů Praha, která proběhla ve dnech 5. - 6. 11. 2011. Plemeno Coton de Tuléar mohli návštěvníci obdivovat v neděli 6. 11. 2011.

Posouzení 12 předvedených cotonků se ujal italský rozhodčí, pan Cochetti Francesco. Titul BOB od něj získal pes ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Nádherné úspěchy plemeno zaznamenalo i v odpoledních soutěžích. Nejdříve se Lucie Malinová a její Brad Klenot Toliary umístili na krásném 4. místě v juniorhandlingu, a poté byl Jaborano Přátelé Jetynky vyhlášen 3. nejkrásnějším psem 9. FCI skupiny, neboli 3. BIG. Lucce Malinové i Tomáši Houdkovi gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 11. 2011

DOGDANCE NA BÍGLÍ TANEČNÍ PRAHA, 30. 10. 2011

Daisy Chundelaté Potěšení

V Praze se 30. 10. 2011 uskutečnil první ročník neoficiálních závodů dogdance uspořádaných speciálně pro bígly, kam se ale mohli přihlásit i tanečníci všech ostatních plemen.

Na startovní listině nechyběli ani cotonci, a to rovnou dva: Daisy Chundelaté Potěšení s Terezou Zůnovou a Teddy (Brutus Chundelaté kouzlo) s Lenkou Novákovou.

Oba týmy startovaly v kategorii Musical Freestyle Pokročilí. Při závěrečném vyhlašování se naši závodníci neztratili - Teddy s Lenkou se umístili na 4. místě a Daisy s Terkou obsadily krásné 1. místo.

Tereze i Lence moc děkujeme za skvělou reprezentaci a budeme držet palce na mistrovství republiky!!!

Taneční video z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.11.2011

COTON DANCE IV - SEMINÁŘ TANCE PRO COTONKY, 16. 10. 2011

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Čtvrtý seminář dogdancingu Coton Dance IV, určený speciálně pro plemeno Coton de Tuléar, centrum Czech Dog Academy uspořádalo 16. 10. 2011.

Do pražských Lužin se sjelo 7 tanečníků Coton de Tuléar, a to v následujících kategoriích. Instruktorka: Daisy Chundelaté Potěšení, pokročilí: Oliver Ráj Karpat, mírně pokročilí Atrey z Kozlovické Zahrady a Rarre Sněženky z Madagaskaru alias Rarášek, začátečníci: Hessie Bavlníkový Květ, Hokko Belamonty alias Bennie a Alp Fionky ze Sluneční alias Jasper.

Pod dohledem trenérky Terezy Zůnové opět proběhlo přátelské setkání, naplněné nejen nácvikem nových dovedností čtyřnohých přátel, ale zejména hrami mezi jednotlivými účastníky. Na závěr došlo i k taneční průpravě pro páníčky.

Tereze děkujeme za tento speciální seminář a už teď se těšíme na další!!!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 01.11.2011

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ POZNAŇ, 23. 10. 2011

Cotonbrie

O víkendu 22. - 23. 10. 2011 proběhla v polské Poznani tradiční Mezinárodní výstava psů všech plemen se zadáváním titulu Polský Vítěz 2011. Plemeno Coton de Tuléar se návštěvníkům předvedlo v neděli 23. 10. 2011.

Ruská rozhodčí, paní Yana Gavrilova, posoudila celkem 7 cotonků - dva psy a pět fen, a to z Polska a Dánska.

Titul BOB a Vítěz Polska získal polský pes ve třídě šampionů, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 10. 2011

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA PODZIMNÍ VÝSTAVĚ AKVATERRA, 9. 10. 2011

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

V neděli 9. 10. 2011 se v košickém hotelu Centrum konala podzimní výstava zvířat Akvaterra. Pozvánku k reprezentaci pejsků na této výstavě od Únie Vzájomnej Pomoci Ľudí a Psov přijal i náš slovenský taneční tým - Zenobia Chromá a její Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka.

Elinka zde kromě tanečního vystoupení se svou paničkou a předvedení základní poslušnosti asi největší úspěch sklidila za "DogDancing s dítětem" - Mimkou Bialobokovou.

Obou paničkám i Elince děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii a video z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.10.2011

MaďarskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SZENTENDRE, 16. 10. 2011

Bastien

V neděli 16. 10. 2011 se v maďarském Szentendre uskutečnila Národní výstava psů všech plemen. Mezi cotonky zde měla zastoupení i Česká Republika - v mezitřídě startovat Eldarro from Cotton Home a ve třídě otevřené Bastien Winter Garden.

Maďarská rozhodčí, paní Zsuzsanna Vaczi-Balogh, posoudila celkem 4 zástupce plemene Coton de Tuléar - 3 psy a 1 fenečku. Titul BOB zadala mladému maďarskému psovi, Flocon du Nuage de Coton.

Oba čeští psi byli na této výstavě ohodnoceni titulem CAC, díky čemuž Bastien Winter Garden splnil podmínky pro přiznání titulu Maďarský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 10. 2011

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 9. 10. 2011

Archie

O víkendu 8. - 9. 10. 2011 proběhla v Českých Budějovicích tradiční Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které v neděli 9. 10. 2011 nechyběli ani cotonci.

České rozhodčí, paní Olze Dolejšové, se předvedli dva zástupci plemene Coton de Tuléar - ve třídě otevřené Jaborano Přátelé Jetynky a ve třídě šampionů Archie Briliant z Madaskaru.

Vítězem se ziskem ocenění V1, CAC, CACIB a BOB stal pes ve třídě šampionů, Archie Briliant z Madaskaru.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 10. 2011

DOGFEST GALANTA - DOGDANCING, POSLUŠNOST, TRICKDOGGING, 1. - 2. 10. 2011

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

O víkendu 1. - 2. 10. 2011 se v Galantě nedaleko Bratislavy konal DogFest - festival psích sportů, v rámci kterého proběhla i historicky první oficiální soutěž v DogDancingu podle pravidel Paws'n'music association.

Máme velkou radost, že na této historické události mělo zastoupení i naše plemeno Coton de Tuléar - v divizi D (Dance With Dog) poprvé soutěžil pár ve složení Zenobie Chromá a Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka, žijící v chovatelské stanici Zenobia's Little Sun. V konkurecni 6 převážně zkušenějších týmů zaznamenaly krásný úspěch, když se umístily na 3. místě.

Následující den se tento pár zúčastnil neoficiální soutěže v poslušnosti, která se v rámci této akce taktéž konala. Opět se ukázalo, že cotonci jsou prostě nejlepší, když mezi šesti soutěžícími skončila Elinka na 1. místě!!!

A konečně krásné umístění - 1. místo, holky vybojovali i v netradiční soutěži - Trickdoggingu, neboli v soutěži psích triků.

Paničce i Elince gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a těšíme se na další úspěchy.

Fotogalerii a televizní reportáž z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.10.2011

DOGDANCING ZKOUŠKY BRATISLAVA, 2. 10. 2011

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

Ani na Slovensku cotonci šikulové nezahálejí. Naše Chita-Van-El Best of Cotton, známá spíše jako Elinka, konečně vyrazila na DogDancing zkoušky, které se konaly o víkendu 1. - 2. 10. 2011 ve slovenské Bratislavě.

Přestože počasí páru složeného z Elinky a paničky Zenobie Chromé příliš nepřálo - teploměr ukazoval téměř 30 stupňů celsia - holky zaznamenaly krásný úspěch, když složily zkoušku Freestyle 1 na výbornou.

Paničce i Elince gratulujeme a těšíme se na další zprávy o jejich aktivitách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.10.2011

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RYBNIK, 2. 10. 2011

Bastien

V neděli 2. 10. 2011 proběhla v polském Rybniku Národní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci.

Polskému rozhodčímu, panu Anrzeji Kazmierskimu, se předvedli dva zástupci plemene Coton de Tuléar, přičemž oba přijeli z České Republiky - v mezitřídě to byl Eldarro from Cotton Home a ve třídě šampionů Bastien Winter Garden

Vítězem se ziskem ocenění CAC, Nejlepší pes a BOB vyhrál Bastien Winter Garden.

Na této výstavě Eldarro from Cotton Home i Bastien Winter Garden splnili podmínky pro přiznání titulu Polský Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 10. 2011

LETNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ - VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

Jak bylo slíbeno, 1. 10. 2011 přinášíme výsledky naší letní fotografické soutěže, která probíhala od 6. 7. 2011 do 9. 9. 2011.

Soutěžilo se hned ve 3 prázdninových kategoriích. V kategorii "Sluníčko, travička, kytíčky" bojovalo 78 obrázků, do kategorie "Cotonci výletníci" jste zaslali 41 fotek a konečně nejvěštší šanci na výhru měl jeden z 18 obrázků v kategorii "Máme rádi vodičku".

Velký dík patří každému z 9 porotců, kteří se ujali nelehké úlohy - vybrat dle jejich názoru tu nejlepší fotku. Všichni se shodli na jednom - úkol to byl nesmírně těžký, protože všechny obrázky byly nádherné, a u mnohých se skutečně pobavili :) Aby nebyli ovlivněni autory či focenými objekty, vybírali z očíslovaných nepojmenovaných fotek.

Vítězem se stala chovatelská stanice Briliant z Madaskaru, výletnice Ange Souffle de Cuteberry a záchranářka Tiffany Sněženky z Madagaskaru. V průběhu října se můžou těšit na cenu v podobě jednoho z oblíbených pískacích plyšáků Monster Friend.

Všem, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme za opravdu nádherné obrázky. Připomínáme, že fotky do CotonLandích fotogalerií přijímáme během celého roku na e-mailu fotogalerie@cotonland.cz.

Výsledky na prvních devíti místech v jednotlivých kategoriích si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 01.10.2011

SRANDAVÝSTAVA A TANEČNÍ VYSTOUPENÍ V MICHALOVCÍCH, 25. 9. 2011

Chita-Van-El Best of Cotton

V neděli 25. 9. 2011 se v Michalovcích konala akce na podporu tamního útulku, v rámci které proběhl bohatý doprovodný program včetně tanečního vystoupení, agility, coursingu a srandavýstavy všech pejsků.

A protože se tancovalo, nemohla samozřejmě chybět naše slovenská dancerka - Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka se svou paničkou Zenobií Chromou.

Elinka s paničkou se zúčastnily i srandavýstavy Happy Tails, kde soutěžily v kategorii "Nejkrásnější čistokrevný pejsek". V jednotné kategorii pro všechna plemena se umístily na krásném 3. místě!!!

Elince i Zence gratulujeme, děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene a držíme palce na plánovaných dogdancing zkouškách!!!

Fotogalerii z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.09.2011

ItálieMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TIERSTE, 18. 9. 2011

Monsieur

O víkendu 17. - 18. 9. 2011 proběhla v Italském Trieste Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které se Coton de Tuléar prezentovalo v neděli 18. 9. 2011.

Česká republika zde měla zastoupení, a to díky slovinskému psovi, Monsieur Ames Ráj Karpat.

Rakouský rozhodčí, pan Robert Blumel, posoudil pět cotonků - 2 psy a 3 feny, a titul BOB přidělil právě našemu Monsieur Ames Ráj Karpat.

Krásný úspěch plemeno Coton de Tuléar zaznamenalo i v odpoledních soutěžích, kde byl Monsieur Ámes Ráj Karpat vyhlášen 4. nejkrásnějším psem 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 09. 2011

UKÁZKA FLYBALLU V PLASÍCH, 17. 9. 2011

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Na zajímavé zprávy od cotonků agiliťáků a tanečníků už jsme zvyklí. Nyní nám však vyrostl nový šikula v zatím nezvyklé kategorii - Flyballu.

Cotonka flyballistu, kterým je Cukřík Chundelaté Kouzlo, jste mohli vidět během ukázky tohoto sportu v rámci BAROKO maratonu v Plasích, který se konal v sobotu 17. 9. 2011.

Cukříkovi i paničce Ritě Zdráhalové mnohokrát děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a těšíme se na další zprávy o jejich úspěších.

Fotogalerii z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.09.2011

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 18. 9. 2011

H'Antanatsimanaja

20. ročník Moravskoslezské národní výstavy psů všech plemen v Brně proběhl o víkendu 17. - 18. 9. 2011, a ani tentokrát zde nechybělo plemeno Coton de Tuléar. Návštěvníkům se předvedlo v neděli 18. 9. 2011.

Slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš, posoudil 8 cotonků - 3 psy a 5 fen.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrála fena v mezitřídě, H'Antanatsimanaja Batiskaj.

Na této výstavě cotonek Áres Lovčice-Morava splnil podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 09. 2011

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PREŠOV, 11. 9. 2011

Rhapsody

O víkendu 10. - 11. 9. 2011 proběhla ve slovenském Prešově Národní výstava psů všech plemen, na které cotonci přišli na řadu v neděli 11. 9. 2011.

Maďarská rozhodčí, paní Zsuzsanna Petik posoudila dvě feny, které přijely z Maďarska - Rhapsody in White of Woodland Cottage a Cotonbrie Donna Summer.

Vítězkou se ziskem titulu BOB stala mladá fena Rhapsody in White of Woodland Cottage, která tímto splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská Junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 09. 2011

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ TÝN NAD VLTAVOU, 11. 9. 2011

Bacarola

V neděli 11. 9. 2011 proběhla v jihočeském Týně nad Vltavou Krajská výstava psů všech plemen, na které měli zastoupení i cotonci, a to díky chovatelské stanici Poklad Vysočiny.

Česká rozhodčí, paní Alena Košťálová, posoudila celkem dvě fenečky - předvedla se jí veteránka Bacarola Best of Cotton, která získala ocenění V1, vítězka třídy veteránů a fena v mezitřídě Face Poklad Vysočiny s výsledkem V1, vítězka třídy a Krajský Vítěz.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 09. 2011

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 10. 9. 2011

Elixir

V rámci Národní výstavy psů všech plemen, která se konala v sobotu 10. 9. 2011 v polské Varšavě, se návštěvníkům předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Polský rozhodčí, pan M. Kozber, posoudil tři polské fenečky. Vítězkou titulu BOB vyhlásil fenu ve třídě šampionů, Elixir d'Amour du Castel de la Roche aux Fees.

Na této výstavě fenečka Elixir d'Amour du Castel de la Roche aux Fees splnila podmínky pro přiznání titulu Polská Šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 09. 2011

LETNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ UKONČENA!!!

Cotonci a celebrity

Letošní letní fotografická soutěž byla ukončena. Celé dva měsíce jste mohli zasílat obrázky do soutěže o nejkrásnější fotku z kategorie Sluníčko, travička, kytičky, Cotonci výletníci a Cotonci ve vodním světě.

Prosíme všechny, kteří nám do soutěže obrázky zaslali, aby si zkontrolovali, že jejich fotky byly v některé z kategorií zveřejněny a případně se ozvali do úterý 13. 9. 2011. Do stejného data se na e-mailu info@cotonland.cz mohou hlásit dobrovolní porotci této soutěže.

Ač soutěž skončila, obrázky do všech CotonLandích fotogalerií můžete i nadále zasílat!!!

© Cotonland | Oznámení | 10.09.2011

DOGDANCING ZKOUŠKY DVŮR KRÁLOVÉ, 2. 9. 2011

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

Náš cotonek šikula Brutus Chundelaté Kouzlo, alias Teddy, se (konečně :)) zase vrátil k aktivní kariéře. Svědčí o tom jeho další účast na DogDancing zkouškách, kterou s paničkou Lenkou Novákovou absolvoval v sobotu 2. 9. 2011 ve Dvoře Králové.

Teddy se, stejně jako 14 dní předtím, předvedl ve skvělém světle a k již splněné zkoušce HtM1 přidal další, konrétně v kategorii Dance with Dog 1 (DwD1), a to se známkou Výborná!!!.

Paničce i Teddymu opět gratulujeme a těšíme se na další zprávy :)

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.09.2011

LETNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ PRODLOUŽENA!!!

Cotonci a celebrity

Pro velký zájem byla prodloužena letní fotografická soutěž, a to do pátku 9. 9. 2011!!!

Pořád tak na adresu fotogalerie@cotonland.cz můžete zasílat obrázky do soutěže o nejkrásnější fotku z kategorie Sluníčko, travička, kytičky, Cotonci výletníci a Cotonci ve vodním světě. Ty, co už své úlovky zaslali prosíme, aby si zkontrolovali, že byly uveřejněny a případně se ozvali.

Zároveň bychom rádi požádaly ty, co by se dobrovolně chtěli zhostit role porotců této soutěže, aby se do neděle 11. 9. 2011 přihlásili na e-mail info@cotonland.cz. Děkujeme.

© Cotonland | Oznámení | 03.09.2011

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 28. 8. 2011

Face

Tradiční letní Mezinárodní výstava všech psů v Mladé Boleslavi proběhla v tomto roce ve dnech 27. - 28. 8. 2011 a cotonci se předvedli v neděli 28. 8. 2011.

Deset předvedených zástupců plemene Coton de Tuléar posoudila česká rozhodčí, paní Zdenka Jílková. Vítězkou titulu BOB určila fenu ve třídě mladých, Face Poklad Vysočiny.

Na této výstavě fenečka Face Poklad Vysočiny splnila podmínky pro přiznání titulů Česká Junioršampionka a Klubová Junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 08. 2011

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 20. - 21. 8. 2011

Archie

O víkendu 20. - 21. 8. 2011 se ve slovenské Bratislavě konala tradiční srpnová dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen, Duodanube 2011.

V sobotu 4 zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila švýcarská rozhodčí, paní Lisbeth Mach. Vítězkou BOB zvolila maďarskou fenu ve třídě mladých, Rhapsody in White of Woodland Cottage.

Nedělní český rozhodčí, pan Petr Řehánek, vybíral ze stejného počtu cotonků. Titul BOB přidělil českému psovi ve třídě šampionů, Archie Briliant z Madaskaru.

Na této výstavě český cotonek, Archie Briliant z Madaskaru, splnil podmínky pro přiznání titulu Klubový šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 08. 2011

NěmeckoMEZINÁRODNÍ A NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LIPSKO, 20. - 21. 8. 2011

Elvis

Ve dnech 20. - 21. 8. 2011 proběhly v německém Lipsku hned dvě výstavy, na kterých mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar. V sobotu 20. 8. 2011 to byla mezinárodní výstava psů všech plemen a v neděli 21. 8. 2011 pak národní výstava psů.

Česká republika byla po oba dni zastoupena díky polskému cotonkovi českého původu, Elvisovi Reco Bohemia.

Sobotní polský rozhodčí mezinárodní výstavy, pan Król, jako vítěze deseti předvedených zástupců plemene Coton de Tuléar zvolil dánského psa ve třídě šampionů, Uniq Coton Conrad Scandia.

V neděli se posouzení 12 předvedených cotonků ujal slovinský rozhodčí, pan Miroslav Zidar. Hodnocení BOB si do polska odvezl pes ve třídě šampionů, Elvis Reco Bohemia.

Na této výstavě pejsek Elvis Reco Bohemia splnil podmínky pro přiznání titulu Šampion Německa (VDH). Gratuluejeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 08. 2011

DOGDANCING ZKOUŠKY DVŮR KRÁLOVÉ, 19. 8. 2011

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

Po kratší odmlce mělo plemeno Coton de Tuléar opět zástupce na DogDancing zkouškách. V pátek 19. 8. 2011 nás ve Dvoře Králové reprezentoval cotonek Brutus Chundelaté Kouzlo, známý též jako Teddy, se svojí paničkou Lenkou Novákovou.

Teddy, který tancoval i na 2. CotonLandím pikniku, se předvedl ve skvělé formě a složil tak zkoušku v kategorii Heelwork to Music 1 (HTM1).

Paničce i Teddymu gratulujeme a doufáme, že brzy obdržíme nějaké info o úspěších na závodech ;)

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.08.2011

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 14. 8. 2011

Cartoonland's

V neděli 14. 8. 2011 proběhla v krásném prostředí slezskoostravského hradu Krajská výstava všech psů v Ostravě. Celkem bylo posouzeno 327 psů, mezi kterými nechyběli ani cotonci.

Česká rozhodčí, paní Alena Košťálová, posoudila čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar - 3 psy a jednu dorostenku.

Krajským vítězem byl vyhlášen pes ve třídě vítězů, Cartoonland's Arizona Dream, třídu mladých vyhrál Baddy Sto Procent Cotton a vítězem třídy veteránů se stal Dundee Tichý Don.

V odpoledních soutěžích byl cotonek Dundee Tichý Don vyhlášen 3. nejkrásnějším veteránem výstavy. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 08. 2011

SRANDAVÝSTAVA VŠECH PLEMEN I KŘÍŽENEČKŮ, HOSTINNÉ 6. 8. 2011

CHS Coton Angels from Dolce

V sobotu 6. 8. 2011 pro běhla při pouti v Hostinném Sranda výstava všech plemen včetně kříženečků.

Zastoupení na této jedinečné předváděcí akci mělo i plemeno Coton de Tuléar a to díky chovatelské stanici Coton Angels from Dolce. Před diváky vystoupil Alechandro Coton Angels from Dolce, Adeline Coton Angels from Dolce a Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

Ač výstavu zcela nespravedlivě ;) vyhrál pes populárního typu "Borderka", všem účastníkům děkujeme za účast a propagaci plemene.

Fotogalerii z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.08.2011

SlovenskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KOŠICE, 24. 7. 2011

Chita-Van-El

O víkendu 23. - 24. 7. 2011 proběhla ve slovenských Košicích Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci se na ní předvedli v neděli 24. 7. 2011.

Jediným zástupcem plemene Coton de Tuléar byla slovenská fenečka ve třídě otevřené, Chita-Van-El Best of Cotton, známá jako Elinka.

Slovenská rozhodčí, paní Patrícia Danková, Elince udělila všechny možné tituly - získala od ní ohodnocení V1, CAC, CACIB a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 07. 2011

COTON DANCE IV - SEMINÁŘ DOGDANCINGU PRO COTONKY, 16. 10. 2011

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Zveme Vás na 4. seminář dogdancingu určený speciálně cotonkům - COTON DANCE!!!

Mohou se ho zúčastnit všichni, ať už na Coton Dance někdy byli nebo ne. Je jen na vás, jestliže na semináři budete chtít naučit „jen“ mnoho zábavných triků nebo se budete chtít připravit na své první zkoušky nebo soutěže. Cotonci jsou moc šikovní a baví je dělat různé triky a přitom potěšit páníčka. Přiveďte i svého cotonka a pojďte si zkusit pár cviků z tance se psem nebo třeba už i celou sestavu. Možná právě ve Vás a Vašem pejskovi se skrývá skvělý taneční tým.

Seminář pořádá Czech Dog Academy v neděli 16. 10. 2011 v Praze u metra Lužiny od 13:00 do 16:00, trenérským týmem se opět stane Tereza Zůnová a Veronika Hynková.

Propozice: .doc nebo .pdf.

Přihlašování: Elektronicky přes www.czechdogacademy.cz.

Rozhodnete-li se přihlásit na seminář, uděláte radost sobě i svému bavlníčkovi.

Více informací o akci nalezenete tady.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 24.07.2011

SlovenskoKLUBOVÁ VÝSTAVA BKS KOŠICE, 23. 7. 2011

Eldarro

V sobotu 23. 7. 2011 se v rámci mezinárodní výstavy psů všech plemen ve slovenských Košicích uskutečnila i Klubová výstava Bichon Klubu Slovensko, pod který spadají i cotonci.

Plemeno Coton de Tuléar před slovenskou rozhodčí, paní Evou Schwarzovou, reprezentoval český pes v mezitřídě, Eldarro from Cotton Home a slovenská fena ve třídě otevřené, Chita-Van-El Best of Cotton.

Oba dva zástupci cotonků si z výstavy odvezli ohodnocení Klubový vítěz a Eldarro from Cotton Home navíc výstavu ziskem titulu BOB vyhrál.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 07. 2011

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OBERWART, 17. 7. 2011

Eimi

Plemeno Coton de Tuléar se 17. 7. 2011 předvedlo i v rámci Mezinárodní výstavy psů v rakouském Oberwartu, která zde probíhala ve dnech 16. - 17. 7. 2011.

Sedm cotonků posoudil slovenský rozhodčí, pan Vladimír Javorčík. Byli mezi nimi zástupci ze slovenská a s českým původem.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál rakouský pes ve třídě otevřené, Amore Mio from the Tiffcotons.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 07. 2011

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WARŠAVA, 17. 7. 2011

Elixir

Dny 16. - 17. 6. 2011 byly výstavními i v Polsku - ve Varšavě proběhla Mezinárodní výstava psů všech plemen, v rámci které se cotonci předvedli v neděli 17. 7. 2011.

Rumunská rozhodčí, paní Dagmar Klein, pousoudila tři zástupce plemene Coton de Tuléar - jednoho pejska a dvě fenečky - všichni přijeli z Polska.

Výstavu ziskem titulů CACIB a BOB vyhrála polská fena ve třídě šampionů, Elixir d'Amour du Castel de la Roche aux Fees.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 07. 2011

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 17. 7. 2011

Diamant

O víkendu 16. - 17. 7. 2011 proběhla v Mladé Boleslavi tradiční Česká Národní výstava psů všech plemen, na které se cotonci předvedli v neděli 17. 7. 2011.

Sedm zástupců plemmene Coton de Tuléar - 1 psa a 6 fen - posoudila česká rozhodčí, paní Alena Košťálová.

Titul BOB na této výstavě získala fena ve třídě mladých, Diamant Lady Jarbo. Diamant Lady a paničce děkujeme za reprezentaci plemene i během odpoledních soutěží.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 07. 2011

LitvaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TAURAGE, 16. 7. 2011

Fabienne

V sobotu 16. 7. 2011 proběhla v litevském Taurage Národní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci.

Jedinou zástupkyní plemene Coton de Tuléar byla před litevskou rozhodčí, paní K. Butrimovou, česká fenečka ve třídě mladých, Fabienne from Cotton Home. Oceněna byla všemi možnými tituly, tj. V1, CAJC a BOB.

Na této výstavě Fabienne from Cotton Home splnila podmínky pro přiznání titulu Litevská Junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 07. 2011

FrancieSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ FRANCIE, 10. 7. 2011

Simply

Světová výstava v roce 2011 se uskutečnila ve francouzské Paříži ve dnech 7. - 10. 7. 2011. Cotonci přišli na řadu v neděli 10. 7. 2011.

Posouzení více než stovky zástupců plemene Coton de Tuléar se ujala francouzská rozhodčí, paní Larive Jeannette.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál finský pes ve třídě mladých, Simply Grand Schumann.

Jediná zástupkyně České Republiky, mladá fena Dynamic Lady Jarbo, byla oceněna krásnou známkou výborná. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 07. 2011

LETNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

Letní fotografická soutěž

Máme tu léto, venku je krásně, cotonci s páníčky vyrážejí na dovolenou, k vodě anebo jenom tak dovádějí venku na travičce.

Proto vypisujeme letní fotografickou soutěž - o nejkrásnější fotku z kategorie Sluníčko, travička, kytičky, Cotonci výletníci a Cotonci ve vodním světě.

Jak je na CotonLandu zvykem, zúčastnit se můžou skutečně všichni - malí, velcí, tlustí, tencí, chlupatí i ostříhaní :) Do soutěže budou zahrnuty nové fotografie z výše uvedených kategorií, které obdržíme do 4. 9. 2011 na e-mail fotogalerie@cotonland.cz.

Vítězové jednotlivých kategorií, které během září vybere nezávislá porota, se můžou těšit na věcné ceny :) Výsledky soutěže budou vyhlášeny 1. 10. 2011.

© Cotonland | Oznámení | 06.07.2011

2. COTONLANDÍ PIKNIK, KUKLÍK 3. - 5. 6. 2011

Další přátelské setkání chovatelů plemene Coton de Tuléar - tzv. 2. CotonLandí piknik - proběhlo o víkendu 3. - 5. 6. 2011.

Tentokrát 36 páníčků s 26 cotonky obsadilo Penzion Kukla v obci Kuklík nedaleko Nového Města na Moravě. K dispozici pro své řádění měli i přilehlou oplocenou zahrádku s bazénem, trampolínou a ohníčkem.

I tentokrát proběhlo několik bodovaných srandasoutěží. Nejrychlejší cotonek, Nejšikovnější cotonek, Cotonek s nejšikovnějším páníčkem a SrandAgility závody. V letošním velmi vyrovnaném ročníku nejvíce bodů získal junior Aramis Laetitia Bohemica a stal se tak 2. vítězem Poháru CotonLandu. Na druhém místě skončil Rocky z Jizerského Pekla a o třetí místo se podělili Archie Briliant z Madaskaru a Rarre Sněženky z Madagaskaru.

Všem zúčastněným děkujeme za krásnou atmosféru, která na pikniku i letos panovala a doufáme, že jste si ho všichni užili :)

Více o 2. CotonLandím pikniku včetně výsledků soutěží, fotogalerie a videa najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.07.2011

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 26. 6. 2011

Face

Ve dnech 25. - 26. 6. 2011 proběhla v Brně další mezinárodní výstava psů všech plemen, v rámci které se cotonci předvedli v neděli 26. 6. 2011.

Celkem jedenáct zástupců plemene Coton de Tuléar - 6 psů a 5 fen - posoudil gruzijský rozhodčí, pan Iuza Beradze. Titul BOB přidělil feně ve třídě mladých, Face Poklad Vysočiny.

Další krásný úspěch si zde cotonci připsali i v kategorii Juniorhandlingu. Handlerka Kristýna Chovancová a její fenečka Octavie Klenot Toliary se umístily na nádherném 2. místě!!! Velmi děkujeme za reprezentaci.

Na této výstavě splnil Eldarro from Cotton Home podmínky pro udělení titulu Klubový Šampion a Bastien Winter Garden se stane Českým Grandšampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 06. 2011

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY V LOUČKÁCH, 19. 06. 2011

Aremi Madagaskarský Sen

V neděli 19. června proběhly v Odrách - části Loučky - neoficiální závody agility. Poprvé se tam představil i náš moravský šikula, čtyřletý pejsek Aremi Madagaskarský Sen.

Aremi se na svých prvních větších závodech rozhodně neztratil. V konkurenci 18 hafíků skončil na nádherném 3. místě!!!

Paničce i Aremimu moc gratulujeme k takovému úspěchu, děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a držíme palce do dalších závodů!!!

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.06.2011

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 19. 6. 2011

D'Artagnan

U příležitosti oslavy 20 let chovu cotonků v České Republice se v pražských Třeboradicích konala i 12. speciální výstava plemene Coton de Tuléar, a to v neděli 19. 6. 2011.

Česká rozhodčí, paní Alena Košťálová, posoudila celkem 26 zástupců plemene, z toho 9 psů a 17 feneček. Titul BOB od ní získal pes ve třídě otevřené, D'Artagnan des Flocons de Juillet.

Na této výstavě fenečka Daisy Chundelaté Potěšení splnila podmínky pro udělení titulu Česká Grandšampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 06. 2011

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 18. 6. 2011

Cheriban

V sobotu 18. 6. 2011 proběhla při příležitosti oslav 20 let chovu cotonků v České Republice 18. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Posouzení 35 předvedených zástupců plemene - 14 psů a 21 fen - se ujala česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková. Titul BOB od ní získala fena ve třídě vítězů, Cheriban Kleopatra.

Na této výstavě splnila fenečka Olivie Ráj Karpat podmínky pro přidělení titulu Česká Junioršampionka a pejsek Eldarro from Cotton Home si převzal pohár za titul Klubový Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 06. 2011

Lotyšsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RIGA, 11. - 12. 6. 2011

Fabienne

V sobotu 11. 6. 2011 a v neděli 12. 6. 2011 proběhla dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen i v lotyšské Rize - po oba dni zde mezi cotonky měla zastoupení i Česká Republika, a to díky fenečce Fabienne from Cotton Home.

Sobotní lotyšská rozhodčí, paní Inese Pablaka, i nedělní chorvatský rozhodčí, pan Tino Pehar, posoudili tři zástupce plemene Coton de Tuléar. Titul BOB oba přidělili psovi ve třídě šampionů, Cotonrock's Asterix.

Česká fenečka, Fabienne from Cotton Home na této výstavě dvojnásobným ziskem titulu CAJC splnila podmínky pro Lotyšského Junioršampiona. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 06. 2011

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KOMÁRNO, 11. - 12. 6. 2011

Eimi
Bastien

O víkendu 11. - 12. 6. 2011 se v maďarské části Komárna uskutečnila dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen.

V sobotu 11. 6. 2011 se maďarskému rozhodčímu, panu Ferenci Groschlovi, mezi cotonky předvedli dva psi a dvě feny, kteří přijeli z České Republiky, Slovenska i Maďarska. Titul BOB získala slovenská fena ve třídě šampionů, Eimi Janus-Suzi

V neděli 12. 6. 2011 taktéž maďarský rozhodčí, pan Gyula Sarkozy, posoudil čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar - tři psy a jednu fenu - z České Republiky a Slovenska. Vítězem se ziskem titulu BOB stal český pes ve třídě šampionů, Bastien Winter Garden.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 06. 2011

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 5. 6. 2011

Face

Další ročník Národní výstavy psů v Klatovech proběhl ve dnech 4. 6. - 5. 6. 2011, přičemž cotonci se zde ukázali v neděli 5. 6. 2011.

Dva české zástupce plemene Coton de Tuléar posoudil rozhodčí z Gruzie, pan Iuza Beradze.

Titul BOB získala fena ve třídě mladých, Face Poklad Vysočiny. Jejím páníčkům děkujeme za reprezentaci plemene během odpoledních soutěží.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 06. 2011

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 4. - 5. 6. 2011

Eimi

O víkendu 4. - 5. 6. 2011 proběhla ve slovenské Nitře dvoudenní Mezinárodní výstava psů, cotonky tedy návštěvníci mohli obdivovat po oba dva dni.

V sobotu se v rámci Grand Prix Slovakia 2011 show maďarskému rozhodčí, panu Katalinu Radvanszky, předvedlo pět zástupců plemene Coton de Tuléar. Titul BOB od něho získala fena ve třídě šampionů, Eimi Janus-Suzi.

Stejný počet cotonků se stejným výsledkem rozsoudila i nedělní Slovinská rozhodčí na Derby Winner 2011 show, paní Olga Kupriyanova, když titul BOB opět přidělila feně ve třídě šampionů, Eimi Janus-Suzi.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 06. 2011

VYSTOUPENÍ S COTONKEM V KOŠICÍCH, KVĚTEN - ČERVEN 2011

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

Hned třikrát během 14 dní vystoupila naše slovenská tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton s paničkou Zenobií Chromou v rámci veřejných akcí.

Ve středu 25. 5. 2011 zatancovaly v rámci besedy o psech s dětmi ze základní školy Park Angelium. V neděli 29. 5. 2011 Chita vystoupila na výstavě exotických zvířat, rostlin, teraristiky a akvaristiky, která se konala pod záštitou "Združenia priateľov Herpetofauny" a to hned dvakrát - jednou s paničkou Zenobií Chromou a jednou s Mimkou. A konečně na den dětí, 1. 6. 2011 vystoupily na představení pro děti ze speciální školy.

Paničkám i Elince moc děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Video z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.06.2011

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SENEC, 3. 6. 2011

Eimi

V pátek 3. 6. 2011 proběhla Národní výstava psů v slovenském Senci, která je tradičním předskokanem mezinnárodní výstavy psů v Nitře.

Slovenské rozhodčí, paní Lindě Volárikové, se předvedla pouze jedna fena ve třídě vítězů - slovenská Eimi Janus-Suzi. Ta si odvezla veškeré možné tituly, tj. V1, CAC a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 06. 2011

LitvaVÝSTAVNÍ VÍKEND MOLETAI, 27. - 29. 5. 2011

Grain

Ve dnech 27. - 29. 5. 2011 proběhly v litevském Moletai hned tři výstavy, během kterých se předvedlo i plemeno Coton de Tuléar. Českou Republiku zastupoval polský cotonek Grain Amoure Batiskaj, jehož tatínkem je náš Cartoonland's Apache a polskou veteránkou českého původu, Kerry Klenot Toliary.

Na páteční klubové výstavě 9. FCI skupiny švédský rozhodčí, pan Henrik Johansson, ani jednomu ze šesti předvedených cotonků titul BOB nepřidělil.

Sobotní rozhodčí tří předvedených psů, paní Tatiana Urek ze Slovinska, i nedělní rozhodčí pěti cotonů, paní Marina Ostrovskaja, vítězem mezinárodních výstav vyhlásily polského psa ve třídě šamionů - Grain Amoure Batiskaj.

Na těchto výstavách polský cotonek Grain Amoure Batiskaj splnil podmínky pro přiznání titulu Šampion Litvy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 06. 2011

SEMINÁŘ: JAK PEČOVAT O SRST COTONKA, 11. 6. 2011

Seminář - jak pečovat o srst cotonka.

Upozorňujeme všechny zájemce o seminář na téma "Jak pečovat o srst cotonka" od Salon Avanti v Praze, že došlo ke změně termínu červnového semináře.

Namísto původně ohlášené neděle 12. 6. 2011 se seminář uskuteční v sobotu 11. 6. 2011.

Na semináři jsou ještě volná místa - bližší informace si můžete stáhnout zde (.pdf) nebo zde (.doc)

Více informací o akci nalezenete tady.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 26.05.2011

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 22. 5. 2011

Uršula

Netradičně pouze v neděli se 22. 5. 2011 konala v Litoměřicích mezinárodní výstava psů - diváci si tak mohli během jednoho dne prohlédnout zástupce všech plemen.

Čtyři předvedené cotonky, dva psy a dvě feny, posoudila česká rozhodčí, paní Naďa Klírová. Titul BOB od ní získala fena ve třídě otevřené, Uršula Sněženky z Madagaskaru.

Na této výstavě pejsek Bastien Winter Garden splnil podmínky pro přiznání titulu C. I. B. (Interšampion). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 05. 2011

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 21. 5. 2011

Bastien

V sobotu 21. 5. 2011 proběhla v Litoměřicích Národní výstava psů, během které se představila všechna plemena.

Italský rozhodčí, pan Claudio de Giulliano, posoudil dva cotonky - psa v mezitřídě a ve třídě vítězů.

Tituly Národní vítěz a BOB získal pes ve třídě vítězů, Bastien Winter Garden.

Bastien Winter Garden plemeno Coton de Tuléar reprezentoval i v odpoledních soutěžích - děkujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 05. 2011

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 15. 5. 2011

Jaborano

O víkendu 14. - 15. 5. 2011 probíhala mezinárodní výstava psů i v pražských Letňanech, přičemž cotonci se na ní předvedli tradičně v neděli, tj. 15. 5. 2011.

Posouzení třinácti vystavovaných zástupců plemene Coton de Tuléar se zhostila česká rozhodčí, paní Alena Košťálová. Titul BOB od ní získal pes ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Začíná se stávat krásným zvykem, že cotonci nechybí ani v soutěži juniorhandlingu. Na této výstavě soutěžila Lucie Malinová a její pejsek Brad Klenot Toliary. Tato dvojice poustoupila až do finále v odpoledních soutěžích, kde se umístila na skvělém 2. místě!!!

Nádherného úspěchu v odpoledních soutěžích opět dosáhla chovatelská stanice Přátelé Jetynky. Nejdříve se pár Jaborano a Iabojejika Přátelé Jetynky umístil na 3. místě v soutěží párů a poté byl Jaborano Přátelé Jetynky vyhlášen 3. nejkrásnějším psem 9. FCI skupiny neboli 3. BIG 9. FCI.

Panu Houdkovi i Lucii Malinové gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci na této výstavě.

Na této výstavě cotonci Hessie Bavlníkový Květ a D'Artagnan des Flocons de Juillet splnili podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 05. 2011

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 14. - 15. 5. 2011

Eimi

O víkendu 14. - 15. 5. 2011 probíhá ve slovenské Bratislavě tradiční dvoudenní mezinárodní výstava psů, na kter0 se po oba dni prezentovali i cotonci.

V sobotu se japonské rozhodčí, paní Chie Ejima, předvedlo osm zástupců plemene Coton de Tuléar, kteří přijeli z Čech, Slovenska, Maďarska a Slovinska. Titul BOB získala slovenská fena ve třídě šampionů, Eimi Janus-Suzi.

Skvělých úspěchů dosáhli v sobotu cotonci v odpoledních soutěžích. Eimi Janus-Suzi se dostala do užšího výběru sedmi nejkrásnějších psů 9 FCI skupiny a její syn, Aimable Croissant de Cuteberry byl vyhlášen 2. nejkrásnějším dorostencem výstavy, neboli Res. BIS Puppy. Oběma velmi gratulujeme!!!

V neděli rozhodčí z Malty, pan Chan Weng Woh, posoudil šest zástupců plemene Coton de Tuléar z Čech, Slovenska a Slovinska. Titul BOB si do Slovinska odvezl pes ve třídě šampionů, Monsieur Ames Ráj Karpat, který pochází z České Republiky.

Na této výstavě česká fenečka, Daisy Chundelaté Potěšení, slnila podmínky pro titul Slovenská Šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 05. 2011

CO DĚLAT, KDYŽ CHCEME ODCHOVAT ŠTĚŇÁTKA

Ilustrační obrázek

Máte-li doma fenečku s průkazem původu, pravděpodobně do budoucna uvažujete o tom, že byste na ní odchovali štěňátka. Zejména pro "prvochovatele" jsme připravili malou abecedu toho, co, kdy, kde a s kým budou muset vyřídit a zařídit.

A) Uchovnění

V první řadě se musíte postarat o to, aby se Vaše fenečka stala tzv. chovnou fenou. Jak na to jsme Vám popisovali v článku Jak uchovnit naši fenu / psa. Pracovat na tom můžete začít od věku 13. měcíců, chovnou se fenečka může stát nejdříve v 15 měsících věku.

B) Chovatelská stanice

Pro odchování štěňátek budete potřebovat chovatelskou stanici - jak ji zaregistrovat najdete v článku Registrace chovatelské stanice. Pokud nenastanou nějaké administrativní problémy, vyřízení trvá cca 2 - 3 měsíce - je proto třeba zažádat dříve, než fence začne hárání, během kterého ji chcete nakrýt...(zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 13.05.2011

NOVÁ KATEGORIE - COTONCI A CELEBRITY

Cotonci a celebrity

V rámci kategorie Napsali o cotoncích jsme pro Vás připravili speciální podkategorii Cotonci a celebrity.

Najdete zde články a fotografie cotonků ve vlastnictví českých i zahraničních celebrit - v současné době jsou zde uveřejněny články o manželích Tesaříkových (chovatelská stanice Of Jasmine Garden), Šárce Kašpárkové (cotonek Cobi Dar Vysočiny), Tereza Duchková se svou fenečkou Dafné a Catherine Zeta-Jones a Michael Douglas se svým cotonkem z chovatelské stanice Of Woodland Cottage.

Celebrit vlastnící cotonky je ale mnohem více - pokud máte k dispozici zde neuveřejněný článek nebo fotografie, budeme rádi, pokud nám je zašlete na e-mail info@cotonland.cz.

© Cotonland | Oznámení | 08.05.2011

Rumunsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TIMISOARA, 30. 4. - 1. 5. 2011

Elvis

Ve dnech 30. 4. 2011 a 1. 5. 2011 proběhly mezinárodní výstavy psů také v rumunském Timisoara, přičemž na sobotní mezinárodní výstavě, 30. 4. 2011 byli vyhlašováni i vítězové středovýchodní Evropy.

Plemeno Coton de Tuléar mělo zastoupení díky polské chovatelské stanici The Sweetest Coton.

V sobotu od rumunského rozhodčího, pana C. Stefanescu, titul BOB získal původem český cotonek startující ve třídě šampionů, Elvis Reco Bohemia. V neděli se ze stejného ocenění od maltského rozhodčího, pana Chang Weng Who, radoval pes ve třídě otevřené - Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Na této výstavě cotonci Elvis Reco Bohemia, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli a Elixir D'Amour du Castel de la Roche aux Fees splnili podmínky pro přiznání titulu rumunský Šampion a Elixir D'Amour du Castel de la Roche aux Fees se navíc stala rumunskou Grandšampionkou. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 05. 2011

JAK UCHOVNIT NAŠI FENKU / PSA

Ilustrační obrázek

Pokud chcete, aby se váš cotonek stal rodičem čistokrevných štěňátek, musíte ho/ji nejdříve tzv. uchovnit.

Chovným s může stát čistokrevný jedinec, který má platný průkaz původu vystavený nebo registrovaný plemenou knihou uznanou FCI a byl zařazen do chovu po splnění podmínek Klubu Coton de Tuléar.

Mnoho chovatelů bezpapírových štěňat argumentuje tím, že "neměli čas na vyřizování podmínek pro papírový chov". Z níže uvedeného je však zřejmé, že pokud máte zdravého psa bez závažných vad, nejedná se o nijak časově ani finančně náročnou proceduru...(zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 04.05.2011

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BANSKÁ BYSTRICA, 1. 5. 2011

Eimi

V neděli 11. 5. 2011 proběhla v Banskej Bystrici tradiční Národní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci.

Tři zástupce plemene Coton de Tuléar - z toho dva ze Slovenska a jednoho z České Republiky, posoudila polská rozhodčí, paní Anna Redlicka.

Vítězkou výstavy se ziskem titulu BOB stala slovenská fenečka ve třídě šampionů, Eimi Janus-Suzi.

Na této výstavě český cotonek, Dundee Tichý Don, splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Veterán Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 05. 2011

PolskoKLUBOVÁ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OPOLE, 30. 4. - 1. 5. 2011

Bastien

Na přelomu dubna a května 2011 proběhly v polském Opole hned dvě výstavy, na kterých jste mohli potkat plemeno Coton de Tuléar. V sobotu 30. 4. 2011 to byla Klubová výstava 9. FCI skupiny a v neděli Mezinárodní výstava psů všech plemen.

Po oba dni měla Česká republika na výstavě své zástupce - z Prahy přijeli Bastien Winter Garden a Eldarro from Cotton Home.

Sobotní česká rozhodčí, paní Naďa Klírová, i nedělní belgická rozhodčí, paní Rita Reyniers, vítěze vybíraly ze čtyř předvedených psů. Obě se shodli na vítězi - sobotní i nedělní výstavu ziskem titulu BOB vyhrál polský cotonek Cotonbrie Doodle Jankee.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 05. 2011

JAK NA KRYTÍ

Ilustrační obrázek

Aby vaše chovná fena měla štěňata s průkazem původu, je potřeba jí najít vhodného partnera ke krytí, který je rovněž chovný. Protože jistě chcete odchovat co nejlepší štěňata - krásná a zdravá - není vybírání toho nejvhodnějšího psa právě jednoduché. Zejména u cotonků, kde se spousta vad může skrýt za krásnou nadýchanou srst a nelze tedy vybírat pouze stylem "ten vypadá krásně, proto ho chceme pro naši fenečku".

Rozhodně také není dobré hledět jen na získané tituly - ne vždy je superšampion právě pro vaši fenu ideálním partnerem. Jelikož ani v psím světě nikdo není dokonalý, a každý pes/fena má nějakou tu slabinku, je nutné hledat psa, který vyváží nedostatky vaší fenky, a nekrýt psem, který má třeba jen jedinou chybičku, bohužel však shodnou s vaší fenou. A takových kritérií pro výběr psa je celá řada - rozhodně neuděláte špatně, pokud při výběru zvážíte i předky, sourozence a případné potomky psa...(zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 01.05.2011

VYSTOUPENÍ S COTONKEM NA DNI ZEMĚ V RUDNÉ, 16. 4. 2011

Archie Briliant z Madaskaru

Den Země se za účasti cotonka slavil i v České Republice - v Rudné u Prahy 16. 4. 2011.

Ukázky různých kynologických disciplín na tuto akci připravil kynologický klub Drahelčice, jehož členem je i náš cotonek Archie Briliant z Madaskaru, který se ukázek taktéž zúčastnil, a to při ukázkách poslušnosti a agility.

Paničkům i Archiemu moc děkujeme za bezvadnou reprezentaci během této akce.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.04.2011

VYSTOUPENÍ S COTONKEM NA DNI ZEMĚ V KOŠICÍCH, 22. 04. 2011

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

Jak asi víte, 22. duben je dnem Země. Při této příležitosti se ve slovenských Košicích konal rozmanitý program pro děti, které se veselou a hravou formou učily, jak správně třídit odpad, jak přemýšlet ekologicky a jak se chovat k naší Zemi přátelsky.

Pozvání k vystoupení na této akci dostala i naše slovenská tanečnice, Chita-Van-El Best of Cotton, slyšící na jméno Elinka s paničkou Zenobií Chromou.

Vystoupení se skládalo ze tří částí - z tancování, nácviku pro děti, jak přistupovat k pejskovi a ze základního výcviku.

Paničce i Elince moc děkujeme za bezvadnou reprezentaci během této akce.

Videa z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.04.2011

NěmeckoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DRÁŽĎANY, 24. 4. 2011

Alechandro

Mezinárodní výstava psů o velikonočním víkendu 23. - 24. 4. 2011 proběhla i v německých Drážďanech. Plemeno Coton de Tuléar se divákům předvedlo v neděli 24. 4. 2011.

Pět cotonků, z nichž dva přijeli z České Republiky, posoudil nizozemský rozhodčí, pan Rony Doedijns.

Titul BOB získal německý pes v mezitřídě, Inuk of the Swift Cotton. Oba čeští cotonci, Alechandro Coton Angels from Dolce a Adeline Coton Angels from Dolce získali titul CAJC a Alechandro byl navíc vyhlášen BOB junior.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 04. 2011

2. ZÁVOD MALÝCH PLEMEN O PARDUBICKÝ PERNÍK, 23. 04. 2011

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

Ani 2. ročník závodu malých plemen "O pardubický perník", který se stejně jako loni konal během velikonočního víkendu - v sobotu 23. 4. 2011 - v Pardubicích Nemošicích, se neobešel bez účasti cotonků. Bílé barvy zde opět reprezentoval Brutus Chundelaté Kouzlo, kterého znáte jako Teddyho, s paničkou Lenkou Novákovou.

Teddy soutěžil v kategorii ZZO (tedy zkouška základní ovladatelnosti), kde opravdu skvěle hájil cotoní barvy. Díky zisku 54 bodů z možných 60 (bodovanými cviky jsou přivolání, sedni-lehni, chůze u nohy, odložení za pochodu, odložení dlouhodobé a aport) se mezi 10 závodníky umístil na krásném 5. místě, přičemž 3. příčka mu utekla o pouhý jeden bod.

Teddíkovi i paničce moc děkujeme za další bezvadnou reprezentaci v této disciplíně a přejeme hodně štěstí do dalších závodů!!!

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.04.2011

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 24. 4. 2011

Jaborano

Na velikonoční neděli, 24. 4. 2011, se v Českých Budějovicích na mezinárodní výstavě psů, která se konala 23. 4. - 24. 4. 2011, předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Posuzování deseti předvedených cotonků, z toho dvou psů a osmi feneček, se ujala česká rozhodčí, paní Zuzana Větvinská-Vršecká.

Titul BOB si do Prahy odvezl český pes ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 4. 2011

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 9. 4. 2011

Elvis

V sobotu 9. 4. 2011 proběhla v polském Legionowě Národní výstava psů, na které nechyběli ani cotonci.

Předvedlo se jich tu celkem sedm - dva psi a 5 feneček. Titul BOB od polského rozhodčího, pana Zygmunta Jakubowski, získal původem český pes ve třídě šampionů, Elvis Reco Bohemia.

Na této výstavě plemeno Coton de Tuléar zaznamenalo nádherný úspěch v odpoledních soutěžích - fenečka Au Clair de la Lune Black Magic Woman byla vyhlášena Nejkrásnějším štěnětem výstavy, neboli Best in Show Baby. Gratulujeme!!!

Na této výstavě fenečka Au Clair de la Lune Ananonanona splnila podmínky pro přiznání titulu Polská Junioršampionka.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 04. 2011

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 10. 4. 2011

Olivie

O víkendu 9. - 10. 4. 2011 proběhl v moravskoslezské Ostravě další ročník Národní výstavy psů. Plemeno Coton de Tuléar se tradičně divákům předvedlo v neděli 10. 4. 2011.

Osm cotonků - 4 psy a 4 feny - posoudila česká rozhodčí, paní Jaroslava Ovesná. Titul BOB od ní získala fena ve třídě mladých, Olivie Ráj Karpat.

V Ostravě naši cotonci doslova zazářili. Nejdříve se v juniorhandlingu I. kategorie Kristýnka Chovancová a její fenečka Octavia Klenot Toliary opět umístily na 1. místě, poté Dusty z Kozlovické Zahrady v soutěži o nejkrásnějšího mladého psa postoupil do užšího výběru 8 pejsků a konečně Olivie Ráj Karpat byla vyhlášena Nejkrásnější mladou fenou výstavního dne!!! Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene!!!

Na této výstavě cotonci Ghost-Van Best of Cotton a Eimi Janus-Suzi splnili podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 04. 2011

JAK SE VYZNAT V GRANULOVANÉM KRMIVU

Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje paní Věře Jandové z chovatelské stanice Sněženky z Madagaskaru za zaslání tohoto článku.

Mnoho lidí se zajímá o zdravou stravu a správnou výživu, protože vědí, že jídlo může být lékem, ale také naopak. Nevhodným jídlem si můžete přímo i nepřímo způsobit mnoho zdravotních problémů.

A co naši zvířecí společníci? Máme vůbec skutečnou představu o tom, co konzumují? Dáváme jim Whiskas, protože „by je kočky kupovaly“, nebo Science Hills, protože věříme svému veterináři, nebo Royal Canin s královskou korunkou na etiketě, protože když je to tak drahé, tak to přece musí být dobré?

Víme ale, co jim dáváme doopravdy?

Pokud krmíme domácí stravou, minimálně upravovanou, pak ano. Mnoho chovatelů se však spoléhá na komerční produkty, zvláště na suché krmení, které vyžaduje minimum času na přípravu a nekazí se tak rychle, jako čerstvé potraviny a mělo by obsahovat všechny složky potřebné pro zdravý aktivní život... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 05.04.2011

SOS - NA PRODEJ 3 DOSPĚLÍ COTONCI S PP

Ilustrační obrázek

V posledních dnech se na inzertních serverech objevila nabídka 3 dospělých cotonků (sourozenců) s PP - dvou feneček a jednoho pejska - ve stáří 4 roky.

V případě, že byste některému z nich rádi poskytli láskyplný domov, nebo víte o někom, kdo by uvítal čtyřnohého společníka, uváděný kontakt je: Paní Veronika Pokorná, tel. 608 981 717

Bližší informace a obrázky nabízených pejsků najdete v kategorii SOS - cotonci v nouzi. Děkujeme.

© Cotonland | SOS - cotonci v nouzi | 05.04.2011

NAŠE NEJMILEJŠÍ ZVÍŘE: BŘEZEN, ROK 2001: TEREZA, KORÁLEK A DAFNE

Ilustrační obrázek

Rozhovor pana Arnošta Tabáška s Terezou Duchkovou mj. o její fence plemene Coton de Tuléar Dafne, který vyšel v březnovém čísle časopisu Naše nejmilejší zvíře v roce 2001.

... Nedávno v její domácnosti přibylo další zvíře. Bělostná fenka Dafne pochází z plemene Coton de Tulear. Ač rodem z Pelhřimova, je tedy náležitě vznešeného původu. Mezi herci a muzikanty jsou pejsci, kterým chovatelé někdy česky přezdívají bavlníkoví, zřejmě oblíbení. Zatím jsme zjistili, že si je pořídili Richard Tesařík a Tomáš Töpfer.

Dafne se narodila před sedmi měsíci, je veselá a společenská. Korálek ji přijala se stoickým klidem, elegancí a nadhledem. "Je to můj první pes. Jezdí se mnou skoro všude, i do divadla. Sice tajně, protože tam pejsci vlastně nesmějí, ale pan ředitel Županic dělá, že to nevidí," směje se Tereza. Ale úsměv jí náležitě ztuhnul, když se Dafne svérázně podepsala na premiéře Hudebního divadla v Karlíně, na muzikálu Viktor, Viktorie... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 31.03.2011

LotyšskoKLUBOVÁ VÝSTAVA 9. FCI SKUPINY RIGA, 27. 3. 2011

Fabienne

V neděli 27. 3. 2011 proběhla v Lotyšské Rize Klubová výstava 9. FCI skupiny, tedy i skupiny, do které spadají cotonci.

Plemeno Coton de Tuléar zde bylo zastoupeno fenečkou Fabienne from Cotton Home, která pochází z České Republiky.

Slovenský rozhodčí, pan Jaroslav Matias, Fabienne přidělil všechny možné tituly - získala od něho ohodnocení V1, CAJC a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 03. 2011

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU - NESOUTĚŽNÍ ROKY 2008 A 2009

Nejkrásnější coton roku

Připravili jsme pro Vás výsledky Nejkrásnějšího cotona roku i pro nesoutěžní roky 2008 a 2009, tj. pro všechny roky od počátku CotonLandu.

Nejkrásnějšími cotonky roku 2008 se stali pejsek Elbery Best of Cotton a fenečka Beanie from Cotton Home, nejúspěšnější chovatelskou stanicí Best of Cotton, mezi mladými psy zvítězil Aremi Madagaskarský Sen, nejkrásnější mladou fenou byla Beanie from Cotton Home, nejkrásnějším mimi se stal Cukřík Chundelaté Kouzlo a konečně kategorii veteránů vyhrál Sprightly Fellow's Game Over. Detailní výsledky roku 2008 zde.

Nejkrásnějšími cotonky roku 2009 se stali pejsek Elbery Best of Cotton a fenečka Cheriban Kleopatra, nejúspěšnější chovatelskou stanicí Best of Cotton, mezi mladými psy zvítězil Archie Briliant z Madaskaru, nejkrásnější mladou fenou byla Binki Áglia Tau, nejkrásnějším mimi se stala Angela Briliant z Madaskaru a konečně kategorii veteránů vyhrál Jork Revoka. Detailní výsledky roku 2009 zde.

© Cotonland | Oznámení | 27.03.2011

KLUBOVÁ A SPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTONKŮ PRAHA, 18. - 19. 6. 2011

Rok 2011 je pro plemeno Coton de Tuléar speciálním - je 20. výročím chovu cotonků v České Republice. Při této příležitosti se o víkendu 18. - 19. 6. 2011 uskuteční hned dvě výstavy - 18. klubová výstava a 12. speciální výstava tohoto plemene, a to v pražských Třeboradicích.

V rámci oslav proběhne v sobotu 18. 6. 2011 losování tomboly se speciálními cenami a večer účastníkům zahraje country kapela Sehranka.

Zváni jsou skutečně všichni - bylo by skvělé, kdyby na výstavu přijeli i starší cotonci - ostříhaní šampioni se mohou odprezentovat ve třídě čestné nebo v přehlídce chovných psů / šampionů.

Propozice: ZDE (.pdf), Přihláška: ZDE (.doc) nebo ZDE (.pdf)

Více informací o této akci zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 15.01.2011

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KATOWICE, 20. 3. 2011

Eldarro

Víkend 19. - 20. 3. 2011 byl výstavním i v polských Katowicích - konala se zde Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které se cotonci předvedli v neděli 20. 3. 2011.

Brazilská rozhodčí, paní Anna Beatriz Knoll, posoudila celkem tři zástupce plemene Coton de Tuléar, z nichž dva přijeli z Prahy a třetí z České Republiky pochází.

Výstavu ziskem všech možných titulů, CAC, CACIB a BOB vyhrál český pes v mezitřídě, Eldarro from Cotton Home.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 03. 2011

Slovenská RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 20. 3. 2011

Olivie

Cotonci se v Nitře předvedli i v neděli 20. 3. 2011, a to na Národní výstavě psů všech plemen, která zde probíhala ve dnech 19. - 20. 3. 2011.

Osm předvedených zástupců plemene Coton de Tuléar posoudil český rozhodčí, pan Leoš Jančík. Titul BOB od něho získala česká fena ve třídě mladých, Olivie Ráj Karpat.

Na této výstavě fenečka Olivie Ráj Karpat splnila podmínky pro přidělení titulu slovenská junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 03. 2011

SlovenskoSPECIÁLNÍ VÝSTAVA BICHON KLUBU NITRA, 19. 3. 2011

Eimi

V sobotu 19. 3. 2011 se v rámci národní výstavy psů ve slovenské Nitře uskutečnila i Speciální výstava Bichon Klubu Slovensko (BKS), pod kterou spadají i cotonci.

Pět zástupců plemene Coton de Tuléar posoudil slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš. Titul BOB přidělil fence ve třídě šampionů Eimi Janus-Suzi.

Krásný úspěch zaznamenal ve třídě dorostu startující pes Prince William Ráj Karpat, který byl vyhlášen Nejkrásnějším dorostencem výstavy, neboli BIS Puppy. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 03. 2011

LotyšskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RIGA, 13. 3. 2011

Fabienne

O víkendu 12. - 13. 3. 2011 proběhla v lotyšské Rize Mezinárodní výstava psů všech plemen se jménem Lotyšský vítěz 2011. Plemeno Coton de Tuléar se předvedlo v neděli 13. 3. 2011.

Mezi sedmi cotonky, které posoudila lotyšská rozhodčí, paní Vija Klučniece, měla zastoupení i Česká Republika. Předvedl se zde pejsek Chester Charm Bavlníkový Květ, který získal ocenění Lotyšský vítěz mladých 2011 a fenečka Fabienne from Cotton Home, která získala první CAJC.

Výstavu ziskem titulu Lotyšský vítěz 2011, CACIB a BOB vyhrál pes ve třídě šampionů, Cartoonland's Vroum.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 03. 2011

PŘIJÍMÁME OBJEDNÁVKY NA PEXESO!!!

Pexeso s cotonky

V termínu 16. 3. 2011 - 27. 3. 2011 na e-mailu info@cotonland.cz přijímáme závazné objednávky na 1. československé cotonkovské pexeso. Obrázky, ze kterých se pexeso bude skládat, najdete zde.

Cena 1 pexesa je 75 Kč plus případné poštovné a balné (pokud se nedomluvíme na osobním předání). Objednávky budeme považovat za závazné - tj. to, co si objednáte, byste si také potom měli skutečně koupit ;)

V současné chvíli (doufejme) probíhá finalizace našeho pexesa ze strany dodavatele a tvorba vzorku ke schválení. Očekáváme, že by pexeso mělo být k dispozici v druhé polovině dubna, v případě změny budete neprodleně informováni.

© Cotonland | Oznámení | 16.03.2011

SEMINÁŘ: JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O COTONKA A JEHO SRST, 2011

Seminář o úpravě.

Také Salon Coton pro zájemce v roce 2011 v Hostivicích u Prahy připravil sérii seminářů věnovaných správné péči o cotonka jeho srst.

Semináře probíhají od 5. 3. 2011 každou sobotu, vyjma těch, během kterých se koná výstava. Zájemci si na nich vyzkouší kompletní úpravu srsti na svém (nebo případně salonem zapůjčeném) cotonkovi, dozvědí se, jak pečovat o drápky, anální žlázky a chrup. Na základě typu srsti bude jejich cotonkovi doporučena vhodná kosmetika. Po předchozí dohodě je možné zajisti přítomnost poradkyně chovu a případnou individuální bonitaci.

Bližší údaje o semináři najdete zde (.pdf) nebo zde (.doc)

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout tady.

© Cotonland | 08.03.2011

SlovenskoŠAMPION ŠAMPIONŮ A VICTORY SHOW SLOVENSKO, 5. 3. 2011

Eimi

V sobotu 5. 3. 2011 ve slovenské Bratislavě proběhly hned dvě prestižní výstavy psů - Šampion šampionů 2011 a Victory show.

V tomto ročníku mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar, a to díky maďarské mladé feně Cotonbrie Donna Summer a slovenské fenečce Eimi Janus-Suzi.

Obě dvě fenky si z výstavy odvezly krásná ohodnocení. Zatímco Cotonbrie Donna Summer byla ohodnocena V1, Junior Victory Winner, Best of Queen Junior, Eimi Janus-Suzi si domů odnesla ocenění V1, 2 x CAC, Victory Winner a Best of Queen.

Páníčkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této výstavě.

Fotogalerii z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 03. 2011

COTON DANCE III - SEMINÁŘ TANCE PRO COTONKY, 5. 3. 2011

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

I třetí seminář dogdancingu určený speciálně pro plemeno Coton de Tuléar proběhl 5. 3. 2011 v centru Czech Dog Academy v pražských Lužinách.

Semináře se zúčastnilo celkem 6 bavlníčků, a to v následujících kategoriích. Instruktorka: Daisy Chundelaté Potěšení, dítě instruktorky: Aramis Laetitia Bohemica, mírně pokročilí: Oliver Ráj Karpat, Atrey z Kozlovické Zahrady a Arche Svatý Kopeček, začátečník: Fobos Life Joy.

Pod dohledem trenérky Terezy Zůnové se bavlníčci zdokonalovali nejen ve svých tanečních schopnostech, ale i v těch socializačních - neboť i to je posláním těchto setkání.

Tereze děkujeme za tento speciální seminář a těšíme se na další!!!

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout tady.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 07.03.2011

AKTIVITY S COTONKEM II

Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje Zenobii Chromé z chovatelské stanice Zenobia's Little Sun za poskytnutí totoho článku o dalších možných aktivitách s cotonkem.

AKÝM AKTIVITÁM SA MÔŽEM VENOVAŤ S BAVLNÍČKOM?

To je častá otázka budúcich majiteľov cotonkov. S cotonkom resp. bavlníčkom sa môžete venovať naozaj rôznorodým aktivitám. Spomeniem tie, ktoré ešte neboli spomínané (Článek Aktivity s cotonkem I najdete zde), základná poslušnosť, flyball a canisterapia.


Základná poslušnosť (angl. Basic obedience)

Coton je známy ako veľmi inteligentné plemeno, je to naozaj pravda. Dokazujú to psy aj sučky rôzneho veku. S mojou cotonkou Elinkou trénujem už od šteňacieho veku a môžem iba potvrdiť, že sa učí naozaj rýchlo. Trénujem ju sama, v rôznych situáciách, najprv doma, neskôr vonku, kde je viac psov a tiež bežný ruch veľkomesta. Tým všetkým čo už vie a ako hravo to zvláda, prekvapuje každého... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 04.03.2011

GRANULOVANÁ KRMIVA

Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje panu Martinu Pučálkovi, výhradnímu dovozci krmiva Artemis, za poskytnutí totoho článku o granulovaných krmivech.

1. Výživa psů

S rychlým vývojem a výzkumem znalotí v oblasti zdraví se mění názory na vhodnou a zdravou výživu lidí. Tyto poznatky se zcela samozřejmě aplikují i na výživu zvířat. Je pravdou, že v trošku jiné podobě, nicméně také velmi intenzivně. Díky tomu máme dnes při výběru vhodné stravy širokou škálu možností.

2. Výhody a nevýhody granulované stravy

Granulovaná krmiva se začala masově rozvíjet především v 60.letech 20.století, kdy se do jejich výroby pustily potravinářské koncerny. Zprvu se jednalo především o obilninové šroty, které nebyly pro výživu psovitých šelem příliš vhodné. Až v posledních letech se vývoj vydal u některých značek správným směrem a granulovaná krmiva splňují všechny potřeby psů... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 03.03.2011

TEREZA ZŮNOVÁ A DAISY CHUNDELATÉ POTĚŠENÍ - PROFI TEAM 1. ÚROVNĚ

Daisy Chundelaté Potěšení a Tereza Zůnová

Ani v lednu a únoru naši cotonci šikulové nezaháleli. Tereza Zůnová se svou fenečku Daisy Chundelaté Potěšení se zúčastnily hned čtyř zkoušek v DogDance.

Nejdříve 15. 1. 2011 složily na výbornou zkoušky ve Freestyle a Dance with dog a to za plný počet bodů, a poté 26. 2. 2011 Musical Dressage a Heelwork to Music, opět se známkami Výborná.

Složením těchto čtyř zkoušek splnily podmínky pro udělení titulu Profi Team 1. úrovně a staly se tak jedním ze čtyř týmů, který tento titul do této chvíle obdržel. Gratulujeme!!!

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.03.2011

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRAZ, 27. 2. 2011

Eimi

První letošní rakouskou mezinárodní výstavou psů se tradičně stala výstava v Grazu, která proběhla ve dnech 26. - 27. 2. 2011. Cotonci se na ní předvedli v neděli 27. 2. 2011.

Dvanáct zástupců plemene Coton de Tuléar posoudil srbský rozhodčí, pan Urosevic Milivoje. Nechyběl mezi nimi ani slovinský cotonek českého původu, Monsieur Ames Ráj Karpat a slovenská fenečka Eimi Janus-Suzi.

Titul BOB si z výstavy odvezl chorvatský pes ve třídě šampionů, Orobianco Versace.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 03. 2011

SlovenskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PREŠOV, 19. 2. 2011

Chita-Van-El

Netradičně v sobotu 19. 2. 2011 se plemeno Coton de Tuléar prezentovalo na Mezinárodní výstavě psů Prešov, která z organizačních důvodů proběhla ve slovenských Košicích v termínu 18. - 20. 2. 2011.

Jediná zástupkyně - slovenská fenečka Chita-Van-El Best of Cotton - startovala v mezitřídě. Od španělského rozhodčího, pana Juana Navedy, získala všechna možná ocenění, tedy V1, CAC, CACIB, East Winner a BOB.

Chita-Van-El Best of Cotton reprezentovala i v odpoledních soutěžích, a to včetně soutěže "Dítě a pes". Společně se svojí handlerkou, Mimkou Bialobokovou, skončily na krásném 3. místě!!! Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci plemene!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 02. 2011

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Cornelius Klenot Toliary

Ve čtvrtek 17. 2. 2011 v necelých 5 letech tragicky zahynul člen našeho CotonLandu - cotonek Cornelius Klenot Toliary paní Markéty Skokové.

Cornyho, který měl složené canisterapeutické zkoušky, během procházky napadl a zranil pár kavkazských ovčáků takovým způsobem, že už mu nedokázala pomoci ani několik hodin tvrvající snaha lékařů.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům.

© Cotonland | Oznámení | 19.02.2011

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ BRNO, 5. - 6. 2. 2011

Octavia Klenot Toliary

Na dvoudenní mezinárodní výstavě psů v Brně, která se uskutečnila ve dnech 5. - 6. 2. 2011, měli cotonci zastoupení i v juniorhandlingu, a to díky fenečce Octavia Klenot Toliary s juniorhandlerkou Krystýnou Chovancovou.

I přes silnou konkurenci - soutěže se zúčastnilo více než 30 handlerů - tato dvojice v sobotu 5. 2. 2011 postoupila až do finále, kde se umístila na nádherném 1. místě!!!

V neděli 6. 2. 2011 svůj úspěch zopakovaly, když obsadily krásné 4. místo!!!

Fotogalerii z této akce najdete u výsledků z MVP v Brně, tj. zde.

Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.02.2011

AKTIVITY S COTONKEM

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje slečně Tereze Zůnové z chovatelské stanice Laetitia Bohemica za poskytnutí totoho článku o možných aktivitách s cotonkem.

AKTIVITY S COTONKEM

I když cotonci možná na první pohled vypadají jako pejsci, kteří se hodí jen jako ozdoba na gauč, skutečnost je docela jiná. Kdo bavlníčky poznal trochu blíže, dobře ví, že se rádi zapojí do všemožných psích i lidských aktivit. Zde jsem vybrala nejčastější aktivity, které mají cotonci moc rádi.

Psí aktivity

Psích aktivit vhodných pro cotonky je spousta. Zde vám vyjmenuji jen ty nejobvyklejší, které se v České republice běžně vyskytují... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 18.02.2011

SEMINÁŘ: JAK PEČOVAT O SRST COTONKA, jaro 2011

Seminář - jak pečovat o srst cotonka.

Na jaře roku 2011 Salon Avanti v Praze připravil seminář na téma "Jak pečovat o srst cotonka".

Zájemci mohou vybírat ze tří termínů - 19. 3. 2011, 16. 4. 2011 a 12. 6. 2011, program je naplánován od 9:00 do 18:00.

Určen je pro ty majitele cotonků, kteří se chtějí dobře starat o srst svých cotonků, ale ještě nevědí jak na to, nové majitele štěňátek cotonků, kteří mají ještě pocit, že jich se problémy se zacuchanou srstí týkat nebudou i všem nešťastným páníčkům už zacuchaných cotonků.

Propozice ke konané akci si můžete stáhnout zde (.pdf) nebo zde (.doc)

Více informací o akci nalezenete tady.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 15.02.2011

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 5. - 6. 2. 2011

Ghost-Van

O víkendu 5. - 6. 2. 2011 proběhl v Brně třetí ročník dvoudenní mezinárodní výstavy psů DUO CACIB, který pořádá Českomoravská kynologická unie.

V sobotu 5. 2. 2011 dvanáct předvedených zástupců plemene Coton de Tuléar posoudila česká rozhodčí, paní Jaroslava Ovesná. Vítězkou přidělěním titulů BOB junior a BOB vyhlásila mladou maďarskou fenu, Cotonbrie Donna Summer.

Posuzování patnácti cotonků se v neděli 6. 2. 2011 ujal taktéž český rozhodčí, pan Petr Řehánek. Titul BOB přidělil českému psovi ve třídě otevřené, Ghost-Van Best of Cotton.

Krásný úspěch na této výstavě v odpoledních soutěžích zaznamenala Octavia Klenot Toliary se svojí juniorhandlerkou Kristýnou Chovancovou. V sobotu v juniorhandlingu obsadila nádherné 1. místo a v neděli pak svůj úspěch podtrhla krásným 4. místem. Oběma gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci plemene.

Na této výstavě jedenáctiletá fenečka Actinie Áglia Tau splnila podmínky pro přiznání titulu Český Veterán Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 02. 2011

COTON DANCE III - SEMINÁŘ DOGDANCINGU PRO COTONKY, 5. 3. 2011

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Zveme Vás na 3. seminář dogdancingu určený speciálně cotonkům - COTON DANCE!!!

Po dvou úspěšných tanečních seminářích tým Czech Dog Academy pro bavlníčky připravil další seminář dogdance. Semináře se můžou zúčastnit všichni, ať už na Coton Dance někdy byli nebo ne. Je jen na vás, jestliže na semináři budete chtít naučit „jen“ mnoho zábavných triků nebo se budete chtít připravit na své první zkoušky nebo soutěže.

Cotonci jsou moc šikovní a baví je dělat různé triky a přitom potěšit páníčka. Přiveďte i svého cotonka a pojďte si zkusit pár cviků z tance se psem nebo třeba už i celou sestavu. Možná právě ve Vás a Vašem pejskovi se skrývá skvělý tým.

Termín: Sobota 5. 3. 2011 od 13 do 16 hodin

Místo konání: Centrum Czech Dog Academy (Archeologická 1, Praha 5 – Lužiny)

Přihláška a propozice: .doc nebo .pdf.

Rozhodnete-li se přihlásit na seminář, uděláte radost sobě i svému bavlníčkovi.

Více informací o akci nalezenete tady.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 02.02.2011

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GŁOGÓW, 30. 1. 2011

Cotonbrie

Ve dnech 28. - 30. 1. 2011 proběhla v polském Głogów Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci zde návštěvníci mohli vidět v neděli 30. 1. 2011.

Mezi čtyřmi zástupci plemene Coton de Tuléar, které posoudila polská rozhodčí, paní Małgorzata Supronowicz, měla zastoupení i Česká Republika - ve třídě mladých se předvedla polská fenečka, Dalaya from Pine Fields, jejímž otcem je původem český pes Elvis Reco Bohemia, a která získala krásné ocenění V1, CAJC, BOB junior.

Titul BOB získal polský pes ve třídě šampionů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 02. 2011

REGISTRACE CHOVATELSKÉ STANICE

Ilustrační obrázek

Pokud máte fenečku s průkazem původu a prošli jste bonitací, zřejmě uvažujete, že bude mít dříve nebo později štěňátka cotonka. K tomu je ale potřeba, abyste měli zaregistrovanou chovatelskou stanici.

Žádanku o registraci chovatelské stanice si můžete stáhnout z internetových stránek ČMKU (konkrétne zde). Po řádném vyplnění jí odešlete zpět ČMKU, kde Vámi navržené názvy zkontrolují s českým registrem a pak návrh zašlou FCI (Belgie) k mezinárodní registraci. Pokud Vámi navržený název bude vyhovovat, vyřízení trvá cca 2 - 3 měsíce. V opačném případě je celý postup třeba zopakovat od začátku s jinými návrhy včetně dalšího čekání... Z tohoto důvodu je vhodné před odesláním provést kontrolu jmen chovatelských stanic i přímo na FCI (konkrétně zde)... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 30.01.2011

SlovenskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TRENČÍN, 22. 1. 2011

Áres

Netradičně v sotobu 22. 1. 2011 se plemeno Coton de Tuléar předvedlo v rámci Zimní Mezinárodní výstavy všech psů, která o víkendu 22. - 23. 1. 2011 proběhla ve slovenském Trenčíně.

Posuzování 3 předvedených cotonků se ujal slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš. Titul BOB od něj získal český pes ve třídě otevřené, Áres Lovčice-Morava, který tím výstavu vyhrál.

Na této výstavě splnil Eldarro from Cotton Home podmínky pro udělení titulu Slovenský junioršampion a Áres Lovčice-Morava bude Slovenským šampionem krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 01. 2011

2. COTONLANDÍ PIKNIK, 03. - 05. 06. 2011 KUKLÍK

Zveme Vás na 2. CotonLandí víkendový piknik, který se uskuteční o víkendu 3. - 5. 6. 2011 v Penzionu Kukla v Kuklíku nedaleko Nového Města na Moravě!!!

Zváni jsou všichni!!! Malí, velcí, tlustí, tencí, barevní i celobílí, chlupatí i ostříhaní, chovní i mazlíci!!! Jedinou podmínkou je být klinicky zdravý s platným očkováním na parvovirózu a vzteklinu – čtyřnozí účastníci by si neměli zapomenout platný očkovací průkaz nebo pet-pas.

Příjem přihlášek na piknik je v současné chvíli POZASTAVEN!!! Více informací najdete na fóru.

Účastníky a případné další zájemce prosíme, aby sledovali diskuzní fórum.

Více informací o této akci zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 15.01.2011

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC, 9. 1. 2011

Cheriban

První česká výstava se již po šesté konala v Olomouci, konkrétně se jednalo o Hanáckou národní výstavu psů, která proběhla 7. - 9. ledna 2011. Cotonci se na ní předvedli v neděli 9. 1. 2011.

Česká rozhodčí, paní Naděžda Klírová, posoudila celkem 9 zástupců plemene Coton de Tuléar - 5 psů a 4 feny.

Výstavu ziskem titulů Národní vítěz a BOB vyhrála fena ve třídě vítězů, Cheriban Kleopatra.

Na této výstavě pejsek Eldarro from Cotton Home splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion, cotonek Bastien Winter Garden pro přiznání titulu Český šampion a pejsek Aremi Madagaskarský Sen a fenečka Cheriban Kleopatra pro titul Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 01. 2011

PROSBA O POMOC OD VÝBORU NA OCHRANU ZVÍŘAT

Ztracený cotonek

Klub Coton de Tuléar od výboru na ochranu zvířat v Moravskoslezském kraji obdržel žádost o pomoc s určením páníčků pejska, který byl odebrán z venkovního útulku.

Jedním z uvažovaných plemen je díky stavbě těla i Coton de Tuléar. Pejsek je tetován, špatně čitelná jsou však pouze poslední dvě čísla. Dle nich by se mohlo jednat o Frankieho, Darwina nebo Dustyho.

Z jeho současného pobytu u pěstounů vyplývá, že pejsek je vychovaný a naučený čistotě v bytě. Upozorňujeme, že jeho současná kondice (srst apod.) je velmi ovlivněna pobyten ve venkovním útulku.

Pokud jste pejska poznali, ozvěte se, prosím, na e-mail paní Kateřiny Urbanové. Na stejném místě se můžou hlásit i zájemci o adopci.

Více obrázků pejska najdete v kategorii SOS - cotonci v nouzi.

© Cotonland | Oznámení | 09.01.2011

COTON DANCE III - SEMINÁŘ DOGDANCINGU PRO COTONKY, 22. 1. 2011

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Seminář byl pro nízkou účast ZRUŠEN!!!

Zveme Vás na 3. seminář dogdancingu určený speciálně cotonkům - COTON DANCE!!!

Po dvou úspěšných tanečních seminářích tým Czech Dog Academy pro bavlníčky připravil další seminář dogdance. Semináře se můžou zúčastnit všichni, ať už na Coton Dance někdy byli nebo ne. Je jen na vás, jestliže na semináři budete chtít naučit „jen“ mnoho zábavných triků nebo se budete chtít připravit na své první zkoušky nebo soutěže.

Cotonci jsou moc šikovní a baví je dělat různé triky a přitom potěšit páníčka. Přiveďte i svého cotonka a pojďte si zkusit pár cviků z tance se psem nebo třeba už i celou sestavu. Možná právě ve Vás a Vašem pejskovi se skrývá skvělý tým.

Termín: Sobota 22. 1. 2011 od 13 do 16 hodin

Místo konání: Centrum Czech Dog Academy (Archeologická 1, Praha 5 – Lužiny)

Přihláška a propozice: .doc nebo .pdf.

Rozhodnete-li se přihlásit na seminář, uděláte radost sobě i svému bavlníčkovi.

Více informací o akci nalezenete tady.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.01.2011

NOVÁ SOUTĚŽ - NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU

Nejkrásnější coton roku

CotonLand od roku 2011 vyhlašuje soutěž "Nejkrásnější coton roku". Jedná se o soutěž krásy, tj. bodovat se v ní budou úspěchy na výstavách.

Bodovány budou úspěchy našich cotonků na československých mezinárodních, národních, klubových a speciálních výstavách a na evropské a světové výstavě. Způsob bodování včetně kompletních pravidel pro tuto novou soutěž si můžete přečíst zde. Na stejném místě se dozvíte i jednotlivé soutěžní kategorie.

Pro ilustraci jsme připravili výsledky z nesoutěžního roku 2010 - nejkrásnějšími cotonky se stali pejsek Jaborano Přátelé Jetynky a fenečka Eimi Janus-Suzi, nejúspěšnější chovatelskou stanicí Přátelé Jetynky, mezi mladými psy zvítězil Eldarro from Cotton Home, nejkrásnější mladou fenou byla Chita-Van-El Best of Cotton, nejkrásnějším mimi se stala Aida of Jasmine Garden a konečně kategorii veteránů vyhrál Sprightly Fellow's Never Say Never. Detailnější přehled naleznete zde.

Doufáme, že Vás nová soutěž zaujme a přispěje k vyšší účasti našich zástupců na výstavách.

© Cotonland | Oznámení | 01.01.2011

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz