COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2016

PŘEJEME VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2017!!!

Všem přátelům cotonků i jim samotným přejeme krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2017, plný zdraví a krásných zážitků s Vašimi chlupáčky.

A protože CotonLand jsou všichni, co mají rádi cotonky, je tu tradiční přehlídka přáníček od jednotlivých páníčků! Přáníčka můžete posílat na info@cotonland.cz nebo vkládat na CotonLandí FaceBookovskou stránku.


Od CHS z Poříčského Statku

Od CHS Coton Angels f.D.

Od Berrýska

Od CHS Klenot Toliary

Od Tobíka

Od Cukříka

Od Harryho

Od CHS Batiskaj

Od CHS Poklad Moravy

Od CHS Diabolic Clown

Od Briliant z Madagaskaru

Od Boona

Od Buddyho a Yvanhouy

Od Nocaimy

Od Babulky

Od Atíka

Od Danteho

Přání od East Teddy Bears

PF od East Teddy Bears

Od Bubinky

Od Archeho

Od Jonáška a Damiána

Od CHS Madagaskar's Miracle

Od CHS Joy from Pilsen

Od Leóna

Od CHS Biela Gorálka

Od Kelly a Luise

Od CHS Sleepy Hollow Ranch

Od CHS Diamond Monte Nai

Od CHS Cuteberry

Od CHS from Cotton Home

Od Montyho

Od Cassie White

Od Laury

Od Dovera a Goudyho

PFko od Boona

PFko od z Poříčského Statku

PFko od CHS Biela Goralka

PFko od Dikyho

Od Raráška

Od Dixie

Od Buddyho

PFko od Diamond Monte Nai

Od Cyrila

PFko od CHS Cuteberry

PFko od Nocaimy

PFko od Danteho

Od CHS Zenobia's Little Sun

© Cotonland | 23.12.2016 | Aktualizováno 01.01.2017

TANEC NA SOUSEDSKÉM ADVENTU V TŘEBORADICÍCH, 17. 12. 2016

Beauty Laetitia Bohemica
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 17. 12. 2016 se v pražských Třeboradicích u tamního kostela konal Sousedský Třeboradický advent. Odpolední program zahrnoval i tanec se psem v podání Beauty Laetitia Bohemica a Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou. Beauty i Daisy zaujaly všechny přítomné a hlavně děti - jí i paničku odměnili hlasitým potleskem i milými slovy.

Nebyli to jediní cotonci na této akci - děvčata tanečnice přišli podpořit dva cotonci - pejsci Ronnie (Zeus Klenot Toliary) a Atrey z Kozlovické Zahrady.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii i video z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.12.2016

AGILITY TROJZKOUŠKY HORKA NAD MORAVOU, 10. 12. 2016

Beatrise

Sportovní rok 2016 agiliťačka Beatrise ukončila s paničkou Monikou Němcovou na agility trojzkouškách v Horcích nad Moravou, kde se konaly Zkoužky hned třikrát.

Beatrise zde společně s dalšími sedmi týmy startovala v nejvyšší kategorii SA3. Na písečném podkladu se jí tentokrát nedařilo a 3 x se diskvalifikovala.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.12.2016

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY V BRNĚ, 11. 12. 2016

Diky od Rybářských Stavů

V neděli 11. 12. 2016 se v kryté kynologické hale Zetor - Brno uskutečnily zkoušky dogdancingu, na kterých nechyběl ani cotonek. Bílé barvy zde zastupoval Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Diky zde nastoupil do zkoušky Dwd2 (Dance With Dog 2). Bohužel po dlouhém čtyřhodinovém čekání už se nedokázal dostatečně namotivovat na výkon a s paničkou se tak diskvalifikovali.

Paničce i Dikymu děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.12.2016

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WELS, 10. - 11. 12. 2016

Carbonebianco
Carbonebianco

Poslední rakouskou výstavou roku 2016 byla dvoudenní mezinárodní výstava psů ve Welsu, která proběhla o víkendu 10. - 11. 12. 2016.

Šest zástupců plemene Coton de Tuléar - 3 psy a 3 feny - v soboutu posoudil italský rozhodčí Bruno Nodalli a v neděli portugalsý rozhodčí pan Luis Manuel Calado Catalan.

V sobotu výstavu ziskem titulu BOB vyhrál maďarský pes ve třídě mladých Carbonebianco Quentin a v neděli se z vítězství radoval maďarský pes v mezitřídě Carbonebianco Kiko.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 12. 2016

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Dundee Tichý Don: 27. 04. 2000 - 13. 12. 2016.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi z chovatelské stanice Sto Procent Cotton. Ve věku krásných 16,5 zde včera do psího nebe odešel jejich cotonek Dundee Tichý Don.

Dundee svůj celý život prožil jako rodinný miláček. Mohl se ale pyšnit i mnoha tituly - byl klubovým, českým i slovenským šampionem, Interšampionem, slovenským veteránšampionem. Ještě ve 14 letech se stal 3. nejkrásnějším veteránem krajské výstavy. Dundeeho krev v sobě nesou i další generace - stal se 5 x tatínkem celkem 19 štěňátek.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jeho čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 14.12.2016

SOUTĚŽ TRIKŮ MIKULÁŠ V BRATISLAVĚ, 3. 12. 2016

Chita-Van-El Best of Cotton

Pri príležitosti Mikuláša sa konala v sobotu cez víkend v Bratislave akcia pre psíkov s príznačným názvom: Mikuláš, kde popri celodennom programe, ako napríklad ochutnávka psej torty, prednáška o srsti... prebiehalo viacero súťaží. Dvoch z nich sa zúčastnili aj Zenobia Chromá s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton).

Prvá súťaž bola vo vytrvalosti resp. trpezlivosť s piškótkou na nose, kde bolo 10 súťažiacich rôznych plemien. Kokeršpaniel, labrador, cavalier, border kolie, jack russel terier, krížence atd. Zenka s Elinkou s veľkým náskokom získali nádherné 2. miesto. Všetci ich sledovali so zatajeným dychom (Elinka potom ešte s radosťou vyzbierala piškoty od anjela, ktorý pri súťaži asistoval).

Druhou súťažou, ktorej sa zúčastnili boli psie triky, kde predviedli rôzne prvky tanca so psom (opäť však bez piruet, skočiek, chôdze na zadných... ktoré už nesmieju), takže v konkurencii cca 15 psíkov, ktorí nemajú žiadne zdravotné obmedzenia neuspeli. Aj tak si ale vyslúžili potlesk od poroty aj divákov.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.12.2016

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 3. - 4. 12. 2016

Bakarat

Poslední výstavou, která mohla zasáhnout do bodování nejkrásnějšího cotona roku 2016, byla tradičně dvoudenní mezinárodní výstava psů v Nitře, která proběhla ve dnech 3. - 4. 12. 2016.

Výstavy se zúčastnili polští a maďarští cotonci. V sobotu na Winner Show 8 cotonů - tři psy a pět fen - posoudila česká rozhodčí paní Naďa Klírová. Nedělní maďarské rozhodčí paní Zsuzsanně Balogh se na Slovakia Cup představilo zástupců plemene Coton de Tuléar 6 - 2 psi a čtyři feny. Obě rozhodčí se shodly na stejném vítězi - 2 x BOB si odnesl polský pes ve třídě šampionů Bakarat Cobegarden.

Cotonům se na sobotní Nitře dařilo i v závěrečných soutěžích. Maďarský pes Carbonebianco Quentin byl vyhlášen Junior BIG 9. FCI skupiny a Bakarat Cobegarden se stal 3. BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Na této výstavě polská fenka Forsythia the Sweetest Coton splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenský Šampion krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 12. 2016

AGILITY SRANDAZÁVODY ROZTOKY U PRAHY, 04. 12. 2016

Bonny Krkonošský Květ (Nocaima)

Prvními závody nové agiliťačky Nocaimy (Bonny Krkonošský Květ) a její paničky Kateřiny Jelínkové byly neoficiální sranda závody na cvičisti Dingo v Roztocích u Prahy.

Běžely se dva běhy a pak ještě štafeta a Nocaima neudělala ani jednu chybu. A kategorii Small vyhrála.

Paničce i Nocaimě gratulujeme k úspěšnému startu a těšíme se na další agiliťácké úspěchy.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.12.2016

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NOWY DWÓR MAZOWIECKI, 3. 12. 2016

Claudette

O víkendu 3. - 4. 12. 2016 se v polském Nowem Dwóru Mazowiecki konala národní výstava psů všech plemen. Nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar, které se prezentovalo v sobotu 3. 12. 2016.

Čtyři cotonky - psa veterána a tři fenky - posoudila polská rozhodčí paní Margaret Zakrzewska. Titul BOB zadala polské feně v mezitřídě - výstavu vyhrála Claudette Cobegarden.

Cotonkům se dařilo i v závěrečných soutěžích - v soutěži o nejlepšího veterána dne se jedenáctiletý pes Fairytale Prince Znad Łydyni umístil na 3. místě. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 12. 2016

AGILITY ZÁVODY ROŽNOV A LITOVEL, 3. 12. 2016

Diky od Rybářských Stavů
Beatrise

Naše v současné době nejaktivnější dvojice agiliťáků - cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou a fenečka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou - v sobotu 3. 12. 2016 nezahálela. Vyrazili na závody do Litovle a do Rožnova.

Diky bílé barvy reprezentoval na III. Agility Cupu Nové Zámky v Litovli - Mladeči. V obou zkouškách SA2 se sice diskvalifikovali, ale v Jumpingu s paničkou předvedl čistý běh a v kategorii Small se umístil na 14. místě z 31 závodníků.

To Beatrise vyběhla na neoficiální halové závody Free Sport Jump 2 v Rožnově pod Radhoštěm. V kategorii S se dvakrát s paničkou umístila na 1. místě a jednou se diskvalifikovala.

Paničkám, Beatrise i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.12.2016

DISTRIBUCE A PLATBA ZA KALENDÁŘE COTON DE TULÉAR 2017

V úterý 29. 11. 2016 jsme od firmy FIBOX.cz obdrželi kalendáře Coton de Tuléar na rok 2017. Celkem bylo objednáno 145 kalendářů za 23 405 Kč, cena jednoho kalendáře tak vyšla na 161,41 Kč.

(Fakturu na kalendáře od firmy FIBOX.cz najdete zde.)

Hned v úterý 30. 11. 2016 byly všem, kteří si zvolili doručení poštou, kalendáře zaslány a v ČR jsou již ve stavu "doručeno" anebo ve stavu "adresát nezastižen, uloženo na poště". U zahraničních objednatelů by mělo být doručováno během příštího týdne.

Ve středu v noci všem, co si kalendáře objednali, odešel e-mail s informací o výši platby a čísle účtu. V případě, že jste tuto informaci neobdrželi, nás prosím neprodleně informujte na mailu info@cotonland.cz.

Bližší informace včetně termínů pro osobní odběr a obrázky použité v kalendáři najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 04.12.2016

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RACIBÓRZ, 27. 11. 2016

Ariza

V neděli 27. 11. 2016 proběhla v polské Racibórzi Národní výstava psů 1., 2., 3., 5. a 9. FCI skupiny, kam se řadí i plemeno Coton de Tuléar.

Tři fenečky - dvě ve třídě mladých a jednu v mezitřídě - posoudila polská rozhodčí paní Marzena Kaca-Bibrich.

Výstavu a tedy i titul BOB vyhrála fena ve třídě mladých Ariza Coton de la Silesie.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 11. 2016

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Smutné zprávy

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi z chovatelské stanice Klenot Toliary.

Vě věku 15 let v pátek do psího nebe odešla jejich fenečka Nefertiti Klenot Toliary. Nefinka byla čtyřnásobnou maminkou celkem devíti štěňátek - pěti psů a čtyř feneček. Zejména díky dcerce Sherry Klenot Toliary se dočkala i vnoučátek.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 22.11.2016

ELINKA NA CANISTERAPEUTICKÝCH ZKOUŠKÁCH V BRATISLAVĚ, 12. - 13. 11. 2016

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka

O víkendu 12. - 13. 11. 2016 se i přes špatné počasí (déšt se sněhem) slovenská fenečka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) se svou paničkou Zenobií Chromou zúčastnila testování canisterapeutických psů v Bratislavě.

Testovanie sa tentokrát konalo pod holým nebom, zúčastnili sa rôzne plemená - staffordský bullteriér, retriever, čierny labrador, dvaja stredne veľný kríženci no a za plemeno Coton de Tuléar - Elinka. Kvôli zlému počasiu mala Elinka oblieklý kabátik, ktorý neznáša ale napriek tomu sa prekonala a napriek zlému počasiu predviedla čo je v nej dokonale.

Čo všetko sa na testovaní canisterapeutických psov sleduje? Predovšetkým povaha psa, kontakt a spolupráca psovoda so psom, reakcia na úplne cudzích ľudí, reakcia na pohladenie, reakcia na rôzne úrovne hluku (od tichého pískania až po zvuk sirény), reakcia na osobu s barlami, krívajúcu osobu, osobu na vozíčku, reakcia na ostatných psov, neagresívne správanie i voči cudzím psom... Ďaľšou a neoddeliteľnou časťou testovania je aj úroveň základnej poslušnosti, ktorú má Elinka na vysokej úrovni

Okrem jedného psíka, všetky psíky testovanie uspešne zvládli. Keďže však má Elinka po operácii zdravotný hendikep, nebude praktizovať riadenú canisterapiu v zariadeniach, ale ma o skúsenosť a zážitok viac.

Paničce i Elince gratulujeme ke složení těchto zkoušek.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.11.2016

Polsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KIELCE, 12. - 13. 11. 2016

Bakarat
Cotonbrie

Ve dnech 12. - 13. 11. 2016 proběhla v polském Kielce dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen, na které se cotonci předvedli v sobotu i v neděli.

V sobotu se finskému rozhodčímu panu Jussi Liimatainen předvedlo 20 zástupců plemene Coton de Tuléar, 7 psů a 13 fen. Vítězem se díky zisku titulu BOB stal polský pes v mezitřídě Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton.

Nedělní polská rozhodčí paní Anna Redlicka posoudila cotonů 9 - 4 psi a 5 fenek. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od ní získal polský pes ve třídě šampionů Bakarat Cobegarden. V neděli se v závěrečných soutěžích polský pár Bakarat Cobegarden a Cotonbrie Lady Margoth umístil na 4. místě v soutěži o nejlepší pár. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 11. 2017

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 5. - 6. 11. 2016

Cool
Boon

Další ročník dvoudenní mezinárodní výstavy psů v Bratislavě - DANUBE duoCACIB - se konal o víkendu 5. - 6. 11. 2016. Všechna plemena se zde představila po oba dni.

V sobotu sedm zástupců plemene Coton de Tuléar (4 psy a 3 fenky) posoudila slovenská rozhodčí paní Iveta Vojteková. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od ní získal český pes ve třídě mladých Boon Jewel Joy from Pilsen.

Nedělní slovenské rozhodčí paní Gabriele Ridarčíkové se představilo také sedm cotonků - 3 psi a 4 fenky. Vítězkou zadáním titulu BOB určila slovenskou fenu ve třídě otevřené Cool to Be Cuteberry.

Na této výstavě český cotonek Boon Jewel Joy from Pilsen a slovenská fenečka Crazy in Love with Cuteberry splnili podmínky na přiznání titulu Slovenský junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 11. 2016

AGILITY ZÁVODY HORKA NAD MORAVOU, 29. 10. 2016

Diky od Rybářských Stavů
Beatrise

Další dvojitá účast na agility závodech se konala v Horce nad Moravou v sobotu 29. 10. 2016. Na oficiálních dvojzkouškách a jumpingu se opět sešli cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou a fenečka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Diky se v kategorii SA2 ve zkouškách umístil na 4. a 10. místě z dvanácti soutěžících. Betrise se v kateborii SA3 jednou diskvalifikovala, ale pak doběhla na prvním místě se šestí týmů. V Jumpingu se mezi závodníky SA2 a SA3 Betrise umístila na 7. a Diky na 8. místě z 18 startujících. V součtu všech tří běhů Diky v kategorii SA2 skončil na 3. místě a Beatrise byla v kategorii SA3 druhá.

Paničkám, Beatrise i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotogalerii a video ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.11.2016

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Dzamandzar Přátelé Jetynky: 06. 01. 2000 - 29. 10. 2016.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi z Jižních Čech. V nedožitých 17 letech do psího nebe odešel cotonek Dzamandzar Přátelé Jetynky.

Dzamandzar svůj život prožil jako miláček v rodině, kde mu společnost dělal další cotonek Fitampito Přátelé Jetynky. V mládí navštívil i několik výstav a pyšnil se titulem Český Šampion.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 05.11.2016

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 29. - 30. 10. 2016

Cotonbrie

Poslední česká výstava roku, kterou je tradičně dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen v Praze, proběhla na konci října - 29. - 30. 10. 2016. Plemeno Coton de Tuléar se na ní prezentovalo v sobotu i v neděli.

Sobotní česká rozhodčí paní Zuzana Brotánková, která posoudila 14 cotonků, i nedělní srbský rozhodčí pan Željko Lozic, který vybíral ze 16 cotonků, se shodli na stejném vítězi. Stal se jím polský pes v mezitřídě Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton, který tak získal 2 x ocenění BOB. Lennonovi Johnovi se dařilo i v nedělních závěrečných soutěžích, když byl vyhlášen 5. BIG 9. FCI. Gratulujeme.

V sobotu další úspěch zaznamenala i juniorhandlerka Markéta Bártová, když se ve věkové kategorii 9 - 13 let se svou fenečkou Merilin pod Radyní umístila na krásném 3. místě. Gratulujeme.

Na této výstavě český cotonek Boon Jewel Joy from Pilsen a česká fenečka Charlotte Ráj Karpat splnili podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion, český cotonek Brennos Laetitia Bohemica se stane Českým Šampionem a polská fenečka Freesia the Sweetest Coton dokončila Interšampiona (C. I. B.). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 11. 2016

AGILITY DVOJZKOUŠKY KROMĚŘÍŽ, 23. 10. 2016

Diky od Rybářských Stavů

Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou se v neděli 23. 10. 2016 zúčastnili dalších agility závodů - tentokrát kroměřížských dvojzkoušek.

Diky ve zkouškách startoval v kategorii SA2 s dalšími 6 týmy. Obě zkoušky zaběhl bez jediné chybičky, díky čemuž se jednou umístil na pátém a jednou na prvním místě.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.10.2016

PODKOKŠÍNSKÉ AGIHRÁTKY BOROVNO, 22. 10. 2016

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 22. 10. 2016 se v Borovnu konaly neoficiální závody agility - Podkokšínské agihrátky. Zúčastnil se jich i zástupce plemene Coton de Tuléar - cotonek Cukřík Chundelaté Kouzlo.

Ještě před těmito závody - 8. 10. 2016 - Cukřík s paničkou v Plzni posiloval kondičku a to na Běhu Kilometrovkou po šesti. Nejvíce ho sice zajímaly fenečky, přesto dorazil do cíle.

Patřičně natrénován pak vyrazil na závody do Borovna. Cukřík bojoval se zimou a mokrem. Zaběhl si 2 x tunel, 1 x agility a 1 x jumping, poslední závod ale vzdal a proto s parťačkou Alenou Čechurovou nebyli hodnoceni.

Paničce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci na obou akcích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.10.2016

Německo2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DORTMUND, 15. - 16. 10. 2016

Cotonbrie

O víkendu 15. - 16. 10. 2016 se v německém Dortmundu uskutečnila dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen, tedy plemeno Coton de Tuléar jste zde mohli vidět v sobotu i neděli.

V sobotu se posouzení 22 cotonů (10 psů a 11 fen) ujal ukrajinský rozhodčí pan Jorge Nallem. Titul BOB zadal dánskému psovi ve třídě šampionů - v plemeni vyhrál Jespersen's Montana.

Nedělní běloruský rozhodčí pan Andrei Kisliakov posoudil stejné psy i feny. Vítězem určil polského psa v mezitřídě - titul BOB získal Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton. V neděli se cotonkům dařilo i v závěrečných soutěžích - Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton se umístil na krásném 3. místě v BIG 9. FCI skupiny (3. BIG).

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 10. 2016

NěmeckoSPECIÁLNÍ VÝSTAVA UNNA-KÖNIGSBORN, 14.10.2016

Cotonbrie

V pátek 14. 10. 2016 se v německém Unna-Königsbornu konala speciální výstava psů, na které se představilo i plemeneo Coton de Tuléar.

Srbské rozhodčí pan Nemanja Jovanovic posoudil jedenáct cotonů - čtyři psy a sedm feneček.

Titul BOB a tedy vítězství v plemeni na této výstavě získal polský cotonek v mezitřídě Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 10. 2016

OBJEDNÁVKA STOLNÍHO KALENDÁŘE COTON DE TULÉAR 2017

Do 31. 10. 2016 přijímáme objednávky na stolní kalendář Coton de Tuléar 2017!!! Bez tohoto objednání nebude možné kalendář zakoupit!

Do pondělí 31. 10. 2016 přijímáme objednávky na druhý český cotonkovský kalendář - týdenní stolní kalendář Coton de Tuléar 2017. Opět v něm najdete 53 stran s obrázky cotonků, české lidské i psí svátky.

Letos byl zvolen jiný dodavatel. Očekávaný formát kalendáře je cca 23 cm x 14 cm, vazba kroužková. Cena bude max 200 Kč / kus + poštovné a balné. Finální cena závisí na množství objednaných kusů a výsledné ceně grafických prací na straně dodavatele (200 Kč odpovídá množství 100 objednaných kusů). Rozesílání kalendáře je plánováno cca na konec listopadu 2016.

Kalendář lze objednat pouze e-mailem na adrese kalendar@cotonland.cz, uvádějte jméno, počet kusů, zda si ho vyzvednete osobně v Praze (na Florenci), anebo ho budeme posílat - v takovém případě připojete i vaši poštovní adresu. Tak jako loni je možné se ve Facebookovské události domluvit na hromadném rozeslání a tedy sdílení nákladů na poštovné a balné.

Každý dostane do mailu potvrzení objednávky. Pokud se tak nestalo, prosíme neprodleně nás informujte na e-mailu info@cotonland.cz.

Obrázky použité v kalendáři najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 16.10.2016

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 9. 10. 2016

Claudette

V neděli 19. 10. 2016 se v Polsku národní výstava konala i v Legionowu v Nowy Dwór Mazowiecki. Na této 34. podzimní výstavě se představili i cotonci.

Osm zástupců plemene Coton de Tuléar - tři psy a pět fenek - posoudila polská rozhodčí paní Bogusława Szydłowicz - Polańczyk. Titul BOB od ní získala polská fena v mezitřídě Claudette Cobegarden.

Claudette Cobegarden se dařilo i v odpoledních soutěžích - byla vybrána do užšího výběru 6 nejlepších jedinců 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 10. 2016

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ZABRZE, 9. 10. 2016

Cotonbrie

38. národní výstava psů v polském Zabrze proběhla v neděli 9. 10. 2016. Plemeno Coton de Tuléar zde bylo zastoupeno polskou fenečkou - v mezitřídě nastoupila Cotonbrie Lady Margoth.

Lady Margoth byla posouzena poslkou rozhodčí paní Małgorzata Jung. Získala od ní všechna možná ocenění - V1, CAC i BOB.

Cotonbrie Lady Margoth zaznamenala nádherný úspěch i v závěrečných soutěžích, kdy byla nejdříve vyhlášena BIG 9. FCI skupiny a poté i nejlepším psem výstavy - BIS. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 10. 2016

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 9. 10. 2016

Merilin

Podzimní mezinárodní výstava psů všech plemen v Českých Budějovicích v roce 2016 proběhla ve dnech 8. - 9. 10. 2016. Plemeno Coton de Tuléar se prezentovalo standardně v neděli - 9. 10. 2016.

Tři české fenečky posoudil český rozhodčí pan Iuza Beradze. Vítězkou se díky zisku titulu BOB stala fena v mezitřídě Merilin pod Radyní.

Na této výstavě fenečka Charlotte Ráj Karpat splnila podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 10. 2016

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TULLN, 1. - 2. 10. 2016

Cool
Nicolass

Hned první říjnový víkend - 1. - 2. 10. 2016 - se v rakouském Tullnu konala dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen včetně oboudenního zastoupení plemene Coton de Tuléar.

V sobotu český rozhodčí pan Robert Kubeš posoudil 4 cotonky - jednoho psa a tři fenečky. Titul BOB od něho získal chorvatský pes ve třídě šampionů Nicolass Sněženky z Madagaskaru. Tomu se dařilo i v odpoledních soutěžích, když se umístil na 4. místě v 9. FCI skupině (4. BIG 9. FCI). Gratulujeme.

Nedělní nizozemské rozhodčí - paní Incke Zwaartman-Pinster - se cotonci představili tři (pes a fena). Vítězem zadáním titulu BOB určila slovenskou fenku v mezitřídě Cool to Be Cuteberry.

Na této výstavě slovenská fenka Cool to Be Cuteberry splnila podmínky pro přiznání titulu Rakouský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 10. 2016

AGILITY TROJZKOUŠKY ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, 28. 9. 2016

Diky od Rybářských Stavů
Beatrise

Po půl roce se mohly další agility závody pochlubit hned dvojnásobnou chlupatou účastí. Na agility trojzkouškách Free Sport se 28. 9. 2016 v Rožnově pod Radhoštěm opět sešli Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou a fenečka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou. Oba cotonci startovali v kategorii SA2.

Cotonci se nenechali zastrašit ani bahnitým povrchem. V prvním běhu se Beatrise diskvalifikovala a Diky byl bez chybičky šestý. V druhém i třetím běhu se Beatrise umístila na 1. místě, zatímco Diky jendou doběhl šestý a podruhé se s Beatrise potkal na stupni vítězů, když skončil třetí. Beatrise navíc na těchto závodech splnila podmínky pro postup do elitní kategorie SA3.

Paničkám, Beatrise i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotogalerii a video ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.10.2016

Česká RepublikaOBLASTNÍ VÝSTAVA PSŮ DŽBÁN - PRAHA, 1. 10. 2016

Boon

V sobotu 1. 10. 2016 se na pražském Džbáně konala XV. oblastní výstava psů všech plemen. Nechyběli zde ani čtyři zástupci plemene Coton de Tuléar.

Dva psy a dvě fenky posoudila česká rozhodčí paní Olga Dolejšová. Všem rozdala všechna možná ocenění - vítězství v třídách i tituly oblastní vítěz.

Na této výstavě cotonci zaznamenali úspěch i v závěrečných soutěžích - mladý pes Boon Jewel Joy from Pilsen byl vyhlášen nejlepším mladým výstavy (BIS Junior). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 10. 2016

BESTAGILIŤÁCKÝ PODZIMNÍ PŘEBOR OSTRAVA, 24. 9. 2016

Beatrise

Bestagiliťácký podzimní přebor - neoficiální závody v agility - se konal v Ostravě 24. 9. 2016. Zůčastnila se ho i fenečka Coton de Tuléar - Beatrise alias Bibi s paničkou Monikou Němcovou.

Na těchto závodech se soutěžilo bez ohledu na velikost. Bibi startovala v kategorii "Závodník". I mezi borderkama zabojovala, v prvním běhu byla čtvrtá, v druhém třetí a celkově se umístila na druhém místě.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.10.2016

TROJNÁSOBNÉ CUKŘÍKOAGILITĚNÍ NA PLZEŇSKU, 24., 27. a 28. 9. 2016

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Hned 3 x si během pár dnů veterán Cukřík Chundelaté Kouzlo se svými parťačkami zaagilitil.

V sobotu 24. 9. 2016 si zaběhal s Ritou Firýtovou starší na oficiálním závodě Memoriál Joany Troppové v Plzni. V jumpingu se mu nezadařilo, ale ve zkouškách SA1 dopěhl na pátém a osmém místě z jedenácti závodníků.

V útěrý 27. 9. 2016 Cukřík vyrazil s paničkou a výcvikářkou Alenou Čehurovou do mateřské a základní školy v Kozolupech. Zde dětem ukázal, jak se běhá agility, přidal pár triků a nakonec se nechal od dětí mucíkovat.

A konečně ve střeedu 28. 9. 2016 se v Křimicích konaly oficiální agility závody O pohár Václava. Zde Cukřík opět startoval s Ritou Firýtovou starší. V první běhu kategorie SA1 skončil na 6. místě z 12 závodníků. V tom druhém bohužel parťačce vypadl kapesník, čímž byl celý tým diskvalifikován.

Paničce, Cukříkovi i parťačkám děkujeme za reprezentaci plemene Coton de Tuléar na těchto akcích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.10.2016

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 25. 9. 2016

Bady

25. ročník moravskoslezské národní výstavy psů v Brně proběhl ve dnech 24. - 25. 9. 2016. Plemeno Coton de Tuléar se zde vystavovalo v neděli 25. 9. 2016.

Dva psy a pět feneček posoudila polská rozhodčí paní Joanna Szczepanska-Korpeta. Titul BOB zadala českému psovi v mezitřídě - z vítězství v plemeni se radoval Bady Krkonošský Květ.

Na této výstavě cotonek Morgan d'Eramprunya splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 09. 2016

SOS - TŘI COTONCI V NOUZI

Cotonci z CHS Lovčice-Morava hledají nové páníčky.

AKTUALIZACE: Tito cotonci už našli nové rodiny.

Ze zdravotních důvodů tři cotonci z chovatelské stanice Lovčice-Morava hledají nové páníčky.

Jedná se o 12-ti letého pejska Candy-Cher Lady Coton, desetiletou fenečku Katty Sněženky z Madagaskaru a šestiletou fenečku Aneli Laetitia-Bohemica. Ideální by bylo nabídnout domov všem třem najednou, případně alespoň pro Candyho s Katty dohromady.

Tito cotonci, kteří žijí na Hodonínsku, nejsou určeni pro chov. Hledají novou milující rodinu, kde budou moci šťastně dožít. V případě zájmu volejte telefon 727 818 663.

© Cotonland | Oznámení | 19.09.2016

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR BÍLÉ POLIČANY, 17. 9. 2016

Mr.

17. speciální výstava pořádaná Klubem Coton de Tuléar proběhla v sobotu 17. 9. 2016 na zámku v Bílých Poličanech.

Celkem 42 cotonků - 19 psů a 23 fenek - se předvedlo české rozhodčí paní Naďěždě Klírové. Ta titul BOB a tedy vítězství výstavy zadala českému psovi ve třídě mladých Mr. Nice Guy Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě se polský cotonek Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton a slovenská fenečka Cool to Be Cuteberry stali novými Klubovými Junioršampiony a polská fenečka Cotonbrie Lady Margoth splnila podmínky pro uznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2016

ZLÍNSKÉ AGILITY TROJZKOUŠKY III, 10. 9. 2016

Beatrise

Na další zkoušky Beatrise alias Bibi s paničkou Monikou Němcovou vyběhly v sobotu 10. 9. 2016 ve Zlíně, kde se konaly Zlínské trojzkoušky III.

V jedné zkoušce kategorie SA2 se Bibi diskvalifikovala, ve dvou však mezi 6 závodníky doběhla na 2. místě se známkou výborná a chybí jí tak poslední zkouška k postupu do elitní kategorie SA3.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.09.2016

Slovensko2 x SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS STARÁ BYSTRICA, 10. - 11. 9. 2016

Cool
Call

V sobotu 10. i v neděli 11. 9. 2016 proběhla ve slovenské Staré Bystrici Speciální výstava Bichon Klubu Slovensko, tj. klubu, který kromě Coton de Tuléar zastřešuje i plemena Bišon, Boloňský psík, Havanský psík, Lvíček a Barevný boloňský psík

V sobotu se na Speciální výstavě s titulem CAC českému rozhodčímu panu Tomáši Kučerovi předvedly dvě slovenské fenky. Titul BOB od něho získala mladá fena Call Me Carrie by Cuteberry. Carrie se dařilo i v závěrečných soutěžích, kde byla vyhlášena 3. nejlepším mladým jedincem (3. BIS Junior) a zároveň 2. nejlepším jedincem výstavy (Res. BIS). Gratulujeme.

Stejné fenky se předvedly i v neděli na Speciální výstavě se zadáváním titulu CC (klubová obdoba titulu CAC). Slovenská rozhodčí paní Linda Volárikove za vítězku vybrala fenku v mezitřídě Cool To Be Cuteberry. I v neděli se cotonkům dařilo i v závěrečných soutěžích. Call Me Carrie by Cuteberry se umístila na 3. místě v BIS Junior a fenečka Cool to Be Cuteberry byla 2. v BIS. Gratulujeme.

Na této výstavě slovenská fenka Call Me Carrie by Cuteberry splnila podmínky pro zisk titulů Slovenský šampion krásy mladých i Klubový junioršampion BKS. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 09. 2016

AGILITY DVOJZKOUŠKY A JUMPING BÍLSKO, 4. 9. 2016

Diky od Rybářských Stavů

V neděli 4. 9. 2016 proběhly v Bílsku nedaleko Olomouce agility dvojzkoušky a jumping "o Pegasovu kost". Nechyběl zde ani cotonek - bílé chlupaté barvy hájil Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Diky ve zkouškách startoval v kategorii SA2. Mezi dvanácti závodníky doběhl jednou na 7. místě a jednou se známkou výborná na 4. místě. V jumpingu se v kategorii Small umístil na 7 místěch mezi 17 startujícími.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.09.2016

SBĚR FOTEK NA STOLNÍ KALENDÁŘ 2017 FINIŠUJE

Pozor! Sběr fotek na 2. stolní cotonkovský kalendář (na rok 2017) finišuje! Zbývá posledí měsíc - fotky do kalendáře je možé zasílat do 30. 09. 2016.

Poté začneme vybírat ty "nej kousky" do našeho kalendáře tak, abychom co nejdříve mohli kalendáře objednat a během listopadu je rozdistribuovat ke všem zájemcům.

Pehledáme nejčistějšího cotonka, nehledáme nejnafoukanějšího cotonka, ani toho nejchlupatějšího :) Prostor dostanou všichni - čistí, špinaví, chlupatí i ostřihaní, bílí i hodně barevní, štěńátka i veteráni.

Fotky zasílejte na e-mailovou adresu kalendar@cotonland.cz ve velikosti alespoň 300 KB.

Více k přípravě kalendáře včetně seznamu témat najdete zde.

© Cotonland | Oznámení | 02.09.2016

AGILITY ZÁVODY VE ZLÍNĚ, 21. 8. 2016

Beatrise

V neděli 21. 8. 2016 proběhly ve Zlíně oficiální agility závody "Hawai na Mladcové", na kterých nechyběl ani cotonek - startovala zde Beatrise alias Bibi s paničkou Monikou Němcovou.

Bibi se nenechala zastrašit ani lijákem a bahnem. V Agility kategorie S doběhla na 4. místě a v Jumpingu kategorie S na 3 místě ze 16 závodníků. Celkem se tak v kategorii S umístila na 1. místě ze 16. Tento úspěch pak zpečetila při zkoušce kategorie SA2, kde mezi 10 běžci taktéž vyhrála.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.08.2016

BelgieEVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ BRUSEL, 27. 8. 2016

Cotonbrie

Evropská výstava psů všech plemen v roce 2016 proběhla v belgickém Bruselu. Konala se ve dnech 26. - 28. 8., přičemž plemeno Coton de Tuléar se vystavovalo v sobotu 27. 8. 2016.

Celkem 57 cotonů - 27 psů a 30 fenek - posoudil italský rozhodčí pan Condo Pietro Paolo. Titul BOB od něho získala italská fena ve třídě šampionů Cotonbrie Incanto.

Česko ani Slovensko na výstavě zastoupení nemělo. Z polských cotonků největší úspěch zaznamenal mladý pes Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton, který získal ocenění Evropský vítěz mladých, BOJ a BOS a polská fenečka Freesia the Sweetest Coton, která vyhrála třídu otevřenou. Za zmínku stojí i umístěné polské fenky Cotonbrie Lady Margoth, která se se známkou Výborná umístila v konkurenci 8 mladých fen na 2. místě. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 08. 2016

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 20. - 21. 8. 2016

Bady
Cool

DuoDanube 2016 - dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen - v Bratislavě proběhla o víkendu 20. - 21. 8. 2016 i s účastí plemene Coton de Tuléar.

V sobotu šest cotonků - tři psy a tři fenky - posoudila česká rozhodčí paní Zdenka Jílková. Titul BOB zadala slovenské feně ve třídě otevřené Cool to Be Cuteberry.

Nedělní slovenská rozhodčí paní Iveta Vojteková posoudila cotonů pět - dva psy a tři fenky. Vítězem se díky zisku titulu BOB stal český pes v mezitřídě Bady Krkonošský Květ.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 08. 2016

AGILITY UKÁZKY NA TÁBOŘE SLUNÍČKO V ROTAVĚ, 23. 8. 2016

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Tradičně i letos vyjel Cukřík Chundelaté kouzlo v neděli 21.8.2016 se svojí paničkou a kamarády z kynologického klubu Osa Doubravka Plzeň potěšit děti na letním táboře Sluníčko v Rotavě.

Po příjezdu během oběda dětí se stal strážným psem a hlídal stany. Po příchodu tábornice si vyzkoušel i lůžko. A pak s psími kamarády předvedl, jak se má pejsek slušně chovat, jak poslouchá páníčky a nakonec ukázal, jak se běhají agility. Vedení pejska v krátkém běhu: běh, přeskok skočky, průběh tunelem a přeskok dvou skoček, si děti vyzkoušely s Cukříkem a psí kamarádkou Sheilou. Cukřík se ukázal jako profesionál a s radostí za pamlsky s dětmi běhal. Na závěr přišlo hlazení a mazlení s pejsky. Cukřík - bavlníček držel a nastavoval svá zádíčka.

Den radosti se vydařil a psí kamarádi unaveni rádi nasedli do auta a spali a spali.

Paničce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.08.2016

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BYTOM, 14. 8. 2016

Bakarat

48. národní výstava psů v Bytomi proběhla 14. 8. 2016. Zastoupení na ní mělo i plemeno Coton de Tuléar.

Čtyři polské cotonky - jednoho psa a tři fenečky - posoudila polská rozhodčí paní Monika Kuriata-Okarmus. Titul BOB zadala polskému psovi ve třídě otevřené - výstavu vyhrál Bakarat Cobegarden.

Plemeni Coton de Tuléar se dařilo i v závěrečných soutěžích. Polská fenečka Cotonbrie Lady Margoth byla vyhlášena nejlepším mladým psem výstavy (BIS Junior) a pes Bakarat Cobegarden se umístil na 2. místě v BIG 9. FCI skupiny (2. BIG). Gratulujeme.

Na této výstavě cotonek Bakarat Cobegarden splnil podmínky pro zisk titulu Polský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 08. 2016

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 14. 8. 2016

Calypso

Další Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi - Interdog Bohemia - proběhla o víkendu 13. - 14. 8. 2016. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 14. 8. 2016.

Čtrnáct cotonků - čtyři psy a deset feneček - posoudil ruský rozhodčí pan Alexey Belkin. Vítězství v plemeni - titul BOB - zadal české fence ve třídě šampionů Calypso Sleepy Hollow Ranch.

Plemeni Coton de Tuléar se dařilo i v závěrečných soutěžích - v juniorhandlingu I. kategorie (9 - 13 let). Markéta Bartová se se svou fenečkou Merilin pod Radyní umístila na 3. místě.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 08. 2016

PROCHÁZKA S COTONKY NA TRUTNOVSKU, 23. 7. 2016

V sobotu 23. 7. 2016 Klub Coton de Tuléar uspořádal procházku s cotonky na Trutnovsku, které se mohli zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Sraz na procházku byl v 10:30 v Dolnících, odkud se šlo kolem zdejších rybníků. Procházky s mezinárodní účastí se zúčastnilo 5 cotonků - 3 pejsci a 2 fenečky. Konkrétně dorazili Cilka, Ofélie, Dylan a poláci Dover a Goudy.

Počasí vyšlo a tak si páníčci i cotonci procházku opravdu užili. Na závěr všichni vyrazili skotačit na zahrádu chovatelské stanice Coton Angels from Dolce.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 13.08.2016

AGILITY ZÁVODY V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM, 6. - 7. 8. 2016

Beatrise

O víkendu 6. - 7. 8. 2016 proběhly v Rožnově pod Radhoštěm dvoudenní agility závody "Ve znamení TRNEK", na kterých nechyběl ani cotonek - po oba dny zde startovala fenečka Beatrise alias Bibi s paničkou Monikou Němcovou.

V sobotu se v agility bězích kategorie SA2 Bibi moc nedařilo - v obou závodech se diskvalifikovala. Podařil se jí však HCV Jumping, když doběhla na 6. místě z 27 závodníků kategorie Small. V neděli Bibi v Jumpingu kategorie SA2 mezi 27 závodníky doběhla na pátém a dvanáctém místě. Ve speciálním jumpingu "Ve znamení Trnek" se opět diskvalifikovala.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Video ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.08.2016

DOGTREKKING NA 3. ZÁVODĚ ROCKPOINT HORSKÉ VÝZVY V JESENÍCÍCH, 16. 7. 2016

Katty z Jizerského Pekla

Další závod Rockpoint horské výzvy se konal 16. 7. 2016 v Jesenících. 3. závod Rockpoint horské výzvy v dogtrekkingu si zde za doprovodu páníčka Dalibora Lupínka zopakovala zástupkyně plemene Coton de Tuléar - fenečka Katty z Jizerského Pekla.

V čase 07:14:45 doběhli v celkovém pořadí na 25. místě, v kategorii muži na 13. místě.

Start a cíl byl tentokrát v Červenohorském sedle. Délka trasy činila 37 km. Více v následujícím podrobném článku - tentokrát z pohledu páníčků i Katty, za nějž děkujeme paničce koučce Barboře Lupínkové a páníčkovi závodníkovi Daliboru Lupínkovi.


KATTY Z JIZERSKÉHO PEKLA - DOGTREKKING V JESENÍCÍCH

Je pátek a Kaťák už je zase zavřený ve své tašce v autě a veze se směr Jeseníky, tedy nějaké necelé 3 hodinky cesty. Jízdu autem natolik miluje, že ji raději prospí a tváří se mrzutě, když stavíme na venčení a pro svačinku. Ubytování se jí moc líbí, chtěli jsme dvoulůžkáč a máme pokoj se třemi postelemi, takže Katty si automaticky tu jednu bokem okamžitě zabrala. Ne na dlouho, protože do půlnoci probíhala registrace závodníků, tak ještě honem se zapsat a dostat upomínkové tričko. Katty má smůlu, pro psy nic nemají, amatéři. Obvyklé úsměvy a vtípky, jestli ten "velký pes" taky závodí. Vše vyřízeno, po drobných problémech máme i tričko. Počasí se tváří všelijak, zatím je chladno a tma, tak honem zpátky do penzionu. Jen co jsme opustili pokoj kvůli sprše, Katty nadrzo zabrala i dvoulůžko, které bylo do té doby krásně ustlané. No už ne, Katty to přestlala a obrala ze sebe zbytky trávy, co nabrala na té luxusně posekané travičce venku, když ve večerní rose ještě naháněla balonek (malý zelený dentální od Trixie - jediný balónek, který ji fakt baví)... (více čtětě zde)

Paníčkům i Katty děkujeme za další reprezentaci na tomto pro cotonky netypickém závodě.

Celý článek a fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.08.2016

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OBERWART, 17. 7. 2016

Cool

O víkendu 16. - 17. 7. 2016 se mezinárodní výstava psů všech plemen konala v rakouském Oberwartu. I zde se plemeno Coton de Tuléar prezentovalo v neděli 17. 7. 2016.

Čtyři cotonci - pes a tři fenky - se představili českému rozhodčímu panu Leošovi Jančíkovi. Ten titul BOB zadal slovinské feně v mezitřídě CotonRoyal Misty Mirabelle.

Jediná česko-slovenská zástupkyně na této výstavě - slovenská fenečka Cool to Be Cuteberry - si ze třídy mladých odvezla ocenění V2.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 08. 2016

DOGTREKKING NA 2. ZÁVODĚ ROCKPOINT HORSKÉ VÝZVY V BESKYDECH, 11. 6. 2016

Katty z Jizerského Pekla

Další závod Rockpoint horské výzvy za účasti zatím pro tyto závody ne zcela typického plemene Coton de Tuléar proběhl v sobotu 11. 6. 2016 v Beskydech. V DOGTREKKINGU opět vyběhla fenečka Katty z Jizerského Pekla s parťákem páníčkem Daliborem Lupínkem.

Katky s páníčkem celkově doběhli na 21. místě, v kategorii "Muž se psem" pak byli jedenáctí.

Tradiční cíl - projít 43 km trasu - tentokrát s převýšením 2 300 metrů, kde startem a cílem byly Trojanovice, opět splnili. Více v následujícím skvělém podrobném článku, za nějž děkujeme paničce koučce Barboře Lupínkové a páníčkovi závodníkovi Daliboru Lupínkovi.


KATTY Z JIZERSKÉHO PEKLA - DOGTREKKING V BESKYDECH

Fuj, nesnáším brzké vstávání. Páníčci mají zase něco za lubem, už zase mě zavřou do tašky v autě. Nesnáším ji. No nic, dělám, že spím, třeba mě nechají doma. Tak ne...

Po téměř dvou hodinách v autě jsme konečně na místě, Trojanovice - Můstek. Slunko moc nesvítí, vypadá to spíš na déšť, ale aspoň není takové vedro. Vidím zase tu prokletou bránu, kupu lidí a psů. A je to tady, zase budu muset podávat výkon. Jo jo jo, taky závodím, ano běžíme half, ne, nejsem na to malá a NE, nejsem žádný gaučák, tsss. Doufám, že to páneček těm posměváčkům hezky vysvětlí, já to ostatním psům taky pořádně vyštěkám... (více čtětě zde)

Paníčkům i Katty děkujeme za další reprezentaci na tomto pro cotonky zatím netypickém závodě.

Celý článek a fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.08.2016

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Alex Poklad Vysočiny: 07. 02. 2006 - 3. 8. 2016.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi z Hodonínska. V 10,5 letech včera po tragické nehodě svět cotonků opustil jejich miláček Alex Poklad Vysočiny.

Alex neměl žádné potomky - celý svůj život prožil jako rodinný miláček a mazlík.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 04.08.2016

AGILITY A DOGDANCING NA BRNĚNSKÝCH PSÍCH DNECH, 16. - 17. 7. 2016

Diky od Rybářských Stavů

O víkendu 16. - 17. 7. 2016 proběhl v Brně další ročník Brněnských psí dnů, na kterých se mimo jiné konaly závody v agility a dogdancingu. Bílé chlupaté barvy v obou disciplínách zastupoval cotonek šikula univerzál Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

V sobotu Diky s paničkou vyrazil na agility závody Brněnský dráček, kde závodil v kategorii pokročilí v konkurenci dalších 11 týmů. V tuneliádě skončili na 8. místě, v jumpingu na 5. místě a v agility na 4. místě.

V neděli se Diky předvedl v další disciplíně - v dogdancingových zkouškách. Tam se bohužel s paničkou diskvalifikovali.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.08.2016

AGILITY DVOJZKOUŠKY KROMĚŘÍŽ, 16. 07. 2016

Beatrise

V sobotu 16. 7. 2016 proběhly v Kroměříži dvojzkoušky v Agility. Mezi soutěžícími byl i cotonek - fenečka Beatrise alias Bibi s paničkou Monikou Němcovou.

V prvním běhu kategorie SA2 Bibi doběhla na 6. místě ze 13 soutěžících. Druhý běh se nevydařil a společně s paničkou se diskvalifikovaly.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.07.2016

SRAZ COTONKŮ A JEJICH MAJITELŮ V OSTRUŽNÉ, 23. - 25. 9. 2016

O víkendu 23. - 25. 9. 2016 se v Penzionu Vila Jana v jesenickém Jonas Parku v Ostružné koná další Sraz cotonků a jejich majitelů - přátelské setkání majitelů cotonků.

Jedná se o neoficiální setkání domlouvané v této FaceBookovské události, kde také najdete další podrobnosti.

Akce nemá žádného oficiálního organizátora. Ubytování je možné domluvit na telefonu 602 724 077 nebo 602 532 737 - stačí uvést, že se jedná o sraz cotonků, heslo Bortel.

Veškeré dotazy k akci můžete směřovat na FB stránku této události, tj. sem.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 23.07.2016

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 17. 7. 2016

Mr.

Další Česká Národní výstava psů v Mladé Boleslavi proběhla o víkendu 16. - 17. 7. 2016. Plemeno Coton de Tuléar se na ní představilo v neděli 17. 7. 2016.

České rozhodčí paní Libuši Ubrové se představilo osm cotonků - čtyři psi a čtyři fenky. Vítězem plemene se stal díky zisku ocenění BOB pes ve třídě mladých Mr. Nice Guy Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě cotonek Bart Laetitia Bohemica splnil podmínky pro přiznání titulu Český Šampion a fenečka Daisy Chundelaté Potěšení podmínky pro přiznání titulu Český Veteránšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 07. 2016

AGILITY ČTYŘZKOUŠKY SEDLEC U MIKULOVA, 6. 7. 2016

Diky od Rybářských Stavů

Na státní svátek - ve středu 6. 7. 2016 - proběhly v Sedleci u Mikulova sváteční 4-zkoušky v agility. Nechyběl na nich ani cotonek šikula Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Za větrného počasí se Dikymu podařilo první tři zkoušky proběhnout bez jediné chybičky - mezi 13 týmy kategorie SA2 se díky tomu umístil 2 x na 3. místě a jednou byl šestý. V poslední zkoušce se diskvalifikoval.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.07.2016

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 10. 7. 2016

Cotonbrie

O víkendu 9. - 10. 7. 2016 proběhla v polské Varšavě Mezinárodní výstava psů všech plemen, cotoni se předvedli v neděli 10. 7. 2016.

Sedm zástupců plemene Coton de Tuléar - 3 psy a 4 feny - posoudila švédská rozhodčí paní Brigitta Svarstad. Titul BOB zadala polskému psovi ve třídě mladých - výstavu vyhrál Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton.

Cotonci zaznamenali úspěch i v závěrečných soutěžích. Polský pár Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton a Freesia the Sweetest Coton se umístili na 4. místě v soutěži párů a Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton byl nejdříve vyhlášen 2. nejlepším mladým psem výstavního dne (2. BOD Junior) a poté byl vybrán do užšího výběru 6 nejlepších psů v BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Na této výstavě cotonek Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton splnil podmínky pro přiznání titulu Polský junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 07. 2016

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ PŘÍBRAM, 10. 7. 2016

Jouy-Van-Roy

Další ročník oblastní výstavy psů všech plemen (kromě německého ovčáka) proběhl v Příbrami v sobotu 9. 7. 2016. Nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar.

České rozhodčí - paní Aleně Košťálové - se předvedli dva cotonci - pes ve třídě mladých a pes ve třídě vítězů.

Oba cotoni si z výstavy odvezli všechna možná ocenění. Mladý Nemo z Jizerského Pekla získal hodnocení V1 a vítěz třídy mladých a pes ve třídě vítězů Jouy-Van-Roy Best of Cotton hodnocení V1, Vítěz třídy a Oblastní vítěz.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 07. 2016

SOUTĚŽ TRIKŮ HAWAI DOG SHOW PEZINOK, 4. 7. 2016

Chita-Van-El Best of Cotton

V pondělí 4. 7. 2016 se ve slovenském Pezinku konala neoficiální soutěž triků nazvaná Hawai Dog Show. Poprvé od těžké operace páteře na ní vystoupila i slovenská tanečnice Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) s s paničkou Zenobií Chromou.

Vzhledem ke svému zdravotnímu omezení Elinka předvedla pouze ty triky, které nezatěžují páteř - tj. žádné efektivní skočky apod. Přesto se její vystoupení rozhodčím velmi líbilo a udělili Elince slovní pochvalu.

Paničce i Elince gratulujeme ke skvělému návratu a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.07.2016

AGILITY ZÁVODY MORAVIA OPEN ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, 01. - 03. 07. 2016

Beatrise

Sedmý ročník mezinárodních třídenních agility závodů - Moravia Open v Rožnově pod Radhoštěm - proběhl ve dnech 1. - 3. 7. 2016. S paničkou Monikou Němcovou na něm soutěžila fenečka Beatrise.

Na závodech s mezinárodní účastí Bibi startovala v sedmi závodech - pěti agility bězích a dvouch jumpinzích. Na všech parkurech se sice diskvalifikovala, přesto si závody užila a hrdě reprezentovala bílé barvy.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci plemene na této mezinárodní akci.

Fotogalerii i video ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.07.2016

SlovenskoNÁRODNÍ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VEĹKÁ IDA, 2. - 3. 7. 2016

Cool

První červencový víkend - 2. - 3. 7. 2016 - proběhly ve Veĺké Idě hned dvě výstavy - národní a mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonky na nich zastupovala jediná fenečka - ve třídě mladých startovala Cool to Be Cuteberry neboli Cili.

Cili jak od sobotní slovenské rozhodčí národní výstavy paní Patricie Dankové tak od nedělního slovenského rozhodčího mezinárodní výstavy pana Jaroslava Matyáše získala všechna možná ocenění - z výstavy si odvezla 2 x CAJC a 2 x BOB.

Cool to Be Cuteberry se dařilo i v závěrečných soutěžích, kdy v sobotu postoupila do užšího výběru 3 nejlepších mladých jedinců 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 07. 2016

TANEC NA SPOLKOVÉM DNI V ČAKOVICÍCH, 18. 6. 2016

Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 18. 6. 2016 se v pražských Čakovicích v tamním zámeckém parku konal Čakovický spolkový den. Bohatý program této akce, kde se mj. prezentovaly zdejší spolky, doplnil tanec se psem v podání Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou.

Veteránka Daisy zaujala všechny přítomné a hlavně děti - jí i paničku odměnili hlasitým potleskem i milými slovy..

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii i video z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.07.2016

AGILITY HORNOSUŠSKÉ DVOJZKOUŠKY, 26. 06. 2016

Beatrise

V neděli 26. 6. 2016 se konaly agility dvojzkoušky i v Horní Suché. Na nich cotonky zastupovala fenečka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

V prvním běhu, který probíhal v největším dešti a bouřce, Bibi namísto skočky zvolila tunel a díky tomu se diskvalifikovala. Druhý běh ale zaběhla čistě a v kategorii SA2 se umístila na 3. místě z devíti soutěžících.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.07.2016

17. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR BÍLÉ POLIČANY, 17. 09. 2016

Zveme Vás na 17. speciální výstavu plemene Coton de Tuléar, která se bude konat v sobotu 17. 9. 2016 na Zámku v Bílých Poličanech.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, výstava bude zahájena v 09:15 dogdancingovým vystoupením. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny na stránkách Klubu Coton de Tuléar.

Na výstavě se uskuteční i přehlídka chovných psů - k předvedení psa není nutná účast na výstavě. Přihlašování probíhá mailově na adresu poradce_zastup@klubcoton.cz.

Propozice: na stránkách Klubu Coton de Tuléar. Přihlašování probíhá výhradně elektronicky přes server www.dogoffice.cz.

Rozhodčí: paní Ing. Naďa Klírová, Česká Republika

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 15. 8. 2016, II. termín - 29. 8. 2016

Více informací k výstavě najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 03.07.2016

KARLOVARSKÉ ZÁVODY AGILITY, 26. 6. 2016

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V něděli 26. 6. 2016 se v Karlových Varech konala krajská výstava psů všech plemen. Na ní se žádný cotonek neprezentoval, přesto měli návštěvníci možnost bílého chlupáče potkat - na karlovarských závodech agility, které byly k této výstavě přidružené startoval Cukřík Chundelaté Kouzlo se svou parťačkou Ritou Firýtovou.

Parkur byl opravdu obtížný a veterán Cukřík navíc bojoval s horkým letním počasím. Díky tomu to nakonec skončilo dvojnásobnou diskvalifikací. Přesto chlupatá koule zaujala - dostal se dokonce do propagačního videa z akce.

Paničce, parťačce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii i video ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.07.2016

RuskoSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ MOSKVA, 25. 6. 2016

Monsieur

Ve dnech 23. - 26. 6. 2016 se v ruské Moskvě konala další Světová výstava psů všech plemen. Cotonci se dostali na řadu v sobotu 25. 6. 2016.

Účast na této výstavě nebyla nejsilnější - švýcarské rozhodčí paní Christine Rossier se představilo 27 zástupců plemene Coton de Tuléar, 15 psů a 12 fenek.

Vítězem světové výstavy se stal slovinský pes ve třídě šampionů Monsieur Ames Ráj Karpat pocházející z české chovatelské stanice Ráj Karpat. Jediná česko-slovenská zástupkyně - mladá fenka Cool to Be Cuteberry - skončila se známkou výborná na třetím místě.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 06. 2016

ŠvýcarskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ AARAU, 19. 6. 2016

Sejer

V neděli 19. 6. 2016 proběhla ve švýcarském Aarau Mezinárodní výstava psů všech plemen, tedy i plemene Coton de Tuléar.

Švýcarskému rozhodčímu panu Laurentu Pichardovi se představilo devět cotonků - čtyři psi a pět feneček. Výstavu vyhrál ziskem titulu BOB francouzský pes ve třídě otevřené Sejer Milland Jack.

Na této výstavě německý pes Gustl vom Zuckerplätzerl, jehož otcem je slovenský cotonek Bastien Winter Garden, splnil podmínky pro uznání titulu C. I. B. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 06. 2016

PROCHÁZKA S COTONKY NA TRUTNOVSKU, 23. 7. 2016

V sobotu 23. 7. 2016 Klub Coton de Tuléar pořádá druhou procházku s cotonky na Trutnovsku, které se můžou zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Sraz na procházku je v 10:30 na adrese Dolníky 203 (50.5459806N, 15.8865900E). Procházka je cca na 3 hodiny. Není na ní plánován žádný oficiální program, jedná se o neformální setkání.

Jít by se mělo za každého počasí kromě vytrvalého deště - při nejistém počasí je možné ráno kontaktovat hlavní organizátorku akce - paní Kláru Vlčkovou (telefon 774 561 485) pro ujištění, zda se půjde či nepůjde.

V případě zájmu je možné (po předchozí domluvě s organizátorem) po procházce opékat buřty.

Pořadatelem této akce je Klub Coton de Tuléar (e-mail info@klubcoton.cz).

© Cotonland | Akce pro cotonky | 21.06.2016

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 19. 6. 2016

Cool

Tradiční červnová Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno letos proběhla o víkendu 18. - 19. 6. 2016. Cotonci se na ní představili standardně v neděli, tj. 19. 6. 2016.

Deset zástupců plemene Coton de Tuléar posoudila polská rozhodčí paní Zofia Konderla. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni zadala slovenské fence ve třídě mladých Cool to Be Cuteberry.

Na této výstavě slovenská fenečka Cool to Be Cuteberry splnila podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion a slovenská veteránka Eimi Janus-Suzi podmínky pro přiznání titulu Český veteránšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 06. 2016

FinskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ALAVUS, 11. 6. 2016

Isolda

V sobotu 11. 6. 2016 se ve finském Alavus uskutečnila Národní výstava psů, na které mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar.

Finskému rozhodčímu panu Harrymu Tastovi se předvedlo šestnáct cotonků - šest psů a deset feneček.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrála finská fenka ve třídě mladých - Isolda Ráj Karpat, která pochází z české chovatelské stanice Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17.06.2016

AGILITY ZÁVODY HRANICKÁ SKOČKA, 11. 6. 2016

Quba Hraběnčin Ráj

V sobotu 11. 6. 2016 se oficiální závody v agility konaly i v Hranicích, kde proběhlá Hranická Skočka V. Do závodní kariéry zde poprvé vyskočil nový cotonek šikula Quba Hraběnčin Ráj se svou paničkou Nelou Sehnalovou.

Quba startoval ve speciální kategorii pro úplné začátečníky - SA0. Mezi šesti závodníky se hned v prvních závodech umístil na pěkném 3. místě.

Paničce i Qubovi gratulujeme k úspěšnému startu a těšíme se na jejich další závody.

Fotogalerii ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.06.2016

SlovenskoNÁRODNÍ A 2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 10. - 12. 6. 2016

Jespersen's
Cool

Ve dnech 10. - 12. 6. 2016 proběhly ve slovenské Nitře hned tři výstavy - Národní výstava a 2 x Mezinárodní výstava psů všech plemen. Každý den mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar.

V pátek 10. 6. 2016 se na celostátní výstavě psů Nitra 2016 předvedli 3 cotonci - pes a dvě fenky. Posoudila je srbská rozhodčí paní Dragana Bujisic Vasiljevic. Titul BOB zadala slovenské fence ve třídě mladých - z vítězství se radovala Cool to Be Cuteberry. Té se dařilo i v odpoledních soutěžích, když postoupila do užšího výběru 3 nejlepších mladých psů výstavy.

V sobotu 11. 6. 2016 se na mezinárodní výstavě psů Grand Prix Slovakia 2016 belgickému rozhodčímu panu Jean Francois Vanakenovi představili 4 zástupci plemene - dva psi a dvě fenky. Vítězkou se díky zisku titulu BOB stala slovinská fena v mezitřídě Jespersen's Passion.

V neděli 12. 6. 2016 se na mezinárodní výstavě psů Derby Winner Show 2016 slovenské rozhodčí paní Editě Králové ukázalo pět cotonů - dva psi a tři feny. Výstavu opět ziskem titulu BOB vyhrála slovinská fenka - tentokrát ve třídě otevřené Jespersen's Passion.

Na této výstavě dorostenec Boon Jewel Joy from Pilsen splnil podmínky pro uznání titulu Slovenský Šampion štěňat, mladá fenka Cool to Be Cuteberry podmínky pro zisk titulu Slovenský Šampion krásy mladých a slovenský pes Brilliant Star Ráj Karpat se stal Slovenským Šampionem krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 06. 2016

AGILITY ZÁVODY ROKYCANSKÁ SKOČNÁ, 11. 6. 2016

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 11. 6. 2016 proběhly v Rokycanech další oficiální agility závody - Rokycanská skočná. Nemohl na nich chybět náš plzeňský agiliťák Cukřík Chundelaté Kouzlo se svou parťačkou Ritou Firýtovou.

Veteránovi Cukříkovi se tentokrát dařilo. V Jumpingu kategorie S se umístil na 14. místě z 25 týmů a ve zkouškách kategorie SA2 skončil na pátém a osmém místě z devíti závodníků.

Paničce, parťačce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.06.2016

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 12. 6. 2016

Morgan

Národní výstava psů v Klatovech v roce 2016 proběhla o víkendu 11. - 12. června, cotonci přišli na řadu v neděli 12. 6. 2016.

Čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar - jednoho psa a tři fenečky - posoudil francouzský rozhodčí pan Francois Istas.

Rozhodnutím rozhodčího titul BOB a tedy vítězství v plemeni získal mladý český pes Morgan d'Eramprunya.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 06. 2016

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Enží z Jizerského Pekla: 22. 11. 2002 - 9. 6. 2016.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi z chovatelské stanice z Kozlovické Zahrady. Ve 13,5 letech ve čtvrtek svět cotonků opustila jejich fenečka Enží z Jizerského Pekla.

Enží svůj život prožila především jako rodinný mazlíček. Stala se 3 x maminkou celkem třinácti štěňátek - osmi psů a pěti feneček.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 11.06.2016

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ ZLÍN, 4. 6. 2016

Avelo

32. krajská výstava psů všech plemen mimo německého ovčáka ve Zlíně proběhla v sobotu 4. 6. 2016 a nechyběli na ní ani dva zástupci plemene Coton de Tuléar - pes v mezitřídě Avelo ny Madagasikara a pes ve třídě otevřené Quba Hraběnčin Ráj.

Cotonky posoudila slovenská rozhodčí paní Gabriela Ridarčíková. Vítězství v plemeni - titul Krajský vítěz - od ní získal Avelo ny Madagasikara.

V závěrečných soutěžích se cotonkům dařilo. Quba Hraběnčin Ráj se se svou paničkou Nelou Sehnalovou umístil na 2. místě v Juniorhandlingu 2. kategorie (13 - 17 let). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 06. 2016

VÍKENDOVÉ SETKÁNÍ COTONKŮ V PLZNI, 20. - 22. 5. 2016

O víkendu 20. - 22. 5. 2016 se v Autokempu Ostende u Boleváku v Plzni další víkendové setkání cotonků a jejich páníčků.

Tohoto neoficiálního setkání, jehož uspořádání se ujaly plzeňačky Bohumila Hajšmanová z chovatelské stanice Joy from Pilsen a Rita Zdráhalová od cotonka Cukřík Chundelaté Kouzlo, se alespoň na jeden den zúčastnilo celkem šestnáct cotonků - pejsků i feneček, borderák Loiza, Berňák Andy, labradorka Hessy a myšák Alvin - dohromady se tedy sjelo 20 zvířecích účastníků.

Počasí opravdu vyšlo a tak si všichni přítomní užili naplánované procházky, agilitění, řádění, sobotní táborák i čvachtání v přilehlém jezeře.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 11.06.2016

AGILITY MIACIS CUP 2016 RAPOTÍN, 4. 6. 2016

Diky od Rybářských Stavů

O víkendu 4. - 5. 6. 2016 se v rekreačním areálu Losinka Rapotín konaly agility závody Miacis Cup 2016. V sobotu 4. 6. na nich nechyběl cotonek - bílé chlupaté barvy zastupoval Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Přestože celý den vládlo horké letní počasí, Diky zabodoval. V běhu Agility Open S se umístil na 4. místě z 18 závodníků a ve zkouškách SA2 skončil mezi 5 závodníky na 2. a 3. místě.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.06.2016

UKÁZKY AGILITY V MŠ A AGILITY ZÁVODY PLZEŇ, 26. a 28. 05. 2016

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Hned dvě akce po sobě si vystřihl plzeňský agiliťák Cukřík Chundelaté Kouzlo.

Ve čtvrtek 26. 5. 2016 vyrazil udělat radost dětem v mateřské škole Bublina v Plzni - Skvrňanech. Spolu s dalšími pejsky pod vedením výcvikářky Alenky Čechurové předvedl, jak se běhají agility. Pak se jako správný cotonek nechal dětmi hladit a obdivovat.

V sobotu 28. 5. 2016 se v Plzni zúčastnil oficiálních agility závodů "O plzeňského agiliťáka". Za hustého deště se ve dvou bězích s parťáčkou Ritou Firýtovou diskvalifikovali. Do třetího běhu už Cukřík odmítl vystrčit z boudičky i packu.

Paničce, parťačce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.06.2016

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PŁOCK - GOSTYNIN, 29. 5. 2016

Claudette

38. Mazowiecká národní výstava psů všech plemen proběhla v neděli 29. 5. 2016 v polském Gostyninu. Zastoupení na ní mělo i plemeno Coton de Tuléar.

Polská rozhodčí paní Bogusława Szydłowicz-Polańczyk posoudila čtyři polské fenečky - jednu dorostenku a tři mladé feny. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od ní získala Claudette Cobegarden.

Cotonkům se dařilo i v závěrečných soutěžích - Claudette Cobegarden postoupila do užšího výběru 6 nejlepších psů 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Na této výstavě polská fenečka Claudette Cobegarden splnila podmínky pro zisk titulu Polský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 06. 2016

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LESZNO, 28. 5. 2016

Claudette

O víkendu 28. - 29. 5. 2016 proběhla Mezinárodní výstava psů všech plemen - Prestige 2016 - i v polském Lesznu. Plemeno Coton de Tuléar se zde vystavovalo v sobotu 28. 5. 2016.

Slovinské rozhodčí paní Tatjaně Urek se představilo osm cotonků - dva psi a šest feneček.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrála polská fenečka ve třídě mladých Claudette Cobegarden.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 06. 2016

MAPA S BYDLIŠTĚM NAŠICH COTONKŮ SE PŘESUNULA NA GOOGLE

Mapa s cotonky

Před čtyřmi měsíci jsme vám nabídli možnost zanést své cotonky no nové unikátní mapy, ze které každý páníček může zjistit, jestli má jeho cotonek v okolí nějaké kamarády stejné rasy. Z technických důvodů byla nyní tato mapa přesunuta ze serveru mapy.cz na mapy.google.cz, kde je mj. i možnost přidat obrázky.

V případě, že jste místo výskytu svého cotonka ještě nenahlásili, můžete tak učinit do komentáře ve facebookovské události na FB stránkách CotonLandu - pokud nejste členy CotonLandí FB skupiny, můžete kdykoli zažádat o přidání anebo souřadnice zaslat na mail info@cotonland.cz. V současné době mapa obsahuje 71 míst výskytu cotonků :)

Více informací najdete zde.

© Cotonland | Oznámení | 01.06.2016

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 29. 5. 2016

Isadora

Další ročník Mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích - Nord Bohemia Canis 2016 - proběhl o víkendu 28. - 29. 5. 2016. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu tradičně v neděli, tj. 29. 5. 2016.

Český rozhodčí pan Tomáš Kučera posoudil osm českých cotonků - dva psy a šest feneček.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrála česká fenka ve třídě otevřené Isadora from Cotton Home.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 05. 2016

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RZESZÓW, 22. 5. 2016

Bakarat

Ve dnech 21. - 22. 5. 2016 se Mezinárodní výstava psů všech plemen konala i v polském Rzeszówě. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 22. 5. 2016.

Čtyři polské cotonky - jednoho psa a tři fenečky - posoudil polský rozhodčí pan Adam Ostrowski. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni zadal polskému psovi ve třídě otevřené - v plemeni vyhrál Bakarat Cobegarden.

Cotonkům z chovatelské stanice MonteWhite se tradičně dařilo v odpoledních soutěžích - jejich páreček Bakarat Cobegarden a Cotonbrie Lady Margoth se stal Nejlepším párem výstavního dne. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 05. 2016

PROCHÁZKA S COTONKY PO PRAZE 13, 14. 5. 2016

V pořadí druhou procházku s cotonky po Praze 13 uspořádal Klub Coton de Tuléar v sobotu 14. 5. 2016. Procházky se mohli zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Sraz na procházku byl v 10:00 u stanice metra Stodůlky, odkud se vyrazilo do centrální parku na Praze 13. Procházky se zúčastnilo 12 cotonků od úplného prcka - 3 měsíčního štěňátka - až po zasloužilé 14-ti leté veterány, pejsci i fenečky. Konkrétně dorazili Anita, Bennie, Berry, Bessy, Boon, Elysee, Hessie, Chelzi, Jessi, Miky, Ronýšek a Ťapka a dva necotonci - jezevčík Maxík a tibeťák Dundee.

Počasí opravdu vyšlo a tak cca čtyř a půl hodinovou procházku, která byla ukončena v cukrárně, prosvítilo sluníčko. Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 27.05.2016

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WIESELBURG, 22. 5. 2016

Cool

O víkendu 21. - 22. 5. 2016 se v rakouském Wieselburgu uskutečnila Mezinárodní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar se vystavovalo v neděli 22. 5. 2016.

Rakouská rozhodčí paní Brigitte Bregenzen posoudila čtyři cotonky - dva psy a dvě fenky. Titul BOB zadala německé feně ve třídě otevřené - výstavu vyhrála Hermione du Domaine de la Rouviere.

Český cotonek Morgan d'Eramprunya i slovenská fenečka Cool to Be Cuteberry si z Rakouska odvezli ohodnocení V1, CAJC.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 05. 2016

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ HRADEC KRÁLOVÉ, 14. 5. 2016

Katty

46. ročník Krajské výstavy psů všech plemen kromě německých ovčáků proběhl v Hradci Králové v sobotu 14. 5. 2016. Nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar.

Česká rozhodčí paní Alena Košťálová posoudila čtyři cotonky - dva psy a dvě fenečky.

Vítězkou výstavy se díky ocenění Krajský vítěz stala fenečka ve třídě otevřené Katty z Jizerského Pekla.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 05. 2016

AGILITY TROJZKOUŠKY OSTRAVA-TŘEBOVICE, 15. 5. 2016

Diky od Rybářských Stavů

Další agility trojzkoušky proběhly v Ostravě-Třebovicích v neděli 15. 5. 2016. Bílé chundelaté barvy na nich tentokrát hájil cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Diky tradičně startoval v kategorii SA2, kde bylo celkově 11 závodníků. Jednou se sice diskvalifikoval, v dalších dvou bězích skončil na 5. a 6. místě.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotogalerii ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.05.2016

Maďarsko3 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SZILVÁSVÁRAD, 14. - 16. 5. 2016

Carbonebianco
Cool

Hned tři Mezinárodní výstavy psů všech plemen proběhly ve dnech 14. - 16. 5. 2016 v maďarském Szilvásvárad. Ani na jedné nechybělo plemeno Coton de Tuléar a to v mezinárodním - Maďarsko-Polsko-Slovenském zastoupení.

Sobotní rumunský rozhodčí pan Cristian Stefanescu posoudil 6 cotonků - 2 psy a 4 fenečky a nedělní slovinská rozhodčí rozhodčí paní Tatjana Urek pak sedm cotonků, 2 psy a 5 fenečky. Na vítězovi výstavy se shodli - oba titul BOB zadali slovenské fenečce ve třídě mladých Cool to Be Cuteberry. Pondělní maďarský rozhodčí pan Kardos Vilmos posoudil cotonů 6 - 2 psy a 4 fenky. Vítězem zadáním titulu BOB určil maďarského psa v mezitřídě - vyhrál Carbonebianco Kiko.

Na této výstavě slovenská fenečka Cool to Be Cuteberry splnila podmínky pro přiznání titulu Maďarský Junioršampion. Polská fenečka Harmonie Pour Batiskaj de la Vanille Bourbon a maďarští cotonci Carbonebianco Kiko a Carbonebianco Kincsem splnili podmínky pro titul Maďarský Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 05. 2016

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ŁODZ, 15. 5. 2016

Bakarat

O víkendu 14. - 15. 5. 2016 proběhla v polském Łodzi Mezinárodní výstava psů všech plemen, tj. i plemene Coton de Tuléar. To přišlo na řadu v neděli 15. 5. 2016.

Italskému rozhodčímu panu Brunu Nodalli se představilo jedenáct cotonků - tři psi a osm fenek. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od něho získal polský pes ve třídě otevřené Bakarat Cobegarden.

Plemeno Coton de Tuléar se dobře umístilo i v závěrečných soutěžích - polský pár Bakarat Cobegarden a Cotonbrie Lady Margoth byl vyhlášen 2. nejlepším párem výstavního dne. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 05. 2016

V ČASOPISE "HAF & MŇAU" OPĚT NAJDETE COTONKY

Cotonci v časopise Haf & Mňau

V aktuálním čísle časopisu Haf & Mňau, tj. v čísle 5-6/2016, opět najdete cotonky z chovatelské stanice Joy from Pilsen

V pokračování článku o canisterapii z minulého čísla, který se nachází na stránkách 38-39, a který opět připravila paní Bohumila Hajšmanová, se tentokrát dozvíme, proč si zvolila právě plemeno Coton de Tuléar, jak se její Amy z Poříčského Statku v práci daří a jak to všeobecně při terapii s pejskem funguje.

Časopis můžete zakoupit v trafikách anebo v elektronické verzi na www.alza.cz.

© Cotonland | Oznámení | 17.05.2016

SlovenskoNÁRODNÍ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LUČENEC, 7. - 8. 5. 2016

Cool

O víkendu 7. - 8. 5. 2016 se ve slovenském Lučenci uskutečnily hned dvě výstavy - Národní a Mezinárodní výstava psů všech plemen - na kterých nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

V sobotu na národní výstavě tři mladé fenky posoudil slovenský rozhodčí pan Vladimír Piskay. Titul BOB od něho získala slovenská fenečka Cool to Be Cuteberry.

Na nedělní mezinárodní výstavě se taktéž slovenskému rozhodčímu panu Vladimíru Javorčíkovi představily mladé feny dvě. Titul BOB tentokrát vyhrála maďarská fena Cotonbrie Love Forever.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 05. 2016

AGILITY ZLÍNSKÉ TROJZKOUŠKY, 01. 05. 2016

Beatrise

I v neděli 1. 5. 2016 jste mohli cotonky potkat na agility parkurech. Konkrétně na Zlínských trojzkouškách s paničkou Monikou Němcovou soutěžila fenečka Beatrise.

Počasí venkovním závodům přálo. První a třetí běh se sice Beatrise diskvalifikovala, v tom druhém se jí ale ohromě zadařilo a mezi sedmi závodníky kategorie SA2 se se známkou Výborná umístila na 1. místě.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotogalerii a video z trojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.05.2016

AGILITY ZKOUŠKY SEDLEC U MIKULOVA, 30. 4. 2016

Diky od Rybářských Stavů

Poslední dubnový den - 30. 4. 2016 - se v Sedleci u Mikulova konaly agility dvojzkoušky Čarodějnické tlapky. Bílé bavlněné barvy zde reprezentoval cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

V krásný slunečný den Diky s paničkou v prvním běhu SA2 skončil s jedním odmítnutím na 5. místě a v tom druhém obsadili bramborovou pozici.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotogalerii ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.05.2016

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 1. 5. 2016

Bakarat

Jarní Mezinárodní výstava psů všech plemen v Praze proběhla tradičně na přelomu dubna a května - 30. 4. - 1. 5. 2016. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 1. 5. 2016.

Český rozhodčí pan Iuza Beradze posoudil 11 cotonků, 2 psy a 9 fenek. Titul BOB od něho získal polský pes ve třídě otevřené Bakarat Cobegarden.

Ohromný úspěch zaznamenalo plemeno Coton de Tuléar v závěrečných soutěžích. Nejdříve se polský pár Bakarat Cobegarden a Cotonbrie Lady Margoth stal nejlepším párem výstavního dne, potom fenečka Cotonbrie Lady Margoth vyhrála BIG Junior a nakonec pes Bakarat Cobegarden získal BIG 9. FCI. Gratulujeme.

Na této výstavě český cotonek Bady Krkonošský Květ splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 05. 2016

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 24. 4. 2016

Cool

Další ročník Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích proběhl o víkendu 23. - 24. 4. 2016. Cotonci se předvedli v neděli 24. 4. 2016.

Osm zástupců plemene Coton de Tuléar - dva psy a šest fenek - posoudila česká rozhodčí paní Zdenka Jílková.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrála slovenská fenka ve třídě mladých Cool to Be Cuteberry.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 04. 2016

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OPOLE, 23. 4. 2016

Bakarat

Mezinárodní výstava psů všech plemen proběhla v polském Opole o víkendu 23. - 24. 4. 2016. Nechybělo na ní ani plemeno Coton de Tuléar, které se představilo v sobotu 23. 4. 2016.

Sedm cotonků - tři psy a čtyři fenky - posoudil polský rozhodčí pan Jakub Kruczek. Titul BOB od něho získal polský pes ve třídě otevřené Bakarat Cobegarden.

I na této výstavě se plemeni Coton de Tuléar dařilo v závěrečných soutěžích. Pár Bakarat Cobegarden a Cotonbrie Lady Margoth byl opět vyhlášen nejlepším párem výstavního dne a cotonek Bakarat Cobegarden se stal 4. BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 04. 2016

PROCHÁZKA S COTONKY PO PRAZE 13, 14. 5. 2016

V sobotu 14. 5. 2016 Klub Coton de Tuléar pořádá procházku s cotonky po Praze 13, které se můžou zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Start procházky je v 10:00 od stanice metra Stodůlky (východ směr Šostakovičovo náměstí), poznávacím znamením je něco červeného (vodítko, šátek, mašle, ...) Kromě procházky centrálním parkem na Praze 13 není plánován žádný oficiální program - očekávaná doba trvání je cca 2 - 3 hodiny. Jít by se mělo za každého počasí kromě vytrvalého deště - při nejistém počasí je možné ráno kontaktovat zástupce pořadatele - předsedkyni klubu paní Evu Šalandovou (telefon 603 107 023).

Pořadatelem této akce je Klub Coton de Tuléar. Veškeré dotazy můžete směřovat na jeho předsedkyni klubu paní Evu Šalandovou (predseda@klubcoton.cz).

© Cotonland | Akce pro cotonky | 27.04.2016

PolskoKLUBOVÁ VÝSTAVA 9. FCI SKUPINY OPOLE, 22. 4. 2016

Bakarat

V pátek 22. 4. 2016 proběhla v polském Opole Klubová výstava 9. FCI skupiny, tj. společenských plemen, mezi které se řadí i plemeno Coton de Tuléar.

Italský rozhodčí pan Marco Marabotto posoudil celkem patnáct polských cotonů - sedm psů a osm fen. Titul BOB zadal psovi ve třídě otevřené - výstavu vyhrál Bakarat Cobegarden.

Cotonci se prosadili i v závěrečných soutěžích. Pár Bakarat Cobegarden a Cotonbrie Lady Margoth byli vyhlášeni nejlepším párem výstavy a mladá fenka Cotonbrie Lady Margoth se stala 3. BIS Junior, tj. 3. nejlepší mladou fenou výstavy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 04. 2016

DOGDANCING ZKOUŠKY ZBRACLAV A AGILITY ZÁVODY CHVALNOV, 9. - 17. 4. 2016

Diky od Rybářských Stavů

Hned dva víkendy po sobě strávil šikula Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou sportováním - a protože je to náš cotonek univerzál, jeden víkend se věnovali dogdancingu a ten druhý agility.

V sobotu 9. 4. 2016 se ve Zbraclavi u Brna zúčastnili dogdancingových zkoušek - poprvé ve 2. úrovni divize Musical Dressage. Počasí jim u toho moc nepřálo - pršelo. Nakonec se s Dikym diskvalifikovali.

O následujícím víkendu - 16. - 17. 4. 2016 - si proto vyrazili zlepšit náladu na Chvalnovskou pohodičku XV - víkendové agility závody ve Chvalnově. V kategorii Small se v agility jednou diskvalifikovali, pak ale doběhli na 8. místě z 24 závodníků. V Jumpingu byli 5. z 23 závodníků a 9. z 25 závodníků. A konečně ve zkouškách kategorie SA2 se v sobotu umístili na 1. místě z devíti a v neděli pak byli třetí z osmi závodníků.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii z agility závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.04.2016

AGILITY TROJZKOUŠKY OSTRAVA, 16. 04. 2016

Beatrise

V sobotu 16. 4. 2016 vyrazila agiliťačka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou na agility trojzkoušky do Ostravy-Třebovic. Dva běhy v kategorii SA2 byly "pro radost" - Beatrise se na nich diskvalifikovala. Třetí ale proběhl bez chybičky, jenom s drobným zaváháním na houpačce, což Beatrise vyneslo 8. místo ze 13 závodníků.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Beatrise se nově zařadila mezi naše cotonky šikuly. V letošním roce to byly už sedmé její závody - výsledky z těch předchozích najdete mezi úspěchy cotonků šikulů.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.04.2016

AGILITY ZÁVODY ROKYCANSKÁ SKOČNÁ, 10. 4. 2016

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 10. 4. 2016 se v Rokycanech konaly oficiální agility závody - Rokycanská skočná. Bílé bavlněné barvy zde zastupoval Cukřík Chundelaté Kouzlo s parťáčkou Ritou Firýtovou.

Po dlouhé zimní pauze Cukřík k závodům přistoupil tréninkově :) První dva běhy ladil formu a připomínal si překážky, ve třetím běhu ale už skončil na 9. místě z 15 závodníků.

Paničce, parťačce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.04.2016

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 4. 2016

Cotonbrie

26. klubová výstava plemene Coton de Tuléar proběhla v neděli 17. 4. 2016 v Hotelu Svornost v Praze v Dolních Počernicích. Zúčastnilo se jí padesát tři cotonků - 20 psů a 33 feneček.

Výstavu posoudila slovinská rozhodčí paní Maja Korošec. Titul BOB zadala polskému psovi ve třídě mladých - klubovou výstavu vyhrál Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton.

Během výstavy bylo předáno speciální klubové ocenění za propagaci plemene Coton de Tuléar mimo výstavní a mediální sféru a to canisterapeutce Amy z Poříčského Statku. Novou klubovou junioršampionkou byla vyhlášena česká fenečka Josephine du Castel de la Roche aux Fees. Oběma gratulujeme.

Na této výstavě český cotonek Lucky-Hel-Dje Best of Cotton splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 04. 2016

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Cornelia Best of Cotton: 14. 07. 2003 - 15. 4. 2016.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi od chovatelské stanice from Cotton Home. Po dlouhé nemoci zde ve 12 letech a 9 měsících do psího nebe odešla jejich fenečka Cornelia Best of Cotton.

Coruška svůj život prožila především jako rodinný mazlíček. Stala se 6 x maminkou dvaceti tří štěňátek - 11 pejsků a 12 feneček. Po světě běhá i mnoho jejích vnoučat a pravnoučat.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 15.04.2016

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 10. 4. 2016

Bakarat

Další ročník Národní výstavy psů v Ostravě proběhlo o víkendu 9. - 10. 4. 2016, přičemž plemeno Coton de Tuléar se v česko-slovensko-polském zastoupení předvedlo v neděli 10. 4. 2016.

Na Ostravu vysoký počet - 14 cotonů (6 psů a 8 fen) posoudil český rozhodčí pan Miroslav Václavík. Titul BOB od něho získal polský pes v mezitřídě Bakarat Cobegarden.

Plemeni Coton de Tuléar se dařilo i v odpoledních soutěžích, když byl polský cotonek Bakarat Cobegarden vyhlášen 5. nejlepším psem 9. FCI skupiny (5. BIG). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 04. 2016

VYCHÁZKA OBOROU HVĚZDA V PRAZE 6, 2. 4. 2016

Na sobotu 2. 4. 2016 si cotonkáři pomocí FaceBookovské cotoní skupiny domluvili společnou procházku oborou Hvězda v Praze 6.

Této jarní procházky se zúčastnili Oliver Ráj Karpat, Boon Jewel Joy from Pilsen, Nocaima (Bonny Krkonošský Květ), Ginny (Impression the Sweetest Coton), Cassanova Cyril z Poříčského Statku a Falco (Dick Coton Lucky Dog) plus jezevčík Maxík a briardice Julie. Během procházky navíc náhodně potkali další dvě cotoní holčičky - Chockie a Hessie.

Probouzející se jaro s cotoními mladíky pořádně zacloumalo, takže se to pěkně párovalo. Cyril nespustil oči z Nocaimy, Oliver proháněl Ginny a půlroční Booneček se zamiloval do briardky Julie :-D. A Falco? Ten svou přízeň spravedlivě dělil mezi všechny dámy.

Pokud nechcete přijít o podobné na poslední chvilku domluvené akce ve vašem regionu, připojte se k nám v naší FaceBookovské cotoní skupině.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 10.04.2015

AGILITY TROJZKOUŠKY MIKULOVSKÝ TROJHRB, 26. 3. 2016

Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 26. 3. 2016 proběhly v Mikulově hned tři agility zkoušky - tzv. Mikulovský TrojHrb. Cotonky zastupoval Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Nejlépe se jim vydařil hned první běh, kdy zkoušku SA2 splnili bez jediného trestného bodu na výbornou a navíc se umístili na 1. místě z dvanácti závodníků. Ve druhé zkoušce doběhli šestí a ve třetím běhu se diskvalifikovali.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotogalerii ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.04.2016

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 2. - 3. 4. 2016

Bakarat

O víkendu 2. - 3. 4. 2016 proběhla v Nitře další dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které mělo po oba dny zastoupení i plemeno Coton de Tuléar.

V sobotu 2. 4. 2016 čtyři cotonky (1 psa a 3 fenky) posoudila česká rozhodčí paní Zdena Jílková. Titul BOB od ní získal polský pes v mezitřídě Bakarat Cobegarden. Cotonkům se dařilo i v závěrečných soutěžích - polský pár Bakarat Cobegarden & Cotonbrie Lady Margoth se umístil na 3. místě v soutěži o nejlepší pár. Gratulujeme.

Nedělní makedonský rozhodčí pan Sergei Volinets posoudil 7 zástupců plemene Coton de Tuléar - 3 psy a 4 feny. I on titul BOB zadal polskému psovi v mezitřídě - z vítězství se opět radoval Bakarat Cobegarden.

V neděli se cotonci po dlouhé době ukázali v juniorhandlingu. Slovenská fenečka Eimi Janus-Suzi se se svou handlerkou Alexandrou Gašparovou umístila na krásném 2. místě. Gratulujeme.

Během této výstavy slovenská veteránka Eimi Janus-Suzi obdržela diplom za vítězství v soutěži pořádané SKJ - Slovakia Dog Cup 2015 - tj. stala se nejúspěšnějším slovenským jedincem Coton de Tuléar na slovenských výstavách v roce 2015. Vítězem soutěže Open Slovakia Dog Cup 2015 - tj. soutěže pro všechny jedince Coton de Tuléar, kteří se zúčastnili výstav na Slovensku, bez ohledu na stát registrace, se stal polský cotonek Esprit the Sweetest Coton. Gratulujeme.

Na této výstavě maďarští cotonci Carbonebianco Kiko a Carbonebianco Kincsem splnili podmínky pro titul Slovenský šampion krásny mladých a polská fenečka Harmonie Pour Batiskaj de la Vanille Bourbon splnila podmínky pro titul Slovenský šampion krásy. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 04. 2016

SlovenskoVICTORY SHOW a ŠAMPION ŠAMPIONŮ NITRA, 1. 4. 2016

Bakarat

V pátek 1. 4. 2016 se ve slovenské Nitře konala výstava Victory Show - Šampion šampionů - určená výhradně pro psy se slovenskými šampionáty.

Na výstavě mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar - cotonky ve třídě Juniošampionů reprezentoval polský pes Bakarat Cobegarden.

Bakarat od slovenské rozhodčí paní Lindy Volárikové získal všechna možná ocenění - CAC a Victory Junior Winner 2015. Kromě toho z 28 Victory Junior Winnerů v rámci 9. FCI skupiny postoupil do užšího výběru 8 nejlepších. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 04. 2016

PSÍ KUSY 2012/03: COTON DE TULÉAR - BAVLNÍKOVÝ PSÍK Z MADAGASKARU

Ilustrační obrázek: Pinocio Hraběnčin Ráj

Článek paní Mirky Koničkové, který o plemeni Coton de Tuléar vyšel ve 3. čísle časopisu Psí Kusy v roce 2012. Citovány jsou Tereza Zůnová z CHS Laetitia Bohemica, Zuzana Křížková z CHS Madagaskarský Sen a Eva Šalandová z CHS White Felicity.


Říká se mu také bavlníček, a není divu, jeho jméno "coton" znamená ve francouzštině bavlna. Právě tak bělostná a načechraná je totiž jeho srst.

Původním domovem tohoto malého psa s exotickým jménem je podle kynologů ostrov Madagaskar. Zde také leží přístavní město Tuléar, podle kterého byl psík pojmenován. Odtud se také v minulém století dostal do Evropy a stal se oblíbeným čtyřnohým společníkem. Přestože svým vzhledem připomíná "vyšamponované" krasavce, není to žádný polštářový lenoch. V jeho krvi totiž kolují geny lovce.

Pes naší doby

Je chytrý a má rád pohyb, místo povalování v posteli jsou proto pro něj daleko zábavnější procházky v přírodě, psí sporty i náročnější výcvik. "Povahu plemene Coton de Tuléar lze shrnout do tří slov: mírumilovnost, temperament, inteligence. Je to výborný společník do přírody, zvládne i dlouhé procházky lesem. My jsme dokonce s naší fenkou absolvovali i vysokohorskou tůru," popisuje jeho přednosti chovatelka Zuzana Křížková... (zobrazit celý článek)

© Cotonland | Napsali o cotoncích | 25.03.2016

Polsko2 x NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KATOWICE, 19. - 20. 3. 2016

Bakarat

Hned dvě Národní výstavy psů všech plemen proběhly v Polsku o víkendu 19. - 20. 3. 2016. Plemeno Coton de Tuléar se zde představilo v sobotu i v neděli.

Na sobotní XII. národní výstavě posuzovala polská rozhodčí paní Janusz Opara. Předvedli se jí dva polští cotonci - pes ve třídě otevřené Bakarat Cobegarden a fena ve třídě mladých Cotonbrie Lady Margoth. Titul BOB vyhrál Bakarat, který měl krásný úspěch i v závěrečných soutěžích - umístil se na 3. místě v BIG. Gratulujeme.

V neděli na XIII. národní výstavě mezi stejnými cotony vybírala polská rozhodčí paní Ewa Pyrchala. I od ní titul BOB získal Bakarat Cobegarden. V nedělních závěrečných soutěžích svůj úspěch oba zástupci plemene Coton de Tuléar potvrdili. Bakarat Cobegarden se umístil na 2. místě v BIG a fenečka Cotonbrie Lady Margoth se stala BIS junior. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 03. 2016

SlovenskoKLUBOVÁ A SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS SVÄTÝ JUR, 19. - 20. 3. 2016

Kendy-Jo-Ar
Eimi

Klubová a speciální výstava Bichon Klubu Slovensko, který zastřešuje plemena Bišon, Boloňský psík, Havanský psík, Coton de Tuléar, lvíček a barevný boloňský psík, proběhla o víkendu 19. - 20. 3. 2016 ve slovenském Svätém Juru.

V sobotu 19. 3. 2016 se na klubovové výstavě se zadáváním titulů CAC a Klubový vítěz slovinské rozhodčí paní Daniele Risdan představilo pět zástupců plemene Coton de Tuléar - 1 pes a 4 feny. Titul BOB získala slovenská fenečka ve třídě veteránů Eimi Janus-Suzi. Cotonkům se dařilo i v závěrečných soutěžích. Slovenská mladá fenka Call Me Carrie by Cuteberry byla vyhlášena Res. BIS junior, tj. druhým nejlepším mladým jedincem výstavy a veteránka Eimi Janus-Suzi se stala BIS veteránkou. Gratulujeme.

V neděli 20. 3. 2016 na speciální výstavě se zadáváním titulů CC slovenský rozhodčí pan Tibor Havelka posoudil stejné cotonky. Titul BOB zadal slovenskému psovi ve třídě otevřené - z vítězství v plemeni se radoval Kendy-Jo-Ar Best of Cotton. I v neděli cotonci uspěli v závěrečných soutěžích, když veteránka Eimi Janus-Suzi byla vyhlášena 2. nejlepším veteránem výstavy, tj. Res. BIS Veterán. Gratulujeme.

V sobotu byl v rámci slavnostního večera předán pohár za dokončení titulu BKS Klubový Grandšampion fenečce Giulietta des Jardins de Gossypium a jako první v BKS pohár za dokončení titulu BKS Klubový Veteránšampion získal pes Bastien Winter Garden. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 03. 2016

NOVÁ FUNKCIONALITA NA COTONLANDU

CotonLand - svět Coton de Tuléar

Na CotonLandu proběhl v uplynulých týdnech "novoroční" generální úklid. Byly aktualizovány informace u některých témat, přeuspořádáno menu a doplněny informace v kategorii O CotonLandu.

Kromě toho jsme pro vystavovatele připravili novou funkcionalitu - u rozhodčího se můžete podívat, jaké výstavy už posoudil a s jakým výsledkem. Najdete ji v menu pod nadpisem Rozhodčí. Zároveň jsou linky na rozhodčí uvedeny přímo v termínech výstav a u výsledků výstav od roku 2016.

Stále platí výzva pro všechny - pokud máte nápad, co byste na CotonLandu rádi našli, zašlete nám ho na info@cotonland.cz.

© Cotonland | Oznámení | 19.03.2016

V ČASOPISE "HAF & MŇAU" NAJDETE COTONKY

Cotonci v časopise Haf & Mňau

V aktuálním čísle časopisu Haf & Mňau, tj. v čísle 3-4/2016, najdete cotonky z chovatelské stanice Joy from Pilsen

V článku o canisterapii, který se nachází na stránkách 38-39, a který připravila paní Bohumila Hajšmanová, je zmíněno i plemeno Coton de Tuléar a na obrázcích čtenáři najdou její fenečku - canisterapeutku - Amy z Poříčského Statku a její 2. vrh Barnabáše, Babů a Boona.

Časopis můžete zakoupit v trafikách anebo v elektronické verzi na www.alza.cz. Jelikož se jedná o článek na pokračování, můžeme se i v dalších vydáních těšit na cotonky!

© Cotonland | Oznámení | 18.03.2016

AGILITY FAKTOR STRACHU HORKY NAD MORAVOU, 11. - 13. 3. 2016

Diky od Rybářských Stavů
Beatrise

Ve dnech 11. - 13. 3. 2016 proběhl v Horkách nad Moravou pátý Faktor strachu aneb zkouškový maraton v agility, na kterým nechyběli ani cotonci. V pátek 11. 3. 2016 a neděli 13. 3. 2016 zde vyběhl Diky od Rybářských Stavů, v neděli se k němu přidala bezpapírová fenečka Beatrise - oba v kategorii SA2.

Díky se s paničkou Lucií Kučerovou v pátek na jedné zkouška diskvalifikoval, v té druhé však skončil na 2. místě. V neděli pak k tomu přidal 1 x 3. místo a 2 x 4. místo. Beatrise s paničkou Monikou Maleňákovou se pak v neděli umístila na 2. a 3. místě.

Paničkám, Beatrise i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotogalerii ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.03.2016

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRAZ, 6. 3. 2016

Nicolass

O víkendu 5. - 6. 3. 2016 proběhla Mezinárodní výstava psů všech plemen i v rakouském Grazu. Cotonci se na ní představili v neděli 6. 3. 2016.

Pět zástupců plemene Coton de Tuléar, 3 psy a 2 feny, posoudil rakouský rozhodčí pan Erwin Deutscher. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od něho získal chorvatský pes Nicolass Sněženky z Madagaskaru, který pochází z české chovatelské stanice Sněženky z Madagaskaru. Nikolassovi se dařilo i v závěrečných soutěžích, kde byl vyhlášen 3. nejlepším psem 9. FCI skupiny (3. BIG). Gratulujeme.

Na této výstavě měla zastoupení i Česká Republika a Slovensko - představil se zde mladý český pes Morgan d'Eramprunya a mladá slovenská fenka Cool to Be Cuteberry. Oba byli oceněni známkou CAJC.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 03. 2016

PolskoNÁRODNÍ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ZIELONA GÓRA, 4. - 5. 3. 2016

Bakarat

Národní i mezinárodní výstava proběhla v polské Zelenie Góre o víkendu 4. - 6. 3. 2016. V pátek 4. 3. a v sobotu 5. 3. se zde představili i zástupci plemene Coton de Tuléar.

Na páteční 36. národní výstavě 9. FCI skupiny se polskému rozhodčímu panu Piotrovi Królovi předvedli čtyři cotonci - jeden pes a tři fenky. Titul BOB od něho získal polský pes ve třídě otevřené Bakarat Cobegarden. Cotonci zde zaznamenali i krásný úspěch v závěrečných soutěžích, když byl pár Bakarat Cobegarden & Cotonbrie Lady Margoth vyhlášen 3. nejlepším párem výstavy (3. BIS pár). Gratulujeme.

V sobotu se na mezinárodní výstavě představilo osm cotonků - čtyři psi a čtyři fenky. Posoudila je slovinská rozhodčí paní Spela Briski Cirman a titul BOB zadala stejnému psovi - výstavu vyhrál opět Bakarat Cobegarden.

I na mezinárodní výstavě se cotonkům velmi dařilo. Pes Bakarat Cobegarden se umístil na 4. místě v 9. FCI skupině (4. BIG), pár Bakarat Cobegarden & Cotonbrie Lady Margoth skončil na krásném 2. místě (2. BOD pár) a konečně mladá polská fenečka Cotonbrie Lady Margoth byla vyhlášna nejlepším mladým jedincem dne (BOD Junior). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 03. 2016

ÚSPĚCHY VE VÝCVIKU PÁNÍČKŮ V PODÁNÍ CYRILA

Cassanova Cyril z Poříčského Statku

Článek Blanky Topinkové na téma "Můj život s Coton de Tuléar", kde hlavní roli hraje její cotonek Cassanova Cyril z Poříčského Statku.


Jmenuji se Cassanova Cyril z Poříčského Statku, ale narodil jsem se v Praze, v říjnu 2014. V prosinci jsem se přestěhoval na opačný konec Prahy k novým páníčkům. Teda musím říct, že se mi ze začátku trochu stýskalo, ale byl jsem hrdina. Panička si taky kvůli mně vzala v práci „mateřskou“ dovolenou, aby se mi lépe zvykalo. První noc se mi docela líbila, protože jsme hráli s paničkou bezvadnou hru. Já jsem zakňučel u postele, panička vstala a odvedla mně do pelíšku. A ještě jsem dostal bonbon. A za chvíli jsem to zkusil znova. Tak si ke mně pak sedla na zem zabalená do deky a čekala až usnu. Já jsem dělal jako že spím. Ona se pomaličku opatrně zvedla a než došla do postele, už jsem tam byl zas. Pak jsme to hráli ještě párkrát a pak mě to nějak zmohlo a usnul jsem. Další noc už to hrát moc nechtěla, tak jsem šel taky radši spát. Ale jinak se mi u nových páníčku zalíbilo.

Ze začátku mě pořád tahali ven do zimy, brr, a pak zase zpátky, nějak jsem nechápal proč. Pak si panička vzala ven i mojí plínku na čůrání a dala mi jí venku na zem. Tak jsem se na ní vyčůral, no to bylo radosti. Jen nějací chlápci opodál se smáli, že tak ohleduplného pejskaře ještě neviděli, ale nevím, co tím mysleli... (celý článek)

© Cotonland | Můj život s Coton de Tuléar | 27.02.2016

AGILITY ZÁVODY ZIMNÍ BRNO II, 20. 02. 2016

Diky od Rybářských Stavů

Ani na pokračování "Zimního Brna" - oficiálních agility závodech Zimní Brno II - nechyběl šikula Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Závody se opět konaly v hale a Dikymu se dařilo stejně dobře, jako při Zimním Brně I. V kategorii Jumping Open S čistě doběhl na 19. místě z 31 závodníků, v kategorii Agility Open S byl 14. z 32 závodníků a ve zkouškách SA2 se se známkou Výborný umístil na 3. místě z 10 týmů.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.02.2016

Polsko2 x NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BYDGOSZCZ, 13. - 14. 2. 2016

Au

O valentýnském víkendu, 13. - 14. 2. 2016, proběhl v polské Bydgoszczi 12. ročník Valentýnské národní výstavy psů a 7. ročník noční národní výstavy psů. Nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar.

V sobotu 13. 2. 2016 na Valentýnské národní výstavě psů 9 cotonků (4 psy a 9 fen) posoudil srbský rozhodčí pan Dušan Panuovic. V noci na 14. 2. pak 7 zástupců plemene (3 psy a 4 fenky) rozsoudila polská rozhodčí paní Magdalena Kozlowska. Oba se shodli na stejném vítězi - titul BOB od nich získal polský pes v mezitřídě Au Clair de la Lune Fort Knox.

Cotonům se dařilo i v závěrečných soutěžích. Polské štěňátko Lancelot du Castel de la Roche aux Fees se dostalo do užšího výběru 6 nejlepších štěňat výstavního dne a polský dorostenec Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton byl vyhlášen 4. nejlepším dorostencem výstavního dne (4. BOD Puppy). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 02. 2016

DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU ELINKY!

Mnohokrát děkujeme všem, kteří podpořili naší tanečnici Elinku (Chita-Van-El Best of Cotton) v jejím boji. Před 2 měsíci jsme tu zveřejnili výzvu o pomoc této fenečce, která ze dne na den ochrnula. V době, kdy ještě stále bojovala o život a celý její organismus se vzpouzel silným lékům. V době, kdy jenom bezmocně ležela a nemohla použít ani jednu nožičku.

Díky pomoci více než 52 různých páníčků - z České Republiky, Slovenska ale i Polska - se celkově sešlo přes 1 600 €, čímž se podařilo splatit celý dluh, který si panička musela vzít na úhradu velmi nákladné operace a následné léčby. A Elinka se nám za to odvděčila tím nejlepším způsobem - CHODÍ!!! Zatím sice s obtížemi, ale postaví se na nožičky a chodí! Máme z toho opravdu velkou radost :) Stejně jako z velké podpory od vás páníčků, protože díky ní se ukázalo, že naše komunita dává smysl, je silná a umíme si v ní vzájemně pomoci.

Citujeme paničku - Zenobii Chromou: "Ďakujeme ešte raz z celého srdca všetkým vám, ktorí ste nám v tejto ťažkej situácii nezištne a ochotne pomohli finančnými príspevkami, každý podľa svojich možností, vážim si to a som vám vďačná za každé jedno euro, ktorým ste nám prispeli. Som milo prekvapená vašou štedrosťou. Prišli štedré príspevky zo Slovenska, veľa príspevkov z Českej republiky a tiež príspevky od cotonkárov z Poľska! Ďakujeme! Naše výdavky sa ešte nekončia, pretože nás ešte stále čakajú bowenove masáže, dornova metóda a ďaľšie rehabilitácie, ktoré snáď ešte vylepšia aj pravú nožičku. Vďaka vám som však mohla splatiť pôžičku, ktorú som si na operáciu a liečbu musela vziať."

Fotografie a videa mapující vývoj stavu Elinky i další informace najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 21.02.2016

OCHORENIA MEDZISTAVCOVÝCH PLATNIČIEK U PSOV

Ilustrační obrázek

CotonLand velmi děkuje paní Zenóbii Chromé z chovatelské stanice Zenobia's Little Sun za přípravu tohoto článku, který z velké části vychází z její bakalářské práce a také ze zkušeností, které prodělala se svou fenečku Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton).

Viacerí z vás sa ma pýtali: Čo presne sa Elinke stalo (více o jejím onemocnění zde). Prečo úplne zdravý, aktívne športujúci psík tak náhle ochrnul? Na moju odpoveď, že sa jedná pravdepodobne o poškodenie typu Hansen III však nadväzovala logická otázka. Čo je to Hansen typ III? Poďme sa teda spolu pozrieť na to čo sa stalo z medicínskeho hľadiska. Na úvod trochu anatómie, ktorá je nevyhnutná pre pochopenie problematiky, nasledovať bude klasifikácia ochorení medzistavcových platničiek a na záver postup liečby.

Základné pojmy a krátky úvod do anatómie

Centrálny nervový systém

Mozog a miecha spolu tvoria centrálny nervový systém. Nervový systém pracuje pomocou jednoduchých alebo zložitých reflexov. Miecha slúži ako nervové spojenie medzi mozgom a ostatným telom, je však nielen spojovacou dráhou ale je tiež dôležitým reflexným centrom! Sú v nej reflexné centrá okrem iného pre pohyby končatín a trupu, reguluje reflexne napríklad aj vyprázdňovanie močového mechúra a konečníka ... zobrazit celý článek

© Cotonland | Rady, tipy, informace | 20.02.2016

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Trinity Klenot Toliary: 16. 12. 2003 - 18. 2. 2016.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi od chovatelské stanice the Family Treasure. Ve 12 letech a 3 měsících zde včera do psího nebe odešla jejich fenečka Trinity Klenot Toliary.

Tytynka sice svůj život prožila především jako miláček v rodině, přesto se pyšnila tituly Český Junioršampion, Český Šampion, Klubový junioršampion, Klubový vítěz a Vítěz speciální výstavy. Maminkou se stala čtyřikrát - po světě běhá šest jejích synů a deset dcerek.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 19.02.2016

26. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 4. 2016

Zveme Vás na 26. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se bude konat v neděli 17. 4. 2016 v Hotelu Svornost v Praze v Dolních Počernicích.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:15 do 8:45, výstava bude zahájena v 09:00 dogdancingovým vystoupením. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny na stránkách Klubu Coton de Tuléar.

Propozice: na stránkách Klubu Coton de Tuléar. Přihlašování probíhá výhradně elektronicky přes server www.dogoffice.cz.

Rozhodčí: paní Maja Korošec, Slovinsko

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 16. 3. 2016, II. termín - 25. 3. 2016

Více informací k výstavě najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 18.02.2016

OBJEDNÁVKY TRIČEK COTON DE TULÉAR - DO 5. 3. 2016

Nabízíme Vám možnost zakoupení trička s motivem Coton de Tuléar. Na výběr je 5 různých motivů a 9 barev triček, varianta dámská, dětská i pánská.

Trička připravuje Kateřina Jelínková od fenečky Nocaimy (Bonny Krkonošský Květ). Objednávat je můžete do 5. 3. 2016 na mailu trika.coton@gmail.com, do objednávky pište jméno, adresu, telefonní číslo, číslo motivu, velikost, barvu, zda chcete pánské nebo dámské. Motiv č. 1 je možný pouze na bílé tričko, motivy 2 - 5 je možné na všechny nabízené barvy kromě bílé.

Cena za 1 tričko činí 450 Kč + poštovné a balné, za 3 trička 1 200 Kč + poštovné a balné. V Praze je možnost dohodnout osobní odběr.

Upozornění: u dospělých se musí sejít alespoň 10 objednávek na jeden motiv, u dětí alespoň 5 objednávek na jeden motiv a barvu. Domlouvání probíhá v CotonLandí Facebookovské skupině, kde se můžete zeptat i na detaily (stejně jako na mailu trika.coton@gmail.com).

Bližší informace včetně náhledu na jednotlivé motivy, nabídku barev a velikostí najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 15.02.2016

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 6. - 7. 2. 2016

Bellezza
Bakarat

Další ročník dvoudenní mezinárodní výstavy psů v Brně - DUO CACIB 2016 - proběhl ve dnech 6. - 7. 2. 2016. Po oba dni zde nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

V sobotu se posouzení 17 cotonků - čtyř psů a třinácti fenek - ujal český rozhodčí pan Robert Kubeš. Titul BOB zadal polskému psovi v mezitřídě - z vítězství se radoval Bakarat Cobegarden.

V neděli mezi 13 cotonky - pěti psy a osmi fenkami - vybíral ukrajinský rozhodčí pan Vitaliy Belskyy. Tento rozhodčí titul BOB zadal polské fence ve třídě šampionů - v plemeni zvítězila Bellezza Bianco the Sweetest Coton.

V neděli se plemeni Coton de Tuléar dařilo i v závěrečných soutěžích, když byl polský pár Bakarat Cobegarden & Cotonbrie Lady Margoth vyhlášen 2. nejlepším párem výstavy a polská fenečka Cotonbrie Lady Margoth se stala 5. nejlepším dorostencem (5. BOD Puppy). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 02. 2016

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ PŘÁNÍ A PF 2016

I na konci roku 2015 byla vyhlášena soutěž o "nej" vánoční přáníčko a PF 2016. Pro velký úspěch z lońského roku jsme pro hlasování zvolili stejnou metodu - oslovili jsme 19 nezávislých porotců z řad pojistných matematiků a produkťáků, tj. porotců, kteří neznali žádného z tvůrců 43 soutěžních přáníček (z celkového počtu 44 přání). To zajistilo nejvyšší možnou objektivitu. I letos se nám vrátily reakce se stížností na složitost jejich úkolu - vybrat to nej z tolika krásných přání.

Rozhodnutím poroty se doslova "o prsa" vítězem stalo vánoční pfko od chovatelské stanice Joy from Pilsen. Gratulujeme. V brzké době se jejich miláčci mohou těšit na cenu pro vítěze - plyšáka.

Celkové výsledky soutěže si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Soutěž o nejkrásnější vánoční přání a PF 2016 | 06.02.2016

¨

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BEDZIN, 31. 1. 2016

Bakarat

V neděli 31. 1. 2016 proběhla v polském Bedzinu Národní výstava psů všech plemen - zimní výstava ExpoSilesia DogShow. Nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar.

Čtyři polské cotonky - jednoho psa a tři fenečky - posoudila makedonská rozhodčí paní Natasha Nastecka. Titul BOB zadala polskému psovi v mezitřídě - z vítězství se radoval Bakarat Cobegarden.

Plemeni Coton de Tuléar se dařilo i v závěrečných soutěžích. Pár Bakarat Cobegarden a Cotonbrie Lady Margoth byli vyhlášeni nejlepším párem výstavy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 02. 2016

VZNIKÁ MAPA S ROZMÍSTĚNÍM NAŠICH COTONKŮ!!!

Mapa s cotonky

Na serveru mapy.cz vzniká mapa, na které se můžete podívat, kde žijí naši cotonci!

Pokud máte zájem do mapy zanést i vaše cotonky, vložte jejich souřadnice do komentáře ve facebookovském vlákně na FB stránkách CotonLandu - pokud nejste členy CotonLandí FB skupiny, můžete kdykoli zažádat o přidání anebo souřadnice zaslat na mail info@cotonland.cz.

Postup je jednoduchý: otevřít mapy.cz, vybrat "Body a měření", označit místo, kde bydlíte (nemusí být přesná adresa), vykopírovat souřadnice a přidat komentář se jménem cotonka do tohoto vlákna nebo na mail info@cotonland.cz.

Aktuální stav rozmístění našich cotonků můžete sledovat zde.

© Cotonland | Oznámení | 31.01.2016

PAPÍROVKA VALUTOVÁ - CANISTERAPEUTKA AMY

Amy z Poříčského Statku

Článek Bohumily Hajšmanové na téma "Můj život s Coton de Tuléar", kde hlavní roli hraje její fenečka Amy z Poříčského Statku.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dovolte mi, abych se taky představila. Jmenuji se Amy z Poříčského Statku. Panička mi říká Dámo a páníček papírovka valutová. Nechápete proč? Tak poslouchejte:

Moje panička miluje všechna zvířata. Ale osud nechtěl, aby se jim věnovala i profesí a stala se sestřičkou v nemocnici a časem si otevřela stacionář pro seniory. Tam, jako první v Plzeňském kraji, zahájila canisterapii s Barunkou, malinkou jorkšírkou. Bohužel po pár měsících jorkšírka zemřela a panička byla moc smutná a rozhodla se najít pro seniory jiného malého pejska. Hledala nelínavé plemeno, které neštěká, je hodné, přítulné, vychovatelné, zkrátka budoucího nového canisterapeuta. A našla cotonka. Začala se tedy poohlížet po štěňátkách a otevřela stránky Nadi Trkolové a tam jsem na ní z jedné fotky vykoukla. No a bylo to. Tedy ještě ne, nejdřív se panička na mne přijela podívat a pak odletěla na dovolenou s tím, že při zpáteční cestě si mne vyzvedne a pojedu s ní domů. Ale už si na dovolenou zapomněla přibalit české koruny nebo kartu a tak za mne zaplatila cizí měnou – valutami. Proto mi páníček říká papírovka valutová... (celý článek)

© Cotonland | Můj život s Coton de Tuléar | 25.01.2016

COTONEK ŠIKULA ROKU 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Třetí ročník o Cotonka Šikulu roku probíhal během celého roku 2015. Zapojilo se celkem 8 českých i slovenských cotonků a to v kategoriích agility, dogdancing a dogtrekking.

Titul Cotonek šikula roku i v roce 2015 obhájil osmiletý pes Cukřík Chundelaté Kouzlo. Body získal za účast na 15 akcích. Kromě agility závodů, které absolvoval se svou malou parťačkou Ritou Firýtovou, plemeno reprezentoval i na dětském táboře, během akce "kilometrovkou po šesti" i na Dni Cotona. Cukřík vyhrál nejenom celou soutěž, ale i podkategorii agility.

Cotonkem šikulou univerzálem se stal Diky od Rybářských Stavů. Kromě jeho základního sportu - agility - v rámci kterého absolvoval 10 závodů - se s paničkou pořádně pustili i do dogdancingu. Během absolvovaných 3 zkoušek získal titul Master of Dogdancing 1. úrovně. Jen o 7 bodíků - tedy jednu akci - mu uteklo celkové vítězství.

A konečně kategorii Cotonek šikula roku - tanečník společně s paničkou Zenobií Chromou opět vytancovala slovenská fenečka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton), která tím obhájila vítězství z předchozích dvou ročníků. Plemeno reprezentovala na 7 akcích - kromě jedněch závodů šlo vždy o akce pro děti a ve prospěch slovenských útulků. Pro Elinku byl rok 2015 posledním soutěžním rokem, protože v prosinci podstoupila těžkou operaci páteře. Pokud jí chcete podpořit v jejím boji o postavení se na nožičky, můžete tak učinit do 31. 1. 2016. Více informací k této akci najdete zde.

Všem zúčastněným cotonkům gratulujeme k jejich výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene. Vítězové se mohou těšit na poháry a diplomy.

Celkové výsledky soutěže najdete zde.

© Cotonland | Cotonek šikula roku | 22.01.2016

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 16. - 17. 1. 2016

Esprit
Chanel

Slovenskou výstavní sezonu zahájila dvoudenní mezinárodní výstava psů v Nitře, která proběhla o víkendu 16. - 17. 1. 2016. O tituly zde soutěžili i cotonci a to ze dvou chovatelských stanic - maďarské Carbonebianco a polské The Sweetest Coton.

Sobotní New Year Show posoudila česká rozhodčí paní Olga Dolejšová. Vybírala ze sedmi zástupců plemene Coton de Tuléar - dvou psů a pěti fen. Titul BOB zadala polské feně ve třídě šampionů Chanel the Sweetest Coton.

Na nedělní Winter Show mezi stejnými cotonky vybíral slovenský rozhodčí pan Miroslav Guniš. Vítězem v plemeni s titulem BOB se stal polský pes ve třídě šampionů Esprit the Sweetest Coton.

V neděli se cotonkům dařilo i v závěrečných soutěžích. Polská chovatelská skupina The Sweetest Coton byla vyhlášena nejlepší chovatelskou skupinou výstavy. Gratulujeme.

Na této výstavě polští cotonci Esprit the Sweetest Coton a Freesia the Sweetest Coton splnili podmínky pro přiznání titulu Slovenský Šampion a cotonek Esprit the Sweetest Coton navíc podmínky na titul C. I. B. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 01. 2016

VÍKENDOVÉ SETKÁNÍ COTONKŮ V PLZNI, 20. - 22. 5. 2016

O víkendu 20. - 22. 5. 2016 se v Autokempu Ostende u Boleváku v Plzni uskuteční další setkání cotonků a jejich páníčků.

Jedná se o neoficiální setkání, jehož záštity se ujaly Plzeňačky Bohumila Hajšmanová z chovatelské stanice Joy from Pilsen a Rita Zdráhalová od cotonka Cukřík Chundelaté Kouzlo. Hlavní detaily jsou řešeny na CotonLandí FB stránce ve speciálně vytvořené události. Vítáni jsou všichni, je možné přivézt i jiná plemena ;)

Setkání bude probíhat v blízkosti Autokempu Ostende, kde je možné sjednat si (idividuálně) ubytování - v chatkách, bungalovech i ve stanu či karavanu. V autokempu je zároveň možnost stravování a to včetně snídaně.

Plánovaný program

  • Pátek: Posezení u ohně.
  • Sobota: Výlet na Šumavu - dvě trasy pro turisty a "pomalé" turisty, procházka lesem kolem rybníků v Plzni.
  • Neděle: Prohlídka centra Plzně.

Veškeré dotazy k akci můžete směřovat na FB stránku této události, tj. sem.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 14.01.2016

AGILITY ZÁVODY ZIMNÍ BRNO I, 09. 01. 2016

Diky od Rybářských Stavů

Po čtvrtroční pauze se na agility parkur vrátil Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou a to na oficiálních agility závodech Zimní Brno I.

V hale, kde se závody konaly, se Dikymu skutečně dařilo. Ve zkoušce SA2 doběhl po jednom odmítnutí na 2. místě z 9 týmů. Pak - v kategorii S Open - předvedl dva pěkné čisté běhy. Ty mu v Jumpingu vynesly krásné 2. místo a v Agility pak 14. místo. Celkově se v kategorii S Open umístili na 6. místě z 35 týmů.

Paničce i Dikimu gratulujeme ke skvělému začátku další sportovní sezony a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.01.2016

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 10. 1. 2016

Bakarat

Výstavní sezona 2016 budiž zahájena a to tradičně Hanáckou národní výstava psů v Brně. Tento již 11. ročník se uskutečnil o víkendu 9. - 10. 1. 2016 a plemeno Coton de Tuléar na něm startovalo v neděli 10. 1. 2016.

Celkem 15 cotonků ve složení 5 psů a 10 fenek se představilo české rozhodčí paní Naděždě Klírové. Titul BOB paní rozhodčí zadala polskému psovi ve třídě mladých - z vítězství v plemeni se radoval Bakarat Cobegarden.

Obrovský úspěch cotonci zaznamenali v odpoledních soutěžích. Nejdříve byl Bakarat Cobegarden vyhlášen nejlepším mladých psem 9. FCI skupiny (BIG Junior 9. FCI) a poté i nejkrásnějším mladým psem dne (BOD Junior). Gratulujeme.

Na této výstavě polský cotonek Bakarat Cobegarden splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršamipon. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 01. 2016

CELOROČNÍ SBĚR FOTEK NA STOLNÍ KALENDÁŘ 2017

Po velkém úspěchu v roce 2015 se i rok 2016 stane rokem přípravy na druhý český cotonkovský kalendář.

Opět tak po celý rok bude probíhat sběr fotek na stolní týdenní kalendář na rok 2017 a to dle ročních období. Protože se fotky budou tisknout, je potřeba, aby měly určitou kvalitu - tj. jejich velikost by měla být minimálně 300 KB a měly by mít poměrně velké rozlišení.

Pozor - letos budou obrázky sbírány pouze do září tak, aby jejich distribuce mohla proběhnout nejpozději během listopadu - při dostatečném zájmu by měla jeho cena vyjít cca na 150 Kč.

Fotky zasílejte na e-mailovou adresu kalendar@cotonland.cz. Prosíme - obrázky zasílejte pouze v případě, že sami budete mít o pořízení kalendáře zájem.

Aktuální témata: "Podzimní barvy nám sluší", "Zimní radovánky ve snížku" a "Cotonci o Vánocích" + celoroční témata

Více k přípravě kalendáře včetně seznamu témat najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 08.01.2016

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU 2015

Bastien Winter Garden

Výstavní sezona 2015 je za námi a my tak můžeme přinést výsledky dalšího ročníku o Nejkrásnějšího cotona roku 2015. Tento ročník byl zajímavý tím, že v něm hráli prim veteráni. Ze čtrnácti československých výstav, na kterých se veteráni představili, se hned 6 x stali celkovými vítězi a není tak divu, že v první pětce celkového pořadí najdete hned dva psy starší 8 let.

Absolutním vítězem - Nejkrásnějším cotonem roku 2015 se stal veterán - osmiletý pes Bastien Winter Garden z chovatelské stanice East Teddy Bears. Zároveň se tak stal i Nejkrásnějším cotonem veteránem. V roce 2015 se zúčastnil 8 výstav v Čechách i na Slovensku, z toho 7 x ve třídě veteránů a 1 x ve třídě šampionů. Odvezl si z nich 5 x titul BOB a 2 x titul BOS. Na výstavách pořádaných BKS (Bichon Klub Slovensko) byl 3 x vyhlášen BIS veteránem a jednou BIS Během tohoto výstavního roku získal tituly Slovenský Veterán Šampion, Český Veterán Šampion a Slovenský klubovým Veterán Šampion BKS.

Kategorii Nejkrásnější mladý coton 2015 jen o jediný bod vyhrála mladá fenečka Janette du Castel de la Roche aux Fees z chovatelské stanice Ráj Karpat. Ve třídě mladých v roce 2015 absolvovala 4 výstavy v České Republice, 3 x byla oceněna BOJ, 1 x BOB a 1 x BOS. Získala ocenění Český Junioršampion... (zobrazit celý článek s kompletními výsledky).

© Cotonland | Nejkrásnější coton roku | 03.01.2016

KRÁSNÝ NOVÝ ROK 2016!!!

CotonLand

Přejeme krásný nový rok 2016!!! A co nás v něm čeká?

Rok 2016 přinese pokračování oblíbených soutěží o nejkrásnějšího cotona roku a také o cotona šikulu roku. Budeme se proto opět těšit na výsledky výstav i informace o účastech na akcích pro cotonky šikuly.

Pro velký úspěch se rok 2016 opět stane rokem přípravy na druhý český cotonkovský kalendář. Po téměř celý rok bude probíhat sběr fotek dle ročních období tak, abychom z nich na konci roku mohli 53 vybrat a připravit stolní týdenní kalendář na rok 2017. Již brzy se můžete těšit na podrobnější informace - oproti předchozímu ročníku proběhne několik málo úprav a to v termínech.

Budeme pokračovat i v rubrice "Můj život s Coton de Tuléar" - už nyní se těšíme na další příběhy o tom, jak právě vám se žije s cotonky!

Jsme opravdu hrdí na tuto naši komunitu, která na konci roku prošla zatěžkávací zkouškou s výsledkem výborná s hvězdičkou. Věříme, že i v dalším roce budeme pokračovat v jejím stmelování.

Přejeme vám všem, aby i rok 2016 byl plný krásných okamžiků s vašimi čtyřnohými kamarády, nikoho netrápili žádné nemoci a tento rok jste si užili dle vašich představ.

© Cotonland | Oznámení | 03.01.2016


© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz