COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2017

PŘEJEME VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2018!!!

Všem přátelům cotonků i jim samotným přejeme krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2018, plný zdraví a krásných zážitků s Vašimi chlupáčky.

A protože CotonLand jsou všichni, co mají rádi cotonky, je tu tradiční přehlídka přáníček od jednotlivých páníčků! Přáníčka můžete posílat na info@cotonland.cz nebo vkládat na CotonLandí FaceBookovskou stránku.


Od from Cotton Home

Od Cukříka

Od Biela Goralka

Od Briliant z Madagaskaru

Od z Poříčského Statku

Od East Teddy Bears

Od Stara

Od Danteho

Od Atreye

Od Inferiti

Od Ráj Karpat

Od Boona a Pippi

Od Dixie

Od Zenobia's Little Sun

Od Coton Angels from Dolce

Od Railyho

Od Iena

Od Laury

Od Batiskaj

Od Baltoo

Od Ronnieho

Od Kelly a Luise

Od Eny

Od Madagaskar's Miracle

Od Cuteberry

Od Jonáška a Damiana

Od Nanuka

Od Sleepy Hollow Ranch

Od Roxie

Od Křížkovic bandy

Od Dovera a Goudyho

Od Médi

Od Cotoní mafie

PF od z Poříčského Statku

PFko od Danteho

Od Artura

Od Katty

Od Nocaimy

Od Ny Madagasikara

Od Baddyho a Yvanhouy

Od Cyrila

Od Poklad Moravy

PFko od Ny Madagasikara

Od Cassie

Od Laetitia Bohemica

PFko od Křížkovic bandy

PFko od Baltooa

Od Berrýska

Od Babů

Od Amy

PFko od Biela Goralka

Od Diamond Monte Nai

PFko od Inferiti

Od Z Vraní Osady

© Cotonland | 24.12.2017 | Aktualizováno 07.01.2018

TANEC NA SOUSEDSKÉM ADVENTU V TŘEBORADICÍCH, 16. 12. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica

V sobotu 16. 12. 2017 se v pražských Třeboradicích konala další akce Sousedského Třeboradického spolku - Sousedský třeboradický advent. A jak už je milým zvykem, v programu nechyběl ani tanec s cotonkem.

Již tradičně zde plemeno Coton de Tuléar zastupovala Tereza Zůnová z chovatelské stanice Laetitia Bohemica s Daisy Chundelaté Potěšení a její dcerkou Beauty Laetitia Bohemica. Všechny přítomné potěšily milým tancem na vánoční písně a byly odměněny hlasitým potleskem.

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Video z vystoupení si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.12.2017

PŘEDVÁNOČNÍ PROCHÁZKA PO PRAŽSKÉM PETŘÍNĚ, 17. 12. 2017

Jen několik dní předem byla přes FaceBook svolána další - tentokrát předvánoční procházka s cotonky po pražském Petříně, kterou opět organizovala Naďa Trkolová z chovatelské stanice z Poříčského Statku. Uskutečnila se v neděli 17. 12. 2017.

Užít si petřínského předvánočního prostředí přišlo 8 cotonků - Anita, Cyril, Daisy, Jessi, Jouy, Katty, Nocaima a Pippi.

Nakonec dorazil i Ježíšek :) Po obědové pauze se ze zeleného Petřína stal Petřín bílý, když dorazil snížek, který si přítomní řáděním dosyta užili.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 22.12.2017

MIKULÁŠSKÉ AGILITY DVOJZKOUŠKY SADSKÁ, 10. 12. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Agility sezonu 2017 Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou zakončily na Mikulášských dvojzkouškách v Hradištku u Sadské.

Nocaima na parkur vyběhla v kategorii SA2 v konkurenci 12 týmů. V prvním běhu se umístila na 5. místě s hodnocením výborná. V druhém běhu se pak diskvalifikovala.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.12.2017

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 9. - 10. 12. 2017

Cotonbrie
Mars

Výstavní sezona roku 2017 byla na Slovensku zakončena dvoudenní Mezinárodní výstavou psů v Nitře, která se konala o víkendu 9. - 10. 12. 2017.

V sobotu se 10 zástupců plemene Coton de Tuléar - 5 psů a 5 fenek - posoudil srbský rozhodčí pan Dušan Paunovič. Titul BOB od něho získal český pes v mezitřídě Mars the Sweetest Coton.

Nedělní polský rozhodčí pan Rafal First posoudil cotonků 11 - 6 pejsků a 5 fen. V plemeni vyhrál polský coton ve třídě mladých Cotonbrie MonteWhite. Tomu se dařilo i v závěrečných soutěžích, kde byl vyhlášen 2. nejlepším psem 9. FCI skupiny (Res. BIG). Gratulujeme.

Na této výstavě Tamera Ráj Karpat splnila podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy a polská fenka Cotonbrie Lady Margoth se stane C. I. B. (Interšampionkou). Gratuluejeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 12. 2017

PŘEDVÁNOČNÍ AGILITY ZÁVODY ROZTOKY, 3. 12. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Neoficiálních "předvánočních" agility závodů v Roztokách u Prahy se v neděli 3. 12. 2017 zúčastnila Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

První běh - Agility - probíhal bez rozdílu výšky, pouze v rozdělení do výkonnostních kategorií A0/A1 (tedy začátečníci) a A2/A3 (pokročilí), kde mezi 12 tými startovala i Nocaima. I přes toto nevýhodné rozdělení se s paničkou umístila na krásném 2. místě. V druhém běhu, tzv. "hře" se bohužel diskvalifikovaly. Vynahradily si to ale ve třetím paralelním parkuru, kdy vždy běželi 2 vylosovaní psi proti sobě a vítěz postoupil do dalšího kola. I přes těžké soupeře, jako jsou borderky, se dostaly do top 6 nejlepších - v dalším postupu je zastavil až pozdější celkový vítěz pitbul.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie a video z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.12.2017

MIKULÁŠ V ZOODOMĚ V BRATISLAVĚ, 2. 12. 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

V sobotu 2. 11. 2017 uspořádal Zoodům v Bratislavě Mikuláše se zvířátky - čertovsky dobré soutěže se psy s andělskými odměnami. Akce se zúčastnila i Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton se svou paničkou Zenobií Chromou. Pejsci se mohli přihlásit do následujících soutěží: Nejlepší chytač, Odložení s rušivými vlivy, Ulov si mikulášský balíček a Psí karneval.

Elinka se společně s dalšími 15 psy různých plemen zúčastnila soutěže Odložení s rušivými vlivy, kdy pejsek nesměl překročit hranici vyznačeného čtverce během různých rušivých vlivů, jako natažení ruky, hození klíčů, oslovení jménem, nabídka misky plné piškotů, hození míčku, přechod kolem celého čtverce s otevřeným deštníkem, překročení sedícího nebo ležícího psa. Hodnotily se trestné body a čas, za který porotkyně prošla celou trasu. Trestné body se udělovaly za ústní pokyny majitele během soutěže anebo za překročení čtverce. Elinka s nulovým počtem trestých bodů skončila těsně pod stupni vítězů na 4. místě.

Nebyla to jediná Elinčina akce v poslední době - na konci listopadu se zúčastnila ještě dvou tanečních vystoupení v Košicích a to 21. 11. při příležitosti otevření nového kynologického parku Terasa a 26. 11. zatancovala na základní škole v Košicích.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.12.2017

Chorvatsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ZÁHŘEB, 25. - 26. 11. 2017

Carbonebianco

Ve dnech 24. - 26. 11. 2017 se v chorvatském Záhřebu uskutečnila Zahreb Winter Classic, v rámci které se v sobotu a v neděli konala mezinárodní výstava psů všech plemen. Nechybělo na nich ani plemeno Coton de Tuléar.

V sobotu 25. 11. 2017 se slovinskému rozhodčímu panu Branislavu Rajicovi představilo šest cotonků. V neděli 26. 11. 2017 pět cotonků posoudila česká rozhodčí paní Naďa Klírová. Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězi - 2 x CACIB a 2 x BOB získal maďarský pes ve třídě šampionů Carbonebianco Quentin.

V sobotu i neděli měla zastoupení i Česká Republika a to díky cotonkovi Mars the Sweetest Coton. Ten v mezitřídě obdržel 2 x V1, CAC a Res. CACIB a stal se Chorvatským Junioršampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 11. 2017

DOGDANCING ZKOUŠKY V HORNÍCH POČERNICÍCH, 17. 11. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica

Ve sváteční pátek 17. listopadu se v hale v pražských Horních Počernicích konaly další oficiální zkoušky v dogdancingu, na kterých znovu nechyběli ani cotonci s paničkou Terezou Zůnovou z chovatelské stanice Laetitia Bohemica.

Veteránka Daisy Chundelaté Potěšení si tu krásně vytančila další zkoušku - tentokrát Heelwork to Music 1. úrovně na výborně se ziskem 28 bodů z 30 možných.

Daisyna dcerka Beauty Laetitia Bohemica skládala zkoušku Dances with Dogs 1. úrovně, ale po prvních pár cvicích si postavila hlavu, že dneska cvičit nebude. Tereza tedy zkoušku předčasně ukončila a pustí se do ní příště, až bude mít Beauty náladu :)

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci a těšíme se na další dogdancigové akce.

Fotogalerii a video z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.11.2017

AGILITY DVOJZKOUŠKY BEROUN, 17. 11. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Na státní svátek - 17. 11. 2017 - se agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou zúčastnily Listopadových agility zkoušek v Berouně.

Pro Nocaimu to byly hned dvě poprvé. Poprvé se zúčastnila závodů v hale a poprvé ve vyšší výkonnostní kategorii SA2. V prvním běhu s paničkou skončily na 8. místě a v tom druhém se umístili na 3. místě z 11 závodníků. Celkově jim to v součtu vyneslo krásné 4. místo.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotografie a video z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.11.2017

NěmeckoSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ LIPSKO, 10. 11. 2017

Cotonbrie

Světová výstava psů v roce 2017 proběhla v německém Lipsku ve dnech 9. - 12. 11. 2017. 9. FCI skupina přišla společně s 5. FCI skupinou na řadu v pátek 10. 11. 2017.

Celkem 97 zástupců plemene Coton de Tuléar se představilo rumunskému rozhodčímu panu Christianovi Stefanesku. Metu nejvyšší - ocenění BOB na světové výstavě - získal mladý polský pes Cotonbrie MonteWhite.

Cotonci zazářili i v závěrečných soutěžích. Polský cotonek Cotonbrie MonteWhite byl vyhlášen 3. BIG Junior, tj. 3. nejlepším mladým psem 9. FCI skupiny a slovniský cotonek Monsieur Ames Ráj Karpat se stal nejlepším veteránem dne, tj. BOD Veteran. Gratulujeme.

Na této výstavě polský cotonek Cotonbrie MonteWhite získal ocenění Německý Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 11. 2017

NěmeckoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LIPSKO, 8. 11. 2017

Cotonbrie

Předskokanem Světové výstavy psů v Lipsku byla Mezinárodní výstava psů - German Winner Show - která se zde konala ve čtvrtek 8. 11. 2017.

Plemeno Coton de Tuléar posoudila lotyšská rozhodčí paní Vija Klucniece. Představilo se jí 32 cotonků, 13 psů a 19 fenek z celého světa.

Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stal polský pes ve třídě mladých Cotonbrie MonteWhite.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 11. 2017

MAJITELÉ PĚTI A VÍCE FEN SE MUSÍ HLÁSIT SVS ČR

Ilustrační obrázek: Chovatelská stanice z Vraní Osady

Od 1. 11. 2017 vstoupila v platnost novela veterinárního zákona, která určuje, že každý, kdo v České Republice vlastní 5 a více fen starších 12 měsíců, musí toto oznámit státní veterinární správě a to nejpozději 7 dní ode dne, kdy tato skutečnost nastala. Výjimku z této povinnosti mají pouze chovatelé služebních psů, psů se zvláštním výcvikem, vodicích psů, asistenčních psů, psů určených k odhalování výbušnin a loveckých psů.

Hlášení je velmi jednoduché - lze k němu využít internetový formulář uveřejněný na webových stránkách státní veterinární správy, případě i papírový formulář, který najdete na stejném místě.

Povinnost hlásit tuto skutečnost se netýká pouze chovatelů, ale naprosto všech, kteří mají v majetku 5 a více fen starších 12 měsíců. Roli nehraje ani to, zda fena je či není vykastrována, zda má či nemá průkaz původu, zda na ní je či není chováno. U více majitelů žijících v jedné domácnosti se počet fen sčítá.

Při porušení oznamovací povinnosti hrozí majiteli - fyzické osobě - pokuta až do výše 20 000 Kč, u právnických osob se jedná o pokutu až do výše 300 000 Kč.

Více k této nové povinnosti včetně potřebných formulářů a otázek a odpovědí najdete na stránkách státní veterinární správy zde.

© Cotonland | Věděli jste, že... | 08.11.2017

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 4. - 5. 11. 2017

Avantgarde

Podzimní dvoudenní Mezinárodní výstava psů v Praze se na letňanském výstavišti uskutečnila o víkendu 4. - 5. 11. 2017.

V sobotu 4. 11. se francouzskému rozhodčímu pani Richard Douma Petroula-Effrossyni představilo 18 zástupců plemene Coton de Tuléar. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni získal český pes ve třídě šampionů Avantgarde Image from Christofland alias Keny. Keny cotonky reprezentoval i v závěrečných soutěžích, kde se umístil na krásném 4. místě v BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

V neděli 5. 11. sedmnáct cotonků posoudila belgická rozhodčí paní Liliane De Ridder-Onghena. I od ní vítězství v plemeni s titulem BOB získal Avantgarde Image from Christofland.

Na této výstavě cotonci Brilliant Jewel Ráj Karpat a Josephine du Castel de la Roche aux Fees splnili podmínky pro zisk titulu Český Šampion a cotonek Avantgarde Image from Christofland podmínky pro zisk titulu Český Grandšampion a Šampion ČMKU. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 11. 2017

Maďarsko3 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KOMÁRNO, 20. - 22. 10. 2017

Carbonebianco

Třídenní mezinárodní výstava psů proběhla v maďarském Komárnu ve dnech 20. - 22. 10. 2017. Od pátku až do neděle zde startovalo i plemeno Coton de Tuléar.

Páteční maďarská rozhodčí, paní Katalin Radvánsky, sobotní maďarský rozhodčí, pan Gyula Sárközy i nedělní maďarský rozhodčí pan Ferenc Gröschl vybrali stejného vítěze. 3 x BOB si z těchto výstav odvezl maďarský pes ve třídě otevřené Carbonebianco Quentin.

Na této výstavě cotonci Carbonebianco Galaxy a Carbonebianco Genieve získali ocenění Maďarský Grand Vítěz štěňat, Carbonebianco Chantal splnila podmínky pro zisk titulu Maďarský Junioršampion a cotonci Carbonebianco Quentin a Carbonebianco Replay splnili podmínky pro titul Maďarský Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 11. 2017

DOGDANCING ZKOUŠKY V HORNÍCH POČERNICÍCH, 21. 10. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica

V sobotu 21. 10. 2017 se v hale v pražských Horních Počernicích konaly oficiální zkoušky v dogdancingu, na kterých nechyběli ani cotonci s paničkou Terezou Zůnovou z chovatelské stanice Laetitia Bohemica.

Veteránka Daisy Chundelaté Potěšení si tu ve svých 10 letech vytančila zkoušku Musical Dressage 1. úrovně na výborně se ziskem 26 bodů z 27 možných.

Její dcerka Beauty Laetitia Bohemica skládala dvě zkoušky. Zkoušku Freestyle 1. úrovně odtančila na výborně se ziskem 28 bodů z 30 možných a získala tak svou první kokardu za zkoušky. Druhou zkoušku, Dances with Dogs 1. úrovně, jí bohužel zkazila panička, když Beauty hned na začátku sestavy nešťastnou náhodou šlápla na packu. Beautinka se sice i přesto snažila až do konce zkoušky, všechny předepsané cviky už ale předvést nestihla, takže se diskvalifikovala.

Paničce, Daisy i Beauty gratulujeme a děkujeme za reprezentaci a těšíme se na další dogdancigové akce.

Fotogalerii a video z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.11.2017

SUPER DEŇ SO PSÍKOM GBELY, 21. 10. 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

V sobotu 21. 10. 2017 se ve slovenských Gbelích uskutečnil Super deň so psíkom - otevřená soutěž pro psy všech velikostí a plemen. I přes deštivé počasí se sjelo hodně pejsků a mezi nimi i cotonek Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton se svou paničkou Zenobií Chromou.

Na akci probíhala velká spousta soutěží - od soutěží krásy rozdělených dle věku, přes agility soutěže, soutěže poslušosti a soutěže kostýmů, až po soutěže triků a běhu. Elinka se zúčastnila soutěže Super trik - ukaž čo vieš!, kde se mezi borderkami nakonec neumístila a zároveň soutěže o nej veterána, na které skončila na krásném 2. místě.

Ještě doplníme, že následující den - 22. 10. 2017 - byly vyhlášeny výsledky internetové soutěže psí školy Koira, ve které se Elinka v kategorii Trickdogging umístila taktéž na 2. místě.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.11.2017

AGILITY ZÁVODY HORKA NAD MORAVOU, 22. 10. 2017

Beatrise
Beatrise

Posledním letošními agility závody, kterého se zúčastnila fenečka Beatrise se svou paničkou Monikou Němcovou, byly Dvojité agility 1, 2, 3 s Jumpy v Horkách nad Moravou, které se konaldy v neděli 22. 10. 2017.

Písek Beatrise opravdu nemá ráda, a tak se jak v agility tak v jumpingu diskvalifikovala.

Paničce i Beatrise přesto děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.11.2017

PŘEDÁNÍ STOLNÍHO KALENDÁŘE COTON DE TULÉAR 2018

Minulý týden jsme od firmy FIBOX.cz obdrželi kalendáře Coton de Tuléar na rok 2018. Celkem bylo objednáno 150 kalendářů za 24 782 Kč, cena jednoho kalendáře tak vyšla na 165,2134 Kč, po zaokrouhlení 165 Kč.

(Fakturu na kalendáře od firmy FIBOX.cz najdete zde.)

Včera - ve středu 1. 11. 2017 - byly všem, kteří si zvolili doručení poštou, kalendáře zaslány a měly by být doručeny ještě tento týden. U zahraničních objednatelů by mělo být doručováno pravděpodobně během příštího týdne.

Včera zároveň všem, co si kalendáře objednali, odešel e-mail s informací o výši platby a čísle účtu. V případě, že jste tuto informaci neobdrželi, nás prosím neprodleně informujte na mailu info@cotonland.cz.

Další informace včetně termínů osobního odběru v Praze a způsobu výpočtu finální ceny najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 02.11.2017

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Eny of Blue Moon Cottage: 4. 5. 2005 - 25. 10. 2017.

Velmi smutné zprávy k nám dorazily z chovatelské stanice Ráj Karpat. Ve věku 12 a půl roku svět cotonků opustila jejich fenečka Eny of Blue Moon Cottage.

Eny sice pocházela z belgické chovatelské stanice Blue Moon Cottage, svůj život ale prožila v České Republice v chovatelské stanici Ráj Karpat. Čtyřikrát se stala maminkou celkem 10 štěňátek - šesti feneček a čtyř pejsků. Kromě několika výstav jste ji mohli potkat i na 3. CotonLandím pikniku.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.


© Cotonland | Oznámení | 29.10.2017

V INTERNETOVÉM ČASOPISE eCANIS VYŠEL ROZHOVOR O COTONCÍCH

Cotonci v časopise eCanis

V aktuálním čísle internetového časopisu eCanis.cz - 10/2017 - můžete najít rozhovor o plemeni Coton de Tuléar.

Článek vznikl jako rozhovor reportérky Míšy Čermákové s Ludmilou Schaferovou, a je věnován nejen jejím cotonkům Boonovi (Boon Jewel Joy from Pilsen) a Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses), ale i plemeni jako takovému. Najdete ho na straně 26 - 30.

Časopis si zdarma můžete stáhnout na adrese www.ecanis.cz.

© Cotonland | Oznámení | 28.10.2017

Polsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ POZNAŇ, 21. - 22. 10. 2017

Cotonbrie

O víkendu 21. - 22. 10. 2017 proběhla v polské Poznani hned dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

V sobotu 21. 10. polský rozhodčí pan Janusz Opara posoudil čtyři cotonky - dva psy a dvě feny. Vítězství v plemeni - tj. titul BOB - od něho získal polský pes ve třídě mladých Cotonbrie MonteWhite. Tomu se tradičně dařilo i v závěrečných soutěžích. Nejenže byl vyhlášen nejlepším psem 9. FCI skupiny (BIG), ale navíc se stal i Res. BIS, tj. 2. nejlepším psem celé výstavy. Gratulujeme.

V neděli 22. 10. se německému rozhodčímu panu Hansi Grüttnerovi představilo cotonů šest - po třech psech i fenách. Z titulu BOB se opět radoval polský mladý pes Cotonbrie MonteWhite, který zopakoval úspěch i v závěrečných soutěžích, kde se opět stal BIG. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 10. 2017

AGILITY DVOJZKOUŠKY KROMĚŘÍŽ, 15. 10. 2017

Beatrise

V neděli 15. 10. 2017 proběhly v Kroměříži dvojzkoušky v agility, kterých se zúčastil i zástupce plemene Coton de Tuléar.

Fenečka Beatrise se svou paničkou Monikou Němcovou startovala v elitní kategorii SA3 společně s dalšími 13 závodníky. V obou dvou závodech se se známkou výborná umístila na krásném 2. místě.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.10.2017

AGILITY ZÁVODY V JUMPINGU PŘEROV, 14. 10. 2017

Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 14. 10. 2017 vyrazil po několika měsíční pauze Diky od Rybářských Stavů se svou paničkou Lucií Kučerovou na jumpingové agility závody v Přerově - Přerovem Letem Světem potřetí.

V prvních dvou bězích kategorie Small Diky ladil formu a diskvalifikoval se. Ve třetím běhu ale předvedl krásný čistý běh a se známkou Výborná umístil na 12. místě z 20 soutěžících.

Paničce i Dikimu děkujeme za reprezenataci plemene.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.10.2017

RakouskoKLUBOVÁ VÝSTAVA ZWERGHUNDE KLUB ALTLENGBACH, 15. 10. 2017

Kaemon

V neděli 15. 10. 2017 proběhla v rakouském Altlenbachu klubová výstava rakouského Zwerghunde klubu, tj. klubu, který kromě plemene Coton de Tuléar zastřešuje i bišony, kavalíry, čínské chocholaté psy, maltézáky, papilony a Shih-Tzu.

Na této výstavě, kterou posoudil rakouský rozhodčí pan Erwin Deutscher, startovali i dva rakouští zástupci plemene Coton de Tuléar - štěně Quick Silver Ráj Karpat a pes v mezitřídě Kaemon Ráj Karpat, který výstavu ziskem ohodnocení V1, CAC, klubový vítěz a BOB vyhrál.

Oběma cotokům se dařilo i v závěrečných soutěžích. Quick Silver Ráj Karpat byl v konkurenci všech ostatních plemen vyhlášen nejlepším štěnětem výstavy (BIS Minor Puppy) a Kaemon Ráj Karpat se stal 3. BIS, tj. 3. nejlepším psem výstavy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 10. 2017

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 8. 10. 2017

Bady

Podzimní Mezinárodní výstava psů všech plemen v Českých Budějovicích proběhla o víkendu 7. - 8. 10. 2017, přičemž plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu tradičně v neděli 8. 10. 2017.

Osm cotonků - čtyři psy a čtyři fenky - posoudil český rozhodčí pan Robert Kubeš. Titul BOB zadal českému psovi ve třídě šampionů - výstavu vyhrál Bady Krkonošský Květ.

Na této výstavě jsme měli opět skvělé zastoupení v juniorhandlingu - pár Markéta Bártová a Merilin pod Radyní se umístili na krásném 2. místě. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 10. 2017

ZVÝHODNĚNÁ CENA DNA TESTŮ U LABORATOŘE MYDOGDNA

Ilustrační obrázek: Štěňátka z CHS Laetitia Bohemica

Klub Coton de Tuléar vyjednal s finskou laboratoří MyDogDNA zvýhodněnou cenu balíčku DNA testů v případě, že jsou naráz poslány vzorky alespoň pro 10 psů. Za tuto cenu od laboratoře obdržíte výsledky všech specializovaných DNA testů pro plemeno Coton de Tuléar vyjma testu DM a dále i výsledky dalších desítek testů jak zdravotních, tak vzhledových.

V případě, že testy objednáte přes klub Coton de Tuléar a sejde se naráz alespoň 10 psů, bude výsledná cena 80 € namísto standardních 99 €. Zároveň do konce roku klub svým členům hradí poštovné, nečleni klubu budou platit poměrnou část poštovného. U hromadného testování objednávku i úhradu provede klub, kterému pak cenu zaplatíte v € nebo i Kč.

Pokud máte zájem o toto zvýhodnění, kontaktujte předsedkyni klubu paní Ludmilu Schaferovou na mailu predseda@klubcoton.cz. Aktuálně je klubem vyhlášený termín pro přihlášení se k hromadnému testu do 31. 10. 2017.

Ukázky výsledků DNA testů v laboratoři MyDogDNA:
     - Výsledky Sushiho (Muguiris Vulkan): zde
     - Výsledky Eimi Janus-Suzi: zde

Více informací o DNA testech pro plemeno Coton de Tuléar najdete v novém článku zde.

© Cotonland | Věděli jste, že... | 08.10.2017

OBJEDNÁVKA STOLNÍHO KALENDÁŘE COTON DE TULÉAR 2018

Do 22. 10. 2017 přijímáme objednávky na stolní kalendář Coton de Tuléar 2018!!! Bez tohoto objednání nebude možné kalendář zakoupit!

Do neděle 22. 10. 2017 přijímáme objednávky na třetí český cotonkovský kalendář - týdenní stolní kalendář Coton de Tuléar 2018. Opět v něm najdete 53 stran s obrázky cotonků, české lidské i psí svátky.

Dodavatel kalendáře je stejný jako pro loňský rok - rozměry jsou cca 23 cm x 14 cm, vazba kroužková. Cena bude max 200 Kč / kus + poštovné a balné. Finální cena závisí na množství objednaných kusů a výsledné ceně grafických prací na straně dodavatele (200 Kč odpovídá množství 100 objednaných kusů). Rozesílání kalendáře je plánováno cca na 2. polovinu listopadu 2017.

Kalendář lze objednat pouze e-mailem na adrese kalendar@cotonland.cz, uvádějte jméno, počet kusů, zda si ho vyzvednete osobně v Praze (na Florenci), anebo ho budeme posílat - v takovém případě připojete i vaši poštovní adresu. Tak jako loni je možné se ve Facebookovské události domluvit na hromadném rozeslání a tedy sdílení nákladů na poštovné a balné.

Každý dostane do mailu potvrzení objednávky. Pokud se tak do 3 dnů nestalo, prosíme neprodleně nás informujte na e-mailu info@cotonland.cz.

Vybrané obrázky do kalendáře najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 08.10.2017

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RYBNIK, 1. 10. 2017

Cotonbrie

36. Národní výstava psů všech plemen v polském Rybniku proběhla v neděli 1. 10. 2017 a nechyběli zde ani 3 zástupci plemene Coton de Tuléar.

Tři fenky posoudila polská rozhodčí paní Krystyna Opara. Titul BOB zadala feně ve třídě šampionů - v plemeni vyhrála Cotonbrie Lady Margoth

Cotonkům se velmi dařilo i v závěrečných soutěžích. Štěňátko MonteWhite Harmony bylo vyhlášeno 3. nejlepším štěnětem výstavy (3. BIS Minor Puppy) a fenečka Cotonbrie Lady Margoth se nejdříve stala BIG 9. FCI skupiny a poté byla vyhlášena i 4. BIS (4. nejlepším psem celé výstavy). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 10. 2017

AGILITY ZÁVODY BEATRISE I LEONTÝNKY, 28. a 30. 9. 2017

Leontýnka z Vraní Osady
Beatrise

Na státní svátek - ve čtvrtek 28. 9. 2017 - vyrazila nová agiliťačka Leontýnka z Vraní Osady na své druhé závody - na Bestagiliťácký podzimní přebor do Ostravy Kunčice, kde se soutěžilo ve třech výkonnostních kategoriích bez ohledu na velikost. I přesto Leontýnka doběhla na 5. místě z 23 závodníků a v soutěži družstev pak s borderkou Czokoládkou u Čertovy Kazatelny mezi deseti vyhrály.

Dva dny na to - v sobotu 30. 9. 2017 - se její kámoška Beatrise vydala na 3. hranické hrátky do Hranic na Moravě. V Agility Open doběhla 7. z 22 závodníků a Jumpingu Open 8. z 21 závodníků. Nejvíce se jí zadařilo v soutěži Agility Trial, kde se umístila a 3. místě z 8 soutěžících.

Leontýnce, Beatrise i paničce Monice Němcové gratulujeme a těšíme se na další působení této nové agiliťačky.

Fotografie a video ze závodů v Ostravě si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.10.2017

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TULLN, 30. 9. - 1. 10. 2017

Kaemon

Dvoudenní mezinárodní výstava psů v rakouském Tullnu proběhla na přelomu září a října - 30. 9. - 1. 10. 2017. Plemeno Coton de Tuléar mohli návštěvníci vidět v sobotu i v neděli.

V sobotu jednoho psa a jednu fenečku posoudil irský rozhodčí pan Paul Scanlon. Titul BOB od něho získal německý pes ve třídě otevřené Jespersen's Prinz Amadeus.

Nedělní italský rozhodčí pan Nicola Imbimbo se cotonci představili 3. Tentokrát výstavu ziskem titulu BOB vyhrál rakouský pes českého původu - Kaemon Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 10. 2017

AGILITY ZÁVODY PLZEŇ, 1. 10. 2017

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 1. 10. se agiliťácký veterán Cukřík Chundelaté Kouzlo se svou parťačkou Ritou Firýtovou starší zúčastnil oficiálních agility závodů - Memoriálu Jolany Troppové v Plzni na Doubravce.

Cukřík poprvé startoval ve veteránské kategorii. V jumpingu se diskvalifikoval, protože ho panička navedla na nesprávný konec tunelu. V agility však svým rozvážným během zamířil k vítězství - mezi čtyřmi soutěžícími skončil první.

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezenataci plemene.

Fotogalerii a video ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.10.2017

Česká RepublikaOBLASTNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA DŽBÁN, 30. 9. 2017

Damion

V sobotu 30. 9. 2017 se v pražském Džbáně konala 16. oblastní výstava psů všech plemen organizovaná ČMKJ. Nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar.

Tři cotonci - pes v mezitřídě Boon Jewel Joy from Pilsen a fenečky ve třídě otevřené Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku) - se představili české rozhodčí paní Jaroslavě Ovesné.

Nejlépe si vedla Daisy, která byla oceněna hodnocením V1, Vítěz třídy a Oblastní vítěz.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 10. 2017

PROCHÁZKA PO PRAŽSKÉM PETŘÍNĚ, 23. 9. 2017

Jen několik dní předem byla pouze přes FaceBook svolána další procházka s cotonky po pražském Petříně, kterou opět organizovala Naďa Trkolová z chovatelské stanice z Poříčského Statku. Uskutečnila se v sobotu 23. 9. 2017.

Užít si petřínského podzimu dorazilo 8 cotonků - Atík, Barnabáš, Boon, Cassie, Cyril, Daisy, Jessi a Pippi a nechyběl ani jezevčík Maxík.

I přes předpovědi deště dokonce vyšlo i sluníčko a nespadla ani kapička. Hafíci si tak mohli procházku užít hrami a páníčci klábosením.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 30.09.2017

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 24. 9. 2017

Cotonbrie

26. ročník Moravskoslezské Národní výstavy psů všech plemen proběhl v Brně o víkendu 23. - 24. 9. 2017. V neděli 24. 9. zde startovalo plemeno Coton de Tuléar.

Český rozhodčí pan Robert Kubeš posoudil 8 cotonků z ČR, Polska i Dánska, čtyři psy a čtyři fenky. Titul BOB od něho získal polský pes ve třídě mladých Cotonbrie MonteWhite.

Cotonek Cotonbrie Montewhite zaznamenal nádherný úspěch v závěrečných soutěžích - byl vyhlášen BIG 9. FCI skupiny a poté i nejlepším psem celého výstavního dne (BOD). Stal se tak teprve druhým cotonem, kterému se něco podobého v České Republice na národních a mezinárodních výstavách podařilo. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 09. 2017

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 16. - 17. 9. 2017

Muguiris

Dvoudenní mezinárodní výstava psů v Nitře - Nitrawa Cup a Nitra Winner Show - proběhla o víkendu 16. - 17. 9. 2017. Po oba dni se zde představilo i plemeno Coton de Tuléar.

Na sobotní výstavě čtyři cotonky posoudil portugalský rozhodčí pan Roberto Pico Velez. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od něho získal slovenský pes ve třídě mladých Muguiris Vulkan.

Před nedělní chorvatskou rozhodčí paní Nikolu Smolić nastoupili cotonci dva - mladý pes Muguiris Vulcan a pes ve třídě šampionů Lancelot du Castel de la Roche aux Fees. Oba od paní rozhodčí dostali ocenění Výborný, další tituly zadány nebyly.

Na sobotní výstavě slovenský pes Muguiris Vulkan splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 09. 2017

DOGDANCING ZKOUŠKY V PONIKLÉ, 10. 9. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica

V neděli 10.9. se v krkonošském městečku Poniklá konaly oficiální zkoušky dogdancingu. Nechyběli na nich ani cotonci z chovatelské stanice Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou.

Veteránka Daisy Chundelaté Potěšení si po mnoha letech zopakovala účast na oficiální akci a skládala zkoušku Musical Dressage 1. úrovně. Pro její dceru Beauty Laetitia Bohemica to byla úplně první oficiální akce dogdancingu, skládala zkoušku Freestyle 1. úrovně.

Bohužel na zkouškách vládlo vysloveně "necotonkovské" počasí, hustě pršelo a zkoušky se skládaly na podmáčené louce. Holky se sice snažily, ale přeci jen byly trochu pomalejší a v časovém limitu zkoušky nestihly předvést všechny předepsané cviky, takže je nesložily.

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci a těšíme se na další dogdancigové akce.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.09.2017

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 9. 2017

Cotonbrie

Speciální výstava pořádaná Klubem Coton de Tuléar proběhla v roce 2017 v neděli 17. 9. 2017 v Praze v Dolních Počernicích. Zúčastnilo se jí 50 cotonků z Čech, Slovenska i Polska.

Posouzení výstavy se ujala norská rozhodčí paní Inger Ronander. Titul BOB zadala polskému psovi ve třídě mladých - výstavu vyhrál Cotonbrie MonteWhite.

Na této výstavě byl předán pohár za splnění podmínek pro přiznání titulu Klubovový šampion polskému psovi Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2017

FINIŠUJE SBĚR FOTEK NA STOLNÍ KALENDÁŘ 2018

Připomínáme, že sběr fotek na kalendář Coton de Tuléar 2018 končí v neděli 10. 9. 2017.

Do 10. 9. můžete na mail kalendar@cotonland.cz zasílat obrázky bez ohledu na období - podzim, zima, jaro, léto, Vánoce i Velikonoce. Fotografie musí být orientovány na šířku, a protože se fotky budou tisknout, je potřeba, aby měly určitou kvalitu - tj. jejich velikost by měla být minimálně 300 KB.

<

Prosíme - obrázky zasílejte pouze v případě, že sami budete mít o pořízení kalendáře zájem.

Více k přípravě kalendáře včetně seznamu témat najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 07.09.2017

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ CHORZÓW, 2. 9. 2017

Cotonbrie

V sobotu 2. 9. 2017 se v polském Chorzówě uskutečila Národní výstava psů všech plemen, na které nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

Jednoho psa a tři fenky posoudila polská rozhodčí paní Anna Dzidt. Titul BOB od ní ziskal polský pes ve třídě mladých Cotonbrie MonteWhite. Ten zaznamenal úspěch i v závěrečných soutěžích, kde byl vyhlášen 4. nejlepším psem 9. FCI skupiny (4. BIG) a nejlepším psem oddílu Chorzów - v této soutěži se vybíralo mezi vítězi BOB všech plemen (více než 20 zástupců) v majetků členů Kynologické organizace Chorzów. Gratulujeme.

Na této výstavě polská fenečka Zigi's Coton Coco splnila podmínky pro zisk titulu Polská šampionka a cotonek Cotonbrie MonteWhite podmínky pro zisk titulu Polský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 09. 2017

Slovensko2 x SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS ORAVSKÝ HÁJ, 2. - 3. 9. 2017

Muguiris
Aimable

O víkendu 2. - 3. 9. 2017 se Oravském Háji konala dvojitá Speciální výstava Bichon klubu Slovensko, tj. klubu, který kromě Coton de Tuléar zastřešuje i plemena Bišon, Boloňský psík, Havanský psík, Lvíček a Barevný boloňský psík. Po oba dny zde soutěžili 3 cotonci z chovatelské stanice Cuteberry.

V sobotu 2. 9. Speciální výstavu se zadáváním titulu CAC posoudila srbská rozhodčí paní Marija Milojičič. Titul BOB od ní získal slovenský pes ve třídě šampionů Aimable Croissant de Cuteberry. Cotonkům se dařilo i v závěrečných soutěžích - mladý pes Muguiris Vulkan byl vyhlášen 3. nejlepším mladým jedincem výstavy (3. BIS Junior) a Aimable Croissant de Cuteberry se stal Res. BIS. Gratulujeme.

V neděli 3. 9. proběhla Speciální výstava se zadáváním titulu CC (klubová obdoba titulu CAC). Výběru nejlepších zástupců se ujala slovenská rozhodčí paní Viera Vítková. Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB se tentokrát stal mladý cotonek Muguiris Vulkan, který byl zároveň vyhlášen Res. BIS Junior a Res. BIS. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 09. 2017

AGILITY DVOJZKOUŠKY NYMBURK, 26. 8. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Na další zkoušky v agility vyrazila Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou v sobotu 26. 8. 2017 do Nymburka. Konaly se tam Předškolní dvojzkoušky.

Nocaima opět startovala v kategorii SA1, v které už má všechny potřebné zkoušky splněny. Závody si proto v klidu užila. Oba parkury zaběhla čistě a vysloužila si tak 2 x druhé místo, za které byla odměněna stříbrnými medailemi.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotografie z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.08.2017

UkrajinaEVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ KYJEV, 27. 8. 2017

Dimanche

Evropská výstava psů všech plemen v roce 2017 proběhla v ukrajinském Kyjevě a to ve dnech 25. - 27. 8. 2017. Plemeno Coton de Tuléar se zde vystavovalo v neděli 27. 8. 2017.

Velmi nízký počet - 12 cotonků - posoudil italský rozhodčí pak Francesco Cochetti. Titul BOB od něho získala finská fenka ve třídě veteránů Dimanche Cotton's Chere.

Česká republika ani Slovensko na této výstavě zastoupení neměly. Vedlo se zde ale našim polským cotonkům - mladý pes Cotonbrie MonteWhite získal ocenění Evropský vítěz mladých a BOS a šampion Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton hodnocení Evropský vítěz. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 08. 2017

PROSÍME O VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU O COTONLANDU

CotonLand - svět Coton de Tuléar

Vážení návštěvníci. Připravili jsme pro vás zcela anonymní dotazník týkající se těchto stránek - www.cotonland.cz a prosíme vás o věnování pěti minut času jeho vyplnění. Vaše zpětná vazba je pro nás jedním z nejdůležitějších ukazatelů a budeme proto rádi, pokud využijete i textových polí k uvedení návrhů na vylepšení. Průzkum probíhá do 10. 9. 2017. Děkujeme.

Dotazník vyplňujte ZDE.

© Cotonland | Oznámení | 27.08.2016

NOVÁ AGILIŤAČKA LEONTÝNKA NA PRVNÍCH ZÁVODECH, 19. 8. 2017

Leontýnka z Vraní Osady

Máme radost, že můžeme oznámit, že nám mezi cotonky roste nová agiliťačka - v současné době desetiměsíční Leontýnka z Vraní Osady žijící s paničkou Monikou Němcovou.

S ohledem na věk je zatím ve výcvikové fázi - přesto už vyrazila na první (neoficiální) závody. Byla jimi Velká Tuneliáda v Boudě, která se uskutečnila 19. 8. 2017 v Přerově. Leontýnka se s novým prostředím skvěle porvala a na svých prvních závodech se hned 3 x umístila na krásném 2. místě, za což byla náležitě odměněna medailemi.

Paničce i Leontýnce gratulujeme a těšíme se na další působení této nové agiliťačky.

Fotografii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.08.2017

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Sprightly Fellow's Never Say Never: 6. 12. 2001 - 23. 8. 2017.

Velmi smutné zprávy k nám dorazily z chovatelské stanice Klenot Toliary. V patnácti a půl letech ve středu svět cotonků opustil jejich cotonek Laski - Sprightly Fellow's Never Say Never.

Laski byl původem z finské chovatelské stanice Sprightly Fellow's, ale celý život prožil v České Republice. Stal se tu tatínkem celkem 139 štěňátek, po světě mu běhají vnoučátka i pravnoučátka a mnoho dalších generací. Pyšnil se českým, slovenským i rakouským šampionátem, českým junioršampionátem, byl klubovým junioršampionem i šampionem, 2 x se stal vítězem speciální výstavy i klubovým vítězem. V roce 2003 byl na rakouské mezinárodní výstavě psů v Oberwartu vyhlášen BIG 9. FCI skupiny, v Českých Budějovicích byl v roce 2002 vyhlášen 4. BIG.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jeho čtyřnohým kamarádům.


© Cotonland | Oznámení | 26.08.2017

AGILITY ZÁVODY BEATRISE V ROŽNOVĚ A OSTRAVĚ, 5. - 12. 8. 2017

Beatrise

Hned dva víkendy po sobě věnovala agility závodům fenečka Beatrise s paničoku Monikou Němcovou.

V sobotu 5. 8. Beatrise startovala na závodech v Rožnově pod Radhoštěm - Ve znamení TRNEK. V agility Trial se v elitní kategorii SA3 na první pokus diskvalifikovala, ale v druhém běhu už byla 8. ze 14 závodníků. Ve společném Jumpingu kategorie S pak mezi 28 závodníky doběhla na sedmém místě.

Týden na to - v sobotu 12. 8. se v Ostravě konal BestAgility pohár a i tam Beatrise hájila cotoní barvy. V agility kategorie Small se mezi 14 závodníky umístila na 11. místě a v Jumpingu kategorie Small byla mezi 17 soutěžícími devátá. V agility trial SA3 se pak umístila na krásném 3. místě ze sedmi.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů v Ostravě si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.08.2017

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 19. - 20. 8. 2017

Muguiris
Kendy-Jo-Ar

Letní dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen v Bratislavě - DuoDanube Bratislava - se uskutečnila o víkendu 19. - 20. 8. 2017. Ple

V sobotu 19. 8. se slovenskému rozhodčímu panu Miroslavu Gunišovi předvedl slovenský pes ve třídě otevřené Kendy-Jo-Ar Best of Cotton a česká fenečka ve třídě otevřené Charlotte Ráj Karpat alias Chelzi. Titul BOB získal Kendy a Chelzi byla oceněna BOS.

Nedělní slovenská rozhodčí paní Viera Vítková posoudila také dva cotonky - tentokrát se představil slovenský pes ve třídě mladých Muguiris Vulkan alias Sushi a opět česká fenečka ve třídě otevřené Charlotte Ráj Karpat alias Chelzi. Vítězem se stal ziskem titulu BOB Sushi a Chelzi opět získala ocenění BOS. Sushimu se dařilo i v závěrečných soutěžích, kdy postoupil do užšího výběru 5 nejlepších jedinců 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Na sobotní výstavě cotonek Kendy-Jo-Ar Best of Cotton splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Šampio krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 08. 2017

AGILITY ZÁVODY BOLEŠINY U KLATOV, 12. 8. 2017

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 12.8.2017 se vydal tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová starší na oficiální agility závody do Aeroklubu Bolešiny u Klatov.

Za poměrně velkého větru si Cukřík po delší době s radostí zaběhal. Sice v bězích agility a jump se tým diskvalifikoval, ale ve zkoušce SA1 se umístil na 3. místě ze šesti týmů.

Paničce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezenataci plemene.

Fotogalerii a videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.08.2017

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 13. 8. 2017

Bart

Letní Mezinárodní výstava psů všech plemen v Mladé Boleslavi letos proběhla o něco dříve - konkrétně o víkendu 12. - 13. 8. 2017. Cotonci se na ní představili tradičně v neděli 13. 8. 2017.

Krásný počet - 18 zástupců plemene Coton de Tuléar - posoudila česká rozhodčí paní Božena Ovesná. Vítězem určila psa ve třídě šampionů - titul BOB získal český pes Bart Laetitia Bohemica.

Cotonci měli po delší době opět zastoupení i v juniorhandlingu - ve věkové kategorii 9 - 13 let soutěžila fenečka Merilin pod Radyní se svou paničkou Markétou Bártovou. Umístili se těsně pod bednou - na krásném 4. místě. Gratulujeme.

Na této výstavě pes Bart Laetitia Bohemica splnil podmínky pro přiznání titulu Český Grandšampion a Šampion CMKU a cotonci Lucky Hel-Dje Best of Cotton, Beauty Laetitia Bohemica a Enigma the Sweetest Coton na titul Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 08. 2017

Chorvatsko2 x NÁRODNÍ A 2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SPLIT, 27. - 30. 7. 2017

Mars

Hned čtyři dny za sebou - 27. - 30. 7. 2017 - hostil chorvatský Split v rámci Letních nočních výstav dvě národní a dvě mezinárodní výstavy psů všech plemen. Nechyběli zde ani cotonci - český mladý pes Harry (Mars the Sweetest Coton) a slovinská fenka v mezitřídě Lili (Orobianco Creme de la Creme).

Čtvrteční národní výstavu posoudila argentinská rozhodčí paní Patricia Nemirovsky de Alsina, páteční mezinárodní výstavu irský rozhodčí pan Michael Leonard, sobotní národní výstavu chorvatský rozhodčí pan Igor Selimović a nedělní mezinárodní výstavu rumunská rozhodčí paní Anca Diana Giura.

Lili si z tohoto čtyřdenního maratonu odvezla 3 x ocenění BOB a Harry pak 2 x ocenění BOS.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 08. 2017

AGILITY TROJZKOUŠKY MLADÁ BOLESLAV, 29. 7. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 29. 7. 2017 se v Mladé Boleslavi uskutečnily Mladoboleslavské letní trojzkoušky v agility. Nechyběla na nich ani agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou.

V první zkoušce kategorie SA1 bohužel vyběhly moc brzy a byly proto diskvalifikovány. Ve druhé z ale doběhly na 7. místě a ve třetí skončily na krásném 4. místě mezi 11 účastníky, navíc s oceněním Výborná, čímž splnily podmínky pro postup do kategorie SA2.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.08.2017

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ CZESTOCHOWA, 23. 7. 2017

Cotonbrie

3. mezinárodní výstava psů se v polské Czestochowě uskutečnila o víkendu 22. - 23. 7. 2017, plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu tradičně v neděli, tj. 23. 7. 2017.

Tři cotonky - psa a dvě fenky - posoudila česká rozhodčí paní Zdenka Jílková.

Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stal polský pes ve třídě mladých Cotonbrie MonteWhite.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 07. 2017

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Beruška Bohemia von Niemes: 16. 9. 2003 - 22. 7. 2017.

Další velmi smutné zprávy jsme obdrželi z chovatelské stanice z Vraní Osady. Svět cotonků v nedožitých 14 letech opusitla jejich první fenečka cotonka Beruška Bohemia von Niemes.

Největší Beruščinou vášní bylo agility, ve kterém hrdě reprezentovala plemeno. Zúčastnila se 85 závodů včetně několika zahraničních. Běhala elitní kategorii SA3. 3 x startovala na mistrovství České Republiky. Kromě toho se stala 5 x maminkou 12 štěňátek, po světě jí běhají i vnoučátka.

Cotonkáři se s Beruškou mohli mimo jiné potkat na 1. CotonLandím pikniku, kde byla vyhlášena Vítězkou poháru CotonLandu, nebo na Dni Cotona, kde předváděla ukázky agility. Pyšnila se i speiálním oceněním za propagaci plemene Coton de Tuléar.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.

Beruška Bohemia von Niemes: 16. 9. 2003 - 22. 7. 2017. Beruška Bohemia von Niemes: 16. 9. 2003 - 22. 7. 2017. Beruška Bohemia von Niemes: 16. 9. 2003 - 22. 7. 2017. Beruška Bohemia von Niemes: 16. 9. 2003 - 22. 7. 2017. Beruška Bohemia von Niemes: 16. 9. 2003 - 22. 7. 2017. Beruška Bohemia von Niemes: 16. 9. 2003 - 22. 7. 2017.

© Cotonland | Oznámení | 23.07.2017

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OBERWART, 16. 7. 2017

Cotonroyal

Mezinárodní výstava psů všech plemen v rakouském Oberwartu se konala o víkendu 15. - 16. 7. 2017. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu tradičně v neděli 16. 7. 2017.

Rakouská rozhodčí paní Iris Urschitz posoudila 3 cotonky - psa a dvě fenky. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni zadala slovinské fence ve třídě otevřené Cotonroyal Misty Mirabelle. Té se velmi dařilo i v závěrečných soutěžích, kde se umístila na 5. místě v BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme

Na výstavě se prezentoval i slovenský cotonek Muguiris Vulkan, který získal ocenění V1, CAJC, BOS.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 07. 2017

COTONEK NA BRNĚNSKÝCH PSÍCH DNECH, 15. 7. 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

O víkendu 15. - 16. 7. 2017 se v Brně uskutečnil další ročník Brněnských psí dnů, plný rozmanitých soutěží a aktivit pro pejsky. Vyžít se tady mohl opravdu každý.

V sobotu 15. 7. zde mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar. Slovenská fenečka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) se zúčastnila aktivity "Brněnský voříšek", tedy soutěže krásy určené jak pro pejsky s PP tak bez PP. Elinka se v kategorii Psi s PP - veteráni umístila na 2. místě.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.07.2017

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 16. 7. 2017

Enigma

Česká Národní výstava psů 2017 se v Mladé Boleslavi uskutečnila o víkendu 15. - 16. 7. 2017. Plemeno Coton de Tuléar se na ní představilo v neděli 16. 7. 2017.

Devět cotonků - čtyři psy a pět feneček - posoudila česká rozhodčí paní Libuše Ubrová. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od ní získala polská fenka ve třídě otevřené Enigma the Sweetest Coton.

Na této výstavě polská fenečka Enigma the Sweetest Coton splnila podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 07. 2017

AGILITY ZÁVODY ŽIVOTICE, 15. 7. 2017

Beatrise

V sobotu 15. 7. 2017 se v Životicích u Nového Jičína uskutečnily oficiální agility závody spojené se zkouškami - O Javornickou Tlapku, na kterých závodila i Beatrise & Monika Němcová.

V Jumpingu kategorie Small Beatrise doběhla na devátém místě z 28 závodníků, v agility se kvůli tunelu diskvalifikovala. Nejvíce se jí ale zadařilo ve zkoušce SA3, kdy se mezi 11 startujícími umístila na pěkném 3. místě.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.07.2017

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Hokko Belamonty: 18. 03. 2002 - 14. 7. 2017.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi z chovatelské stanice White Felicity. Do psího nebe odešla jejich první fenečka Hokko Belamonty známá jako Bennie.

Bennie, která se dožila krásných 15 let, prožila život domácího mazlíčka. Dvakrát se stala maminkou - po světě jí běhá jeden syn a dvě dcerky. Potkat jste ji mohli mj. na setkáních ve Škrdlovicích a Kuklíku, zúčastnila se i jednoho semináře pro cotonky Coton Dance IV.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.

Hokko Belamonty: 18. 03. 2002 - 14. 7. 2017. Hokko Belamonty: 18. 03. 2002 - 14. 7. 2017. Hokko Belamonty: 18. 03. 2002 - 14. 7. 2017. Hokko Belamonty: 18. 03. 2002 - 14. 7. 2017. Hokko Belamonty: 18. 03. 2002 - 14. 7. 2017. Hokko Belamonty: 18. 03. 2002 - 14. 7. 2017.

© Cotonland | Oznámení | 15.07.2017

PROCHÁZKA KRAJEM POŘÍČSKÉHO STATKU ŽELIV, 5. 7. 2017

Další procházka s cotonky - tentokrát krajem "Poříčského statku" - proběhla na státní svátek 5. 7. 2017 v okolí Želivu a byla v režiji páníčků z chovatelské stanice z Poříčského Statku.

V okolí Želivky se potkalo devět cotonků - Anita z Poříčského Statku, Boon Jewel Joy from Pilsen, Cyril (Cassanova Cyril z Poříčského Statku), Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku), Jasmínek (Qejasmi Jo-Luc BEst of Cotton), Jerry (Brilliant Jewel Ráj Karpat), Jessi Tichý Don, Keny (Avantgarde Image from Christofland) a Nocaima (Bonny Krkonošský Květ), dále pak tradičně jezevčík Maxík a berňák Andy.

Konečně zase jednou vyšlo sluníčko a tak si cotonci užili nejenom procházku, ale i koupání ve zdejším potoce.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 10.07.2017

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ PŘÍBRAM, 8. 7. 2017

Jouy-Van-Roy

Oblastní výstava psů všech plemen vyjma německého ovčáka se v Příbrami konala v sobotu 8. 7. 2017.

Na výstavě mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar - ve třídě vítězů startoval český pes Jouy-Van-Roy Best of Cotton.

Jouy od českého rozhodčího pana Roberta Kubeše získal všechna možná ocenění - z výstavy si odvezl hodnocení V1, Vítěz třídy a Oblastní vítěz.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 07. 2017

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD NA MR V AGILITY, 24. - 25. 6. 2017

Beatrise

Další kvalifikační závod na mistrovství republiky v agility 2017 proběhl o víkendu 24. - 25. 6. 2017 v Lutopecnech u Kroměříže. Opět na něm nechybělo moravské duo Beatrise & Monika Němcová.

Beatrise se zúčastnila 4 běhů - 2 x agility a 2 x jumpingu. Výsledkově se s 3 čistými běhy a jedním s chybičkou na zóně kladiny pohybovala mezi 12. - 18. místem ze 45 závodníků a finální kvalifikace jí tak utekla jenom o chlup.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.07.2017

PIKNIK POD KUNĚTICKOU HOROU, 17. 6. 2017

V sobotu 17. 6. 2017 Klub Coton de Tuléar uspořádal piknik pod Kunětickou Horou na Pardubicku - přátelské setkání cotonků a jejich páníčků spojené s piknikovým posezením.

17 přítomných cotonků - Amy, Anita, Atík, Bady, Benitka, Berýsek, Bianca, Boon, Charlotka, Cyril, Daisy, Harry, Helena, Iriska, Jessi, Percy a Roník plus jeden zpřízněný jezevčík Max - nejdříve vyrazili zdolat jediný kopec široko daleko - Kunětickou Horu. Po krátkém zaslouženém odpočinku na vrcholu se vrátili zpět pod horu, kde někteří vyrazili očmuchat perníkovou chaloupku a zbytek piknikoval, hrál si a dováděl.

Přestože počasí příliš nevyšlo - zatímco dny před i po byli nádherné, zatáhlo se a celou dobu hrozil déšť, nakonec nezapršelo a všichni si tak piknikování užili.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 08.07.2017

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 2. 7. 2017

Charlotte

Na první červencový víkend - 1. - 2. 7. 2017 - se výstava konala i v českých Klatovech. Konkrétně šlo o Národní výstavu psů, na které se plemeno Coton de Tuléar vystavovalo v neděli 2. 7. 2017.

Pouze 3 čeští cotonci - pes ve třídě otevřené a dvě fenky v mezitřídě - se představili rakouskému rozhodčímu panu Ottovi Schimptovi.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrála česká fenečka Charlotte Ráj Karpat z chovatelské stanice Pilsen White Foam.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 07. 2017

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VELKÁ IDA, 1. - 2. 7. 2017

Jespersen's

Dvoudenní mezinárodní výstava psů ve Velké Idě se v roce 2017 uskutečnila první červencový víkend - 1. - 2. 7. Představili se zde i dva zástupci plemene Coton de Tuléar - český mladý pes Mars the Sweetest Coton a slovinská fenka ve třídě šampionů Jespersen's Passion.

Sobotní slovenský rozhodčí pan Vladimír Piskay i nedělní maďarský rozhodčí pan András Korósz rozhodli shodně. Fenka Jespersen's Passion si odvezla 2 x BOB a pes Mars the Sweetest Coton byl oceněn 2 x BOS.

Na této výstavě cotonek Mars the Sweetest Coton splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy mladých a fenečka Jespersen's Passion se stala Slovenskou šampionkou krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 07. 2017

ČERVNOVÉ AKTIVITY ŠIKULY ELINKY NA SLOVENSKU, 10. a 18. 6. 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

Dvou aktivit pro cotonky šikuly se v červnu zúčastnila slovenská fenečka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) se svou paničkou Zenobií Chromou.

V sobotu 10. 6. 2017 nechyběly na akci Novomestskí psí šampión v Bratislavě, kde byly různé soutěžní kategorie. Zúčastnily se běhu odvahy, strašidelného hradu, ddogdancingové triky předvedly v zoostánku, za což dostaly pamlsky a hlavně - měly 100 % úspěšnost v DogParty - v soutěži, ve které šlo o to, jak sebou pes nechá manipulovat. Navíc v soutěži inteligence, kde Elinka řešila různé psí hlavolamy, dosáhly titul Extrémně inteligentní psík.

V neděli 18. 6. 2017 pak spolu s dalšími hafany vyrazily potěšit důchodce v domově pro seniory na Skladnej ulici v Košicích. Úkázaly poslušnost, zatancovaly a nechybělo ani závěrečné muckání. Senioři byli tak dojatí, že mezi sebou uspořádali malou sbírku pro košický útulek.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnoust zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.07.2017

18. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 09. 2017

Zveme Vás na 18. speciální výstavu plemene Coton de Tuléar, která se bude konat v neděli 17. 9. 2017 v Hotelu Svornost v Praze v Dolních Počernicích.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, zahájení výstavy je v 9:15. Na této výstavě se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny na stránkách Klubu Coton de Tuléar.

Propozice: na stránkách Klubu Coton de Tuléar. Přihlašování probíhá výhradně elektronicky přes server www.dogoffice.cz.

Rozhodčí: paní Inger Ronander, Norsko

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 15. 8. 2017, II. termín - 29. 8. 2017

Více informací k výstavě najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 02.07.2017

TANEC NA SPOLKOVÉM DNI V ČAKOVICÍCH, 17. 6. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 17. 6. 2017 se na Čakovickém zámku v Praze konal již 4. ročník Čakovického spolkového dne. Prezentovalo se zde mnoho zdejších spolků s různými stánky, na podiu tančily a zpívaly děti, návštěvníci viděli různá zvířátka.

Ani letos zde nechybělo plemene Coton de Tuléar - předtančení se zhostily fenečky z chovatelské stanice Laetitia Bohemica Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou. Všechny tři sklidily potlesk nejen od dětského hlediště.

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii a video z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.07.2017

PROCHÁZKA KRAJEM POŘÍČSKÉHO STATKU ŽELIV, 5. 7. 2017

Na státní svátek ve středu 5. 7. 2017 Klub Coton de Tuléar vyhlásil procházku s cotonky krajem z Poříčského Statku v okolí Želivu, které se můžou zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Start procházky je v 11:00 od obecní restaurace a kulturního domu Želiv, pokračovat se bude kolem Želivky.

Jít by se mělo za každého počasí kromě vytrvalého deště - při nejistém počasí je možné ráno kontaktovat zástupce pořadatele - Naďu Trkolovou (telefon +420 775 067 557) z chovatelské stanice z Poříčského Statku.

Pořadatelem této akce je Klub Coton de Tuléar. Další informace k akci najdete na facebookovské události zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 01.07.2017

AGILITY ZÁVODY HAF BEZ OBAV, 25. 6. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Aktuálně nejaktivnější agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou nezahálela ani v neděli 25. 6. 2017. Společně se zúčastnily neoficiálních závodů Haf Bez Obav v Praze pro zde trénující týmy.

V kategorii S, kam Nocaima spadá, soutěžilo 6 týmů. S paničkou doběhly 2 x na druhém místě a jednou čtvté, čímž si zajistili celkové krásné 2. místo

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie a video ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.06.2017

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 24. 6. 2016

Avelo

Poslední českou výstavou prvního pololetí roku 2017 byla Mezinárodní výstava psů všech plemen v Brně - Intercanis, která se konala o víkendu 23. - 24. 6. 2017. Plemeno Coton de Tuléar se zde představilo tradičně v neděli, tj. 24. 6. 2017.

Českému rozhodčímu panu Petrovi Řehánkovi se předvedlo pět psů. Vítězem se stal pes ve třídě otevřené Avelo ny Madagasikara.

Na této výstavě cotonek Bady Krkonošský Květ splnil podmínky pro zisk titulu Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 06. 2017

Dánsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VEJEN, 10. - 11. 6. 2017

Cotonbrie

O víkendu 10. - 11. 6. 2017 se v dánském Vejenu konala dvoudenní mezinárodní výstava všech plemen, tj. oba dny zde soutěžili i zástupci plemene Coton de Tuléar.

Sobotní finská rozhodčí paní Tanya Ahlman-Stockmari posoudila 28 cotonků - 14 psů a 14 feneček. Nedělní nizozemský rozhodčí pan Rony Doedijns posoudil 19 jedinců plemene Coton de Tuléar - 10 psů a 12 fenek. Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězi. Stal se jím polský pes v mezitřídě Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton.

Polský cotonek Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton na těchto výstavách splnil podmínky pro zisk titulu Dánský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 06. 2017

AGILITY PROBLUZSKÉ DVOJZKOUŠKY, 10. 6. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 10. 6. 2017 se Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou zúčastnily dalších oficiálních agility závodů - Probluzských dvojzkoušek Acana Cup v Dolní Přími - Probluzi.

Nocaimě se opět dařilo. Mezi jedenácti závodníky se 2 x umístila na pěkném 4. místě, z toho jednou se známkou Výborná a jednou se známkou Velmi Dobrá.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.06.2017

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTVA PSŮ KLAGENFURT, 10. - 11. 6. 2017

Kaemon

Dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen se v rakouském Klagenfurtu uskutečnila o víkendu 10. - 11. 6. 2017. Plemeno Coton de Tuléar zde startovalo v sobotu i v neděli.

V sobotu 10. 6. 2017 se rakouské rozhodčí paní Monice Blaha představilo osm cotonků - pět psů a tři fenky. Vítězem s titulem BOB se stala francouzská fena ve třídě šampionů Leeloo des Jardins de Gossypium.

Nedělní rakouský rozhodčí pan Gerhard Pöllinger posoudil cotonků devět - pět psů a čtyři fenky. Vítězem zadáním titulu BOB určil slovinskou fenu ve třídě otevřené Cotonroyal Misty Mirabelle, která zznamenala krásný úspěch i v odpoledních soutěžích - byla vyhlášena 3. BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Česká republika měla na výstavě zastoupení v podobě odchovu - rakouský cotonek Kaemon Ráj Karpat byl dvakrát oceněn titulem CAJC, dále získal ocenění Alpensieger a BOS

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 06. 2017

Polsko2 x NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BYTOM, 10. - 11. 6. 2017

Ariza

Hned dvě národní výstavy proběhly o víkendu 10. - 11. 6. 2017 v polské Bytomi - 49. a 50. národní výstavy psů. Po oba dni se tak návštěvníci mohli přijít podívat i na plemeno Coton de Tuléar.

V sobotu 10. 6. tři fenky posoudila ukrajinská rozhodčí paní Ilana Simkina a v neděli dvě fenky lucemburský rozhodčí pan Laurent Heinesche.

Oba rozhodčí se shodli na stejné vítězce - dvojnásobné ocenění nejlepší fena a BOB získala polská fenka v mezitřídě Ariza Coton de la Silesie.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 06. 2017

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ ZLÍN, 10. 6. 2017

Avelo

V sobotu 10. 6. 2017 se krajská výstava psů všech plemen mimo německého ovčákka uskutečnila i ve Zlíně. Ani zde nechybělo plemeno Coton de Tuléar.

Tři cotonci - dva psi a jedna fenečka - se předvedli slovenské rozhodčí paní Lindě Volárikové.

Mezi psy vyhrál český cotonek ve třídě otevřené Avelo ny Madagaskara, který získal ocenění Krajský vítěz. Česká fenečka v dorostu Leontýnka z Vraní Osady byla ohodnocena jako Velmi Nadějná.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 06. 2017

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ ROKYCANY, 10. 6. 2017

Boon

52. Podbrdská krajská výstava psů všech plemen kromě německého ovčáka se v Rokycanech uskutečnila 10. 6. 2017.

Na výstavě měli zastoupení i cotonci a to díky psovi v mezitřídě. Bílé barvy před českou rozhodčí paní Zuzanou Brotánkovou hájil Boon Jewel Joy from Pilsen.

Boon si z výstavy odvezl všechny možné tituly - V1, Vítěz třídy a Krajský vítěz.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 06. 2017

CUTEBERRY NA DOGDAYS BRATISLAVA, 27. 5. 2017

Suši a Eimi na DogDays v Bratislavě

O víkendu 27. - 28. 5. 2017 se na dostihové dráze v bratislavské Petržalce konal 2. ročník festivalu psích sportů - DogDays Bratislava. V sobotu 27. 5. 2017 zde nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

Dva zástupci z chovatelské stanice Cuteberry - mladý pes Suši (Muguiris Vulkan) a veteránka Eimi Janus-Suzi neměli za úkol pouze reprezentovat. Zároveň společně s paničkou předváděli profesionální vystavování jako takové v rámci speciálního stánku haly RSCD - kynologické haly určené pro výcvik a sport.

Paničce, Sušimu i Eimi děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.06.2017

SlovenskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 4. 6. 2017

Cotonbrie

Hned tři mezinárodní výstavy psů proběhly ve slovenské Nitře ve dnech 2. - 4. 6. 2017. Účast cotonků tentokrát byla hodně mizivá, a tak se na ně mohli návštěvníci přijít podívat pouze v neděli 4. 6. 2017.

Nedělení rozhodčí Derby Winner Show - pan Jakub Kruczek z Polska - posoudil 2 zástupce plemene Coton de Tuléar z polské chovatelské stanice MonteWhite - dorostence Cotonbrie Montewhite a fenku šampionku Cotonbrie Lady Margoth. Oba získali všechny možné tituly - výstavu tedy s oceněním CAC, CACIB a BOB vyhrála Cotonbrie Lady Margoth, která tím zároveň zakončila titul Slovenský šampion krásy. Gratulujeme.

Dorostenec Cotonbrie MonteWhite zaznamenal krásný úspěch v závěrečných soutěžích - stal se 3. nejlepším štěnětem výstavy (3. BIS Puppy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 06. 2017

AGILITY TROJZKOUŠKY PŘEROV, 27. 5. 2017

Beatrise

V sobotu 27. 5. 2017 vyběhlo na agility trávník i duo Beatrise & Monika Němcová. Zúčastnily se agility trojzkoušek v Přerově.

První zkouška kategorie SA3 Beatrise vysloveně vyšla. Jako jediná ze 4 závodníků parkur zvládla a ve skvělém čase se se známkou výborná umístila na 1. místě. Zbývající dvě zkoušky se nevydařili a Beatrise se na nich diskvalifikovala.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.06.2017

AGILITY ZÁVODY MLADÁ BOLESLAV, 27. 5. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Naše nově vznikající agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou poprvé vyrazila na oficiální agility závody a to 27. 5. 2017 do Mladé Boleslavi na Boleslavské jarní dvojzkoušky.

Jako začátečník Nocaima startovala v kategorii SA1. A hned na prvních oficiálních závodech se jí ohromě dařilo. Mezi 17 závodníky v první zkoušce doběhla na 3. místě se známkou výborná a ve druhém běhu pak byla devátá.

Paničce i Nocaimě gratulujeme ke skvělému zahájení soutěžní kariéry a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.06.2017

PIKNIK POD KUNĚTICKOU HOROU, 17. 6. 2017

V sobotu 17. 6. 2017 Klub Coton de Tuléar pořádá piknik pod Kunětickou Horou na Pardubicku, kterého se můžou zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Start procházky spojené s piknikem je v 10:00 na parkovišti Restaurace pod Kunětickou Horou. V plánu je procházka i piknik, takže určitě přivezte něco dobrého :D

Jít by se mělo za každého počasí kromě vytrvalého deště - při nejistém počasí je možné ráno kontaktovat pořadatele - Pavlínu Schafferovou (telefon +420 608 377 077) od cotonka Bady Krkonošský Květ.

Pořadatelem této akce je Klub Coton de Tuléar. Další informace k akci najdete na jeho stránkách.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 01.06.2017

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ PLZEŇ, 27. 5. 2017

Charlotte

V sobotu 27. 5. 2017 v plzeňské Doubravce proběhla Krajská výstava psů všech plemen mimo německých ovčáků. Nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar.

Bílé chlupaté barvy zastupovala česká fenka ve třídě otevřené - Charlotte Ráj Karpat alias Chelzi. Česká rozhodčí paní Zuzana Brotánková jí udělila všechny možné tituly - V1, Vítěz třídy i Krajský vítěz.

Chelzi se opět dařilo i v závěrečných soutěžích - v 9. FCI skupině se umístila na krásném 3. místě. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 06. 2017

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Kimberley Klenot Toliary: 14. 01. 2009 - 25. 5. 2017.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi z chovatelské stanice Klenot Toliary. Minulý týden svět cotonků opustila jejich osmiletá fenečka Kimberley Klenot Toliary.

Kimi, jak jí doma říkali, se pyšnila titulem Český Junioršampion, dále byla ohodnocena 3 x CAC. Se svou trenérkou se zúčastnila CotonDance semináře. Maminkou se stala celkem pětkrát - po světě běhá osm jejích dcerek a šest synků.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.

Kimberley Klenot Toliary: 14. 01. 2009 - 25. 5. 2017. Kimberley Klenot Toliary: 14. 01. 2009 - 25. 5. 2017.

© Cotonland | Oznámení | 31.05.2017

PROCHÁZKA MÁJOVÝM PETŘÍNEM V PRAZE, 20. 5. 2017

V sobotu 20. 5. 2017 se uskutečnila další akce pro Coton de Tuléar - procházka s cotonky májovým Petřínem v Praze, kterou organizovala Naďa Trkolová z chovatelské stanice z Poříčského Statku.

I přes hrozby meteorologů počasí vyšlo perfektně - nebylo ani vedro, ani zima - a tak si všichni přítomní - 11 cotonků a jeden jezevčík - dvouhodinový výlet na Petřín užili.

A kdo se na procházce potkal? Cotonci Anita, Boon, Cyril, Cassie, Daisy, Harry, Chelzi, Jerry, Jessi, Keny, Nocaima a jezevčík Maxík.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 30.05.2017

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RZESZÓW, 21. 5. 2017

Cotonbrie

Další mezinárodní výstava psů o víkendu 20. - 21. 5. 2017 proběhla i v polském Rzeszówě a plemeno Coton de Tuléar se ně ní představilo taktéž v neděli 21. 5. 2017.

Polská rozhodčí paní Małgorzata Supronowicz posoudila osm cotonků - dva psy a šest fenek.

Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stala polská fena ve tříddě šampionů Cotonbrie Lady Margoth.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 05. 2017

AGILITY ZÁVODY MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, 20. 5. 2017

Cukřík Chundelaté Kouzlo

O víkendu 20. - 21. 5. 2017 se v Mariánských Lázních konaly dvoudenní agility závody - Víkend plný zkoušek. V sobotu 20. 5. na ně vyrazil i plzeňský sportovec Cukřík Chundelaté Kouzlo.

Veterán Cukřík si se svou parťačkou Ritou Firýtovou starší závody užíval a běhal s radostí. V prvním běhu Jumpingu se sice diskvalifikovali, pak ale ve zkoušce SA1 umístil na pěkném pátém a osmém místě z 12 dvojic.

Paničce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezenataci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.05.2017

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WIESELBURG, 21. 5. 2017

Kaemon

O víkendu 20. - 21. 5. 2017 proběhla mezinárodní výstava psů všech plemen i v rakouskem Wieselburgu. Plemeno Coton de Tuléar se představilo standardně v neděli 21. 5. 2017.

Tři cotonky - dva psy a jednu fenku - posoudil rakouský rozhodčí pan Hans Bierwolf.

Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stal rakouský pes ve třídě mladých Kaemon Ráj Karpat, který pochází z české chovatelské stanice Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 05. 2017

KVĚTNOVÉ AKTIVITY ŠIKULY ELINKY NA SLOVENSKU, květen 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

Hned několika aktivit pro cotonky šikuly se v květnu zúčastnila slovenská fenečka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) se svou paničkou Zenobií Chromou.

V sobotu 6. 5. 2017 se zúčastnily prvního ročníku akce nazvané Záhorácký oriešok, která se konala na Kamennom Mlýně. Šlo o neoficiální soutěž v tanci. S Elinkou se umístily na krásném 3. místě.

Týden na to - v sobotu 13. 5. 2017 - vyrazily na neoficiální výstavu Ivanská packa v Ivanke pri Dunaji. V kategorii veteráni, kde se Elinka představila, startovali psi i feny bez ohledu na pohlaví a plemeno. Elinka získala krásné 2. místo.

A do třetice - v sobotu 20. 5. 2017 - po dlouhé době způsobené zdravotní pauzou po operaci páteře - Elinka opět zatancovala dětem a to na akci Májové prebádzanie v obchodním domě v městské části Vajnory. Předvedly nejenom tanec, ale i základní triky a poslušnost. U dětí sklidily obrovský potlesk.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnoust zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.05.2017

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 21. 5. 2017

Boon

Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích proběhla v roce 2017 o víkendu 20. - 21. 5. 2017, přičemž na plemeno Coton de Tuléar přišla řada v neděli 21. 5. 2017.

Česká rozhodčí paní Olga Dolejšová na této výstavě posoudila pět cotonků - dva psy a tři fenky.

Vítězem výstavy se stal český pes v mezitřídě - titul BOB získal Boon Jewel Joy from Pilsen.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 05. 2017

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ HRADEC KRÁLOVÉ, 13. 5. 2017

Boon

47. ročník Krajské výstavy psů všech plemen se v Hradci Králové uskutečnil v sobotu 13. 5. 2017.

Plemeno Coton de Tuléar zastupovali dva cotonci. Pes v mezitřídě Boon Jewel Joy from Pilsen a pes ve třídě vítězů Bady Krkonošský Květ.

Česká rozhodčí paní Alena Košťálová titul Krajský vítěz (tj. nejlepší dospělý pes) zadala Boonovi Jewelovi Joy from Pilsen.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 05. 2017

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ STAŇKOV, 8. 5. 2017

Charlotte

Na sváteční pondělí - 8. 5. 2017 - proběhla ve Staňkově Krajská výstava psů všech plemen kromě německých ovčáků. Zastoupení na ní mělo i plemeno Coton de Tuléar.

Dvě fenečky v otevřené třídě posoudil český rozhodčí pan Tomáš Kučera. Krajskou vítězkou se stala Charlotte Ráj Karpat.

Velký úspěch cotonci zaznamenali v závěrečných soutěžích. Charlotte Ráj Karpat se umístila na krásném 3. místě mezi psi 9. FCI. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 05. 2017

AGILITY ZÁVODY ONDŘEJOV, 6. 5. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 6. 5. 2017 proběhl v Ondřejově 6. ročník neoficiálních agility závodů - Ondřejovské agilitění. Bílé chlupaté barvy na nich zastupovala Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Přestože za sebou ještě Nocaima nemá ani jeden oficiální závod, startovala v kategorii pokročilí. Mezi jedenácti týmy kategorie Small skončila v prvním běhu na krásném 3. místě a v druhém běhu byla šestá.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.05.2017

SPOLEČNÝ START COTONKŮ NA PRAŽSKÉM MARATONU, 6. 5. 2017

V sobotu 6. 5. 2017 se v rámci pražského maratonského víkendu uskutečnila i hromadná 4,5 km procházka se psy pražskou Stromovkou. Nechyběli na ní ani zástupci plemene Coton de Tuléar.

Výzvu k společné reprezentaci plemene na této jedinečné pejskovské akci vyslyšelo 5 cotonků - Atík (Atrey z Kozlovické Zahrady), Dante Poklad Vysočiny, Cherry Sněženky z Madagaskaru, Rarášek (Rarre Sněženky z Madagaskaru) a Ronnie (Zeus Klenot Toliary). Tím, že se před startem drželi pohromady vyvolali nemalý rozruch a zájem.

Přestože se v rámci samotné procházky startovní pole "roztrhalo" a většina z přítomných cotonků byli zasloužilí důchodci, všichni 4,5 km trasu kolem celé Stromovky zvládli a v cíli obdrželi speciální památeční známku.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 13.05.2017

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LUČENEC, 6. - 7. 5. 2017

Carbonebianco

O víkendu 6. - 7. 5. 2017 proběhla ve slovenském Lučenci dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci se zde představili po oba dni.

V sobotu i v neděli se maďarskému rozhodčímu panu Gyulovi Sarkozy a slovenskému rozhodčímu panu Miroslavu Gunišovi představili čtyři zástupci plemene Coton de Tuléar - 3 psi a 1 fenka.

Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězi - 2 x titul BOB si z výstavy odvezl maďarský pes v mezitřídě Carbonebianco Quentin.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 05. 2017

3 x AGILITY ZÁVODY V PODÁNÍ BEATRISE, 30. 4. - 8. 5. 2017

Beatrise

Hned tří agility závodů se v rozmezí několika dní zúčastnila Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

V neděli 30. 4. 2017 Beatrise vyrazila na FALCO Údolní dvojzkoušky v Suchdole nad Odrou. V kategorii SA3 se v první zkoušce umístila na krásném 3. místě z 11 závodníků, ve druhé se diskvalifikovala.

Týden na to - v sobotu 6. 5. 2017 se zúčastnila dalších dvojzkoušek v Hranicích na Moravě. V prvním běhu kategorie SA3 skončila na 5. místě z 10, a v druhém se opět diskvalifikovala.

A konečně na sváteční pondělí - 8. 5. 2017 - s paničkou vyrazily na neoficiální klubové závody Agispeedtýmu do Karviné. V kategorii "závodníci" mezi týmy S a M zabodovala a získala krásné 2. místo.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů v Karviné si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.05.2017

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ 9. FCI SKUPINY MIŃSK MAZOWIECKI, 6. 5. 2017

Cotonbrie

V sobotu 6. 5. 2017 se nedaleko Varšavy - v polském Mińsk Mazowiecki uskutečnila Národní výstava psů 9. FCI skupiny, tj. skupiny, do které spadá i plemeno Coton de Tuléar.

17 cotonků - 6 psů a 11 fen - posoudil srbský rozhodčí pan Alexandar Krstic. Titul BOB zadal polskému psovi ve třídě šampionů - výstavu vyhrál Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton.

V závěrečných soutěžích neuvěřitelného úspěchu dosáhla chovatelská stanice The Sweetest Coton. Nejdříve se fenečka Marlin Monroe the Sweetest Coton stala Nejlepším štěnětem výstavy (BIS Minor Puppy), potom byl jejich pes Cotonbrie Cavalli Just Cavalli vyhlášen nejlepším veteránem výstavy (BIS Veteran), pár Cotonbrie Cavalli Just Cavalli & Freesia the Sweetest Coton byl vyhlášen nejlepším párem výstavy, chovatelská skupina The Sweetest Coton se stala nejlepší skupinou výstavy a na závěr cotonek Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton byl vyhlášen Res. BIS. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 05. 2017

EASTER SHOW V ZUBČANECH, 29. 04. 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

V sobotu 29. 4. 2017 porběhla ve slovenských Zubčanech multiakce pro psy a jejich milovníky - Easter Show 2017, v rámci které proběhlo hned několik soutěží - soutěž kostýmů, dogfrisbee, dogdancing, agility, výstava psů s PP a výstava psů bez PP. Nechyběl zde ani zástupce plemene Coton de Tuléar - cotonky zastupovala slovenská fenečka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton.

Elinka, čerstvá veterána, soutěžila v kategorii Nejkrásnější pes s PP, ve které se potkali psi i fenky s průkazem původu. V této soutěži se umístila na 3. místě.

Poté se - po dlouhé pauze a se zdravotním handikepem - s paničkou zúčastnily soutěže dogdancingu, která byla hodnocena dle oficiálních pravidel. Soutěžily v kategorii FUN Beginner. I přes to, že mnoho standardních triků musely vynechat, tuto soutěž vyhrály.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnoust zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.05.2017

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ DĚTŘICHOV, 29. 4. 2017

Leontýnka

V sobotu 29. 4. 2017 v Dětřichově u Svitav uspořádal klub málopočetných plemen Krajskou výstavu psů všech plemen kromě Německých ovčáků. Nechyběl zda ani zástupce plemene Coton de Tuléar.

Fenečka štěňátko - Leontýnka z Vraní Osady měla na této výstavě premiéru. Od české rozhodčí paní Aleny Košťálové dostala nejvyšší možné ocenění - Velmi nadějná 1.

Leontýnka zabodovala i v závěrečných soutěžích. V soutěži o nejlepší štěně výstavy se umístila na 3. místě. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 05. 2017

PROCHÁZKA ZÁMECKÝM PARKEM V DOLNÍCH POČERNICÍCH, 22. 4. 2017

V sobotu 22. 4. 2017 se uskutečnila procházka s cotonky zámeckým parkem v Dolních Počernicích v Praze, kterou organizovala panička od cotonka Cassanova Cyril z Poříčského Statku.

I přes sychravé počasí se sešlo 14 cotonků - Atík, Keny, Babů, Nocaima, Boon, Jerry, Cyril, Daisy, Dante, Falco, Jouy, Berry, Jasmínek i Ťapka a jeden jezevčík Maxík. Nejmladšímu psímu účastnikovi byly 3 měsíce a nejstaršímu téměř 12 let.

Procházka vedla novým parkem z Černého Mostu do dolnopočernického zámeckého parku. Pět statečných cotonků, kteří vydrželi až do konce akce, procházku zakončili ve zdejší proslavené restauraci Léta Páně.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 29.04.2017

MaďarskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MOSONMAGYARÓVÁR, 23. 4. 2017

Aimable

Národní výstava psů všech plemen se v maďarském Mosonmagyaróváru uskutečnila v neděli 23. 4. 2017. Nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar.

Dva cotony - psi ve třídě otevřené - posoudila slovenská rozhodčí paní Viera Vítková.

Výstavu díky zisku titulu BOB vyhrál slovenský pes - Aimable Croissant de Cuteberry.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 04. 2017

PROCHÁZKA MÁJOVÝM PETŘÍNEM V PRAZE, 20. 5. 2017

V sobotu 20. 5. 2017 Klub Coton de Tuléar pořádá procházku s cotonky májovým Petřínem v Praze, které se můžou zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Start procházky je v 10:00 u brány do Kinského zahrady na konci Šermířské ulice, odkud procházka povede jarním Petřínem.

Jít by se mělo za každého počasí kromě vytrvalého deště - při nejistém počasí je možné ráno kontaktovat zástupce pořadatele - Naďu Trkolovou (telefon +420 775 067 557) z chovatelské stanice z Poříčského Statku.

Pořadatelem této akce je Klub Coton de Tuléar. Další informace k akci najdete na facebookovské události zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 26.04.2017

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 23. 4. 2017

Bady

Tradiční jarní mezinárodní výstava psů všech plemen se v Českých Budějovicích konala o víkendu 22. - 23. 4. 2017. Cotonci přišli na řadu v neděli 23. 4. 2017.

Čtyří zástupce plemene Coton de Tuléar - dva psy a dvě fenky - posoudila česká rozhodčí paní Olga Dolejšová.

Výstavu díky zisku titulu BOB vyhrál český pes ve třídě šampionů Bady Krkonošský Květ, který plemeno zastupoval i v závěrečných soutěžích.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 04. 2017

SPOLEČNÝ START COTONKŮ NA PRAŽSKÉM MARATONU, 6. 5. 2017

V sobotu 6. 5. 2017 vás zveme na společný start cotonků na pražském maratonu.

Oficiální akce - Procházka se psy - se koná 6. 5. 2017 od 13:00. Startuje se z holešovického výstaviště a většina procházky je vedena pražskou stromovkou. Startovné činí 50 Kč pro pejska a 200 Kč pro psovoda. Pejsci obdrží speciální startovní číslo a páníčci tričko. Občerstvení hafíků po cestě zaručeno :)

Registrace probíhá buďto přes internet, nebo i v den konání na místě. Všichni hafíci se musí prokázat platným očkováním. Při startu je nutné použít náhubek, který je poté možno sundat. Bližší informace najdete na stránkách organizátora maratonu.

Na společnou účast zvou paničky Lucie Prexlerová od cotonka Dante Poklad Vysočiny a Pavla Piťhová od cotonka Rarre Sněženky z Madagaskaru. Více informací najdete na FB stránce události zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 25.04.2017

PolskoKLUBOVÁ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OPOLE, 21. a 22. 4. 2017

Cotonbrie
Bakarat

V termínu 21. - 23. 4. 2017 se v polském Opole uskutečnily hned dvě výstavy, na kterých se představilo plemeno Coton de Tuléar. V pátek 21. 4. se konala Klubová výstava 9. FCI. O víkendu 22. - 23. 4. 2017 se pak konala mezinárodní výstava, v rámci které se cotoni představili v sobotu 22. 4. 2017.

Na páteční klubové výstavě před českou rozhodčí paní Naděždu Klírovou předstoupilo sedm cotonků, 3 psi a 4 fenky. Titul BOB získal polský pes ve třídě šampionů Bakarat Cobegarden.

V závěrečných soutěžích klubové výstavy se cotonek Cotonbrie MonteWhite stal 2. nejlepším štěnětem výstavy (Res. BIS Minor Puppy) a veterán Fairytale Prince znad Lydyni byl vyhlášen 4. nejlepším veteránem výstavy (4. BIS Veteran). Polská fenka Xena z Jizerského Pekla byla vyhlášena nejlepší chovnou fenou výstavy díky svým odchovům Arabesce, Bakaratovi a Claudette. Všem gratulujeme.

Sobotní mezinárodní výstavu posoudila dánská rozhodčí paní Marie Petersen. Ve výběru 2 psů a 2 fen titul BOB zadala polské fence ve třídě otevřené Cotonbrie Lady Margoth

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 04. 2017

KVALIFIKAČNÍ ZÁVODY AGILITY NA MČR PŘEROV, 15. - 16. 4. 2017

Beatrise

O víkendu 15. - 16. 4. 2017 se v Přerově uskutečnily 1. kvalifikační závody na Mistrovství České Republiky v agility v roce 2017. Zúčastnila se jich i Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Beatrise se na závodech rozhodně neztratila. V Jumpingu i Agility odvedla skvělou práci - ke kvalifikaci na mistrovství nakonec chybělo pouhé 2,27 vteřiny.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Video z kvalifikace si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.04.2017

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 16. 4. 2017

Bady

O velikonočním víkendu - 15. - 16. 4. 2017 se netradičně v dubnu konal 32. ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen v Praze. Coton de Tuléar startovalo na Velikonoční neděli 16. 4. 2017.

Devět cotonků - tři psy a šest feneček - posoudila švýcarská rozhodčí paní Yvonne Jaussi. Titul BOB od ní získal český pes ve třídě šampionů Bady Krkonošský Květ, který poté plemeno zastupoval i v závěrečných soutěžích o BIG 9. FCI skupiny.

Na této výstavě mělo plemeno Coton de Tuléar zastoupení i v juniorhandlingu - v kategorii 9 - 13 let se na krásném 4. místě umístila Bártová Markéta se svou fenečkou Merilin pod Radyní. Gratulujeme a děkujeme za opět skvělou reprezentaci.

Na této výstavě cotonek Mars the Sweetest Coton splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videas naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 04. 2017

PŘEJEME VŠEM VESELÉ VELIKONOCE!!!

Všem přátelům cotonků i jim samotným přejeme veselé Velikonoce a bohatou pomlázku.

A protože CotonLand jsou všichni, co mají rádi cotonky, je tu přehlídka přáníček od jednotlivých páníčků! Přáníčka můžete posílat na info@cotonland.cz nebo vkládat na CotonLandí FaceBookovskou stránku.

Od CHS Zenobia's Little Sun

Od CHS MonteWhite

Od CHS z Poříčského Statku

Od CHS Klenot Toliary

Od Babulky

Od Danteho

Od Atíka

Od Cyrila

Od Dovera a Goudyho

Od CHS East Teddy Bears

Od CHS Candy

Od CHS Briliant z Madagaskaru

Od CHS Cuteberry

Od Charlieho

Od Quby

Od Boona


© Cotonland | 15.04.2017 | Aktualizováno 17.04.2017

NěmeckoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ CHEMNITZ, 9. 4. 2017

Bady

O víkendu 8. - 9. 4. 2017 proběhla Mezinárodní výstava psů všech plemen i v německém Chemnitzu. Plemeno Coton de Tuléar se i zde představilo v neděli 9. 4. 2017.

Čtyři cotonky - dva psy a dvě fenky - posoudila německá rozhodčí paní Linda Reinelt-Gebauer. Titul BOB zadala českému psovi ve třídě otevřené - v plemeni vyhrál Bady Krkonošský Květ

Cotonkům se dařilo i v závěrečních soutěží - do užšího výběru 6 nejlepších psů 9. FCI skupiny postoupil český pes Bady Krkonošský Květ. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 04. 2017

PROCHÁZKA ZÁMECKÝM PARKEM V DOLNÍCH POČERNICÍCH, 22. 4. 2017

V sobotu 22. 4. 2017 Klub Coton de Tuléar pořádá procházku s cotonky zámeckým parkem v Dolních Počernicích v Praze, které se můžou zúčastnit všichni páníčci a jejich cotonci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Start procházky je v 10:15 na parkovišti v ulici Arnošta Valenty 1. Cílem je zámecký park v Dolních Počernicích. Procházka je plánována cca na 2 hodiny, zastávka bude na občerstvení v resturaci nebo na zahrádce.

Jít by se mělo za každého počasí kromě vytrvalého deště - při nejistém počasí je možné ráno kontaktovat zástupce pořadatele - Blanku Topinkovou (telefon 728 531 831) od cotonka Cassanova Cyril z Poříčského Statku.

Pořadatelem této akce je Klub Coton de Tuléar. Další informace k akci najdete na facebookovské události zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 14.04.2017

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 9. 4. 2017

Mars

Další ročník Národní výstavy psů všech plemen v Ostravě proběhl o víkendu 8. - 9. 4. 2017. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu tradičně v neděli 9. 4. 2017.

Tři cotonci - dva psi a jedna fenečka - se předvedli české rozhodčí paní Boženě Ovesné.

V plemeni Coton de Tuléar ziskem titulu BOB vyhrál pes ve třídě mladých Mars the Sweetest Coton.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 04. 2017

TANEC NA SOUSEDSKÝCH TŘEBORADICKÝCH VELIKONOCÍCH, 08. 04. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 8. 4. 2017 uspořádal Sousedský Třeboradický Spolek další setkání občanů a to při příležitosti blížících se Velikonoc. Opět se konalo v zahradách třeboradického kostela.

Ani tentokrát zde nechyběl dogdancing od zástupců plemene Coton de Tuléar - všechny přítomné opět tancem potěšily fenečky z chovatelské stanice Laetitia Bohemica Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou..

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.04.2017

RakouskoKLUBOVÁ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SALZBURG, 8. - 9. 4. 2017

Coton

V sobotu 8. 4. 2017 se v rakouském Salzburgu konala klubová výstava klubu mladých plemen a v nedělil 9. 4. 2017 pak na tom samém místě i Mezinárodní výstava psů všech plemen. Po oba dni se prezentovalo i plemeno Coton de Tuléar.

Sobotní rozhodčí klubové výstavy - pan Andreas Schemel z Rakouska - posoudil dva cotonky, psa a fenu. Titul BOB od něho získala německá fenka ve třídě otevřené Coton CPH's Dream on Baby.

Nedělní mezinárodní výstavu posoudila rakouská rozhodčí paní Uschi Eisner. I ona mezi psem a dvěma fenkami vítězkou vybrala německou fenu Coton CPH's Dream on Baby

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 04. 2017

AGILITY DVOJZKOUŠKY KAŇOVICE, 1. 4. 2017

Beatrise

V sobotu 1. 4. 2017 se v Kaňovicích v okrese Frýdek Místek konaly agility dvojzkoušky Apríl!! v Kaňkách. V elitní kategorii SA3 zde mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar a to díky fenečce Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Na kategorii SA3 se pravděpodobně podepsalo nízké ranní sluníčko, protože většina startujících, včetně Beatrise se v obou zkouškách diskvalifikovalo.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.04.2017

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RACIBÓRZ, 2. 4. 2017

Cotonbrie

V neděli 2. 4. 2017 se v polské Raczibórzi konala Národní výstava psů 1., 2., 3., 5. a 9. FCI skupiny, kam spadá i plemeno Coton de Tuléar.

Dva polští cotonci - štěně Cotonbrie MonteWhite a fenka v mezitřídě Cotonbrie Lady Margoth se představili polské rozhodčí paní Anně Dzidt. Cotonbrie Lady Margoth od ní dostala plnou sadu titulů - V1, CAC, Nejlepší fena a BOB.

Cotonkům se dařilo i v závěrečných soutěžích - Cotonbrie MonteWhite byl vyhlášen 2. nejlepším štěnětem výstavy (Res. BIS Minor Puppy). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 04. 2017

AGILITY ZÁVODY ŘEPORYJE, 2. 4. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Dalších agility závůdů se pražská agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) zúčastnila v sobotu 2. 4. 2017 na cvičišti HafBezObav v pražských Řeporyjích.

Jednalo se o neoficiální závody zde cvičících týmů. Celkově soutěžilo 29 závodních párů, z toho 12 začátečníků a 17 pokročilých, kam patří i Nocaima s paničkou Kateřinou Jelínkovou. První běh sice zaběhly bez chyby, ale příliš pomalu a proto se diskvalifikovaly. V druhém bezchybném běhu zrychlily, což jim vyneslo 4. místo. Celkově se umístily šesté.

Paničce i Nocaimě gratulujeme ke skvělému startu a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii a video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.04.2017

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 1. - 2. 4. 2017

Boon

První dubnový víkend - 1. - 2. 4. 2017 - proběhla ve slovenské Bratislavě dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen Danube duo Cacib.

V sobotu 1. 4. dva psy plemene Coton de Tuléar posoudil slovenský rozhodčí pan Miroslav Guniš. Nastoupili pes ve třídě mladých Kaemon Ráj Karpat a pes v mezitřídě Boon Jewel Joy from Pilsen. Ten se jako jediný představil i v neděli 2. 4. české rozhodčí paní Zdence Jílkové.

Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězi. 2 x CAC, 2 x CACIB a 2 x BOB zadali českému psovi v mezitřídě - obě výstavy vyhrál Boon Jewel Joy from Pilsen.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 04. 2017

SlovenskoKLUBOVÁ A SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS MAJŠÍN, 25. - 26. 3. 2017

Bady
Eimi

Klubová a speciální výstava Bichon Klubu Slovensko, který zastřešuje plemena Bišon, Boloňský psík, Havanský psík, Coton de Tuléar, lvíček a barevný boloňský psík, proběhla o víkendu 25. - 26. 3. 2017 ve slovenském Majšíně.

V sobotu 25. 3. 2017 se na klubovové výstavě se zadáváním titulů CAC a Klubový vítěz bulharskému rozhodčímu panu Antoanu Hlebarovi představilo osm zástupců plemene Coton de Tuléar - 5 psů a 3 feny. Titul BOB získala slovenská fenečka ve třídě veteránů Eimi Janus-Suzi.

Cotonkům se v sobotu dařilo i v závěrečných soutěžích. Slovenský dorostenec Muguiris Vulkan se stal BIS dorostencem psem výstavy, slovenská veteránka Eimi Janus-Suzi se stala Res. BIS veteránkou a 3. BIS výstavy. Pár složený z cotonků Aimable Croissant de Cuteberry a Cool to Be Cuteberry se stali nejlepším párem a chovatelská stanice Cuteberry se umístila na 2. místě. Gratulujeme.

V neděli 26. 3. 2017 na speciální výstavě se zadáváním titulů CC slovenská rozhodčí paní Iveta Vojteková posoudila cotonky 4 - 3 psy a 1 fenku. Titul BOB zadala českému psovi ve třídě otevřené - z vítězství v plemeni se radoval Bady Krkonošský Květ. I v neděli cotonci uspěli v závěrečných soutěžích, když se pár Aimable Croissant de Cuteberry a Cool to Be Cuteberry opět stal nejlepším párem výstavy. Gratulujeme.

Na této výstavě cotonci Cool to Be Cuteberry, Bady Krkonošský Květ a Kendy-Jo-Ar Best of Cotton splnili podmínky pro přiznání titulu Slovenský šampion krásy, fenečka Cool to Be Cuteberry podmínky na zisk titulu Klubový šampion BKS a Eimi Janus-Suzi se stala Klubovou Veteránšampionkou BKS. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 03. 2017

COTON DE TULÉAR V POŘADU SNÍDANĚ S NOVOU, 22. 3. 2017

Coton de Tuléar v pořadu snídaně s Novou

Ve středu 22. 3. 2017 jste mohli v pořadu televize Nova - snídaně s Novou - hned v několika vstupech vidět Coton de Tuléar - desetiměsíční fenečku My Hope Mlle Chanel Ráj Karpat.

V několika vstupech probíhal rozhovor s Chanelinými páníčky - manželi Šmalclovími a jejich dcerou Sabinou.

Rozhovor byl věnován tomu, jací mazlíčci jsou součástí jejich rodiny, jaké zvíře a kdy si pořídit, jaká rizika při tom zvažovat apod. Mluvilo se i o plemeni Coton de Tuléar, odkud pochází a na co je vhodné. Dalším tématem byla například canisterapie nebo odstraňování fobie ze psů.

Část pořadu s vystoupením manželů Šmalclových a jejich fenečky Chanel si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Cotonci v médiích | 25.03.2017

VÝSTAVA HAPPY DOG SHOW PRAHA, 18. 3. 2017

Tým na Happy Dog Show

V sobotu 18. 3. 2017 se cotonci Nocaima (Bonny Krkonošský Květ), Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku), Cyril (Cassanova Cyril z Poříčského Statku), Boon Jewel Joy from Pilsen a jezevčík Maxík zúčastnili charitativní výstavy na podporu pejsků v útulcích Happy Dog Show na pražském Džbáně. Byla to trochu jiná výstava, neboť vítězové se vybírali ne z jednotlivých plemen, ale z celých skupin FCI.

Všichni 4 cotoni soutěžili v kategorii FCI IX - mladí (1-3 roky). Tuto kategorii vyhrála Daisy, Nocaima byla třetí, Boon čtvrtý a Cyril se umístil na šestém místě. Daisy pak získala ještě 2. místo v kompletní 9. kategorii. Jezevčík Maxík - spolubydlící Boona - se zúčastnil oříškiády do 40 cm výšky a umístil se na 3. místě. Dále se zde konal pokus o zápis do knihy rekordů a podařil se. Na jednom místě se sešlo 275 psů s šátkem na krku. Celá parta cotonků měla šátky z madagaskarské vlajky a opravdu budili pozornost.

Další zábavná soutěž byla Tlapkiáda, kde jsme museli projít 10. stanovišti a splnit různé úkoly jako předvést několik triků, projít stezku odvahy, najít piškot a míček, proběhnout tunel, či splnit povely základní poslušnosti. A na závěr - Cyril vyhrál soutěž o nejchlupatějšího psa celé výstavy.

Přestože počasí nebylo ideální, cotonci i díky tomu, že drželi pohromadě, budili pozornost u lidí i kameramanů a propagovali tak plemeno, za což jim děkujeme.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.03.2017

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR KOJICE, 11. 3. 2017

Captain

27. klubová výstava plemene Coton de Tuléar se konala v sobotu 11.3.2017 v Kojicích. Představilo se na ní 21 psů a 17 fen z Čech, Slovenska i Polska.

Výstavu rozhodnutím českého rozhodčího pana Petra Řehánka vyhrál pes ze třídy vítězů Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

Poháry za splnění titulu Klubový Junioršampion převzali cotonci Boon Jewel Joy from Pilsen, Charlotte Ráj Karpat a Morgan d'Eramprunya. Poháry za splnění titulu Klubový šampion pak obdrželi cotonci Bady Krkonošký Květ a Cool to Be Cuteberry. Gratulujeme.

Na této výstavě fenečka Eimi Janus-Suzi splnila podmínky pro přiznání titulu Klubový veteránšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videí naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 03. 2017

PŘEDTANČENÍ NA PLESE DOMOVINKY, 03. 03. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení

V pátek 3. 3. 2017 proběhla jedna krásná akce v Plzni - Senior a pes mohou mít svůj ples. Pořádaly ji dvě neziskové organizace - Domovinka, která pečuje o seniory a jednou z jejích registrovaných služeb je canisterapie, kde pracuje i cotonek Amy z Poříčského Statku a za parťáky má 2 labradory, které vycvičila druhá pořádající organizace Pomocné tlapky.

Jako host byla pozvána Tereza Zůnová, která se svými fenkami Coton de Tuléar - Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica přítomným předvedla, co tahle krásná bavlněná láska dokáže. Vystoupení mělo obrovský úspěch.

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.03.2017

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Viewer de la Vanille Bourbon: 19. 05. 2004 - 25. 2. 2017.

Další velmi smutné zprávy jsme dostali z chovatelské stanice Tulácké Blues. Ve věku nedožitých 13 let svět cotonků opustil jejich pes Viewer de la Vanille Bourbon.

Viewer se do České Republiky přistěhoval jako štěňátko z Francie. Oficiálně se 13 x stal tatínkem více než 50 štěňátek. Po světě mu běhají i vnoučátka a pravnoučátka.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.


© Cotonland | Oznámení | 02.03.2017

VÍKENDOVÉ SETKÁNÍ COTONKŮ V JESENÍCÍCH, 5. - 8. 5. 2017

O prodlouženém víkendu 5. - 8. 5. 2017 se v Sobotíně v Hotelu Dolte uskuteční další setkání cotonků a jejich páníčků.

Setkání pořádají Lída Schaferová od cotonka Boon Jewel Joy from Pilsen (lschaferova@gmail.com) a Pavlína Schafferová od cotonka Bady Krkonošský Květ (schafferova.pavlina@seznam.cz), u kterých je třeba hlásit účast. Ubytování v hotelu je předběžně zajištěno, je možné ho objednávat prostřednictvím Hany Mösnerové od cotonka Frayer Jarbo na telefonu 777 212 560. Cena ubytování je 370 Kč / noc včetně snídaně.

Setkání je určeno všem milovníkům plemene Coton de Tuléar a jejich miláčkům. Více informací najdete v tomto dokumentu. Vešeré dotazy k akci můžete směřovat i na FB stránku této události, tj. sem.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 26.02.2017

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Cheriban Kleopatra: 18. 08. 2006 - 24. 2. 2017.

Velmi smutné zprávy jsme dostali z chovatelské stanice Ráj Karpat. Ve věku 10,5 let svět cotonků náhle opustila jejich fenečka Cheriban Kleopatra.

Ačkoli se Klejka, jak jí doma říkali, narodila ve Finsku, většinu života prožila v České Republice. Byla trojnásobnou maminkou deseti štěňátek, po světě jí ale už běhají i vnoučci a pravnoučci. Věnovala se i výstavní kariéře - pyšnila se tituly Český šampion, Český grandšampion, C. I. B., Klubový vítěz, Národní vítěz, Vítěz speciální výstavy, Slovenský šampion krásy mladých, Slovenský šampion krásy, Polský šampion, Maďarský junioršampion a Chorvatský šampion;.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.


© Cotonland | Oznámení | 26.02.2017

AGILITY DVOJZKOUŠKY SVIADNOV, 18. 2. 2017

Beatrise

V sobotu 18. 2. 2017 se nedaleko Frýdku-Místku - ve Sviadnově - uskutečnilo Únorové dvojité tukobraní, neboli dvojzkoušky v agility. Poprvé v roce 2017 zde na agility parkur vyběhla i fenečka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Beatrise se v elitní kategorii SA3 dařilo. V první zkoušce doběhla na druhém místě, v druhé zkoušce byla první. Celkově se tak umístila na krásném 1. místě.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Video ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.02.2017

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 19. 2. 2017

Bakarat

V neděli 19. 2. 2017 se ve slovenské Bratislavě konala Národní výstava psů všech plemen, na které nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

Čtyři cotonky - dva psy a dvě fenky - posoudila slovenská rozhodčí paní Edita Králová. Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál polský pes ve třídě šampionů Bakarat Cobegarden.

Bakaratovi se tradičně dařilo i v závěrečných soutěžích, když se umístil na krásném 3. místě v BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Na této výstavě polský cotonek Bakarat Cobegarden a slovenská fenečka Call Me Carrie by Cuteberry splnili podmínky pro zisk titulu Slovenský Šampion Krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 02. 2017

AGILITY ZKOUŠKY HORKY, 12. 2. 2017

Diky od Rybářských Stavů

O víkendu 11. - 12. 2. 2017 proběhly v Horkách na Moravě osminásobné zkoušky agility - Faktor strachu pošesté aneb 2 x 4 jede. V neděli 12. 2. 2017 na ně - poprvé v letošní sezoně - vyrazil i cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Diky se v kategorii SA2 zúčastnil všech čtyř nedělních zkouškách. V prvním běhu se umístil na 2. místě mezi šesti závodníky. Zároveň se však řádně obalil pískem a v dalších třech bězích se nakonec diskvalifikoval.

Paničce i Dikymu gratulujeme k druhému místu a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.02.2017

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 4. - 5. 2. 2017

Bakarat
Cotonbrie

Další ročník dvoudenní mezinárodní výstavy psů v Brně - DuoCacib Brno - se konal o víkendu 4. - 5. 2. 2017. Všechna plemena se zde reprezentovala oba dny.

V sobotu česká rozhodčí paní Zdenka Jílková posoudila 10 zásputců plemene Coton de Tuléar z České Republiky a Polska - šest psů a čtyři fenky. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni zadala polské feně v mezitřídě Cotonbrie Lady Margoth.

Nedělní lotyšská rozhodčí paní Vija Klucniece vybírala vítěze mezi patnácti cotony - devíti psy a šesti fenkami. Díky zisku titulu BOB se jím stal polský pes ve třídě šampionů Bakarat Cobegarden.

Na této výstavě polští cotonci Bakarat Cobegarden, Cotonbrie Lennon John the Sweetest Coton, Deluxe the Sweetest Coton a Freesia the Sweetest Coton získali titul Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 02. 2017

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BEDZIN, 29. 1. 2017

Cotonbrie

V neděli 29. 1. 2017 se nedaleko polského Bedzinu konala 6. zimní národní výstava psů všech plemen ExpoSilesia DogShow. Nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar.

Tři polské fenky posoudila polská rozhodčí paní Małgorzata Jung. Titul BOB od ní získala fena v mezitřídě Cotonbrie Lady Margoth.

Lady Margoth se skvěle dařilo i v zárěrečných soutěžích - umístila se na 2. místě soutěže o nejlepšího psa 9. FCI skupiny (Res. BIG). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 02. 2017

AGILITY ZÁVODY ŘEPORYJE, 21. 1. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Naše nová agiliťáčka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) nezahálí ani v zímě a sněhu. V sobotu 21. 1. 2017 se s paničkou Katkou Jelínkovou zúčastnily neoficiálních agility závodu na cvičišti HafBezObav v pražských Řeporyjích.

Už to, že mezi dvaceti dvěma týmy byly zařazeny mezi pokročilé, bylo pro tuto dvojici úspěchem. Celkově skončily na pěkném 16. místě.

Paničce i Nocaimě gratulujeme ke skvělému startu a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.01.2017

Česká RepublikaŠAMPION ŠAMPIONŮ ČESKÉ REPUBLIKY, 21. 1. 2017

Bady

Každý rok ČMKU pořádá šampiona šampionů - výstavu, které se mohou zúčastnit pouze psi s titulem Český Junioršampion, Šampion, Veterán Šampion, Šampion ČMKU, C. I. B. anebo C. I. E. Letos se uskutečnila v sobotu 21. 1. 2017 v TOP Hotelu Praha.

Tato soutěž probíhá jiným způsobem než standardní výstavy. Psi se neposuzují v plemeni, ale v rámci jednotlivých FCI skupin. Nejdříve je předvýběr, kde se (dle počtu přihlášených jedinců v dané FCI skupině) vybere 64, 32, 16 anebo 8 jedinců bez ohledu na plemeno či pohlaví. Poté dle losu proti sobě nastupují vždy dva psi z FCI a pavoukovou metodou jsou vybráni 3 nejlepší jedinci FCI skupiny. Vítězové jednotlivých skupin pak postoupí do finále, kde jsou zvolení 3 nejlepší psi této výstavy.

Po dlouhé době mělo na této prestižní akci zastoupení i plemeno Coton de Tuléar a to díky paní Pavlíně Schafferové a jejímu cotonkovi Badymu. Bady Krkonošský Květ se sice až do finále nedostal, přesto už samotná účast i postup do druhého kola je na takovéto akci úspěchem.

Paničce i Badymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene.

Fotogalerii z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 01. 2017

COTONEK ŠIKULA ROKU 2016

Diky od Rybářských Stavů
Beatrise

Čtvrtý ročník o Cotonka Šikulu roku, který probíhal během roku 2016, se stal jedinečným. Poprvé v historii měl hned dva vítěze - fenečku Beatrise a pejska Diky od Rybářských Stavů. Zvítězili mezi 12 českými i slovenskými cotonky, kteří bodovali v kategoriích agility, dogdancing, dogtrekking a juniorhandling.

Fenečka Beatrise zvítězila i v podkategorii agility. Body získala na 19 agility závodech a zkouškách. Během roku 2016 se vypracovala do elitní kategorie SA3.

Cotonek Diky od Rybářských Stavů si zachoval status univerzálního cotonka. Kromě 15 agility závodů se zúčastnil i 3 zkoušek v DogDaincingu a díky tomu vyhrálv kategorii tanečník.

A konečně letos jsme se rozhodli vyhlásit i novou kategorii - Juniorhandling, kterou vyhrála Merilin pod Radyní. Hned pěti soutěží v juniorhanlingu se v kategorii 9 - 13 let zúčastnila se svou paničkou Markétou Bártovou. Na krajské výstavě vyhrála a na mezinárodních výstavách se 2 x umístila na 3. místě. V ostatních případech vždy postoupili do semifinále.

Všem cotonkům, kteří se během roku 2016 zapojili do reprezentace plemene i v kategoriích pro šikuly děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k jejich výsledkům. Vítězové se mohou těšit na poháry a diplomy.

Celkové výsledky soutěže najdete zde.

© Cotonland | Cotonek šikula roku | 22.01.2017

27. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 4. 2016

Zveme Vás na 27. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se bude konat v sobotu 11. 3. 2017 v Motelu Železné Hory v Kojicích u Chvaletic.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:15 do 9:00, posuzování plemene začíná v 9:30. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny na stránkách Klubu Coton de Tuléar.

Propozice: na stránkách Klubu Coton de Tuléar. Přihlašování probíhá výhradně elektronicky přes server www.dogoffice.cz.

Rozhodčí: pan Petr Řehánek, Česká Republika

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 15. 2. 2017, II. termín - 24. 2. 2017

Více informací k výstavě najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 21.01.2017

CELOROČNÍ SBĚR FOTEK NA STOLNÍ KALENDÁŘ 2018

I v průběhu roku 2017 budeme sbírat fotky na stolní týdenní kalendář na rok 2018 a to dle ročních období. Protože se fotky budou tisknout, je potřeba, aby měly určitou kvalitu - tj. jejich velikost by měla být minimálně 300 KB, musí být orientovány na šířku a měly by mít poměrně velké rozlišení. V případě, že bude velký převis obrázků, bude rozhodujícím kritériem právě kvalita.

Pozor - letos budou obrázky sbírány pouze do konce srpna, aby příprava a distribuce kalendáře proběhla nejpozději v listopadu. Očekávaná cena je do 200 Kč / kalendář dle počtu objednaných kusů (v roce 2016 to bylo 161,41 Kč).

Fotky zasílejte na e-mailovou adresu kalendar@cotonland.cz. Prosíme - obrázky zasílejte pouze v případě, že sami budete mít o pořízení kalendáře zájem.

Více k přípravě kalendáře včetně seznamu témat najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 19.01.2017

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 14. - 15. 1. 2017

Lancelot
Carbonebianco

Výstavní sezonu 2017 otevřela na Slovensku dvoudenní mezinárodní výstava psů v Nitře o víkendu 14. - 15. 1. 2017.

V sobotu 14. 1. se na New Year Show slovenské rozhodčí paní Viere Vítkové předvedlo pět zástupců plemene Coton de Tuléar z Maďarska a Polska. Vítězem se díky udělení titulu BOB stal maďarský pes ve třídě mladých Carbonebianco Quentin.

Polská rozhodčí paní Žofia Konderla posoudila na nedělní Winter Show čtyři cotonky - dva psy a dvě fenky. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni tentokrát získal polský pes v mezitřídě Lancelot du Castel de la Roche aux Fees.

Na této výstavě maďarští cotonci Carbonebianco Quentin a Carbonebianco Quantana splnili podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy mladých. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 01. 2017

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Quentin Klenot Toliary: 11. 04. 2003 - 8. 1. 2017.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi ze Strakonic. Minulou neděli ve věku nedožitých 14 let do psího nebe odešel jejich cotonek Quentin Klenot Toliary.

Quentin celý život prožil jako rodinný miláček. Navštívil tři výstavy, na kterých byl vždy ohodnocen známkou výborná. Dvakrát se stal tatínkem štěňátek z chovatelské stanice Poklad Vysočiny - měl čtyři dcerky a dva syny. Po světě mu běhají i jeho vnoučátka.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jeho čtyřnohým kamarádům.

QUENTIN Klenot Toliary QUENTIN Klenot Toliary QUENTIN Klenot Toliary QUENTIN Klenot Toliary QUENTIN Klenot Toliary

© Cotonland | Oznámení | 14.01.2017

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 8. 1. 2017

Kaemon

Dvanáctý ročník Hanácké národní výstavy psů v Brně tradičně zahájil českou výstavní sezonu 2017 a to o víkendu 7. - 8. 1. 2017. Plemeno Coton de Tuléar se představilo v neděli 8. 1. 2017.

Český rozhodčí pan Robert Kubeš posoudil pět cotonků - dva psy a tři fenky. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od něho získal rakouský pes ve třídě mladých Kaemon Ráj Karpat.

Na této výstavě fenečka Charlotte Ráj Karpat splnila podmínky pro přiznání titulu Klubový Junioršampion ČR a cotonci Bady Krkonošský Květ a Elysee Ráj Karpat si budou moci požádat o titul Český Šampion. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 01. 2017

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU 2016

Bakarat Cobegarden

Skončila výstavní sezona 2016 a máme tedy nové vítěze soutěže o Nejkrásnějšího cotona roku - nyní ročníku 2016. Tento rok byl napínavý až do konce - o vítězi hlavní kategorie rozhodla poslední výstava tohoto roku.

Absolutním vítězem - Nejkrásnějším cotonem roku 2016 se stal polský pes Bakarat Cobegarden z chovatelské stanice MonteWhite. Tento cotonek má české kořeny - jeho maminkou je fenečka Xena z Jizerského Pekla. Bakarat se v roce 2016 zúčastnil 11 výstav v Čechách i na Slovensku a Evropské výstavy v Bruselu. Startoval ve třídě mladých, v mezitřídě, otevřené třídě i ve třídě šampionů. 8 x výstavu vyhrál s titulem BOB, 1 x získal BOS. Ohromně se mu vedlo i v závěrečných soutěžích - 4 x stál na bedně, na národní výstavě v Brně se stal nejlepším juniorem výstavního dne (BOD Junior) a v Praze nejlepším psem 9. FCI Skupiny (BIG). Získal tituly Český Junioršampion a Polský šampion.

Jen 1,5 bodu za celkovým vítězem na druhém místě skončila slovenská fenečka Cool to Be Cuteberry z chovatelské stanice Cuteberry, která se zároveň stala Nejkrásnějším mladým cotonem 2016... (zobrazit celý článek s kompletními výsledky).

© Cotonland | Nejkrásnější coton roku | 07.01.2017

V ČASOPISE PES PŘÍTEL ČLOVĚKA NAJDETE COTONKY

Cotonci v časopise Pes Přítel Člověka

V aktuálním čísle časopisu Pes přítel člověka, tj. v čísle 1/2017, můžete najít obrázek cotonka.

V článku věnujícímu se zimní péči o psa, který najdete na stránkách 12 - 14, se ilustračním obrázkem stala fotografie, na kterém na sáňkách sedí Bastien Winter Garden a Eldarro from Cotton Home.

Časopis můžete zakoupit v trafikách anebo v elektronické verzi na www.alza.cz.

© Cotonland | Oznámení | 03.01.2017

KRÁSNÝ NOVÝ ROK 2017!!!

CotonLand

Bohužel letos musíme začít špatnými zprávami - rok 2017 bude rokem "úsporným". Pracovní vytížení nám neumožňuje věnovat CotonLandu tolik času, kolik bychom si přáli, což už jste pravděpodobně zaznamenali během uplynulého roku, kdy jsme druhou polovinu prakticky neustále byli o pár dní pozadu. Pouze pro představu - v roce 2016 bylo zveřejněno přes 150 článků (výsledky výstav, šikulů, akce, informace, ...), inzerovány a aktualizovány desítky nabídek štěňat, do databáza zařazeny stovky nových psů, chovatelských stanic apod. Toto všechno zůstává i pro rok 2017. Co ale omezíme jsou fotogalerie - nově nebudeme fotky do fotogalerií stahovat z CotonLandí FaceBookovské stránky - pokud chcete svého miláčka ve fotogalerii mít, musíte nám je aktivně zaslat na mail (netýká se fotogalerií z výstav, akcí cotonků šikulů apod.)

Na druhou stranu dobrou zprávou je, že už v roce 2016 se našla spousta těch, kteří byli ochotni přiložit ruku k dílu. Bez našeho většího přičinění vznikla unikátní mapa s cotonky, spousta z nás se potkává v jedinečných cotoních tričkách, potkali jsme se v Praze na Hvězdě, Plzni i v Ostružné. Věříme, že i v roce 2017 budete v tomto skvělém trendu pokračovat a najde se spousta těch, kteří bez vidiny zisku přiloží ruce k dílu :)

V roce 2017 budou samozřejmě pokračovat i celoroční soutěže o nejkrásnějšího cotona roku a také o cotona šikulu roku. Budeme se proto opět těšit na výsledky výstav i informace o účastech na akcích pro cotonky šikuly.

Pro velký úspěch se rok 2017 opět stane rokem přípravy na teď už třetí český cotonkovský kalendář. Po téměř celý rok bude probíhat sběr fotek dle ročních období tak, abychom z nich na konci roku mohli 53 vybrat a připravit stolní týdenní kalendář na rok 2018. Již brzy se můžete těšit na podrobnější informace. Budeme pokračovat i v rubrice "Můj život s Coton de Tuléar", která se sice slibně rozjela, ale k naší velké lítosti se i přes velký ohlas mnoho odvážlivců nenašlo.

Přejeme vám všem, aby i rok 2017 byl plný krásných okamžiků s vašimi čtyřnohými kamarády, nikoho netrápili žádné nemoci a tento rok jste si užili dle vašich představ.

© Cotonland | Oznámení | 01.01.2017


© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz

>