COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY TLUMAČOV, 29. 12. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Velmi úspěšnou sezónu 2018 zakončila agiliťačka Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) s paničkou Klárou Válkovovou v sobotu 29. 12. 2018 v Tlumačově na tzv. Tlumačovském dvojšpuntu.

V konkurenci 7 pejsků kategorie SA2 první zkoušku doběhly na 4. místě a ve druhé zkoušce se umístily třetí. V součtech jí to vyneslo celkové 3. místo.

Paničce i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.01.2019

PŘEJEME VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2019!!!

Všem přátelům cotonků i jim samotným přejeme krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2019, plný zdraví a krásných zážitků s našimi chlupáčky.

A protože CotonLand jsou všichni, co mají rádi cotonky, je tu tradiční přehlídka přáníček od jednotlivých páníčků! Přáníčka můžete posílat na info@cotonland.cz nebo vkládat na CotonLandí FaceBookovskou stránku.


Od Cukříka

Od East Teddy Bears

Od Klenot Toliary

Od Chelzi

Od Bonnie

Od Buddyho a Yvanhouy

Od Berrýska

Od White Pearl

Od Hannah

Od Ráj Karpat

Od Coton Angels

Od Danteho

Od Kelly a Luise

Od Biela Goralka

Od Hraběnčin Ráj

Od Badyho

Od Cyrila a Gerryho

Od z Poříčského Statku

Od Jarbo

Od Babů Amy

Od Beatrise a Leontýnky

Od Impyho a Qwentiho

Od Annarea

Od Batiskaj

Od Boona a Pippi

Od Arche a Charlotte

Od Sleepy Hollow Ranch

Od Laury

Od Zigi's Coton

Od Křížkovic bandy

Od Dovera a Goudyho

Od from Cotton Home

Od Atreye

Od Infernity

Od Railyho

Od Diamomnd Monte Nai

PF od Buddyho a Yvanhouy

Od Dikyho

PF od z Poříčského Statku

Od Laetitia Bohemica

PF od Danteho

Od Cassie White

Od Orphea

Od Katty

PF od Diamomnd Monte Nai

© Cotonland | 24.12.2018 | Aktualizováno 03.01.2019

PŘEDVÁNOČNÍ PROCHÁZKA S COTONKY NA PETŘÍNĚ, 16. 12. 2018

Tak jako v loňském roce se i letos v předvánočním čase uskutečnilo předvánoční setkání s cotonky na pražském Petříně, konkrétně v neděli 16. 12. 2018.

Nakonec v mrazivém počasí dorazilo 18 cotonků - Anita z Poříčského Statku, Bart Laetitia Bohemica, Beauty Laetitia Bohemica, Brennos Laetitia Bohemica, Brix Poklad Moravy, Cassanova Cyril z Poříčského Statku, Cirilla Fiona Elen Laetitia Bohemica, Daisy Chundelaté Potěšení, Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku), Falco (Dick Coton Lucky Dog), Fitampito Přátelé Jetynky, Gerry Cassanova Briliant z Madagaskaru, Jessi Tichý Don, Jewel (Brilliant Jewel Ráj Karpat), Jouy-Van-Roy Best of Cotton, Kenny (Avantgarde Image from Christofland), Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses).

Zatímco hafíci si společně pořádně zařádili, páníčci poklábosili a užili si tak společnou adventní neděli.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 23.12.2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY SKÁLY U RÝMAŘOVA, 16. 12. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Ani IX. Havliczech agility dvojzkoušky nevynechala sportovní dvojice složená z fenečky Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) a paničky Kláry Válkové. Tak jako předchozí zkoušky se konaly ve Skalách u Rýmařova, tentokrát v neděli 16. 12. 2018.

Lillien se v kategorii SA2 dařilo skvěle. Nejenom že obě zkoušky a tedy i celou kategorii vyhrála, ale ve druhém běhu dokonce získala poslední potřebnou postupovou zkoušku do elitní kategorie SA3.

Paničce i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.12.2018

TANEC NA TŘEBORADICKÉM ADVENTU, 15. 12. 2018

Beauty Laetitia Bohemica
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 15. 12. 2018 se v pražských Třeboradicích uskutečnil další Sousedský třeboradický advent, na kterém již tradičně nechybělo taneční vystoupení Terezy Zůnové a jejích feneček z chovatelské stanice Laetitia Bohemica.

Jak Beauty Laetitia Bohemica tak Daisy Chundelaté Potěšení zatancovaly na vánoční písně a potěšily tak všechny přítomné děti i dospělé.

Paničce, Beauty i Daisy děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie i video z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.12.2018

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 8. - 9. 12. 2018

Vendia
Bady

Poslední výstavou roku 2018 byla na Slovensku dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen v Nitře, která se konala o víkendu 8. - 9. 12. 2018.

V sobotu 8. 12. sedm zástupců plemene Coton de Tuléar posoudila slovenská rozhodčí paní Iveta Vojteková. Titul BOB od ní získal český pes ve třídě šampionů Bady Krkonošský Květ.

V neděli 9. 12. šest cotonků posoudila taktéž sloveská rozhodčí paní Viera Vítková. Vítězkou plemene se ziskem titulu BOB stala česká fenka v mezitřídě Vendia Cotons Mississippi Kisses.

Na této výstavě slovenský cotonek Dough Darling of Cuteberry splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy mladých a český pes Bady Krkonošský Květ se stane Slovenským Grandšampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 12. 2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY ŘITKA, 7. 12. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Dalšími agility zkouškami, na které vyrazila Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou, byly agility dvouzkoušky v Řitce, které se konaly v pátek 7. 12. 2018.

Parkury kategorie SA2 zde byly velmi obtížné, o čemž svědčí fakt, že v prvním běhu se podařilo doběhnout pouze jednomu závodníkovi - právě naší Nocaimě - díky čemuž tuto zkoušku vyhrála. V té druhé sice zaběhla čistý parkur, ale kvůli času se stejně jako ostatní týmy diskvalifikovala.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto dvouzkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.12.2018

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WELS, 8. - 9. 12. 2018

Mars

Rakouská výstavní sezona byla zakončena dvoudenní Mezinárodní výstavou psů všech plemen, která ve Welsu proběhla 8. - 9. 12. 2018.

V sobotu 8. 12. čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar rozsoudil nizozemský rozhodčí pan Hans van den Berg. V neděli 9. 12. se pak posouzení šesti cotonků ujal turecký rozhodčí pan Özan Belkis. Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězi v plemeni - 2 x titul BOB získal český cotonek ve třídě šampionů Mars the Sweetest Coton alias Harry.

Harrymu se dařilo i v závěrečých soutěžích - v sobotu postoupil do užšího výběru v soutěži o BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 12. 2018

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ CHOJNICE, 9. 12. 2018

Tequilla

V neděli 9. 12. 2018 se v polské Chojnici konala Národní výstava psů 3. a 9. FCI skupiny, na které nechyběli ani cotonci.

Osm zástupců plemene Coton de Tuléar posoudila polská rozhodčí paní Wanda Kowalska. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od ní získala polská fenka v mezitřídě Tequilla Cobegarden.

Cotonkům se dařilo i v závěrečných soutěžích. Polský Porter Cobegarden byl vyhlášen 4. nejlepším štěnětem výstavy (4. BIS Puppy) a Tequilla Cobegarden se stala 4. BIG. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 12. 2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY SKÁLY U RÝMAŘOVA, 25. 11. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Další agility zkoušky Havliczech VIII. se ve Skálách u Rýmařova uskutečnili v neděli 25. 11. 2018. Na těchto dvojzkouškách cotonky opět zastupovala fenečka Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) s paničkou Klárou Válkovou.

V kategorii SA2 Lilly první zkoušku doběhla na 2. místě, ve druhé se pak umístila na 3. místě se známkou výborná.

Paničce i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.12.2018

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 2. 12. 2018

Mr.

V neděli 2. 12. 2018 se v pražských Letňanech konala Mezinárodní výstava psů všech plemen - tj. během jednoho dne se zde předvedli zástupci všech FCI skupin.

Slovenská rozhodčí paní Iveta Vojteková posoudila 16 zástupců plemene Coton de Tuléar - osm psů a osm fenek. Vítězem se ziskem titulu BOB stal český pes ve třídě otevřené Mr. Nice Guy Sleepy Hollow Ranch.

Skvělé zastoupení mělo plemeno i v juniorhandlingu. Ve věkové kategorii 9 - 13 let se představila Markéta Bártová s Merilin pod Radyní a Rosarie Ella Husová a její fenečka Kalinda Ráj Karpat. V kategorii 9 - 13 let pak nastoupila Šárka Hromková a Boon Jewel Joy from Pilsen. Všechna děvčata se probojovala do semifinále a Markéta Bártová s Merilin pod Radyní dokonce do finále, kde svou kategorii vyhrála. Všem moc gratulujeme.

Na této výstavě fenečka Hessie Bavlníkový Květ splnila podmínky pro zisk titulu Český Veteránšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 12. 2018

ÚPRAVA INFORMACÍ U CHOVNÝCH PSŮ A V ZOBRAZENÍ ZÍSKANÝCH TITULŮ

CotonLand - svět Coton de Tuléar

S poslední aktualizací databáze, která proběhla 2. 12. 2018, došlo i k úpravě některých zobrazovaných informací na CotonLandu.

V první řadě jsme v detailu psa provedli úpravu zobrazení získaných titulů tak, aby byly přehlednější a zároveň srozumitelnější nejen pro Čechy a Slováky, ale i pro zahraniční návštěvníky. Nově navíc ve výčtu titulů najdete i ocenění, které si vybojovali cotonci šikulové.

Dále jsme provedli změnu zobrazovaných informací u chovných psů. Namísto získaných titulů, které byli leckdy neaktuální a navíc dublovaly aktuální výčet v detailu psa, nově u chovných psů můžete uvádět zdravotní vyšetření. Majitelé již evidovaných psů mohou vyšetření svých cotonků zasílat na e-mail info@cotonland.cz.

© Cotonland | Oznámení | 02.12.2018

AGILITY ZÁVODY V KRÁLOVICÍCH, 25. 11. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V neděli 25. 11. 2018 vyrazilo agility duo Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a Kateřina Jelínková na jumpingové závody v Královicích - tzv. Vánoční pohár 2018.

První běh byl určen pouze pro kategorii SA2, do které Nocaima spadá. Ze sedmi týmů se umístila na krásném 3. místě. Druhý běh byl společný pro kategorie SA1 a SA2, mezi 9. týmy Nocaima doběhla čtvrtá. Poslední běh byl bez omezení, tj. Open pro všechny závodníky velikosti Small. Ze 17 týmů děvčata skončila na pěkném 10. místě.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie a video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.11.2018

PŘEDVÁNOČNÍ PROCHÁZKA S COTONKY NA PETŘÍNĚ, 16. 12. 2018

V neděli 16. 12. 2018 Klub Coton de Tuléar pořádá předvánoční setkání na pražském Petříně. Zváni jsou všichni cotonci i jejich páníčci, bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Začátek procházky je ve 14:00 u vstupu z rohu Šermířské a Jezdecké ulice, kde je možné bezproblémově zaparkovat. Kromě vycházky je plánována společná kávička v petřínské restauraci.

Další informace můžete najít u FaceBookovské události Klubu.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 28.11.2018

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY V HORNÍCH POČERNICÍCH, 12. 11. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení

V pondělí 12. listopadu se v hale v pražských Horních Počernicích konaly další oficiální zkoušky v dogdancingu, na kterých tentokrát nechyběli ani cotonci.

Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou skládaly zkoušku Musical Dressage 2. úrovně. Daisinka ji překrásně odcvičila a složila ji na známku výborně se ziskem 43 bodů ze 45 možných.

Paničce i Daisy gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie i video ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.11.2018

PŘEDÁNÍ STOLNÍCH KALENDÁŘŮ COTON DE TULÉAR 2019

Včera - 24. 11. 2018 - byly všem objednatelům zaslány informace ohledně předání kalendářů Coton de Tuléar 2019, výši platby a číslo účtu.

Letos bylo objednáno 135 kalendářů v celkově ceně 24 290 Kč. Jeden kalendář tak vyšel na 180 Kč. (Fakturu na kalendáře od firmy FIBOX.cz najdete zde.)

V pátek 23. 11. 2018 byly všem, kteří si zvolili doručení poštou, kalendáře zaslány a měly by být doručeny během příštího týdne. První z osobních odběrů je 2. 12. 2018 na Mezinárodní výstavě psů v Praze, o dalších termínech budou objednatelé s tímto způsobem odběru informováni.

V případě, že jste si kalendáře objednali, a neobdrželi jste e-mailem instrukce o platbě a doručení, informujte nás neprodleně na mailu kalendar@cotonland.cz.

Obsah kalendáře najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 25.11.2018

NOVÝ E-SHOP COTONERS.COM

E-shop cotoners.com.

Pro všechny milovníky zboží s tématikou Coton de Tuléar máme dobré zprávy - vzniká nový e-shop cotoners.com, na kterém již nyní najdete zimní čepice, trika, mikiny, tašky, hrníčky a polštáře.

Do plného provozu bude e-shop spuštěn až po novém roce, ale už nyní je možnost objednat zboží s garantovaným doručením do vánoc. Jak na to? Na cotoners.com v pravém horním rohu klikněte na "ENTER USING PASSWORD" a zadejte heslo cotonek2018. Vyberte si zboží / barvu / velikost a množství, vložte si je do košíku. Po dokončení výběru vstupte do košíku a stiskněte tlačítko "Dokončit". Zadejte kompletní údaje (email, adresu, telefon). Vyberte způsob platby, které určuje i způsob doručení. (Poštovné a dobírkové bude spočteno podle finální váhy zásilky.) Pokud chcete stihnout Vánoce, odešlete objednávku do 28.11..

V případě jakéhokoli dotazu můžete kontaktovat autora projektu - Jakuba Chlana na mailu cotonersclub@gmail.com anebo na messengeru.

© Cotonland | Oznámení | 22.11.2018

DNES SI VE 12:25 PUSŤTE ČT1

Cotonci v pořadu Hobby naší doby.

V dnešním díle pořadu Hobby naší doby, který se vysílá od 12.25 na ČT1, uvidíte cotonky.

Reportáž o plemeni Coton de Tuléar Jiřina Bohdalová natáčela s Terezou Hoření z chovatelské stanice Laetitia Bohemica.

V případě, že dnes pořad prošvihnete, můžete si ho později pustit z archívu zde.

© Cotonland | Oznámení | 17.11.2018

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY V LIŠOVĚ, 28. 10. 2018

Beauty Laetitia Bohemica

Na sváteční den 28. října se v jihočeském Lišově konaly oficiální zkoušky dogdancingu. Nechyběli tu ani cotonci - vůbec poprvé se zkoušek zúčastnili bráškové Brennos Laetitia Bohemica a Bart Laetitia Bohemica. Premiéru na zkouškách měla i jejich panička Lenka Hoření.

Brennosek i Bart skládali zkoušku Freestyle 1. úrovně. Bohužel oba se tentokrát diskvalifikovali, jelikož nepředvedli všechny předepsané cviky. Brennos během zkoušky až příliš sledoval lidskou oporu týmu Terezu Hoření v publiku. Bart zvolil pro zkoušku aristokraticky pomalé tempo, takže všechno předvést nestihli. Na první pokus si ale všichni, pejskové i panička, vedli dobře a určitě se o složení těchto zkoušek pokusí v nejbližší době znovu.

Paničce, Brennosovi i Bartovi děkujeme za reprezentaci na jejich první taneční akci a těšíme se na další.

Video z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.11.2018

RakouskoKLUBOVÁ VÝSTAVA ZWERGHUNDEKLUB ATTLENBACH, 4. 11. 2018

Kaemon

V neděli 4. 11. 2018 se v rakouskem Attlenbachu konala Klubová výstava rakouského klubu ZwergHundeKlub, tj. klubu zastřešujícího malá plemena psů, jako je například Bichon Frisé, Boloňský psík, Kavalír, čínský chocholatý pes, Japan-Chin, Maltés, Papillon, Pekinés, Shit-Zu, Phalene a hlavně Coton de Tuléar :)

Tři cotonci se zde představili rakouskému rozhodčímu panu Robertu Blümelovi. Titul BOB od něho získal rakouský pes ve třídě šampionů Kaemon Ráj Karpat.

Rakouské dorostence Soraya vom Donauvillino se dařilo i v závěrečných soutěžích, kde byla vyhlášena 2. nejlepší dorostenkou výstavy (Res. BIS Puppy). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 11. 2018

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Bacarola Best of Cotton: 14. 11. 2002 - 31. 10. 2018.

Velmi smutné zprávy k nám dorazily z chovatelské stanice Poklad Vysočiny. Ve věku těsně nedožitých 16 let svět cotonků opustila jejich fenečka Bacarola Best of Cotton.

Bacarola byla zakladatelkou chovu v této chovatelské stanici - celkem 5 x se stala maminkou 15 štěňátek, osmi pejsků a sedmi feneček. Po světě jí běhají i vnoučátka a pravnoučátka. Dařilo se jí i výstavně - pyšnila se tituly Český juniošampion a šampion, Klubový šampion, Interšampion (C. I. B.), Slovenský a Rakouský šampion. V roce 2012 se stala Světovou vítězkou veteránů a nejkrásnějším veteránem roku 2012.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 07.11.2018

MISTROVSTVÍ ČR V AGILITY SENIORŮ BEROUN, 4. 11. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Cotonci v roce 2018 agility parkur doslova ovládli. Není proto divu, že své zástupce měli na všech mistrovstvích ČR - kromě již zmiňovaných mistrovství pro mládež a bez věkového omezení se představili i na Mistrovství ČR v agility seniorů, tj. na mistrovství, kam se mohou hlásit dvounozí závodníci 50+. Bílé barvy v neděli 4. 11. v Berouně zastupovala Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Na závody se přihlásilo téměř 100 týmů, přičemž 37 z nich běželo stejně jako Nocaima kategorii Small. V prvním běhu - tzv. jumpingové hře na rozehřátí - se Nocaima umístila na 20. místě. V druhém běhu - zkoušce - byla desátá. V třetím běhu Agility skončila 31. a po závěrečném Jumpingu s paničkou celkově obsadily krásné 24. místo.

Paničce i Nocaimě gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.11.2018

Slovensko3 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 26. - 28. 10. 2018

Novara

Hned tři Mezinárodní výstavy psů, na kterých se představilo i plemeno Coton de Tuléar, proběhly ve dnech 26. - 28. 10. 2018 ve slovenské Bratislavě.

Páteční polský rozhodčí pan Andrzej Kazmierski, sobotní holandský rozhodčí pan Hans van den Berg i nedělní slovenská rozhodčí paní Iveta Vojteková posoudili 8 cotonků. Všichni tři se shodli na stejné vítězce - 3 x BOB získala polská fenka v mezitřídě Novara the Sweetest Coton.

V sobotu se cotonkům zadařilo i v závěrečných soutěžích. Slovenský veterán Aimable Croissant de Cuteberry se stal 2. nejlepším veteránem výstavy (Res. BIS Veteran). Gratulujeme.

V sobotu mělo plemeno Coton de Tuléar zastoupení i v juniorhandlingu, kde ho reprezentoval český cotonek Boon Jewel Joy from Pilsen s handlerkou Markétou Bartovou.

Na těchto výstavách cotonci Cotonbrie Noir Dior Diorissimo, Dough Darling of Cuteberry, Quick Silver Ráj Karpat a Raja Matangi Sleepy Hollow Ranch splnili podmínky pro zisk titulu Slovenský Junioršampion, fenečky Marlin Monroe the Sweetest Coton a Novara the Sweetest Coton podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion a cotonek Aimable Croissant de Cuteberry se stane slovenským Veteránšampionem. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 11. 2018

AGILITY TROJZKOUŠKY SKÁLY U RÝMAŘOVA, 21. 10. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

V neděli 21. 10. 2018 se ve Skalách u Rýmařova konaly agility trojzkoušky - Havliczech VII. Zastoupení zdě měli i cotonci díky fenečce Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) s paničkou Kláou Válkovou.

Lilly běžela v kategorii SA2 společně s dalšími 5 závodícími páry. V první zkoušce doběhla na 2. místě, ve druhé byla čtvrtá a v té třetí se umístila na 3. místě.

Paničce i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.11.2018

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

D'Artagnan des Flocons de Juillet: 1. 5. 2018 - 26. 10. 2018.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi z chovatelské stanice Klenot Toliary. Ve věku 10,5 roku svět cotonků po krátké vážné nemoci opustil jejich pejsek D'Artagnan des Flocons de Juillet.

D'Artagnan se do České Republiky přestěhoval jako malé štěňátko z Francie. Pyšnil se tituly Český Šampion a Vítěz speciální výstavy. Narodilo se mu úctyhodných 118 štěňátek - 59 psů a 59 fenek, po světě mu běhají i jeho vnoučátka a pravnoučátka.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jeho čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 30.10.2018

AGILITY ZÁVODY HORKA NAD MORAVOU, 13. 10. 2018

Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 13. 10. 2018 proběhly v Horkách nad Moravou agility závody O pohár Lovecké chaty se speciálním závodem pro kategorii XS. Nechyběl na nich ani zástupce plemene Coton de Tuléar - pejsek Diky od Rybářských Stavů se svou paničkou Lucií Kučerovou.

Diky zazařil ve všech bězích. V jumpingu kategorie XS a ve zkoušce kategorie SA2 doběhl na 2. místě a závod Agility kategorie XS vyhrál.

Dikymu i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie a video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.10.2018

Maďarsko3 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KOMÁRNO, 19. - 21. 10. 2018

Aimable

Třídenní Mezinárodní výstava psů všech plemen se v maďarském Komárnu konala ve dnech 19. - 21. 10. 2018, plemeno Coton de Tuléar se zde prezentovalo všechny tři dny.

Páteční maďarský rozhodčí pan Ference Gröschl, sobotní maďarská rozhodčí paní Katalin Radvánszky i nedělní maďarská rozhodčí, paní Szilvia Gróf, vybrali stejného vítěze plemene. 3 x titul BOB si z Maďarska odvezl slovenský pes ve třídě veteránů Aimable Croissant de Cuteberry.

Na této výstavě se česká fenečka Oh la Paloma Love & Cotons stala Maďarskou Minor Puppy (štěněcí) Grand Winner, slovenský pejsek Dough Darling of Cuteberry maďarským Junioršampionem, slovenští cotonci Muguiris Vulkan a Cool to Be Cuteberry maďarskými Šampiony a slovenský veterán Aimable Croissant de Cuteberry maďarským Veteránšampionem. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 10. 2018

2 x AGILITY ZÁVODY VETERÁNA CUKŘÍKA, 28. 9. a 21. 10. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Hned dvou agility závodů se v průběhu jednoho měsíce zúčastnil veterán Cukřík Chundelaté Kouzlo, přičemž závodní parťačkou mu na nich byla Alena Čechurová.

Na státní svátek - v pátek 28. 9. 2018 vyrazil do Křimic, kde bojoal O pohár Václava. V kategorii SA2 doběhl v jedné zkoušce na 10. místě a v té druhé se diskvalifikoval. Byly to jeho poslední závody v této kategorii.

V neděli 21. 10. se tento dnes jedenácté narozeniny slavící veterán vydal do Spáleného Poříčí na Podzimní přátelské minizkoušky, na kterých probíhaly i závody veteránů. V obou bězích kategorie Small - veteráni se umístil na krásném 3. místě.

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na těchto závodech.

Fotografie z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.10.2018

VYŠETŘENÍ NA PRA JE NOVĚ POVINNÉ I VE 3 LETECH COTONKA

Ilustrační obrázek: Bady Krkonošský Květ

Upozorňujeme všechny chovatele i majitele chovných psů plemene Coton de Tuléar, že rozhodnutím členské schůze Klubu Coton de Tuléar byla ustanovena povinnost provádět vyšetření na onemocnění PRA i ve 3 letech chovného jedince.

Doposud bylo toto vyšetření očí povinné pro uchovnění (cca v 15 měsících) a v sedmi letech. Nově ho budou muset mít cotonci, na kterých je chováno, i ve 3 letech věku.

PRA, neboli progresivní retinální atrofie, je genetické onemocnění oka, kdy postupně odumírají buňky sítnice (tyčinky a čípky), které jsou odpovědné za příjem světelných paprsků. V současné době na toto onemocnění pro plemeno Coton de Tuléar neexistuje DNA test a pro posouzení stavu je tak třeba bezbolestné oftalmologické vyšetření specializovaným veterinárním lékařem. Seznam veterinářů, kteří mohou toto onemocnění provádět, je uveden na stránkách komory veterinárních lékařů.

Více o tomto onemocnění můžete najít také na stránkách Klubu Coton de Tuléar.

© Cotonland | Věděli jste, že... | 22.10.2018

AGILITY ZÁVODY HORKA NAD MORAVOU, 14. 10. 2018

Beatrise

V neděli 14. 10. 2018 vyrazila fenečka Beatrise se svou paničkou Monikou Němcovou na agility závody v Horkách nad Moravou, kde se konaly Dvojité Agility 1, 2 a 3 s Agility Open.

Beatrise startovala v elitní kategorii SA3. Na písku v jedné zkoušce doběhla na 3. místě, v druhé se diskvalifikovala a v agility Open kategorie SA2 a SA3 se umístila na 7. místě. Celkově jí to mezi 20 závodníky vyneslo krásné 3. místo.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.10.2018

OBJEDNÁVKA STOLNÍHO KALENDÁŘE COTON DE TULÉAR 2019

Do 31. 10. 2018 přijímáme objednávky na stolní kalendář Coton de Tuléar 2019!!! Bez tohoto objednání nebude možné kalendář zakoupit!

Do středy 31. 10. 2018 přijímáme objednávky na čtvrtý český cotonkovský kalendář - týdenní stolní kalendář Coton de Tuléar 2019. Opět v něm najdete 53 stran s obrázky cotonků, české lidské i psí svátky.

Dodavatel kalendáře je stejný jako pro loňský rok - rozměry jsou cca 23 cm x 14 cm, vazba kroužková. Cena bude max 200 Kč / kus + poštovné a balné. Finální cena závisí na množství objednaných kusů a výsledné ceně grafických prací na straně dodavatele (200 Kč odpovídá množství 100 objednaných kusů). Rozesílání kalendáře je plánováno cca na přelom listopadu a prosince 2018.

Kalendář lze objednat pouze e-mailem na adrese kalendar@cotonland.cz, uvádějte jméno, počet kusů, zda si ho vyzvednete osobně v Praze (na Florenci), anebo ho budeme posílat - v takovém případě připojete i vaši poštovní adresu.

Každý dostane do mailu potvrzení objednávky. Pokud se tak do 3 dnů nestalo, prosíme neprodleně nás informujte na e-mailu info@cotonland.cz.

Obsah kalendáře najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 20.10.2018

PolskoEVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 14. 10. 2018

Rakenlov

Ve dnech 11. - 14. 10. 2018 se v polské Varšavě uskutečnila Evropská výstava psů všech plemen - další chovatelským světem velmi sledovaná akce. Nechyběli na ní samozřejmě ani cotonci a to v neděli 14. 10. 2018.

Celkem 46 zástupců plemene Coton de Tuléar - 19 psů a 27 fenek - posoudil švýcarský rozhodčí pan Laurent Pichard. Plemeno stejně jako na světové výstavě vyhrála a tedy titul BOB získala finská fenečka ve třídě šampionů Rakenlov Della Ivika.

Čeští a slovenští cotonci zde bohužel žádného zástupce neměli. Jediný český odchov - veterán Monsieur Ames Ráj Karpat získal hodocení Výborný 2. Velmi se pak dařilo našim polským kolegům - dorostenec Porter Cobegarden byl vyhlášen Evropskou budoucností, polští cotonci Cotonbrie Nolan for White Pearl of Madagaskar a Montewhite Harmony se oba stali Evropskými vítězi mladých, příčemž Harmony navíc získala titul BOJ. Cotonci Cotonbrie MonteWhite a Marlin Monroe the Sweetest Coton pak vyhráli v mezitřídě a získali titul CAC, MonteWhite navíc i titul Res. CACIB. Za zmínku určitě stojí i úspěch maďarské dorostenky Carbonebianco Mona Lisa, jejímž tatínkem je český cotonek Cartooland's Arizona Dream - ta se stala Nejlepším dorostem plemene a Evropskou budoucností. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 10. 2018

PŘEDNÁŠKA PANÍ VLADIMÍRY TICHÉ PRO CHOVATELE, 13. 10. 2018

V sobobu 13. 10. 2018 se v prostorách Zooškoly Kodymka v Praze 6 konala přednáška paní Vladimíry Tiché na téma genetika a plemenitba v praxi a otazníky kolem reprodukce.

Paní Vladimíra Tichá seznámila přítomné se základními pojmy z těchto oblastí, připojila zkušenosti ze své mnoholeté praxe chovatelky, laboratorní specialistky i funkcionářky v Českomoravské Kynologické Unii. Prostor byl i na dotazy týkající se aktuálních témat trápících nejen plemeno Coton de Tuléar.

Bližší informace o tématech přednášky i představení přednášející najdete v tomto dokumentu.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 17.10.2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY OSTRAVA, 7. 10. 2018

Leontýnka z Vraní Osady
Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Ostrava je skutečný magnet na cotonky, alespoň co se agility závodů týče. Na dalších zdejších dvojzkouškách - tentokrát s názvem The North Face - zde totiž plemeno Coton de Tuléar mělo v neděli 7. 10. 2018 opět dvojnásobné zastoupení - tak jako týden předtím nastoupila Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) s paničkou Kláou Válkovou a Lyly (Leontýnka z Vraní Osady) s paničkou Monikou Němcovou.

Leontýnka alias Lyly běžela kategorii SA1. V prvním běhu vyhrála, i když shodila jednu skočku, a v tom druhém byla čtvrtá. Celkově to stačilo na 3. místo ze 6 závodníků. Lilly se v kategorii SA2 umístila 2. místě a 4. místě z 12 závodníků.

Paničkám, Lyly i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie těchto dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.10.2018

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 7. 10. 2018

Mars

Podzimní Mezinárodní výstava psů všech pleme se v Českých Budějovicích konala o víkendu 6. - 7. 10. 2018, plemeno Coton de Tuléar se zde představilo v neděli 7. 10. 2018.

Rakouská rozhodčí paní Hany Ahrens posoudila deset cotonků - pět psů a pět feneček. Vítězem plemene se díky zisku titulu BOB stal český pes ve třídě šampionů Mars the Sweetest Coton.

Cotonci měli zastoupení i v soutěžích JuniorHanlingu, kde Boon Jewel Joy from Pilsen reprezentoval jak v kategorii 9 - 13 let s handlerkou Šárkou Hromkovou, tak v kategorii 13 - 17 let s handlerkou Markétou Bártovou. Ta se s ním probojovala až do semifinále. Gratulujeme.

Na této výstavě český pes Cotonbrie Noir Dior Diorissimo splnil podmínky pro zisk titulu Český Junioršampion a fenečka Tamera Ráj Karpat se stane Českou Šampionkou. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08. 10. 2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY OSTRAVA, 29. 9. 2018

Leontýnka z Vraní Osady
Queen Lillien Hraběnčin Ráj

V sobotu 29. 9. 2018 v Ostravě proběhly Chacharovy dvojzkoušky v agility. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo hned dvojnásobné zastoupení a to díky Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) s paničkou Kláou Válkovou a Lyly (Leontýnka z Vraní Osady) s paničkou Monikou Němcovou.

Leontýnka alias Lyly startovala v kategorii SA1. V prvním běhu se diskvalifikovala a v tom druhém doběhla na 5. místě ze 7 závodníků. Lilly se dařilo lépe - v prvním běhu kategorie SA2 se umístila na 2. místě z 10 závodníků a v tom druhém se bohužel diskvalifikovala.

Paničkám, Lyly i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.10.2018

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TULLN, 29. - 30. 9. 2018

Monsieur
Kaemon

Poslední zářijoví víkend - 29. - 30. 9. 2018 - se v rakouském Tullnu konala dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen, tedy i plemene Coton de Tuléar.

Sobotní výstavu posoudila švýcarská rozhodčí - paní Gunilla Kühni-Stenberg. Představili se mu 3 psi a 4 fenky. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni získal rakouský pes ve třídě šampionů Kaemon Ráj Karpat.

Nedělní taktéž švýcarský rozdhodčí pan Laurent Pichard posoudil cotonků 6, 3 psy a 3 fenky. Vítězem určila slovinského psa ve třídě veteránů - BOB obdržel Monsieur Ames Ráj Karpat. Tomu se tradičně dařilo i v závěrečných soutěžích, kde byl vyhlášen 3. BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Na této výstavě rakouský cotonek Kaemon Ráj Karpat splnil podmínky pro zisk titulu Rakouský Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 10. 2018

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V AGILITY PŘEROV, 22. - 23. 9. 2018

Beatrise

Letošní rok se cotonkům v agility extrémně daří, a tak fakt, že jsme měli zastoupení nejen na juniorském MČR, ale i na tom dospěláckém, je jakou si třešínkou na dortu. Jak už jsme vás dříve informovali, na mistrovství České Republiky se nám nominovala Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Tyto prestižní závody proběhly o víkendu 22. - 23. 9. 2018 v Přerově a Beatrise se na nich rozhodně neztratila. Agility a Jumping běžela jak v družstvech, tak v jednotlivcích. V družstvech se celkově umístili na 10. místě ze 14 a v jednotlivcích pak Beatrise doběhla na celkovém 30. místě z 56 týmů a je tak 30. nejlepší agiliťačkou kategorie Small v České Republice.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci na této prestižní akci.

Fotografie a video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.10.2018

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY V PONIKLÉ, 23. 09. 2018

Beauty Laetitia Bohemica

V neděli 23. 9. 2018 se v krkonošském městečku Poniklá konaly oficiální zkoušky dogdancingu. Nechyběla na nich ani fenečka Beauty Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Hoření.

Beauty s Terezou skládaly zkoušku Dances With Dog 1. úrovně (DWD). To se jim podařilo, když dostali známku výbornou a domů si odvezly krásnou kokardu.

Paničce i Beauty gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.10.2018

COTONLAND ROZŠIŘUJE AKTIVITY NA FACEBOOKU

CotonLand na FaceBooku

CotonLand rozšířil své aktivity na FaceBooku. Kromě už 5 let fungující FaceBookovské skupiny, ve které můžete diskutovat o svých miláčcích, byla nově založena i FaceBookovská stránka, kterou najdete na adrese www.facebook.com/cotonland.

Kromě aktualit a událostí na této stráce najdete hlavně průběžně zveřejňované fotografie z akcí, které jsme navštívili, a pořídili na nich obrázky vašich miláčků. Můžete je tak bez problémů sdílet se svými přáteli, což skupina neumožňovala.

Pokud chcete tyto aktuality sledovat, nezapomeňte tuto novou FB stránku oLikeovat, anebo si ji označte ke sledování. Na fungování FB skupiny se pochopitelně nic nemění :)

© Cotonland | Oznámení | 02.10.2018

AGILITY ZÁVODY OSTRAVA, 15. 9. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Další závod, kterého se zúčastnila Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) s paničkou Kláou Válkovou byl Třebovický tunelář, který se konal v sobotu 15. 9. 2018 v Ostravě.

V kategorii Small Lilly s paničkou běžela Jumping, kde se čistým během umístila na 8. místě a tuneliádu, kde se umístily šesté. Celkově jim to vyneslo 5. místo z 23 závodníků. Zaběhly si i zkoušku SA2, kde se se známkou Velmi dobrá umístily na 3. místě z deseti.

Paničce i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.09.2018

PŘEDNÁŠKA PANÍ VLADIMÍRY TICHÉ PRO CHOVATELE, 13. 10. 2018

Klub Coton de Tuléar zve všechny chovatele, ale i majitele a zájemce na přednášku paní Vladimíry Tiché na téma genetika a plemenitba v praxi a otazníky kolem reprodukce.

Přednáška se uskuteční v sobotu 13. 10. 2018 od 10:00 v prostorách Zooškoly Kodymka, na Fišerce 19/19 v Praze 6 a je třeba se na ni přihlásit do 5. 10. 2018 na e-mailu predseda@klubcoton.cz. Účastnický poplatek na pořízení občerstvení činí 100 Kč. Přednáška má kapacitní omezení a proto se hlaste včas.

S ohledem na místo konání je třeba se vybavit přezůvkami či návleky. Přednáška bude dlouhá a proto se nedoporučuje brát s sebou pejsky - případně, pokud je to nutné, zajistit, že pejsci nebudou rušit.

Bližší informace o přednášce najdete v tomto dokumentu.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 29.09.2018

TANEC PRO DĚTI NA PRAZE 8, 09. 09. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica

V neděli 9. září se na Praze 8 konala akce pro děti Kdo si hraje, nezlobí. Představovali se tu různé volnočasové aktivity pro děti, kroužky to měly různá představení.

Nechyběla tu ani Tereza Hoření se svými fenkami Daisy Chundelaté Potěšení a po mateřské pauze i Beauty Laetitia Bohemica a s propagací latinskoamerických tanců. Obě holky s Terezou tančili, cvičili i s přítomnými dětmi a nechaly se od nich mazlit. Zkrátka pro děti byly úžasným zpestřením.

Paničkám, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.09.2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY MRTNÍK, 15. 09. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 15. 9. 2018 vyrazil náš agiliťácký veterán Cukřík Chundelaté Kouzlo na agility Pohodové dvojzkoušky na Brabcově v Mrtníku v Plzni.

Cukřík na parkur vyběhl s parťačkou Alenou Čechurovou v kategorii SA2. V prvním běhu ho zaujal vooooňavoučký začátek tunelu, kde se na chvíli zdržel a pak se k němu pro jistotu ještě vrátil :) V druhém běhu už se soustředil, nakonec byl však kvůli rychlosti taktéž diskvalifikován.

Paničce, parťačce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci plemene na těchto zkouškách.

Fotografie z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.09.2018

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR KNĚŽEVES, 15. 9. 2019

Mr.

V sobotu 15. 9. 2018 se v Kněževsi nedaleko Prahy uskutečnila 19. speciální výstava plemene Coton de Tuléar.

Italské rozhodčí - paní Elisabettě de Luca - se představilo 39 cotonků - 19 psů a 20 fenek - a to z České Republiky, Polska a Rakouska. Titul BOB od ní získal český cotonek ve třídě vítězů Mr. Nice Guy Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě byly předány poháry za zisk klubových šampionátů. Novými junioršampiony se stali Little Miky from Cotton Home a Vendia Cotons Mississippi Kisses a klubovými šampiony Elysee Ráj Karpat a Charlotte Ráj Karpat. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 09. 2018 | Aktualizováno 06.10.2018

MISTROVSTVÍ ČR V AGILITY MLÁDEŽE TRUTNOV, 8. - 9. 9. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

O víkendu 8. - 9. 9. 2018 se v Trutnově konalo Mistrovství České Republiky v agility mládeže. Letos se na tuto prestižní akci kvalifikoval i zástupce plemene Coton de Tuléar - fenečka Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) s paničkou Klárou Válkovou startovala v kategorii Děti - Small.

V zahajovacím běhu - tzv. Hře - zaběhly čistý běh a umístily se tak na 6. místě. V kategorii družstev se jim moc nedařilo a v agility i jumpingu se diskvalifikovaly. Náladu si ale spravily v závodech jednotlivců. Mezi 22 závodníky zaběhly čistý běh Jumpingu a získaly tak 8. místo, čistý běh agility, kde se umístily na 5. místě a v celkovém součtu skončily na 2. místě, čímž se staly vícemistriněmi České Republiky.

Paničce i Lilly gratulujeme k tomuto obrovskému úspěchu a děkujeme za reprezentaci na těchto prestižních závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.09.2018

SBĚR FOTEK NA KALENDÁŘ 2019 FINIŠUJE

Upozorňujeme všechny zájemce, že sběr fotek na stolní týdenní kalendář na rok 2019 končí v neděli 30. 9. 2018.

Fotografie sbíráme dle ročních období - aktuálně hlavně téma podzim, zasílat však můžete i jiná témata (včetně Vánoc, Velikonoc, oslav narozenin apod.). Protože se fotky budou tisknout, je potřeba, aby měly určitou kvalitu - tj. jejich velikost by měla být minimálně 300 KB, musí být orientovány na šířku a měly by mít poměrně velké rozlišení. V případě, že bude velký převis obrázků, bude rozhodujícím kritériem kvalita.

Obrázky budou přijímány do 30. 9., aby příprava a distribuce kalendáře proběhla nejpozději v listopadu. Očekávaná cena je do 200 Kč / kalendář dle počtu objednaných kusů (v roce 2017 to bylo 165 Kč).

Fotky zasílejte na e-mailovou adresu kalendar@cotonland.cz. Prosíme - obrázky zasílejte pouze v případě, že sami budete mít o pořízení kalendáře zájem.

Upozornění: V případě, že jste již fotografie zaslali, a neobrželi jste potvrzující e-mail o jejich doručení, neprodleně nás kontaktujte.

Více k přípravě kalendáře včetně seznamu témat najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 13.09.2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY PRAHA, 8. 9. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Další agility dvojzkoušky se v pražském PesoParku konaly v sobotu 8. 9. 2018 - konkrétně šlo o 5. VETYS Duo Agi Zkoušky PESOPARK. I tentokrát zde bílé cotonkovské barvy zastupovala Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

První běh kategorie SA2 se děvčatům skutečně povedl - nedopustily se žádných chyb, Nocaima neudělala žádné odmítnutí. S drobným postihem za delší čas jim to vyneslo 6. místo z 10 závodníků. Druhý běh sice zvládly také čistě, nevešly se ale do časového limitu a byly proto diskvalifikovány.

Paničce i Nocaimě děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.09.2018

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC, 2. 9. 2018

Cotonbrie

Po dlouhé odmlce se Národní výstava psů vrátila do Olomouce a to o víkendu 1. - 2. 9. 2018. Konala se zde totiž FloraCanis 2018, na které v neděli 2. 9. 2018 nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

Dvanáct cotonků - 4 psy a 8 feneček - posoudil český rozhodčí pan Robert Kubeš. Vítězem plemene se díky zisku titulu BOB stal český pes ve třídě mladých Cotonbrie Noir Dior Diorissimo.

Na této výstavě slovenská fenečka Cool to Be Cuteberry splnila podmínky pro zisk titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 09. 2108

Slovensko2 x SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS KAMENNÝ MLÝN, 1. - 2. 9. 2018

Vendia
Cool

O víkendu 1. - 2. 9. 2018 se V Kamenném Mlýně Varajském konala dvojitá Speciální výstava Bichon klubu Slovensko, tj. klubu, který kromě Coton de Tuléar zastřešuje i plemena Bišon, Boloňský psík, Havanský psík, Lvíček a Barevný boloňský psík. Po oba dny zde soutěžili i cotonci a to ze Slovenska i z Čech.

V sobotu 1. 9. Speciální výstavu se zadáváním titulu CAC posoudil polský rozhodčí pan Jakub Kruczek. Ve výběru z 4 psů a 3 feneček titul BOB zadal slovenské fenečce ve třídě šampionů - v plemeni vyhrála Cool to Be Cuteberry.

V neděli 2. 9. proběhla Speciální výstava se zadáváním titulu CC (klubová obdoba titulu CAC). Polskému rozhodčímu, panu Adamu Ostrowski, se představili cotonci dva. Vítězkou se stala česká fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses. Té se dařilo i v závěrečných soutěžích, když byla vyhlášena 3. nejlepším juniorem výstavy (3. BIS Junior). Gratulujeme.

Po oba dny měli cotonci zastoupení i v juniorhandlingu ve věkové kategorii 9 - 13 let. V sobotu se Šárka Hromková a cotonek Boon Jewel Joy from Pilsen umístila na 2. místě a Alžběta Kodymová s Mateo Winter Garden na 3. místě. V neděli Šárka a Boon svoje umístění zopakovali a byli opět druzí.

Na těchto výstavách fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses splnila podmínky na zisk titulu Slovenský Junioršampion a cotonek Boon Jewel Joy from Pilsen dokončil podmínky pro tituly Slovenský Grandšampion a Klubový šampion BKS. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 09. 2018

AGILITY ČTYŘZKOUŠKY PROSTĚJOV, 26. 8. 2018

Leontýnka z Vraní Osady

V neděli 26. 8. 2018 vyrazila Monika Němcová se svou fenečkou Leontýnkou (Leontýnka z Vraní Osady) na agility čtyřzkoušky tzv. faktor strachu aneb horkou letní 4tečku.

V deštivém chladném počasí se Leontýnka v prvním parkuru rozkoukávala a byla diskvalifikována. V dalších 3 bězích si to ale nahradila, když v kategorii SA1 2 x doběhla na 1. místě a 1 x byla druhá. Celkově jí to pak vyneslo pěkné 3. místo z 5 závodníků.

Paničce i Leontýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie a video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.09.2018

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 26. 8. 2018

Boon

Tradiční srpnová výstava - Mezinárodní výstava psů všech plemen InterDogBohemia - se v Mladé Boleslavi konala o víkendu 25. - 26. 8. 2018. Plemeno Coton de Tuléar se představilo tradičně v neděli, tj. 26. 8. 2018.

Osmnáct cotonků - 8 psů a 10 feneček - posoudila slovenská rozhodčí paní Gabriela Ridarčíková. Titul BOB zadala českému psovi ve třídě šampionů - v plemeni vyhrál Boon Jewel Joy from Pilsen.

Cotonkům se velmi dařilo i v juniorhandlingu. Ve věkové kategorii 9 - 13 let reprezentovaly Ema Hrušková a Zlatonka z Jizerského Pekla, a v konkurenci 13 soutěžících se umístily na krásném 4. místě. Gratulujeme.

Na této výstavě cotonek Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye splnil podmínky pro zisk titulu Český Šampion a cotonek Boon Jewel Joy from Pilsen pro zisk titulu Šampion ČMKU. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 31. 08. 2018

AGILITY A DOGDANCING PRO DĚTI VE VALAŠSKÉ BYSTŘÍCI, 22. 8. 2018

Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady

Ve středu 22. 8. 2018 vyrazil tým AgiRebels, jehož jsou součástí i cotonky Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady, do Valašské Bystřice, kde měl soustředění oddíl odbíjené z TJ Sokol Střítež.

Leontýnka, Beatrise a ostatní pejsci ukázali dětem agility, Beatrise pak navíc i v luxusních růžových šatičkách zatančila :) Mezi další ukázky patřilo DogFrisbee a poslušnost.

Paničce, Leontýnce i Beatrise děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.08.2018

AGILITY ZÁVODY PŘEROV, 18. 8. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

V sobotu 18. 8. 2018 se v Přerově konaly oficiální agility závody - tzv. Brit Cup. Cotonci zde měli zastoupení díky fenečce Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) a její paničce Kláře Válkové.

Lilly plemeno Coton de Tuléar reprezentovala v kategorii Small. V Jumpingu i Agility se bohužel diskvalifikovaly. Náladu si ale zlepšily ve zkoušce kategorie SA2, kde zaběhly krásný čistý běh a mezi 11 závodníky se umístily na 1. místě.

Paničce i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.08.2018

V INTERNETOVÉM ČASOPISE eCANIS VYŠEL ČLÁNEK O COTONCÍCH

Cotonci v časopise eCanis

V aktuálním čísle internetového časopisu eCanis.cz - 08/2018 - najdete článek o plemeni Coton de Tuléar.

Článek o plemeni, který připravil Tomáš Houdek z chovatelské stanice plemene Coton de Tuléar Přátelé Jetynky, najdete na stranách 4 - 7.

Časopis si zdarma můžete stáhnout na adrese www.ecanis.cz.

© Cotonland | Oznámení | 23.08.2018

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 18. - 19. 8. 2018

Boon

Letní dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen v Bratislavě - tzv. DuoDanube Bratislava - se v letošním roce uskutečnila o víkendu 18. - 19. 8. 2018. V sobotu ani v neděli na ní nechybělo plemeno Coton de Tuléar.

Šest cotonků - tři psi a tři fenky - se v sobotu předvedlo českému rozhodčímu panu Otakaru Vondroušovi a v neděli české rozhodčí paní Zdence Jílkové.

Oba rozhodčí se shodli na stejném nejlepším zástupci plemene - 2 x titul BOB získal český cotonek ve třídě šampionů Boon Jewel Joy from Pilsen.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 08. 2018

VÝSTAVNÍ TÁBOR S M. ČERMÁKOVOU A F. ŠUSTOU, 4. - 8. 8. 2018

Ve dnech 4. - 8. 8. 2018 se v kempu Radost ve Vlastějovicích (u Zruče nad Sázavou) konal jeden z turnusů výstavního tábora pořádaný Míšou Čermákovou a Frantou Šustou. V těchto dnech však byl výjimečný tím, že se ho zúčastnilo hned sedm zástupců plemene Coton de Tuléar.

Cotonci Annareo Pilsen White Foam, Bady Krkonošský Květ, Berry (Kalinda Ráj Karpat), Boon Jewel Joy from Pilsen, Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses), Rája Matangi Sleepy Hollow Ranch a Ronnie (Zeus Klenot Toliary) a jezevčík Max se společně se svými páníčky (nejen) učili, jak se správně vystavovat, aby na rozhodčího udělali co nejlepší dojem.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 19.08.2018

HolandskoSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ AMSTERODAM, 12. 8. 2018

Rakenlov

Světová výstava psů se v roce 2018 konala v nizozemském Amsterodamu ve dnech 10. - 12. 8. 2018, přičemž plemeno Coton de Tuléar bylo zařazeno na neděli 12. 8. 2018.

Devadesát osm cotonů - 49 psů a stejný počet fen - posoudil nizozemský rozhodčí pan Hildeward Hoenderken. Vítězkou této prestižní výstavy určil finskou fenečku ve třídě šampionů - BOB získala Rakenlov Della Ivika.

Čeští cotonci byli na výstavě pouze 3. Nejlepšího výsledku dosáhl Avantgarde Image from Christofland, který byl oceněn v koonkurenci 14 psů třídy otevřené známkou Výborný. Nejlepším párem plemene pak byli vyhlášeni čeští cotonci Mars the Sweetest Coton a Nikita des Jardins de Gossypium. Všem třem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Velmi dobře si vedly i české odchovy. Slovinský veterán Monsieur Ames Ráj Karpat byl vyhlášen světovým vítězem veteránů, BOV a v závěrečných soutěžích postoupil do užšího výběru 6 nejlepších veteránů výstavního dne. Dánská fenečka Avelaine Madagaskar's Miracle se ve třídě mladých v konkurenci 14 feneček umístila na 3. místě se známkou Výborná. Gratulujeme.

Dařilo se i našim polským kolegům. Cotonbrie MonteWhite získal ohodnocení Výborný 1 v mezitřídě (v konkurenci 3), Masherbrum the Sweetest Coton byl Výborný 2 ve třídě otevřené (v konkurenci 14), Novara the Sweetest Coton byla Výborná 2 ve třídě mladých (v konkurenci 14), Cotonbrie Lady Margoth taktéž výborná 2 ve třídě šampionů (v konkurenci 11) a konečně Cotonbrie Nolan for White Pearl of Madagaskar byl Výborný 3 ve třídě mladých (konkurence 13).

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 08. 2018

Polsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SOPOT, 4. - 5. 8. 2018

Frizbee

O víkendu 4. - 5. 8. 2018 se v polském Sopotě uskutečnila dvoudenní mezinárodní výstava psů, na které se plemeno Coton de Tuléar prezentovalo v sobotu i v neděli.

V sobotu dvě fenečky posoudila polská rozhodčí paní Wanda Kowalska a v neděli 4 cotonky - psa a 3 fenečky česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová.

Obě rozhodčí se shodly na stejné vítězce v plemeni - v sobotu i v neděli titul BOB získala polská fenečka v mezitřídě Frizbee Cobegarden.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 08. 2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY PRAHA, 11. 8. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 11. 8. 2018 se v pražském PesoParku uskutečnily 4. FrontLine Agi Duo zkoušky. Nechybělo na nich ani plemeno Coton de Tuléar a to díky agiliťačce Nocaimě (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Počasí se naštěstí trochu umoudřilo a tak se závody neproměnily v grilovačku. Nocaima oba běhy dokončila v limitu a jednou jí to tak v kategorii SA2 vyneslo 7. místo a jednou 5. místo.

Paničce i Nocaimě děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.08.2018

Chorvatsko2 x NÁRODNÍ a 2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SPLIT, 26. - 29. 7. 2018

Hopecrest's

Hned čtyři výstavy se zadáváním titulu CAC se uskutečnily v chorvatském Splitu ve dnech 26. - 29. 7. 2018. Zúčastnili se jich i 3 zástupci plemene Coton de Tuléar, z toho 2 fenečky z České Republiky.

Čtvrteční národní výstavu psů posoudila francouzská rozhodčí paní Sylvie Desserne, páteční mezinárodní výstavu americký rozhodčí pan Edd Bivin, sobotní národní výstavu chorvatská rozhodčí Nikša Lemo a nedělní mezinárodní výstavu psů japonský rozhodčí pan Hiroshi Kamisato. Všichni se shodli na stejném vítězi - 4 x titul BOB si odvezl americký pes Hopecrest's Hunka Burnin Love.

Fenečka Elysee Ráj Karpat si odvezla hodnocení 3 x CAC, CACIB a BOS a fenečka Charlotte Ráj Karpat získala 2 x CAC, CACIB a 2 x BOS, čímž splnila podmínky pro zisk titulu C. I. B. (Interšampion). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 08. 2018

PROCHÁZKA PRAŽSKOU STROMOVKOU, 29. 7. 2018

V neděli 29. 7. 2018 se měla uskutečnit procházka s cotonky kolem přehrady ve Vraném. Protože byla organizátorem na poslední chvíli zrušena, byli zájemci pozváni na alternativní procházku a to do pražské Stromovky.

Ve 40° vedrech nakonec dorazili pouhí 3 cotonci - hafíci Annareo Pilsen White Foam, Atík (Atrey z Kozlovické Zahrady) a Cyril (Cassanova Cyril z Poříčského Statku).

S ohledem na počasí došlo k výraznému zkrácení procházcky - přítomní vyrazili ke zdejším rybníkům, které ve stínu velkých stromů obešli.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.08.2018

19. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 15. 9. 2018

19. speciální výstava Coton de Tuléar pořádaná klubem Coton de Tuléar ČR se v roce 2018 uskuteční v sobotu 15. 9. 2019 v Praze Knězevsi.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, zahájení výstavy je v 9:15. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny na stránkách Klubu Coton de Tuléar a členská schůze klubu.

Propozice výstavy s bližšími informacemi najdete na stránkách Klubu Coton de Tuléar. Přihlašování probíhá výhradně elektronicky přes server www.dogoffice.cz.

Rozhodčí: Elizabetta de Luca, Itálie (chovatelská stanice Cotonbrie)

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 15. 8. 2018, II. termín - 29. 8. 2018

Další informace najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 11.02.2018 | Aktualizováno 29.07.2018

PROCHÁZKA PRAŽSKOU STROMOVKOU, 29. 7. 2018

POZOR ZMĚNA!!!

V neděli 29. 7. 2018 se měla uskutečnit procházka s cotonky kolem přehrady ve Vraném. Protože byla organizátorem na poslední chvíli zrušena, zveme vás na náhradní procházku a to do pražské Stromovky.

Začátek procházky je ve 13:00 před hlavní budovou holešovického výstaviště (parkování za úplatu je možné hned vedle, před sportovní halou pražské Sparty). Odsud vyrazíme do Stromovky, kterou si společně projdeme. Odhadovaná trasa je cca 4 km. POZOR! Ve Stromovce nejsou občerstvovací zařízení - zabalte si proto s sebou dostatek tekutin pro vás i vaše miláčky.

Procházka se uskuteční za každého počasí vyjma silného deště. V případě, že by měla být z důvodu počasí zrušena, budete v neděli ráno informováni na stránkách CotonLandu i ve Facebookovské události. Případně můžete volat na 604 852 925.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 24.07.2018

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OBERWART, 15. 7. 2018

Cotonbrie

Ve dnech 14. - 15. 7. 2018 se Mezinárodní výstava psů všech plemen konala i v rakouském Oberwartu, plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 15. 7. 2018.

Tři cotonci - německý pes Cotonbrie Narciso a slovenský cotonek Muguiris Vulcan a slovenská fenečka Cool to Be Cuteberry se předvedli rakouské rozhodčí paní Marii-Luise Doppelreiter.

Titul BOB získal pes v mezitřídě Cotonbrie Narciso. Dařilo se mu i v závěrečných soutěžích, kde byl vyhlášen 5. nejlepším jedincem 9. FCI skupiny (5. BIG. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 07. 2018

COTONCI BUDOU NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V AGILITY

Beatrise

S velkou radostí vám můžeme oznámit, že plemeno Coton de Tuléar bude mít zástupce na Mistrovství České Republiky v agility. Kvalifikační požadavky splnila fenečka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Děvčatům gratulujeme a na zářijovém mistrovství, které se letos uskuteční v Přerově, jim držíme všechny tlapky.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.07.2018

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 15. 7. 2018

Cotonroyal

Další ročník České Národní výstavy psů se v Mladé Boleslavi uskutečnil o víkendu 14. - 15. 7. 2018, přičemž cotonci se vystavovali v neděli 15. 7. 2018.

Třináct zástupců plemene Coton de Tuléar - 6 psů a 7 fenek - posoudil český rozhodčí pan Robert Kubeš. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od něho získala dánská fenka ve třídě vítězů Cotonroyal Magic Marguerite.

Obrovský úspěch zaznamenali cotonci v závěrečných soutěžích. V JuniorHandlingu kategorie 9 - 13 let se Ema Hrušková a její Zlatonka z Jizerského Pekla umístily na 3. místě, fenečka Cotonroyal Magic Marguerite byla vyhlášena 5. BIG (5. nejlepším zástupcem 9. FCI skupiny) a Bady Krkonošský Květ se stal nejlepším psem ve třídě čestné (BOD třídy čestné) celého výstavního dne. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene.

Na této výstavě cotonek Boon Jewel Joy from Pilsen splnil podmínky pro zisk titulu Český Grand Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 07. 2018

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Elbery Best of Cotton: 30. 10. 2005 - 9. 7. 2018.

Další velmi smutné zprávy jsme obdrželi z Uherského Brodu. V necelých 13 letech v pondělí do psího nebe odešel Elbery Best of Cotton.

Přestože Elbery svůj život prožil primárně jako domácí mazlíček, byl jedním z nejúspěšnějších českých cotonků všech dob. Kromě toho, že se pyšnil šampionáty z Čech, Slovenska i Rakouska, jednalo se o Světového vítěze mladých a Evropského vítěze, přičemž Evropskou výstavu v roce 2008 dokonce vyhrál. Stal se 3 x tatínkem pěti pejsků a sedmi feneček a dočkal se i vnoučátek. Zúčastnil se i akcí pro cotonky a to všech 3. CotonLandích pikniků.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jeho čtyřnohým kamarádům.

Elbery Best of Cotton: 30. 10. 2005 - 9. 7. 2018. Elbery Best of Cotton: 30. 10. 2005 - 9. 7. 2018. Elbery Best of Cotton: 30. 10. 2005 - 9. 7. 2018. Elbery Best of Cotton: 30. 10. 2005 - 9. 7. 2018. Elbery Best of Cotton: 30. 10. 2005 - 9. 7. 2018. Elbery Best of Cotton: 30. 10. 2005 - 9. 7. 2018. Elbery Best of Cotton: 30. 10. 2005 - 9. 7. 2018.

© Cotonland | Oznámení | 13.07.2018

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VELKÁ IDA, 7. - 8. 7. 2018

Cool
Bady

Dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen proběhla ve Velké Idě o víkendu 7. - 8. 7. 2018. Po oba dni se jí zúčastnilo i plemeno Coton de Tuléar.

V sobotu maďarský rozhodčí pan Gyula Sárközy posoudil čtyři cotonky - 2 psy a dvě fenky. Titul BOB od ní získal český pes ve třídě šampionů Bady Krkonošský Květ.

Nedělní rozhodčí paní Ilana Shalata-Simkina posoudila stejné cotonky. Vítězkoku plemene tentokrát určila slovenskou fenku ve třídě šampionů - titul BOB si odvezla Cool to Be Cuteberry. V neděli se plemeni Coton de Tuléar dařilo i v závěrečných soutěžích. Dorostenec Dough Darling of Cuteberry byl vybrán do užšího výběru 6 nejlepších dorostenců psů výstavy. Gratulujeme.

Na této výstavě cotonci Dough Darling of Cuteberry a Divine Daiki of Cuteberry splnili podmíky pro zisk titulu Slovenský šampion štěňat a fenečka Cool to Be Cuteberry dokončila Slovenského Grandšampiona. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 07. 2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY KLADNO, 7. 7. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Po téměř měsíční pauze vyrazila agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou na další závody - Letní Fresh dvojzkoušky v Kladně, které proběhly v sobotu 7. 7. 2018.

Velkým plusem byl v současných vedrech fakt, že se zkoušky konaly v klimatizované hale, což chlupatému cotonovi dost pomohlo :) V prvním běhu kategorie SA2 se sice Nocaima diskvalifikovala, v tom druhém ale zaběhla čistě, což jí vyneslo pěkné 4. místo.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.07.2018

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ PŘÍBRAM, 7. 7. 2018

Nemo

V sobotu 7. 7. 2018 se v Příbrami uskutečnila Krajská výstava psů všech plemen mimo německého ovčáka, tedy i plemene Coton de Tuléar.

Na výstavu dorazili dva čeští cotonci - pes ve třídě otevřené Nemo z Jizerského Pekla a pes ve třídě vítězů Jouy-Van-Roy Best of Cotton.

Český rozhodčí pan Tomáš Kučera oběma udělil hodnocení V1 a Vítěz třídy. Krajským vítězem se stal Nemo z Jizerského Pekla.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 07. 2018

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Lady Klenot Toliary: 7. 1. 2001 - 3. 7. 2018.

Velmi smutné zprávy k nám dorazily z chovatelské stanice Klenot Toliary. V sedmnácti a půl letech v úterý svět cotonků opustila jejich fenečka Lady Klenot Toliary.

Lady, která se narodila v lednu roku 2001, celý svůj život prožila v chovatelské stanici Klenot Toliary. Pyšnit se mohla tituly Český junioršampion, Český šampion, Klubový vítěz roku 2002 a Národní vítěz. Pětkrát se stala maminkou celkem 26 štěňátek, po světě jí ale běhají i vnoučátka a pravnoučátka.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 07.07.2017

AGILITY ZÁVODY FEŠÁK LÁZEŇSKÝ LUHAČOVICE, 30. 6. 2018

Beatrise

Konec školního roku fenečka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou oslavila na agility závodech v Luhačovicích, kde se 30. 6. 2018 konal Fešák Lázeňský.

Větrné počasí Beatrise svědčilo - všechny 3 parkury dala rychle a čistě - v agility Open jí to vyneslo 5. místo z 28 soutěžících, v Agility Trial 4. místo z 11 soutěžících a v Jumpingu Šviháka Lázeňského byla 9. mezi 22 závodníky. Tam navíc panička splnila úkol "fešáka lázeňského" - celý parkur proběhla s oplatkou v ruce, aniž by se byť jen kousek odlomil :D

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.07.2018

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 1. 7. 2018

Boon

Národní výstava psů Klatovy se v roce 2018 uskutečnila ve dnech 30. 6. - 1. 7., přičemž cotonci se předvedli tradičně v neděli, tj. 1. 7. 2018.

Deset zástupců plemene Coton de Tuléar - 3 psy a 7 fenek - posoudil rakouský rozhodčí pan Erwin Deutscher. Titul BOB od něho získal český pes ve třídě vítězů Boon Jewel Joy from Pilsen.

Na této výstavě cotonek Annareo Pilsen White Foam splnil podmínky pro zisk titulu Český Junioršampion a fenečka Damion Angela z Poříčského Statku splnila podmínky pro zisk titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 07. 2018

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD NA MČR V AGILITY MARTINICE, 23. - 24. 6. 2018

Beatrise

O víkendu 23. - 24. 6. 2018 se v Martinicích konal kvalifikační závod na mistrovství České republiky v agility v roce 2018. Znovu zde mělo zatoupení plemeno Coton de Tuléar a to díky fenečce Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Beatrise, která běhá v elitní kategorii SA3, předvedla tři krásné běhy, v jednom pak v rámci nadšení přeskočila zónu na kladině. Celkově to znamenalo 11. a 25. místo v agility a 10. a 20. místo v jumpingu (v celkovém počtu 47 startujících). Jestli to stačilo na kvalifikaci a Beatrise potkáme na mistrosvství bychom se měli dozvědět v následujících dnech.

Paničce i Beatrise gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.07.2018

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 24. 6. 2018

Boon

O víkendu 23. - 24. 6. 2018 se v Brně konal 52. ročník Mezinárodní výstavy psů Intercanis CACIB FCI, na kterém se plemeno Coton de Tuléar představilo v neděli 24. 6. 2018.

Dvanáct cotonků - pět psů a sedm feneček - posoudil český rozhodčí pan Tomáš Kučera. Titul BOB zadal českému psovi ve třídě šampionů - nejlepším zástupcem plemene Coton de Tuléar se stal Boon Jewel Joy from Pilsen.

I na této výstavě měli cotonci zastoupení v juniorhandlingu a to hned dvojnásobné. V kategorii 9 - 13 let nás reprezentovala Zlatonka z Jizerského Pekla s paničkou Emou Hruškovou a Boon Jewel Joy from Pilsen se Šárkou Hromkovou. Oběma děkujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 06. 2018

TANEC NA SPOLKOVÉM DNI V ČAKOVICÍCH, 16. 06. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 16. 6. 2018 se na Čakovickém zámku v Praze konal již 5. ročník Čakovického spolkového dne. Prezentovalo se zde mnoho zdejších spolků s různými stánky, na pódiu tančily a zpívaly děti, návštěvníci viděli různá zvířátka.

Ani letos zde nechybělo plemene Coton de Tuléar - předtančení se zhostila fenka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou. I přes parné letní počasí Daisy s nadšením cvičila a sklidila potlesk nejen od dětského publika. Po tančení si potom užívala mazlení svých dětských fanoušků

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie a video z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.06.2018

BAVLNĚNÉ AGILITĚNÍ S PIKNIKEM V PRAZE, 16. 6. 2018

V sobotu 16. 6. 2018 se v Praze uskutečnilo bavlněné agilitění s piknikem - setkání páníčků a jejich cotonků spojené s hrami na agility překážkách, které pořádal Klub Coton de Tuléar.

Na cvičák organizace Haf Bez Obav v pražských Stodůlkách dorazilo v parném dni 14 cotonků a jeden jezevčík - od štěňátek po 14-ti leté důchodce, profíci i úplní začátečníci. Byli to Anita, Atík, Bady, Boon, Brix, Coty, Daisy, Felisita, Fitampito, Jessi, Josie, Nocaima, Pippi a Rose a jezevčík Max.

Všichni přítomní si pod vedením profesionální trenérky Andrey mohli vyzkoušet jednotlivé agility překážky, dozvěděli se jak nacvičit základní prvky dogdancingu a od psí záchranářky byli poučeni, jak poskytnout první pomoc pejskovi v nejrůznějších situacích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 27.06.2018

AGILITY DOG FORCE ZÁVODY PŘEROV, 16. 6. 2018

Diky od Rybářských Stavů
Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady

V sobotu 16. 6. 2018 se v přerovské Boudě uskutečily 1. Dog Force neoficiální agility závody. Zastoupení zde měli hned tři cotonci - pejsek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou a fenečky Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou.

Všichni tři cotonci startovali v kategorii Small - pokročilí, kde se jim mezi 8 závodníky skutečně dařilo. Beatrise se sice v tuneliádě diskvalifikovala, v jumpingu ale doběhla na druhém místě a agility vyhrála. Leontýnka naopak zazářila v tuneliádě, kde se umístila na krásném 2. místě. A konečně Diky v tuneliádě zaběhl 4. místo a v Jumpingu a agility vystoupal na bednu na 3. místo.

Paničkám, Dikymu, Beatrise i Leontýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.06.2018

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY V HORNÍCH POČERNICÍCH, 11. 06. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení

V pondělí 11. června se v hale v pražských Horních Počernicích konaly další oficiální zkoušky v dogdancingu, na kterých nechyběli ani cotonci.

Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou skládaly zkoušku Musical Dressage 2. úrovně. Daisinka s nadšením jí vlastním krásně cvičila a za většinu prvků získala plný počet bodů. Bohužel se jí nechtělo do jednoho z nejtěžších cviků této zkoušky - do couvání u nohy. Z tohoto důvodu byla diskvalifikována.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.06.2018

V ČASOPISE PES, PŘÍTEL ČLOVĚKA VYŠEL ČLÁNEK O ÚPRAVĚ COTONKŮ

V časopise Pes, přítel člověka vyšel článek o úpravě cotonků

V aktuálním čísle časopisu Pes, přítel člověka, tj. v čísle 7/2018, najdete článek o úpravě cotonků.

Autorka - paní Jana Aulehlová, která vlastní salon u Potoka, ve třístránkovém článku na stranách 26 - 28 popisuje, jakým způsobem doporučuje koupat, fénovat a střihat plemeno Coton de Tuléar.

Časopis můžete již nyní zakoupit v trafikách anebo v elektronické verzi například na www.alza.cz. Cena časopisu je 52 Kč.

© Cotonland | Oznámení | 24.06.2018

Slovensko3 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 8. - 10. 6. 2018

Mars
Nela

Hned 3 mezinárodní výstavy se uskutečnili ve dnech 8. - 10. 6. 2018 ve slovenské Nitře, plemeno Coton de Tuléar mělo zastoupení po všechny 3 dny.

V pátek 8. 6. se na President Cup 2018 polské rozhodčí, paní Magdaleně Swieton, předvedlo 10 cotonků, 4 psi a 6 fenek. Titul BOB od ní získala slovenská fenka ve třídě mladých Nela Coton Angels from Dolce.

V sobotu 9. 6. se posouzení 7 zástupců plemene Coton de Tuléar - 3 psů a 4 fenek - na Grand Prix Slovakia 2018 zhostil finský rozhodčí pan Kari Järvinen. Titul BOB zadal českému psovi ve třídě šampionů - v plemeni vyhrál Mars the Sweetest Coton. V závěrečných soutěžích zabodoval polský cotonek Cotonbrie Nolan for White Pearl of Madagaskar, který byl vybrán mezi 6 nejlepších dorostenců výstavy. Gratulujeme.

A konečně v neděli 10. 6. se v rámci Derby Winner Show 2018 představilo šest cotonů - 3 psi a 3 fenky. Slovenská rozhodčí paní Gabriela Ridarčíková titul BOB zadala opět psovi ve třídě šampionů - mezi cotony opět vyhrál Mars the Sweetest Coton.

Po všechny 3 dni mělo plemeno Coton de Tuléar zastoupení i v soutěži Juniorhandling. V kategorii 9 - 13 let zde soutěžila Šárka Hromková a Boon Jewel Joy from Pilsen. Děkujeme za reprezentaci.

Na těchto výstavách polský cotonek Cotonbrie Nolan for White Pearl of Madagaskar splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion štěňat a český cotonek Boon Jewel Joy from Pilsen se stal Slovenským šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 06. 2018

VYSTOUPENÍ NA DĚTSKÉM DNI V BDENĚVSI, 9. 6. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 9. 6. 2018 zajel Cukřík Chundelaté Kouzlo s výcvikářkou Alenou Čechurovou udělat radost dětem na Dětském dni v Bdeněvsi.

I když Cukříka nakonec více než děti zajímala krásná mladá šeltie, nakonec dětem ukázal základní prvky agility.

Paničce, výcvikářce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotografii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.06.2018

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLAGENFURT, 9. - 10. 6. 2018

Cotonroyal

O víkendu 9. - 10. 6. 2018 proběhla v rakouském Klagenfurtu dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci se zde proto předvedli v sobotu i v neděli.

Sobotní výstavu posoudila slovinská rozhodčí paní Brigita Kremser - předvedli se jí 4 cotonci, 2 psi a 2 fenky. V neděli se pak rozhodcování 3 zástupců plemene Coton de Tuléar - psa a dvou fenek - ujal rakouský rozhodčí pan Heinz Watschinger. Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězi - 2 x BOB si z výstavy odvezla slovinská fenka ve třídě otevřené Cotonroyal Misty Mirabelle.

Fenečce Cotonroyal Misty Mirabelle se tradičně dařilo i v závěrečných soutěžích - v sobotu byla vyhlášena 4. nejlepším jedincem 9. FCI skupiny (4. BIG) a v neděli ve stejné soutěži skončila na 2. místě (Res. BIG). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 06. 2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY PRAHA ŠTĚRBOHOLY, 8. 6. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V pátek 8. 6. 2018 se v pražských Štěrboholích na tamním venkovním cvičišti konaly Aktijácké mini dvojzkoušky v agility, na kterých startovala i Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Bohužel počasí bylo opravdu pekelné - v 31 stupních celsia se běhalo na otevřeném nestíněném parkuru. Nocaimě se v kategorii SA2 nepovedl ani jeden běh a celkový výsledek tak byl 2 x diskvalifikace.

Paničce i Nocaimě přesto děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.06.2018

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ ROKYCANY, 9. 6. 2018

Annareo

V sobotu 9. 6. 2018 se v Rokycanech uskutečnila 53. Podbrdská krajská výstava psů všech plemen. Zastoupení na ní mělo i plemeno Coton de Tuléar.

Jediným cotonkem byl pes ve třídě mladých Annareo Pilsen White Foam. Od české rozhodčí paní Aleny Košťálové získal všechna možná ocenění - z výstavy si odvezl hodnocení V1 a Vítěz třídy.

Annareovi se dařilo i v závěrečných soutěžích, kde postoupil do užšího výběru 4 nejlepších mladých jedinců. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 06. 2018

AGILITY MIACIS CUP 2018 RAPOTÍN, 2. - 3. 6. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

O víkendu 2. - 3. 6. 2018 proběhl v Rapotíně agility Miacis CUP 2018 - dvoudenní agility závody, které se skládaly ze 4 zkoušek a jednoho jumpingu. Zastoupení na nich mělo i plemeno Coton de Tuléar.

Naše fenečka Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) startovala tradičně s paničkou Klárou Válkovou v kategorii SA2 a to společně s dalšími 11 soupeři. Ve čtyřech zkouškách SA2 byly 2 x sedmé, 1 x třetí a jednou svou kategorii vyhrály. V Jumpingu se pak mezi SA2 umístili na pěkném 3. místě, celkově i s profesionály v kategorii SA3 jim to vyneslo 5. místo z 23 závodníků.

Paničce i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.06.2018

AGILITY TROJZKOUŠKY NEJDEK, 2. 6. 2018

Leontýnka z Vraní Osady
Beatrise

Nejdecké trojzkoušky v agility - tzv. Nejdecký trojskok - uspořádala organizace JumpingDogs v sobou 2. 6. 2018 v Nejdku. Zastoupení zde mělo i plemeno Coton de Tuléar - Monika Němcová zde závodila s Leontýnkou (Leontýnka z Vraní Osady) a Beatrise.

Beatrise běžela v elitní kategorii SA3 společně s dalšími 5 závodníky. V prvním běhu byla první, v druhém se diskvalifikovala a v tom třetím se umístila na 3. místě a zároveň tím splnila zkoušku SA3. Celkově jí to vyneslo pěkné 2. místo.

Pro Leontýnku to byly první oficiální závody, tedy vyběhla v kategorii SA1. V první i druhé zkoušce se umístila na 2. místě z 9 závodníků a splnila zkoušky. Ve třetím běhu byla 4., což jí celkově vyneslo taktéž 2. místo.

Paničce, Beatrise i Leontýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie a video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.06.2018

V POŘADU VÍKEND JSTE MOHLI ZAHLÉDNOUT COTONKA

Cotonci v pořadu Víkend.

V úterním díle (5. 6. 2018) pořadu Víkend - magazínu televizních novin televize Nova, jste mohli zahlédnout cotonka.

V reportáži věnované animoterapii, neboli terapii, při které zvířata pomáhají lidem, vystoupila Irma Šmalclová, která se tomuto tématu věnuje. Během reportáže se na pozadí mihla i jeji fenečka Coton de Tuléar Chanel (My Hope Mlle Chanel Ráj Karpat).

Pokud si chcete prohlédnout záznam, do 11. 6. 2018 bude volně k dispozici na stránách Nova Plus, případně se můžete podívat na opakování pořadu tuto sobotu.

© Cotonland | Oznámení | 07.06.2018

VYSTOUPENÍ VE ŠKOLCE V OSTRAVĚ, 1. 6. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Na Mezinárodní den dětí - 1. 6. 2018 - byla fenečka Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) se svou paničkou Klárou Válkovou pozvána do mateřské školy Volgogradska v Ostravě, aby jim ukázala, co umí.

Lilly dětem předvedla základní prvky poslušnosti i různé triky. Děti si mohli vyzkoušet práci se psem, s Lilly si pohrály a pomazily se s ní.

Paničce i Lilly děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.06.2018

JARNÍ KLUBOVÉ AGILITY ZÁVODY OSTRAVA, 26. 5. 2018

Leontýnka z Vraní Osady
Beatrise

V sobotu 26. 5. 2018 se v Ostravě, na cvičišti kynologického spolku BestAgility, konal Bestagiliťácký jarní přebor 2018, neboli klubové agility závody.

Na tomto závodu cotonky reprezentovala zdejší členka Monika Němcová se svými holčičkami Leontýnkou (Leontýnka z Vraní Osady) a Beatrise.

Beatrise startovala v nejvyšší výkonností skupině velikosti Small s dalšími čtyřmi závodníky. V prvním běhu se umístila na 3. místě, v druhém na 2. místě a celkově byla druhá. Leontýnka ve druhé výkonnostní skupině velikosti Small měla soupeřů 6. Bohužel hodně shazovala skočky, což jí vyneslo 6. místo, 7. místo a celkově se umístila šestá.

Paničce, Beatrise i Leontýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.06.2018

SETKÁNÍ COTONKŮ A PÁNÍČKŮ NA PRAZE 13, 26. 5. 2018

V sobotu 26. 5. 2018 se po roční pauze v centrálním parku Prahy 13 uskutečila další procházka s cotonky, na kterou stejně jako při předchozích dvou ročnících ostatní cotonky pozvala Eva Šalandová z chovatelské stanice White Felicity společně se svými fenečkami Hessie Bavlníkový Květ a Cotonbrie Ombretta Bianca.

Účast byla nádherná - sešlo se 25 chlupáčů - Aili, Alf, Angelika, Arch, Arleen, Atík, Barnabáš, Boltík, Brix, Cukřík, Elysee, Fitampito, Geeny, Harry, Hessie, Chelzi, Konie, Lupínek, Malcolm, Meggi, Ombreta, Ozzy, Rája, Ronnie a Siri. Společně prošmejdili zdejší park, páníčci se v tento slunečný den mohli občerstvit v místním bufetu a restauraci a někteří cotonci využili zdejší rybníky a potoky.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.06.2018

AGILITY ZÁVODY PLZEŇ, 27. 5. 2018

Elysee Ráj Karpat
Charlotte Ráj Karpat

Mezi cotonky agiliťáky se nám zařadily další dvě fenečky - Elysee Ráj Karpat a Chelzi (Charlotte Ráj Karpat) z chovatelské stanice Pilsen White Foam. Jejich prvními závody byly naoficiální závody 3. Radčické agilitění, které se konaly 27. 5. 2018 v Plzni Radčicích.

Elysee i Chelzi na parkur vyběhly s paničkou Radkou Salvétovou v kategorii "Nezávodící SA", kde bylo přihlášeno 17 závodníků. Chelzi se nelíbily tunely a tedy ani jeden běh nedokončila. Elysee se ale dařilo a umístila se na 2. a 3. místě v Jumpingu a Agility.

Paničce, Elysee i Chelzi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.06.2018

Česká RepublikaOBLASTNÍ VÝSTAVA PSŮ KAČINA, 26. 5. 2018

Bady

V sobotu 26. 5. 2018 proběhla v krásných venkovních prostorech zámku Kačina nedaleko Kutné Hory Oblastní výstava psů všech plemen, které se zúčastnil i zástupce plemene Coton de Tuléar.

Cotonky zastupoval pes ve třídě vítězů Bady Krkonošský Květ. Posoudil ho polský rozhodčí pan Miroslav Redlicky.

Bady získal všechna možná ocenění - z výstavy si odvezl známku V1 a tituly Vítěz třídy a Oblastní vítěz.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 06. 2018

AGILITY ZÁVODY ONDŘEJOV, 26. 05. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 26. 5. 2018 v ondřejově proběhlo 8. Ondřejovské agilitění - neoficiální závody agility - na kterém ani letos nechyběla Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Náročné parkury si děvčata opravdu užila. V prvním běhu si odnesly nádhernou kokardu za krásné 2. místo a ve druhém běhu pak byly čtvrté.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.06.2018

BAVLNĚNÉ AGILITĚNÍ S PIKNIKEM V PRAZE, 16. 6. 2018

V sobotu 16. 6. 2018 v Praze pořádá Klub Coton de Tuléar od 11:00 bavlněné agilitění s piknikem - setkání páníčků a jejich cotonků spojené s hrami na agility překážkách.

Setkání se uskuteční na cvičáku organizace Haf Bez Obav v pražských Stodůlkách. Pro všechny bude připraven agility parkur, na kterém si pod vedením zkušené trenérky Andrey Špalkové budou moci vyzkoušet agility a to i jen tak, pro radost a zábavu. Na akci bude zkušená trenérka (nejen) agility a dogdancingu Andrea, účast přislíbila i psí záchranářka, která předvede první pomoc pro pejska.

Bude-li hezky, uskuteční se na místě i piknik a opékání - nezapomeňte si proto buřty a nějaké stoličky na sezení, případně deky apod. Vstupné je 100 Kč v případě účasti člena klubu (s celou rodinou), 200 Kč pro nečlena klubu (s celou rodinou).

Na akci je třeba se přihlásit a to do 10. 6. 2018 na mailu predseda@klubcoton.cz. Podmínkou účasti není znalost či účast na agility :)

© Cotonland | Akce pro cotonky | 25.03.2018 | Aktualizováno 31.05.2018

SOS - COTONEK V NOUZI

SOS - cotonci v nouzi.

V depozitu Beruška se nachází fenečka plemene Coton de Tuléar.

Tato patnáctiletá papírová holčička do depozita přišla v zuboženém stavu. Vyhublá, dehydratovaná, hladová a vyčerpaná. Svůj život trávila v zimě v létě na dvorku u boudy. Bohužel je ve velmi vážném stavu - kromě zhnisaného oka, shnilých zubů a nádorů na mléčné liště má ve velmi špatném stavu játra.

Fenečky, které v depozitu říkají Engi, se původní majitelé vzdali. Bylo zahájeno léčení jater a očí. S ohledem na stáří a zdravotní stav se depozitum rozhlodlo, že pro fenečku už nový domov hledat nebude a potřebnou lásku a péči jí poskytnou sami. Můžete však pomoci materiálně - a to buď zasláním konzerv se speciální jaterní dietou Royal Canin Hepatic na adresu depozita (Depozitum Beruška, Horní Chvatliny 1, 281 44 Zásmuky), nebo finančním darem na transparentní účet 2300377159/2010.

© Cotonland | Oznámení | 28.05.2018

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 20. 5. 2018

Little

Letošní ročník Mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích - Nord Bohemia Canis - proběhl o víkendu 19. - 20. 5. 2018, přičemž plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 20. 5. 2018.

Osm cotonků - 3 psy a 5 fenek - posoudil český rozhodčí pan Miroslav Václavík. Titul BOB od něho získal český pes ve třídě mladých Little Miky from Cotton Home.

Cotonci měli v Litoměřicích zastoupení i v JuniorHandlingu - ve věkové kategorii 9 - 13 let soutěžila Ema Hrušková a její fenečka Zlatonka z Jizerského Pekla, v kategorii 13 - 17 let pak Šárka Hromková a Boon Jewel Joy from Pilsen. Oběma děkujeme za reprezentaci.

Na této výstavě pes Little Miky from Cotton Home a fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses splnili podmínky pro zisk titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 05. 2018

JARNÍ AGILITY HAFBO ZÁVOD PRAHA, 13. 5. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V neděli 13. 5. 2018 uspořádal kynologický spolek Haf Bez Obav v Praze Řeporyjích Jarní agility HafBO závod pro všechny pejsky, kteří s nimi trénují. Nechyběly zde ani zástupkyně cotoní mafie - ostřílená závodkyně Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a začátečnice Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku) a Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses), díky čemuž se plemeno Coton de Tuléar stalo nejpočetněji zastoupeným plemenem na těchto závodech.

Pippi startovala v kategorii štěňátek a byla nejmladší účastnicí. Proti ní nastoupil například belgický ovčák nebo italský chrtík. To jí ale nevylekalo, zaběhla hezké běhy a umístila se na 5. místě. Daisy byla jako jediná závodnice kategorie S+M úplným začátečníkem bez jakýchkoli zkušeností ze závodů. I přesto se umístila na pěkném děleném 4. - 5. místě. A agiliťácká matadorka Nocaima? Ta to celé vyhrála :D.

Paničkám, Daisy, Nocaimě i Pippi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z tohoto závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.05.2018

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WIESELBURG, 13. 5. 2018

Quick

Mezinárodní výstava psů všech plemen se v rakouském Wieselburgu konala o víkendu 12. - 13. 5. 2018, přičemž cotonci se na ní předvedli standardně v neděli 13. 5. 2018.

Dva rakouští zástupci plemene Coton de Tuléar - pes ve třídě mladých Quick Silver Ráj Karpat a pes ve třídě otevřené Kaemon Ráj Karpat se představili rakouské rozhodčí paní Elfriede Heidecker.

Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stal mladý rakouský pes Quick Silver Ráj Karpat. Zároveň splnil podmínky pro zisk titulu Rakouský junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 05. 2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY OSTRAVA - TŘEBOVICE, 12. 5. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

V sobotu 12. 5. 2018 se v Ostravě - Třebovicích uskutečnily dvojzkoušky agility, na kterých startovala i fenečka Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) a její paničce Kláře Válkové.

Lilli plemeno Coton de Tuléar reprezentovala v kategorii SA2. Mezi 16 závodníky této kategorie v první zkoušsce doběhly na 9. místě a v té druhé se pak diskvalifikovaly.

Paničce i Lilly děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.05.2018

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LUČENEC, 12. - 13. 5. 2018

Frizbee

Dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen ve slovenském Lučenci proběhla o víkendu 12. - 13. 5. 2018 a plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení po oba dny.

Dvě fenečky z polské chovatelské stanice Cobegarden - fenku v mezitřídě Frizbee Cobegarden a fenku ve třídě šampionů Bella Donna Cobegarden - v sobotu posoudila maďarská rozhodčí paní Szilvia Gróf a v neděli polská rozhodčí paní Monika Kuriata-Okarmus.

Obě rozhodčí se shodly na stejné vítězce - 2 x CACIB a 2 x BOB získala Frizbee Cobegarden. V sobotu se jí dařilo i v závěrečných soutěžích, kde byla vyhlášena 2. nejlepší fenou 9. FCI skupiny (Res. BIG). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 05. 2018

ZÁVODY O PLZEŇSKÉHO AGILIŤÁKA, 12. 05. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 12. 5. 2018 se v Plzni konaly oficiální agility závody O plzeňského agiliťáka, na kterých jako správný Plzeňák nemohl chybět Cukřík Chundelaté Kouzlo se svou parťačkou Ritou Firýtovou starší.

Cukřík startoval v kategorii Veterán. Parkur se mu moc nelíbil, a tak se diskvalifikoval jak v jumpingu, tak ve zkouškách, kde zamířil do špatného konce tunelu.

Paničce, parťačce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci plemene na těchto zkouškách.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.05.2018

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ HRADEC KRÁLOVÉ, 12. 5. 2018

Bady

48. ročník krajské výstavy psů se v Hradci Králové uskutečnil v sobotu 12. 5. 2018. Nechybělo na ní ani plemeno Coton de Tuléar.

Tři čeští cotonci - psi Bady Krkonošský Květ a Lucky Hel-Dje Best of Cotton a fenka Rubby Ir-Ive Best of Cotton byli posouzeni českým rozhodčím panem Tomášem Kučerou.

Titul Krajský vítěz získal pes ve třídě vítězů Bady Krkonošský Květ.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 05. 2018

PROCHÁZKA ZÁMECKÝM PARKEM V DOLNÍCH POČERNICÍCH, 8. 5. 2018

Na státní svátek - v úterý 8. 5. 2018 - se uskutečila v pořadí již druhá procházka s cotonky do zámeckého parku v Dolních Počernicích, kterou provázel Cyril (Cassanova Cyril z Poříčského Statku).

Procházky, která začínala i končila na Černém Mostě se zúčastnilo 11 zástupců plemene Coton de Tuléar - Anita, Atík, Boon, Brix, Cassie, Cyril, Daisy, Fitampito, Nocaima, Pippi a Ronnie a jezevčík Max. Kromě zámeckého parku a návštěvy restaurace Léta Páně si prošli i místní golfové hřiště.

Počasí bylo ukázkové, sluníčko svítilo na plné baterky a tak se mnozí osvěžili i v přilehlém rybníku.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 17.05.2018

ROZKVETLÁ TUNELIÁDA S BOUDOU PŘEROV, 8. 5. 2018

Leontýnka z Vraní Osady

Na státní svátek - 8. 5. 2018 - se v Přerově uskutečnily neoficiální agility závody - Rozkvetlá tuneliáda s Boudou Přerov. Cotonky zde zastupovala fenečka Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou.

Leontýnka startovala v kategorii Začátečníci. Bez zaváhání s krásným odložením na startu čistě zvládla všechny tři tunelové parkury a zaslouženě se tak mezi 9 závodníky 2 x umístila na 2. místě a jednou byla první.

Paničce i Leontýnce gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.05.2018

PODKOKŠÍNSKÉ AGILITY TROJZKOUŠKY, 05. 05. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 5. 5. 2018 se ve Spáleném Poříčí u Plzně konaly 2. Podkokšínské trojzkoušky pro útulek v Borovně, na kterých nechyběl ani cotonek Cukřík Chundelaté Kouzlo se svou parťačkou Ritou Firýtovou.

V krásném sluníčkovém dni se Cukříkovi v kategorii Small - veteráni běželo opravdu dobře. V prvním běhu se umístil a 3. místě, ve druhém na 4. místě a třetí běh díky ukázkovému čistému běhu vyhrál.

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na těchto zkouškách.

Fotografie a video z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.05.2018

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 6. 5. 2018

Arachne

Květnová Mezinárodní výstava psů všech plemen v Praze se konala o víkendu 5. - 6. 5. 2018. Cotonky zde mohli návštěvníci potkat tradičně v neděli 6. 5. 2018.

Jedenáct zástupců plemene Coton de Tuléar - čtyři psy a sedm fenek - posoudil maďarský rozhodčí pan Zsolt Bíró. Vítězkou v plemeni se díky zisku titulu BOB stala polská fenka ve třídě šampionů Arachne the Happy Coton.

Na této výstavě česká fenečka Yasmine Ráj Karpat a polská fenečka Arachne the Happy Cotton splnily podmínky pro zisk titulu Česká Šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 05. 2018

SPOLEČNÝ START COTONKŮ NA PRAŽSKÉM MARATONU, 5. 5. 2018

I letos byli cotonci vyzváni ke společnému startu na pražském maratonu, který se uskutečnil v sobotu 5. 5. 2018 v pražské Stromovce v rámci oficiální proházky se psy.

Tak jako loni přišlo plemeno na této jedinečné akci reprezentovat 5 zástupců plemene Coton de Tuléar - čtyři hafani a jedna fenečka - Andy Gedači, Atík (Atrey z Kozlovické Zahrady), Dante Poklad Vysočiny, Cherry Sněženky z Madagaskaru a Ronnie (Zeus Klenot Toliary).

Počasí vyšlo perfektní a tak i přesto, že 3 ze startujících jsou už zasloužilí důchodci, všichni prošli celou 4,5 kilometrovou trasu a dorazili do cíle.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 06.05.2018

Česká RepublikaOBLASTNÍ VÝSTAVA PSŮ KELČ, 1. 5. 2018

Leontýnka

Na státní svátek - v úterý 1. 5. 2018 - se v Kelči uskutečnila 4. oblastní výstava psů všech plemen vyjma Německého ovčáka.

Plemeno Coton de Tuléar mělo na této výstavě zastoupení díky fenečce v mezitřídě - cotonky zde reprezentovala Leontýnka z Vraní Osady.

Slovenský rozhodčí pan Tibor Havelka Leontýnku ocenil hodnocením Výborná 1.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 05. 2019

KVALIFIKAČNÍ ZÁVODY NA AGILITY EOJ, 28. - 29. 4. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

O víkendu 28. - 29. 4. 2018 v Přerově proběhl agility kvalifikační závod na European Open Juniorů (EOJ). Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení díky fenečce Queen Lillien Hraběnčin Ráj a její paničce Kláře Válkové.

Celkově se na této kvalifikaci sešlo 101 týmů. Lilly s ohledem na paniččin věk startovala v kategorii D - small, tj. ve věkové kategorii do 14 let pro malé psy, kde bylo 15 soutěžících. Vedly si velmi dobře - v Agility doběhly 2 x na 6. místě, jednou byly 11. a jednou se diskvalifikovaly. V Jumpingu se umístily na pěkném 4. a 5. místě.

Paničce i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.05.2018 | Aktualizováno 05.05.2018

Chorvatsko4 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ZADAR, 28. 4. - 1. 5. 2018

Mars

Hned 4 mezinárodní výstavy se konaly v chorvatském Zadaru ve dnech 28. 4. - 1. 5. 2018. Jediným zástupcem plemene Coton de Tuléar na nich byl český pes ve třídě šampionů Mars the Sweetest Coton.

Irská rozhodčí paní Marie Thorpe, švédská rozhodčí paní Monika Vinker Stafberg, chorvatská rozhodčí paní Jadranka Smojver Selimović i chorvatský rozhodčí pan Igor Selimović mu udělili všechny možné tituly, tedy získal 4 x CAC, 4 x CACIB a 4 x BOB.

Mars the Sweetest Coton na těchto výstavách splnil podmínky pro zisk titulu Chorvatský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 05. 2018

COTONÍ PROCHÁZKA KOLEM ŽELIVKY, 15. 4. 2018

Součástí víkendového programu s klubovou výstavou Coton de Tuléar v Želivu byla i nedělní procházka do tamního okolí, kterou organizovala panička Naďa Trkolová z chovatelské stanice z Poříčského Statku.

Příležitosti proměnit se z nafoukaného gaučáka zpět na normálního cotona využilo 10 těchto dobrodruhů: Annareo, Anita, Atík, Bady, Cassanova Cyril, Coty, Daisy, Jasmín, Jessi a Nocaima. Společně s páníčky vyrazili k tamní malé elektrárně.

Počasí vyšlo ideální - ani vedro, ani zima a tak přítomní kromě důkladného protažení a urousání si neopomněli řádně smočit chlupy v potoku, který jim krátil cesu.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 30.04.2018

TUTAS GAMES - 30 TRIKŮ DO VELIKONOC 2018

Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica

Tereza Zůnová se od ledna do dubna účastnila se svými fenkami Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica online hry TUTAS Games. Cílem této hry bylo pravidelně cvičit, naučit pejsky 30 triků a skládat různé výzvy.

Terka s Daisy a Beauty po celou dobu hry usilovně cvičily, pravidelně odesílaly videa s naučenými triky ke schválení a celou dobu se u toho perfektně bavily :) Za všechno sbíraly body, které poté určovaly jejich pořadí mezi ostatními týmy.

Jak to celé dopadlo? Daisy zvládla nacvičit 20 triků a 2 výzvy a mezi 24 týmy obsadila 5. místo. Zároveň získala speciální ocenění Nejstarší pes v TOP 10. Beauty splnila 19 triků a 3 výzvy a umístila se na 7. místě.

Jak všem trénování šlo, se můžete podívat na sestřihových videích zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.04.2018

COTONCI V POŘADU RADY PTÁKA LOSKUTÁKA

Cotonci v pořadu Rady ptáka Loskutáka

Ve včerejším díle pořadu Rady ptáka Loskutáka jste mohli vidět plemeno Coton de Tuléar.

Moderátor Petr Rychlý, který sám vlastní fenečku cotonka Akinku, navštívil chovatelskou stanici Klenot Toliary, kde si s chovatelkou paní Michaelou Šimůnkovou povídali o tomto plemeni. Taneční triky předvedly i fenečky Terezy Zůnové - Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica.

Pokud si chcete prohlédnout záznam, do 5. 5. 2018 bude volně k dispozici na stránách Nova Plus - část s cotonky začíná kolem 11. minuty.

© Cotonland | Oznámení | 29.04.2018

AGILITY ZÁVODY PŘEROV, 21. - 22. 4. 2018

Diky od Rybářských Stavů
Beatrise

O víkendu 21. - 22. 4. 2018 se v Přerově uskutečnily agility závody Vitar Cup 2018. Plemeno Coton de Tuléar na nich mělo hned dvojnásobné zastoupení - startoval zde cotonek Diky od Rybářských Stavů a fenečka Beatrise.

Diky s paničkou Luckou Kučerovou se zúčastnili pouze sobotní části. V kategorii S (small) se mezi 20 závodníky neztratili - v Jumping Open doběhli na 8. místě a v Agility Open byli jedenáctí. Na závěr si vyšvihli zkoušku v kategorii SA2, ve které mezi 7 závodníky získali známku Výborný a 2. místo.

Beatrise a její panička Monika Němcová absolvovaly oboudenní program. V Jumping Open byly 7. a v agility Open páté. V součtech jim to vyneslo krásné 3. místo v kategorii Small. Ve zkouškách SA3 si také vedly dobře - v sobotu se umístily na 3. místě, v neděle pak na 2. místě se známkou výborná. V poslední zkoušce se diskvalifikovaly.

Paničkám, Dikymu i Beatrise gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.04.2018

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 22. 4. 2018

Bady

Tradiční jarní Mezinárodní výstava psů všech plemen proběhla v roce 2018 ve dnech 21. - 22. 4. 2018, přičemž plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu standarně v neděli, tj. 22. 4. 2018.

Srbskému rozhodčímu, panu Željko Ložičovi, se představilo 11 českých cotonků - 6 psů a 5 fenek. Titul BOB a tedy vítězství v plemeni od něho získal pes ve třídě šampionů Bady Krkonošský Květ.

Na této výstavě cotonci Boon Jewel Joy from Pilsen a Charlotte Ráj Karpat splnili podmínky pro zisk titulu Český Šampion, fenečka Charlotte Ráj Karpat se navíc stane i Šampionkou ČMKU. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 04. 2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY OKROUHLICE I TŘEBOVICE, 21. 4. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 21. 4. 2018 se konaly hned dvoje dvojzkoušky, na kterých mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar - v Okrouhlici a Třebovicích.

V Okrouhlici u Benešova v kategorii SA2 na parkur vyběhla Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou na 56. dvojzkoušky + 1. Venku se Nocaimě dařilo - předvedla 3 čisté běhy. Kvůli houpačce ale dva pro překročení časového limitu skončily diskvalifikací. Poslední běh ale stihla a umístila se tak na 4. místě.

Na dvojzkouškách v Ostravě-Třebovicích se taktéž v kategorii SA2 předvedla Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) s paničkou Klárou Válkovou. V prvním běhu skončily na 5. místě mezi 12 závodníky, v tom druhém se diskvalifikovaly.

Paničkám, Nocaimě i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze zkoušek v Okrouhlici si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.04.2018

Polsko2 x NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRUDZIADZ, 21. 4. 2018

Frizbee

Hned dvě národní výstavy psů se uskutečnily během soboty 21. 4. 2018 v polském Grudziadzu. Plemeno Coton de Tuléar se představilo na každé z nich.

Dopolední výstavu posoudila polská rozhodčí paní Dorota Zabek a odpolední výstavu polský rozhodčí pan Andrzej Stepiński. Oba se shodli na stejném vítězi 2 x titul BOB získala polská fenečka v mezitřídě Frizbee Cobegarden.

Na těchto výstavách se cotonkům dařilo i v závěrečných soutěžích. Polský veterán Cotonbrie Cavalli Just Cavalli byl dopoledne vylášen 2. nejlepším veteránem (Res. BIS Veterán) a odpoledne se ve stejné soutěži umístil na 4. místě. Fenečka Frizbee Cobegarden se pak dopoledne stala Res. BIG 9. FCI skupiny a odpoledne svůj úspěch stvrdila taktéž 4. místem (4. BIG). Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 04. 2018

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA KLUBOVÉ VÝSTAVĚ V ŽELIVU, 14. 04. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 14. 4. 2018 se v Želivu uskutečnila Klubová výstava plemene Coton de Tuléar. A nechybělo na ní ani oblíbené předtančení s cotonkem.

Tanečního vystoupení se ujala Tereza Zůnová se svou fenečku Daisy Chundelaté Potěšení před zahájením výstavy. Obě tradičně sklidily velký potlesk.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie a videa z předtančení si můžete prohlédnout zde. Celkové výsledky klubové výstavy jsou k nalezení zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.04.2018

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD NA MČR V AGILITY LUHAČOVICE, 14. 4. 2018

Beatrise

V sobotu 14. 4. 2018 se v Luhačovicích konal kvalifikační závod na mistrovství České republiky v agility v roce 2018. Zástup zde mělo i plemeno Coton de Tuléar.

Fenečka Beatrise, která se svou paničkou Monikou Němcovou běhá elitní kategorii SA3 bojovala o postup na mistrovství společně s dalšími 65 týmy, přičemž pro postup se musela umístit do 13. místa.

Po třetím běhu holky okupovaly nadějné 14. místo. Bohužel ve čtvrtém, posledním běhu, se Beatrise zdržela reklamacemi na stranu rozhodčích (prostě je řádně proštěkala :D), čímž ztratila drahocenný čas. I tak se ale s paničkou celkově umístily na pěkném 21. místě.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie i video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.04.2018

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY V HORNÍCH POČERNICÍCH, 09. 04. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení
Becky Madagaskarská Lady

V pondělí 9. dubna se v hale v pražských Horních Počernicích konaly oficiální zkoušky v dogdancingu, na kterých nechyběli ani cotonci.

Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou si vytančily zkoušku Dances with Dog 3. úrovně na výborně. Daisinka tak ve svých 11 letech získala titul Master of Dogdancing divize Dances with Dog.

Na zkouškách se objevili také taneční nováčkové - fenka Becky Madagaskarská Lady s paničkou Kateřinou Kvapilovou. Holky si vytančily zkoušku Freestyle 1. úrovně na výborně a krásně tak zahájily svou taneční kariéru.

Paničkám, Daisy i Becky děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie a videa z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.04.2018

SETKÁNÍ COTONKŮ A PÁNÍČKŮ NA PRAZE 13, 26. 5. 2018

V sobotu 26. 5. 2018 se v Praze uskuteční setkání cotonků a páníčků - procházka s cotonky Centrálním parkem Prahy 13. Na procházku zve panička Eva Šalandová z chovatelské stanice White Felicity společně se svými fenečkami Hessie Bavlníkový Květ a Cotonbrie Ombretta Bianca.

Sraz na procházku je v 10:00 v Bronzové ulici při vstupu do parku (orientační adresa Bronzová 2016/13, Praha 5). Délka procházky je odhadována na 3 - 4 hodiny. Půjde se za každého počasí vyjma vytrvalého deště. Při nejistém počasí můžete kontaktovat organizátorku - Evu Šalandovou - na telefonu 603 107 023.

Více informací můžete najít i ve facebookové události zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 21.04.2018

AGILITY TROJZKOUŠKY V OSEKU NAD BEČVOU, 07. 04. 2018

Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 7. 4. 2018 se v Oseku nad Bečvou konaly trojzkoušky v agility - Tři Skoky do Boudy.

Bílé bavlněné barvy tu v kategorii SA2 zastupovali dva cotonci. Diky od Rybářských Stavů s paničkou Luckou Kučerovou a Queen Lillien Hraběnčin Ráj s paničkou Klárou Válkovou.

Diky v prvním běhu skončil na 5. místě s jedním odmítnutím a v druhém běhu se diskvalifikoval. Ve třetím zkoušce ale předvedl krásný čistý běh a zaslouženě se tak umístil na 2. místě z 10 soutěžících. Lilly v první zkoušce doběhla na pěkném 4 místě, v ostatních zkouškách se diskvalifikovala.

Paničkám, Dikymu i Lilly děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.04.2018

RakouskoKLUBOVÁ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SALZBURG, 7. - 8. 4. 2018

Kaemon
Cotonroyal

O víkendu 7. - 8. 4. 2018 se v rakouském Salzburgu uskutečnily hned dvě výstavy. Klubová výstava rakouského ZwergHundeKlubu, který zastřešuje 12 malých plemen 9. FCI skupiny.

Na sobotní klubové výstavy čtyři cotonky - tři psy a fenky - posoudil holandský rozhodčí pan Hans Boelaars. Titul BOB od něho získala slovinská fenka ve třídě otevřené Cotonroyal Misty Mirabelle. Ta zazářila i v závěrečných soutěžích, když byla vyhlášena nejlepším jedincem celé výstavy (BIS). Podpořil ji i její "parťák" Monsieur Ames Ráj Karpat, který se stal 3. nejlepším veteránem (3. BIS Veterán). Oběma gratulujeme.

Na nedělní mezinárodní výstavě dva rakouské zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila litevská rozhodčí paní Ramune Kazlauskaite. Vítězem plemene se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě otevřené Kaemon Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 19. 04. 2018

ŽDÍRSKÉ JARNÍ DVOJZKOUŠKY, 31. 03. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 31. 3. 2018 se ve Ždírci u Plzně konaly jarní dvojzkoušky, kterých se zúčastnil i 10,5 letý veterán Cukřík Chundelaté Kouzlo.

Cukřík společně se svou parťačkou, Ritou Firýtovou starší, startoval v kategorii veteráni Small. V prvním běhu doběhl na 2. místě. V tom druhém ho více než parkur zaujala fenečka, a tak se za ní vyběhl podívat. Za tu diskvalifikaci to určitě stálo :)

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na těchto závodech.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.04.2018

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ŽELIV, 14. 4. 2018

Cotonbrie

V pořadí 28. klubová výstava plemene Coton de Tuléar se uskutečnila v sobotu 14. 4. 2018 v Želivi. Představilo se na ní 27 psů a 28 fen z České Republiky a Polska.

Výstavu posoudil český rozhodčí pan Robert Kubeš. Vítězem se získáním titulu BOB stal polský pes v mezitřídě Cotonbrie MonteWhite.

Na této výstavě bylo vyhlášeno šest nových klubových šampionů. Klubovým junioršampionem se stali Mars the Sweetest Coton a Marlin Monroe the Sweetest Coton, klubovým šampionem Avantgarde Image from Christofland, Boon Jewel Joy from Pilsen a Mars the Sweetest Coton a klubovým veteránšampionem Eimi Janus-Suzi. Gratulujeme.

Před zahájením výstavy divákům zatancovala Daisy Chundelaté Potěšení a Tereza Zůnová. Fotogalerii a video z předtančení najdete zde.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 04. 2018

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 8. 4. 2018

Aysha

Tradiční jarní národní výstava psů všech plemen v Ostravě se letos na výstavišti Černá Louka uskutečila o víkendu 7. - 8. 4. 2018. Nechybělo na ní ani plemeno Coton de Tuléar, které se prezentovalo v neděli 8. 4. 2014.

Čtyři české cotonky - dva psy a dvě mladé fenky - posoudil český rozhodčí pan Tomáš Kučera. Titul BOB zadal mladé fence - v plemeni vyhrála Aysha Poklad Moravy.

Na této výstavě fenečka Aysha Poklad Moravy splnila podmínky pro zisk titulu Český Juinoršampion. Gragulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 04. 2018

DUBNOVÉ AGILITY ZKOUŠKY ŘITKA, 06. 04. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Dalších dvojzkoušek v Řitce se naše agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou zúčastnila hned v dubnu, konkrétně v pátek 6. 4. 2018.

Bohužel se zopakoval scénář z předchozích zkoušek. Nocaima čístě zaběhla obě zkoušky, na houpačce se ale zdržela natolik, že byla nakonec v obou případech diskvalifikována kvůli dlouhému času.

Paničce i Nocaimě děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.04.2018

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 7. - 8. 4. 2018

Mars

Hned dvě mezinárodní výstavy psů - Nitrawa Cup a Nitra Winner Show - se ve slovenské Nitře uskutečnily ve dnech 7. a 8. 4. 2018. Plemeno Coton de Tuléar se zde představilo po oba dni.

V sobotu 1 cotonka posoudil slovenský rozhodčí pan Róbert Kanás, v neděli mezi pěti cotonky vybírala česká rozhodčí paní Alena Košťálová. Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězi - 2 x BOB si z Nitry odvezl český pes ve třídě šampionů Mars the Sweetest Coton.

Na této výstavě cotonek Mars the Sweetest Coton splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Grandšampion. Zároveň byl po této výstavě oficiálně vyhlášen nejlepším jedincem Coton de Tuléar na výstavách SKJ v roce 2017 (Open Slovakia Dog Cup). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 04. 2018

HAPPY DOG SHOW NA PRAŽSKÉM DŽBÁNU, 31. 3. 2018

Cotoní výprava na Happy Dog Show 2018

V sobotu 31. 3. 2018 se na pražském Džbáně uskutečnil další ročník charitativní výstavy Happy Dog Show. Bílé barvy zde reprezentovalo 7 cotonků: Boon Jewel Joy from Pilsen, Bady Krkonošský Květ, Cassanova Cyril z Poříčského Statku, Coty (Mateo Winter Garden), Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku), Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses) a skorojezevčík Maxík.

A naši zástupci, kteří startovali v kategorii 9. FCI, sklidili velké úspěchy. Ve třídě štěňat (4 - 12 měsíců) se Pippi umístila na 2. místě. Ve třídě mladých (12 - 36 měsíců) Boon skončil na 2. místě a konečně třídu otevřenou (3 - 7 let) Nocaima vyhrála, a aby toho nebylo málo, stala se vítězkou i celé 9. FCI skupiny.

Pippi a Nocaimě gratulujeme a všem moc děkujeme za reprezentaci plemene na této akci, díky níž organizátoři útulkům rozdělí 1 tunu granulí a veterinárních přípravků v celkové hodnotě 80 000 Kč.

Fotografie z této srandavýstavy si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.04.2018

VÝSTAVNÍ TÁBOR S M. ČERMÁKOVOU A F. ŠUSTOU, 4. - 8. 8. 2018

Ve dnech 4. - 8. 8. 2018 se v kempu Radost ve Vlastějovicích (u Zruče nad Sázavou koná turnus výstavního tábora pořádaný Míšou Čermákovou a Frantou Šustou.

Tábor je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s logikou tréninku psů cestou pozitivního posilování, naučit se, jak bez stresu připravit psa na výstavu apod.

Právě v tomto termínu se na tábor chystá cotoní komunita (nyní je přihlášeno 10 cotonků), takže bavlněná legrace je zaručena :) Poplatek je 400 Kč / den za ubytování v chatičce s plnou penzí a dále 1 800 Kč za cvičící dvojici člověk + pes. Necvičící doprovod si platí pouze ubytování. Kromě praktických cvičení jsou připraveny i přednášky o výchově psů.

Další informace najdete v propozicích. Vyplněnou přihlášku zasílejte na e-mail zlaty.kavalir@seznam.cz. Hodnocení předchozího ročníku jsou k dispozici tady.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 04.04.2018

ŽIVOT S ČLOVĚKEM POHLEDEM AGILIŤAČKY NOCAIMY

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Článek Kateřiny Jelínkové na téma "Můj život s Coton de Tuléar", kde hlavní roli hraje její fenečka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ).


Je na čase, abych i já napsala něco o své rodině. Tak tedy, žiju v Praze s tátou a mámou. Máma říká, že není moje opravdová máma a asi má pravdu. Mám doma totiž takovou plyšovou myš a k té, když si čuchnu, tak se mi vybaví hory a všude sníh a je tam se mnou můj krásný bratr Bady a další 3 sourozenci, v televizi jsou závody běžkařů a je tam i bílá máma Ebinka. Mám prostě takové pravzpomínky. Ale teď žiju tady s těmito rodiči a už to tak necháme. Pošťáka Ondru nikam posílat nebudu.

Téměř do jednoho roku jsem si žila svůj klidný štěněcí život rozmazleného jedináčka starších rodičů a vyhovovalo mi to. Ale pak dostala máma nápad, že bychom mohly začít chodit na cvičák, abych se víc skamarádila s pejsky, o které jsem nikdy moc nestála. Začaly jsme klasickým výcvikem, ale velice rychle jsme přešly na agility. Řeknu vám, že mě to vůbec nenadchlo. Skákat přes nějaké pitomé překážky? Proč? Jednou jsem do jedné té překážky narazila, ta laťka, co je nahoře spadla a to mě tak vyděsilo, že jsem už přes žádnou nechtěla skočit až do konce hodiny. Děsil mě slalom, který má na zemi železnou tyč, která drží ty svislé tyčky. Bála jsem se na ní šlápnout. Ale hlavně jsem nechtěla moc běhat... (celý článek)

© Cotonland | Můj život s Coton de Tuléar | 02.04.2018

SPOLEČNÝ START COTONKŮ NA PRAŽSKÉM MARATONU, 5. 5. 2018

I letos svoláváme všechny cotonky na společný start cotonků na pražském maratonu, který se uskuteční v sobotu 5. 5. 2018 v pražské Stromovce.

Oficiální akce přidružená k pražskému maratonu - Procházka se psy - se koná 5. 5. 2018 od 13:00. Startuje se z holešovického výstaviště a celá procházka je vedena pražskou Stromovkou (cca 4,5 km). Startovné činí 50 Kč pro pejska a 200 Kč pro psovoda. Pejsci obdrží speciální startovní číslo a páníčci tričko. Občerstvení hafíků po cestě zaručeno :)

Registrace probíhá buďto přes internet, nebo i v den konání na místě. Všichni hafíci se musí prokázat platným očkováním. Oficiálně je při startu nutné použít náhubek, který je poté možno sundat - zkušenosti z předchozích let však říkají, že lze startovat i bez náhubku. Bližší informace najdete na stránkách organizátora maratonu.

Na společnou účast zve panička Lucie Prexlerová od cotonka Dante Poklad Vysočiny. Jak probíhal loňský společný start, kde se sešlo 5 cotonků, se můžete podívat v této fotogalerii. Více najdete i v události na CotonLandím Facebooku.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 02.04.2018

PROCHÁZKA KOLEM PŘEHRADY VE VRANÉM, 29. 7. 2018

V neděli 29. 7. 2018 pořádá Klub Coton de Tuléar procházku s cotonky kolem přehrady ve Vraném.

Procházkou bude provázet fenečka Dixie Bílá Perla Trnavy společně se svou paničkou Hanou Púllovou.

Detailnější informace (čas a místo srazu) zatím organizátor nezveřejnil. Jakmile budou oznámeny, budeme vás informovat. Již nyní si ale neděli 29. 7. 2018 nezapomeňte poznamenat do kalendáře :)

© Cotonland | Akce pro cotonky | 28.03.2018

Česká RepublikaKLUBOVÁ A SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS ORAVSKÝ HÁJ, 24. - 25. 3. 2018

Muguiris
Cool

Klubová a speciální výstava Bichon Klubu Slovensko, který zastřešuje plemena Bišon, Boloňský psík, Havanský psík, Coton de Tuléar, lvíček a barevný boloňský psík, proběhla o víkendu 24. - 25. 3. 2018 ve slovenském Oravském Háji.

V sobotu 24. 3. na klubové výstavě se zadáváním titulu CAC devět zástupců plemene Coton de Tuléar z Čech, Slovenska i Rakouska posoudila maďarská rozhodčí, paní Szilvia Grof. Titul BOB od ní získala slovenská fenka ve třídě šampionů Cool to Be Cuteberry.

V neděli 25. 3. se posouzení speciální výstavy BKS (bez zadávání titulu CAC) ujal italský rozhodčí pan Paolo Lovaglio. Posoudil šest cotonků - 3 fenky a 3 psy. Vítězem zadáním titulu BOB určil slovenského psa v mezitřídě - stal se jím Muguiris Vulkan, který byl poté vyhlášen i nejlepším psem celé výstavy (BIS). Gratulujeme.

Na těchto výstavách se v závěrečných soutěžích dařilo štěňátkům - 2. nejlepším štěňátkem psem (Res. BIS Baby pes) byl v sobotu i v neděli vyhlášen Dough Darling of Cuteberry, jeho sestřička Divine Daiki of Cuteberry stejnou kategorii, ale pro fenečky, oba dni vyhrála a stala se tak BIS Baby fena. Slovenská dorostenka Nela Coton Angels from Dolce se pak v sobotu i v neděli stala BIS Puppy fenou, tedy nejlepší dorostenkou výstavy. Všem gratulujeme.

V sobotu rakouský cotonek Kaemon Ráj Karpat splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 03. 2018

BAVLNĚNÉ AGILITĚNÍ S PIKNIKEM V PRAZE, 16. 6. 2018

V sobotu 16. 6. 2018 v Praze pořádá Klub Coton de Tuléar bavlněné agilitění s piknikem - setkání páníčků a jejich cotonků spojené s hrami na agility překážkách.

Setkání se uskuteční na cvičáku organizace Haf Bez Obav v pražských Stodůlkách. Pro všechny bude připraven agility parkur, na kterém si pod vedením zkušené trenérky Andrey Špalkové budou moci vyzkoušet agility a to i jen tak, pro radost a zábavu. Bude-li hezky, na místě se uskuteční i piknik, případně se vyrazí na občerstvení do některé z blízkých restaurací.

Detailnější informace (čas a místo srazu) zatím organizátor nezveřejnil. Jakmile budou oznámeny, budeme vás informovat. Již nyní si ale sobotu 16. 6. 2018 nezapomeňte poznamenat do kalendáře :)

© Cotonland | Akce pro cotonky | 25.03.2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY THE NORTH FACE ČELADNÁ, 24. 3. 2018

Beatrise

V sobotu 24. 3. 2018 proběhly v hale v Čeladné dvouzkoušky agility The North Face. Soutěžila na nich i fenečka Beatrise se svou paničkou Monikou Němcovou.

Na písčitém povrchu Beatrise startovala v elitní kategorii SA3. V první zkoušce se jim bohužel nepovedla jedna skočka a byly proto diskvalifikovány. Náladu si ale spravily ve 2. zkoušce, kde se umístili na krásném 2. místě a udělaly další krůček k zisku titulu A3 Šampion.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.03.2018

PROCHÁZKA ZÁMECKÝM PARKEM V DOLNÍCH POČERNICÍCH, 8. 5. 2018

Na státní svátek - v úterý 8. 5. 2018 - pořádá Klub Coton de Tuléar v pořadí již druhou procházku s cotonky zámeckým parkem v Dolních Počernicích.

Tak jako v loňském roce procházkou bude provázet cotonek Cassanova Cyril z Poříčského Statku společně se svou paničkou Blankou Topinkovou. (Jak to probíhalo v roce 2017 se můžete podívat zde).

Detailnější informace (čas a místo srazu) zatím organizátor nezveřejnil. Jakmile budou oznámeny, budeme vás informovat. Již nyní si ale úterý 8. 5. 2018 nezapomeňte poznamenat do kalendáře :)

© Cotonland | Akce pro cotonky | 18.03.2018

BŘEZNOVÉ AGILITY DVOJZKOUŠKY VŠETULY, 10. 03. 2018

Diky od Rybářských Stavů
Beatrise

Hned dva zástupci plemene Coton de Tuléar se představili na březnových agility dvojzkouškách ve Všetulích, které se konaly v sobotu 10. 3. 2018.

Letos poprvé zde na agility parkur vyběhl cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Luckou Kučerovou. V kategorii SA2 si i přes jedno odmítnutí vyběhal 3. a 4. místo. Gratulujeme.

V kategorii SA3 startovala Beatrise a její panička Monika Němcová. Beatrise se bohužel v obou zkouškách diskvalifikovala.

Paničkám, Dikymu i Beatrise děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.03.2018

COTONÍ PROCHÁZKA KOLEM ŽELIVKY, 15. 4. 2018

V neděli 15. 4. 2018, tj. následující den po klubové výstavě Coton de Tuléar, pořádá Klub Coton de Tuléar cotoní procházku kolem Želivky.

Vycházet se bude z místa konání klubové výstavy, tj. od Hotelu Na Kocandě v Želivu. Všechny zájemce po okolí provede Naďa Trkolová z chovatelské stanice z Poříčského Statku.

Detailnější informace (čas začátku vycházky, délka procházky apod.) zatím organizátor nezveřejnil. Jakmile dojde k jejich upřesnění, budeme vás informovat. Již nyní si ale neděli 15. 4. nezapomeňte poznamenat do kalendáře :)

© Cotonland | Akce pro cotonky | 15.03.2018

BŘEZNOVÉ AGILITY ZKOUŠKY ŘITKA, 09. 03. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Březnové agility závody v Řitce se uskutečnily v pátek 9. 3. 2018. Nechyběl na nich ani cotonek - bílé bavlíčky reprezentovala Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Nocaima startovala v kategorii SA2. Přestože v obou zkouškách běžela čistý běh, kvůli houpačce, která jí ještě stále dělá problémy, překročila povolený čas a diskvalifikovala se tak.

Paničce i Nocaimě děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.03.2018

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRAZ, 4. 3. 2018

Kaemon

První letošní výstavou v Rakousku byla Mezinárodní výstava psů v Grazu, která se uskutečila o víkendu 3. - 4. 3. 2018. Plemeno Coton de Tuléar se startovalo v neděli 4. 3. 2018.

Estonská rozhodčí paní Inga Siil posoudila 2 rakouské cotonky - představil se jí pes ve třídě mladých Quick Silver Ráj Karpat a pes ve třídě otevřené Kaemon Ráj Karpat.

Výstavu ziskem ocenění CACIB a BOB vyhrál rakouský cotonek ve třídě otevřené Kaemon Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 03. 2018

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 3. 3. 2018

Nikko

V sobotu 3. 3. 2018 se v Českých Budějovicích konala 23. jihočeská výstava psů, které se zúčasnil i zástupce plemene Coton de Tuléar.

Jediným na výstavu přihlášeným cotonkem byl pes ve třídě otevřený Nikko Poklad Vysočiny.

Nikko byl českou rozhodčí paní Zuzanou Brotánkovou ohodnocen známkou Velmi Dobrý.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04. 03. 2018

TRÉNINK NA VÝSTAVU S COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 2. 2018

V sobotu 17. 2. 2018 zorganizoval Klub Coton de Tuléar tzv. výstavu nanečisto aneb trénink na výstavu Coton de Tuléar. Uskutečnil se v kynologické hale Bouda, která se nachází v Praze 5 ve Zbraslavi.

Akce se zúčastnilo celkem 11 cotonků - Annareo, Baltoo, Boon, Coty, Daisy, Dixie, Charlie, Jessi, Nikko, Raily a Zlatonka. Pod odborným dohledem mezinárodní rozhodčí paní Michaely Čermákové se zde dozvěděli spoustu rad o tom, jak správně předvádět svého psa na výstavě, jak natrénovat výstavní postoj, co se od nich ve výstavním kruhu očekává. Každému se paní rozhodčí individuálně věnovala a poté následoval hromadný nácvik.

Zatímco páníčci si z akce odvezli hromadu cenných rad a doporučení, cotonci si užili hlavně společnost dalších bílých koulí.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 03.03.2018

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 18. 2. 2018

Muguiris

Národní výstava psů všech plemen - Vítěz Slovenska 2018 - se v Bratislavě uskutečnila v neděli 18. 2. 2018. Představilo se na ní i plemeno Coton de Tuléar.

Šest cotonků - tři psy a tři fenky - posoudila slovenská rozhodčí paní Edita Králová. Titul BOB zadala slovenskému psovi v mezitřídě - plemeno vyhrál Muguiris Vulkan.

Na této výstavě česká fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses splnila podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion štěňat a cotonek Muguiris Vulkan se stal Slovenským šampionem krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 02. 2018

SlovenskoVICTORY SHOW A ŠAMPION ŠAMPIONŮ BRATISLAVA, 17. 2. 2018

Muguiris

V sobotu 17. 2. 2018 se v Bratislavě uskutečnil tamní výstavní svátek - Victory Show 2018 a Šampion šampionů 2017.

Plemeno Coton de Tuléar mělo na této výstavě zastoupeni - v mezitřídě nastoupil junioršampion Muguiris Vulkan z chovatelské stanice Cuteberry.

Slovenská rozhodčí paní Viera Vítková ho ocenila tituly V1, CAC a Victory Junior Winner.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 02. 2018

ÚNOROVÉ AGILITY TUKOBRANÍ SVIADNOV, 10. 02. 2018

Beatrise

První letošní akcí naší agiliťačky Beatrise a její paničky Moniky Němcové se stalo Únorové agility tukobraní - dvojzkoušky ve Sviadnově u Frýdku Místku, které se konalo v sobotu 10. 2. 2018.

Na písčitém povrchu Beatrise startovala v elitní kategorii SA3. První zkoušku suveréně splnila a umístila se tak na krásném 2. místě z 5 startujících. V druhém běhu se diskvalifikovala.

Paničce i Beatrise gratulujeme ke skvělému startu do nové sezony.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.02.2018

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 10. - 11. 2. 2018

Mars
Kaemon

Další dvoudenní mezinárodní výstava psů v Nitře proběhla o víkendu 10. - 11. 2. 2018, plemeno Coton de Tuléar zde startovalo v sobotu i v neděli.

V sobotu 10. 2. 2018 se na NitraDog CUP rakouské rozhodčí paní Susanne Kaurek předvedli 3 cotonci - 2 psi a jedna dorostenka. Titul BOB od ní získal rakouský pes ve třídě otevřené Kaemon Ráj Karpat.

V neděli 11. 2. 2018 se posouzeí Winter Show ujala slovenská rozhodčí paní Linda Voláriková. Jedinému zástupci plemene Coton de Tuléar, kterým byl český cotonek v mezitřídě Mars the Sweetest Coton zadala všechny tituly V1, CAC, CACIB i BOB.

Na těchto výstavách český pes Mars the Sweetest Coton splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 02. 2018

I V ČR SI MŮŽETE ZAKOUPIT ZBOŽÍ S COTON DE TULÉAR

Ilustrační obrázek: Zboží z e-shopu picobanda.cz

Čím více se plemeno Coton de Tuléar stává v České republice oblíbeným, tím více e-shopů a teto fakt reaguje a nabízí zboží s tématem cotonků. Proto jsme se pokusili dát dohromady seznam takových obchodů, abyste mohli vybírat z jednoho místa :)

Najít se dá skutečně rozmanité zboží - oblečením počínaje, hrníčky, taškami a deštníky pokračuje, nálepkami a cedulemi všeho druhu končeje.

V případě, že víte o nějakém dalším obchodu, kde se dá zboží s motivem Coton de Tuléar zakoupit, informujte nás na mailu info@cotonland.cz.

Seznam e-shopů, které nabízejí zboží s motivem Coton de Tuléar najdete zde.

© Cotonland | Věděli jste, že... | 11.02.2018

CELOROČNÍ SBĚR FOTEK NA STOLNÍ KALENDÁŘ 2019

I v průběhu roku 2018 sbíráme fotky na stolní týdenní kalendář na rok 2019 a to dle ročních období. Protože se fotky budou tisknout, je potřeba, aby měly určitou kvalitu - tj. jejich velikost by měla být minimálně 300 KB, musí být orientovány na šířku a měly by mít poměrně velké rozlišení. V případě, že bude velký převis obrázků, bude rozhodujícím kritériem právě kvalita.

Obrázky budou přijímány do 10. 9., aby příprava a distribuce kalendáře proběhla nejpozději v listopadu. Očekávaná cena je do 200 Kč / kalendář dle počtu objednaných kusů (v roce 2017 to bylo 165 Kč).

Fotky zasílejte na e-mailovou adresu kalendar@cotonland.cz. Prosíme - obrázky zasílejte pouze v případě, že sami budete mít o pořízení kalendáře zájem.

Více k přípravě kalendáře včetně seznamu témat najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 10.02.2018

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018.

Smutné zprávy k nám přišly z Prahy. Den před svými 12. narozeninami svět cotonků opustil Piko (Brad Klenot Toliary).

Piko celý život prožil jako rodinný mazlík. Se svou paničkou Lucií Malinovou se věnoval různým kynologickým disciplínám - mohli jste je potkat na agility parkurech, tancovali spolu na různých dogdancingových závodech, vystoupali spolu na "bednu" v juniorhandlingu. Jako jediný cotonek se zúčastnil i ČMKU Junior Open pro mladé kynology.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jeho čtyřnohým kamarádům.

Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018. Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018. Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018. Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018. Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018. Brad Klenot Toliary alias Piko: 6. 2. 2006 - 5. 2. 2018.

© Cotonland | Oznámení | 09.02.2018

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 3. - 4. 2. 2018

Aimable

Další ročník DUO CACIB Brno - dvoudenní mezinárodní výstavy psů - proběhl o víkendu 3. - 4. 2. 2018. Nechybělo na něm ani plemeno Coton de Tuléar.

Zatímco sobotní český rozhodčí - pan Robert Kubeš - posoudil 7 cotonků, z toho 5 psů a dvě fenečky, neděli polský rozhodčí, pan Rafal First rozhodoval mezi cotonky devíti - představilo se mu 5 psů a 4 fenky. Oba se ale shodli na stejném vítězi - 2 x BOB získal slovenský pes ve třídě šampionů Aimable Croissant de Cuteberry.

Na této výstavě český cotonek Mars the Sweetest Coton i slovenský cotonek Aimable Croissant de Cuteberry splnili podmínky pro zisk titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 02. 2018

COTONEK ŠIKULA ROKU 2017

Beatrise

Polokulatý pátý ročník o Cotonka Šikulu roku probíhal během roku 2017 a zasáhlo do něj rekordních 23 cotonků, kteří se zúčastili různých akcí pro šikuly - agility a dogdancingem začínaje, juniorhandlingem pokračuje a reprezentací plemene na růzých "sranda" výstavách končeje. Své vítězství z předchozího roku obhájila fenečka Beatrise, která zároveň vyhrála i podkategorii agility. Zúčastnila se celkem 14 různých agility akcí, na kterých si mnohokrát vystoupala i na "bednu".

Doslova o "uši" kategorii dogdancing vyhrála fenečka Beauty Laetitia Bohemica, která si v roce 2017 přičetla nejvíce bodů v dogdancingových aktivitách. Kromě 4 reprezentačních akcí, mezi kterými byl i ples pro seniory, se 3 x zúčastila dogdancigových zkoušek a cvičila i v interetové soutěži Tutas Games.

Stále ještě "nová" kategorie Juniorhandling se nám letos hezky rozjela - body si v ní připsalo hned 10 různých cotonků. Z vítězství se opět radovala fenečka Merilin pod Radyní, která se se svou paničkou Markétou Bártovou zúčastnila 4 mezinárodních a 1 klubové výstavy. Na mezinárodních výstavách vždy postoupily do semifinále, jednou byly druhé a 2 x čtvrté.

A konečně za rok 2017 jsme opět vyhlásili Skokana Roku, tj. nejúspěšnějšího nováčka. Stala se jím fenečka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ). Přestože na oficiální soutěžní prkna vyběhla až v roce 2017, hned jí to za 11 absolvovaných agility akcí a 1 repre akci vyneslo krásné 2. místo v celkovém pořadí.

Všem cotonkům, kteří se během roku 2017 zapojili do reprezentace plemene i v kategoriích pro šikuly děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k jejich výsledkům. Vítězové se mohou těšit na poháry a diplomy.

Celkové výsledky soutěže najdete zde.

© Cotonland | Cotonek šikula roku | 30.01.2017

28. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ŽELIV, 14. 4. 2018

Zveme Vás na 28. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se bude konat v sobotu 14. 4. 2018 v Hotelu Na Kocandě v Želivu.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, zahájení výstavy je v 9:15. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny na stránkách Klubu Coton de Tuléar.

Na rozdíl od předchozích výstav je od 17:00 naplánováno společné posezení, večeře a vyhlášení klubových šampionů. Účast na tomto večeru je třeba nahlásit na mailu tajemnik@klubcoton.cz do 26. 3. 2018. Cena za večeři je 250 Kč pro členy klubu a 350 Kč pro nečleny klubu. Zahrnuje přípitek, hlavní jídlo a dezert.

Propozice výstavy: na stránkách Klubu Coton de Tuléar. Přihlašování probíhá výhradně elektronicky přes server www.dogoffice.cz.

Rozhodčí: pan Robert Kubeš, Česká Republika

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 12. 3. 2018, II. termín - 26. 3. 2018

Více informací k výstavě najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 28.01.2018

TRÉNINK NA VÝSTAVU S COTON DE TULÉAR PRAHA, 17. 2. 2018

Na sobotu 17. 2. 2018 připravil Klub Coton de Tuléar tzv. výstavu nanečisto aneb trénink na výstavu Coton de Tuléar. Uskuteční se v kynologické hale Bouda, která se nachází v Praze 5 ve Zbraslavi.

Začátek této akce je v 09:00. Účastníky bude trénovat česká mezinárodní rozhodčí paní Michaela Čermáková. Zúčastnit se můžete jak se svým cotonkem, tak i samostatně pouze jako divák. V obou případech je třeba se do 5. 2. přihlásit na adrese predseda@klubcoton.cz. Počet míst je omezen a proto organizátor doporučuje provést rezervaci s dostatečným předstihem.

Program se skládá z teoretické i praktické přípravy na výstavu, každému týmu budou poskytnuty 2 individuální tréninky a zakončí se výstavním kolečkem. Háravé feny mají vstup zakázán.

Cena pro členy klubu činí 200 Kč v případě cvičící dvojice pes + člověk, 100 Kč pouze pro diváky. Pro nečleny klubu je pak 350 Kč za cvičící dvojici a 150 Kč pouze pro diváky. Platby poplatku se provádí na klubový účet 1023542261/6100, jako variabilní číslo uvádějte své telefonní číslo a do příjemce text Výstava nanečisto. Rezervace místa je platná až po přijetí platby na číslo účtu.

Další informace o této akci najdete na stránkách pořadatele zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 27.01.2018

NOVOROČNÍ TUNELIÁDA V BOUDĚ PŘEROV, 07. 01. 2018

Leontýnka z Vraní Osady

Naše agiliťácké štěňátko - Leontýnka z Vraní Osady nám postupně roste a stále častěji ji určitě budeme potkávat na závodech. Nový rok zahájila neoficiálními agility závody - Novoroční Tuneliádou v přerovské Boudě, která se uskutečnila 7. 1. 2018.

V prvním běhu se rozběhla takovým způsobem, že jí to na koberci před tunelem uklouzlo, což jí rozhodčí počítali jako odmítnutí. Skončila tak a 4. místě. Stejně tak ve 3. běhu utekla paničce do špatného tunelu a bylo z toho páté místo.

Druhý běh se však vydařil. Nejdříve zaznamenala stejný čas jako Jack-Russel a tak si to tito závodníci museli rozdat znovu. Druhý souboj však jednoznačně vyhrála a celkově se tak umístila na 1. místě mezi 6 závodníky. Zároveň získala titul nejrychlejšího týmu v kategorii začátečník S a M dohromady a vysloužila si tak přezdívku Tryskomyš.

Paničce i Leontýnce gratulujeme ke skvělému startu do nové sezony a těšíme se na další informace o jejích pokrocích.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.01.2018

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRODNICE, 14. 1. 2018

Frizbee

Národní výstava psů všech plemen proběhla o víkendu 13. - 14. 1. 2018 i v polské Brodnici. I zde se plemeno Coton de Tuléar představilo v neděli 14. 1. 2018.

Polský rozhodčí pan Andrzej Kazmiersky posoudil pět polských cotonků - psa a čtyři fenečky. Titul BOB od něho získala mladá fenka Frizbee Cobegarden.

Na této výstavě se cotonkům dařilo i v závěrečných soutěžích. Štěňátko Tequilla Cobegarden bylo vyhlášeno 2. nejlepším štěňětem výstavy (Res. BIS Minor Puppy). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20.01.2018

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 14. 1. 2018

Janette

V pořadí 13. hanácká Národní výstava psů všech plemen zahájila výstavní sezonu v České Republice o víkendu 13. - 14. ledna 2018. Plemeno Coton de Tuléar zde nastoupilo v neděli 14. 1. 2018.

Slovenský rozhodčí pan Robert Kanás posoudil deset českých cotonků - čtyři psy a šest fenek. Titul BOB zadal fence ve třídě otevřené - nejlepším jedincem plemene se stala Janette du Castel de la Roche aux Fees.

Na této výstavě český cotonek Lucky-Hel-Dje Best of Cotton splnil podmínky pro zisk titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 01. 2018

V ČASOPISE "HAF & MŇAU" VYŠEL ROZHOVOR O COTONCÍCH

Cotonci v časopise Haf & Mňau

V aktuálním čísle časopisu Haf & Mňau, tj. v čísle 1-2/2018, najdete rozhovor s uznávanou rozhodčí pro plemeno Coton de Tuléar, paní Ronander Inger, která na podzim posuzovala speciální výstavu Coton de Tuléar v České Republice.

Paní Ronander, která je zároveň majitelkou jedné ze zakládajících chovatelských stanic plemene Coton de Tuléar v Norsku Symphony's, v rozhovoru na straně 36 a 37 vypráví o svých počátcích s posuzováním, jak se dostala k cotonkům, o zdraví a kvalitě chovu.

Časopis můžete zakoupit v trafikách anebo v elektronické verzi na www.alza.cz. Cena časopisu je 39 Kč.

© Cotonland | Oznámení | 15.01.2018

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU 2017

Cotonbrie MonteWhite

Skončila výstavní sezona 2017 a my tak můžeme vyhlásit vítěze soutěže o Nejkrásnějšího cotona roku 2017.

Absolutním vítězem - Nejkrásnějším cotonem roku 2017 a zároveň i Nejkrásnějším mladým cotonem 2017 se zcela zaslouženě stal polský cotonek Cotonbrie MonteWhite z chovatelské stanice MonteWhite. Zajisté největším úspěchem byl titul BOB na světové výstavě psů v Lipsku, zpečetěný ještě titulem 3. BIG Junior WDS. Tohoto úspěchu navíc dosáhl ve věku pouhého jednoho roku. Svoje kvality však prokázal i na dalších výstavách. Vyjma Evropské výstavy, kde získal ocenění BOS, všechny výstavy, kterých se zúčastnil, vyhrál a odvezl si z nich tituly BOB. Nejenom z českých a slovenských výstav si odvezl mnoho ocenění "z beden", tj. Res. BIS, BOD, BIG či Res. BIG, ještě v dorostu se stal 3. BIS Puppy na mezinárodní výstavě v Nitře či BIS puppy na národní výstavě psů v Krakově. Za rok 2017 dosáhl na tituly Polský Junioršampion, Německý Junioršampion, Světový vítěz mladých a Evropský vítěz mladých.

Titul Nejkrásnější veterán v roce 2017 obhájila slovenská fenečka Eimi Janus-Suzi z chovatelské stanice Cuteberry. V Čechách a na Slovensku se zúčastnila 2 klubových výstav... (zobrazit celý článek s kompletními výsledky).

© Cotonland | Nejkrásnější coton roku | 13.01.2018

NOVOROČNÍ AGILITY ZÁVODY PRAHA, 06. 01. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Loňský agility nováček Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou vstoupily do nového roku závodně. Hned v sobotu 6. 1. 2018 se vydaly na Novoroční agility závody HafBezObav v Praze.

Na těchto neoficiálních závodech se sešlo 16 týmů. Nocaima běžela v kategorii pokročilí M+S, kde startovaly týmy 4. Jako jediná všechny tři běhy zaběhla čistě a zaslouženě je vyhrála.

Paničce i Nocaimě gratulujeme ke skvělému startu do nové sezony a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.01.2018

TUTAS GAMES - 30 TRIKŮ DO VÁNOC 2017

Beauty Laetitia Bohemica

Beauty Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou se od září až do prosince 2017 pustily do zajímavé online výzvy - naučit 30 triků za 3 měsíce a to v rámci internetové soutěže Tutas Gamec.

Po celou dobu usilovně cvičily, pravidelně odesílaly videa s naučenými triky ke schválení a celou dobu se u toho perfektně bavily :) Za všechno sbíraly body, které poté určovaly jejich pořadí mezi ostatními týmy. Protože si nastavily takové tempo, které bylo únosné při běžném každodenním režimu, zvládly za tři měsíce "pouze" 16 triků. Za to a za pravidelné cvičení získaly body, které stačily na krásné 17. místo mezi celkem 31 cvičícími týmy.

Protože Terku i Beauty toto cvičení moc bavilo, plánují se příští rok zúčastnit výzvy 30 triků do Velikonoc 2018, kdy se k nim přidá i Daisy Chundelaté Potěšení. Pokud máte chuť si něco podobného vyzkoušet, přihlaste se také na http://tutastraining.com/.

Video shrnující nácvik na tuto soutěž najedete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.01.2018


© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz