COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2012

PŘEJEME VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2013!!!

Všem přátelům cotonků i jim samotným přejeme krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2013, plný zdraví a krásných zážitků s Vašimi chlupáčky.

A protože CotonLand jsou všichni, co mají rádi cotonky, je tu tradiční přehlídka přáníček od jednotlivých páníčků! Přáníčka můžete posílat na info@cotonland.cz.

I letos budeme v lednu ze zaslaných přáníček vybírat to "nej" s oblíbenou cenou pro vítěze - plyšákem Monster Friend :)


Od klubu cotonků

Od CHS Coton Angels f. D.

Od East Teddy Bears

PF od East Teddy Bears

Od CHS Klenot Toliary

Od CHS Best of Cotton

Od Atreye

Od Artyho

Od CHS Cuteberry

Od CHS Zenobia's Little Sun

Od CHS Batiskaj

Od CHS from Cotton Home

Od CHS Madagaskarský Sen

Od CHS Sleepy Hollow Ranch

Od CHS Ráj Karpat

Od Berrýska

Od CHS Donauvillino

Od Elberyho

Od CHS z Poříčského Statku

Od Buddyho

Od CHS Au Clair de la Lune

Od Jessinky

Od Bedříška, Jonáška a Damči

Od Prince Williama

Od CHS Madagaskarský Zázrak

Od Olivera

Od CHS Sto Procent Cotton

Od Arche

PF od Arche

Od CHS of Jasmine Garden

Od Cidera

PF od Artyho

Od CHS Hraběnčin Ráj

Od Teddyho

Od Raráška

Od CHS Gedači

Od Cukříka

Od CHS White Pearl of Mad.

Od CHS The Sweetest Coton

Od CHS Cobegarden

Od Ašky

Od Dorotky, Bessinky a Ťapinky

Od CHS Laetitia Bohemica

PF od CHS Coton Angels f. d.

PF od Zenobia's Little Sun

PF od CHS Cuteberry

© Cotonland | 13.12.2012 | Aktualizováno 01.01.2013

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU 2012

Jaborano Přátelé Jetynky

Výstavní sezona 2012 byla ukončena a proto můžeme zveřejnit výsledky letošního ročníku o Nejkrásnějšího cotona roku 2012. Rok 2012 byl sám o sobě výjimečný tím, že v kategorii Nejkrásnější coton 2012 - fena se rozhodovalo až na poslední výstavě v Nitře.

Absolutním vítězem - Nejkrásnějším cotonem roku 2012 - se stal 6ti letý pejsek Jaborano Přátelé Jetynky, který zároveň třetí rok po sobě zvítězil v kategorii Nejkrásnější coton roku - PES. Jaborano se v roce 2012 zúčastnil 11 výstav - 9 českých nebo slovenských, Evropské a Světové. V České Republice a na Slovensku nenašel přemožitele a připsal si tak 10 x titul BOB. Na světové výstavě v Salzburgu získal v konkurenci 8 cotonů krásné ohodnocení V3 a na Evropské výstavě vyhrál třídu otevřenou a získal CAC. Celkově za rok 2012 porazil 81 soupeřů, přičemž mimo jiné získal ohodnocení Vítěz Středovýchodní Evropy, Klubový vítěz, 4. místo v BIG na MVP v Mladé Boleslavi, oficiálně se stal Českým Granšampionem a jako první cotonek splnil podmínky pro přiznání titulu Šampion ČMKU. Zejména díky skvělým úspěchům Jaborana se Nejúspěšnější chovatelskou stanicí roku 2012 stala stanice Přátelé Jetynky pana Tomáše Houdka.

Kategorii Nejkrásnější coton roku 2012 - FENA letos vyhrála fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium, která zároveň zvítězila i v kategorii Nejkrásnější mladý coton roku 2012 - FENA a v součtu bodů byla celkově nejkrásnějším mladým cotonkem. Přestože 1. narozeniny oslavila až v prosinci, ... (zobrazit celý článek s kompletními výsledky)

© Cotonland | Nejkrásnější coton roku | 09.12.2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 8. 12. 2012

Darling

Polskou výstavní sezonu již tradičně uzavřela Národní výstava psů všech plemen v Legionowu, na které se cotonci předvedli v sobotu 8. 12. 2012.

Dva polské zástupce plemene Coton de Tuléar - jednoho pejska a jednu fenečku - posoudila polská rozhodčí, paní Monika Kuriata-Okarmus. Vítězkou přidělením titulu BOB určila fenečku v mezitřídě Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar.

Na této výstavě pejsek Au Clair de la Lune Chingachgook i fenečka Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar splnili podmínky pro přidělení titulu Polský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 12. 2012

MÁME DOMA COTONKA A CO S JEHO SRSTÍ

Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje paní Michaele Šimůnkové ze salonu Klenot Toliary za přípravu tohoto článku o správné péči o srst cotonka.

Na úvod bych Vám chtěla sdělit, že tento článek vznikl pro laiky, kteří s dlouhosrstým plemenem nemají zkušenosti a obracejí se na mě o radu. A tak jsem se rozhodla napsat tento článek pro chovatele cotonků, kteří si s péčí nevědí rady nebo se chtějí dozvědět něco více, aby péči o srst svých miláčků zvládali lehce a bez stresů.

Mnoho majitelů cotonků mi telefonuje, že si cotonka pořídili pro jeho vynikající a přátelskou povahu, ale je pro ně složitá péče o cotonní srst. Úprava cotonní srsti je oproti jiným dlouhosrstým plemenům jednoduchá, věřte mi. A co je důležité, nemusíte srst upravovat střihem, jako je to například u bišonků. A že vím, o čem mluvím. Byla jsem chovatelkou a vystavovatelkou plemene Bichon á poil Frisé. Péče o srst byla velice složitá. Bišonka jsem musela neustále udržovat ve střihu. Příprava na výstavu obnášela koupání a stříhání již 14 dní před výstavou, týden před výstavou, den před výstavou, ráno před výstavou. Každý kousek zabarvené srsti znamenal na výstavě penalizaci. Jak bych to napsala jednoduše, prezentace bišonka byla bílá plyšová hračka na vodítku. Ale zvládla jsem to, naučila jsem se to a jedna z mých prvních prestižních výstav byla v roce věku mého bišonka, kde se umístil na druhém místě. Byla to Světová výstava psů... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 09.12.2012

NOVÝ TITUL - COTONEK ŠIKULA ROKU 2013

Cotonek šikula

S radostí Vám oznamujeme, že jsme se pro rok 2013 rozhodli vypsat novou soutěž, a to o cotonka šikulu roku 2013!!

Kromě soutěže o absolutního cotonka šikulu budou vyhlašovány i dvě podkategorie - cotonek šikula agiliťák a cotonek šikula tanečník. Vítězové se mohou těšit na pohár a diplom :)

Pravidla této soutěže jsou jednoduchá - v duchu "není důležité vyhrát, důležité je se zúčastnit". Za každou oznámenou účast na oficiálních závodech (agility, dogdancing, poslušnost, fresbee, ...) cotonek obdrží 12 bodů. Za každou oznámenou účast na neoficiálních závodech (agility, dogdancing, poslušnost, fresbee, ...) cotonek obdrží 8 bodů. Za každou oznámenou účast na akci pro veřejnost (tancování, agilitění a pod. pro školky, školy, nemocnice, na propagačních akcích, ...) cotonek obdrží 5 bodů. Z procesních důvodů musí být účast na příslušné akci oznámena nejpozději 3 týdny od jejího konání.

Doufáme, že Vás tato nová soutěž potěšila a už teď se těšíme na řádění šikulů v roce 2013!

© Cotonland | Oznámení | 04.12.2012

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 1. - 2. 12. 2012

Giulietta

O víkendu 1. - 2. 12. 2012 se ve slovenské Nitře konala poslední slovenská výstava v této sezóně - dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar se tu tedy předvedlo jak v sobotu 1. 12. 2012 tak v neděli 2. 12. 2012.

Sobotní srbský rozhočí, pan Nemanja Jovanovič, který posoudil 4 psy a 3 feny, tak nedělní španělský rozhodčí, pan Martin Baskaran, který vybíral z 2 psů a 2 fen, se shodli na stejném vítězi - 2 x titul BOB v Nitře získala česká fenečka ve třídě mladých Giulietta des Jardins de Gossypium.

Na těchto výstavách cotonek Ghost-Van Best of Cotton splnil podmínky pro udělení titulu C. I. B. a fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium se stala Slovenskou Šampionkou Krásy Mladých a také splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská Klubová Junioršampionka. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 12. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WALBRZYCH, 1. 12. 2012

Elaby

Ve dnech 30. 11. - 2. 12. 2012 probíhala v polském Walbrzychu Národní výstava psů všech plemen. Pět cotonků se zde návštěvníkům ukázalo v sobotu 1. 12. 2012. Česká republika mezi nimi měla hned tři reprezentanty - zastupovali ji fenky Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees a Evita White Pearl of Madagaskar a pes Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

Český rozhodčí, pan Petr Řehánek, v plemeni Coton de Tuléar posoudil dva psy a tři fenky.

Titul BOB putoval do České Republiky zásluhou feny ve třídě šampionů - Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees. Elaby zároveň ziskem 4. ocenění CAC splnila podmínky pro přidělení titulu polská šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 12. 2012

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU 2013 - ZMĚNY!

Nejkrásnější coton roku

Upozorňujeme na změny ve vyhlašování Nejkrásnějšího cotona, které budou v platnosti od roku 2013, tj. pro výstavy uskutečněné od 1. 1. 2013.

V této soutěži jsme původně hlavní kategorie rozdělili na pejsky a fenky, a to kvůli obavám, že pánové nám budou zastiňovat dámy, které to kvůli hárání mají přece jenom trochu složitější. Uplynulé ročníky však ukázaly, že tyto obavy byly zbytečné.

Z tohoto důvodu se pro rok 2013 bude vyhlašovat Nejkrásnější coton roku 2013 s podkategoriemi Nejkrásnější mladý coton roku 2013, Nejkrásnější mimi roku 2013 a Nejkrásnější veterán roku 2013, bez ohledu na pohlaví.

Změny budou provedeny i v bodování - v kategoriích mimi, mladí a veteráni. NOVĚ bude za titul CAJC (příp. Jr. CC), VN1 ve třídě dorostu a štěňat a V1 ve třídě veteránů udělován 1 bod (tak, jako je to u vítězů ostatních tříd s nejvyšším možným ohodnocením - CAC). Navíc zavádíme NOVÉ titulové ohodnocení v případě mezipohlavního vítězství. BOJ, BOV, nejlepší dorostenec a nejlepší štěně obdrží navíc 1,5 bodu.

Z důvodu podpory účasti v odpoledních soutěžích jsme se rozhodli zavést nové bodování "za bednu" (BIS, BOD, BIG, BIS junior, BIG junior, BIS veterán, puppy, baby...). Za umístění "na bedně" bez ohledu na pořadí budou udělovány další 4 body na mezinárodní, národní, světové a evropské výstavě a 2 body v případě výstav klubových a speciálních.

Těšíme se na shledání v příští výstavní sezóně!

© Cotonland | Oznámení | 02.12.2012

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY ROKYCANY, 20. 10. 2012

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza

Trochu se zpožděním jsme dostali další skvělou zprávu od cotonků šikulů - z neoficiálních agility závodů 1. Rokycanská Skočná, které se konaly 20. 10. 2012. Naše plemeno Coton de Tuléar tam zastupovaly hned dvě fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása - Beliz Lovčice-Morava alias Tereza a její dcera Amy Bavlněná Krása alias Amálka s paničkou Martinou Procházkovou.

I přes velkou konkurenci - na závodech startovalo 96 týmů - holky vzorně reprezentovali, když v kategorii S (Small) Tereza skončila na krásném 3. místě. Amálka se nakonec diskvalifikovala, když se zalekla jednoho z tunelů, ale svým cotonkovským (klaunovským) přístupem si zasloužila ovace celého obecenstva.

Paničce, Tereze a Amálce moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a těšíme se na další úspěchy.

Fotogalerii a videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.11.2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KIELCE, 11. 11. 2012

Tino

O víkenu 10. - 11. 11. 2012 proběhla v polských Kielce Mezinárodní výstava všech plemen, na které se cotonci prezentovali v neděli 11. 11. 2012.

Šest zástupců plemene Coton de Tuléar - dva psy a čtyři feny - posoudila ukrajinská rozhodčí, paní Nina Aleksandrova.

Titul BOB si do Dánska odvezl pes ve třídě šampionů Kaltoft's Rubie My Love

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 11. 2O12

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY MRTNÍK, 3. 11. 2012

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 3. 11. 2012 vyběhl na start další cotonek agiliťák - Cukřík Chundelaté Kouzlo a to na neoficiálních Hravých závodech agility v Mrtníku.

Cukřík, který se mimo jiné věnuje i flyballu, se předvedl moc hezky - celkově se umístil na krásném 7. místě a navíc od poroty získal pochvalu za nejlepší estetický dojem.

Paničce i Cukříkovi moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.11.2012

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 3. - 4. 11. 2012

Jaborano

Netradičně dvoudenní mezinárodní výstava proběhla na podzim v Praze ve dnech 3. - 4. 11. 2012. Plemeno Coton de Tuléar zde tedy mohli návštěvníci potkat jak v sobotu, tak i v neděli.

V sobotu česká rozhodčí, paní Alena Košťálová, posoudila 7 cotonků - 3 psy a 4 feny, v neděli pak slovenská rozhodčí, paní Ridarčíková Gabriela, posoudila 8 zástupců plemene - 2 psy a 6 fen. Obě rozhodčí se shodly na stejném vítězi. Dvojnásobné vítězství se ziskem 2 x BOB si odvezl pes ve třídě šampionů Jaborano Přátelé Jetynky.

BOB pes Jaborano Přátelé Jetynky i BOJ fena (BOB junior) Giulietta des Jardins de Gossypium plemeno zastupovali i v sobotních a nedělních odpoledních soutěžích o BIG a Junior BIG 9. FCI skupiny. Krásný úspěch v nich v sobotu zaznamenala Giulietta, když byla nejdříve vybrána do užšího výběru 5 nejkrásnějších juniorů 9. FCI skupiny a nakonec skončila těsně "pod bednou" na 4. místě. Totéž zopakoval i Jaborano v neděli - dostal se do užšího výběru 6 nejkrásnějších psů 9. FCI skupiny. Oběma gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene!

Na sobotní výstavě fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium ziskem třetího CAJC splnila podmínky pro přiznání titulu Česká Junioršampionka a o stejný titul si může po nedělní výstavě požádat i fenečka Calypso Sleepy Hollow Ranch. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 11. 2012

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY NÝŘANY, 28. 10. 2012

Amy z Poříčského Statku

Víkend 27. - 28. 10. 2012 byl ve znamení cotonků šikulů. V neděli 28. 10. 2012 se uskutečnil v Nýřanech u Plzně neoficiální agility závod, na kterém slavil úspěch další cotonek šikula.

Na start se kvůli nepřízni počasí dostavilo pouze 6 pejsků, mezi nimi i cotoní slečna Amy z Poříčského Statku. Amy se na závod velice dobře připravila, v prvním kole totiž předběhla teriéry, borderku i retrívra a svým během na jistotu, bez ztráty bodíků, vybojovala první místo! V soutěži dvojic byla s teriérkou Cleou třetí, a na stejném místě skončila ve vyřazovacím závodě za retrívrem a borderkou.

Paničce i Amy moc gratulujeme k takovému úspěchu na jejich prvních závodech, děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a těšíme se na další úspěchy!

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.10.2012

(NEJEN) BÍGLÍ TANEČNÍ 2012, 27. 10. 2012

Daisy Chundelaté Potěšení

Bíglí taneční 2012, neoficiální dogdancing závody, se konaly 27. 10. v pražské hale v Horních Počernicích. Na startovní listině se objevilo jedenáct soutěžících a mezi nimi i jeden cotonek, Daisy Chundelaté potěšení. Tentokrát s ní ale nesoutěžila její panička Tereza Zůnová, ale poprvé s ní tančil Terčin přítel Ivo Hoření.

Daisy s Ivošem soutěžili v kategorii Musical Freestyle - open, začátečníci. Sestava se jim krásně povedla a rozhodčí Petra Malá ji zaslouženě ohodnotila prvním místem. Pro zajímavost, Ivoš s Daisinkou dosáhli nejvyššího bodového ohodnocení ze všech soutěžících na těchto závodech a dostali také velkou pochvalu od rozhodčí.

Daisy i páníčkovi Ivošovi gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci a těšíme se na další působení tohoto smíšeného páru.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.10.2012

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KOMÁRNO, 20. - 21. 10. 2012

Orobianco

O víkendu 20. - 21. 10. 2012 proběhla v maďarském Komárnu dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar se zde tedy představilo po oba dny.

Sobotní polský rozhodčí, pan Adam Ostrowski i nedělní maďarská rozhodčí, paní Viktoria Deak, posoudili čtyři cotonky - dva psy a dvě české feny. Oba se shodli na stejném vítězi - slovinském psovi ve třídě šampionů Orobianco Obsession.

Česká mladá fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium na této výstavě díky dvojnásobnému zisku CAJC splnila podmínky pro přiznání titulu Maďarská Junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 10. 2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 14. 10. 2012

Jaborano

Tradiční podzimní českobudějovická Mezinárodní výstava psů všech plemen proběhla o víkendu 13. - 14. 10. 2012, přičemž cotonci se na ní prezentovali v neděli 14. 10. 2012.

Deset zástupců plemene Coton de Tuléar - 4 psy a 6 fen - posoudil kyperský rozhodčí, pan Denis Kuzejl.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě šampionů Jaborano Přátelé Jetynky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 10. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 13. 10. 2012

Elvis

V sobotu 13. 10. 2012 proběhla za účasti plemene Coton de Tuléar Národní výstava psů v polském Legionowu.

Polský rozhodčí, pan Adam Ostrowski, posoudil čtyři polské cotonky - dva psy a dvě fenečky. Titul BOB od něj získal polský pes ve třídě šampionů Elvis Reco Bohemia pocházející z české chovatelské stanice Reco Bohemia.

Na této výstavě polská fenečka Fortuna du Castel de la Roche aux Fees splnila podmínky pro přiznání titulu Polská šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 10. 2012

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V SALONU AVANTI, 24. 11. 2012

V sobotu 24. 11. 2012 Salon Avanti v Praze připravil den otevřených dveří pro majitele cotonků.

Od 11.00 do 16.00 zde návštěvníci mohou získat odpovědi na nejrůznější otázky, jako např. jak vyzrát na cuchající se srst cotonka, čím a jak často česat, jakou používat kosmetiku, jak často koupat apod., případně se pouze podívat, jak to v takovém psím salónku vypadá.

Salon Avanti najdete na této adrese: Bronzová 2012, Praha 13, Metro B - Lužiny. Parkovat je možné před salónkem.

Vítáni jsou všichni majitelé cotonků i jejich psí miláčci, na které čeká dárek.

Bližší údaje o semináři najdete zde (.pdf) nebo zde (.doc)

© Cotonland | Akce pro cotonky | 12.10.2012

RumunskoEVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ BUKUREŠŤ, 7. 10. 2012

Cotonbrie

V neděli 7. 10. 2012 se v rámci Evropské výstavy psů v rumunské Bukurešti, která probíhala ve dnech 5. - 7. 10. 2012, předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Švédský rozhodčí, pan Paul Stanton, posoudil 17 cotonků - 8 psů a 9 fen. Titul BOB od něho získala italská fena ve třídě šampionů, Cotonbrie Evita.

Na této výstavě krásné úspěchy zaznamenali i české odchovy. Český Jaborano Přátelé Jetynky s ohodnocením CAC vyhrál třídu otevřenou a český odchov, slovinský Monsieur Ames Ráj Karpat s CAC vyhrál třídu šampionů a navíc se stal Evropským vítězem 2012. Z polských cotonků fenečka Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar s oceněním CAC také vyhrála mezitřídu a český odchovanec Elvis Reco Bohemia získal ohodnocení V3. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této výstavě.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 10. 2012

FOTOGALERIE NA COTONLANDU

Fotogalerie na CotonLandu

Máme za sebou nádherné léto plné sluníčka a všemožných výletů s cotonky do přírody nebo k vodě.

Nezapomeňte se pochlubit ostatním se svými fotografickými úlovky zasláním obrázků na fotogalerie@cotonland.cz!!! Z letních témat jsou na výběr např. Sluníčko, travička, kytičky, Cotonci výletníci, Cotonci ve vodním světě, Kdo si hraje, nezlobí, Máme rádi zvířátka nebo například Cotonci a děti. Ti, kteří strávili léto sportovně můžou zasílat obrázky do Sportovních nadšenců na agility.

Pokud se svými miláčky slavíte narozeniny, můžete využít fotogalerii Slavíme narozeniny! a před blížící zimou připomínáme, že cotoncům to moc sluší i při Zimních radovánkách ve snížku. Kompletní seznam aktuálně existujících témat najdete zde.

Ze zaslaných obrázků vybíráme i při tvorbě propagačních pohlednic a PF jak pro CotonLand, tak pro Klub Coton de Tuléar. Třeba to bude fotka právě vašeho miláčka, která bude plemeno reprezentovat!

© Cotonland | Oznámení | 08.10.2012

NOVÝ COTONEK CANISTERAPEUT - AMY Z POŘÍČSKÉHO STATKU

Amy z Poříčského Statku

V sobotu 6. 10. 2012 se v Třemošné u Plzně konaly podzimní canisterapeutické zkoušky pořádané občanským sdružením Pomocné Tlapky a tentokrát mezi cca 30 psy nechyběl ani tým s cotonkem - Amy z Poříčského Statku s paničkou Bohumilou Hajšmanovou.

Amy s paničkou se mezi vesměs většími plemeny skutečně blýskly, když všech 12 disciplín - Povahu, Kontakt psovoda se psem, Chůzi na vodítku a reakci na cizí osobu, Reakci psa na hlazení, Omezující hlazení, Celkovou prohlídku psa, Reakci na hluk a rušivé podněty, Reakci na inv. vozík a kulhající osobu s berlemi, Podávání jídla a pamlsku, Vzrušivost psa, Přátelskost a společenskost a Týmovou práci zvládly na 100 % a staly se tak novým canisterapeutickým týmem! (Popis jednotlivých zkoušek najdete zde).

Paničce i Amy moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů při pomoci potřebným. Připomínáme, že již nyní s paničkou působí v plzeňském stacionáři Domovinka.

Fotogalerii ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.10.2012

MALOKARPATSKÝ DOGTREK A ZELENINOVÉ AGILITY ZÁVODY, 15. a 29. 9. 2012

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy

V září se nám konečně zase ozvali naši cotonci šikulové - konkrétně slovenská fenečka Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy se svou paničkou Lucií Nagyovou.

Máme velkou radost, že Wendy se svou paničkou dokázala skutečnou všestranost plemene Coton de Tuléar - v sobotu 15. 9. 2012 se totiž zúčastnily malokarpatského dogtreku!!! Trasu dlouhou 35 km zvládly za neuvěřitelných 5 hodin a 20 minut, čímž si vysloužily krásné 5. místo ze 17 soutěžících!

Svůj úspěšný měsíc navíc podtrhly během neoficiálních agility závodů "Zeleninové derby" v Hornej Strede, když se v katgorii družstev umístily na nádherném 2. místě. Za zmínku zajisté stojí, že cenou byl mimo jiné svazek mrkve :)

Paničce i Wendy moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.10.2012

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 30. 9. 2012

Eldarro

Poslední zářijový víkend, 29. - 30. 9. 2012, proběhl v Brně 21. ročník Moravskoslezské národní výstavy psů všech plemen. Cotonci se tradičně vystavovali v neděli 30. 9. 2012.

Sedm zástupců plemene Coton de Tuléar - 2 psy a 5 fen - posoudil slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš. Titul BOB od něj získal pes ve třídě šampionů Eldarro from Cotton Home.

Cotonci měli zastoupení i v odpoledních soutěžích, kde je v soutěži o juniorského vítěze reprezentovala BOJ fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium a v soutěži o BIG 9. FCI skupiny BOB pes Eldarro from Cotton Home. Páníčkům děkujeme za reprezentaci plemene.

Na této výstavě Eldarro from Cotton Home splnil podmínky pro přiznání titulu Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 09. 2012

SlovinskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MARIBOR, 22. 9. 2012

Ghost-Van

O víkendu 22. - 23. 9. 2012 probíhala ve slovinském Mariboru dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen. K dispozici máme výsledky ze sobotu 22. 9. 2012, na které hned devět předvedených cotonků z celkových dvanácti buď přijelo nebo pochází z České Republiky a Slovenska.

Posouzení sedmi psů a pěti fen se ujal španělský rozhodčí, pan Francisco R. Rodriguez. Českoslovenští zástupci plemene Coton de Tuléar tuto výstavu doslova ovládli, když všechny kategorie, ve kterých startovali, vyhráli. Celkovým vítězem se udělením titulu BOB stal český pes ve třídě šampionů Ghost-Van Best of Cotton.

Krásný úspěch v odpoledních soutěžích zaznamenala i slovinská fenečka českého původu, Unique Diamond Ráj Karpat, když byla vybrána mezi pět nejkrásnějších dorostenců výstavy v soutěži o BIS Puppy.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 09. 2012

SlovenskoSPECIÁLNÍ KLUBOVÉ VÝSTAVY BKS KAMENNÝ MLÝN, 15. - 16. 9. 2012

Giulietta

Cez víkend 15. - 16. 9. 2012 prebehli v Kamennom Mlyne na Slovensku Špeciálne klubové výstavy Bichon Klubu Slovenska. V sobotu sa konala výstava s ocenením CAJC a CAC, v nedeľu zas výstava s ocenením Jr.CC a CC (čakateľ Klubového Šampióna a Junior Šampióna). Výstavy prebiehali v exteriére a boli spojené s klubovou výstavou pudlov. Premiéru v triede juniorov mala na nich česká fenka Giulietta des Jardins de Gossypium, ktorá zaznamenala neuveriteľný úspech a až na jednu cenu zo soboty si domov do Prahy odniesla všetky možné ocenenia udeľované na výstave.

V sobotu Giulietta zaznamena krásny úspech v popoludňajších súťažiach, kde sa v konkurencii feniek z ostatných plemien zastrešných v klube - bichon, bolognese, bolonka cwetna, havanese a levíček - stala najlepšiu mladou fenkou výstavy - JBIS Female s ziskom titulu Víťazka Špeciálnej Výstavy Mladých. Zároveň nastúpila aj do výberu o Best in Show, kde bola horúcou kandidátkou.

V nedeľu Giulietta svoj krásny úspech v popoludňajších súťažiach zavŕšila, keď sa v konkurencii feniek z ostatných plemien zastrešných v klube - bichon, bolognese, bolonka cwetna, havanese a levíček - stala najlepšou mladou fenkou výstavy - JBIS Female s ziskom titulu Víťazka Špeciálnej Výstavy Mladých. A neskôr v ťažkej konkurencii dospelých jedincov sa stala aj absolútnou Best in Show - Víťazkou Špeciálnej Výstavy. Tým zároveň porazila BIS zo predošlého dňa a po dlhých rokoch to bol coton, ktorý dostal toto prestížne ocenenie.

Giuliettě i páníčkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci na této výstavě.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 09. 2012

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ZÁHOROVICE, 15. 9. 2012

Cotonbrie

13. speciální výstava plemene Coton de Tuléar se uskutečnila v sobotu 15. 9. 2012 v moravských Záhorovicích.

Třicet dva cotonků - patnáct psů a sedmnáct fen - posoudila česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková. Titul BOB od ní získal polský pes ve třídě vítězů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Na této výstavě byli předáním poháru vyhlášeni noví kluboví šampioni - klubovou junioršampionkou se stala Subarashil Hoshi Hikári Xenia a klubovou šampionkou Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees. Gratulujeme.

Ziskem třetího CAJC fenečka Callista Sleepy Hollow Ranch splnila podmínky pro přidělení titulu Česká Junioršampionka. Taktéž gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ CHORZÓW, 15. 9. 2012

Tino

V sobotu 15. 9. 2012 se v polském Chorzówě uskutečnila Národní výstava, na které nechyběli ani dva cotonci.

Posouzení jednoho psa a jedné feny se zhostila polská rozhodčí, paní Marzena Kaca-Bibrich.

Vítězem se díky zisku titulu BOB stal polský pes v mezitřídě Tino Białe Bursztynki.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 8. 9. 2012

Au

V sobotu 8. 9. 2012 se v polské Varšavě uskutečnila Národní výstava psů všech plemen, na které nechybělo ani šest zástupců plemene Coton de Tuléar.

Dva psy a čtyři feny posoudil polský rozhodčí, pan Jerzy Olszewski.

Vítězem výstavy se stal polský pes ve třídě otevřené Au Clair de la Lune Bumblebee.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2012

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Jork Revoka: 19. 9. 1999 - 3. 9. 2012

Velmi smutné zprávy k nám dorazily z Plzně. Ve věku nedožitých 13 let svět cotonků opustil Jork Revoka.

Jork se pyšnil mnoha tituly - mj. Český Šampion, Český Veterán Šampion, Interšampion (C. I. B.), Klubový vítěz seniorů a veteránů, Klubový šampion. Byl jedním z mála českých cotonků, kteří byli vyhlášeni BIG 9. FCI - Jork tento úspěch zaznamenal na MVP v Norimberku v roce 2004. Stal se i několikanásobným hrdým tatínkem.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům a čtyřnohým kamarádům, pro které byl Jork především nejvěrnějším a nenahraditelným přítelem.

Jork Revoka: 19. 9. 1999 - 3. 9. 2012 Jork Revoka: 19. 9. 1999 - 3. 9. 2012 Jork Revoka: 19. 9. 1999 - 3. 9. 2012 Jork Revoka: 19. 9. 1999 - 3. 9. 2012 Jork Revoka: 19. 9. 1999 - 3. 9. 2012

© Cotonland | Oznámení | 06.09.2012

V ČASOPISE "PLANETA ZVÍŘAT" VYŠEL ČLÁNEK O COTONCÍCH

Časopis Planeta Zvířat 2012/09

Upozorňujeme všechny milovníky cotonků, že v zářiovém čísle časopisu Planeta Zvířat vyšel dvoustránkový článek věnovaný plemeni Coton de Tuléar.

Článek s nadpisem "Malá plemena psů aneb Coton de Tuléar" obsahuje základní popis cotonků a je zakončen pozvánkou na 13. speciální výstavu Coton de Tuléar, která se uskuteční už v sobotu 15. 9. 2012 v Záhorovicích.

Zářiové číslo číslo časopisu Planeta Zvířat vyšlo 3. 9. 2012 a jeho cena je 47 Kč.

© Cotonland | Oznámení | 06.09.2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BIAŁYSTOK, 26. 8. 2012

Au

O víkendu 25. - 26. 8. 2012 proběhla v polském Białystoku VI. Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které se cotonci předvedli v neděli 26. 8. 2012.

Polský rozhodčí, pan Janusz Opara, posoudil pět zástupců plemene Coton de Tuléar - dva psy a tři feny.

Titul BOB a tedy i celkové vítězství si z výstavy odvezl polský pes ve třídě otevřené Au Clair de la Lune Bumblebee.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 08. 2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 26. 8. 2012

Jaborano

Tak jako v předchozích letech i tentokrát prázdninové výstavy ukončila Mezinárodní výstava psů Interdog Bohemia Mladá Boleslav, která proběhla ve dnech 25. - 26. 8. 2012.

Dvanáct zástupců plemene Coton de Tuléar - čtyři psy a osm fen - v neděli 26. 8. 2012 posoudil lucemburský rozhodčí, pan Laurent Heinesche. Vítězem udělením titulu BOB určil psa ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Cotonci měli na této výstavě skvělé zastoupení i v odpoledních soutěžích. V juniorhandlingu (kategorie 9-13 let) Anna Horová a její fenečka Callista Sleepy Hollow Ranch s krásnými 57 body během jejich prvního startu na větší výstavě postoupily do semifinále a celkově skončily na výborném 4. místě. Zástupce cotonků v přehlídce vítězů plemen, Jaborano Přátelé Jetynky pana Tomáše Houdka, se umístil na krásném 4. místě v BIG 9. FCI skupiny. Oběma děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a gratulujeme k takovýmto úspěchům!

Na této výstavě fenečka Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees splnila podmínky pro udělení titulu Český Šampion a Klubový šampion. Gratulujeme!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 08. 2012

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 18. - 19. 8. 2012

Jaborano

Tradiční srpnová dvoudenní mezinárodní výstava psů v Bratislavě, DuoDanube Bratislava, proběhla o víkendu 18. - 19. 8. 2012 a tentokrát se zde plemeno Coton de Tuléar předvedlo po oba výstavní dny.

V sobotu se chorvatskému rozhodčímu, panu Nikolovi Smolic, předvedlo osm českých a slovenských cotonků - čtyři psi a stejný počet fenek. V neděli pět českých a slovenských cotonků, čtyři psy a jednu fenku, posoudila slovenská rozhodčí, paní Linda Voláriková.

Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězi - dvojnásobný titul BOB si z Bratislavy do České Republiky odvezl pes ve třídě šampionů Jaborano Přátelé Jetynky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 08. 2012

MaďarskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ESZTERGOM, 12. 8. 2012

Cotonkiss

V neděli 12. 8. 2012 se v maďarském Esztergomu konala Národní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci. Českou republiku zastupoval pes ve třídě otevřené Eldarro from Cotton Home.

Maďarské rozhodčí, paní Zsuzsanně Váczi-Balogh, se předvedli čtyři zástupci plemene Coton de Tuléar - dva psi a dvě feny. Vítězem přidělením titulu BOB určila maďarského psa ve třídě mladých Cotonkiss Swagger Jagger.

Český cotonek Eldarro from Cotton Home díky ohodnocení CAC na této výstavě splnil podmínky pro udělení titulu Maďarský Šampion. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 08. 2012

3. COTONLANDÍ PIKNIK, 08. - 10. 06. 2012 KUKLÍK

I v roce 2012 proběhlo přátelské setkání majitelů plemene Coton de Tuléar - tzv. 3. CotonLandí piknik - a to ve dnech 8. - 10. 6. 2012.

Dohromady 33 páníčků, 25 cotonků a jedna chrtice (greyhound) znovu obsadili v předchozím roce ověřený Penzion Kukla v obci Kuklík nedaleko Nového Města na Moravě. Ani letos pro řádění nechyběla přilehlá oplocená zahrádka s bazénem, trampolínou a ohníčkem.

Společné chvíle i v letošním ročníku zajisté zpříjemnily ;) srandasoutěže všeho druhu. Letos se celkovou vítězkou (tedy v pořadí 3.) Poháru CotonLandu stala fenečka Daisy Chundelaté Potěšení, na druhém místě se umístila dorostenka Tamera Ráj Karpat a díky výkonu v SrandAgility závodech nakonec třetí skončil Oliver Ráj Karpat.

Všem zúčastněným děkujeme za krásnou atmosféru, která na pikniku i letos panovala a doufáme, že jste si ho všichni i přes nepřízeň počasí užili :) Bližší detaily o pikniku, jednotlivých soutěžích a fotogalerii najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.08.2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BĘDZIN, 29. 7. 2012

Tino

V neděli 29. 7. 2012 probíhala v Polsku Národní výstava psů i v Będzinu a ani zde nechybělo plemeno Coton de Tuléar.

Polskému rozhodčímu, panu Pietrovi Królovi, se předvedli tři polští cotonci - jeden pes a dvě fenky.

Vítězem této výstavy se ziskem titulu BOB stal pejsek v mezitřídě, Tino Białe Bursztynki, jehož tatínkem je původem český cotonek Yorick Klenot Toliary.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 08. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WALBRZYCH, 29. 7. 2012

Elaby

V neděli 29. 7. 2012 proběhla v polském Walbrzychu národní výstava psů všech plemen, na které, zejména díky výpravě z České Republiky, nechyběli ani cotonci.

Polská rozhodčí, paní Maria Zasada, posoudila tři zástupce plemene Coton de Tuléar - jednoho psa a dvě feny.

Vítězkou se díky zisku ocenění BOB stala česká fenečka ve třídě otevřené, Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees.

Na této výstavě český cotonek Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch ziskem třetího polského ocenění CAJC splnil podmínky na přiznání titulu Polský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 07. 2012

SlovenskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VELKÁ IDA, 22. 7. 2012

Aimable

V návaznosti na páteční národní výstavu proběhla o víkendu 21. - 22. 7. 2012 ve slovenské Velké Idě nedaleko Košic i Mezinárodní výstava psů všech plemen, přičemž cotonci se na ní předvedli standardně v neděli, a to 22. 7. 2012.

Srbské rozhodčí, paní Tijaně Konrad, se i zde předvedli 3 zástupci plemene Coton de Tuléar - 2 pejsci a 1 fenečka. Vítězem se díky udělení titulu BOB stal opět slovenský pes v mezitřídě Aimable Croissant de Cuteberry.

Díky tomu, že na národní výstavě byli oceněni jako Vítěz Slovenska a na mezinárodní výstavě jako CACIB splnili pejsek Aimable Croissant de Cuteberry a fenečka Chita-Van-El Best of Cotton podmínky pro udělení titulu Dogfestival Winner 2012. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 07. 2012

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VELKÁ IDA, 20. 7. 2012

Aimable

Netradičně v pátek 20. 7. 2012 se ve slovenské Velké Idě nedaleko Košic uskutečnila Národní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci.

Tři zástupce plemene Coton de Tuléar - jednoho psa a dvě feny - posoudila slovenská rozhodčí paní Patrícia Danková. Titul BOB přidělila slovenskému psovi v mezitřídě Aimable Croissan de Cuteberry.

Na této výstavě slovenská fenečka Chita-Van-El Best of Cotton splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská Šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 07. 2012

DISKUZNÍ FORUM COTONLANDU BYLO ZPROVOZNĚNO

Diskuzní forum

S radostí oznamujeme všem členům CotonLandu, že jeho diskuzní forum bylo částečně zprovozněno - je to jakýsi dárek k 4. výročí vzniku CotonLandu, které jsme oslavili 14. 7.

Před finálním uvedením fora do provozu bychom Vás chtěli požádat o účast v anketě, ve které se rozhoduje o tom, zda vůbec chcete, aby forum i nadále pokračovalo, nebo nikoli. Ankety se můžou zúčastnit všichni registrovaní uživatelé fóra (tj. před hlasováním je třeba se přihlásit) a probíhá do 15.8.2012. Rozhodující nebude ani tak poměr jednotlivých odpovědí, jako spíše fakt, zda je o forum dostatečný zájem a bude tedy využíváno.

Zároveň upozorňujeme, že na foru byla nastavena nová pravidla, podle kterých forum poběží a bude spravováno. Před hlasováním je proto doporučujeme prostudovat.

© Cotonland | Oznámení | 19.07.2012

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OBERWART, 15. 7. 2012

Aimable

Současně s Mezinárodní výstavou psů v maďarském Szombathelly, tj. o víkendu 14. - 15. 7. 2012, proběhla Mezinárodní výstava psů i v nedalekém rakouském Oberwartu. Plemeno Coton de Tuléar se zde představilo v neděli 15. 7. 2012.

Maďarské rozhodčí, paní Annamaria Tarjan, se představili čtyři cotonci - dva psi a dvě feny.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal slovenský pes v mezitřídě Aimable Croissant de Cuteberry.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 07. 2012

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 15. 7. 2012

Iris-Van-At

Další ročník České Národní výstavy psů v Mladé Boleslavi, Interdog Bohemia 2012, proběhl ve dnech 14. - 15. 7. 2012, přičemž plemeno Coton de Tuléar se divákům představilo v neděli 15. 7. 2012.

Česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková, posoudila 9 cotonků - dva psy a 7 fen. Titul BOB přidělila feně v mezitřídě Iris-Van-At Best of Cotton.

Na této výstavě pejsek Buddy the Family Treasure ziskem třetího CAJC splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 07. 2012

MaďarskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SZOMBATHELY, 14. 7. 2012

Aimable

Standardní maďarskou červencovou výstavou je Mezinárodní výstava všech psů v Szombathely, která letos proběhla ve dnech 14. - 15. 7. 2012. Jelikož se jedná o sesterskou výstavu k Mezinárodní výstavě v nedalekém rakouském Oberwartu, plemeno Coton de Tuléar se zde představilo v sobotu 14. 7. 2012.

Tři cotonky - dva psy a jednu fenu - posoudila maďarská rozhodčí, paní Váczi-Balogh Zsuzsanna.

Vítězné ohodnocení BOB na této výstavě přiděleno nebylo. Ohodnocení CACIB získal slovenský pes v mezitřídě, Aimable Croissant de Cuteberry a německá fena v mezitřídě, Mi-Toi's Carribean Pandora.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 07. 2012

FOTOGALERIE NA COTONLANDU

Fotogalerie na CotonLandu

Omlouváme se za tento článek, který svým charakterem patří spíše na forum - bohužel to zatím stále není funkční. Nicméně vzhledem k událostem posledních dnů považujeme za nutné upozornit na určité záležitosti týkající se fotografií na CotonLandu, ač se jedná zřejmě o problém "jedinců" a nikoli celku.

Filozofií CotonLandu je pomáhat páníčkům cotonků. Všem, bez ohledu na žabomyší spory o cosi, co nám evidentně nedochází, ale to je jiné téma. To mimo jiné znamená - jedu na výstavu nebo jinou hromadnou akci, mám fotoaparát, mám možnost fotit - super, vyfotím pokud možno všechny, aby i ostatní páníčci, kteří buď mají horší přístroj, nebo jsou sami, nebo fotoaparát vůbec nemají, měli fotky svých miláčků z výstavy. Poté fotky poskytnu tak, aby si je mohli všichni dle libosti stáhnout a použít (samozřejmě za podmínky, že nebudou jiného psa vydávat za svého...) Toto je naše filozofie. Já osobně mám vždy velkou radost, když zjistím, že se někomu fotka líbila a použil ji (a je jedno kde), že jsem mu mohla pomoci, udělala mu radost.

Pravděpodobně se však nejedná o zcela "normální" přístup všech. Míněno - ne všichni, kteří i pošlou fotky ke zveřejnění na CotonLandu, mají radost z toho, že majitelé pejsků, kteří na nich jsou zachyceni, je použijí pro své potřeby. Naopak, velmi jim to vadí. A to i přesto, že u všech fotogalerií je upozornění na to, že zaslané fotky budou používány i dále (prý je to právně příliš vágní - možná - nebylo to psáno "právně", ale "lidsky", což zřejmě vždy nestačí).

Takovýto přístup má ale za následek "chaos" pro uživatele CotonLandu, neboť CotonLand vždy vyzýval "pokud se vám fotka s vaším pejskem líbí, stáhněte si ji, uděláte to takto".

Z tohoto důvodu bychom chtěli všechny požádat, aby fotografie z hromadných akcí (výstavy, pikniky, setkání, sporty, ...) zasílali pouze v případě, že se ztotožňují s filozofií CotonLandu. Tj. že je zasílají pro lidi, nikoli pro sebe. Že jim nebude vadit, pokud si ty fotky použije i někdo jiný. (Opět opakuji - slovo "použije" je míněno tak, že nebude cizí psy vydávat za své. Tj. týká se to především fotogalerií z výstav a hromadných akcí cotonků.) Na CotonLandu je možné skutečně vše - pokud chcete, aby přímo z dané fotky bylo zřejmé, že vy jste autoři, stačí, abyste na zaslané fotky dali svůj podpis, takzvaný vodoznak. Opravdu není v našich silách, abychom ke každému obrázku zvlášť psali "ten si stáhnout můžete, ten nikoli", neboť fotogalerie jsou obvykle spojením více zdrojů a tedy není možné na to upozornit "hromadně".

I nadále budeme velmi rádi, pokud budete své obrázky zasílat, velmi si vážíme všech, kteří nám tím pomáhají s tvorbou tohoto serveru o "cotoncích pro cotonky a jejich přátele" a mnohokrát jim za to děkujeme.

© Cotonland | Oznámení | 13.07.2012

13. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ZÁHOROVICE, 15. 9. 2012

Zveme Vás na 13. speciální výstavu plemene Coton de Tuléar, která se uskuteční v sobotu 15. 9. 2012 v Záhorovicích, v restauraci u Neradů.

Po skončení speciální výstavy budou probíhat bonitace pro plemeno Coton de Tuléar.

Propozice: ZDE (.pdf), Přihláška: ZDE (.doc) nebo ZDE (.pdf).

Rozhodčí: paní Zuzana Brotánková

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 15. 8. 2012, II. termín - 31. 8. 2012

Pořatelem výstavy je Klub COTON DE TULEAR, o. s.

Více čtěte zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 11.07.2012

LotyšskoVÝSTAVNÍ VÍKEND V OGRE, 7. - 8. 7. 2012

Fabienne

O víkendu 7. - 8. 7. 2012 se v lotyšském Ogre konaly hned 3 výstavy, na kterých jste mohli vidět plemeno Coton de Tuléar, a to díky jediné zástupkyni, české Fabienne from Cotton Home.

Při sobotní národní výstavě, kterou posoudila finská rozhodčí, paní Marjatta Pylvanainen-Suorsa, Fabienne získala ocenění CAC, BOB a Certificate of Quality a splnila tak podmínky pro přiznání titulu šampionka Lotyšska.

V neděli poté jak od černohorského rozhodčího národní výstavy, pana Miodraga Vreteničice, tak od lotyšské rozhodčí speciální výstavy 9. FCI skupiny, paní Inese Pablaka, získala hodnocení Certificate Quality a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 07. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 8. 7. 2012

Au

Během horkého víkendu 7. - 8. 7. 2012 se v polské Varšavě konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci - předvedli se v neděli 8. 7. 2012.

Tři polské zástupce plemene Coton de Tuléar, jednoho psa a dvě feny, posoudila polská rozhodčí, paní Bogusława Szydlowicz Polańczyk.

Vítězem plemene se ziskem titulu BOB stal polský pes v meziřídě, Au Clair de la Lune Chingachgook.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 07. 2012

AGI HOPSINKY RATENICE, 30. 06. 2012

Beliz Lovčice Morava

V sobotu 30. 6. 2012 se v Ratenicích konaly neoficiální agility závody Agi Hopsinky Ratenice. Na startovní listině nechyběli ani cotonci, a to díky Tereze (Beliz Lovčice-Morava), která soutěžila s paničkou Martinou Procházkovou.

Nejdříve vyběhli v kategorii A1 - Small. V prvním běhu sice byly kvůli španému proběhnutí tunely diskvalifikovány, ale to je neodradilo, v druhém běhu se vše zadařilo a skončily tak na nádherném 1. místě!!!.

Ani v Tuneliádě se Tereza neztratila, když se umístila mezi šeltiemi a teriéry v první desítce soutěžících!!!

Paničce i Terce gratulujeme, děkujeme za reprezentaci plemene na této akci a těšíme se na další úspěchy!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.07.2012

ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU V KOŠICÍCH, 30. 6. 2012

Chita-Van-El Best of Cotton

Na záver tohoto školského roku boli Zenobia Chromá s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton) pozvané zatancovať žiakom na základnej škole na Bernolákovej ulici v Košiciach.

Tancovali pre rôzne triedy a tak si s Elinkou prichystali dve skladby.

Po tanci ešte nasledovala spoločná ukážka základnej poslušnosti aj s daľšími zúčastenými psíkmi, no a bodkou na záver programu so psíkmi bolo hladkanie psíkov žiakmi. Deťom sa program veľmi páčil a spríjemnil im koniec školského roka a začiatok prázdnin.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci mezi dětmi.

Videa z tance pro děti si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.07.2012

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 1. 7. 2012

Eve

Další ročník národní výstavy psů v Klatovech proběhl na přelomu června a července - 30. 6. - 1. 7. 2012. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu standardně v neděli 1. 7. 2012.

Osum cotonků - dva psy a šest fen - posoudila česká rozhodčí, paní Ing. Naděžda Klírová.

Vítězné ohodnocení BOB a titul Národní vítěz si z výstavy odvezla fena ve třídě otevřené Eve Poklad Vysočiny.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 07. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SZCZECIN, 24. 6. 2012

Xena

Mezinárodní výstava ve dnech 23. - 24. 6. 2012 proběhla i v polském Szczecině. Cotonci se v rámci tohoto 20. ročníku předvedli v neděli 24. 6. 2012.

Čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila dánská rozhodčí, paní Marie Petersen. Českou republiku zastupovala polská fena v mezitřídě, Xena z Jizerského Pekla.

Výstavu ziskem titulů CAC, CACIB a BOB vyhrál polský pes ve třídě šampionů, Cotonbrie Doodle Yankee. Xena z Jizerského Pekla, která žije v polské chovatelské stanici Cobegarden si odvezla ohodnocení CAC a CACIB.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 06. 2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 24. 6. 2012

Eldarro

46. ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen v Brně, Intercanis CACIB FCI, proběhl o víkendu 23. - 24. 6. 2012.

Deset zástupců plemene Coton de Tuléar - pět psů a pět fen se slovenskému rozhodčímu panu Miroslavu Gunišovi předvedlo v neděli 24. 6. 2012.

Výstavu ziskem ohodnocení CAC, CACIB, BOB a Vítěz Brna vyhrál český pes ve třídě šampionů Eldarro from Cotton Home.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 06. 2012

ČERVNOVÁ TANEČNÍ VYSTOUPENÍ KOŠICE, 06/2012

Chita-Van-El Best of Cotton

V Radnici Starého mesta Košice sa 9. 6. 2012 konala akcia organizovaná skupinkou žien tancujúcich orientálne tance, pozvanie sme dostali aj Zenobia Chromá s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton) - boli pozvané ako zlatý klinec programu a zároveň ako prekvapenie na záver zatancovať. Diváci sa radostne rozosmiali ked najprv Elinka vybehla na pódium ukázať sa, potom ale pribehla spat ku paničke a tanec so psom sa mohol začať. Tancovali prvýkrát na takomto oficiálnom tanečnom pódiu, ale zvládli to na jedničku súdiac podľa milých slov uznania a tiež veľkého potlesku po vystúpení.

Dalšie vystúpenie bolo pre deticky a ich rodicov na akcii venovanej deťom pri hoteli Yasmin v Košiciach, a to 11. 6. 2012. Pozvanie dostali od UVP (unia vzajomnej pomoci ludi a psov).

Paničce i Elince děkujeme za tyto skvělé zprávy z další propagace plemene na Slovensku.

Fotogalerii a video z akcí si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.06.2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KRAKOW, 17. 6. 2012

Tino

O víkendu 16. - 17. 6. 2012 se v polském Krakowě konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které se cotonci předvedli v neděli 17. 6. 2012.

Český rozhodčí, pan Leoš Jančík, posoudil čtyři polské zástupce plemene Coton de Tuléar - jednoho psa a tři feny.

Žádný z možných titulů nebyl na této výstavě udělen. Známku Výborný získal pes v mezitřídě Tino Białe Bursztynki a dorostenka Melannie Magic Coton byla ohodnocena jako Velmi Nadějná.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 06. 2012

AGILITY ZÁVODY BUŘT CUP ČESKÁ LÍPA, 16. 06. 2012

Beruška Bohemia von Niemes

V sobotu 16. 6. 2012 proběhl v České Lípě druhý ročník agility závodů - Buřt Cup 2012.

Plemeno Coton de Tuléar zde bylo zastoupeno zkušenou závodnicí Beruškou (Beruška Bohemia von Niemes) s paničkou Jaroslavou Holasovou. Ani tentokrát mezi 14 závodníky nezaváhaly a vyběhaly si krásné druhé místo!!!

Paničce i Berušce moc gratulujeme a děkujeme za další bezvadnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar v tomto sportu!!!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.06.2012

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 9. - 10. 6. 2012

Aimable

Tradiční červnová dvoudenní mezinárodní výstava psů v Nitře proběhla letos v termínu 9. - 10. 6. 2012. Cotonci měli zastoupení jak na sobotní Grand Prix Slovakia 2012, tak na nedělní Derby Winner Show 2012.

Přestože byli na oba dni přihlášeni čtyři zástupci plemene Coton de Tuléar, sobotní slovinský rozhodčí, pan Gajič Željko, i nedělní německý rozhodčí, pan Walter Jungblut, nakonec posoudili pouze jednoho cotonka - slovenského psa v mezitřídě Aimable Croissant de Cuteberry.

Aimable Croissant de Cuteberry od obou rozhodčí získal všechny možné tituly - z výstavy si odvezl ohodnocení 2 x V1, 2 x CAC, 2 x CACIB, 2 x BOB a titul Grand Prix Slovakia Winner 2012. Zároveň tak splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 06. 2012

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SENEC, 8. 6. 2012

Archie

V pátek 8. 6. 2012 proběhl ve slovenském Senci další ročník Celostátní národní výstavy psů všech plemen a ani letos zde nechyběli cotonci.

Plemeno Coton de Tuléar zastupovali dva psi - oba přijeli z České Republiky. Ve třídě mladých to byl Buddy the Family Treasure a ve třídě šampionů Archie Briliant z Madaskaru. Posoudil je slovenský rozhodčí, pan Mirosla Guniš.

Titul BOB si do České Republiky odvezl pes ve třídě šampionů, Archie Briliant z Madaskaru, který tím zároveň splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 06. 2012

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ ZLÍN, 2. 6. 2012

Dusty

V sobotu 2. 6. 2012 proběhla ve Zlíně Krajská výstava psů, na které měli zastoupení i cotonci.

České rozhodčí, paní Zuzaně Brotánkové, se předvedli dva zástupci plemene Coton de Tuléar - pejsci Dusty z Kozlovické Zahrady a Áres Lovčice-Morava.

Titul Vítěz Třídy a Krajský Vítěz si odvezl pes ve třídě otevřené, Dusty z Kozlovické Zahrady. Ten byl zároveň vyhlášen Psem Sympatie výstavy - toto ohodnocení je o to cennější, že se jedná o hlasování veřejnosti. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 06. 2012

3. ROČNÍK STAROMESTSKEJ SÚŤAŽE PSOV KOŠICE, 3. 6. 2012

Chita-Van-El Best of Cotton

Cez víkend sa v krásnom zelenom prostredí Mestského parku Košice konal 3. ročník Staromestskej súťaže psov pod záštitou starostu. Súťažila aj Zenobia Chromá a Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton).

V súťaži v kategórii sučiek malých plemien vyhrala Elinka krásne 1. miesto! Výstavu posudzovala pani Monika Tušanová a Elinka dostala tento posudok z výstavy: 3 ročná fenka, výborná kondícia, krásny - elegantný pohyb, krásna srsť, kontaktná, veľmi milá povaha.

Ďaľší úspech zaznamenaly v súťaži: Ukáž čo vieš! - kde s Elinkou získali nádherné 2. miesto!

Nakonec s Elinkou súťažila aj osemročná Mimka v kategórii juniorhandling. V konkurencii 4 detí a psov si spolu s Elinkou vybehali a poslušnosťou zaslúžili krásne 1. miesto!

Paničce i Elince děkujeme za tyto skvělé zprávy z další propagace plemene na Slovensku.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.06.2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEŠNO, 3. 6. 2012

Darling

O víkendu 2. - 3. 6. 2012 se v polském Lešnu uskutečnila Mezinárodní výstava psů, v rámci které se plemeno Coton de Tuléar představilo v neděli 3. 6. 2012.

Dva cotonky - polského psa Cotonbrie FredFlinstoneFred a polskou fenu Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar - posoudil rakouský rozhodčí, pan Erwin Deutscher.

Úspěšnější bylo něžné pohlaví - titul BOB získala fena v mezitřídě, Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar, která žije v polské chovatelské stanici The Sweetest Coton.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 06. 2012

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR LYSÁ NAD LABEM, 2. 6. 2012

Archie

V sobotu 2. 6. 2012 proběhla v Lysé nad Labem 20. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Celkem 24 cotonků - 10 psů a 14 fen - posoudila česká rozhodčí, paní Božena Ovesná. Vítězem se ziskem titulu BOB se jejím rozhodnutím stal pes ve třídě vítězů, Archie Briliant z Madaskaru.

Protože se výstava konala při Krajské výstavě psů, odpolední soutěže proběhly hromadně s ostatními vystavovanými plemeny. Děkujeme všem, kteří cotonky reprezentovali - v soutěži "Dítě a pes" to byly malé paničky od cotonků Ghost-Van Best of Cotton, Roxy Klenot Toliary, a Calypso Sleepy Hollow Ranch, v mladém vystavovateli startovala panička od fenečky Callista Sleepy Hollow Ranch, v soutěži párů nás reprezentovali Wendy Sněženky z Madagaskaru a Winner Sněženky z Madagaskaru, v soutěži o nejlepší mladou fenu výstavy Callista Sleepy Hollow Ranch a konečně o nejlepšího psa nastoupil Archie Briliant z Madaskaru a o nejlepší fenu Olivie Ráj Karpat.

Na této výstavě fenečka Olivie Ráj Karpat splnila podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 06. 2012

DEN DĚTÍ VE ŠKOLCE PŘI DĚTSKÉ NEMOCNICI KOŠICE, 1. 6. 2012

Chita-Van-El Best of Cotton

Jak asi všichni víme, 1. 6. 2012 je mezinárodní den dětí. Slovenský taneční pár Zenobia Chromá a Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka na tento den přijal pozvání zatancovat dětem ve školce při Dětské nemocnici v části Košice Sever.

Zenka s Elinkou děti rozveselily veselým tancem na písničku "Tancuj, tancuj, vykrůcaj". Následovaly ukázky poslušnosti, některých triků a nezbytné muckání s Elinkou. Na závěr pro velký zájem zopakovaly některé taneční prvky.

Paničce i Elince děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.06.2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 27. 5. 2012

Ghost-Van

O víkendu 26. - 27. 5. 2012 proběhla v Litoměřicích tradiční Mezinárodní výstava psů Nord Bohemia Canis 2012. Plemeno Coton de Tuléar se předvedlo v neděli 27. 5. 2012.

O vítězství před českým rozodčím, panem Petrem Řehánkem, soutěžilo osum českých cotonků - 3 psi a 5 fen.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál pes ve třídě šampionů, Ghost-Van Best of Cotton.

Na této výstavě fenečka Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees ziskem titulu CACIB splnila podmínky pro přiznání titulu C. I. B. (interšampion) a pejsek Ghost-Van Best of Cotton si může zažádat o titul Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 05. 2012

RakouskoSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ SALZBURG, 19. 5. 2012

Bacarola

Ve dnech 18. - 20. 5. 2012 v rakouském Salzburgu proběhl další ročník Světové výstavy psů.

Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v sobotu 19. 5. 2012. 74 cotonků - 39 psů a 35 fen - posoudila rakouská rozhodčí, paní Ingrid Ehold.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrála belgická fena ve třídě šampionů, Ilana of the Swift Cotton.

Krásný úspěch na této výstavě zaznamenali i čeští zástupci - fenečka Bacarola Best of Cotton z chovatelské stanice Poklad Vysočiny, zvítězila ve třídě veteránů a stala se tak Světovou vítězkou veteránů, Jaborano Přátelé Jetynky a Amálka Poklad Vysočiny se se známkou Výborná umístili na 3. místě a konečně český odchov Monsieur Ámes Ráj Karpat se dostal do výběru 5 nejlepších psů ve třídě šampionů. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této prestižní akci.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 05. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BYTOM, 20. 5. 2012

Tino

V neděli 20. 5. 2012 se v polské Bytomi konala Národní výstava psů všech plemen a nechyběli zde ani cotonci.

Plemeno Coton de Tuléar zde bylo zastoupeno díky polskému psovi v mezitřídě, Tino Białe Bursztynki, jehož tatínkem je český odchovanec Yorick Klenot Toliary.

Polská rozhodčí, paní Ewa Pyrchała, Tinovi přidělila všechny možné tituly. Z výstavy si odvezl ohodnocení V1, CAC, Vítěz a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 05. 2012

V ČASOPISE "PSÍ KUSY" VYŠEL ČLÁNEK O COTONCÍCH

Časopis Psí Kusy, 2012/03

Upozorňujeme všechny milovníky cotonků, že v čísle 2012/06 časopisu Psí Kusy najdou čtyřstránkový rozhovor s panem Richardem Tesaříkem o životě jeho rodiny, která vlastní chovatelskou stanici of Jasmine Garden, s plemenem Coton de Tuléar.

Na fotografiích zde s panem Tesaříkem najdete cotonky Ashon Klenot Toliary, Daphnée des Flocons de Juillet a Queen's Rose Klenot Toliary.

6. číslo časopisu Psí Kusy vyšlo 15. 5. 2012 a jeho cena je 39 Kč.

© Cotonland | Oznámení | 16.05.2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ JELENIA GORA, 13. 5. 2012

Elaby

V neděli 13. 5. 2012 probíhala v polské Jelenie Gore národní výstava psů všech plemen, na které měli zastoupení i čeští cotonci.

Čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar - z toho 3 z České Republiky, posoudil český rozhodčí, pan Petr Řehánek. Vítěze vybíral mezi jedním psem a třemi fenečkami.

Titul BOB odcestovval do České Republiky, a to zásluhou feny ve třídě otevřené, Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees, která žije v chovatelské stanici Sleepy Hollow Ranch. Elaby zaznamenala pěkný úspěch i v odpoledních soutěžích, když se dostala do užšího výběru 5 nejlepších psů v soutěži o BIG. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 05. 2012

JARNÍ DOGDANCING VYSTOUPENÍ V KOŠICÍCH, 27. 4. A 13. 5. 2012

Chita-Van-El Best of Cotton

S příchodem jara se nám, tak jako loni, zase roztancoval slovenský pár Zenobia Chromá a Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka.

V pátek 27. 4. 2012 podvečer strávili v košické uličce dobrých nápadů, kde na základě pozvání tancovali divákům, kteří si přišli prohlédnout a zakoupit ručně vyráběné věci od umělců, pobesedovat s ochránci zvířat nebo se dozvědět více o košickém UVP.

V neděli 13. 5. 2012 se již tradičně zúčastnili košické výstavy Akvaterra, kde předváděly ukázky jak tance, tak základní poslušnosti. Divákům, obdivujícím exotická zvířata a rostliny, spestřila program tancem nejenom panička Zenobia Chromá - Elinku k tanci opět vyzvala i osmiletá Miriam.

Paničce i Elince děkujeme za krásná vystoupení, kterými opět přispěli k propagaci plemene Coton de Tuléar.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.05.2012

SlovenskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 12. 5. 2012

Prince

O víkendu 12. - 13. 5. 2012 probíhala ve slovenské Bratislavě tradiční dvoudenní Mezinárodní výstava psů. V neděli však žádný cotonek přihlášen nebyl, a proto si je mohli návštěvníci prohlédnout pouze v sobotu 12. 5. 2012.

Pouhé dva zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila česká rozhodčí, paní Zdena Jílková - předvedli se jí pes Prince William Ráj Karpat a fena Olivie Ráj Karpat, oba ve třídě otevřené.

Ocenění BOB získal slovenský pes Prince William Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 05. 2012

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ PLZEŇ, 12. 5. 2012

Amy

V sobotu 12. 5. 2012 proběhla v Plzni Krajská výstava psů, na které nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

České rozhodčí, paní Zuzaně Brotánkové, se zde předvedla omladina - mladý pes Teddy Klenot Toliary a mladá fenečka Amy z Poříčského Statku.

Oba cotonci si z výstavy odvezli hezká ocenění - Teddy Klenot Toliary známku Velmi Dobrý a Amy z Poříčského Statku známku výborná.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 05. 2012

AGILITY ZÁVODY ČESKOLIPSKÉ PALIČKOVÁNÍ, 08. 05. 2012

Beruška Bohemia von Niemes

Po kratší odmlce na agility dráhy opět vyběhla naše nejznámější agiliťačka, Beruška Bohemia von Niemes, a to 8. 5. 2012 v České Lípě, kde se již 8. českolipské paličkování - závody v agility.

Beruška s paničkou Jaroslavou Holasovou tradičně zazářily, když se mezi 24 startujícími v kategorii Small - Open umístily na nádherném třetím místě!!!

Paničce i Berušce moc gratulujeme a děkujeme za další bezvadnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar!!!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.05.2012

DISKUZNÍ FORUM JE MIMO PROVOZ

Diskuzní forum

CotonLandí diskuzní forum je z důvodu napadení hackery dočasně mimo provoz. V současné době "lížeme rány" a hledáme způsoby lepšího zabezpečení před těmito útoky. O zprovoznění budete neprodleně informováni.

V souvislosti s tím CotonLand hledá dobrovolníka se zkušenostmi s převodem staré verze PunBB fora na verzi novou, nebo ještě lépe s převodem na jinou platformu diskuzních fór PhpBB se zachováním stávající databáze. Dobrovolníci se můžou hlásit na mailu info@cotonland.cz. Děkujeme.

© Cotonland | Oznámení | 11.05.2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LODŽ, 6. 5. 2012

Xena

Ve dnech 5. - 6. 5. 2012 probíhala výstava psů se zastoupení cotonků i v Polsku - konkrétně se zde konala jubilejní 20. mezinárodní výstava psů všech plemen.

Plemeno Coton de Tuléar se návštěvníkům představilo v neděli 6. 5. 2012 ve složení 1 pes a tři feny.

Vítězskou výstavy se stala polská fena ve třídě mladých, Xena z Jizerského Pekla, která pochází české chovatelské stanice z Jizerského Pekla.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 05. 2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 6. 5. 2012

Jaborano

Tradiční jarní Mezinárodní výstava psů všech plemen v Praze proběhla o víkendu 5. - 6. 5. 2012. Letos se navíc udělovaly tituly "Vítěz střední a východní Evropy". Plemeno Coton de Tuléar startovalo tradičně v neděli 6. 5. 2012.

České rozhodčí, paní Olze Dolejšové, se předvedlo 8 cotonků - 3 psi a 5 fen. Vítězem Prahy a titulu BOB se jejím rozhodnutím stal pes ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Odpolední soutěže předtančením začala fenečka Daisy Chundelaté Potěšení se svou paničkou Terezou Zůnovou. V soutěži o BIG junior nás zastupoval Buddy the Family Treasure a v soutěži o BIG pak Jaborano Přátelé Jetynky. Všem páníčkům mnohokrát děkujeme za reprezentaci během těchto odpoledních přehlídek.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa z předtančení naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 05. 2012

PRVNÍ COTON DANCE SHOW 2012, 05. 05. 2012

V sobotu 5. května 2012 proběha v Praze v Hale Školy psích sportů historicky první Coton Dance Show - neoficiální závody dogdancingu (nejen) pro cotonky.

Mezi pěti startujícími tanečníky bílé bavlněné barvy hájil pejsek Oliver Ráj Karpat s paničkou Kateřinou Čermákovou v kategorii Musical Freestyle - coton, začátečníci a fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou v kategoriích Musical Freestyle - coton, pokročilí a ve dvojicích s Beaglem Pepem.

Všichni cotonci předvedli nádherné sestavy, za které byli právem odměněny prvními místy. Všem moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této primárně cotonkovské akci, Tereze Zůnové pak děkujeme za skvělou organizaci.

Fotogalerii z této akce najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 06.05.2012

TÝDENÍK 5+2 DNY PLZEŇ: UROZENÁ FENKA BUDE LÉČIT SENIORY, 3. 5. 2012

Amy z Poříčského Statku

Článek paní Lucie Sýkorové, který o malé ošetřovatelce Amy z Poříčského Statku ve stacionáši Domovinka vyšel v týdeníku 5+2 dny Plzeň 3. 5. 2012.

V plzeňském stacionáři Domovinka vládne rodinná atmosféra. O zhruba dvacet seniorů se stará tým, jehož nejoblíbenější členkou je bezpochyby Amy. Fešanda s culíčkem a vždy dobrou náladou je sice ještě v učení, ale svou práci již zvládá bravurně. Řeč je o desetiměsíční fence plemene Coton de Tuléar. "Tito psi jsou kvůli svému původu i vzhledu nazýváni bavlníčci z Madagaskaru. Díkky jejich povaze se hodně využívají v canisterapii. Mluví se o nich jako o antidepresivních psech," vysvětluje ředitelka zařízení Bohumila Hajšmanová. Ta je zároveň majitelkou veselé fenky. "Výhoda cotonků je i v tom, že línají jen jednou v životě. Když mění srst při dospívání," říká.

Výraz canisterapie bývá vysvětlována jako léčba lidské duše psí láskou. Že je to metoda účinná, dokazují i první výsledky práce malé Amy. "Byl u nás například klient, který měl problém s artikulací a výslovností. Když k němu přiběhla Amy, pán se snažil mluvit na ni, najednou se mu dařilo vyslovovat srozumitelně," popisuje ředitelka. Jak je fenka oblíbená, je vidět na první pohled. Jakmile vběhne do společenské místnosti, zasmušilé obličeje všech přítomných se rozzáří... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 05.05.2012

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Smutné zprávy

Smutnou zprávu jsme dnes dostali z chovatelské stanice Klenot Toliary.

Dnes je v patnácti a půl letech opustil C. I. B., Multichamp. Ultra of Woodland Cottage.

Ultráškova krev koluje v mnoha cotoncích nejenom v České Republice - po světě mu běhají potomci, vnoučata, pravnoučata, prapravnoučata, ...

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejich čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 04.05.2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OPOLE, 29. 4. 2012

Elaby

O víkendu 28. - 29. 4. 2012 se v polském Opole konala tradiční Mezinárodní výstava psů všech plemen na které se cotonci předváděli v neděli 29. 4. 2012.

Dánská rozhodčí, paní Kitty Sjong, posoudila 6 zástupců plemene Coton de Tuléar - 2 psy a 4 feny, přičemž hned tři z nich přijeli z České Republiky.

Titul BOB za vítězství putoval do České Republiky, a to zásluhou feny ve třídě otevřené, Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees, která žije v chovatelské stanici Sleepy Hollow Ranch.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 05. 2012

PolskoKLUBOVÁ VÝSTAVA 9. FCI SKUPINY OPOLE, 28. 4. 2012

Cotonbrie

V sobotu 28. 4. 2012 proběhla v rámci Mezinárodní výstavy psů v Opole speciální výstava plemen 9. FCI skupiny, tedy i plemene Coton de Tuléar.

Dánská rozhodčí, paní Lillian Lleton, zde posoudila celkem 7 cotonků - 4 psy a 3 feny, všechni přijeli z Polska.

Vítězem výstavy se ziskem titulů Klubový Vítěz 2012 a BOB stal pes ve třídě šampionů, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 04. 2012

SlovenskoKLUBOVÁ VÝSTAVA BKS SVATÝ JUR, 22. 4. 2012

Giulietta

O víkendu 21. - 22. 4. 2012 se ve Svatém Juru konala klubová výstava Bichon Klubu Slovensko. Začínala v sobotu slavnostním večerem uspořádaným k 15. výročí založení klubu.

Tento rok klub zorganizoval speciální soutěž "Pes, Sučka a Chovateľská stanica roka 2011", ve které naráz soutěžilo všech šest plemen zastoupených v klubu - bichon frisé, havanský psík, boloňský psík, coton de tuléar, lvíček a bolońský barevný psík. Cotonci v ní zaznamenali krásný úspěch, když se fenou roku stala Eimi Janus-Suzi, mezi psy na druhém místě skončil Eldarro from Cotton Home a Bastien Winter Garden byl pátý. Všem třem gratulujeme.

V neděli proběhla klasická klubová výstava, kterou posuzovala paní Carole Garhofer z Rakouska. Mezi cotonky se představila fenečka ve třídě štěňat, Giulietta des Jardins de Gossypium, která nejdříve získala titul Velmi Nadějná a v odpoledních soutěžích byla vyhlášena nejlepším štěnětem výstavy, neboli BIS baby. Giuliettě i páníčkům gratulujeme.

Na této výstavě byl Eldarro from Cotton Home vyhlášen Slovenským klubovým šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 04. 2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ZABRZE, 15. 4. 2012

Tino

V neděli 15. 4. 2012 probíhala v Polsku národní výstava psů i v Zabrze, a ani zde plemeno Coton de Tuléar nechybělo.

Polská rozhodčí, paní Ewa Pyrchała, vítěze vybírala mezi 3 cotonky - jedním pejskem a dvěma fenečkami.

Ocenění BOB si z výstavy odvezl polský pes ve třídě mladých, Tino Białe Bursztynki, který díky zisku třetího CAJC na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Polský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 04. 2012

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WIESELBURG, 15. 4. 2012

Face

O víkendu 14. - 15. 4. 2012 probíhala výstava psů i v rakouském Wieselburgu - konkrétně šlo o Mezinárodní výstavu psů všech plemen, v rámci které se cotonci předvedli v neděli 15. 4. 2012.

Českému rozhodčímu, panu Petrovi Řehánkovi, se zde ukázalo 5 zástupců plemene Coton de Tuléar, mezi nimi i česká fenečka Face Poklad Vysočiny.

Vítězem výstavy se stal pes v mezitřídě, Jespersen's Captain Jack Sparrow. Face si z této výstavy odvezla pěkné ohodnocení V1, CAC a CACIB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 04. 2012

20. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR LYSÁ NAD LABEM, 2. 6. 2012

Zveme Vás na 20. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se uskuteční v sobotu 2. 6. 2012 v rámci krajské výstavy psů v Lysé nad Labem.

Propozice: ZDE (.pdf), Přihláška: ZDE (.pdf)

Rozhodčí: paní Božena Ovesná

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 30. 4. 2012, II. termín - 7. 5. 2012

Další informace najdete na stránkách Klubu Coton de Tuléar a na stránkách Krajské výstavy psů v Lysé.

Více čtěte zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 16.04.2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ INNOWROCŁAW, 15. 4. 2012

Fortuna

V neděli 15. 4. 2012 proběhla v polské Innwrocławi Národní výstava psů všech plemen, na které se předvedli i tři zástupci plemene Coton de Tuléar.

Posouzení 1 psa a 2 fen se zhostil polský rozhodčí, pan Wiesław Boryczko.

Titul BOB v získala polská fena v mezitřídě, Fortuna du Castel de la Roche aux Fees.

Pro zajímavost uvádíme, že tato výstava se konala venku, za deštivého počasí, takže to určitě stálo za to :D

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 04. 2012

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 15. 4. 2012

Olivie

O víkendu 14. - 15. 4. 2012 proběhla v Ostravě tradiční Národní výstava psů všech plemen, tedy měli zde zastoupení i cotonci - konkrétně se divákům předvedli v neděli 15. 4. 2012.

V čistě dámské jízdě se o titu BOB ucházely 4 fenečky, jejichž posuzování se ujal chorvatský rozhodčí, pan Nikola Smolic.

Vítězkou výstavy se díky zisku titulů Národní vítěz a BOB stala fena ve třídě otevřené, Olivie Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 04. 2012

VESELÉ VELIKONOCE A BOHATOU POMLÁZKU!

Všem přátelům cotonků i cotonkům samotným přejeme Veselé Velikonoce a bohatou pomlázku!!! A hlavně aby konečně přišlo pořádné jaro, ve kterém budou moci se svými páníčky pořádně dovádět..

A protože nám začala chodit nádherná velikonoční přáníčka (to Vaše můžete zaslat na info@cotonland.cz), máme tu pro vás jejich přehled :) Moc všem děkujeme.


Od Amy

Od Elinky

Od CHS Harmonie Tlapek

Od Eldarra, Bastiena, Giulietty

Od CHS z Poříčského Statku

Od CHS z Ráj Karpat

Od CHS from Cotton Home

Od Atreye

Od CHS Best of Cotton

Od CHS Coton Angels f. d.

Od CHS the Sweetest Coton

Od Frenny

© Cotonland | 04.04.2012 | Aktualizováno 12.04.2012

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Smutné zprávy

Smutné události zasáhly chovatelské stanice z Jizerského Pekla a Madagara.

Chovatelskou stanici z Jizerského Pekla ve více než 16 letech opustila zakladatelka jejich chovu - Africana Klenot Toliary.

Do psího nebe ve 12 letech odešla i fenečka Bessi Madagara, která žila v chovatelské stanici Madagara.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 03.04.2012

3. COTONLANDÍ PIKNIK, 08. - 10. 06. 2012 KUKLÍK

Zveme Vás na 3. CotonLandí piknik, který se uskuteční o víkendu 8. - 10. 6. 2012 v Penzionu Kukla v Kuklíku nedaleko Nového Města na Moravě - tj. vracíme se na místo činu 2. pikniku.

Co piknik je: přátelské setkání milovníků plemene Coton de Tuléar, ve kterém CotonLand figuruje jako prostředník při sjednávání ubytování (penzion je třeba plně vytížit). Páníčci s sebou na piknik mohou přivézt i své cotonky. Co piknik není: organizovaná kynologická akce.

Jako vždy jsou vítáni opravdu všichni - malí, velcí, tlustí, tencí, chlupatí i ostřihaní, morčáci i albínci.

V případě, že máte o účast na pikniku zájem, zašlete e-mail na info@cotonland.cz. Pokud bude volné ubytování, obdržíte do 3 dnů další instrukce.

Bližší detaily včetně způsobu rezervace ubytování se dozvíte zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 02.04.2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 1. 4. 2012

Jaborano

O víkendu 31. 3. - 1. 4. 2012 proběhla na českobudějovickém výstavišti tradiční jarní Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci se divákům ukázali v neděli 1. 4. 2012.

Pouhé dva zástupce plemene Coton de Tuléar - jednu fenu a jednoho psa - posoudila česká rozhodčí, paní Zdena Jílková.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 04. 2012

PRVNÍ COTON DANCE SHOW 2012, 05. 05. 2012

Zveme Vás na neoficiální soutěž dogdance posuzovanou dle zjednodušených pravidel WCFO inc. Koná se v sobotu 5. května 2012 v Praze v Hale Školy psích sportů, která s organizátory na pořádání této soutěže spolupracuje.

Soutěže se můžou zúčastnit všichni, začátečníci i pokročilí, psi všech plemen. Aby byla soutěž něčím jedinečná, jsou v ní pro plemeno coton de Tuléar vyhlášeny speciální kategorie a soutěžící cotonci mají také snížené startovné.

Odpoledne si ve stejných prostorách můžete složit zkoušky dle pravidel Czech Dogdance Club.

Těšíme se na vaši účast - nejde o to vyhrát, stačí zúčastnit se - v kategorii začátečníků může startovat skutečně každý.

Základní informace o této akci najdete zde, nebo přímo na stránkách pořadatele.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 01.04.2012

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 31. 3. 2012

Au

V sobotu 31. 3. 2012 proběhla v polském Legionowu Národní výstava psů všech plemen, na které měli zastoupení i cotonci.

Pět zástupců plemene Coton de Tuléar - 2 psy a 3 feny - posoudil polský rozhodčí, pan Janus Opara. Vítězem přidělením titulu BOB určil polskéo psa ve třídě mladých - Au Clair de la Lune Chingachgooka.

Na této výstavě polská fenečka, Diana Biale Bursztynki, splnila podmínky pro přidělení titulu Polská Šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 04. 2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KATOWICE, 18. 3. 2012

Tino

Ve dnech 16. - 18. 3. 2012 probíhala v polských Katowicích Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci přišli na řadu v neděli 18. 3. 2012.

Francouzskému rozhodčímu, panu Christianu Jouanchicotovi, se předvedli 3 zástupci plemene Coton de Tuléar - 1 pes a 2 feny.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě mladých, Tino Białe Bursztynki.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 04. 2012

SOUTĚŽ V DOGDANCINGU LANGENWANG, 25. 3. 2012

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch

V neděli 25. 3. 2012 se v rakouském Langenwangu konaly DogDancing závody - a naši cotonci na nich měli zastoupení!!! Startovala tam slovenská fenečka Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch, slyšící na jméno Wendy se svou paničkou Lucií Nagyovou.

Wendy na své první soutěži doslova zazářila - ve velké zahraniční konkurenci se ve své kategorii s krásným pyžamovým tanečkem :D umístila ná nádherném 3. místě.

Wendy i paničce moc gratulujeme a těšíme se na další informace z úspěšné kariéry této dvojice. Všem páníčkům připomínáme, že 5. 5. 2012 se koná Coton Dance Show - první neoficiální soutěž dogdance se speciálními kategoriemi pro cotonky.

Fotogalerii a video z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.03.2012

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 24. - 25. 3. 2012

Eldarro

Víkend 24. - 25. 3. 2012 byl pro cotonky výstavním i ve slovenské Nitře, kde proběhla dvoudenní mezinárodní výstava psů všechn plemen.

V sobotu 24. 3. 2012 se české rozhodčí, paní Naděždě Klírové, předvedli 2 psi. Nedělní rozhodčí, pan Reiner Jacobs z Německa, posoudil celkem 6 zástupců plemene Coton de Tuléar - 4 psy a 2 feny. Oba rozhodčí se shodli na výběru vítěze - ziskem titulu BOB se jím v sobotu i neděli stal český pes ve třídě šampionů, Eldarro from Cotton Home.

Na těchto výstavách česká fenečka, Subarashil Hoshi Hikári Xenia splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská Šampiona krásy mladých a Eldarro from Cotton Home si bude moci požádat o titul C. I. B. (dříve interšampion). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 3. 2012

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 24. 3. 2012

Jaborano

V sototu 24. 3. 2012 proběhla v pražských Třeboradicích 19. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Posouzení 38 cotonků - 12 psů a 26 fen - se ujala česká rozhodčí, paní Zuzana Větvinská Vršecká. Titul BOB od ní získal pes ve třídě vítězů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Na této výstavě splnila Subarashil Hoshi Hikári Xenia podmínky pro udělení titulu Klubová Junioršampionka. Titul Klubová Junioršapionka si zde převzala fenečka Face Poklad Vysočiny a pejsci Archie Briliant z Madaskaru a Eldarro from Cotton Home se stali klubovým šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 03. 2012

DOGDANCING VYSTOUPENÍ PRO ZŠ KROSNIANSKA, 22. 3. 2012

Chita-Van-El Best of Cotton

Ani v letošním roce taneční pár Zenobia Chromá a Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka nezahálí. Jaro tradičně přivítaly tanečním vystoupením a ukázkou poslušnosti na základní škole Krosniancka.

Tamní děti tak mohly obdivovat nejenom dovednosti cotonka, ale nakonec si také Elinku důkladně pohladili a potlapkali.

Zence i Elince děkujeme za další reprezentaci plemene.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.03.2012

ZIMNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

Zimní fotografická soutěž

Máme pro vás výsledky zimní fotografické soutěže, která probíhala od prosince 2011 do února 2012.

Soutěžilo se ve 3 zimních kategoriích. V kategorii "vánoční a novoroční přání" bojovalo 43 přáníček, do kategorie "cotonci o Vánocích" jste zaslali 26 fotek a konečně nejvěštší zastoupení - celkem 103 obrázků - měla kategorie "zimní radovánky ve snížku". Kromě přáníček se bodovala nejlepší kolekce fotek - sčítaly se tedy body podle autora fotografie.

Velký dík patří každému z 21 porotců, kteří se, lehce podvedení slibem snadného úkolu, ujali opravdu těžké práce - vybrat dle jejich názoru tu nejlepší fotku. O tom, že to byl úkol nelehký a všechny obrázky byly krásné, svědčí mimo jiné fakt, že snad každý obrázek získal nějaké ohodnocení :) Aby nebyli ovlivněni autory či focenými objekty, vybírali z očíslovaných nepojmenovaných fotek.

Vítězem se stalo vánoční přáníčko od Artyho, vánoční kolekce s Ange Souffle de Cuteberry a snížkové řádění v podobě cotonků Bastien Winter Garden a Eldarro from Cotton Home. V průběhu dubna se můžou těšit na cenu v podobě jednoho z oblíbených pískacích plyšáků Monster Friend.

Všem, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme za opravdu nádherné obrázky. Připomínáme, že fotky do CotonLandích fotogalerií přijímáme během celého roku na e-mailu fotogalerie@cotonland.cz.

Výsledky na prvních devíti místech v jednotlivých kategoriích si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Oznámení | 22.03.2012

COTON DANCE V - SEMINÁŘ TANCE PRO COTONKY, 25. 02. 2012

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Pátý seminář dogdancingu Coton Dance, určený speciálně pro plemeno Coton de Tuléar, se z technických důvodů musel přesunout do Haly Školy psích sportů u pražských Horních Počernic, a to na sobotu 25. 2. 2012.

Taneční dovednosti si tu prohlubovali následující cotonci: Instruktorka Daisy Chundelaté Potěšení, pokročilý Oliver Ráj Karpat a začátečníce Adélka z Větrné Louky alias Jessinka.

Pod dohledem trenérky Terezy Zůnové účastníci pilovali cviky na (zajisté ;)) svou účast na první Coton Dance Show - neoficiální závody v dogdance, které se uskuteční 5. 5. 2012 v právě v této hale.

Tereze děkujeme za tento speciální seminář a doufáme v jeho pokračování!!!

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 15.03.2012

AGILITY ZÁVODY O VELKOU PANDU II, 10. 3. 2012

Archie Briliant z Madaskaru

V sobotu 10. února se v pražském Motole konaly neoficiální agility závody - O Velkou Pandu II, a nechyběl zde ani zástupce plemene Coton de Tuléar.

Poprvé zde startoval tým Robin Fingerhut a Archie Briliant z Madaskaru, a to jako začátečníci Small.

Přestože to pro kluky byly první závody, doslova zde excelovali. Nejdříve se v kategorii Z-S agility umístili na pěkném 9. místě z 15 a poté v kategorii Z-S jumping nestačili pouze na bichona a mezi 16 týmy si tak vyskákali krásné 2. místo!!!

Robinovi i Arčímu gratulujeme a těšíme se na další zprávy z jejich agiliťácké kariéry.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.03.2012

3. COTONLANDÍ PIKNIK, 08. - 10. 06. 2012 KUKLÍK

Přinášíme nové informace o plánovaném 3. CotonLandím pikniku, který se uskuteční o víkendu 8. - 10. 6. 2012 v Penzionu Kukla v Kuklíku nedaleko Nového Města na Moravě - tj. vracíme se na místo činu 2. pikniku.

V současné době finišujeme propozice. Jejich zveřejnění i start přihlašování na piknik je plánováno na týden od 26. 3. 2012.

Zájemce o piknik upozorňujeme na existenci diskuzního fora k této akci, které najdete zde.

Bližší detaily včetně způsobu přihlašování a poplatků se dozvíte v průběhu následujících týdnů na tomto místě.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 11.03.2012

ZIMNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

Zimní fotografická soutěž

Přijímání obrázků do zimní fotografické soutěže 2011/2012 je ukončeno. V následujícím měsíci bude probíhat vyhodnocování a rozhodování o vítězích :)

Prosíme ty, kteří zasílali své obrázky, aby si v příslušných fotogaleriích - snížkové, vánoční a přáníčkové - ověřili, že tam jejich obrázky byly zařazeny a případné reklamace zaslali do 10. 3. 2012 na mail info@cotonland.cz.

Těm, kteří se do ní zapojili, moc děkujeme za pomoc v rozšiřování CotonLandích fotogalerií.

Více o této soutěži najdete zde.

© Cotonland | Oznámení | 04.03.2012

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRAZ, 26. 2. 2012

Monsieur

První letošní výstavou v Rakousku se stala Mezinárodní výstava psů v Grazu, která proběhla o víkendu 25. - 26. 2. 2012. Cotonci se zde předvedli tradičně v neděli 26. 2. 2012 - mezi nimi byla i česká fenečka Subarashil Hoshi Hikári Xenia.

Pět zástupců plemene Coton de Tuléar posoudila rakouská rozhodčí, paní Elfriede Heidecker. Titul BOB od ní získal slovinský pes ve třídě otevřené, Monsieur Ámes Ráj Karpat.

Monsieur Ámes Ráj Karpat, který je původem z České Republiky, zaznamenal nádherný úspěch v odpoledních soutěžích, když byl vyhlášen 2. nejkrásnějším psem 9. FCI skupiny, tj. 2. BIG. Gratulujeme.

Na této výstavě česká fenečka, Subarashil Hoshi Hikári Xenia, ziskem ocenění CAJC splnila podmínky pro přiznání titulu Junioršampion Rakouska. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 02. 2012

ZIMNÍ FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

Zimní fotografická soutěž

Upozorňujeme všechny zájemce o zapojení do Zimní fotografické soutěže 2011/2012, že své obrázky můžou zasílat pouze do 29. 2. 2012.

Připomínáme, že se soutěží ve třech kategoriích - Zimní radovánky ve snížku, Cotonci o Vánocích a Vánoční přáníčka.

Pokud se tedy chcete zúčastnit, a ještě jste tak neučinili, fotky zašlete na mail fotogalerie@cotonland.cz. Ty, kteří obrázky zaslali do 21. 2. 2012, a neobdrželi jste informaci o jejich přijetí, prosíme o jejich opětovné zaslání.

Více o této soutěži najdete zde.

© Cotonland | Oznámení | 25.02.2012

NOVÁ KATEGORIE V DISKUZNÍM FÓRU

Diskuzní forum

Na diskuzním fóru jsme připravili novou kategorii - uzavřenou diskuzní skupinu pro členy klubu Coton de Tuléar, o. s., do které ostatní uživatelé nemají přístup.

Uživatelé, které jsme uměli rozpoznat, byli automaticky zařazeni do skupiny, která má do této kategorie přístup. Pokud jste členy klubu pro rok 2012 a na fóru novou kategorii nevidíte, napiště, prosím, na info@cotonland.cz - do mailu připojte své jméno a login na diskuzním fóru.

Doufáme, že tato kategorie přispěje ke zlepšení komunikace v klubu.

© Cotonland | Oznámení | 19.02.2012

PRVNÍ COTON DANCE SHOW 2012, 05. 05. 2012

Zveme Vás na neoficiální soutěž dogdance posuzovanou dle zjednodušených pravidel WCFO inc. Koná se v sobotu 5. května 2012 v Praze v Hale Školy psích sportů, která s námi v pořádání této soutěže spolupracuje.

Soutěže se můžou zúčastnit všichni, začátečníci i pokročilí, psi všech plemen. Aby byla soutěž něčím jedinečná, jsou v ní pro plemeno coton de Tuléar vyhlášeny speciální kategorie a soutěžící cotonci mají také snížené startovné.

Odpoledne si ve stejných prostorách můžete složit zkoušky dle pravidel Czech Dogdance Club.

Základní informace o této akci najdete již nyní zde. Bližší detaily včetně způsobu přihlašování a poplatků se dozvíte v průběhu následujících týdnů.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 19.02.2012

SlovenskoVICTORY SHOW 2012 A ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2011 BRATISLAVA, 18. 2. 2012

Eldarro

V sobotu 18. 2. 2012 se ve slovenské Bratislavě proběhl tradiční slovenský kynologický svátek - konala se zde Victory Show 2012 a Šampion šampionů 2011 spojená s XIII. reprezentačním plesem kynologů.

I letos zde mělo plemeno Coton de Tuléar zastoupení - kromě dvou zástupců maďarské chovatelské stanice Carbone Bianco zde startoval i český cotonek Eldarro from Cotton Home.

Eldarrovi se na výstavě skutečně dařilo. Kromě toho, že zde splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Grandšampion, postoupil z 35 zástupců IX. FCI skupiny do užšího výběru 10, kteří skupinu reprezentovali v 64 členném finále.

Eldarrovi i páníčkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této prestižní akci.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 02. 2012

SUPER DANCE DOG PRAHA, 11. 2. 2012

Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 11. února se v Praze konaly letošní první oficiální závody dogdancingu - Super Dance Dog.

Cotonky na této akci reprezentovala fenka Daisy Chundelaté Potěšení, která tančila se svou paničkou Terezou Zůnovou.

Daisy závodila v kategorii Advanced (pokročilých, kde byla pro zajímavost jedinou zástupkyní jiného plemene než je border kolie) v divizi Tanec se psem a holkám se podařilo vytančit si krásné první místo!

Terce i Daisy moc gratulujeme a připomínáme, že zítra - 17. 2., končí uzávěrka přihlášek na další seminář tance pro cotonky - Coton Dance V.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.02.2012

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RZESZÓW, 12. 2. 2012

Cotonbrie

O víkendu 11. - 12. 2. 2012 proběhla mezinárodní výstava psů v polském Rzeszówě, na které se cotonci předvedli v neděli 12. 2. 2012.

Plemeno Coton de Tuléar bylo zastoupeno díky polské chovatelské stanici The Sweetest Coton. Její tři zástupce posoudil polský rozhodčí, pan Siergiej Slukin.

Vítězem se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě šampionů, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 02. 2012

V ČASOPISE "PSÍ KUSY" VYŠEL ČLÁNEK O COTONCÍCH

Časopis Psí Kusy, 2012/03

Upozorňujeme všechny milovníky cotonků, že v čísle 2012/03 časopisu Psí Kusy vyšel 4 stránkový článek věnovaný plemeni Coton de Tuléar od Mirky Koníčkové.

V článku mj. najdete i poznámky o plemeni od chovatelských stanic White Felicity Evy Šalandové, Madagaskarský Sen Romany Křížkové a Laetitia Bohemica Terezy Zůnové. V rámci závěrečné diskuze se potom vyjádřila i paní Blanka Pírková z CHS Madagaskarský Zázrak, Michaela Nováková z From Cotton Home, Nina Karhanová od Briliant z Madaskaru a Jana Jeřábková.

3. číslo časopisu Psí Kusy vyšlo 14. 2. 2012 a jeho cena je 39 Kč.

© Cotonland | Oznámení | 14.02.2012

NorskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSLO, 5. 2. 2012

Draco

V neděli 5. 2. 2012 se v rámci norské národní výstavy psů v Oslu předvedli i tři zástupci plemene Coton de Tuléar, přičemž dva z nich pocházeli z České Republiky.

Dánská rozhodčí, paní Kitty Sjong, vybírala mezi psem Draco Jarbo a fenami Rosemary Ráj Karpat a Bobolina's Javana Jewel.

Vítězem se ziskem titulu BOB stal dánský cotonek Draco Jarbo.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 02. 2012

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 4. - 5. 2. 2012

Cotonbrie

Další ročník dvoudenní mezinárodní výstavy psů ČMKU - DUOCACIB Brno - proběhl o víkendu 4. - 5. 2. 2012. Plemeno Coton de Tuléar tu díky tomu mohli návštěvníci spatřit po oba dni.

Jak sobotní česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková, tak nedělní slovinská rozhodčí, paní Kavčič Blaž, vybíraly mezi 12 cotonky. Obě dvě určily stejného vítěze - polského psa ve třídě šampionů, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Krásný úspěch zaznamenala v sobotu v odpoledních soutěžích Kristýna Chovancová, která se se svou fenečkou Octavia Klenot Toliary umístila na krásném druhém místě v Juniorhandlingu. Gratulujeme.

Na této výstavě český pejsek Alechandro Coton Angels from Dolce a polský pejsek Cotonbrie Cavalli Just Cavalli splnili podmínky pro přiznání titulu Český Šampion a polská fenečka Elixir d'Amour du Castel de la Roche aux Fees si může zažádat o titul C. I. B. neboli Interšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 02. 2012

DOGDANCING ZKOUŠKY TRENČÍN, 28. 1. 2012

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch

Na Slovensku nám roste nový cotonek šikula - fenečka Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch, slyšící na jméno Wendy.

V rámci mezinárodní výstavy psů v Trenčíně proběhla i DogDance Winter Show, v rámci které Wendy zkládala zkoušky podle DDCCR v kategoriích Freestyle 1 a Dances with Dog 1.

Wendy obě zkoušky složila na nejlepší možnou známku "Výborná", za což jí i paničce Lucy gratulujeme. Jen tak dál!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.02.2012

SlovenskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TRENČÍN, 28. 1. 2012

Cotonbrie

Slovenská výstavní sezóna byla o víkendu 28. - 29. 1. 2012 tradičně zahájena mezinárodní výstavou psů v Trenčíně. Plemeno Coton de Tuléar se tu divákům tentokrát předvedlo v sobotu 28. 1. 2012.

Šest cotonků - jednoho psa a pět fen - posoudil slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš. Titul BOB přidělil maďarské feně ve třídě šampionů, Cotonbrie Donna Summer.

Na této výstavě český cotonek, Eldarro from Cotton Home a maďarská fenečka, Cotonbrie Donna Summer splnili podmínky pro přiznání titulu Slovenský šampion a Eldarro from Cotton Home se navíc stane Slovenským klubových šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 01. 2012

COTON DANCE V - SEMINÁŘ TANCE PRO COTONKY, 25. 02. 2012

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Zveme Vás na 5. seminář dogdancingu určený speciálně cotonkům - COTON DANCE!!!

Mohou se ho zúčastnit všichni, ať už na Coton Dance někdy byli nebo ne. Je jen na vás, jestliže na semináři budete chtít naučit „jen“ mnoho zábavných triků nebo se budete chtít připravit na své první zkoušky nebo soutěže. Cotonci jsou moc šikovní a baví je dělat různé triky a přitom potěšit páníčka. Přiveďte i svého cotonka a pojďte si zkusit pár cviků z tance se psem nebo třeba už i celou sestavu. Možná právě ve Vás a Vašem pejskovi se skrývá skvělý taneční tým.

Seminář se uskuteční v Hale Školy psích sportů v sobotu 25. 02. 2012 v Praze (nedaleko Černého Mostu, vedle velkoobchodu Pet Center) od 10:00 do 13:00, trenérem se opět stane Tereza Zůnová.

Propozice: .doc nebo .pdf.

Protože si organizátoři váží pravidelných účastníků, připravili speciální slevy pro opakované účastníky Coton Dance. Více o této akci včetně ceny najdete zde. Pozor! Uzávěrka přihlášek je 17.2.2012!!

© Cotonland | Akce pro cotonky | 28.01.2012

19. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 24. 3. 2012

Zveme Vás na 19. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se uskuteční v sobotu 24. 3. 2012 v pražských Třeboradicích, v restaurantu Maximum.

Jako vždy jsou zváni skutečně všichni - upozorňujeme, že po skončení klubové výstavy proběhne i bonitace.

Propozice: ZDE (.pdf), Přihláška: ZDE (.doc) nebo ZDE (.pdf)

Rozhodčí: paní Zuzana Větvinská Vršecká

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 29. 2. 2012, II. termín - 11. 3. 2012

Pořatelem výstavy je Klub chovatelů plemene Coton de Tuléar, o. s.

Více čtěte zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 25.01.2012

POZOR! SEMINÁŘ COTON DANCE BYL ZRUŠEN!!!

Coton Dance - seminář DogDancingu pro cotonky

Upozorňujeme všechny zájemce, že seminář tance pro Coton de Tuléar, Coton Dance V, který se měl uskutečnit 21. 1. 2012 v Praze, musel být z technických důvodů zrušen!!!

O případném dalším termínu konání budete předem informováni na CotonLandu.

Děkujeme za pochopení.

© Cotonland | Oznámení | 13.01.2012

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 8. 1. 2012

Eldarro

Tradičně první českou výstavou se stala hanácká národní výstava psů všech plemen, jejíž 7. ročník proběhl z důvodu rekonstrukce Olomouckého výstaviště ve dnech 7. - 8. 1. 2012 v Brně. Cotonci se tradičně předvedli v neděli 8. 1. 2012.

Výstavy se pod dohledem české rozhodčí, paní Nadi Klírové, zúčastnilo sedm zástupců plemene Coton de Tuléar - 4 psi a 3 feny. Vítězem se ziskem titulu Národní vítěz a BOB stal pes ve třídě vítězů, Eldarro from Cotton Home

Eldarro from Cotton Home, který se zúčastnil i odpolední přehlídky plemen 9. FCI skupiny, na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 01. 2012

VÝSTAVNÍ ÚSPĚCHY ČESKÝCH ODCHOVŮ VE SLOVINSKU

Monsieur Ámes Ráj Karpat

Stejně jako CotonLand, i Slovinský klub Malých plemen v lednu vyhlásil výsledky Top Cotona roku 2011 - soutěže, ve které všichni členové klubu po celý rok 2011 sbírali body za své výstavní úspěchy.

S potěšením Vám můžeme oznámit, že v konkurenci plemen maltézský psík, bišon frisé, papílón, coton de tuléar, kavalír a king charles španěl, japanchin, čivava, čínský naháč a havanský psík se absolutním vítězem stal v české republice odchovaný slovinský cotonek, Monsieur Ames Ráj Karpat s náskokem více než 25% bodů na druhého maltézského psíka.

V plemenu Coton de Tuléar na druhém místě skončil pes Orobianco Saphir a na třetím místě se umístila fenečka Miriam's Joy Eryn, jejímž tatínkem je náš Flash-Dancer of Woodland Cottage. Stala se tak nejlepší fenečkou za plemeno Coton de Tuléar. Všem gratulujeme.

© Cotonland | Oznámení | 08.01.2012

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU 2011

Eimi Janus-Suzi

CotonLand má za sebou první ročník soutěže o nejkrásnějšího cotona roku 2011, tj. soutěž, ve které se boduje za úspěchy na výstavách.

Celý rok jste mohli průběžně sledovat vývoj této soutěže a nyní nadešel okamžik vyhlásit výsledky!!!

Nejkrásnějšími cotonky roku 2011 se stali fenečka Eimi Janus-Suzi a pejsek Jaborano Přátelé Jetynky, nejúspěšnější chovatelskou stanicí Janus-Suzi, mezi mladými fenami zvítězila Face Poklad Vysočiny, nejkrásnějším mladým psem byl Aramis Laetitia Bohemica, nejkrásnějším mimi se stal Aimable Croissant de Cuteberry a konečně v kategorii veteránů se o první místo podělily fenečky Sprightly Fellow's Guardian Angel a Chantal Klenot Toliary s pejskem Barney Cher Lady Coton. Detailnější přehled naleznete zde.

Prosíme páníčky všech výše jmenovaných cotonků a majitele chovatelské stanice Janus-Suzi, aby se nám ozvali pro bližší detaily ohledně předání cen do 31. 1. 2012.

© Cotonland | Oznámení | 04.01.2012


© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz