COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2014

PŘEJEME VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2015!!!

Všem přátelům cotonků i jim samotným přejeme krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2015, plný zdraví a krásných zážitků s Vašimi chlupáčky.

A protože CotonLand jsou všichni, co mají rádi cotonky, je tu tradiční přehlídka přáníček od jednotlivých páníčků! Přáníčka můžete posílat na info@cotonland.cz nebo vkládat na CotonLandí FaceBookovskou stránku.

I letos bude nezávislá porota složená z matematiků a další pojišťovácké verbeše v lednu ze zaslaných přáníček vybírat to "nej" s oblíbenou cenou pro vítěze - plyšákem Monster Friend :)


Od CHS from Christofland

Od CHS Coton Angels f.d.

Od CHS East Teddy Bears

PF od CHS East Teddy Bears

Od Danteho

Od Atreye

Od CHS from Cotton Home

Od Berrýska

Od CHS Gedači

Od CHS z Poříčského Statku

Od Hannah

Od Cukříka

Od CHS Zenobia's Little Sun

Od Edmonta

Od Buddyho

Od Yvanhouy

Od Elberyho

Od CHS Madagaskarský zázrak

Od Dovera a Goudyho

Od Fabienne a Delphiny

Od Archeho

Od Eníka

Od Debory

Od Kylliah a Kendyho

Od CHS Joy from Pilsen

Od CHS Sleepy Hollow Ranch

Od CHS Cuteberry

Od CHS Klenot Toliary

Od Beatrise

Od CHS Hraběnčin Ráj

Od Angie

Od CHS The Sweetest Coton

Od CHS Diamond Monte Nai

Od Matesa

PF od Sleepy Hollow Ranch

Od CHS Laetitia Bohemica

Od Impyho

Od CHS Ny Madagasikara

PF od Buddyho a Yvanhouy

Od CHS Briliant z Madagaskaru

Od CHS Jarbo

PF od Diamond Monte Nai

PF od CHS Cuteberry

Od Amy

PF od Zenobia's Little Sun

PFko od z Poříčského Statku

© Cotonland | 19.12.2014 | Aktualizováno 01.01.2015

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WELS, 6. - 7. 12. 2014

Nicolass

Výstavní sezonu v rakousku tradičně uzavřela dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen ve Welsu. Cotonci se zde divákům předvedli po oba dni.

Sobotní irský rozhodčí, pan Sean Delmar posoudil 4 zástupce plemene Coton de Tuléar - 3 psy a jednu fenku a nedělní irská rozhodčí paní Cathy Delmar pak posoudila šest zástupců plemene - 5 psů a 1 fenečku. Oba se shodli na stejném vítězi - 2 x BOB si z výstavy odvezl chorvatský pes ve třídě šampionů Nicolass Sněženky z Madagaskaru, který pochází z české chovatelské stanice Sněženky z Madagaskaru.

Nicolassovi se v neděli dařilo i v závěrečných soutěžích, kde se umístil na krásném 5. místě v BIG 9. FCI Skupiny (5. BIG). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 12. 2014

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU 2014

Giulietta des Jardins de Gossypium

Výstavní sezona 2014 je za námi a proto přinášíme výsledky letošního ročníku o Nejkrásnějšího cotona roku 2014. Tento ročník byl zajímavý tím, že dámy to pánům doslova natřely - kromě veteránské kategorie fenečky všude byly na prvním i druhém místě a mezi prvních pět se vždy probojoval pouze jeden zástupce mužného pohlaví.

Absolutním vítězem - Nejkrásnějším cotonem roku 2014 se stala fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium z české chovatelské stanice East Teddy Bears, která tím obhájila vítězství z roku 2013. V roce 2014 se zúčastnila 17 výstav v Čechách, na Slovensku a v Polsku, z toho 16 z nich bylo v této soutěži bodovaných. Odvezla si 9 x titul BOB, na výstavách pořádaných Bichon Klubem Slovensko byla vyhlášena 1 x BIS a 2 x 3. BIS, na pražské mezinárodní výstavě zopakovala svůj úspěch z roku 2013 a byla vyhlášena 5. BIG 9. FCI. Dokončila podmínky pro titul C. I. B. (Interšampion), do seznamu šampionátů si přidala tituly Český Grand Šampion, Slovenský Grand Šampion, Český Šampion, Český ČMKU Šampion, Slovenský Šampion Krásy, Polský Šampion, Český Klubový Šampion a Slovenský Klubový Šampion Krásy.

V kategorii Nejkrásnější mladý coton 2014 nejlepšího výsledku dosáhla česká fenečka Brilliant Diamond Ráj Karpat z chovatelské stanice Ráj Karpat. Ve třídě mladých v roce 2014 absolvovala 7 výstav v Čechách, na Slovensku a v Maďarsku, přičemž 6 z nich bylo bodovaných. 3 x byla vyhlášena BOB a 5 x BOJ. (zobrazit celý článek s kompletními výsledky).

© Cotonland | Nejkrásnější coton roku | 10.12.2014

COTONLAND A KLUBCOTON SE ODDĚLILY

CotonLand a KlubCoton se oddělili.

Od 1. 12. 2014 došlo k definitivnímu oddělení webových stránek CotonLandu a Klubu Coton de Tuléar.

Pro příznivce CotonLandu toto oddělení nemá žádný dopad - i nadále se těšíme na fotečky, výsledky, informace o vašich broučcích apod., protože CotonLand pokračuje v nezměněné podobě. Nově už však nebude platit pravidlo, že pokud něco oznámíte CotonLandu, automaticky se to dozví i klub. Členi klubu by proto neměli zapomínat informace, které chtějí zveřejnit i na klubových stránkách, zaslat i na odpovědné osoby ve výboru klubu.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na další zprávy o vašich chlupáčcích! Tým CotonLand

© Cotonland | Oznámení | 06.12.2014

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAV PSŮ RADOM, 30. 11. 2014

Elvis

Poslední listopadový polský výstavní víkend pokračoval i v neděli 30. 11. 2014 a to národní výstavou psů 9. FCI skupiny, která se uskutečnila v Radomu.

Devět zástupců plemene Coton de Tuléar - 2 psy a 7 feneček - posoudila polská rozhodčí paní Elzbieta Chwalibóg. Titul BOB zadala polskému psovi ve třídě veteránů - vítězem se stal Elvis Reco Bohemia, který pochází z české chovatelské stanice.

Cotonkům se dařilo i v závěrečných soutěžích. Polská fenečka Freesia the Sweetest Coton byla vyhlášena 2. nejlepší dorostenkou (Res. BIS Puppy) a Elvis Reco Bohemia se stal 2. nejkrásnějším veteránem výstavy (Res. BIS Veterán). Gratulujeme.

Na této výstavě polský pes Yes Yes Yes from Pine Fields spnil podmínky pro přiznání titulu Polský Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 12. 2014

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 29. 11. 2014

Chanel

V sobotu 29. 11. 2014 se v polském Legionowu uskutečnila národní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci.

Deset polských zástupců plemene Coton de Tuléar - tři psi a sedm fen - se předvedlo polské rozhodčí paní Krystyně Szulc. Vítězkou výstavy se díky zisku titulu BOB stala polská fenečka ve třídě otevřené Chanel the Sweetest Coton.

Na této výstavě polská fenečka Electra the Sweetest Coton splnila podmínky pro přiznání titulu Polská Junioršampionka a polský cotonek Monsieur Mathieu Cobegarden se stane Polským šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 12. 2014

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 29. - 30. 11. 2014

Jespersen's
Chino

Poslední výstavou, která ještě mohla pohnout pořadím v soutěži o nejkrásnějšího cotona roku 2014, byla dvoudenní Mezinárodní výstava psů ve slovenské Nitře. Byla to poslední leto3n9 slovenská výstava a konala se poslední listopadový víkend - 29. - 30. 11. 2014. Plemeno Coton de Tuléar na ní soutěžilo každý den.

Sobotnímu ukrajinskému rozhodčímu, panu Belskyy Vitaliy, se předvedlo šest cotonků - dva němečtí psi a čtyři fenečky z Čech, Slovenska a Itálie. Titul BOB od něho získal německý pes ve třídě šampionů Jespersen's Captain Jack Sparrow.

To nedělní ruský rozhodčí, pan Jovanovič Nemanja, posoudil cotony čtyři - dva psy pa dvě feny. Titul BOB opět putoval do Německa, tentokrát ho ale získal pes ve třídě otevřené Chino Donvillino from Castle of White Sweethearts.

Italská dorostenka Fuchsia the Sweetest Coton zaznamenala krásné úspěchy i v závěrečných soutěžích. V sobotu byla vyhlášena nejkrásnější dorostenkou výstavy (BIS Female Puppy) a v neděli ve stejné kategorii pak svůj úspěch stvrdila 2. místem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 12. 2014

TRICK DOG SHOW KOŠICE, 8. 11. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

Dňa 8.11. sa vo večerných hodinách v športovej hale v Košiciach konala súťaž Trick dog show. Išlo o súťaž rôznych psích trikov. Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórií: začiatočníci a pokročilí.

V kategórii pokročilí štartovala aj košická bavlnka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) so svojou paničkou Zenóbiou Chromou. Medzi početnou konkurenciou získali spolu krásne 2. miesto! Rozhodcovia ocenili nielen ich prevedenie trikov ale aj množstvo rekvizít, ktoré počas súťažného vystúpenia použili.

Paničce i Elince gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.11.2014

MISTROVSTVÍ ČR V AGILITY KATEGORIE XS V HORKÉ NAD MORAVOU, 8. 11. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 8.11.2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo zúčastnil s malou partnerkou Ritou Firýtovou (jediné dítě v závodě) Mistrovství ČR v kategorii XS. Oba statečně bojovali s nepřízní počasí. Pršelo, kolem haly bylo bláto a v hale zima a písek.

V prvním běhu Rita nenavedla správně Cukříka na správnou skočku a Cuki raději proběhl tunel, tím se diskvalifikovali. Druhým během tým splnil poslední podmínku pro účast na Mistrovství ČR mládeže v roce 2015. Umístili se na 5. místě. Třetí běh byl pro mokrého zabahněného cotonka moc. Zaběhli sice čistý běh, ale překročili stanovený maximální čas, takže znovu diskvalifikováni.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě moc gratulujeme, děkujeme za reprezentaci na tomto závodě a těšíme se na jejich účast na Mistrovství ČR mládeže v roce 2015.

Fotogalerii ze závodů i ukázky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.11.2014

ŘÍJNOVÉ VYSTOUPENÍ ELINKY V HORNBACHU, 10/2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

V říjnu 2014 proběhla v košickém Hornbachu akce "Life style day - deň so psíkmi". Pochopitelně na ní nechyběla ani Zenobia Chromá a jej Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton).

Součástí vystoupení byly dvě taneční vystoupení a ukázky agility. Na závěr byly košickému útulku předány velké pytle granulí.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.11.2014

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 1. - 2. 11. 2014

Arya
Giulietta

Výstavní rok 2014 v České Republice tradičně uzavřela dvoudenní Mezinárodní výstava psů v Praze Prague Expo Dog, konkrétně její 27. ročník. Plemeno Coton de Tuléar zde mohli diváci vidět po oba víkendové dni 1. a 2. 11. 2014.

V sobotu deset cotonů - 6 psů a 4 feny - posoudil český rozhodčí, pan Iuza Beradze. Titul BOB zadal české fenečce ve třídě šampionů - výstavu vyhrála Giulietta des Jardins de Gossypium.

Giulietta des Jardins de Gossypium v sobotu plemeno reprezentovala i v závěrečných soutěžích o BIG 9. FCI skupiny. Zde zaznamenala nádherný úspěch, když byla vyhlášena 5. BIG 9. FCI, neboli 5. nejkrásnějším společenským psem výstavy. Gratulujeme.

V neděli se sedm zástupců plemene Coton de Tuléar předvedlo polskému rozhodčímu, panu Rafalu Firstovi. Vítěze vybíral mezi 4 psy a 3 fenečkami. Udělil ho české feně ve třídě mladých - titul BOB získala Arya East Teddy Bears.

Na nedělní výstavě cotonci Yvanhoua Sněženky z Madagaskaru a Arya East Teddy Bears splnili podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 11. 2014

NA SERVERU "iDNES.cz" VYŠEL ČLÁNEK O COTONCÍCH

Na iDNES vyšel článek o cotoncích.

Upozorňujeme všechny milovníky cotonků, že v rubrice Hobby internetového deníku iDNES.cz vyšel čláenk o plemeni Coton de Tuléar.

Součástí stránkového článku je i rozhovor s chovatelkou paní Blankou Remsovou z chovatelské stanice Besto of Cotton. Článek najdete na této adrese.

Zároveň upozorňujeme všechny soutěžící, že v 11. čísle časopisu Pes přítel člověka, který je momenálně na stáncích, byly vyhlášeny výsledky fotografické soutěže na téma Boloňský psík a Coton de Tuléar na fotografii. Máme radost, že naše plemeno doslova převálcovalo boloňského psíka, a to jak do počtu soutěžních obrázků, tak ve výsledcích. Z pěti vybraných fotek se z časopisu cotonci usmívají hned ze čtyř. Výherci jsou Giulietta des Jardins de Gossypium paní Rudolfy Tomašovské, fenčky Beanie from Cotton Home a Cornelia Best of Cotton paní Michaely Novákové, Buddy the Family Treasure manželů Zittových a Atrey z Kozlovické Zahrady manželů Markových. Gratulujeme. Výherci nechť kontaktují redakci časopisu.

© Cotonland | Oznámení | 31.10.2014

DOGDANCINGOVÉ POSTUPOVÉ ZKOUŠKY PROSTĚJOV, 28. 10. 2014

Diky od Rybářských Stavů

Náš cotonek šikula - Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou - byl doposud znám díky svým úspěchům na agility parkuru. O státním svátku - v úterý 28. 10. 2014 - se však s paničkou postavili nové výzvě - přihlásili se na prostějovské Dogdancingové postupové zkoušky.

Diky s paničkou tancoval v kategorii Freestyle 1. úrovně. Bohužel se Diky do svého tance ponořil příliš, když do rytmu hudby radostně vyštěkával, což má v dogdancingu vždy za následek stržení bodů. Přesto za svůj výkon s paničkou obdrželi červenou kokardu za známku Velmi Dobrá.

Dikymu i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii ze závodů i ukázky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.10.2014

AGILITY DVOJZKOUŠKY HLOUBĚTÍN, 28. 10. 2014

Amálka (Amy Bavlněná Krása)

Na státní svátek - v úterý 28. 10. 2014 - proběhly v pražském Hloubětíně podzimní agility dvojzkoušky. Nechyběl na nich zástupce plemene Coton de Tuléar - startovala zde Amálka (Amy Bavlněná Krása) s paničkou Martinou Procházkovou.

Amálka závodila v kategorii SA1 - tedy v kategorii pro začátečníky velikosti S. Na obtížných parkurech si vyběhala 1 x známku výbornou a 1 x známku velmi dobrou.

Amálce i paničce děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.10.2014

Česká RepublikaEVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 26. 10. 2014

Monsieur

Velký kynologický svátek pro Českou Republiku - Evropská výstava psů všech plemen - se v Brně uskutečnil ve dnech 24. - 26. 10. 2014, přičemž plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 26. 10. 2014.

Celkem 51 cotonků z celé Evropy - 23 psů a 28 fen - posoudila česká rozhodčí paní Zuzana Brotánková. Titul BOB od ní získal slovinský pětiletý pes ve třídě šampionů Monsieur Ames Ráj Karpat, který je původem z české chovatelské stanice Ráj Karpat. Dařilo se i cotonkům českých majitelů. Mladý pes Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye se stal Evropským vítězem mladých a zároveň získal titul BOJ, veterán Atrey z Kozlovické Zahrady získal ocenění Evropský vítěz veteránů. Gratulujeme.

Nádherný úspěch zaznamenalo plemeno Coton de Tuléar i v odpoledních soutěžích a to zásluhou slovinského páru Monsieur Ames Ráj Karpat a Flamencoton Eternity paní Darji Klevisar. V soutěži o nejlepší pár se umístili na krásném 3. místě. Gratulujeme.

Na této výstavě francouzská veteránka - Vanilla Sky du Domaine de la Rouviere splnila podmínky pro uznání titulu Český Veterán Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 10. 2014

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 25. 10. 2014

Uniq

Další výstavou, která se konala při Evropské výstavě psů v Brně, byla Národní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar na ní startovalo v sobotu 26. 10. 2014.

Slovenskému rozhodčímu, panu Miroslavu Gunišovi, se v mezinárodním složení představilo 10 cotonků, pět psů a pět fen.

Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stal dánský pes ve třídě vítězů Uniq Coton Conrad Scandia.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 10. 2014

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR BRNO, 24. 10. 2014

Atrey

Netradičně v pátek 24. 10. 2014 se konala 15. speciální výstava plemene Coton de Tuléar pořádaná českým Klubem Coton de Tuléar. Důvodem byl fakt, že se uskutečnila při Evropské výstavě psů v Brně.

Pozvání k posouzení 31 cotonků - 16 psů a 15 fen - přijal dánský rozhodčí pan Svein Erik Bjornes. Titul BOB a tedy vítězství výstavy od něho získal český pes ve třídě veteránů Atrey z Kozlovické Zahrady.

Během výstavy byly předány poháry za splnění podmínek pro uznání klubového junioršampiona psovi Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye a fence Delphina from Castle of White Sweethearts a za klubovou šampionku fenečce Calypso Sleepy Hollow Ranch. Jako první podmínky pro nový titul Klubový Veterán Šampion splnila fenečka Abigail Dar Vysočiny, druhým v pořadí se pak klubovým veterán šampionem stal cotonek Atrey z Kozlovické Zahrady. Všem gratulujeme.

Na této výstavě český cotonek Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye splnil podmínky pro uznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 10. 2014

Polsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ POZNAŇ, 18. - 19. 10. 2014

Bellezza

O víkendu 18. - 19. 10. 2014 proběhla v polské Poznani dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen. Po oba dni zde nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

Sobotní polská rozhodčí, paní Wanda Kowalska, vybírala z 11 cotonků - šesti psů a pěti fen. Titul BOB zadala francouzskému psovi ve třídě šampionů - Cupidon des Petits Lutins Blancs.

Nedělní taktéž polský rozhodčí, pan Tomasz Borkowski, posoudil 12 zástupců plemene - pět psů a sedm fen. Vítězství společně s titulem BOB od něho získala polská fena v mezitřídě Bellezza Bianco the Sweetest Coton.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 10. 2014

AKTIVITY COTONKŮ AGILIŤÁKŮ - 11. a 18. 10. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Amálka (Amy Bavlněná Krása)

Naši cotonci šikulové nezahálí a využívají podzimního počasí k účastem na závodech. Dvě soboty za sebou se závodů zúčastnil Cukřík Chundelaté Kouzlo v týmu s Ritou Firýtovou a jednu sobotu Amy Bavlněná Krása (Amálka) s paničkou Martinou Procházkovou.

V sobotu 11. 8. 2014 na 34. dvojzkouškách agility v Horních Počernicích startovala Amálka (Amy Bavlněná Krása) s paničkou Martinou Procházkovou. Amálka závodila v kategorii SA1 - ze 17 soutěžících skončila s jednou chybou na 10. místě s hodnocením výborná, čímž splnila podmínky pro postup do kategorie SA2. V druhých zkouškách tak už o nic nešlo - přesto doběhla na pěkným 7. místě.

Také v sobotu 11. 10. 2014 si Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová zaběhli na Rokycanské skočné v běhu dětí do dvanácti let. Umístili se na krásném druhém místě z osmi týmů. K tomu Rita vyhrála zároveň s boder kolií Lojzou, která běhá přecejenom trochu rychleji než cotonek. Týden na to - v sobot 18. 10. 2014 zavítali do Domažlic na chodské podzimní dvojzkoušky. V konkurenci 14 týmů v prvním čistém běhu skončili na bramborové pozici, ale se známkou Výborná. V druhém běhu s jedním odmítnutím obsadili 7. místo. V jumpingu z 25 týmů doběhli na 10. místě. Detaily z Cukříkových závodů a fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Paničkám, Cukříkovi i Amálce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.10.2014

TANEC NA DĚTSKÉM DNI V NEHVIZDECH, 13. 9. 2014

Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 13.9. se v Nehvizdech konal dětský den. V programu zde nechyběly ani ukázky dogdancingu. Účastníci dětského dne měly možnost podívat se hned na tři vystoupení - tančil zde havanský psík, dvojice border kolií a také cotonek Daisy Chundelaté Potěšení se svojí paničkou Terezou Zůnovou.

Publikum bylo z vystoupení nadšené a odměnilo všechny vystupují velkým potleskem.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.10.2014

INHASSORO MODRÁ PÍSNIČKA OSLAVIL 18. NAROZENINY

Velmi milou zprávu jsme obdrželi z chovatelské stanice White Skarland. Svoje 18. narozeniny zde včera oslavil cotonek Inhassoro Modrá Písnička.

Inhassoro je přímým potomkem zakladatelů českého chovu. Jeho otcem je Queens Of Woodland Cottage a matkou Pulchérie of Woodland Cottage. Dle informací od paničky Šárky Slezákové je pořád v dobré kondici.

Inhassorovi moc gratulujeme k jeho krásnému výročí a přejeme do dalších let hodně zdraví a vitality.

© Cotonland | Oznámení | 16.10.2014

AGILITY DVOJZKOUŠKY KROMĚŘÍŽ, 11. 10. 2014

Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 11. 10. 2014 proběhly v Kroměříži oficiální dvojzkoušky v agility. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení, a to díky páru Diky od Rybářských Stavů a Lucie Kučerová.

Lucka s Dikym v mlze bílé cotoní barvy hájili výborně. V prvním běhu se sice diskvalifikovali, v tom druhém ale zaběhli pěkný čistý běh a se známkou Výborná se umístili na pátém místě z devíti startujících.

Dikymu i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.10.2014

AGILITY MEMORIÁL JOLANY TROPPOVÉ, 4. - 5. 10. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Ve dnech 4. a 5. 10.2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí agility parťačkou Hankou Vrzalovou zúčastnil oficiálních agility závodů Memoriálu Jolany Troppové.

V sobotu tým zaběhl dvě zkoušky SA1. V prvním běhu skončili devátí z 12 týmů. Druhý běh se jim povedl. Zaběhli čistý běh a byli druzí. Přímo na sobotních závodech Cukříkovi fandil cotonek Toby {Admiel East Teddy Bears).

V neděli závod začal agilitami, kde si změřili síly s vyspělejšími týmy SA2 a SA3. Z 27 týmů získali 8. místo. V té samé konkurenci v jumpingu obsadili 15. místo. V třetí zkoušce jim patřila bramborová medaile. V součtu všech tří zkoušek nakonec obsadili krásné 2. místo.

Paničce, Cukříkovi i jeho parťačce moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů i ukázky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.10.2014

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 4. - 5. 10. 2014

Giulietta

Podzimní dvoudenní mezinárodní výstava psů v Bratislavě letos proběhla o víkendu 4. - 5. 10. 2014. Po oba dni zde návštěvníci mohli potkat i zástupce plemene Coton de Tuléar.

Sobotnímu nemeckému rozhodčímu panu Jacobsovi Rainerovi se předvedla jedna fenečka. Nedělní rumunský rozhodčí pan Csaba Zsolt Lokodi pak posoudil jednoho psa a dvě fenečky. Oba dva se shodli na stejné vítězce - 2 x titul BOB od nich získala česká fenka ve třídě šampionů Giulietta des Jardins de Gossypium.

Cotonkům se dařilo i v závěrečných soutěžích. V sobotu se Giulietta des Jardins de Gossypium v soutěži o BIG 9. FCI dostala do užšího výběru 6 nejlepších zástupců společenských plemen. V neděli se pak slovenská dorostenka Kylliah-Jo-Ar Best of Cotton v soutěži o nejkrásnější dorostenku výstavy umístila na krásném 3. místě (3. BIS Puppy Female). Oběma gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 10. 2014

TANEČNÍ SRPNOVÁ A ZÁŘIOVÁ VYSTOUPENÍ ELINKY, srpen - září 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

Aj v auguste a septembri boli Zenobia Chromá a jej Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) zatancovať na rôznych udalostiach.

Boli opäť privítať prváčikov na KVPčku, boli prekvapenie pre divákov a súťažiacich na akcii Slošanek / slovenský šampionát agility psíkov v Poproči / no a taktiež boli koncom augusta ukončiť prázdniny v jednom košickom krízovom centre pre deti, kde s bavlnkou Elinkou zažili najväčší úspech spomedzi všetkých prítomných psíkov. Chlapček, ktorý mal priam panický strach zo psov, sa po ich vystúpení a nenútenom dlhšom rozhovore odhodlal s Elinkou slovne aj posunkami komunikovať a po nejakom čase ju dokonca aj pohladil! Všetci prítomní ako deti tak aj vychovávateľky boli z toho v úžase, nakoľko všetci vedia o jeho strachu a panike zo psov.

Paničce i Elince děkujeme za tradičně skvělou reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.10.2014

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 30. 9. 2014

Delphina

23. ročník moravskoslezské národní výstavy psů všech plemen se v Brně uskutečnil ve dnech 27. - 28. 9. 2014, přičemž cotonci se zde divákům ukázali v neděli 28. 9. 2014.

Český rozhodčí, pan Iuza Beradze, na této výstavě posoudil pouze dvě české fenečky - předvedla se mu mladá fenka Anai East Teddy Bears a fenka v mezitřídě Delphina from Castle of White Sweethearts.

Výstavu ziskem ocenění Národní vítěz a BOB vyhrála Delphina from Castle of White Sweethearts.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 09. 2014

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Harry-Van-El Best of Cotton: 17. 1. 2008 - 25. 9. 2014

Velmi smutné zprávy k nám dorazily z Trutnova z chovatelské stanice Coton Angels from Dolce. Ve věku 6 let včera svět cotonků opustil Harry-Van-El Best of Cotton.

Harry v Trutnově prožil život mazlíka. I přesto se pyšnil tituly Český junioršampion, Klubový junioršampion ČR, Slovenský šampion krásy mladých a Německý junioršampion. Potkat jste ho mohli i na 1. a 2. CotonLandím pikniku.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům a čtyřnohým kamarádům.

Harry-Van-El Best of Cotton: 17. 1. 2008 - 25. 9. 2014 Harry-Van-El Best of Cotton: 17. 1. 2008 - 25. 9. 2014 Harry-Van-El Best of Cotton: 17. 1. 2008 - 25. 9. 2014 Harry-Van-El Best of Cotton: 17. 1. 2008 - 25. 9. 2014 Harry-Van-El Best of Cotton: 17. 1. 2008 - 25. 9. 2014

© Cotonland | Oznámení | 26.09.2014

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 21. 9. 2014

Eldarro

Ve dnech 20. - 21. 9. 2014 proběhla v Českých Budějovicích tradiční podzimni Mezinárodní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 21. 9. 2014.

Tři čeští cotonci - jeden pes a dvě fenečky - se představili slovenskému rozhodčímu, panu Robertu Kanásovi. Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál pes ve třídě šampionů Eldarro from Cotton Home.

Na této výstavě pejsek Eldarro from Cotton Home ziskem titulu CAC ČMKU splnil podmínky pro přiznání titulu Český ČMKU Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 09. 2014

AGILITY ZÁVODY V HULÍNĚ A PŘEROVĚ, 20. - 21. 9. 2014

Diky od Rybářských Stavů

Hned na dvou oficiálních agility závodech startoval o víkendu 20. - 21. 9. 2014 cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

V sobotu 20. 9. 2014 vyběhli v rámci závodů Mont Agi Hulín. V kategorii SA1 startovali jednak v závodech agility, kde doběhl na 6. místě ze 13 startujících a také v závodech Jumping, kde ve stejném počtu závodníků skončil první. Díky tomu postoupili do finále o krmivo Hulín, kde se však diskvalifikovali.

V neděli 21. 9. 2014 pak společně startovali na dvojzkouškách v Přerově. V obou bězích doběhli na 3. místě ze sedmi soutěžících a celkově pak skončili druzí.

Dikymu i paničce moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.09.2014

SlovenskoNÁRODNÍ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LUČENEC, 13. - 14. 9. 2014

Harmonie
Grain

Ve dnech 13. - 14. 9. 2014 se ve slovenském Lučenci uskutečnily hned dvě výstavy - Národní a Mezinárodní výstava psů všech plemen.

V sobotu se na národní výstavě psů maďarské rozhodčí - paní Katalin Radvánzsky - představili 4 zástupci plemene Coton de Tuléar. Jeden pes a tři fenky. Vítězkou se stala polská fenečka ve třídě otevřené Harmonie Pour Batiskaj de la Vanille Bourbon.

Nedělní slovenský rozhodčí - pan Miroslav Guniš - posoudil cotonky 3 - psa a dvě fenky. Titul BOB od něho získal polský pes ve třídě šampionů Grain Amoure Batiskaj.

Na sobotní národní výstavě slovenská fenečka Chita-Van-El Best of Cotton splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská Grandšampionka Krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 09. 2014

MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE V AGILITY, 6. - 7. 9. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Ve dnech 6. a 7. září 2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí malou partnerkou Ritou Firýtovou (jednou z nejmladších účastnic) v Píšťanech , okres Litoměřice Mistrovství ČR mládeže v agility. Vyrazil tentokrát bez podpory své paničky, na jeho výkonu to však nebylo vidět. Jako malý „závisláček“ zvládl náročný závod velmi dobře.

V jumpingu jednotlivců byli devátí ze 14 týmů, v družstvech 34 ze 43, kde změřili své síly i s týmy, které soutěžili ve vyšších kategoriích SA2 a SA3. V agility jednotlivců se umístili na 12. místě z 13 týmů, v družstvech se diskvalifikovali pro překročení předepsaného času.

Ve čtvrtek 11.9.2014 se pak předvedli na ukázkách agility v rámci Top týdne evropského dědictví ve Spáleném Poříčí v zámeckém parku. Pro přibližně 50 dětí ještě navíc Cukřík ukázal, že je pejsek mazlíček. Předváděl své taneční dovednosti, a jak si dovede poradit s poslušností.

Paničce, Cukříkovi i jeho parťačce moc gratulujeme k účasti na tak prestižní akci, jakým je mistroství ČR a děkujeme za reprezentaci na obou akcích.

Fotogalerii ze závodů i ukázky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.09.2014

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY HODONÍN, 7. 9. 2014

Diky od Rybářských Stavů

V neděli 7. 9. 2014 se v Hodoníně konaly neoficiální agility závody "10 let spolu". Nechyběl na nich ani náš cotonek šikula Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

V kategorii SA - Začátečníci Diky startoval dvakrát a bohužel pokaždé se diskvalifikoval. S paničkou si to ale vynahradili v bonusové hře. Ta byla tématicky laděná k oslavě desetiletého soužití agility Hodonín a kynologického klubu Hodonín. Páníčci museli za zády držet oběma rukama svatební kytici a pejska navigovat pouze hlasem. Diky s paničkou zaběhli čistý běh a umístili se na pěkném 6. místě z 24 startujících.

Dikymu i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.09.2014

Slovensko2 x SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BICHON KLUBU SLOVENSKO V ŽILINĚ, 6. - 7. 9. 2014

Giulietta

O víkendu 6. - 7. 9. 2014 proběhla ve slovenské Žilině Speciální výstava Bichon Klubu Slovensko, tedy klubu, který zastřešuje plemena boloňský psík, bišon, havanský psík, lvíček, barevný boloňský psík a Coton de Tuléar.

V sobotu 6. 9. 2014 se polskému rozhodčímu, panu Grzegorzi Robakovi, představilo 5 cotonků - jeden pes a čtyři fenky. V neděli pak slovenský rozhodčí, pan Jaroslav Matyas, posoudil tři fenečky. Oba dva se shodli na stejném vítězi - 2 x BOB si z výstavy odvezla česká fenečka ve třídě šampionů Giulietta des Jardins de Gossypium.

Cotonům se dařilo i v odpoledních soutěžích. V konkurenci ostatních plemen se Giulietta po oba dni umístila na pěkném 3. místě v soutěži o nejlepšího psa výstavy (BIS) a slovenská fenečka Chita-Van-El Best of Cotton byla vždy druhá v soutěži čestných tříd (2. BIS Honour class). Gratulujeme.

Na této výstavě slovenská fenečka Ennie Coton Angels from Dolce splnila podmínky pro přiznání titulu Klubový šampion mladých BKS Slovensko. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 09. 2014

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Kerry Klenot Toliary: 30. 12. 2000 - 6. 9. 2014

Velmi smutné zprávy k nám dorazily z polské chovatelské stanice Batiskaj. Ve věku necelých 14 let zde v sobotu 6. 9. 2014 svět cotonků opustila fenečka s českými kořeny - Kerry Klenot Toliary.

Kerry se stala maminkou 13 štěňátek - 7 pejsků a 6 feneček. Její krev koluje i v mnoha vnucích a pravnucích. I přes to, že se věnovala mateřským povinnostem, pyšnila se několika šampionáty (Polska, Litvy, Ukrajiny), mezinárodním titulem Interšampion i tituly junioršampion a veteránšampion. Potkat jste ji mohli i na klubových výstavách v České Republice - byla nositelkou titulu Klubový šampion ČR.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům a všem čtyřnohým i dvounohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 08.09.2014

AGILITY TROJZKOUŠKY HORNÍ POČERNICE, 30. 8. 2014

Tereza (Beliz Lovčice-Morava)
Amálka (Amy Bavlněná Krása)

V sobotu 30. 7. 2014 proběhly v Horních Počernicích trojzkoušky agility pořádané školou psích sportů. Nechyběly na nich fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása - Amálka (Amy Bavlněná Krása) a Tereza (Beliz Lovčice-Morava) s paničkou Martinou Procházkovou.

Amálka závodila v kategorii SA1 - z 14 soutěžících skončila jednou na pěkném 4. místě s hodnocením výborná a dvakrát se na těžké trati diskvalifikovala. Její maminka Tereza doběhla všechny 3 běhy v kategorii SA2. Umístila se na 9. - 11. místě.

Během těchto zkoušek byly Tereze předány poháry a diplomy za vítězství v soutěži o cotonka šikulu roku 2014 a cotonka agiliťáka roku 2013. Ještě jednou moc gratulujeme.

Amálce, Tereze i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotogalerii z trojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.09.2014

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 31. 8. 2014

Ihary

Další ročník letní Mezinárodní výstavy psů všech plemen v Mladé Boleslavi proběhl poslední srpnový víkend - 30. - 31. 8. 2014. Šest zástupců plemene Coton de Tuléar se předvedlo v neděli 31. 8. 2014.

Česká rozhodčí, paní Alena Košťálová, posoudila 5 psů a jednu fenku. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od ní získal mladý pes Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye.

Na této výstavě veterán Atrey z Kozlovické Zahrady splnil podmínky pro uznání titulu Český Veteránšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 09. 2014

V ČASOPISE "PES PŘÍTEL ČLOVĚKA" VYŠEL ČLÁNEK O COTONCÍCH

Časopis Pes přítel člověka 2014/09

Upozorňujeme všechny milovníky cotonků, že v 9. čísle časopisu Pes přítel člověka vyšlo devět stran věnovaných plemeni Coton de Tuléar. Ostatně už na titulce se na vás v pravém dolním rohu zasměje cotonek Kyle Klenot Toliary.

Na stránkách 16 - 19 najdete článek chovatelky Michaely Šimůnkové z chovatelské stanice Klenot Toliary o plemeni Coton de Tuléar. V článku na obrázcích najdete tyto cotonky: Kyle Klenot Toliary, Atrey z Kozlovické Zahrady, Daisy Chundelaté Potěšení, Kimberley Klenot Toliary, Yvanhoua Sněženky z Madagaskaru, Aremi Madagaskarský Sen, Abigail Dar Vysočiny a štěňátek z CHS Klenot Toliary.

Následuje třístránkový článek stejné autorky na téma "Jak upravit cotonka?", kde se hlavním figurantem stal pejsek Ashon Klenot Toliary.

Na závěr na stránkách 24 - 25 najdete rozhovor s Lenkou Dostálovou - paničkou cotonka šikuly Teddyho (Brutus Chundelaté Kouzlo). Dozvíte se v něm, jaký je život s cotonkem, ja se s ním žije a hlavně - co všechno s ním lze cvičit a dělat.

Deváté číslo číslo časopisu Pes přítel člověka najdete v trafikách od 29. 8. 2014 a jeho cena je 52 Kč.

POZOR!. Časopis Pes přítel člověka vypsal fotografickou soutěž na téma Boloňský psík a Coton de Tuléar na fotografii. Fotografie s těmito plemeny o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou můžete zasílat na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 15. září. Nejzajímavější fotky budou odměněny.

© Cotonland | Oznámení | 29.08.2014

NOVÝ COTONEK AGILIŤÁK - DIKY OD RYBÁŘSKÝCH STAVŮ

Diky od Rybářských Stavů

Máme radost, že můžeme oznámit, že CotonLand má nového cotonka agiliťáka - je jím nyní dvouletý pejsek Diky od Rybářských Stavů, který závodí s paničkou Lucií Kučerovou.

Diky svou profi agiliťáckou kariéru začal v květnu 2014, kdy 8. 5. 2014 startoval na Jarních dvojzkouškách ve Šlapanici. Hned napoprvé slavil velký úspěch - mezi deseti závodníky doběhl jednou šestý a jednou na krásném 3. místě v kategorii SA1.

Na dalších závodech Diky startoval o víkendu 16. - 17. 8. 2014, kdy se zúčastnil 7. ročníku závodů Skok za Skokem v Prostějově. V první a druhé zkoušce se mu příliš nedařilo a diskvalifikoval se. Vynahradil si to ale ve třetí a čtvrté zkoušce, kde s paničkou v kategorii SA1 doběhli na krásném druhém a třetím místě. Neztratil se ani v závodech agility, kde v kategorii S skončil na pěkném 9. místě ze 16 závodníků.

Svoji formu Diky potvrdil hned další sobotu - 23. 8. 2014 se zúčastnil přerovského BRIT CUPu 2014. V obou zkouškách SA1 se mu opravd dařilo - mezi deseti závodníky v jedné doběhl čtvrtý a v té druhé - bez jediného trestného bodu - vyhrál první místo. Neztratil se ani v Jumpingu kategorie S - z 29 závodníků skončil na krásném 4. místě.

Dikymu i paničce moc gratulujeme k úspěšnému agiliťáckému startu a budeme se těšit na další zprávy z dalších závodů.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.08.2014

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SOPOT, 24. 8. 2014

Elvis

Ve dnech 23. - 24. 8. 2014 proběhla v polském Sopotu Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které v neděli 24. 8. 2014 nechyběli ani cotonci.

Osm polských zástupců plemene Coton de Tuléar - dva psy a šest fen - posoudil španělský rozhodčí pan Jose Juan Vidal Montero.

Vítězkou výstavy se díky zisku titulu BOB stala polská fenečka ve třídě otevřené Deluxe the Sweetest Coton.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 08. 2014

AGILITY SKOČME SI V SOBĚSLAVI, 23. 8. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 27. 7. 2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo a devítiletá Rita Firýtová za podpory paničky Rity Zdráhalové vydali na trojzkoušky agility „Skočíme si s…“ do Soběslavy.

První a třetí běh se jim nepovedl, diskvalifikovali se. Druhý běh zaběhli čistě bez chyby, umístili se v konkurenci 10 týmů na 6. místě a tím splnili podmínky pro postup na Mistrovství České republiky mládeže v agility.

Cukříkovi, paničce i týmové parťačce gratulujeme k postupu a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.08.2014

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 16. - 17. 8. 2014

Bellezza

O víkendu 16. - 17. 8. 2014 proběhla ve slovenské Bratislavě tradiční srpnová dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen DuoDanube. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo po oba dni zastoupení díky jednomu psovi a dvěma fenkám, kteří přijeli z polské chovatelské stanice The Sweetest Coton.

Sobotní rozhodčí paní Viera Vítková titul BOB zadala mladému polskému psovi Esprit the Sweetest Coton. Nedělní rozhodčí paní Marije Kavcic ze Slovinska pak vítězství zadala polské feně ve třídě otevřené Belleza Bianco the Sweetest Coton.

V závěrečných soutěžích mělo plemeno zastoupení i v soutěži párů a to díky účasti páru Esprit the Sweetest Coton a Deluxe the Sweetest Coton.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 08. 2014

Ukrajina2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ UŽGOROD, 16. - 17. 8. 2014

Buddy

Hned dvě mezinárodní výstavy psů s účastí plemene Coton de Tuléar proběhly o víkendu 16. - 17. 8. 2014 v ukrajinském Užgorodě. Po oba dny se zde plemeno zastupoval český pes ve třídě šampionů - Buddy the Family Treasure.

Sobotní ukrajinský rozhodčí pan Victor Shyjan, i nedělní maďarský rozhodčí pan Kardos Vilmos Buddymu udělili všechny možné tituly. Z Ukrajiny si tak odvezl hodnocení 2 x V1, 2 x CAC, 2 x CACIB a 2 x BOB.

Po tětchto výstavách se Buddy the Family Treasure stal Ukrajinským šampionem a zároveň splnil podmínky pro přiznání titulu C. I. B. (Interšampion). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 08. 2014

FinskoSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ HELSINKI, 10. 8. 2014

Flamencoton

Od 8. 8. 2014 do 10. 8. 2014 se ve finských Helsinkách konala letošní výstavní událost číslo 1 - světová výstava psů všech plemen. V neděli 10. 8. 2014 nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar a to v úctyhodném počtu 82 jedinců, z čehož bylo 39 psů a 43 fen.

Posuzování se zhostili chorvatský rozhodčí pan Damir Skok (psi) a švýcarská rozhodčí paní Christine Rossier. Vítězkou celé výstavy - tedy držitelkou BOB ze Světové výstavy 2014 - určili slovinskou fenu ve třídě otevřené Flamencoton Eternity.

Z České republiky na výstavu přijela fenečka Delphina from Castle of White Sweethearts, která ve třídě mladých skončila na (neoficiálním) 5. místě z 15 a to se známkou výborná. Z českých odchovů žijících v zahraničí si dobře vedl i finský pes ve třídě šampionů Evan Jarbo, který byl v konkurenci 18 cotonů ohodnocen známkou Výborná. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 08. 2014 | Aktualizováno 16. 10. 2014

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BEDZIN, 27. 7. 2014

Grain

V neděli 27. 7. 2014 se v polském Bedzinu konala Národní výstava psů všech plemen, na které se předvedli i cotonci.

Polský rozhodčí, pan Rafal First, posoudil 5 zástupců plemene Coton de Tuléar - jednoho psa a čtyři fenky.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal polský pes ve třídě šampionů Grain Amoure Batiskaj, jehož tatínkem je český cotonek Cartoonland's Apache.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 08. 2014

LotyšskoMEZINÁRODNÍ A NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ADAZI, 26. - 27. 7. 2014

Delphina

O víkendu 26. - 27. 7. 2014 proběhly v lotyšském Adazi hned dvě výstavy - Mezinárodní výstava a Národní výstava psů všech plemen, na kterých mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar, a to díky jednomu psovi a jedné fence.

V sobotu mezinárodní výstavu posoudila lotyšská rozhodčí, paní Kadike-Skadina Rita. Titul BOB od ní získala česká fenečka v mezitřídě Delphina from Castle of White Sweethearts.

Rozhodčí nedělní národní výstavy, paní Ludmila Krakovskaja z Ruska, pak za vítěze určila psa ve třídě otevřené - BOB získal Tigi Kristaliniai Angeliukai.

Česká fenečka Delphina from Castle of White Sweethearts na nedělní výstavě splnila podmínky pro přiznání titulu Lotyšská Junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 31. 07. 2014

AGILITY DVOJZKOUŠKY V DOMAŽLICÍCH, 27. 7. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 27. 7. 2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo vydal se svou paničkou Ritou Zdráhalovou na dvojzkoušky agility „Chodské léto“ do Domažlic. V příjemném zeleném prostředí osvíceném sluníčkem tvořil tým s Hankou Vrzalovou.

Na běhání byl velmi netrpělivý. Pečlivě sledoval ze své boudičky soupeře. První zkouška se týmu nezdařila - Cukříkovi se nelíbil slalom a tak se diskvalifikovali. V druhém běhu, po společné poradě s parťačkou, skončili na krásném 3. místě z devíti týmů a navíc s oceněním Výborný.

Cukříkovi, paničce i týmové parťačce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.07.2014

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ 9. FCI SKUPINY WALBRZYCH, 26. 7. 2014

Ihary

V sobotu 26. 7. 2014 se v polském Walbrzych-Ksiaz konala Národní výstava psů 9. FCI skupiny - The Miss Daisy Dog Show. Na této výstavě nechyběli ani cotonci.

Pět zástupců plemene Coton de Tuléar - tři psy a dvě feny - posoudil dánský rozhodčí pan Svein Bjornes. Titul BOB od něho získal český pes ve třídě mladých Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye.

Ihary na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Polský junioršampion a Klubový junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 07. 2014

VYSTOUPENÍ VE FUN PARKU V KOŠICÍCH, 25. 7. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

V pátek 25. 7. 2014 Zenobia Chromá a její bavlníčci vyrazili opět na vystoupení mezi děti do košického FUN Parku.

Na této akci měl premiéru pejsek Angel of Hope Zenobia's Little Sun, který se svou maminkou Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton předvedl triky z Tance se psem. Dětem se toto vystoupení velmi líbilo. Poté ještě následoval tanec na hudbu, který předvedla Elinka.

Paničce, Elince i Angelovi děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.07.2014

AGILITY FOR PES ZÁVODY OLDŘICHOV, 19. 7. 2014

Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

V sobotu 19. 7. 2014 se v Oldřichově u Teplic konaly For Pes agility závody. Cotonci zde měli zastoupení díky fenečce Amálce (Amy Bavlněná Krása) s paničkou Martinou Procházkovou.

I přes 40ti stupňová horka se Amálka za podpory své maminky Terezy (Beliz Lovčice-Morava) snažila. V prvním běhu se sice diskvalifikovala, ale v tom druhém skončila na pěkném 4. místě.

Amálce i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.07.2014

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 20. 7. 2014

Calypso

Další ročník letní národní výstavy psů proběhl v Mladé Boleslavi o víkendu 19. - 20. 7. 2014 a nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar.

Šest českých cotonků - tři psy a tři fenky - posoudil český rozhodčí, pan Robert Kanás.

Vítězkou výstavy se díky zisku titulu BOB stala fenka ve třídě otevřené Calypso Sleepy Hollow Ranch.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 07. 2014

CUKŘÍK NA TÁBOŘE PRO DĚTI V ROTAVĚ, 12. 7. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 12. 7. 2014 jel Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí paničkou potěšit děti na letním táboře Sluníčko v Rotavě.

Po popovídání o pejscích si děti s ním mohly vyzkoušet, jak se krmí pejsek. To se Cukříkovi moc líbilo. Zkusily si také, jak pejsek reaguje na povely. Za odměnu Cuki rád poslouchal. Byl trpělivý, hravý, veselý a přítulný.

Pak zkontroloval výdej oběda a šel hlídat prázdné stany. Dokonce si vyzkoušel, jaké je to být ve stanu, jak je patrné z fotek.

Cukříkovi a paničce děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z tábora si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.07.2014

ZAHRANIČNÍ ÚSPĚCHY DELPHINY FROM CASTLE OF WHITE SWEETHEARTS

Delphina from Castle of White Sweethearts

Hned na třech zahraničních výstavách ve třech státech se během jednoho týdne představila česká fenečka Delphina from Castle of White Sweethearts.

V sobotu 5. 7. 2014 se ruské rozhodčí, paní Yaně Gavrilovové, představila na Mezinárodní výstavě psů v estonském Parnu. Odvezla si ocenění V1, CAC, CACIB BOS. Celkové výsledky výstavy a fotogalerii najdete zde.

V neděli 6. 7. 2014 se delphina vystavovala na litevské Národní výstavě psů v Plunge. Kromě toho, že výstavu ziskem ocenění V1, CAJC, BOJ a BOB vyhrála, splnila podmínky pro zisk titulu Litevský Junioršampion a v závěrečných soutěžích se umístila na 5. místě v BIG. Celkové výsledky výstavy a fotogalerii najdete zde.

A konečně v sobotu 12. 7. 2014 Delphina startovala na lotyšské Národní výstavě psů v Ogre. Lotyšská rozhodčí, paní Brigita Vitolina, ji ocenila tituly V1, CAC, BOB a Ogre Winner 2014. Celkové výsledky výstavy a fotogalerii najdete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21.07.2014

TANEC NA DNI OSLAV OBCE BAŠKA, 29. 6. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

Na nedělní den dostal slovenský taneční pár Zenobia Chromá a Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) pozvání vystoupit při příležitosti oslav dne obce Baška.

Elinka s paničkou tancovaly na hudbu hranou z obecního rozhlasu pro děti a jejich rodiče. Den se vydařil i počasím a tak si děti i rodiče užili začátek prázdnin a s ním i bohatý víkendový program s pejsky, hasiči a záchranáři, skákacím hradem apod.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.07.2014

ODSTARTOVALA LETNÍ AGILITY SEZONA, 10. 7. 2014

S přicházejícím létem a lepším počasím se opět ozvali naši cotonci šikulové - agiliťáci, kteří uplynulých během 14 dnů vyrazili na různé závody.

Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy

V neděli 22. 6. 2014 proběhl ve slovenských Lazanech v tamním kynologickém spolku II. agility zkouškový den, kterého se zúčastnila i Lucia Nagyová se svou fenečku Wendy (Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch). V první zahřívací zkoušce Wendy doběhla na 9. místě ze 13 závodníků kategorie SA1. V té druhé se jí vedlo mnohem lépe - díky bezchybnému běhu bez trestných bodů získala krásné 2. místo. Celkově se mezi 13 závodníky této kategorie umístila na 5. místě. Více o těchto závodech včetně fotogalerie najdete zde.

Cukřík Chundelaté Kouzlo

14 dní na to, v sobotu 5. 7. 2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo paničky Rity Zdráhalové zúčastnil Prázdninového poháru Václava v Křimicích. Cukřík tvořil tým s malou devítiletou Ritou Firýtovou. Byl to jejich první oficiální závod. V první "zahřívací" zkoušce se diskvalifikovali. Pak ale zaběhli dva krásné čisté běhy. Ve druhé zkoušce byli čtvrtí ze šesti týmů a v té třetí dosáhli na pěkné 3. místo. Fotky z parkuru si můžete prohlédnout zde.

Beliz Lovčice-Morava

A konečně v neděli 6. 7. 2014 v pražských Kyjích proběhly agility trojzkoušky "za bílými tygry", na kterých po dlouhé době opět startovaly fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása - Amálka (Amy Bavlněná Krása) a Tereza (Beliz Lovčice-Morava) s paničkou Martinou Procházkovou. Amálka závodila v kategorii SA1 - z 13 soutěžících skončila jednou na 5. místě a dvakrát byla sedmá. Odvezla si pěkné hodnocení 1 x výborná a 2 x velmi dobrá. Její maminka Tereza vyběhla ve vyšší kategorii - SA2. Jednou byla pátá a dvakrát šestá.

Všem cotonkům, páníčkům i dvounohým závodníkům moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.07.2014

SlovenskoNÁRODNÍ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VELKÁ IDA, 5. - 6. 7. 2014

Chita-Van-El

Hned dvě výstavy - jedna národní a jedna mezinárodní - proběhly o víkendu 5. - 6. 7. 2014 ve slovenské Velké Idě. Plemeno Coton de Tuléar zde po oba dni mělo zastoupení a to díky slovenské fenečce Chita-Van-El Best of Cotton slyšící na jméno Elinka.

Jak sobotní azerbajdžánský rozhodčí národní výstavy - pan Lobakin Victor, tak nedělní polský rozhodčí mezinárodní výstavy - pan Robak Grzegorz, udělili Elince, která startovala ve třídě šampionů, všechny možné tituly. Z výstav si odnesla ocenění 2 x CAC, CACIB a 2 x BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 07. 2014

PODORLICKÝ ZÁVOD V POSLUŠNOSTI ČASTOLOVICE, 16. 6. 2014

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy

3. ročník podorlického závodu v poslušnosti se v Častolovicích konal v pondělí 16. 6. 2014. V této pro cotonky ne zcela obvyklé disciplíně mělo plemeno Coton de Tuléar zastoupení, a to díky Teddymu (Brutus Chundelaté Kouzlo) a jeho paničce Lence Dostálové.

I přes tréninkovou pauzu si Teddy vedl skvěle. S 87 body ze 100 možných obsadil krásné 6. místo ze 17 startujících. Navíc obdržel pohár za 1. místo mezi malými plemeny.

Paničce i Teddymu blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech. Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Teddy s paničkou reprezentovali plemeno i v březnu, a to na maškarním plese v Býšti při dogdancingové ukázce. Fotogalerii této z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.07.2014

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 29. 6. 2014

Valentine

O víkendu 28. - 29. 6. 2014 proběhl v západočeských Klatovech další ročník Národní výstavy psů všech plemen, na kterém se představilo i pět cotonků a to v neděli 29. 6. 2014.

V plemeni Coton de Tuléar se tři psi a dvě fenky předvedli rakouské rozhodčí, paní Eisner Uschi.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál pes ve třídě otevřené Valentine Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 06. 2014

ZÁBAVNÝ KYNOLOGICKÝ DEN V KOŠICÍCH, 15. 6. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

Dňa 15.6. sa v Košiciach konal zábavný kynologický deň pre rodiny s deťmi. Súčasťou dopoludňajšieho programu bolo tanečné vystúpenie Zenobie Chromé s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton).

Neskôr nasledovali aj spoločné ukážky poslušnosti psíkov rôznych plemien. Táto milá akcia sa konala pod záštitou meststkej časti Košice - západ a Unie vzájomnej pomoci ľudí a psov. Celý finančný výťažok z akcie putoval opäť na pomoc košickému útulku a psíkom bez domova, ktorí sú v ňom umiestnení.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.05.2014

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ JELENIA GORA, 22. 6. 2014

Ihary

V neděli 22. 6. 2014 proběhla v polské Jelenie Gore Národní výstava psů všech plemen, na které nechyběli ani cotonci.

Rozhodčímu se představili dva zástupci plemene Coton de Tuléar - český pes Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye a polská fenka Ismine du Castel de la Roche aux Fees. Oba ve třídě mladých.

Výstavu ziskem titulů BOJ a BOB vyhrál český pes Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye žijící v chovatelské stanici Sleepy Hollow Ranch.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 06. 2014

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 22. 6. 2014

Dusty

Červnová Mezinárodní výstava psů všech plemen v Brně - 48. ročník Intercanis Brno 2014 - letos proběhla ve dnech 21. 6. 2014. Plemeno Coton de Tuléar se předvedlo v neděli 22. 6. 2014.

Šest cotonků - čtyři psy a dvě fenky - posoudil český rozhodčí pan Petr Řehánek. Titul BOB a tedy vítězství plemene od něho získal pes ve třídě otevřené Dusty z Kozlovické Zahrady.

Na této výstavě fenečka Brilliant Diamond Ráj Karpat splnila podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion a pejsek Dusty z Kozlovické Zahrady si může zažádat o titul Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 06. 2014

NěmeckoNÁRODNÍ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ERFURT, 14. - 15. 6. 2014

Delphina

V sobotu i v neděli 14. a 15. 6. 2014 se v německé Erfurtu představilo plemeno Coton de Tuléar, a to na Národní a Mezináordní výstavě psů všech plemen.

Sobotní rozhodčí národní výstavy, pan Walter Holtof z Německa, posoudil šest cotonků - tři psy a tři feny. Titul BOB přidělil německému psovi ve třídě otevřené Chino Donvillino from Castle of White Sweethearts.

Nedělní rozhodčí mezinárodní výstavy, paní Marion Eggeringhaus, posoudila také šest cotonků. Vítězství a titul BOB přidělila německému psovi ve třídě otevřené Lobo from Donna with Love.

Česká republika na těchto výstavách měla zastoupení díky fenečce Delphina from Castle of White Sweethearts, která byla ohodnocena 2 x CAC, CACIB a 2 x BOS.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 06. 2014

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 14. 6. 2014

Whithey

V sobotu 14. 6. 2014 proběhla už 24. klubová výstava Coton de Tuléar. Konala se v pražských Třeboradicích.

Dohromady 24 cotonků - 10 pejsků a 14 feneček - posoudila česká rozhodčí, paní Zuzana Větvinská Vršecká. Titul BOB přidělila fenečce ve třídě veteránů Whithey Klenot Toliary.

Výstavu předtančením zahájila fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s Terezou Zůnovou, které poté převzaly klubové ocenění za propagaci plemene Coton de Tuléar. Titul Klubový Junioršampion s pohárem byl předán fenečce Brilliant Diamond Ráj Karpat. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 06. 2014

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 31. 5. - 1. 6. 2014

Orobianco
Brilliant

Jarní dvoudenní mezinárodní výstava psů v Nitře letos proběhla na přelomu května a června - 31. 5. - 1. 6. 2014.

V sobotu 31. 5. 2014 celkem 5 cotonků - dva psy a tři fenečky - posoudila slovenská rozhodčí paní Edita Králová. Titul BOB a tedy vítězství plemene od ní získal pes ve třídě šampionů - Orobianco Obsession.

Nedělní rozhodčí z Lucemburska, pan Laurent Heinesche, posoudil cotonky tři - jednoho psa a dvě fenečky. Vítězkou plemene zadáním titulu BOB určil českou fenečku ve třídě mladých Brilliant Diamond Ráj Karpat.

Na této výstavě česká fenka Brilliant Diamond Ráj Karpat splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenský Šampion Krásy Mladých a bodové požadavky na titul Klubový Junioršampion. Slovinský pes Orobianco Obsession zde dokončil podmínky pro titul Slovenský Šampion Krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 06. 2014

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SENEC, 30. 5. 2014

Ennie

Tradičním předskokanem dvoudenní mezinárodní výstavy psů v Nitře je páteční Národní výstava psů, která letos proběhla 30. 5. 2014.

Plemeno Coton de Tuléar na této výstavě mělo zastoupení díky třem cotonkům - jednomu pejskovi a dvěma fenečkám - kteří přijeli z Čech a Slovenska.

Slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš, titul BOB zadal slovenské fenečce ve třídě otevřené Ennie Coton Angels from Dolce.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 31. 05. 2014

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ŚWIEBODZICE, 25. 5. 2014

Dover

V neděli 25. 5. 2014 se v polských Świebodzicích konala 56. národní výstava psů všech plemen.

Cotonci na této výstavě měli zaspoutení díky polskému psovi ve třídě mladých - Irskému rozhodčímu panu Gerardovi Cox se předvedl Dover from Pine Fields.

Dover si z výstavy odvezl všechna možná hodnocení - získal tituly CAJC, BOJ a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 31. 05. 2014

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 25. 5. 2014

Buddy

Další ročník Nordbohemia Canis - Mezinárodní výstavy všech psů - proběhl v Litoměřicích o víkendu 24. - 25. 5. 2014. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu standardně v neděli 25. 5. 2014.

Pět cotonků - tři pejsky a dvě fenečky - posoudil český rozhodčí pan Petr Řehánek. Vítězem se ziskem titulu BOB stal český pes ve třídě šampionů Buddy the Family Treasure.

Pejsek Buddy the Family Treasure na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Český Grand Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 05. 2014

MaďarskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KAPUVAR, 25. 5. 2014

Brilliant

O víkendu 24. - 25. 5. 2014 se v maďarském Kapuvaru konala Národní výstava psů všech plemen - Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 25. 5. 2014.

Jediným zástupcem cotonků byla česká fenečka ve třídě mladých - Brilliant Diamond Ráj Karpat.

Brilliant Diamond získala od maďarské rozhodčí, paní Ibolya Kiss, všechna možná ocenění. Z výstavy si odvezla tituly V1, CAJC a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 05. 2014

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ HLUČÍN, 10. 5. 2014

Dundee

19. slezská výstava psů - krajská výstava v Hlučíně - proběhla v sobotu 10. 5. 2014.

Plemeno Coton de Tuléar mělo na této výstavě zastoupení a to díky 14ti letému veteránovi Dundee Tichý Don. Český rozhodčí, pan Ing. Robert Kanas, mu přidělil všechna možná ocenění - V1 a Vítěz třídy veteránů.

Dundee zaznamenal krásný úspěch v závěrečných soutěžích, když byl vyhlášen 3. nejkrásnějším veteránem výstavy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 05. 2014

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 4. 5. 2014

Brilliant

Jarní Mezinárodní výstava psů všech plemen se v Praze letos konala ve dnech 3. - 4. 5. 2014. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu tradičně v neděli, tj. 4. 5. 2014.

Devět cotonků - šest psů a tři fenky - posoudil slovenský rozhodčí pan Vladimír Javorčík. Titul BOB a Vítěz Prahy udělil mladé fence Brilliant Diamond Ráj Karpat.

Cotonci měli velké zastoupení i v závěrečných soutěžích. V soutěži párů plemeno reprezentovali Jaborano Přátelé Jetynky a Namena Norosoa Přátelé Jetynky, v soutěži o nejlepšího veterána Brad Klenot Toliary a v soutěži o Junior BIG a BIG Brilliant Diamond Ráj Karpat. Brilliant Diamond zaznamenala nádherný úspěch, když byla nejdříve vyhlášena 3. nejkrásnějším juniorem 9. FCI skupiny (3. BIG junior) a pak i 5. nejkrásnějším psem 9. FCI skupiny (5. BIG). Gratulujeme. Všem zástupcům plemene děkujeme za reprezentaci.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 05. 2014

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Cotopa Přátelé Jetynky: 26. 4. 1998 - 2. 5. 2014

Velmi smutné zprávy k nám dorazily z chovatelské stanice Přátelé Jetynky. Ve věku krásných šestnácti let zde svět cotonků opustila fenečka Cotopa Přátelé Jetynky.

Cotopa byla potomkem zakladatelů chovu v České Republice - tatínkem byl Queens of Woodland Cottage a maminkou Pulcherie of Woodland Cottage. Za svůj život se stala 2 x maminkou dohromady čtyř štěňátek - 3 pejsků a 1 fenečky. Jinak žila život mazlíčka v chovatelské stanici Přátelé Jetynky.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům a všem čtyřnohým i dvounohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 04.05.2014

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA AKVATERRA VÝSTAVĚ V KOŠICÍCH, 27. 4. 2014

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka

Již tradičně proběhla v Košicích jarní Akvaterra výstava se zpestřením v podobě vystoupení páru fenečky Coton de Tuléar Elinky (Chita-Van-El Best of Cotton) a paničky Zenobie Chromé.

Elinka s paničkou divákům předvedly oblíbené taneční vystoupení, poté následovaly ukázky poslušnosti a na závěr nemohlo chybět tradiční hlazení a muckání s přítomnými dětmi.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.05.2014

24. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 14. 6. 2014

Zveme Vás na 24. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se uskuteční v sobotu 14. 6. 2014 v Praze v Restaurantu Maximum.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, výstava bude zahájena v 09:15 a to tanečním vystoupením Terezy Zůnové s Daisy Chundelaté Potěšení. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny zde.

Propozice a přihláška: na stránkách Klubu Coton de Tuléar

Rozhodčí: paní Zuzana Větvinská Vršecká, Česká Republika

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 14. 5. 2014, II. termín - 28. 5. 2014

Pořatelem výstavy je Klub COTON DE TULEAR, o. s.

Více čtěte zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 01.05.2014

AGILITY ZÁVODY V KAZNĚJOVĚ, 26. 4. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Letošním prvním agiliťákem se stal Cukřík Chundelaté Kouzlo paničky Rity Zdráhalové.

V sobotu 26. 4. 2014 se Cukřík zúčastnil 2. ročníku Kaznějovského neoficiálního závodu v agilitách. Tvořil tým s malou devítiletou Ritou Firýtovou, nejmladší účastnicí.

V obou závodech jumpingu i v agilitách si vyběhali krásné 2. místo ze čtyř závodních týmů v kategorii "S do 15 let". Cukřík si jako správný cotonek zaběhal s chutí a radostí.

Cukříkovi, paničce i malé sportovkyni gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii z vyhlášení výsledků si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.04.2014

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 27. 4. 2014

Namena

Ve dnech 26. - 27. 4. 2014 probíhala mezinárodní výstava psů i v Českých Budějovicích. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu tradičně v neděli 27. 4. 2014.

Tři fenečky posoudil český rozhodčí, pan Robert Kubeš. Vítězství v plemeni, neboli titul BOB, přidělil mladé fence Namena Norosoa Přátelé Jetynky.

Namena Norosoa Přátelé Jetynky plemeno zastupovala i v závěrečných soutěžích o BIG junior a BIG, kde se dostala do užších výběrů. Gratulujeme.

Na této výstavě fenečka Calypso Sleepy Hollow Ranch splnila podmínky pro přiznání titulu Český Šampion a fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium podmínky pro titul C. I. B. (Interšampion). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 04. 2014

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OPOLE, 27. 4. 2014

Captain

O víkendu 26. - 27. 4. 2014 probíhala v polské Opole Mezinárodní výstava psů všechh plemen, na které se cotonci předvedli v neděli 27. 4. 2014.

Čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar - tři české psy a jednu polskou fenu - posoudil portugalský rozhodčí, pan Petro Sanchez Delerue. Titul BOB neboli vítěz plemene od něho získal český pes ve třídě šampionů Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě pejsek Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch ziskem 4. čekatelství CACIB splnil podmínky pro přiznání titulu C. I. B. (Interšampion). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 04. 2014

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA DEN ZEMĚ V KOŠICÍCH, 24. 4. 2014

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka

Ve čtvrtek 24. 4. 2014 při příležitosti Dne Země zavítala Zenobia Chromá s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton) a kamarádkami Jankou a Dášou s pudlíky na základě pozvání do soukromé střední odborné školy na besedu o psech.

Mezi studenty - středoškoláky - Zenka s Elinkou vystupovaly poprvé. Na úvod představily plemena psů, se kterými přišli vystupovat - Coton de Tuléar a pudl. Vysvětlily studentům, co je to canisterapie, co je jejím cílem a ukázaly, jak to v praxi probíhá. Při názorné ukázce polohování šla Elinka zkontrolovat, zda je její pacientka, ležící na zemi, v pořádku.

Součástí programu bylo i taneční vystoupení, ač hladká podlaha tělocvičny nebyla ideálním povrchem. Po ukázce poslušnosti byly pejsci vypuštěni, aby volně pobíhali mezi studenty v tělocvičně. Studenti se i po skončení programu pustili do diskuze a využili možnosti focení s přítomnými psy.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z vystoupení si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.04.2014

V ČASOPISE "SVĚT PSŮ" VYŠEL ČLÁNEK O COTONCÍCH

Časopis Svět Psů 2014/05

Upozorňujeme všechny milovníky cotonků, že v květnovém čísle časopisu Svět Psů vyšel desetistránkový článek o bišonovitých plemenech. Dvě stránky jsou věnovány i cotonkům.

Na stránce 16 - 17 najdete základní informace o plemeni a dva příspěvky majitelů o životě s cotonkem - dozvíte se tak, jak na cotonky nahlíží Tereza Zůnová (majitelka fenečky Daisy Chundelaté Potěšení) a Martina Marková (majitelka pejska Atrey z Kozlovické Zahrady). Jako ilustrační obrázky časopis použil obrázky pejska Jouy-Van-Roy Best of Cotton, které jejich fotograf pořídil během Mezinárodní výstavy psů v Praze 5. 5. 2013.

Květnové číslo číslo časopisu Svět Psů vyšlo 25. 4. 2014 a jeho cena je 49 Kč.

© Cotonland | Oznámení | 25.04.2014

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ INOWROCLAW, 13. 4. 2014

Bellezza

V neděli 13. 4. 2014 probíhala za účasti plemene Coton de Tuléar i národní výstava psů všech plemen v polském Inowroclavu.

Sedm cotonů - 3 psy a 4 feny - posoudil polský rozhodčí, pan Piotr Król. Titul BOB udělil polské mladé fence Bellezza Bianco the Sweetest Coton.

Na této výstavě fenečka Bellezza Bianco the Sweetest Coton splnila podmínky pro přiznání titulu polský junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 04. 2014

SlovenskoKLUBOVÁ A SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS SVÄTÝ JUR, 12. - 13. 4. 2014

Giulietta

Hned dvě výstavy Bichon Klubu Slovensko, který zastřešuje i plemeno Coton de Tuléar, proběhly o víkendu 12. - 13. 4. 2014 ve Svätém Juru.

V sobotu 12. 4. 2014 se konala klubová výstava se zadáváním titulu CAC a klubový vítěz. Před rakouskou rozhodčí, paní Carole Gardhofer, nastoupili tři fenečky z plemene Coton de Tuléar. Vítězkou se stala česká fena ve třídě šampionů Giulietta des Jardins de Gossypium.

V neděli 13. 4. 2014 pak proběhla speciální výstava se zadáváním klubového čekatelství CC. Slovenská rozhodčí, paní Edita Králová, vybírala ze dvou feneček a opět vítězkou určila Giuliettu.

Nádherné úspěchy zaznamenalo plemeno v nedělních závěrečných soutěžích. V konkurenci boloňského psíka, bišona, havanského psíka, lvíčka a barevného boloňského psíka byla nejdříve slovenská fenka Ennie Coton Angels from Dolce vyhlášena nejlepší mladou fenou výstavy (BIS Junior Female) a poté česká fenka Giulietta des Jardins de Gossypium vyhrála celou výstavu, tj. stala se BIS.

V rámci sobotního slavnostního večera byli vyhlášeni TOP Pes, TOP fena a nejlepší chovatelská stanice Bichon Klubu Slovensko. Cotonci se mezi ostatními plemeny neztratili - mezi boloňskými psíky, bišonky, havaňáky, lvíčky i barevnými boloňáky Giulietta des Jardins de Gossypium skončila na krásném 3. místě a byla tak vyhlášena TOP fenou roku 2013.

Na těchto výstavách splnila slovenská fenka Ennie Coton Angels from Dolce podmínky pro přiznání titulu Slovenský Šampion Krásy Mladých a Slovenský Klubový Šampion Krásy Mladých. Česká fenka Giulietta des Jardins de Gossypium dokončila tituly Slovenský Grandšampion Krásy a Slovenský Klubový Šampion Krásy. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 04. 2014

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 13. 4. 2014

Delphina

Tradiční ostravská národní výstava psů všech plemen proběhla ve dnech 12. - 13. 4. 2014. Plemeno Coton de Tuléar se zde představilo v neděli 13. 4. 2014.

Dvě fenečky - dorostenka Delinda Tatarské Kaskády a mladá fenka Delphina from Castle of White Sweethearts se představily polskému rozhodčímu, panu Rafalu Firstovi.

Výstavu ziskem titulů BOJ a BOB vyhrála česká mladá fenka Delphina from Castle of White Sweethearts, která zároveň splnila podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 04. 2014

NěmeckoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ CHEMNITZ, 12. 4. 2014

Captain

Netradičně v sobotu 12. 4. 2014 se cotonci předvedli v rámci Mezinárodní výstavy psů všech plemen v německém Chemnitzu.

Německá rozhodčí, paní Gabriele Runde, posoudila osm cotonků - pět psů a tři fenečky. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od ní získal český pejsek ve třídě šampionů Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

V závěrečných soutěžích úspěch slavila i polská fenečka ve třídě veteránů Absolutly Fabulous des Fleurs d'Aloes, která se v závěrečných soutěžích dostala do výběru 6 nejlepších veteránů. Gratulujeme.

Na této výstavě německý pejsek Gustl vom Zuckerplätzerl, jehož tatínkem je český pes Bastien Winter Garden, splnil podmínky pro přiznání titulu Německý junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 04. 2014

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ V DOMINU V KOŠICÍCH, 28. 3. 2014

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka

Dňa 28.3. sa na doskách divadelnej sály v centre voľného času Domino v Košiciach konali hneď dve hodinové besedy.

Besedy so psíkmi boli určené pre deti z prvých stupňov dvoch rôznych základných škôl. Súčasťou besedy bolo vystúpenie trikov, tanca so psom, ukážky poslušnosti, malá ukážka agility, nechýbala prednáška o psíkoch. "Psie herecké obsadenie" bolo naozaj rôznorodé, velikánsky bandog, border kólie, drobný papillon a nechýbali aj šikovní útulkáči.

Na oboch besedách vystúpila so svojím vílím tanečným vystúpením aj Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) s paničkou Zenobií Chromou. Deti z oboch škôl sa tešilli nielen z vystúpenia ale aj z možnosti sa na záver so psíkmi odfotiť.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z vystoupení si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.04.2014

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 29. - 30. 3. 2014

Darwin

Poslední březnový víkend - 29. - 30. 3. 2014 - ve slovenské Nitře proběhla dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen.

V sobotu se ukrajinské rozhodčí, paní Olze Goncharuk, představilo 6 zástupců plemene Coton de Tuléar, 2 psi a 4 feny. To nedělní slovenská rozhodčí, paní Linda Voláriková, posoudila cotonky čtyři - 1 pejska a 3 fenečky.

Obě dvě rozhodčí se shodli na stejném vítězovi - obě výstavy ziskem 2 x BOB vyhrál francouzský pes ve třídě šampionů Darwin de Tamaris Bay.

Na této výstavě česká fenečka Delphina from Castle of White Sweethearts splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská Junioršampionka a francouzský pes Darwin de Tamaris Bay pro přiznání titulu Slovenský šampion krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 31. 03. 2014

PODPOŘME SPOLEČNĚ DOBROU VĚC - MNOŽÍRNÁM STOP

Množírnám STOP

Česká Republika bohužel patří k jedné ze zemí, kde se velmi daří tzv. množírnám psů. Pejskové v množírnách žijí ve velmi špatných hygienických podmínkách, často bez přístupu k čerstvé vodě a dostatečnému krmivu, zavření v malých králíkárnách. Nejsou očkováni, trápí je nemoci a paraziti. Jediným jejich posláním je za co nejmenších nákladů rodit, rodit, rodit - obvykle bezpapírová štěňata, která jsou pak prodávána nejenom v tuzemsku, ale v otřesných podmínkách jsou vyváženi i do západní Evropy. Velmi často taková štěňátka umírají, případně si zdravotní a psychické následky nesou po celý život.

Jedna z našich členek - paní Bohumila Hajšmanová (CHS Joy from Pilsen - se rozhodla nebýt k tomuto lhostejná. V rámci organizace SOS for Pets spustila iniciativu "STOP MNOŽÍRNÁM", která pomáhá pejskům zachráněným z množíren, pejskům týraným nebo jinak zanedbaným. V současné době řeší 50 pejsků, kteří jsou umístěni v dočasných péčích a postupně půjdou do nových domovů.

Pomoci můžete i vy. V první řadě tím, že si nekoupíte štěňátko bez PP a nevědomky tak nepodpoříte množitele v jejich činnosti. Hlavním znakem množíren je, že vám štěňátko vnutí dříve než v 7. týdnu jeho života, na převzetí štěněte vás nepozvou k sobě domů, neukážou vám jeho matku a sourozence, kde štěňátko vyrůstalo, hrálo si apod. Asi největší pomocí je pak adopce takového pejska a poskytnutí mu nového domova. Pokud však na adopci nemáte prostředky a možnosti, můžete se zapojit i v rámci aukce vypsané právě na pomoc pejskům zachráněným z množíren (aukci najdete na těchto facebookovských stránkách), nebo přímým příspěvkem na číslo transparentního účtu společnosti SOS For Pets u FIO banky - 2300263952/2010 pro ČR a 2300263952/8330 pro SR (pohyb na tomto účtu můžete sledovat na této adrese. Do poznámky uvádějte heslo "mnozirna".

Máme velkou radost, že cotonkáři v této oblasti nejsou lhostejní a mnoho z nich už projekt STOP množírnám podpořilo.

© Cotonland | Oznámení | 29.03.2014

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

A Sweet Lady du Domaine de la Rouviere: 6. 3. 2005 - 26. 3. 2014

Velmi smutné zprávy k nám dorazily z chovatelské stanice Ráj Karpat. Ve věku devíti let zde svět cotonků opustila fenečka A Sweet Lady du Domaine de la Rouviere.

Ladynka, jak jí doma říkali, do české chovatelské stanice Ráj Karpat přicestovala v roce 2008. Zde se jí v 5 vrzích narodilo celkem 9 štěňátek. Mezi potomky najdete mnoho šampionů, Evropského vítěze i výborná umístění v závěrečných soutěžích. Mimo výstavní kruhy ji ostatní měli příležitost poznat například na 1. CotonLandím pikniku, který se konal v roce 2010.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům a všem čtyřnohým i dvounohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 27.03.2014

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ PRO ANGLICKOU ŠKOLKU V KOŠICÍCH, 11. 3. 2014

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka

Letošní sezonu slovenský taneční pár Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka a panička Zenóbia Chromá zahájil vystoupení pro malé děti v anglické školce v centru Košic.

Děti ve věku 2 - 5 let i se svými rodiči toto zpestření dne nadšeně přivítali a na závěr je odměnili nejenom potleskem, ale i hromadou psích pamlsků, které už tradičně putovaly do psího útulku k Košicích.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene a přejeme hodně podobných akcí v celém tomto roce.

Fotogalerii z vystoupení si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.03.2014

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ŽELIV, 15. 3. 2014

Captain

V pořadí 23. klubová výstava plemene Coton de Tuléar proběhla v sobotu 15. 3. 2014 v obci Želiv. Českému rozhodčímu, panu Iuza Beradze, se představilo třicet cotonků - 17 pejsků a 13 feneček.

Celkovým vítězem výstavy se přidělením titulu BOB stal český cotonek ve třídě vítězů - Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

V rámci klubové výstavy byla předána i speciální klubová ocenění. Novými klubovými šampiony vyli vyhlášeni pejsek Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch a fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium. Poprvé bylo předáno i speciální klubové ocenění za propagaci plemene Coton de Tuléar - historicky první držitelkou tohoto ocenění je Beruška Bohemia von Niemes, která se celý život profesionálně věnovala agility. Všem gratulujeme.

Na této výstavě fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium splnila podmínky pro přiznání titulu Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 03. 2014

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRAZ, 9. 3. 2014

Aimable

O víkendu 8. - 9. 3. 2014 proběhla v rakouském Grazu Mezinárodní výstava psů všech plemen, cotonci se zde prezentovali v neděli 9. 3. 2014.

Rakouský rozhodčí, pan Gerhard Pöllinger, posoudil pět zástupců plemene Coton de Tuléar - čtyři psy a jednu fenku. Vítězem se díky zisku titulu BOB stal pes ve třídě otevřené Soleilcoton Muffin.

Na této výstavě slovinský cotonek Keanu vom Donauvillino splnil podmínky pro přiznání titulu Rakouský Junioršampion a slovenský cotonek Aimable Croissant de Cuteberry pro titul Rakouský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 03. 2014

VÝCHODOČESKÁ TELEVIZE: COTON ANGELS FROM DOLCE V POŘADU MAZLÍČCI, 8. 3. 2014

Chovatelská stanice Coton Angels from Dolce

V sobotu 8. 3. 2014 vystoupila chovatelská stanice Coton Angels from Dolce v 64. epizodě pořadu Východočeské televize s Honzou Musilem - Mazlíčci.

Ve zhruba 4 minutovém rozhovoru s chovatelkou Klárou Vlčkovou o plemeni Coton de Tuléar vystoupili i cotonci Carmen Coton Angels from Dolce, Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch a štěňátko Gideon Coton Angels from Dolce.

S Honzou Musilem si Klára povídala o původu cotonků, jejich cestě z Madagaskaru přes Francii až k plemeni uznanému FCI. Probrali i všestrannost a přizpůsobivost plemene.

Rozhovor byl v rámci pořadu odvysílán hned na začátku - mezi 00:40 a 6:00. Celý pořad si můžete prohlédnout v archivu Východočeské televize - konkrétně zde. Část pořadu s chovatelkou Klárou Vlčkovou najdete zde.

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 12.03.2014

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ZELENÁ GÓRA POLSKO, 1. 3. 2014

Giulietta

Na první březnový víkend 1. - 2. 3. 2014 se v polské Zelené Góře konala mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci se zde představili v sobotu 1. 3. 2014.

Tři fenky plemene Coton de Tuléar posoudil polský rozhodčí, pan Macie Kober. Vítězkou se ziskem titulu BOB stala česká fenka ve třídě šampionů Giulietta des Jardins de Gossypium.

Na této výstavě polská fenečk Deluxe the Sweetest Coton splnila podmínky pro přiznání titulu Polský Junioršampion a česká fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium podmínky pro přiznání titulu Polský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 03. 2014

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 22. - 23. 2. 2014

Jespersen's

O víkendu 22. - 23. 2. 2014 se v Brně uskutečnila dvoudenní DUO CACIB mezinárodní výstava psů. Plemeno Coton de Tuléar se tu tedy prezentovalo po oba dni.

V sobotu 22. 2. 2014 se rumunskému rozhodčímu, panu Robertovi Schill, představilo devět cotonků - čtyři psi a pět fen. Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stal dánský pes ve třídě šampionů Jespersen's Louis Vuitton.

S drobnými obměnami z 9 cotonků - 3 psů a 6 feneček - vybíral nedělního vítěze belgický rozhodčí, pan Vanaken Jean Francois. I u něho se nejlepším stal dánský cotonek Jespersen's Louis Vuitton, který ziskem titulu BOB výstavu vyhrál.

Dánský cotonek Jespersen's Louis Vuitton zaznamenal krásný úspěch i v sobotních odpoledních soutěžích, když byl vyhlášen 4. nejkrásnějším psem 9. FCI skupiny (4. BIG 9. FCI). Gratulujeme.

Na této výstavě český cotonek Jouy-Van-Roy Best of Cotton a dánský cotonek Jespersen's Louis Vuitton splnili podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 02. 2014

Polsko2 x NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BYDGOSZCZ, 8. 2. 2014

Harmonie

Dvojnásobná valentýnská národní výstava psů se v polském Bydgoszczi konala ze soboty 8. 2. 2014 na neděli 9. 2. 2014. V obou případech se představilo i plemeno Coton de Tuléar.

Behem denní národní výstavy polská rozhodčí, paní Mariola Zuchlinska, posoudila 6 cotonků - 1 pejska a 5 feneček. Titul BOB přiřadila mladé polské fence Au Clair de la Lune Elysee.

Při noční národní výstavě se taktéž polské rozhodčí, paní Magdaleně Swieton, předvedli 4 cotonci - 1 pes a 3 fenečky. Z vítězství a zisku titulu BOB se radovala polská fenka v mezitřídě Harmonie Pour Batiskaj de la Vanille Bourbon.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 02. 2014

PSÍ SPORTY 2011/06: JAK SE SPORTUJE S: COTON DE TULÉAR - BAVLNĚNÝ ŠLECHTIC Z MADAGASKARU

Ilustrační obrázek

Článek paní Terezy Zůnové, který o plemeni Coton de Tuléar vyšel ve 6. čísle časopisu Psí Sporty v roce 2011.

Většina z těch, kdo cotonka poprvé uvidí, si ho automaticky zařadí do kategorie sice roztomilého, ale hlavně "gaučového" psíka: Stačí ale strávit v jeho přítomnosti pár dalších chvil a brzy zjistíte, že před sebou máte mnohem víc, než jen klubíčko bílé nadýchané srsti. V bavlníčcích, jak majitelé tohoto plemene své pejsky s oblibou nazývají, se skrýva skvělý společních plný energie a dobré nálady a klidně i malý sportovec. Nejlepším pokladem, který v cotonkově povaze ale můžete najít, je úžasná přizpůsobivost, která se jenn tak u nějakého plemene nevidí. Pokud nemáte čas s nimi třeba během pracovního týdne chodit na dlouhé procházky, budou klidně odpočívat doma, aniž by vám něco zničili. Budete-li mít ale čas a náladu, s ochotou se s vámi pustí do tréninku agility, tance se psem nebo s vámi třeba vyrazí na celodenní horskou túru, kde budou radostně ťapat po vašem boku a užívat si přírody.

Exteriér

Pojďme si na začátek ve stručnosti ujasnit, jak vlastně vypadá pejsek, kterému je věnován tento článek. Ve standardu č. 283 je coton popisován jako "malý společenský pes s dlouhou bílou srstí vatové struktury, kulatých tmavých očí a inteligentního výrazu"... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 08.02.2014

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GLOGOW, 26. 1. 2014

Cotton

O víkendu 25. - 26. 1. 2014 proběhla v polském Glogow Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 26. 1. 2014.

Celkem devět cotonků - dva psy a sedm fen - posoudil irský rozhodčí, pan Endrew Beare.

Vítězem výstavy se díky zisku ocenění BOB stal německý pes v mezitřídě Cotton Candy Keep Cool Higgins.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 02. 2014

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ PŘÁNÍ A PF 2014

Ke konci roku 2013 jsme se rozhodli opět odměnit tvůrce toho "nej" vánočního přáníčka a PF 2014. Tentorkát hlasovalo 19 porotců, kteří neznali žádného z tvůrců 35 soutěžních přáníček (z celkového počtu 36 přání). Všichni svůj úkol ohodnotili jako velmi obtížný, neboť každé přáníčko bylo moc hezké a každé svým způsobem jiné, a bylo proto složité určit to skutečně "nej".

V těžkém souboji se vítězem stalo vánoční přáníčko od chovatelské stanice East Teddy Bears. Gratulujeme. V brzké době se jejich miláčci mohou těšit na cenu pro vítěze - plyšáka Monster Friend.

Celkové výsledky soutěže si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Soutěž o nejkrásnější vánoční přání a PF 2014 | 28.01.2014

COTONEK ŠIKULA ROKU 2013

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza

Rok 2013 byl prvním, kdy probíhala nová soutěž - Cotonek Šikula roku. To, že tato soutěž má smysl, dokazuje počet zúčastněných cotonků - účastmi na akcích cotonků šikulů - dogdancingu, tanci se psem, agility, fryball, obedience, poslušnosti, canisterapii, veřejných prezentací apod. - se pochlubilo 12 chlupáčků (7 feneček a 5 pejsků). Byli mezi nimi canisterapeuti, fryballáci, agiliťáci, tanečníci i extrémě poslušní cotoni. Všichni výborně reprezentovali plemeno jako všestraného společníka, za což jim patří velký dík.

Cotonkem šikulou roku 2013 se stala česká agiliťačka Tereza (Beliz Lovčice-Morava), která se svou paničkou Martinou Procházkovou absolvovala 14 oficiálních a 2 neoficiální závody. Celkovým součten 184 bodů vyhrála nejenom celou soutěž, ale i podkategorii Cotonek šikula agiliťák roku 2013.

Vítězství v kategori Cotonek šikula tanečník roku 2013 si společně s paničkou Zenobií Chromou vytancovala slovenská fenečka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) - plemeno reprezentovala na 22 akcích pro děti, důchodce i ostatní veřejnost.

A konečně nejlepším pejskem - Cotonkem šikulou roku 2013 BOS - se stal agiliťák a fryballák Cukřík Chundelaté Kouzlo. Ten plemeno reprezentoval nejenom na agility závodech, ale i při vzdělávacích akcích na dětských táborech.

Všem zúčastněným gratulujeme k jejich výsledkům. Vítězové se mohou těšit na slíbené poháry a diplomy. Šikulům připomínáme, že i letos probíhá soutěž o cotonka šikulu roku 2014, jejíž pravidla najdete zde.

© Cotonland | Cotonek šikula roku | 27.01.2014

15. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR BRNO, 24. 10. 2014

Zveme Vás na 15. speciální výstavu plemene Coton de Tuléar, která se bude konat při Evropské výstavě psů v pátek 24. 10. 2014 v Hotelu Gregor v Brně.

Pro tento výstavní víkend ČMKU vyhlásila speciální nabídku pro zisk šampionátů - k CAC/CAJC z Evropské výstavy pro přiznání šampionátu bude stačit 1 x CAC například z této speciální výstavy.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, výstava bude zahájena v 09:15 po ukázce DogDancingu. Při této výstavě nebudou probíhat bonitace.

Propozice a přihláška: na stránkách Klubu Coton de Tuléar

Rozhodčí: pan Svein Bjornes, Dánsko

Uzávěrky přihlášek: I. termín - 31. 5. 2014, II. termín - 31. 7. 2014, III. termín - 24. 9. 2014, IV. termín - 3. 10. 2014

Pořatelem výstavy je Klub COTON DE TULEAR, o. s.

Více informací k výstavě najdete na těchto klubových www.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 22.01.2014

SlovenskoMEZINÁRODÍ VÝSTAVA PSŮ TRENČÍN, 18. 1. 2014

Giulietta

První slovenskou výstavou v tomto roce byla tradičně Wintershow - Mezinárodní výstava psů v Trenčíně, která proběhla ve dnech 18. - 19. 1. 2014. Plemeno Coton de Tuléar se zde prezentovalo v sobotu 18. 1. 2014.

Český rozhodčí, pan Otakar Vondrouš, posoudil tři cotonky - fenečky. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od něho získala fena ve třídě šampionů Giulietta des Jardins de Gossypium.

Na této výstavě česká fenečka Giulietta des Jardins de Gossypium splnila podmínky pro zisk titulu Slovenský Šampion Krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 01. 2014

NěmeckoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NORIMBERK, 11. 1. 2014

Gustl

O víkendu 11. - 12. 1. 2014 proběhla v německém Norimberku Mezinárodní výstava psů všech plemen. Coton de Tuléar se zde prezentovalo v sobotu 11. 1. 2014.

Německý rozhodčí pan Joachim Bartusch posoudil sedm cotonků, z toho čtyři psy a tři feny. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni zadal německému psovi v mezitřídě Cotton Candy Keep Cool Higgins.

Na této výstavě německý cotonek Gustl vom Zuckerplätzerl, jehož tatínkem je český pes Bastien Winter Garden, ziskem ocenění CAJC splnil podmínky pro přiznání titulu Německý CTV Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 01. 2014

23. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ŽELIV, 15. 3. 2014

Zveme Vás na 23. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se uskuteční v sobotu 15. 3. 2014 v Želivu v kulturním domě SIBLÍK.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, výstava bude zahájena v 09:15 . Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny zde.

Propozice a přihláška: na stránkách Klubu Coton de Tuléar

Rozhodčí: pan Iuza Beradze, Česká Republika

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 14. 2. 2014, II. termín - 28. 2. 2014

Pořatelem výstavy je Klub COTON DE TULEAR, o. s.

Více informací k výstavě najdete na těchto klubových www.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 12.01.2014

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 5. 1. 2014

Delphina

Tak jako každý rok i letos výstavní sezonu zahájila Hanácká Národní výstava psů, která se konala o víkendu 4. - 5. 1. 2014 v Brně. Plemeno Coton de Tuléar se na ní předvedlo v neděli 6. 1. 2014.

Šest cotonků - dva psy a čtyři fenky - posoudila slovenská rozhodčí paní Linda Voláriková. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od ní získala fenka ve třídě mladých Delphina from Castle of White Sweethearts.

Na této výstavě hned tři cotonci - Avantgarde Image from Christofland, Fabienne from Cotton Home a Giulietta des Jardins de Gossypium splnili podmínky pro přidělení titulu Český Šampion. Giulietta se navíc stala i Šampionkou ČMKU. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 01. 2014

STARTUJE NOVÝ ROK 2014

CotonLand

Dnes odstartoval nový rok 2014 a proto je zde již tradiční novoroční příspěvek.

V roce 2014 opět proběhne soutěž o nejkrásnějšího cotona a také o cotonka šikulu roku. Máme ohromnou radost, že tyto soutěže plní naše očekávání a snad i vám dělají radost a jsou pro vás výzvou. Moc se těšíme na jejich letošní vývoj. Ještě na sklonku roku 2013 jsme aktualizovali fotogalerie a doufáme, že i nadále se budou zaplňovat obrázky vašich miláčků. Vzhledem k tomu, že na diskuzním fóru byl poslední příspěvek přidán v srpnu a zůstal prakticky bez odezvy, rozhodli jsme se pro nezájem forum zrušit. Ostatně už v říjnu jsme ho nahradili touto Facebookovskou skupinou, do které jste všichni srdečně zváni a kde to zatím docela pěkně žije. Abyste ale nepřišli o případné informace, forum (pokud se nám to podařilo nastavit) bude i nadále dostupné "pro čtení".

A nyní to zřemě nejdůležitější. Když nedojde k nějakým neočekávaným změnám, rok 2014 pro nás - jako tvůrce CotonLandu - bude s největší pravděpodobností tím posledním. Důvodů k tomuto rozhodnutí je hodně a kdybychom je měli všechny popsat, bylo by to na deset stránek. Nejedná se o ukvapené rozhodnutí - učinili jsme ho už na přelomu října a listopadu - čímž bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám s ním pomohli. Původně měl CotonLand skončit k 31. 12. 2013, ale to nám nepřišlo úplně fér - i v zaměstnání existuje něco jako "3 měsíční výpovědní lhůta" a protože zde běží spousta "celoročních soutěží", dalším možným dnem byl právě 31. prosinec 2014. Pokud by někdo měl zájem tento projekt převzít, může nás ohledně podmínek kontaktovat na info@cotonland.cz. Předem upozorňujeme, že CotonLand neběží na redakčním systému a k jeho správě je třeba pokročilejší znalosti programování html a php. Zároveň nevyužíváme webové databáze a je tedy potřeba vlastnit a umět pracovat s Microsoft Access 2010. On nového admina také budeme vyžadovat záruky tak, aby nedošlo k poklesu kvality poskytování informací.

Přejeme vám všem, aby nový rok 2014 byl pro vás ten nej, netrápily vás žádné nemoci a byli jste obklopeni jenom fajn lidičkami a pejsky, se kterými vám bude dobře. Rádi se s vámi potkáme ať na cotonkovských akcích, nebo i při náhodných setkáních.

© Cotonland | Oznámení 01.01.2014


© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz