COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2013

PŘEJEME VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2014!!!

Všem přátelům cotonků i jim samotným přejeme krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2014, plný zdraví a krásných zážitků s Vašimi chlupáčky.

A protože CotonLand jsou všichni, co mají rádi cotonky, je tu tradiční přehlídka přáníček od jednotlivých páníčků! Přáníčka můžete posílat na info@cotonland.cz.

I letos budeme v lednu ze zaslaných přáníček vybírat to "nej" s oblíbenou cenou pro vítěze - plyšákem Monster Friend :)


Od CHS from Cotton Home

Od CHS East Teddy Bears

PF od CHS East Teddy Bears

Od klubu cotonků

Od Atreye

Od CHS Best of Cotton

Od Raráška

Od Berrýska

Od Artyho

Od CHS z Poříčského Statku

Od CHS Madagaskarský Zázrak

Od CHS Sleepy Hollow Ranch

Od CHS Coton Angels f. d.

Od CHS Zenobia's Little Sun

Od Arche

Od CHS Joy from Pilsen

Od CHS Klenot Toliary

Od CHS Cuteberry

Od Calypso a Ťapky

Od Amy

Od Angie

Od Elberyho

Od Angela

Od Flaming Glory

Od CHS The Sweetest Coton

Od Callisty

Od CHS Hraběnčin Ráj

Od CHS Ráj Karpat

Od CHS Poklad z Roztok

Od Cukříka

Od Kenyho a Jerryho

Od Delphiny a Fabienne

Od Buddyho a Yvanhoma

Pf od CHS Cuteberry

Pf od CHS Batiskaj

PF od Calypso a Ťapky

© Cotonland | 19.12.2013 | Aktualizováno 31.12.2013

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU 2013

Giulietta des Jardins de Gossypium

Výstavní sezona 2013 je za námi a proto přinášíme výsledky letošního ročníku o Nejkrásnějšího cotona roku 2013. Tento ročník byl ještě napínavější než ten předchozí - jak v hlavní kategorii Nejkrásnější coton 2013 tak v kategorii Nejkrásnější mladý coton 2013 rozhodl jeden jediný bod.

Absolutním vítězem - Nejkrásnějším cotonem roku 2013 se stala fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium z české chovatelské stanice East Teddy Bears. I přes to, že se během roku 2013 věnovala mateřským povinnostem, získala 9 x titul BOB, na pražské mezinárodní výstavě se jako historicky první česká fenečka umístila v BIG - konkrétně na 5. místě, byla vyhlášena českou Klubovou Junioršampionkou i českou Klubovou šampionkou, slovenskou Klubovou Šampionkou Krásy mladých a stala se Maďarskou šampionkou. Jen o bod za Giuliettou skončil nejlepší pes roku 2013 - polský cotonek Cotonbrie Cavalli Just Cavalli, kterému k umístění pomohlo zejména vítězství na světové výstavě v Budapešti. Kromě té se zúčastnil ještě dvoudenní mezinárodní výstavy psů ve Velké Idě na Slovensku, ze které si odvezl ocenění 2 x BOB, BIG a 3. místo v BIG 9. FCI skupiny.

V kategorii Nejkrásnější mladý coton 2013 nejlepšího výsledku dosáhl český pejsek Avantgarde Image from Christofland, který ve třídě mladých získal 4 x BOJ, 2 x BOB, stal se Českým Junioršampionem a českým Klubovým Junioršampionem... (zobrazit celý článek s kompletními výsledky).

© Cotonland | Nejkrásnější coton roku | 15.12.2013

AGILITY ZÁVODY NEVEKLOV, 14. 12. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 14.12.2013 si Cukřík Chundelaté Kouzlo (Cuki) zajel se svou paničkou ještě jednou v letošním roce zazávodit.

V další studené hale v Herouticích- Neveklov ve zkouškách agility s partnerkou Hankou Vrzalovou vybojoval bramborovou medaili z devíti týmů. V jumpingu se bohužel diskvalifikoval.

Paničce Ritě Zdráhalové, agility parťačce Hace Vrzalové i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z těchto závodů najdete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.12.2013

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WELLS, 7. - 8. 12. 2013

Ivorie

Letošní výstavní sezonu v Rakousku uzavřela dvoudenní mezinárodní výstava psů ve Wellsu, která se konala 7. - 8. 12. 2013.

V sobotu se švédskému rozhodčímu, panu Hansu Almgrenovi, předvedlo osm zástupců plemene Coton de Tuléar, čtyři psi a čtyři feny. Vítězem se stala německá fenečka ve třídě šampionů Ivorie vom Donauvillino.

Nedělní rakouská rozhodčí, paní Iris Urschitz, posoudila cotonků sedm - tři psy a čtyři feny. BOB tentokrát získal německý pes ve třídě šampionů Inuk of the Swift Cotton.

Česká republika měla zastoupení v sobotu a to díky pejskovi Cotton Cloud's Sunrise Avenue. Z výstavy si odvezl ocenění V2.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 12. 2013

AGILITY ZÁVODY NUČICE U RUDNÉ, 8. 12. 2013

Beliz Lovčice Morava
Cukřík Chundelaté Kouzlo

Tak to už tu dlouho nebylo! Hned tři cotonci se v neděli 8. 12. 2013 sešli na startu agility závodů ve studené hale jezdeckého klubu v Nučicích u Rudné, aby ukázali, co cotonek umí v agilitách. A že to byl náročný závod! Začal s dvouhodinovým zpožděním a táhl se tak do nočních hodin.

Cukřík Chundelaté Kouzlo opět za vydatné podpory paničky Rity Zdráhalové vyběhl se svou agility partnerkou Hankou Vrzalovou. Ve zkoušce SA1 se umístil na 6. místě z devíti týmů, v prvním jumpingu na 13. místě z 28 týmů a v druhém jumpingu se nakonec diskvalifikoval.

Na závodech startovaly i fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása - Beliz Lovčice-Morava alias Tereza a Amy Bavlněná Krása alias Amálka s paničkou Martinou Procházkovou. V základních bězích SA2 a SA1 se sice diskvalifikovali, ale v Jumpingu Tereza skončila na 11. místě a 8. místě a Amálka se po jednom neúspěchu umístila v 2. Jumpingu na místě devátém.

Paničkám, Cukříkovi, Tereze i Amálce gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z těchto závodů najdete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.12.2013

PoskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DWÓR MAZOWIECKI, 7. 12. 2013

Au

Poslední polskou výstavou v roce 2013 byla Národní výstava psů Nowy Dwór Mazowiecki, která se uskutečnila o víkendu 7. - 8. 12. 2013. Plemeno Coton de Tuléar se zde představilo v sobotu 7. 12.

Polský rozhodčí pan Jakub Kruczek zde posoudil šest cotonků - tři psy a tři fenky. Vítězem výstavy se stal polský cotonek ve třídě otevřené Au Clair de la Lune Bumblebee.

Na této výstavě plemeno zaznamenalo krásný úspěch i v závěrečnýc soutěžích, když fenečka Au Clair de la Lune Elysee byla vyhlášena Res. BIS Puppy (2. nejkrásnější dorostenec výstavy). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 12. 2013

LISTOPADOVÉ TANČENÍ V KOŠICÍCH, listopad 2013

Chita-Van-El Best of Cotton

Koniec novembra bol pre tanečný pár Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a Zenobia Chromá v istom zmysle premiérou. Prvýkrát totiž boli vystupovať v dennom stacionárnom centre pre dospelých s rôznymi psychickými poruchami. Divákom najprv zatancovali, predviedli základnú poslušnosť a na záver si všetci mohli Elinku pohladiť a odfotiť sa s ňou, čo sa stretlo s radostnými prejavmi všetkých zúčastnených.

V novembri bola Elinka opäť zatancovať aj deťom a ich rodičom do FUN parku v Košiciach. Tentokrát sa jednalo o večerné vystúpenie spojené s ukážkami poslušnosti a záverečným fotením so psíkmi.

Elince i paničce děkujeme za reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z obou akcí si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.12.2013

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 30. 11. - 1. 12. 2013

Delphina
Avantgarde

Již tradičně výstavní sezonu na Slovensku uzavřela dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen v Nitře - DUO NitraDog 2013.

V sobotu 30. 11. 2013 se lotyšské rozhodčí, paní Inese Pablaka, představilo pět zástupců plemene Coton de Tuléar, tři psi a dvě fenky. Vítězkou se stala fenečka ve třídě mladých Delphina from Castle of White Sweethearts z Brna.

Nedělní výstavu 1. 12. 2013 u cotonků posoudila česká rozhodčí, paní Zdenka Jílková. V konkurenci jednoho psa a dvou fenek titul BOB zadala českému psovi v mezitřídě Avantgarde Image from Christofland.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 12. 2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA SVATÉHO MARTINA VE VOTICÍCH, 9. 11. 2013 a DANUBE DANCE CUP BRATISLAVA, 27. 10. 2013

Daisy Chundelaté Potěšení
Briar Rose Sleepy Hollow Ranch

V sobotu 9. listopadu se na náměstí ve Voticích uskutečnila akce Svatý Martin. Tuto akci zorganizovalo občanské sdružení Zajíček na koni, které pomáhá handicapovaným, znevýhodněným a všem ostatním dětem.

Na tuto akci byly pozvány i Terka Zůnová s Daisy Chundelaté Potěšení. Během sobotního odpoledne potěšily děti a jejich rodiče dvěma vystoupeními z dogdancingu. Pokaždé sklidily velký potlesk a mohly se těšit z rozzářených úsměvů přítomných dětí. Více informací z této akce najdete na www.zajiceknakoni.cz/cs/aktuality.

Na Slovensku nezahálel ani tamní taneční pár Lucie Nagyová a Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy. V neděli 27. 10. 2013 se zúčastnily Danube Dance Cup v Bratislavě, kde si vytancovaly krásné 3. místo v Klasse 1 a splnily tak podmínky pro přestup do Klasse 2. Gratulujeme.

Oběma paničkám i Daisy a Wendy děkujeme za taneční reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.11.2013

NěmeckoCAC VÝSTAVA KRUMBACH, 17. 11. 2013

Gustl

V neděli 17. 11. 2013 se v německém Krumbachu konala CACová výstava všech plemen, tedy včetně plemene Coton de Tuléar. Českou republika zde zastupoval německý pes ve třídě mladých Gustl vom Zuckerplatzerl, jehož tatínkem je český cotonek Bastien Winter Garden.

Švýcarské rozhodčí, paní Christine Rossier, se představilo celkem pět zástupců plemene - čtyři psi a jedna fenka. Vítězkou zadáním titulu BOB určila německou fenu ve třídě šampionů Ivorie vom Donauvillino.

Gustl vom Zuckerplatzerl si z výstavy odnesl ohodnocení CAJC a BOJ.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 11. 2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY CHRASTAVA, 17. 11. 2013

Beliz Lovčice Morava

Na státní svátek - v neděli 17. 11. 2013 - se v Chrastavě nedaleko Liberce konaly dvojzkoušky v agility. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení a to díky fenečkám z chovatelské stanice Bavlněná Krása s paničkou Martinou Procházkovou.

Před německým rozhodčím v kategorii SA1 startovala naše juniorka Amy Bavlněná Krása. Na těžkém parkuru se jednou diskvalifikovala a jednou doběhla na pěkném 5. místě.

Její maminka Beliz Lovčice-Morava alias Tereza poprvé vystartovala ve složitější kategorii SA2. V obou bězích se sice diskvalifikovala kvůli jednomu zatoulanému tunelu :), přesto však předvedla moc pěkný výkon, neboť složitý parkur doběhly jenom 3 týmy.

Poprvé si atmosféru oficiálních zkoušek užila i Terezina dcerka Amy Bavlněná Krása alias Amálka. Nakonec ji zradil kruh, kvůli kterému získala diskvalifikaci, ale i tak si zaslouží za svůj výkon pochvalu.

Paničce, Tereze i Amálce gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.11.2013

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KIELCE, 10. 11. 2013

Cotonbrie

O víkendu 9. - 10. 11. 2013 se v polském Kielce konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, přičemž plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 10. 11. 2013.

Šest předvedených cotonků - dva psy a čtyři feny - posoudila nizozemská rozhodčí paní Lisbeth Campbell.

Vítězem výstavy se přidělením titulu BOB stal polský pes ve třídě šampionů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli žijící v chovatelské stanici The Sweetest Coton.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 11. 2013

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Actinie Áglia Tau: 19. 1. 2000 - 9. 11. 2013

Velmi smutné zprávy k nám dorazili z chovatelské stanice Best of Cotton. Ve věku necelých 14 let zde svět cotonků opustila fenečka Actinie Áglia Tau.

Týna se za svůj život se 5 x stala maminkou dohromady 15 štěňátek. Ten asi nejslavnější z nich - syn Elbery Best of Cotton - se kromě mnoha šampionátů pyšnil tituly Světový vítěz mladých, Evropský vítěz a BOB na Evropské výstavě. Sama Týna se na Světové výstavě 2009 v Bratislavě stala Světovou vítězkou veteránek. Mimo výstavní kruhy ji ostatní měli příležitost poznat na 1. a 2. CotonLandím pikniku konaných v letech 2010 a 2011, kde vždy byla vyhlášena nejstarší účastnicí.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům a všem čtyřnohým i dvounohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 09.11.2013

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 2. - 3. 11. 2013

Buddy

Poslední letošní výstavou v České Republice se tradičně stala dvoudenní Mezinárodní výstava psů v Praze, která se konala ve dnech 2. - 3. 11. 2013.

Sobotní slovenský rozhodčí, pan Vladimír Javorčík, posoudil 10 zástupců plemene Coton de Tuléar, 5 psů a 5 feneček. Nedělní české rozhodčí, paní Naděždě Klírové, se předvedlo cotonků 9 - 4 psi a 5 feneček. Oba dva rozhodčí se shodli na stejném vítězovi - 2 x titul BOB a 2 x titul Vítěz Prahy získal český pes ve třídě šampionů Buddy the Family Treasure.

BOB pes Buddy the Family Treasure a BOJ fenečka Yasmine Ráj Karpat plemeno reprezentovali i ve finálových soutěžích o BIG junior a BIG, za což jim děkujeme.

Na této výstavě mladý cotonek Cotton Cloud's Sunrise Avenue splnil podmínky pro udělení titulu Český Junioršampion, pejsek Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch podmínky pro titul Český Šampion a fenečka Vanessa du Domaine de Luniray podmínky pro titul Český Veteránšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 11. 2013

ZÁVODY POSLUŠNOSTI "O POČERNICKOU KOST" HORNÍ POČERNICE, 20. 10. 2013

Daisy Chundelaté Potěšení

V neděli 20. října se v Praze - Horních Počernicích konal neoficiální závod poslušnosti O počernickou kost. Mezi závodníky se objevil také jeden cotonek - Daisy Chundelaté Potěšení, která závodila s paničkou Terezou Zůnovou.

Pro obě holky to byl úplně první závod poslušnosti, proto nastoupily do kategorie Začátečníci. Soutěžilo se v disciplínách Přivolání, Ovladatelnost (chůze u nohy na vodítku), Sedni a lehni, Odložení v leže, Překonání překážky a Překonání áčka. Daisinka všechny disciplíny výborně zvládla a s celkovým počtem 55 bodů ze 60 možných se umístila na krásném 3. místě. Vzhledem k tomu, že v kategorii Začátečníci soutěžilo celkem 23 psů, je to moc pěkný výsledek.

Rozhodčí Petra Malá při předávání pohárů úspěch Terky s Daisy okomentovala slovy "tady vidíte, že i malý pes může umět krásně poslouchat".

Daisy i paničce děkujeme za reprezentaci plemene na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.11.2013

Polsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ POZNAŇ, 26. - 27. 10. 2013

Cotonbrie

Dvoudenní mezinárodní výstava psů se v termínu 26. - 27. 10. 2013 konala i v polské Poznani - ani zde nechyběli zástupci plemene Coton de Tuléar.

V sobotu 26. 10. 2013 polská rozhodčí, paní Supronowicz Małgorzata, posoudila 8 cotonků - 2 psy a 6 feneček. Titul BOB přidělila dánské feně v mezitřídě Mc Mells Quintina.

Nedělnímu polskému rozhodčímu, panu Miroslawu Redlicky, se předvedlo také 8 cotonků - 3 psi a 5 fen. Vítězství a tedy i titul BOB od něj získal polský pes ve třídě šampionů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 11. 2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLU V KOŠICÍCH, říjen 2013

Chita-Van-El Best of Cotton

I v říjnu se Zenóbia Chromá s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton) věnovala propagaci psů i plemene Coton de Tuléar mezi dětmi. Společně s pudlíky zavítaly do základní školy v Košicích.

S Elinkou dětem na úvod nejdříve zatancovaly, předvedly jim ukázku základní poslušnosti na povely i posunky. Poté si děti mohli Elinku samy vyzkoušet v podobě různých povelů. Pudlíci poté předvedli polohování v canisterapii.

Elince i paničce děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.11.2013

NěmeckoSPECIÁLNÍ VÝSTAVA GROßKARLBACH, 26. 10. 2013

Gustl

V sobotu 26. 10. 2013 se v německém Großkarlbachu konala speciální výstava, na které mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar.

Čtyři cotonky - jednoho psa a tři fenečky - posoudil německý rozhodčí, pan Hans Grüttner.

Vítězem výstavy se díky přidělení titulu BOB stal německý pes ve třídě mladých Gustl Vom Zuckerplätzerl, jehož tatínkem je český cotonek Bastien Winter Garden.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 10. 2013

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 26. - 27. 10. 2013

Ennie

Podzimní bratislavská dvoudenní výstava psů - Danube Duo CACIB - proběhla poslední říjnový víkend - 26. - 27. 10. 2013. Cotonci se zde představili po oba dni.

V sobotu pět cotonků - tři psy a dvě feny - posoudil slovenský rozhodčí, pan Tibor Havelka. Nedělnímu slovenskému rozhodčímu, panu Vladimíru Javorčíkovi, se předvedli cotoni tři - dva psi a jedna fena. Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězovi - 2 x titul BOB si do německa odvezl pes v mezitřídě Lobo from Donna With Love.

Krásný úspěch zaznamenala v sobotu v odpoledních soutěžích jediná československá zástupkyně plemene Coton de Tuléar - slovenská fenečka Ennie Coton Angels from Dolce, když skončila na krásném 2. místě (bohužel nevyhlašovaném) mezi CAJC vítězi 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 10. 2013

ŘÍJNOVÉ AGILITĚNÍ V ČECHÁCH I NA SLOVENSKU, 5., 12. a 19. 10. 2013

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch
Beliz Lovčice Morava

Do říjnového agilitění se pustil i slovenský pár složený z fenečky Wendy (Briar Rose Sleepy Hollow Ranch) a paničky Lucie Nagyové. V sobotu 5. 10. 2013 se zúčastnily dalšího Zeleninového Derby v Horné Strede. V druhém běhu pro začátečníky se umístily na krásném druhém místě z 27 soutěžících a celkově skončily šesté. Svou formu se rozhodly potvrdit hned následující týden, když v sobotu 12. 10. 2013 na neoficiálních závodech v Bratislavě "Pre Radosť" vyběhaly v paralelních bězích pěkné 3. místo. Úspěch to byl o to větší, že paralelní běhy spočívaly v současném závodění dvou psů, přičemž ten rychlejší postoupil do dalšího kola.

Nezahálely ani naše agiliťačky z chovatelské stanice Bavlněná Krása s paničkou Martinou Procházkovou. V sobotu 19. 10. 2013 mezi 90 týmy startovaly na neoficiálních závodech O největšího Jetela v Praze 4. Za krásného počasí Beliz Lovčice-Morava alias Tereza doběhla v kategorii S pokročilí na 5. místě a její dcerka Amy Bavlněná Krása alias Amálka v začátečnících osmá.

Paničkám, Wendy, Tereze i Amálce gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii ze slovenských agility závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.10.2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY HORNÍ POČERNICE, 12. 10. 2013

Beliz Lovčice Morava

28. dvojzkoušky Školy Psích Sportů se konaly v sobotu 12. 10. 2013 v Horních Počernicích. Nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar a to díky dvěma zástupkyním chovatelské stanice Bavlněná Krása s paničkou Martinou Procházkovou.

Naposledy v kategorii SA1 startovala Beliz Lovčice-Morava alias Tereza. V první zkoušce doběhla na 3. místě, ve druhé byla šestá. Celkově se v součtu umístila na krásném 2. místě a svou SA1 kariéru tak zakončila hned dvojitým umístěním na bedně. Příště už Terez budeme držet palce v kategorii SA2.

Poprvé si atmosféru oficiálních zkoušek užila i Terezina dcerka Amy Bavlněná Krása alias Amálka. Nakonec ji zradil kruh, kvůli kterému získala diskvalifikaci, ale i tak si zaslouží za svůj výkon pochvalu.

Paničce, Tereze i Amálce gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.10.2013

DEN COTONA KUKLÍK, 8. 6. 2013

V roce 2013 se v sobotu 8. 6. 2013 pod patronací Klubu Coton de Tuléar, o. s. uskutečnil Den Cotona - volně přístupná akce pro přátele plemene Coton de Tuléar.

Den Cotona proběhl v již ověřeném Penzionu Kukla v obci Kuklík nedaleko Nového Města na Moravě. Zájemci si ho tak mohli s ubytováním prodloužit až do neděle na tzv. víkendové setkání a zažít ještě více legrace například během táboráku, módní přehlídky nebo vycházky do okolí.

Nedělní soutěž "Model roku" vyhrál cotonek Pinocio Hraběnčin Ráj. Z doneděle zústavších cotonků byla tím nejsympatičtějším vyhlášena fenečka Hessie Bavlníkový Květ, nejmladší fenečka Yasmine Ráj Karpat a nejstarší fenečka Hokko Belamonty.

Velký dík kromě organizátorek - paní Kláry Vlčkové (CHS Coton Angels from Dolce) a paní Šárky Krůželové (CHS Ráj Karpat) patří i všem, kteří se zasloužili o rozmanitý program. Přítomným během Dne Cotona zatancovala Tereza Zůnová s Daisy Chundelaté Potěšení a Eva Ohnišťová a její Hakim from Cotton Home. Obě poté pomáhaly ostatním při nácviku základních prvků dogdancingu. O canisterapii popovídala paní Bohumila Hajšmanová (CHS Joy from Pilsen), která zároveň společně s paní Jaroslavou Holasovou (CHS z Vraní Osady) informovaly a poté i pomáhaly s nácvikem agility. Již tradiční a oblíbenou přednášku s ukázkou úpravy cotonka si připravila Eva Šalandová (CHS White Feliciity) ze Salonu Avanti. Cotonci si mohli nechat udělat zubní hygienu a páníčci se poučili o péči o zoubky díky Kláře Remsové (přijela s CHS Best of Cotton). Nezapomněli jsme ani na povídání a ukázky nácviku poslušnosti, o které se postaral pan Ondřej Fingerhut (cotonci Archie Briliant z Madaskaru a Valentine Ráj Karpat).

Počasí skutečně vyšlo, a tak pro 42 dorazivších cotonků, jednu labradorku a jednu chrtici byla akce především o společných hrách a řádění na venkovní oplocené zahrádce.

Výběr fotek z této akce najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 10.10.2013

AGILITY TROJZKOUŠKY DOMAŽLICE, 06. 10. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 6. 10. 2013 se tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Hanka Vrzalová za podpory paničky Rity Zdráhalové vydal na trojzkoušky do Domažlic.

V prvním běhu kategorie SA1 doběhli třetí z pěti, ve druhém byli druzí a ve třetím pak v kategorii SA1 získali ze zkoušky ocenění Výborný. Celkově ve třech zkouškách vybojovali krásné druhé místo.

Paničce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.10.2013

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 6. 10. 2013

Ghost-Van

Tradiční podzimní Mezinárodní výstava psů všech plemen v Českých Budějovicích letos proběhla o víkendu 5. - 6. 10. 2013. Plemeno Coton de Tuléar se tradičně prezentovalo v neděli, tedy 6. 10. 2013.

Český rozhodčí, pan Petr Řehánek, posoudil dohromady sedm cotonků, 3 psy a 4 feny. Titul BOB a tedy i celkové vítězství od něj získal český pes ve třídě šampionů Ghost-Van Best of Cotton

Plemeno Coton de Tuléar na této výstavě zaznamenalo krásné úspěchy v odpoledních soutěžích. Po dlouhé době jsme měli zastoupení v soutěži chovatelských skupin a to díky stanici Best of Cotton. Ta nakonec skončila těsně "pod bednou" - na 4. místě. Zástupce v soutěži o nejlepšího jednice FCI skupiny - Ghost-Van Best of Cotton poté zaznamenal nádherný úspěch, když byl vyhlášen 4. BIG 9. FCI. Gratulujeme. Všem zástupcům v závěrečných soutěžích děkujeme za reprezentaci plemene.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 10. 2013

COTONLAND NOVĚ NAJDETE I NA FACEBOOKU

CotonLand

Pro všechny uživatele jsme nově vytvořili speciální facebookovskou skupinu CotonLandu - najdete ji na adrese http://www.facebook.com/groups/cotonland. Skupina je otevřená a tedy každý milovník plemene do ní může vstoupit.

CotonLanďáci mohou tedy nově využít možností, které dává tato sociální síť - vzájemně si zdílet obrázky, pocity, zkušenosti... zkrátka facebookařit ;) Fotky nasdílené do této skupiny budou zároveň jednou za čas zkopírovány do fotogalerií na CotonLandu. Přesto stále upřednostňujeme zasílání fotek emailem na fotogalerie@cotonland.cz - pokud máme fotky v plném rozlišení, můžeme je později použít na tvorbu různých propagačních materiálů (plakáty, pozvánky, PF apod.)

Těšíme se na shledání na FaceBooku!

© Cotonland | Oznámení | 07.10.2013

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WROCLAW, 28. 9. 2013

Grain

O víkendu 28. - 29. 9. 2013 probíhala mezinárodní výstava psů i v polské Wroclavi. Plemeno Coton de Tuléar se zde vystavovalo v sobotu 28. 9. 2013.

Celkem sedm cotonků - tři psy a čtyři feny - posoudila irská rozhodčí paní Philomena Leonard. Vítězem zadáním titulu BOB určila polského psa ve třídě šampionů Grain Amoure Batiskaj.

Na této výstavě polská fenečka Harmonie Pour Batiskaj de la Vanille Bourbon splnila podmínky pro přiznání titulu Polský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 10. 2013

TANČENÍ PRO DOMOV DŮCHODCŮ A NA AKVATERRA VÝSTAVĚ V KOŠICÍCH, 21. - 22. 09. 2013

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

V sobotu 21.9.2013 mala Zenóbia Chromá s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton) premiéru medzi starkými v domove dôchodcov. Konalo sa tam popoludnie so psíkmi. Súčasťou programu bolo tanečné vystúpenie s Elinkou, krátka módna prehliadka so psíkmi a úplne netradične sa konali aj ukážky priebehu canisterapeutických skúšok. Keďže sa programu zúčastnili naozaj len psíky s povahami vhodnými na canisterapiu, zvládli to výborne. Zvládli sa pokojne prechádzať pomedzi jazdiacich vozíčkarov, ostali pokojní aj ked niekomu spadla barla či keď skúšajúci figuranti hodili na zem rôzne predmety ako fľašu s vodou, zväzok kľúčov, psíky museli ostat pokojné aj ked sa ich figuranti necakane dotkli ci ich dokonca potahali za chvost ci za uska. Dôchodcom sa celý program so psíkmi veľmi páčil, odmenili ich množstvom piškót a búrlivým potleskom!

O deň neskôr - 22. 9. 2013 - sa konala už tradična jesenná výstava Akvaterra, na ktorej nechýbali ani slovenský cotonkovia. Elinka divákom zatancovala a ukázala ukážku základnej poslušnosti spolu s dalsim psíkom Barnym. Jej syn Happynko (Always Happy Zenobia's Little Sun si na rušnú atmosféru výstavy v hale ešte len zvyká a preto ukázal divákom zatial len triky tanca so psom, ktoré už vie. Obaja cotonci vzbudili obdiv malých aj veľkých, takže nechýbalo hladkanie.

Elince, Happymu i paničce děkujeme za reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z tančení v domově důchodců si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.10.2013

20-TI LETÉ VÝROČÍ NAROZENÍ KIN-SEI RUTLEY

Kin-Sei Rutley

Dne 1. 10. 2013 by své 20. narozeniny oslavil jeden ze zakladatelů chovu Coton de Tuléar v České Republice - ICH., Multichamp. Kin-Sei Rutley.

Tento pejsek byl prvním importovaným krycím psem z Finska - do České Republiky ho v roce 1995 dovezla chovatelská stanice Klenot Toliary. Ještě tentýž rok se po něm v čechách narodila první štěňátka se zápisním číslem 60 - 63 - Airlie Akkad Tulácké Blues, Ajacio Alcoran Tulácké Blues, Almanzor Allen Tulácké Blues a Alessandria Tulácké Blues.

Celkově se mu v ČR mezi lety 1995 až 2004 ve 49 vrzích narodilo 167 štěňat, z toho 76 kluků a 91 holek. 484 u nás narozených cotonků ho ve svém rodokmenu najde jako dědečka a 538 ho pak má za pradědečka. Najdete mezi nimi mnoho šampionů, ale i tanečníků, agiliťáků či canisterapeutů.

Kin-Sei Rutley do psího nebe odešel 4. 8. 2008 ve věku necelých 15-ti let.

© Cotonland | Oznámení | 01.10.2013 |

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TULLN, 29. 9. 2013

Captain

V poslední zářijový víkend - 28. - 29. 9. 2013, se v rakouském Tullnu uskutečnila Mezinárodní výstava psů všech plemen. Coton de Tuléar zde v neděli 29. 9. 2013 mělo zastoupení díky 2 psům a 1 fenečce - všichni přijeli z Čech a ze Slovenska.

Tyto tři cotonky na výstavě posoudila německá rozhodčí, paní Karin Voye.

Vítězem se stal český pes ve třídě otevřené Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 09. 2013

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RADOM, 22. 9. 2013

Grain

V neděli 22. 9. 2013 se v polském Radonu uskutečnila Národní výstava psů všech plemen, tedy včetně plemene Coton de Tuléar.

Celkem se zde předvedli čtyři polští cotonci - dva psi a dvě fenky. Vítězem se stal polský pes ve třídě šampionů Grain Amoure Batiskaj.

Grain Amoure Batiskaj zaznamenal krásný úspěch i v soutěžích, když v soutěži o nejkrásnějšího jedince 9. FCI skupiny (BIG) postoupil do užšího výběru šesti nejlepších. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 09. 2013

Slovensko2 x NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LUČENEC, 14. - 15. 9. 2013

Always

O víkendu 14. - 15. 9. 2013 se ve slovenském Lučenci konala dvoudenní národní výstava psů všech plemen, přičemž cotonci se zde předvedli po oba dni.

Na účast mělo bohužel vliv nepříznivé počasí - několik přihlášených zástupců plemene Coton de Tuléar nedorazilo. Za deště se nakonec v sobotu 14. 9. 2013 slovenskému rozhodčímu, panu Vladimírovi Javorčíkovi ukázali 2 cotonci a v neděli taktéž slovenskému rozhodčímu, panu Tiboru Havelkovi 1 cotonek.

Oba rozhodčí se v posouzení shodli a titul BOB přidělili mladému slovenskému psovi Always Happy Zenobia's Little Sun.

V závěrečných soutěžích měli cotonci zastoupení i v soutěži Dítě a Pes kde startovala Miška Keblušková a Chita-Van-El Best of Cotton. Všem dětem bylo přiděleno 1. místo.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 09. 2013

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR BRNO, 14. 9. 2013

Atrey

V pořadí 14. speciální výstava plemene Coton de Tuléar organizovaná českým Klubem Coton de Tuléar proběhla v sobotu 14. 9. 2013 v Brně Modřicích.

Celkem 25 cotonků - 13 psů a 12 fen - posoudila česká rozhodčí, paní Zdenka Jílková. Titul BOB od ní získal český pes ve třídě veteránů Atrey z Kozlovické Zahrady.

Na této výstavě byl udělen titul Klubová Junioršampionka slovenské fenečce Xtreme Candy Ráj Karpat a titul Klubový Šampion slovenskému pejskovi Aimable Croissant de Cuteberry. Kromě toho zde česká fenečka Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees splnila podmínky pro přiznání titulu Česká Grandšampionka. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 09. 2013

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 8. 9. 2013

Avantgarde

22. ročník moravskoslezské národní výstavy psů všech plemen se v Brně uskutečnil ve dnech 7. - 8. 9. 2013, přičemž cotonci se zde divákům předvedli v neděli 8. 9. 2013.

Pouhé čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar - dva psy a dvě feny - posoudila maďarská rozhodčí, paní Annamaria Tarján.

Výstavu ziskem vítězného titulu BOB vyhrál český pes v mezitřídě Avantgarde Image from Christofland.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 09. rrrr

Slovensko2 x SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS KAMENNÝ MLÝN, 7. - 8. 9. 2013

Xtreme

O víkendu 7. - 8. 9. 2013 proběhla v Kamenném Mlýně dvoudenní speciální výstava psů Bichon Klubu Slovensko, pod který spadá i plemeno Coton de Tuléar.

V sobotu 7. 9. 2013 se české rozhodčí, paní Nadě Klírové, předvedli dva slovenští cotonci. Titul BOB získal pes ve třídě šampionů Aimable Croissant de Cuteberry. Mladá fenečka Xtreme Candy Ráj Karpat pak zaznamenala krásný úspěch, když byla vyhlášena Junior BIS fenou. Gratulujeme.

V neděli 8. 9. 2013 se slovenské rozhodčí, paní Patrícii Dankové, předvedla jedna mladá slovenská fenečka - Whitney Ráj Karpat. Whitney získala ocenění V1, JrCC a BOB.

Na této výstavě fenečka Xtreme Candy Ráj Karpat splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská šampionka krásy mladých a pejsek Aimable Croissant de Cuteberry podmínky pro přiznání titulu Slovenský GrandŠampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 09. 2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA VÝSTAVĚ VOŘÍŠKŮ KOŠICE, 24. 8. 2013

Chita-Van-El Best of Cotton

Předposlední srpnový víkend naše slovenská tanečnice Elinka Chita-Van-El Best of Cotton s paničkou Zenobií Chromou potěšila diváky vystoupení s triky a tancem a výstavě voříšků v Košicích.

V rámci doprovodných soutěží se zúčastnila i devítiletá Mimka v soutěži Dítě a Pes, kde postoupila mezi 3 nejlepší děti. Elinka si vyzkoušela i agility dráhu.

Elinka s paničkou samozřejmě nezahálely ani na počátku školního roku, když v rámci "Přivítánie prváčikov" jim na úvod zatancovaly.

Elince, paničce i Mimce děkujeme za reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z výstavy voříšků si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.09.2013

AGILITY ZÁVODY V CHS BAVLNĚNÁ KRÁSA, 17. 8. a 1. 9. 2013

Beliz Lovčice Morava

Ani v srpnu fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása s paničkou Martinou Procházkovou - Beliz Lovčice Morava alias Tereza a Amy Bavlněná Krása alias Amálka nezahálely.

V sobotu 17. 8. 2013 obě dvě vyrazily na neoficiální závody Čivava Cup 2013 ve Dvoře Králové na kategorii XS. Obě dvě se rozběhávali po měsíční přestávce, a tak to nakonec skončilo bez umístění, ale se skvělým pocitem z dobře odvedené práce jak na agility dráze, tak v oblasti reprezentace, kdy organizátoři měli z přítomnosti cotonka takovou radost, že neustále vyhlašovali účast tohoto "vzácného" plemene.

Amálka pak startovala i na dalších závodech - neoficiálním Mělnickém speciálu - v kategorii S v neděli 1. 9. 2013, čímž zakončila prázdninové radovánky.

Paničce, Tereze i Amálce moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.09.2013

SOS - COTONCI V NOUZI!!!

Všichni cotonci našli nové domovy. Jsme hrdí, že se cotonkáři "spojili" a v rámci komunity jim pomohli.

Z vážných zdravotních a sociálních důvodů paní Šťastová - dříve Balážová - daruje chovného psa a 2 chovné feny.

Jedná se o cotonky s PP - pejska Fellow Best of Cotton a fenečky Feebee Best of Cotton a Junok Přátelé Jetynky ve věku 7 let.

Cotonci s PP hledají nový domov.
Cotonci s PP hledají nový domov.
Cotonci s PP hledají nový domov.

© Cotonland | Oznámení | 02.09.2013

ŠvýcarskoEVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ ŽENEVA, 1. 9. 2013

Xtreme

Poslední srpnový víkend roku 2013 byl ve znamení Evropské výstavy psů, která probíhala ve švýcarské Ženevě. Plemeno Coton de Tuléar se zde předvedlo v neděli 1. 9. 2013.

Celkem 36 cotonků - 16 psů a 20 fen - posoudil americký rozhodčí, pan Ron Menaker. Vítězkou BOB se stala dánská fenečka ve třídě veteránů - White Stoneheart Queen Maud of Woodland Cottage - pro naše cotonkáře možná jméno neznámé, nikoli však její linie - jedná se o mladší sestru českého cotonka Flash-Dancer of Woodland Cottage.

Na této výstavě se neztratily ani české odchovy - slovenská fenečka Xtreme Candy Ráj Karpat získala v konkurenci 5 mladých fen ocenění V2, Res. CACJ a slovinský cotonek Monsieur Ames Ráj Karpat mezi 8 šampiony hodnocení V2, Res. CAC, Res. CACIB. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 09. 2013

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 25. 8. 2013

Avantgarde

Netradičně v srpnu se letos konala Česká Národní výstava psů v Mladé Boleslavi, a to ve dnech 24. - 25. 8. 2013. Plemeno Coton de Tuléar se na ní představilo v neděli 25. 8. 2013.

Šest cotonků - 2 pejsky a 4 fenečky - posoudila česká rozhodčí, paní Libuše Ubrová.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal mladý pes Avantgarde Image from Christofland.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 06. 2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ VE FUN PARKU KOŠICE, 23. 8. 2013

Chita-Van-El Best of Cotton

Páteční odpoledne 23. 8. 2013 strávila slovenská tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka s paničkou Zenobií Chromou opět ve Fun Parku v Košicích.

Kromě tanečního vystoupení a trickdoggingu děti potěšily i ukázkami poslušnosti a oblíbeným závěrečným muckáním a společným focení.

Paničce i Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.08.2013

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 17. - 18. 8. 2013

Aimable

Tradiční DUODANUBE Bratislava - dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen - se letos konala v termínu 17. - 18. 8. 2013.

V sobotu 17. 8. 2013 tři zástupce plemene Coton de Tuléar - 1 psa a 2 feny - posoudil slovenský rozhodčí, pan Tibor Havelka. Vítězem určil slovenského pejska ve třídě šampionů Aimable Croissant de Cuteberry žijící ve slovenské chovatelské stanici Cuteberry.

V neděli 18. 8. 2013 stejné tři cotonky posoudí slovenská rozhodčí, paní Viera Vítková. Na pořadí se shodla se svým kolegou Havelkou - z vítězství se opět radoval Aimable Croissant de Cuteberry.

Po oba dni vítězka CAJC Xtreme Candy Ráj Karpat zastupovala plemeno Coton de Tuléar v soutěži o BIG junior 9. FCI a vítěz BOB Aimable Croissant de Cuteberry v soutěži o BIG 9. FCI skupiny.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 08. 2013

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SOPOT, 11. 8. 2013

Tara

O víkendu 10. - 11. 8. 2013 proběhla v polském Sopotu Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci.

Šest zástupců plemene Coton de Tuléar, 2 psy a 4 fenky, posoudila polská rozhodčí, paní Elźbieta Junikiewicz.

Na této výstavě žádný cotonek neobdržel titul BOB. Titul CAJC získala polská fenečka Xanada Klenot Toliary a titul Nejlepší veterán polská fenečka Tara du Domaine de Luniray.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 08. 2013

CHOVATELSKÁ STANICE "OF WOODLAND COTTAGE" KONČÍ

Pulcherie of Woodland Cottage

Po 32 letech chovu plemene Coton de Tuléar se Micky Ceriez - majitelka chovatelské stanice Of Woodland Cottage rozhodla skončit s chovem.

Chovatelská stanice Of Woodland Cottage je jednou ze stanic, které prakticky založily chov plemene Coton de Tuléar na světě. Také chov v České Republice byl na importech z této stanice založen - první české štěňátko - Afrika Modrá Písnička - se narodilo 22. 12. 1992 rodičům Queens of Woodland Cottage a Pulchérie of Woodland Cottage. Mezi zakladatele českého chovu se pak řadí i fenečka Pandora of Woodland Cottage, pejsek Quovadis of Woodland Cottage a fenečka Quatsiope of Woodland Cottage. I další v počátku v ČR často využívaný krycí pes - Sörreds Paraiso Svedois Chef byl potomkem "Woodlanďáků" - prarodiči mu byli Merlyn of Woodland Cottage, Kingy of Woodland Cottage a Lolita of Woodland Cottage.

Tyto "prapředky" českých cotonků i později následovaly další woodlanďácké importy - Ultra of Woodland Cottage, Flash-Dancer of Woodland Cottage, Nana-Glory of Woodland Cottage i v chovu stále aktivní Magniolia Lace of Woodland Cottage. Jen málokterý cotonek v České republice nenajde ve svém rodokmenu alespoň jednoho předka z chovatelské stanice Of Woodland Cottage.

Chcete-li z této celosvětově proslavené chovatelské stanice ještě štěńátko s přívlastkem "Of Woodland Cottage", máte poslední příležitost. Ke konci září se narodí poslední vrh s tímto příjmením, a to po otci Casanova-Snowy-Little-Bear of Woodland Cottage a matce LillyWhite's Flor Amazing Grace. Více najdete na stránkách této chovatelské stanice - http://mickywoodlandcottagecotondetulear.com/.

© Cotonland | Oznámení | 16.08.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ VE FUN PARKU KOŠICE, 9. 8. 2013

CHS Zenobia's Little Sun

V pátek 9. 8. 2013 měli ve Fun Parku v Košicích vystoupení z chovatelské stanice Zenobia's Little Sun s paničkou Zenóbiou Chromou.

Premiérově zde vystoupil teprve 9ti měsíční pejsek Always Happy Zenobia's Little Sun (Happy), který se jako první tancující slovenský cotonek - pes představil v páru s maminkou Elinkou (Chita-Van El Best of Cotton). Elinka pak diváky potěšila i samostatným tancem a ukázkou základní poslušnosti.

Paničce, Elince i Happymu moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.08.2013

SlovenskoOBLASTNÁ VÝSTAVA PSOV KRAJNÉ, 10. 8. 2013

Aimable

V sobotu 10. 8. 2013 se ve slovenském Krajné uskutečnila Oblastná výstava psov "O pohár Starostu". Zastoupení zde mělo i plemeno Coton de Tuléar, a to díky chovatelské stanici Cuteberry.

Dva cotonky - pejska Aimable Croissant de Cuteberry a fenečku Xtreme Candy Ráj Karpat posoudil slovenský rozhodčí, pan Vladimír Javorčík. Oblastním vítězem určil pejska ve třídě šampionů Aimable Croissant de Cuteberry.

Oba dva cotonci zastupovali plemeno i v závěrečných soutěžích, kde postoupili do užších výběrů. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 08. 2013

CUKŘÍKŮV VÍKEND PRO DĚTI, 3. - 4. 8. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo

I v srpnu Cukřík Chundelaté Kouzlo s paničkou Ritou Zdráhalovou pokračuje ve svých propagačních aktivitách na dětských táborech.

V sobotu 3. 8. 2013 v rámci Dětského dne s koňmi ve Štěnovickém Borku předváděl se svou výcvikářkou Alenkou Čechurovou jak se trénuje a běhá flyball. Od diváků za svojí šikovnost sklidil velký potlesk. I přes polední vedro ukázal, že cotonek je plemeno akční a veselé.

V neděli 4. 8. 2013 pak potěšil děti na letním táboře Sluníčko v Rotavě. Děti si získal svou trpělivostí, radostí a pohodou a neopustil je ani během výdeje stravy.

Paničce i Cukříkovi moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.08.2013

VÝZVA MAJITELŮM CHOVNÝCH PSŮ

Klub Coton de Tuléar

Klub Coton de Tuléar připravil pro ty majitele chovných psů, kteří již nejsou jeho členy, možnost registrace pejska do seznamu přístupného pro členy klubu.

Jedná se tedy o možnost inzerce viditelné pro členy klubu - mj. prakticky všechny chovatele v České Republice.

Registrace je jednoduchá - stačí vyplnit a emailem zaslat registrační kartu. Tu včetně dalších informací a podmínek najdete zde. Registrace je zdarma a má vždy platnost od 1. 7. do 31. 7. následujícího roku.

© Cotonland | Oznámení | 04.08.2013

Polsko2 x NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ŚWIEBODZICE, 27. - 28. 7. 2013

Giulietta

O víkedu 27. - 28. 7. 2013 se v polských Świebodzicích konaly hned dvě národní výstavy psů, na kterých mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar, a to díky české fenečce Giulietta des Jardins de Gossypium žijící v chovatelské stanice East Teddy Bears.

V sobotu 27. 7. 2013 se Giulietta v rámci Národní výstavy 9. FCI skupiny předvedla kyperskému rozhodčímu, panu Demetriou Panos. V neděli 28. 7. 2013 ji pak na Národní výstavě psů všech plemen posoudil polský rozhodčí, pan Grzegorz Robak.

Oba dva rozhodčí Giuliettě přidělili všechny možné tituly. Z výstavy si odvezla ohodnocení 2 x CAC, 2 x Nejlepší fena, 2 x Świebodzický vítěz a 2 x BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 07. 2013

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 21. 7. 2013

Buddy

Další ročník mezinárodní výstavy psů Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi se v roce 2013 uskutečnil netradičně už v červenci, a to 20. - 21. 7. 2013. Plemeno Coton de Tuléar bylo vystavováno v neděli 21. 7. 2013.

České rozhodčí, paní Olze Dolejšové, se zde předvedli tři čeští cotonci - dva psi a jedna fenečka. Vítězem se díky zisku titulu BOB stal pes ve třídě otevtřené Buddy the Family Treasure. Buddy poté plemeno zastupoval i v odpoledních soutěžích o BIG 9. FCI skupiny.

Na této výstavě fenečka Iris-Van-At Best of Cotton díky ocenění CAC a CACIB splnila podmínky pro přiznání titulů Český Grandšampion a Interšampion (C. I. B.). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 07. 2013

AGILITY TROJZKOUŠKY "LETNÍ PÁRTY" RATENICE, 21. 07. 2013

Beliz Lovčice Morava

V sobotu 21. 7. 2013 se tým Beliz Lovčice Morava alias Tereza a panička Martina Procházková zúčastnil dalších zkoušek - tentokrát trojzkoušek "Letní Párty" v Ratenicích.

Ze třech běhů v kategorii SA1 doběhli hned dvakrát, a to na krásném druhém a třetím místě.

Paničce i Tereze gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.07.2013

14. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR BRNO, 14. 9. 2013

Zveme Vás na 14. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se uskuteční v sobotu 14. 9. 2013 v Brně-Modřicích v Hotelu Gregor.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, výstava bude zahájena v 09:10 předtančením Lucie Nagyové s Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny zde.

Propozice a přihláška: na stránkách Klubu Coton de Tuléar

Rozhodčí: paní Zdenka Jílková, Česká Republika

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 16. 8. 2013, II. termín - 30. 8. 2013

Pořatelem výstavy je Klub COTON DE TULEAR, o. s.

Více informací k výstavě najdete na těchto www.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 20.07.2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY HORNÍ POČERNICE, 14. 07. 2013

Beliz Lovčice Morava

V neděli 14. 7. 2013 - na výročí pádu Bastily - vyrazil agility tým Beliz Lovčice Morava alias Tereza a panička Martina Procházková na dvojzkoušky v Horních Počernicích.

Za krásného počasí předvedli dva čisté běhy po právu oceněné známkou Výborná. Navíc jednou doběhly na 5. místě a jednou byly třetí.

Paničce i Tereze gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotogalerii z si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.07.2013

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OBERWART, 14. 7. 2013

Aimable

Sesterskou výstavou k Szombathely je Mezinárodní výstava psů v rakouském Oberwartu, která proběhla také 13. - 14. 7. 2013. Plemeno Coton de Tuléar se tu představilo v neděli 14. 7. 2013.

Čtyři cotonky, z toho jednoho českého a dva slovenské, posoudila maďarská rozhodčí, paní Zsuzsanna Petik.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál slovenský pes ve třídě otevřené Aimable Croissant de Cuteberry.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 07. 2013

AGILITY UKÁZKA PRO DĚTI NA TÁBOŘE MÁJ, 13. 07. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 13. 7. 2013 sportovcům přálo počasí a tak nezaháleli Cukřík Chundelaté Kouzlo s paničkou Ritou Zdráhalovou.

Tentokrát vyrazili potěšit děti na letní dětský tábor Máj Plasy. Cukřík se zde předvedl jako správný zástupce cotonků - byl rozvážný, milý, přítulný a hlavně vytrvalý. Po dvou oficiálních ukázkách agility dělal parťáka dětem, když s nimi zvládl běhat tunelem a přes skočku sem a tam.

Paničce i Cukříkovi moc děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.07.2013

MaďarskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SZOMBATHELY, 13. 7. 2013

Xtreme

O víkendu 13. - 14. 7. 2013 probíhala v maďarském Szombathely Mezinárodní výstava psů všech plemen. Jelikož se ve stejný termín konala i "sesterská" mezinárodní výstava v nedalekém rakouském Oberwartu, cotonci se zde předvedli v sobotu 13. 7. 2013.

Slovenská rozhodčí, paní Linda Voláriková, posoudila jediného zástupce - slovenskou fenečku ze třídy mladých - Xtreme Candy Ráj Karpat.

Candy si z výstavy odvezla všechna možná ocenění - získala V1, CAJC, BOJ a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 07. 2013

COTONLAND SLAVÍ PÁTÉ NAROZENINY!!!

CotonLand slaví narozeniny!!!

Ač je to k nevíře, včera - v neděli 14. 7. 2013 CotonLand oslavil svoje páté narozeniny. Všem gratulantům moc děkujeme za zaslaná blahopřání.

Troufáme si tvrdit (nebo v to alespoň doufáme), že se od 14. 7. 2008, kdy tento projekt pomalými krůčky vystartoval, posunul mílovými kroky vpřed k serveru, který alespoň trochu přispívá k propagaci skvělého plemene Coton de Tuléar.

V rámci pětiletého období jsme se pokusili podpořit nejen chovatele, ale i majitele cotonků. Ohromnou radost máme z našich cotonků šikulů, díky kterým veřejnost postupně zjišťuje, že cotonek není jenom bílý chlupatý polštář, ale skvělý parťák pro rozmanité kynologické aktivity, pro společné výlety a dovádění.

Trochu nás trápí stav fotogalerií, které po počátečním boomu a zájmu pomalu zkomírají do stavu, kdy zvažujeme jejich zrušení. Nicméně opadnutí prvotního nadšení je stav běžný a funguje ve všech oblastech lidského žití.

Moc děkujeme vám všem, kteří se svými příspěvky, výsledky a fotkami zapojujete do propagace cotonků prostřednictvím těchto stránek - jen díky Vám může být CotonLand tím, čím je.

© Cotonland | Oznámení | 15.07.2013

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VELKÁ IDA, 6. - 7. 7. 2013

Cotonbrie

Ve dnech 6. - 7. 7. 2013 proběhla ve Velké Idě nedaleko slovenských Košic dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen.

Sobotní slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš, i nedělní rakouská rozhodčí, paní Ingrid Ehold, posoudili 6 zástupců plemene Coton de Tuléar - 2 psy a 4 feny. Shodli se na stejném vítězi - titul BOB si ze soboty i z neděle do Polska odvezl pes ve třídě šampionů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Cotonci měli skvělé zastoupení i v odpoledních soutěžích. V sobotu nejdříve nadějné budoucí handlerky v soutěži Dítě a pes - Miška Keblusková a Miriam Bialoboková startovaly s cotonky Always Happy Zenobia's Little Sun a Chita-Van-El Best of Cotton. Všechny děti v této soutěži byly ohodnoceny 1. místem. Poté plemeno reprezentovali Always Happy Zenobia's Little Sun v soutěži dorostenců, Chita-Van-El Best of Cotton v soutěži o vítěze čestných tříd a v soutěži párů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli a Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar. A konečně v soutěži o nejlepšího psa FCI polský cotonek Cotonbrie Cavalli Just Cavalli zaznamenal nádherný úspěch, když byl vyhlášen BIG 9. FCI skupiny.

V neděli se pak nejdříve dorostenec Angel of Hope Zenobia's Little Sun dostal do užšího výběru 5 nejkrásnějších dorostenců výstavy, Chita-Van-El Best of Cotton opět reprezentovala plemeno v soutěži o vítěze čestných tříd, v soutěži párů se znovu prezentoval Cotonbrie Cavalli Just Cavalli a Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar a konečně v soutěži o nejlepšího psa 9. FCI svůj úspěch zopakoval Cotonbrie Cavalli Just Cavalli a to 3. místem v BIG v 9. FCI skupiny.

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci plemene a gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 07. 2013

AGILITY VÍKEND V CHS BAVLNĚNÁ KRÁSA, 29. - 30. 06. 2013

Beliz Lovčice Morava

Víkend plný agility si užili cotonci z chovatelské stanice Bavlněná Krása s paničkou Martinou Procházkovou.

V sobotu 29. 6. 2013 se Tereza (Beliz Lovčice-Morava) zúčastnila Probluz Platina Cupu v Dolní Přími. V kategorii SA1 si odsud odvezla ze zkoušky krásné ocenění Výborná.

Její dcerka Amy Bavlněná Krása alias Amálka tréninkově startovala následující den - v neděli 30. 6. 2013 - na neoficiálních závodech Agispecial Měchenice v kategorii začátečníci - nezávodící.

Paničce, Tereze i Amálce moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.07.2013

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 30. 6. 2013

Valentine

47. ročník mezinárodní výstavy psů všech plemen Intercanis CACIB FCI proběhl poslední červnový víkend - 29. - 30. 6. 2013. Plemeno Coton de Tuléar se zde předvedlo tradičně v neděli, tedy 30. 6. 2013.

Na poslední chvíli na této výstavě došlo k výměně rozhodčího. Osm cotonků - 3 psy a 5 feneček posoudila česká rozhodčí, paní Zdenka Jílková.

Vítězem výstavy se díky zisku ohodnocení BOB stal pes ve třídě mladých Valentine Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 06. 2013

TANEČNÍ VÍKEND V PODÁNÍ ELINKY, 22. 6. - 23. 6. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka

Víkend plný tanca má za sebou slovenská dvojica Elinka - Chita-Van-El Best of Cotton s paničkou Zenóbiou Chromou..

V sobotu 22. 6. 2013 zatancovali deťom na akcii pri Košickom jazere nazvanej: Hurá na prázdniny.

O deň neskôr, v nedeľu 23. 6. 2013, cestovali niekoľko desiatok kilometrov, keďže boli spolu s priateľmi pozvané na vystúpenie do Vranova nad Topľou, na akciu dni Čemerného. Akciu plnú tanca a to nielen folklórneho ale aj tanca so psom. Po tanci nasledovala aj spoločná ukážka poslušnosti všetkých troch psíkov, no a obľúbená aktivita na záver - hladkanie a muckanie s Elinkou.

Paničce i Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z akcí si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.06.2013

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR KLEŠICE, 22. 6. 2013

Iris-Van-At

V sobotu 22. 6. 2013 se v Klešicích potřetí konala klubová výstava plemene Coton de Tuléar - tentokrát dvacátá druhá.

Dvacetosm cotonků - 15 psů a 13 feneček - posoudila česká rozhodčí, paní Alena Košťálová. Vítězkou udělením titulu BOB zvolila fenečku ve třídě vítězů Iris-Van-At Best of Cotton.

Na této výstavě pejsci Avantgarde Image from Christofland a Au Clair de la Lune Don Fernando převzali poháry za splnění podmínek pro uznání titulu Klubový Junioršampion a fenečka Iris-Van-At Best of Cotton za titul Klubová Šampionka. Navíc fenečka Diabolic Clown Helen ziskem třetího CAJC splnila podmínky pro přiznání titulu Česká Junioršampionka.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 06. 2013

AKCE COTONKŮ ŠIKULŮ V TÝDNU OD 12. 6. 2013

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza
Amy z Poříčského Statku

Týden od 12. 6. 2013 do 19. 6. 2013 byl ve znamení cotonků šikulů.

V pátek 14. 6. 2013 se agility odpoledních zkoušek v Horních Počernicích zúčastnila Beliz Lovčice-Morava alias Tereza s paničkou Martinou Procházkovou. Ač správné označení zkoušek by bylo spíše "noční", protože druhý běh se uskutečnil až po 21.15, Tereza si odnesla krásné 4. a 7. místo.

Nezahálela ani Amy z Poříčského Statku. Ta se ve středu 12. 6. 2013 zúčastnila neoficiálních klubových závodů v Nýřanech. V jednotlivcích se umístila na 9. místě a ve dvojicích byla čtvrtá. Amy se věnovala i canisterapii, když 17. a 18. 6. 2013 navštívila s paničkou Bohumilou Hajšmanovou a kamarádkou Bárou "z množírny XXL" domov pro seniory Residence Terasa.

Oběma paničkám i Tereze a Amy gratulujeme a děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů v Nýřanech si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.06.2013

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 16. 6. 2013

Bastien

O víkendu 15. - 16. 6. 2013 se v západočeských Klatovech konal další ročník národní výstavy psů všech plemen, přičemž cotonci přišli na řadu v neděli 16. 6. 2013.

Jediným zástupcem plemene Coton de Tuléar byl pes ve třídě vítězů Bastien Briliant z Madaskaru. Posoudila ho česká rozhodčí, paní Božena Ovesná.

Bastien na této výstavě získal ocenění V1, CAC.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 06. 2013

AMY Z POŘÍČSKÉHO STATKU V ČASOPISE "PSÍ KUSY"

Časopis Psí Kusy 2013/07

Upozorňujeme všechny milovníky cotonků, že v 7. čísle časopisu Psí Kusy najdete na 8. - 9. stránce i zmínku o našem canisterapeutovi - Amy z Poříčského Statku.

Článek Amynčiny paničky, paní Bohumily Hajšmanové, je primárně věnován cestě Barušky - zlaté retřívřice - z množírny XXL až ke canisterapeutickým zkouškám a její a Amynčině práci ve stacionáři Domovinka.

7. číslo číslo časopisu Psí Kusy vyšlo 12. 6. 2013 a jeho cena je 39 Kč.

© Cotonland | Oznámení | 14.06.2013

Lotyssko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RIGA, 8. - 9. 6. 2013

Cotonbrie

Ve dnech 8. - 9. 6. 2013 proběhla v lotyšské Rize dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen.

V sobotu 8. 9. se francouzskému rozhodčímu, panu Borisu Chapirovi, předvedli 4 zástupci plemene Coton de Tuléar - 2 psi a 2 feny. Stejnou sestavu pak posoudila i nedělní rozhodčí, paní Agnes Ganami Kertes.

Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězovi - 2 x BOB si do Polska odvezl pes ve třídě šampionů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Na sobotní výstavě polští cotonci Cotonbrie Cavalli Just Cavalli a Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar splnili podmínky pro uznání titulu Lotyšský Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 06. 2013

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Afontino Best of Cotton: 6. 12. 1998 - 9. 6. 2013
Adheleide Best of Cotton: 6. 12. 1998 - 1. 6. 2013

Velmi smutné zprávy k nám dorazili z chovatelské stanice Best of Cotton.

V sobotu 1. 6. 2013 svět cotonků opustila fenečka Adheleide Best of Cotton žijící jako mazlíček v Brloze u Českých Budějovic. Týden na to - v neděli 9. 6. 2013 ji následoval bráška Afontino Best of Cotton žijící v Brně. Ač byl Afontino chovným psem, potomků se nedočkal.

Oba dva sourozenci se dožili krásného věku - 14,5 let.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům a všem čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 11.06.2013

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLAGENFURT, 1. - 2. 6. 2013

Monsieur

O víkendu 1. - 2. 6. 2013 probíhala dvoudenní mezinárodní výstava psů i v rakouském Klagenfurtu. Česká republika zde po oba dni měla zastoupení díky odchovu žijícímu ve Slovinku - cotonkovi Monsieur Ámes Ráj Karpat.

Sobotní německý rozhodčí, pan Rainer Jacobs, posoudil 7 zástupců plemene Coton de Tuléar - 2 psy a 5 fen. Vítězem se jeho rozhodnutím stal pes ve třídě mldých Soleilcoton Muffin.

Nedělní německé rozhodčí, paní Lindě Reinelt Gebauer, se představili 4 cotonci - 2 psi a 2 feny. Titul BOB přidělila mladé slovinské fence Flamencoton Eternity. Té se dařilo i v odpoledních soutěžích, když v BIG 9. FCI skončila na krásném 3. místě. Gratulujeme.

Monsieur Ámes Ráj Karpat si z obou výstav odvezl ocenění V1, CAC a CACIB a z nedělní výstavy navíc ještě BOS.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 06. 2013

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 1. - 2. 6. 2013

Giulietta

O víkendu 1. - 2. 6. 2013 se ve slovenské Nitře konala dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen.

V sobotu 1. 6. 2013 se na Grand Prix Slovakia 2013 rakouskému rozhodčímu, panu Andreasovi Schemelovi, představili 4 čeští zástupci plemene Coton de Tuléar - 1 pes a 3 feny. Titul BOB a tedy celkové vítězství od něho získala fenka v mezitřídě Giulietta des Jardins de Gossypium.

V neděli 2. 6. 2013 maďarská rozhodčí, paní Katalin Radvánszky, na Derby Winner Show 2013 posoudila opět 4 cotonky, tentokrát 2 pejsky a 2 fenky. Vítězkou zvolila stejnou fenečku - titul BOB od ní získala fena v mezitřídě Giulietta des Jardins de Gossypium.

Na této výstavě Tamera Ráj Karpat splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 06. 2013

TANČENÍ KE DNI DĚTÍ V KOŠICÍCH, 31. 5. - 1. 6. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka

Prvý jún sa už tradične nesie v duchu osláv medzinárodného dňa detí.

Predvečer 31.5. sa konali veľké oslavy pod názvom Deň detí na KVP, ktorého bodkou na záver programu bol košický tanečný pár Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka s paničkou Zenóbiou Chromou so svojím tancom a ukážkou trikov.

Na druhý deň 1.6. vyrazil náš tanečný pár na oslavu dňa detí, tentokrát spolu so psíkmi z únie vzájomnej pomoci ľudí a psov. Kráľovský pes z Madagaskaru - Elinka sa tak prezentoval počas roztomilej a vznešenej noci princov a princezien v hoteli v Šebastovciach.

Paničce i Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.06.2013

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SENEC, 31. 5. 2013

Tamera

Tradičním pátečním předskokanem dvoudenní mezinárodní výstavy psů v Nitře je Celostátní výstava psů v nedalekém Senci, která se letos uskutečnila poslední květnový den - 31. 5. 2013.

Plemeno Coton de Tuléar mělo na této výstavě zastoupení díky české feně ve třídě mladých. Slovenskému rozhodčímu, panu Vladimíru Javorčíkovi, se předvedla Tamera Ráj Karpat.

Tamera získala všechna možná ocenění V1, CAJC a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 06. 2013

CANISTERAPIE NA MOUDŘENÍ AKADEMIE 3. VĚKU, 20. 5. 2013

Amy z Poříčského Statku

V TOTEMu RDC o.s. odstartovali nultý ročník projektu "Moudření" Akademie 3. věku. V pondělí 20. května 2013 si na své přednášky pozvali i krásné canisterapeutky, jejichž panička povídala seniorům nejen o jejich náročné práci, ale i o dalších službách pro seniory, které jsou možné provádět v terénu.

Cílem projektu "Moudření" – školy zdravého, aktivního stárnutí je totiž posílení sebejistoty seniorů při správném rozhodování o svém dalším osudu, jakož i vytváření předpokladů pro různé vhodné formy jejich seberealizace.

Cotoní slečna Amy z Poříčského Statku a její kamarádka zlatá retrievřice Bára z Množírny XXL vzorně a ukázkově předvedly, jak se dá pomáhat seniorům nejen na stacionáři.

Paničce Bohumile Hajšmanové moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.05.2013

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 26. 5. 2013

Giulietta

O víkendu 25. - 26. 5. 2013 probíhala v Litoměřicích tradiční květnová Mezinárodní výstava psů všech plemen - Nord Bohemia Canis.

Tři fenečky se slovenské rozhodčí, paní Lindě Volárikové, předvedly v neděli 26. 5. 2013.

Výstavu ziskem titulů CACIB a BOB vyhrála fenečka v mezitřídě Giulietta des Jardins de Gossypium.

Vzhledem k tomu, že odpolední soutěže v Litoměřicích probíhají pod širým nebem a celý den silně pršelo, cotonci na nich zastoupení neměli.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 05. 2013

AGILITY ZÁVODY T.C.T. OUTDOOR CUP, 25. 05. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 25. 5. 2013 se vydal na své první oficiální závody v agility tým Cukřík Chundelaté Kouzlo s agility partnerkou Hankou Vrzalovou - konkrétně na T. C. T. Outdoor Cup 2013 v Mrtníku.

Ve své první zkoušce SA1 skončili na krásném 2. místě se známkou Velmi Dobrá. Ač se pak v kategorii jumping a agility nakonec diskvalifikovali, jejich první oficiální start byl rozhodně úspěšný.

Paničce, parťačce Hance Vrzalové i Cukříkovi moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.05.2013

MaďarskoSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ BUDAPEŠŤ, 18. 5. 2013

Cotonbrie

Ve dnech 16. - 19. 5. 2013 probíhala v maďarské Budapešti světová výstava psů všech plemen. Cotonci přišli na řadu v sobotu 18. 5. 2013.

Celkem 49 zástupců plemene Coton de Tuléar (24 psů a 25 fen) posoudila polská rozhodčí, paní Krystyna Opara. Tituly světový vítěz a BOB přidělil polskému psovi ve třídě šampionů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli, který žije v polské chovatelské stanici The Sweetest Coton. Úspěch této stanice byl znásoben ziskem ohodnocení Res. CACIB pro jejich fenku Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar.

Ani čeští cotonci se na této výstavě neztratili. Mladý pes Avantgarde Image from Christofland získal ohodnocení V3 a pejsci ve třídě otevřené Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch známku V4 a Jaborano Přátelé Jetynky známku V. Český odchov žijící ve Slovinsku - Monsieur Ames Ráj Karpat byl ohodnocen V3. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci českého chovu.

Neoficiální výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 05. 2013

AKCE COTONKŮ ŠIKULŮ NA SLOVENSKU, 12. A 22. 5. 2013

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy
Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka

Na Slovensku se nám naši šikulové skutečně rozjeli, a tak Vám můžeme přinést další informace o jejich akcích.

V neděli 12. 5. 2013 startovala Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy s paničkou Lucií Nagyovou na agility klubových závodech klubu MKK Lažany. Umístila se na krásném 6. místě.

Ve středu 22. 5. 2013 tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka s paničkou Zenobií Chromou vyrazily až do základní školy v Michalovcích. Kromě tance předvedly i prvky základní poslušnosti či triky s rekvizitami. Zapojit se mohly i děti, což sklidilo velký úspěch stejně jako hromadné fotografování s Elinkou.

Oběma paničkám i Wendy a Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii a video z akcí si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.05.2013

MaďarskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BUDAPEŠŤ, 15. 5. 2013

Avantgarde

Předskokanem světové výstavy psů v Maďarsku byla Mezinárodní výstava psů všech plemen - Grand Prix CACIB - která se konala ve středu 15. 5. 2013 v Budapešti.

Na výstavě se prezentovalo 5 zástupců plemene Coton de Tuléar, z toho jeden z České Republiky - mladý pes Avantgarde Image from Christofland.

Avantgarde Image skvěle reprezentoval Českou Republiku, když rozhodnutím maďarské rozhodčí, paní Victorie Deak, výstavu zikem titulů BOJ a BOB vyhrál.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 05. 2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ KE DNI MATEK, 17. 5. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka

V piatok 17. 5. 2013 sa konala pekná a milá akcia v kultúrnom dome v Nižnom Klatove, pri príležitosti dňa matiek. Vystupovali deti z MŠ a ZŠ v Nižnom Klatove.

Jedna skupina detí, konkretne prváci a druháci, mali s pani učiteľkou nacvičený valčík a pár Zenobia Chromá & Chita-Van-El Best of Cotton (Elinka) pozvali ako spestrenie a prekvapenie v ich tanečnej zostave.

Prekvapenie sa vydarilo, rodičom no najmä deťom sa prítomnosť psíka veľmi zapáčila a už teraz ich pozývali na niektoru z budúcich akcií.

Paničce i Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.05.2013

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ HLUČÍN, 18. 5. 2013

Tamera

Tradiční hlučínská krajská výstava psů proběhla v sobotu 18. 5. 2013.

Na výstavě se představilo i plemeno Coton de Tuléar - zastupovala ho fenka v mezitřídě Tamera Ráj Karpat.

Tamera získala od rozhodčího všechny možné tituly - byla ohodnocena V1, Vítězka Třídy a Krajská vítězka.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 05. 2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY POJĎ MI HOP RATENICE, 12. 05. 2013

Beliz Lovčice Morava

S příchodem tepla se nám na agility trávníky po krátké přestávce opět vrátil tým složený z fenečky Beliz Lovčice-Morava alias Terezy a paničky Martiny Procházkové.

Nejdříve se v neděli 5. 5. 2013 "rozběhaly" na dvojzkouškách Superpes v Lysé nad Labem, kde účast skončila bez umístění "na bedně". Týden na to - v neděli 12. 5. 2013 - už opět v závodní kondici vyrazily na dvojzkoušky Pojď mi Hop v Ratenicích. V jednom běhu kategorie SA1 se umístily se známkou výborná na 2. místě, v druhém běhu byly šesté a celkově se tak v kategorii SA1 skončily na krásném 3. místě.

Paničce i Tereze moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.05.2013

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ PLZEŇ, 11. 5. 2013

Amy

V sobotu 11. 5. 2013 proběhla v západočeské Plzni tradiční oblastní výstava psů všech skupin FCI.

I přesto, že výstava za deštivého počasí probíhala venku, mělo zde zastoupení plemeno Coton de Tuléar, a to díky fenečce Amy z Poříčského Statku. Od české rozhodčí, paní Aleny Košťálové, získala všechny možné tituly - V1, vítěz třídy a oblastní vítěz.

V silném dešti Amy reprezentovala plemeno i v odpoledních soutěžích o BIG 9. FCI skupiny. Zde zaznamenala pěkný úspěch, když skončila těsně pod bednou - na krásném 4. místě. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 05. 2013

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 5. 5. 2013

Giulietta

24. ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen se v Praze uskutečnil o víkendu 4. - 5. 5. 2013, přičemž cotonci přišli na řadu v neděli 5. 5. 2013, kdy jich osm (4 psy a 4 feny) posoudila běloruská rozhodčí, paní Galina Zhuk.

Vítězkou výstavy se ziskem titulů BOB a Vítěz Prahy stala fenečka v mezitřídě Giulietta des Jardins de Gossypium z chovatelské stanice East Teddy Bears. Ta plemeno Coton de Tuléar zastupovala i v odpoledních soutěžích o BIG 9. FCI skupiny. Giulietta zaznamenala nádherný úspěch, když se umístila na krásném 5. místě v BIG 9. FCI skupiny. Úspěch je to o to větší, že na "bednu" BIG vystoupila jako první česká i slovenská fenečka v historii - doposud se v odpoledních soutěžích o BIG dařilo pouze pejskům.

Na této výstavě mladý pes Avantgarde Image from Christofland ziskem třetího CAJC splnil podmínky pro přidělení titulu Český Junioršampion a fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium bodové podmínky pro udělení titulu Klubová Šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 05. 2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ V KOŠICÍCH, 3. a 5. 5. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka

Hned dvě vystoupení během pár dnů stihla košická tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka s paničkou Zenobií Chromou.

V pátek 3. 5. 2013 vystoupily v rámci besedy o psech v základní škole v Košicích, která byla organizována jako poděkování dětem a rodičům za sbírku věnovanou na podporu košickému útulku. Kromě tance děti potěšily i předvedením triků.

V neděli 5. 5. 2013 již tradičně vystoupily na každoroční výstavě Akvaterra, a to jak s tanečním vystoupením, tak s ukázkami poslušnosti. Na závěr se uskutečnilo hlazení a muckání s přítomnými dětmi.

Paničce i Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.05.2013

NOVÁ FUNKCIONALITA - SESTAVOVÁNÍ RODOKMENŮ

CotonLand

Připravili jsme pro vás novou funkcionalitu na CotonLandu!.

Zejména chovatelé asi ocení novou funkcionalitu - sestavování rodokmenů. Při plánování štěňátek si můžou vyzkoušet, jak ten "vyvolený" pejsek pasuje na jejich fenečku :)

V případě, že byste svého pejska / fenečku v nabídce nenašli, určitě nám pošlete rodokmen na info@cotonland.cz. V co nejkratším termínu zařadíme rodokmen do databáze.

© Cotonland | Oznámení | 02.05.2013

PolskoKLUBOVÁ VÝSTAVA 9. FCI SKUPINY OPOLE, 27. 4. 2013

Cotonbrie

V sobotu 27. 4. 2013 se v rámci mezinárodní výstavy psů všech plemen v Opole uskutečnila i klubová výstava 9. FCI, kam v polsku spadá i plemeno Coton de Tuléar.

Pět cotonků - jednoho pejska a čtyři fenečky - posoudil ruský rozhodčí, pan Eugene Yerusalimsky. Vítězem určil psa ve třídě šampionů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

V meziplemenových soutěžích se páreček Cotonbrie Cavalli Just Cavalli a Darling the Sweetest Coton White Pearl of Madagaskar umístil na 1. místě. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 1. 5. 2013

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SALZBURG, 28. 4. 2013

Monsieur

Víkend 27. - 28. 4. 2013 byl výstavním i v Rakousku - v Salzburgu probíhala mezinárodní výstava psů všech plemen, na které se cotonci předvedli v neděli 28. 4. 2013.

Pět zástupců plemene Coton de Tuléar - 2 psy a 3 feny - posoudila rakouská rozhodčí, paní Iris Urschütz.

Vítězem výstavy se ziskem ohodnocení BOB stal slovinský pes ve třídě šampionů Monsieur Ames Ráj Karpat, odchovanec české chovatelské stanice Ráj Karpat.

Na této výstavě německý pejsek Jespersen's Captain Jack Sparrow splnil podmínky pro přiznání titulu rakouský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 04. 2013

MaďarskoVÝSTAVNÍ VÍKEND V MISKOLCI, 27. - 28. 4. 2013

Aimable
Olivie

O víkendu 27. - 28. 4. 2013 se v maďarském Miskolci konaly hned 3 výstavy s účastí plemene Coton de Tuléar - 2 mezinárodní a 1 národní.

V sobotu 27. 4. 2013 se na mezinárodní výstavě psů ruskému rozhodčímu, panu Nenad Davidovicovi, předvedlo 5 cotonků (1 pes a 4 feny). Vítězem se stal slovenský pes ve třídě šampionů, Aimable Croissant de Cuteberry.

Stejný pejsek vyhrál i sobotní národní výstavu, kterou posuzoval rumunský rozhodčí, pan Kelemen Atilla. Ten posoudil 4 cotonky - 1 psa a 3 feny.

Na nedělní výstavě se posouzení opět pěti zástupců plemene Coton de Tuléar ujala maďarská rozhodčí, paní Katalin Radvánszky. Titul BOB od ní získala česká fena ve třídě otevřené Olivie Ráj Karpat.

Během tohoto víkendu hned tři čeští a slovenští cotonci splnili podmínky pro přiznání titulu Maďarský šampion - jsou jimi slovenský pejsek Aimable Croissant de Cuteberry a české fenečky Giulietta des Jardins de Gossypium a Olivie Ráj Karpat. Fenečka Olivie Ráj Karpat navíc splnila podmínky pro přiznání titulu C. I. B. (Interšampion). Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 04. 2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ V ZŠ KOŠICE, 26. 04. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka

Krátce před svými 4. narozeninami vyrazila naše slovenská tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka s paničkou Zenobií Chromou potěšit děti z 1. stupně na základní škole L. Novomeského v Košicích.

Počasí vystoupení přálo, a tak se děti mohli ze setkání s Elinkou těšit venku na sluníčku. Nejvíce se jim líbilo Elinčino couvání.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene Coton de Tuléar na této dobročinné události.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.04.2013

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Glenn Klenot Toliary: 5. 1. 1999 - 25. 4. 2013

Dnes jsme obdrželi velmi smutné zprávy ze světa cotonků. Ve věku krásných čtrnácti let do psího nebe odešel Glenn Klenot Toliary.

Glenn se narodil 5. 1. 1999. Ač byl veden na seznamu chovných psů, příležitost stát se tatínkem nedostal. Přesto prožil krásný dlouhý život domácího miláčka.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům a všem čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 25.04.2013

ZÁVODY V POSLUŠNOSTI ČASTOLOVICE, 21. 4. 2013

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

V neděli 21. 4. 2013 se v Častolovicích konal Podorlický závod dle KJ Brno, neboli soutěž v poslušnosti. Mezi sedmnácti startujícími v kategorii ZOP (základní ovladatelnost psa) mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar, a to díky Teddymu (Brutus Chundelaté Kouzlo) a jeho paničce Lence Dostálové.

Teddy na závodech doslova zazářil. V konkurenci německých ovčáků, chodských psů, stafordšírů a dalších pracovních plemen získal krásných 89,5 bodů, což mu vyneslo pěkné 5. místo.

Paničce i Teddymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene Coton de Tuléar v této ne zcela typické kategorii.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.04.2013

SlovenskouKLUBOVÁ A SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS SVÄTÝ JUR, 20. - 21. 4. 2013

Giulietta

Dvoudenní klubová akce Bichon Klubu Slovensko, který zastřešuje i plemeno Coton de Tuléar, proběhla ve Svätém Juru o víkendu 20. - 21. 4. 2013.

Sobotní klubovou výstavu se zadáváním titulů CAC, CC (klubový titul) a Klubový vítěz posuzovala chorvatská rozhodčí, paní Biljana Nikolic. Předvedli se jí 4 cotonci - 2 psi a 2 feny. Na nedělní výstavě se zadáváním titulů CC se slovenskému rozhodčímu, panu Vladimírovi Javorčíkovi, předvedli 3 zástupci plemene Coton de Tuléar - 1 pes a 2 feny.

Oba rozhodčí se shodli na stejné vítězce - v sobotu i v neděli titul BOB získala česká fenečka v mezitřídě Giulietta des Jardins de Gossypium, která v nedělní soutěži o BIS (best in show) skončila těsně na 2. místě. Krásný úspěch v neděli zaznamenala i dorostenka Xtreme Candy Ráj Karpat, která byla vyhlášena BIS dorostenkou. Oběma gratulujeme.

V sobotu se na stejném místě konala i slavnostní klubová večeře, během které byl Eldarro from Cotton Home vyhlášen 2. TOP psem roku 2012 a Giulietta des Jardins de Gossypium 2. TOP fenou roku 2012. Giulietta se navíc stala novou slovenskou klubovou šampionkou krásy mladých - první v historii slovenského klubu. Gratulujeme.

Na sobotní výstavě cotonci Prince William Ráj Karpat a Aimable Croissant de Cuteberry splnili podmínky pro získání titulu Slovenský Šampion krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 04. 2013

DOGDANCE VYSTOUPENÍ NA AKCI NÁJDITE SA, 6. 4. 2013

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy

V sobotu 6. 4. 2013 se ve slovenské Bratislavě uskutečnila charitativní akce "Nájdite sa so zvieratkom z útulku" určená k umístění pejsků bez domova do nových rodin - návštěvníci si zde mohli půjčit pejska, projít se s ním do okolí či dostat rady od veterináře. Máme radost, že v rámci doprovodného programu se svým dogdancing vystoupením diváky pobavil i slovenský tým Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy a panička Lucia Nagyová, který zaujal i přítomná media a dostal se tak do zpráv v televizi. Možná i díky jejich vystoupení 15 pejsků přímo z této akce odešlo domů s novými páníčky :)

Jak jistě víte, tento tým se věnuje mimo jiné i agility. Týden na to - v sobotu 13. 4. 2013 - se zúčastnil neoficiálních závodů. Panička se dobrovolně přihlásila k zodpovědnosti za pokažený běh, budeme držet palce, aby to vyšlo příště :)

Paničce i Wendy děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii z obou akcí prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.04.2013

AGILITY HRAVÉ ZÁVODY MRTNÍK, 14. 04. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 14.4.2013 zahřálo jarní sluníčko i účastníky Neoficiálních „hravých“ závodů agility v Mrtníku, mezi kterými nechyběl ani šikula Cukřík Chundelaté Kouzlo s paničkou Ritou Zdráhalovou.

I díky příznivému počasí si Cukřík v tunelovém běhu kategorie S vyběhal nádherné 1. místo. V Jumpingu dal sice přednost krásné voňavé fenečce, což ho stálo diskvalifikaci, ale v Hravých Agilitách skončil na pěkném 6. místě.

Cukříkův úspěch je o to větší, že ze zdravotních důvodů s ním nemohla běhat jeho panička - musela ji nahradit mladá výcvikářka Hanka Vrzalová.

Paničce, parťačce Hance Vrzalové i Cukříkovi moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.04.2013

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 14. 4. 2013

Captain

I letos proběhla v Ostravě tradiční dubnová Národní výstava psů všech plemen - připadla na víkend 13. - 14. 4. 2013.

Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 15. 4. 2013. Nizozemská rozhodčí, paní Ziljmans José, posoudil šest českých cotonků - 3 psy a 3 feny.

Vítězem výstavy a tedy i titulu BOB se stal pes v mezitřídě Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 04. 2013

22. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR KLEŠICE, 22. 6. 2013

Zveme Vás na 22. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se uskuteční v sobotu 22. 6. 2013 v Klešicích v restauraci Jája.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, výstava bude zahájena v 09:15 předtančením Evy Ohnišťové s Hakim from Cotton Home a ukázkou obedience od Ondřeje Fingerhuta a Archie Briliant z Madaskaru. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích jsou zveřejněny zde.

Propozice a přihláška: na stránkách Klubu Coton de Tuléar

Rozhodčí: paní Ing. Alena Košťálová, Česká Republika

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 24. 5. 2013, II. termín - 7. 6. 2013

Pořatelem výstavy je Klub COTON DE TULEAR, o. s.

Více informací k výstavě najdete na těchto www.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 12.04.2013

AMY Z POŘÍČSKÉHO STATKU V REGIONÁLNÍ TV

Amy z Poříčského Statku

V úterý 2. 4. 2013 bylo plzeňskému stacionáři Domovinka v rámci projektu Českomoravské reklamní společnosti Kompakt s. r. o. předáváno nové služební auto. A protože v tomto stacionáři má denní služby i naše canisterapeutka Amy z Poříčského Statku, nemohla u této události chybět.

Při předání vozidla byla přítomna i regionální televize ZAK, takže si Amy užívala i chvilky televizní slávy ;) Kromě toho její fotka společně s kamarádkou Baruškou "z množírny XXL" nové auto zdobí.

Paničce Bohumile Hajšmanové moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotku nového služebního auta Domovinky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.04.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ PRO DĚTI V SOKOLE, BŘEZEN 2013

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

Po opravdu dlouhé pauze se nám opět ozval náš šikula Brutus Chundelaté Kouzlo známý pod jménem Teddy, který cotonky reprezentuje se svou paničkou Lenkou Dostálovou (dříve Novákovou).

Teddy se svou paničkou na konci března vyrazil potěšit děti do Sokola, kde jim společně zatancovali.

Paničce i Teddymu děkujeme za reprezentaci plemene Coton de Tuléar na této události a těšíme se na další informace o jeho životě!

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.04.2013

DEN COTONA KUKLÍK, 8. 6. 2013

Máte cotonka a chcete se v klidu setkat s ostatními nadšenci tohoto plemene a načerpat nové zkušenosti a poznatky? Nebo teprve o pořízení cotonka uvažujete a rádi byste se o cotoncích dozvěděli co nejvíce? Tak právě pro Vás je určena akce Den cotona - den nabitý programem, jehož společným jmenovatelem je toto výjimečné plemeno. Nenechte si tento den ujít!!!

Den cotona se uskuteční v sobotu 8. 6. 2013 od 10:00 v Penzionu Kukla v Kuklíku nedaleko Nového Města na Moravě .

Akce se koná pod záštitou Klubu Coton de Tuléar. Leták k této akci si můžete stáhnout ZDE.

Veškeré dotazy k akci můžete směřovat na jejího organizátora - paní Šárku Krůželovou (rajkarpat@gmail.com). Bližší informace najdete i na stránkách klubu, konkrétně zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 01.04.2013

VÍKENDOVÉ SETKÁNÍ KUKLÍK, 7. - 9. 6. 2013

O víkendu 7. - 9. 6. 2013 se v Penzionu Kukla v Kuklíku nedaleko Nového Města na Moravě uskuteční víkendové setkání majitelů a příznivců plemene Coton de Tuléar.

Akce se koná pod záštitou Klubu Coton de Tuléar.

Propozice: ZDE (.pdf)

Upozornění: Od organizátora akce, paní Šárky Krůželové, jsme obdrželi informaci, že kapacita penzionu Kukla je momentálně zcela naplněna. K dispozici jsou ještě dva pokoje v nedalekém penzionu "Na Mlýně". Pro bližší informace kontaktujte paní Šárku Krůželovou (rajkarpat@gmail.com, 777273075).

Uzávěrka přihlášek: 30. 4. 2013 nebo dříve při naplnění ubytovací kapacity

Veškeré dotazy k akci můžete směřovat na jejího organizátora - paní Šárku Krůželovou (rajkarpat@gmail.com). Bližší informace najdete i na stránkách klubu, konkrétně zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 01.04.2013

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 31. 3. 2013

Giulietta

O víkendu 30. - 31. 3. 2013 proběhla v jihočeských Českých Budějovicích tradiční jarní Mezinárodní výstava psů všech plemen, cotonci se zde divákům ukázali v neděli 31. 3. 2013.

I přes velikonoční sněhovou kalamitu, která od rána svírala půlku České Republiky, na výstavu nakonec dorazilo všech devět zástupců plemene Coton de Tuléar - 3 psi a 5 fen. Posoudila je německá rozhodčí, paní Hassi Assenmacher.

Vítězskou výstavy se díky zisku titulu BOB stala fena v mezitřídě Giulietta des Jardins de Gossypium.

Na této výstavě fenečka Iris-Van-At Best of Cotton splnila podmínky pro přiznání titulu Česká Šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 31. 03. 2013

VESELÉ VELIKONOCE A BOHATOU POMLÁZKU!

Všem přátelům cotonků i cotonkům samotným přejeme Veselé Velikonoce a bohatou pomlázku!!! A hlavně aby konečně přišlo pořádné teplé jaro, ve kterém budou moci se svými páníčky dovádět...

A protože nám začala chodit nádherná velikonoční přáníčka (to Vaše můžete zaslat na info@cotonland.cz), máme tu pro vás jejich přehled :) Moc všem děkujeme.


Od Amy

Od East Teddy Bears

Od CHS z Poříčského Statku

Od CHS Klenot Toliary

Od klubu cotonků

Od Atreye

© Cotonland | 28.03.2013

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 23. 3. 2013

Cotonbrie

V sobotu 23. 3. 2013 se v polském Legionowu konala Národní výstava psů všech plemen, na které měli zastoupení i cotonci.

Pět zástupců plemene Coton de Tuléar posoudila polská rozhodčí, paní Bogusłąwa Szydłowicz-Polańczyk.

Titul BOB a celkové vítězství získal polský pes ve třídě šampionů Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 03. 2013

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 24. 3. 2013

Captain

V neděli 24. 3. 2013 se v pražských Dolních Počernicích uskutečnila 21. klubová výstava plemene Coton de Tuléar. České rozhodčí, paní Naděždě Klírové, se zde předvedlo 34 cotonků - 14 psů a 20 fen.

Výstava začala krásným předtančením od tří cotonků šikulů - Dixi z Kozlovické Zahrady, Hakim from Cotton Home a Daisy Chundelaté Potěšení.

Vítězem výstavy se přidělením ocenění BOB stal pes v mezitřídě - Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě byly předány poháry za splnění podmínek pro titul Klubový junioršampion fenečkám Giulietta des Jardins de Gossypium a Tamera Ráj Karpat a pohár za splnění podmínek pro titul Klubový šampion si převzal pejsek Ghost-Van Best of Cotton. Zároveň zde cotonek Buddy the Family Treasure splnil podmínky pro přidělení titulu Český Šampion a pejsek Archie Briliant z Madaskaru si může požádat o přidělení titulu Český Granšampion. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 03. 2013

AKTIVITY COTONKŮ ŠIKULŮ V TÝDNU 18. - 24. 3. 2013

Chita-Van-El Best of Cotton
Beliz Lovčice-Morava

Týden 18. - 24. 3. 2013 byl opět ve znamení cotonků šikulů jak v Čechách, tak na Slovensku, v agility i tanci.

V průběhu týdne se slovenský taneční pár Zenobia Chromá a Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka zúčastnil hned dvou tanečních vystoupení v rámci besed určených pro děti v Košicích. Kromě tancování děvčata základoškolákům předvedla i ukázky základní poslušnosti.

Český agiliťácký pár složený z paničky Martiny Procházkové a fenečky Beliz Lovčice-Morava alias Terezy v sobotu 23. 3. 2013 vyrazil do Dolní Přímě na agility zkoušky Pučálka Cup. Mrazivé počasí děvčatům napřálo, a tak svůj závod zakončily diskvalifikací, přesto si ale zaúčast v takovýchto podmínkách zaslouží ovace.

Oběma týmům mnohokrát děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.03.2013

DOGDANCE ZÁVODY LANGENWANG, 17. 03. 2013

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy

Týden po té, co slovenský tým Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy a panička Lucia Nagyová slavil úspěšný návrat na agility parkury zazářil i v další disciplíně - na 6. Mezinárodní DogDance soutěži Waldheimat v rakouskem Langenwangu.

Děvčata to neměla jednoduché - v kategorii začátečníci se sešlo 30 závodních týmů. I přes takovouto mezinárodní konkurenci porotu svým vystoupení na téma "senioři" okouzlila a umístila se na krásném 2. místě!!!

Paničce i Wendy gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci na této mezinárodní akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.03.2013

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KATOWICE, 17. 3. 2013

Tino

Ve dnech 15. - 17. 3. 2013 probíhala v polských Katowicích Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které mělo v neděli 17. 3. 2013 díky 4 polských cotonkům zastoupení i plemeno Coton de Tuléar.

Jednoho psa a tři feny posoudil polský rozhodčí, pan Janusz Opara.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal polský pes ve třídě otevřené Tino Białe Bursztynki, jehož tatínkem je polský cotonek českého původu - Yorick Klenot Toliary.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 03. 2013

AGILITY JARNÉ HAFÍKOVANIE, 09. 03. 2013

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy

Po zimní pauze se na agility "trávník" vrátil i slovenský sportovní tým ve složení Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy a panička Lucia Nagyová. "Trávníkem" se stal pískový povrch haly ve sportcentru ve Vysoké pri Morave.

Děvčata se na těchto neoficiálních závodech neztratila, když v kategorii začátečníci - small skončila na krásném 3. místě.

Paničce i Wendy gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.03.2013

AGILITY HOPSÁNÍ U DĚDY MRÁZE, 03. 03. 2013

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza

Tým složený z fenečky Beliz Lovčice-Morava alias Terezy a paničky Martiny Procházkové skutečně nezahálí. Hned další víkend po úspěchu na Morrisových dvojzkouškách - v neděli 3. 3. 2013 - děvčata startovala hned na třech parkurech na Hopsání u dědy Mráze v Hradištku u Sadské.

V kategorii SA1 ve zkouškách doběhli na krásném 4. místě a v Jumpingu kategorie S (tedy bez ohledu na zkušenosti) skončili na pěkném 18. místě z 31 startujících týmů.

Paničce i Tereze gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na další agiliťácké akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.03.2013

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Kyle Klenot Toliary: 14. 1. 2009 - 5. 2. 2013

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi z Prahy. Dne 5. 2. 2013 věku 4 let nečekahně do psího nebíčka odešel Kyle Klenot Toliary.

Kyle svůj život prožil jako spokojený šťastný mazliček.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům a všem čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 04.03.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ VE ŠKOLCE V KOŠICÍCH, 28. 02. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka

Po mateřské dovolené se do služby opět přihlásila slovenská tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka se svou paničkou Zenobií Chromou.

Děvčata přijala pozvání k tancování v mateřské školce na sídlišti pri Jazere v Košicích. Pro děti si připravila sestavu na veselou dětskou písničku, následovala ukázka poslušnosti a na závěr nechybělo ani hromadné muckání s dětmi.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene Coton de Tuléar na této dobročinné události.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.03.2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY RATENICE, 24. 02. 2013

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza

Další štací našeho momentálně nejaktinějšího agility týmu ve složení Beliz Lovčice-Morava alias Tereza a panička Martina Procházková byly Morrisovy dvojzkoušky, které proběhly v neděli 24. 2. 2013 v Ratenicích.

Děvčata potvrdila vzrůstající formu, když z jedenácti týmů jednou doběhla se známkou velmi dobrá na 9. místě a jednou se známkou výborná na krásném 2. místě!

Paničce i Tereze gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na další agiliťácké akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.02.2013

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 23. - 24. 2. 2013

Cotonbrie

O víkendu 23. - 24. 2. 2013 proběhla ve slovenské Nitře dvoudenní Mezinárodní výstava psů NitraDog 2013. Tři maďarští a jeden slovenský cotonek se zde návštěvníkům předvedli po oba dni.

V sobotu 23. 2. 2013 tři psy a jednu fenu posoudil chorvatský rozhodčí, pan Pehar Tino. Vítězem určil slovinského psa ve třídě šampionů Orobianco Obsession.

V neděli se 24. 2. 2013 se rozhodcování stejného obsazení v plemeni Coton de Tuléar ujal slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš. Titul BOB a celkové vítězství přidělil maďarskému psovi ve třídě otevřené Cotonbrie Fresbee Carbonebianco

Na této výstavě maďarská fenečka Carbonebianco Brigitte Bardot splnila podmínky pro přidělení titulu Slovenská Junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 02. 2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY SVOJETICE, 16. 02. 2013

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza

Náš tým Beliz Lovčice-Morava alias Tereza a panička Martina Procházková i nadále pokračují ve velmi dobře rozjeté agility kariéře. Tentokrát se zúčastnily 25. dvojzkoušek Svojetice, které proběhly 16. 2. 2013 na ranči El Paso ve Svojeticích.

V prvním běhu si Tereza s paničkou pískovitou promrzlou trať otestovaly a doběhly na 7. místě ze 17 se známkou Dobrá. Ve druhém běhu pak opět mezi 17. závodníky získaly krásné 6. místo s oceněním Výborná.

Paničce i Tereze gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.02.2013

VELKÁ AKTUALIZACE FOTOGALERIÍ

Fotogalerie na CotonLandu

Na CotonLandu jsme provedli rozsáhlou aktualizaci fotogalerií!

Byly aktualizovány agiliťácká, snížková, narozeninová, vánoční, dětská, zvířátková, hrátková, výletová, sluníčková i momentková fotogalerie. Také jsme doplnili kresby cotonků od dětí o obrázky z posledního pikniku.

Zároveň jsme doplnili všechny tématické seznamy fotogalerií z výstav a akcí cotonků šikulů. Nově jsme vytvořili seznam fotogalerií z akcí pro cotonky.

Pochlubte se ostatním i vy se svými fotografickými úlovky zasláním obrázků na fotogalerie@cotonland.cz! Mimo jiné jsou momentálně určitě aktuální bílobílé snížkové obrázky či fotečky z Vánoc, obrázky ale přivítáme všeo druhu!

Ze zaslaných obrázků pečlivě vybíráme i při tvorbě propagačních pohlednic a PF jak pro CotonLand, tak pro Klub Coton de Tuléar. Třeba to bude fotka právě vašeho miláčka, která bude plemeno reprezentovat!

© Cotonland | Oznámení | 21.02.2013

Maďarsko3 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ A ŠAMPION ŠAMPIONŮ BUDAPEŠŤ, 14. - 17. 2. 2013

Aimable

Hned čtyřdenní výstavu - FEHOVA Winter dog show - uspořádali maďaři v Budapešti ve dnech 14. - 17. 2. 2013. Ve čtvrtek 14. 2., pátek 15. 2. a v neděli 17. 2. se konala mezinárodní výstava psů všech plemen a v sobotu 16. 2. se uskutečnila výstava šampion šampionů Maďarska.

Na svátek sv. Valentýna, ve čtvrtek 14. 2. 2013, sedm cotonků posoudila rumunská rozhodčí, paní Dagmar Klein. Vítězem přidělením titulu BOB určila německého psa ve třídě šampionů Jespersen's Captain Jack Sparrow.

V pátek 15. 2. 2013 maďarská rozhodčí, paní Bánhidi Pálné, posoudila opět sedm cotonků, 4 psy a 3 feny. Vítězství a titul BOB si na slovensko odvezl pes ve třídě otevřené Aimable Croissant de Cuteberry.

V sobotu 16. 2. 2013 se šampiona šampionů zúčastnil jediný cotonek - srbský pes Orobianco Renoir, který získal všechna možná ocenění - V1 a Champion of Champion Winner 2012.

A konečně v neděli 17. 2. 2013 se maďarskému rozhodčímu, panu Guya Sarkózi, představilo 6 zástupců plemene Coton de Tuléar, 3 psi a 3 feny. Vítězsem se stejně jako ve čtvrtek ziskem titulu BOB stal německý pes ve třídě šampionů Jespersen's Captain Jack Sparrow.

Na těchto výstavách splnili cotonci Cotonkiss Swagger Jagger, Ivorie vom Donauvillino a Mi-Toi's Carribean Pandora podmínky pro přidělení titulu Maďarský Šampion a fenečka Carbonebianco Brigitte Bardot se stane Maďarskou Junioršampionkou. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 02. 2013

V ČASOPISE "PLANETA ZVÍŘAT" VYŠEL ROZHOVOR O COTONCÍCH

Časopis Planeta Zvířat 2013/02

Upozorňujeme všechny milovníky cotonků, že v únorovém čísle časopisu Planeta Zvířat vyšel dvoustránkový rozhovor s chovatelem plemene Coton de Tuléar.

V rubrice "Otázky pro chovatele" na stránkách 32 - 33 si můžete přečíst rozhovor se Šárkou Krůželovou z chovatelské stanice Ráj Karpat.

Únorové číslo číslo časopisu Planeta Zvířat vyšlo 4. 2. 2013 a jeho cena je 47 Kč.

© Cotonland | Oznámení | 08.02.2013

ÚSPĚCHY ČESKÝCH COTONKŮ VE SLOVENSKÉM KLUBU

Eldarro from Cotton Home

Slovenský klub zastřešující plemeno Coton de Tuléar - Bichon Klub Slovensko podruhé vyhlašoval TOP psa a TOP fenu klubu za rok 2012. Soutěže se mohli zúčastnit všichni členové klubu, kteří absolvovali nadefinované výstavy a zaslali přihlášku do soutěže.

S potěšením Vám můžeme oznámit, že i přes drobný chaos, který panoval v pravidlech (k jejich zásadní změně došlo až v průběhu výstavního roku 2012) se cotonci mezi ostatními zastřešenými plemeny (bišon frisé, boloňský psik, havanský psík, lvíček a barevný boloňský psík) neztratili. V kategorii TOP pes se na krásném 2. místě umístil Eldarro from Cotton Home, přišemž na prvního bišona ztratil pouze 2 body. Stejné umístění získala i mladá fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium - tedy stala se 2. TOP fenou BKS 2012. Paničce Rudolfě Tomašovské i oběma cotonkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na Slovensku.

Pro úplnost uvádíme i výsledky prvního ročníku, který byl pro cotonky taky velmi úspěšným - TOP fenou 2011 byla Eimi Janus-Suzi a 2. TOP psem 2011 Eldarro from Cotton Home.

© Cotonland | Oznámení | 04.02.2013

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 2. - 3. 2. 2013

Tamera
Elaby-Gathan

Další ročník dvoudenní mezinárodní výstavy psů DUO CACIB Brno proběhl ve dnech 2. - 3. 2. 2012. Plemeno Coton de Tuléar se tedy předvedlo po oba dni, v sobotu i v neděli.

V sobotu 2. 2. 2013 šest českých cotonků posoudila česká rozhodčí, paní Zuzana Brotánková - 3 psy a 3 feny. Titul BOB přidělila mladé feně Tamera Ráj Karpat.

V neděli 3. 2. 2013 se španělskému rozhodčímu, panu Davidu Allan-Gibsonovi, předvedlo 11 zástupců plemene Coton de Tuléar, 4 psi a 7 fen. Vítězkou se ziskem ocenění BOB stala fena ve třídě šampionů Elaby-Gathan du Castel de la Roche aux Fees.

Po této výstavě máme hned dva nové cotonky, kteří splnili podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion - mohou si o něj zažádat pejsek Au Clair de la Lune Don Fernando a fenečka Tamera Ráj Karpat. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 02. 2013 | Aktualizováno 3. 2. 2012

SlovenskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TRENČÍN, 26. 1. 2013

Au

První slovenskou výstavou se tradičně stala Wintershow 2013 - Meziárodní výstava psů Trenčín, která se konala o víkendu 26. - 27. 1. 2013.

Plemeno Coton de Tuléar se slovenskému rozhodčímu, panu Robertu Kanásovi, předvedlo v sobotu 26. 1. 2013. Pan Kanás posoudil celkem pět cotonků - 2 psy a 3 feny, přičemž až na jednoho čecha všichni přijeli z Maďarska.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stala maďarská fena ve třídě mladých Carbonebianco Brigitte Bardot.

Český zástupce na výstavě, mladý pes Au Clair de la Lune Don Fernando ziskem třetího ocenění CAJC na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Junioršampion. Gratulujeme!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 01. 2013

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ PŘÁNÍ A PF 2013

I v letošním roce jsme se rozhodli odměnit tvůrce toho "nej" vánočního přáníčka a PF 2013. Devět porotců vybíralo ze 46 zaslaných přání a úkol to byl obtížný - všechna přáníčka totiž byla nádherná, a každé jiné.

V těžkém souboji se vítězem nakonec stalo přáníčko od chovatelské stanice Cuteberry. Gratulujeme. V brzké době se jejich miláčci mohou těšit na cenu pro vítěze - plyšáka Monster Friend.

Všem porotcům, kteří dobrovolně obětovali pár minut výběru přáníčka a zaslání jejich rozhodnutí na náš mail mnohokrát děkujeme za pomoc.

Celkové výsledky soutěže si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Soutěž o nejkrásnější vánoční přání a PF 2013 | 23.01.2013

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BĘDZIN, 20. 1. 2013

Tino

V neděli 20. 1. 2013 proběhla v polském Będzinu další národní výstava psů, na které měli zastoupení i cotonci.

Tři polské zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila česká rozhodčí, paní Zdenka Jílková. Představil se jí jeden pes v mezitřídě a dva psi ve třídě otevřené.

Vítězem se přidělením titulu BOB stal pes ve třídě otevřené Tino Białe Bursztynki, který na této výstavě zároveň splnil podmínky pro přidělení titulu Polský Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 01. 2013

AGILITY TROJZKOUŠKY RATENICE, 28. 12. 2012

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza

Krátce před koncem roku, 29. 12. 2012, se naše agiliťačka Beliz Lovčice-Morava alias Tereza s paničkou Martinou Procházkovou zúčastnila agiliťáckých SA1 trojzkoušek "O Ratenickou Beranici".

V těžké konkurenci získaly krásná umístění. Až na jeden běh, ve kterém se diskvalifikovaly, skončily v jedné zkoušce na 7. místě a v jedné dokonce na krásném 3. místě! Navíc si zde vyběhaly výkonnostní průkazku, takže už jsou oficiálním týmem v kategorii SA1.

Tento tým se zúčastnil i 1. části Fitmincupu, která se konala 13. 1. 2013 v Ústí nad Labem. Na těžkém neznámém terénu (hluboký písek) se sice Tereza s paničkou diskvalifikovaly, přesto si zaslouží pochvalu za snahu a výdrž (běh dokončily).

Paničce i Tereze moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii z trojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.01.2013

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Hautania Anita Taura-Lan: 24. 5. 1997 - 10. 1. 2013

Velmi smutné zprávy k nám dorazily z chovatelské stanice Hraběnčin Ráj. V krásném věku téměř 16-ti let svět cotonků dnes opustila Hautania Anita Taura-Lan alias Betty.

Betty byla zakladatelkou chovu plemene Coton de Tuléar ve stanici Hraběnčin Ráj. Stala se šestinásobnou maminkou celkem 25 štěňátek - 10 pejsků a 15 feneček.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům a všem čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 10.01.2013

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 6. 1. 2013

Bastien

Tradičně první novoroční českou výstavou se stala Hanácká národní výstava psů všech plemen, která proběhla už po osmé - letos opět v Brně. Plemeno Coton de Tuléar se na ní předvedlo v neděli 6. 1. 2013.

Devět cotonků - pět psů a čtyři feny - posoudil slovenský rozhodčí, pan Ing. Robert Kanás.

První letošní titul BOB získal český pes v mezitřídě Bastien Briliant z Madaskaru, který zde zároveň splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme!

Plemeno Coton de Tuléar zaznamenalo krásný úspěch i v odpoledních soutěžích, a to díky Kristýně Chovancové, která se se svou fenečkou Octavia Klenot Toliary umístila na 2. místě v juniorhanlingu 9 - 13 let. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 01. 2013

21. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 24. 3. 2013

Zveme Vás na 21. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se uskuteční v neděli 24. 3. 2013 v Praze Dolních Počernicích v hotelu Svornost.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:30, výstava bude zahájena v 10:00 předtančením Terezy Zůnové s Daisy Chundelaté Potěšení. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar.

Propozice: ZDE (.pdf), Přihláška: ZDE (.doc) nebo ZDE (.pdf).

Rozhodčí: paní Ing. Naděžda Klírová, Česká Republika

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 1. 3. 2013, II. termín - 8. 3. 2013

Pořatelem výstavy je Klub COTON DE TULEAR, o. s.

Více čtěte zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 06.01.2013

STARTUJE NOVÝ ROK 2013

CotonLand

Pomalu se nám rozbíhá rok 2013, pro CotonLand významný tím, že 14. 7. oslaví 5. narozeniny!

Do takového významného roku je třeba vstoupit pravou nohou :) Pro zpřehlednění jsme již nyní provedli drobné úpravy menu - větší prostor zde např. dostala kategorie jak na to s radami a tipy. Rozdělili jsme ji na jednotlivé podkategorie dle témat. Stále platí výzva členům CotonLandu, aby do této kategorie zasílaly své příspěvky - jenom, prosíme, vždy ověřte, zda podobné téma už nebylo zpracováno, aby jsme neměli zbytečně více článků o tom samém, zatímco jiná témata zůstala nezpracována. Pokud si myslíte, že již existující článek je nepřesný, je možné zasílat korekce.

I letos bude probíhat celoroční soutěž o nejkrásnějšího cotona a to s drobnými úpravami pravidel oproti předchozím ročníkům - úpravy jsou to skutečně drobné, vycházející z dvouleté zkušenosti, nemají ale vliv na výsledky v předchozích ročnících. Nově jsme připravili obdobnou soutěž i pro cotonky šikuly - o cotonka šikulu roku, už teď se moc těšíme na její průběh.

Na konci roku jsme vypsali soutěž o nejkrásnější vánoční přáníčko. Prosímě všechny, aby nám pomohli s výběrem - do 20. 1. 2013 zasílejte na info@cotonland.cz vaše tipy - určete nám, prosím, dle vašeho názoru 1., 2. a 3. nej přáníčko ze všech. Jejich seznam najdete zde. Moc děkujeme.

Věříme, že i v tomto roce se mnoho z vás zapojí do tvorby CotonLandu - ať už zasíláním úlovků do fotogalerií, výsledků a fotografií z výstav a akcí cotonků šikulů, potkáme se na některé akcí pro cotonky, či přípravou nějakého článku pro ostatní majitele a chovatele.

© Cotonland | Oznámení 06.01.2013


© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz