COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

NOVINKY U COTONKŮ V ROCE 2019

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Upozorňujeme všechny uživatele těchto stránek, že v období 1. 7. 2019 - 31. 12. 2019 budou z rodinných důvodů rapidně omezeny služby CotonLandu. Aktuálně nejsme schopni definovat, jak velké omezení to bude, a jak dlouho bude trvat. Děkujeme za pochopení.

I v tomto období prosíme průběžně zasílejte na info@cotonland.cz výsledky výstav, různých akcí pro šikuly (dogdancing, agility, juniorhandling apod.) - v případě, že to bude možné (anebo po skončení omezení) se pokusíme vše doplnit.

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 30. 6. 2019

Vendia

Červnová Národní výstava psů všech plemen se v Klatovech konala ve dnech 29. - 30. 6. 2019. Cotonci přišli na řadu v neděli 30. 6. 2019.

Pouhé dva čeští zástupci plemene - pejsek Annareo Pilsen White Foam a fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses se předvedli české rozhodčí paní Naděždě Klírové.

Plemeno ziskem titulů V1, CAC, Národní vítěz a BOB vyhrála fena ve třídě vítězů Vendia Cotons Mississippi Kisses, která tak zároveň splnila podmínky pro zisk titulu Šampion ČMKU a Český GrandŠampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 07. 2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY KLADNO, 28. 6. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Kouzelnické dvojzkoušky v agility - tzv. Zkoušky NKÚ X - se konaly v pátek 28. 6. 2019. Vyrazila na ně i Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Klimatizovaná hala umožnila Nocaimě předvést, co všechno dokáže, když jí není hic. V kategorii SA2 v první zkoušce doběhla na krásném třetím místě a v té druhé byla dokonce druhá, vždy mezi 6 závodníky. V součtu obou kol to pro ně znamenalo krásné první místo.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotografie z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.07.2019

20. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR KUTNÁ HORA, 22. 9. 2019

Zveme Vás na 20. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se bude konat v neděli 22. 9. 2019 v Kulturním domě Lorec v Kutné Hoře.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, zahájení výstavy je v 9:15. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny na stránkách Klubu Coton de Tuléar.

Po skončení výstavy a bonitací proběhne členská schůzce Klubu Coton de Tuléar.

Propozice výstavy: na stránkách Klubu Coton de Tuléar. Přihlašování probíhá výhradně elektronicky přes server www.dogoffice.cz.

Rozhodčí: paní Iris Urschitz, Rakousko

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 15. 8. 2019, II. termín - 29. 8. 2019

Více informací k výstavě najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 07.07.2019

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD NA MČR 2019 V AGILITY, 22. - 23. 6. 2019

Beatrise

O víkendu 22. - 23. 6. 2019 se v Jakubčovicích nad Odrou uskutečnil Kvalifikační závod na Mistrovství České Republiky 2019 v agility dospělých. Nechyběla na nich ani naše agility šampionka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Beatrise startovala v kategorii Small. V sobotu se v Agility diskvalifikovala a v jumpingu doběhla na 13. místě ze 40 startujících. V neděli pak byla v agility 20 z 38 závodníků a v Jumpingu se diskvalifikovala.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na této kvalifikaci.

Fotografie z kvalifikace si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.07.2019

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 23. 6. 2019

MonteWhite

53. ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen Intercanis CACIB FCI se v Brně konal o víkendu 22. - 23. 6. 2019. Plemeno Coton de Tuléar česká rozhodčí, paní Naděžda Klírová, posoudila v neděli 23. 6. 2019.

Představilo se zde šest cotonků - čtyři psi a dvě fenky. Vítězem v plemeni se díky zisku titulu BOB stal polský pes ve třídě mladých MonteWhite Lucius Domitius.

Montewhite Lucius Domitius zaznamenal i krásný úspěch v závěrečných soutěžích - stal se nejlepším jedincem 9. FCI skupiny (BIG). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 07. 2019

AGILITY ZÁVODY LUHAČOVICE, 15. 6. 2019

Beatrise
Leontýnka z Vraní Osady

Oficiální agility závody v Luhačovicích - tzv. Fešák lázeňský - se letos konaly v sobotu 15. 6. 2019. Bílé chlupaté barvy zde zastupovaly fenečky Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou.

Beatrise na závodech doslova zářila. Kategorii Agility Small vyhrála a v Jumping Specialu Small se umístila na čtvrtém místě, vždy ze 16 startujících. Největším úspěchem ale byla složená zkouška (a první místo mezi čtyřmi závodníky) SA3, která jí vynesla zisk titulu šampion agility, doživotně si tak před jméno může zapisovat šampionát A3Ch. Je to o to větší úspěch, že se jedná historicky o prvního cotonka s tímto šampionátem. Moc gratulujeme.

Leontýnka se na závodech taktéž neztratila. V Agility Small doběhla na šestém místě a v Jumpingu Special kategorie Small byla dvanáctá. Ve zkoušce SA2 se pak umístila na pěkném 3. místě ze 6 závodníků.

Paničce, Leontýnce i Beatrise gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.07.2019

RakouskoEVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ WELS, 15. 6. 2019

CotonTrez

Evropská výstava se v roce 2019 konala v rakouském Welsu v termínu 14. - 16. 6. 2019, přičemž plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v sobotu 15. 6. 2019.

Finská rozhodčí paní Anukka Paloheimo posoudila 30 cotonků - 16 psů a 14 fen. Titul BOB od ní získala švédská fena ve třídě šampionů CotonTrez Edith of Ivory Floradale. Z českých a polských přítomných zástupců plemene si nejlépe vedli polský cotonek MonteWhite Lucius Domitius, který se umístil na 2. místě ve třídě mladých a polská fenečka Novara the Sweetest Coton, která získala ve třídě šampionů ocenění Res. CAC a Res. CACIB.

V závěrečných soutěžích zazářila finská veteránka Dimanche Cotton's Chere, která se stala nejlepší veteránkou výstavního dne (BOD Veteran). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 07. 2019

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ŁĄCK, 15. 6. 2019

Porter

V sobotu 15. 6. 2019 se v polském Łącku (oddíl Plock) uskutečnila Národní výstava psů všech plemen, které se zúčastnili i cotonci.

Šest zástupců plemene Coton de Tuléar posoudila polská rozhodčí paní Magdalena Świętoń. Titul BOB od ní získal polský pes ve třídě mladých Porter Cobegarden.

Na této výstavě se cotonkům dařilo i v závěrečných soutěžích. Chovatelská skupina Cobegarden se stala 3. nejlepší skupinou výstavy a Porter Cobegarden byl vyhlášen Res. BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 07. 2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY BUŠTĚHRAD, 14. 6. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Další pohodové dvojzkoušky se v buštěhradské hale konaly 14. 6. 2019. I přes šílené počasí (33°C ve stínu) se jich zúčastnila agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Ačkoli se v kategorii SA2 zúčastnily pouze 4 týmy, konkurence byla opravdu kvalitní. Nocaima se nenechala zastrašit a ve vedru v prvním běhu skončila na 3. místě a druhý běh vyhrála. Navíc jako jediný tým s paničkou doběhly oba závody a vysloužily si tak speciální cenu - marcipánové štěňátko.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotografii z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.06.2019

Maďarsko3 x MEZINÁRODNÍ A KLUBOVÁ VÝSTAVA PSŮ KOMÁROM, 10. - 12. 6. 2019

Muguiris

Netradičně od pondělí 10. 6. 2019 do středy 12. 6. 2019 proběhly v maďarském Komárnu hned 3 Mezinárodní výstavy psů všech plemen, ke kterým se v pondělí 10. 6. 2019 přidružila i klubová výstava TKKE klubu, tj. klubu, který kromě plemene Coton de Tuléar zastupuje i další společenská plemena (bišony, boloňáky, havaňáky, lvíčky, maltézáky, lhasa-apso, Shih-Tzu, tibetské teriéry, tibetské španěly, japan-chin, pekinése, čínské choholaté psy a Shar-peie).

Na pondělní Mezinárodní výstavě psů 3 fenky posoudila rumunská rozhodčí paní Anca Giura. Titul BOB od ní získala maďarská fena v mezitřídě Carbonebianco Mona Lisa, jejímž otcem je český cotonek Cartoonland's Arizona Dream.

Na klubovou výstavu před slovinského rozhodčího pana Stefana Sinka nastoupily fenečky čtyři. Vítězkou v plemeni se díky zisku titulu BOB stala maďarská fena ve třídě mladých Carbonebianco Out of Africa.

Výsledky ze zbývajících výstav zatím nemáme k dispozici, po jejich obdržení vás budeme informovat.

Na pondělní klubové výstavě slovenská fenečka Muguiris Yasmine splnila podmínky pro zisk titulu Maďarský klubový junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 06. 2019

AGILITY ZÁVODY PLZEŇ RADČICE, 8. 6. 2019

Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 8. 6. 2019 se v Plzni - Radčicích konal 4. ročník neoficiálních agility závodů - Radčické agilitění. Do kategorie závodníci small byl přihlášen i Cukřík Chundelaté Kouzlo s parťačkou Alenou Čechurovou.

Veterán Cukřík se opravdu vytáhl. Oba běhy zvládl čistě, což mu v jumpingu vyneslo krásné 2. místo z deseti závodníků a v agility byl pátý.

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.06.2019

Slovensko3 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 7. - 9. 6. 2019

Vendia

Hned tři Mezinárodní výstavy psů všech plemen proběhly ve dnech 7. - 9. 6. 2019 ve slovenské Nitře. V pátek a sobotu se na nich předvedl i maďarský cotonek CotonRoyal Winning Sum of Love a česká fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses, v neděli 9. 6. se k nim pak přidalo i slovenské štěňátko Elixir of Love by Cuteberry.

Na páteční Mezinárodní výstavě President Cup 2019 posuzoval americký rozhodčí pan V. Judith Daniels. Titul BOB od něho získala česká fena ve třídě šampionů Vendia Cotons Mississippi Kisses.

Na sobotní mezinárodní výstavě Grand Prix Slovakia Winner Show 2019 rozhodoval norský rozhodčí pan Anders Tunold-Hanssen a nedělní mezinárodní výstavu Derby Winner Show 2019 rozhodla italská rozhodčí paní Lorena Merati. Oba rozhodčí se shodli na stejném vítězi - BOB zadali maďarskému cotonkovi ve třídě mladých - vyhrál CotonRoyal Winning Sum of Love.

Na této výstavě cotonek CotonRoyal Winning Sum of Love splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy mladých a česká fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses se stane Slovenskou GrandŠampionkou. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 06. 2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY OSTRAVA, 2. 6. 2019

Beatrise
Leontýnka z Vraní Osady

Agility dvojzkoušky The North Face se v Ostravě konaly v neděli 2. 6. 2019. Vyrazily sem i fenečky Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou.

Opravdu horký den se na výsledcích přece jenom projevil. Beatrise v elitní kategorii SA3 doběhla na čtvrtém a sedmém místě ze sedmi závodníků. Leontýnka měla v kategorii SA2 soupeřů deset. Jednou doběhla pátá a v druhé zkoušce byla sedmá.

Paničce, Leontýnce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotografii z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.06.2019

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ ROKYCANY, 1. 6. 2019

Vendia

54. Podbrdská krajská výstava psů v Rokycanech proběhla v sobotu 1. 6. 2019. Zastoupení na ní mělo i plemeno Coton de Tuléar.

Dvě fenečky - šťěňátko Eywa z Poříčského Statku a fenku ve třídě vítězů Vendia Cotons Mississippi Kisses posoudila česká rozhodčí paní Zuzana Brotánková. Eywa od ní získala ocenění Velmi nadějná a Mississippi Kisses Vítěz třídy a Krajský vítěz.

Krásný úspěch zaznamenali cotonci v závěrečných soutěžích díky páru Nela Andrlíková & Annareo Pilsen White Foam, který se umístil na krásném 3. místě v JuniorHandlingu kategorie 9 - 13 let. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 06. 2019

AGILITY ZÁVODY RAPOTÍN, 1. - 2. 6. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

O víkendu 1. - 2. 6. 2019 se v Rapotíně Losince konaly dvoudenní agility závody - Miacis cup 2019. Bílé barvy na ně vyrazila hájit naše agiliťačka Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) se svou paničkou Klárou Válkovou.

V sobotu se během Jumpingu kategorie Small Open Lilli moc nesoustředila a nakonec z toho byla diskvalifikace. Náladu si ale spravila ve zkouškách kategorie SA3, kde se mezi 9 závodníky umístila 2 x na 2. místě. V neděli ve zkoušce SA3 nastoupilo párů sedm - v jedné zkoušce Lilli doběhla na pátém místě a v druhé se diskvalifikovala.

Paničce i Lilli gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.06.2019

OBEDIENCE ZÁVODY METYLOVICE, 25. 5. 2019

Leontýnka z Vraní Osady

V sobotu 25. 5. 2019 se v Metylovicích konal 5. ročník obedience závodů O fénixovo Pírko 2019/CACT. Po dlouhé době zde v této disciplíně zaměřené na poslušnost mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar - bílé barvy zde hájila Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou.

Přestože děvčata zkoušku nakonec nesložila, za celkový dojem si vysloužily plný počet bodů :) Nejvíce se Leontýnce dařilo při přivolání přes překážku, vyslání kolem kuželu a zpět, chůze u nohy, přivolání a odložení do sedu za chůze.

Paničce i Leontýnce děkujeme za reprezentaci na těchto pro cotonky ne zcela běžných závodech.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.06.2019

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ A NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MISKOLC, 25. - 26. 5. 2019

Muguiris

Hned tři výstavy - dvě mezinárodní a jedna národní - se konaly o víkendu 25. - 26. 5. 2019 v maďarském Miskolci. Na všech výstavách mělo zastoupení plemeno Coton de Tuléar a to díky maďarskému psovi ve třídě mladých Whitebloom Cartier a slovenské fence v mezitřídě Muguiris Yasmine.

V sobotu mezinárodní výstavu posoudil německý rozhodčí pan Erwin Deutcher a odpolední národní výstavu pak bulharská rozhodčí paní Anna Maria Jedut. V neděli se pak rozhodnutí ujal Islandský rozhodčí pan Zeljka fon Zidar. Všichni tři se shodli na stejném výtězi - 3 x BOB si z výstavy odvezla Muguiris Yasmine z chovatelské stanice East Teddy Bears.

Na těchto výstavách cotonek Whitebloom Cartier splnil podmínky pro zisk titulu Maďarský Junioršampion a fenečka Muguiris Yasmine se stala Maďarskou Šampionkou. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 06. 2019

AGILITY ZÁVODY ONDŘEJOV, 25. 5. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Další ročník Ondřejovského agilitění - neoficiálních agility závodů - se konal 25. 5. 2019 a už potřetí na něm startovala naše agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou.

V kategorii Small se sešlo 12 skvělých týmů. V prvním běhu hned osum týmů včetně Nocaimy předvedlo čistý běh a Nocaimě to časově stačilo na pěkné 5. místo. V druhém běhu pak byly s paničkou osmé.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.06.2019

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RZESZÓW, 19. 5. 2019

Muguiris

O víkendu 18. - 19. 5. 2019 se Mezinárodní výstava psů všech plemen konala i v polském Rzeszowě a i zde mělo v neděli 19. 5. 2019 zastoupení plemeno Coton de Tuléar.

Pět cotonků - jednoho psa a čtyři fenky - se předvedlo Irské rozhodčí paní Heather Cox.

Vítězkou výstavy se díky zisku titulu BOB stala slovenská fenečka ve třídě otevřené Muguiris Yasmine, která žije v chovatelské stanici East Teddy Bears.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 05. 2019

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY V HORNÍCH POČERNICÍCH, 13. 5. 2019

Daisy Chundelaté Potěšení

V pondělí 13. května se v hale v pražských Horních Počernicích konaly další oficiální zkoušky v dogdancingu, na kterých nechyběli ani cotonci.

Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Hoření skládaly zkoušku Heelwork to Music 2. úrovně. Daisince se bohužel na začátku nechtělo do jejího neoblíbeného cviku, couvání u nohy. Pak jí chvilku trvalo, než se zpamatovala, a i když zbytek zkoušky odcvičila hezky, bohužel nepředvedla všechny předepsané cviky. Z tohoto důvodu byla diskvalifikována.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.05.2019

SETKÁNÍ COTONKŮ S TRÉNINKEM AGILITY A VÝCVIKEM POSLUŠNOSTI, 15. 6. 2019

Klub Coton de Tuléar pořádá v sobotu 15. 6. 2019 setkání cotonků spojené se seminářem základní poslušnosti a tréninkem agility.

Akce proběhne ve výcvikovém areálu Haf Bez Obav ve Stodůlkách a to od 10:00 do 14:00. Kromě společného hraní si cotonků a povídání si páníčků se uskuteční také dvě výcvikové akce - seminář základní poslušnosti s Terezou Hoření (program zde) z chovatelské stanice Laetitia Bohemica a volný trénink agility s Kateřinou Jelínkovou od Nocaimy (Bonny Krkonošský Květ). Výcvik není povinný - záleží na každém páníčkovi, zda se ho chce zúčastnit či nikoli.

Poplatek ve výši 150 Kč pro členy Klubu Coton de Tuléar, resp. 300 Kč pro nečleny Klubu je třeba uhradit na účet 1023542261/6100 do 7. června 2019, zároveň do stejného termínu zasílejte přihlášky na e-mail tajemnik@klubcoton.cz - uvádějte Jméno a kontakt (telefon, mail), jména a data narození cotonků, se kterými se zúčastníte a jaké části programu se zúčastníte.

Jelikož se akce koná po dobu oběda, můžete si přinést špekáčky na společné opékání u ohně, dále bude možnost objednat jídlo přímo do výcvikového areálu, či zajít do nedaleké restaurace. Na akci bude k dispozici drobné občerstvení.

Více informací najdete na stránkách Klubu Coton de Tuléar.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 26.05.2019

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 19. 5. 2019

Ihary

Další ročník Nord Bohemia Canis - Mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích - proběhl o víkendu 18. - 19. 5. 2019. Plemeno Coton de Tuléar přišlo a řadu v neděli 19. 5. 2019.

Posouzení 12 cotonků se ujal polský rozhodčí pan Rafal First. Titul BOB zadal českému psovi ve třídě šampionů - v plemeni vyhrál Ihary des Sirenes du Cap la Houssaye.

Na této výstavě fenečka Cotonbrie Ombretta Bianca splnila podmínky pro zisk titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 05. 2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY BUŠTĚHRAD i OSTRAVA, 10. a 11. 5. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V pátek 10. 5. 2019 se v Buštěhradě konaly další Pohodové dvojzkoušky a v sobotu 11. 5. 2019 pro změnu proběhly dvojzkoušky v Ostravě Třebovicích. Na obou mělo zastoupení plemeno Coton de Tuléar.

V Buštěhradě vyběhla Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou. V kategorii SA2 nastoupilo celkem 13 týmů, mezi kterými se neztratily. Zaběhly dva čisté běhy a zasloužily si tak jednou páté a jednou třetí místo.

V Ostravě Třebovicích na agility parkur nastoupila Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) s paničkou Klárou Válkovou v elitní kategorii SA3. Mezi osmi týmy se jednou diskvalifikovaly a jednou byly taktéž třetí.

Paničkám, Nocaimě i Lilli gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.05.2019

SETKÁNÍ COTONKŮ A PÁNÍČKŮ NA PRAZE 13, 11. 5. 2018

Dalším setkáním páníčkům a jejich cotonků v druhý květnový týden byla procházka procházka s cotonky Centrálním parkem Prahy 13, na kterou v sobotu 11. 5. 2019 všechny pozvala Eva Šalandová z chovatelské stanice White Felicity společně se svými fenečkami Hessie Bavlníkový Květ a Cotonbrie Ombretta Bianca.

I když počasí vypadalo všelijak, nakonec 16 přítomných cotonků - Aili, Attík, Bessy, Bolt, Harry, Hessie, Jasmín, Konie, Lilinka, Malcolm, Nemesia, Ombretta, Pompon, Qvido, Raja a Ťapka i jedna westice Zebi nejenže nezmokli, ale zatažené oblohy využili k nekonečnému létání a honění se.

Fotogalerii z procházky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 24.05.2019

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LODŽ, 12. 5. 2019

MonteWhite

O víkendu 11. - 12. 5. 2019 se v polském Lodži konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které v neděli 12. 5. 2019 nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

Polská rozhodčí paní Wanda Kowalska posoudila sedm cotonků - tři psy a čtyři fenky. Titul BOB zadala polskému psovi ve třídě mladých - plemeno vyhrál MonteWhite Lucius Domitius.

Krásné úspěchy zaznamenali cotonci i v závěrečných soutěžích. Chovatelská stanice MonteWhite byla vyhlášena nejlepší chovatelskou skupinou výstavy a cotonek MonteWhite Lucius Domitius se stal 4. nejlepším mladým psem výstavy (4. BIS Junior), nejlepším psem 9. FCI skupiny (BIG) a 4. nejlepším psem výstavy (4. BIS). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 05. 2019

AGILITY TROJZKOUŠKY ZLÍN, 8. 5. 2019

Beatrise
Leontýnka z Vraní Osady

I na druhý státní svátek - ve středu 8. 5. 2019 - vyrazily fenečky Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou do Zlína na agility trojzkoušky - konkrétně Zlínské trojzkoušky II/19.

Děvčatům se stejně jako předchozí týden dařilo. Leontýnka kategorii SA2 dvakrát vyhrála a jednou se umístila na 2. místě z 5 závodníků. A ulovila zkoušku SA2. Beatrise v zaběhla dva čisté běhy s umístěním na prvním a 4. místě ze šesti závodníků a jednou se diskvalifikovala.

Paničkám, Leontýnce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografii z trojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.05.2019

JARNÍ SETKÁNÍ S COTONKY NA PETŘÍNĚ, 8. 5. 2019

Na státní svátek - ve středu 8. 5. 2019 se pod záštitou Klubu Coton de Tuléar konalo jarní setkání na pražském Petříně.

V převážně deštivém a studeném týdnu se počasí překonalo a 20 cotonkům - Anitě, Badymu, Brixovi, Cassie, Cirilce, Cyrilovi, Daisy, Eywě, Falcovi, Fitampitovi, Gerrymu, Irisce, Jewelovi, Kenymu, Nemovi, Nocaimě, Orsíkovi, Pippi, Roniemu a Sebastianovi i jezevčíkovi Robinovi na procházce zastvítilo příjemné ne příliš horké sluníčko :)

Fotogalerii z procházky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 20.05.2019

DOGDANCINGOVÉ AKTIVITY FENEČEK Z LAETITIA BOHEMICA

Beauty Laetitia Bohemica
Daisy Chundelaté Potěšení

Od ledna do března probíhala Online výzva Pes pohodář I. pořádaná Jihočeskou psí akademií, které se zúčastnila také Tereza Hoření se svými fenkami Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica - tvořily tým Terka a bavlnky. Celkově se umístily na 8. místě. Více o této aktivitě si můžete přečíst zde.

V pátek 5. 4. 2019 se ve Vraném nad Vltavou konaly oficiální závody dogdancingu April Dance. Po několika letech se jich zúčastnila i veteránka Daisy Chundelaté Potěšení, která s paničkou Terezou Hoření startovala v kategorii Freestyle pokročilí. Zacvičila nádherně a získala tak šesté místo. Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout v tomto článku.

Daisy, Beauty i paničce děkujeme za reprezentaci plemene na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.05.2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY SPÁLENÉ POŘÍČÍ, 4. 5. 2019

Cukřík Chundelaté Kouzlo

Třetí Jarní Podkokšínské dvouzkoušky pro útulek v Borově se ve Spáleném Poříčí konaly v sobotu 4. 5. 2019. Protáhnout si packy na ně po půl roce vyrazil i dvanáctiletý veterán Cukřík Chundelaté Kouzlo, tentokrát s parťačkou Alenou Čechurovou.

V deštivém počasí zatnul Cukřík zuby a v kategorii Small - veteráni běžel opravdu dobře. Obě zkoušky zaběhl čistě a umístil se tak na krásném 2. místě. Zároveň obdržel i cenu pro nejstaršího pejska v závodě.

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.05.2019

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LUČENEC, 4. - 5. 5. 2019

Muguiris

O víkendu 4. - 5. 5. 2019 se konala další dvoudenní výstava psů na Slovensku - tentokrát v Lučenci. Plemeno Coton de Tuléar mělo zastoupení po oba dva dny a to díky slovenské fenečce v mezitřídě Muguiris Yasmine.

Jak slovenský rozhodčí pan Tibor Havelka tak maďarský rozhodčí pan KatalIn Radvanszky zadali Yasmine všechny možné tituly - odvezla si ocenění 2 x CAC, 2 x CACIB a 2 x BOB.

Na této výstavě Muguiris Yasmine splnila podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy Mladých. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 05. 2019

AGILITY TROJZKOUŠKY ZLÍN, 1. 5. 2019

Beatrise
Leontýnka z Vraní Osady

Na státní svátek - ve středu 1. 5. 2019 - vyrazily fenečky Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady na agility Zlínské trojzkoušky I/19.

Tentokrát se děvčatům skutečně dařilo. Beatrise nejenom že doběhla na 1., 2. a 5. místě ze sedmi závodníků kategorie SA3, ale 2 x splnila zkoušku na výbornou a k získání prestižního titulu A3 Šampion už jí zbývá pouze jedna úspěšná zkouška. Leontýnka mezi 4 zúčastněnými kategorie SA2 jednou doběhla na 1. místě a splnila zkoušku, jednou se diskvalifikovala a jednou byla čtvrtá.

Paničkám, Leontýnce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.05.2019

Chorvatsko4 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ZADAR, 27. - 30. 4. 2019

CHS

Hned 4 mezinárodní výstavy psů po sobě proběhly ve dnech 27. - 30. 4. 2019 v chorvatském Zadaru. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo každý den zastoupení díky třem cotonkům z chovatelské stanice Pilsen White Foam.

V sobotu 27. 4. 2019 je posoudil švédský rozhodčí pan Áke Cronander. Titul BOB od něho získala fenečka ve třídě otevřené Elysee Ráj Karpat. V neděli 28. 4. 2019 se rozhodnutí ujal chorvatský rozhodčí pan Nikola Smolič a vítězem s BOB určil fenku ve třídě šampionů Charlotte Ráj Karpat. V pondělí 29. 4. 2019 se slovenský rozhodčí pan Robert Kanás rozhodl titul BOB nezadat a v úterý před litevskou rozhodčí paní Livii Zizevske nastoupil pouze One Love du Haut Marais a získal od ní kompletní ohodnocení CAJC, BOJ i BOB.

Na této výstavě cotonek One Love du Haut Marais splnil podmínky pro zisk titulu Chorvatský Junioršampion a fenečky Elysee Ráj Karpat a Charlotte Ráj Karpat se staly Chorvatskými šampionkami. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 05. 2019

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD AGILITY NA EOJ, 27. - 28. 4. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Další kolo kvalifikace na Euro Open Junior 2019 se konalo o víkendu 27. - 28. 4. 2019 se v Opavě a opět na ní soutěžila agiliťačka Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) se svou paničkou Klárou Válkovou.

Pro probděné noci se v sobotu projevila únava a vyčerpání. V kategorii Small - Junior se v Agility umístily na 8. místě, v Jumpingu na devétám místě a v dalším agility byly také deváté. Vždy mezi 18 závodníky. Druhý den za silného větru doběhly v jumpingu na 11. místě a v agility byly dvanácté.

Paničce i Lilli děkujeme za reprezentaci na této kvalifikaci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.05.2019

HAPPY DOG SHOW NA PRAŽSKÉM DŽBÁNU, 27. 4. 2019

Boon Jewel Joy from Pilsen

I v roce 2019 měli cotonci zastoupení na charitativní výstavě Happy Dog Show, která se na pražském Džbánu uskutečnila v sobotu 27. 4. 2019.

Letos se zúčastnili Boon Jewel Joy from Pilsen, Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku), Nocaima (Bonny Krkonošský Květ), Orsík (Oh-Champs-Elysees du Castel de la Roche aux Fees), Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses), Ronnie (Zeus Klenot Toliary) a cotoní přítel skorojezevčík Max.

Mezi 388 psy se naši zástupci neztratili. Orsík se umístil na 4. místě mezi štěňaty 9. FCI skupiny, Boon byl v kategorii 9. FCI dospělí psi pátý. Nocaima se umístila na 3. místě v závodě Cross People Dog Racing a Max urval 2. místě v tlapkiádě kategorie voříšek. Hlavními vítězi však jako vždy byli opuštění pejsci bez domova - veškerý výtěžek totiž putoval právě na krmivo a veterinární přípravky pro ně. Letos to vydalo na 1 tunu krmiva v hodnotě více než 100 000 Kč.

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci plemene na této charitativní akci.

Fotografie z této výstavy si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.05.2019

AGILITY ZÁVODY PŘEROV, 20. 4. 2019

Beatrise
Leontýnka z Vraní Osady

O víkendu 20. - 21. 4. 2019 proběhly v Přerově dvoudenní agility závody. V sobotu 20. 4. 2019 na nich mělo hned dvojnásobné zastoupení plemeno Coton de Tuléar a to díky fenečkám Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady.

Obě dvě se zúčastnily běhů Agility a Jumping kategorie Small. Mezi šestnáti závodníky se Beatrise v Agility umístila na 8. místě a v Jumpingu byla devátá. Leontýnka pak byla v agility 4. a v jumpingu desátá. Ve zkoušce kategorie SA3 se Beatrise diskvalifikovala a Leontýnka byla v kategorii SA2 třetí.

Paničkám, Leontýnce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.05.2019

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 21. 4. 2019

Raja

V neděli 21. 4. 2019 se plemeno Coton de Tuléar představilo na jarní Mezinárodní výstavě psů v Praze, která se na výstavišti v Letňanech konala o víkendu 20. - 21. 4. 2019.

Před slovenskou rozhodčí pani Lindu Volárikovou nastoupilo 8 cotonků, z toho 4 psi a 4 fenky. Vítězkou v plemeni se díky zisku titulu BOB stala česká fena v mezitřídě Raja Matangi Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě fenečka Aysha Poklad Moravy splnila podmínky pro zisk titulu Česká Šampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02. 05. 2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY OSTRAVA, 20. 4. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

V sobotu 20. 4. 2019 vyrazila Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) se svou paničkou Klárou Válkovou na další agility závody - tentokrát šlo o agility dvojzkoušky v Ostravě-Třebové.

Lilli poprvé startovala v elitní kategorii SA3. V prvním běhu jí panička pozdě ukázala slalom, takže z toho bylo nakonec 5. místo. V druhém běhu si ale chuť zlepšily čistým během, který vynesl 3. místo ze 13. závodníků.

Paničce i Lilli gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.04.2019

RumunskoNÁRODNÍ A 2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SATU MARE, 13. - 14. 4. 2019

Muguiris

Hned tři výstavy - národní a dvě mezinárodní - se konaly o víkendu 13. - 14. 4. 2019 v rumunském Satu Mare. Nechyběli na nich ani zástupci plemene Coton de Tuléar.

V sobotu dopoledne se na Národní výstavě předvedly 3 fenky, a to rumunskému rozhodčímu panu Marianu Draganescu. Vítězem titulu BOB se stala maďarská fenka ve třídě otevřené Carbonebianco Chantal. V závěrečných soutěžích se dařilo slovenské mladé fence - Muguiris Yasmine byla vyhlášna nejlepším mladým jedincem 9. FCI skupiny (BIG Junior). Gratulujeme.

Ještě v sobotu odpoledne proběhla i Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které chorvatský rozhodčí - pan Oliver Simon - posoudil taktéž tři feny. Vítězkou plemene s titulem BOB se tentokrát stala mladá slovenská fenka Muguiris Yasmine.

Stejní zástupci plemene se předvedli i na Mezinárodní výstavě psů v neděli, kterou posoudil maďarský rozhodčí pan Tamás Jakkel. Titul BOB přidělil opět maďarské feně ve třídě otevřené - Carbonebianco Chantal.

Na této výstavě slovenská fenečka Muguiris Yasmine splnila podmínky pro zisk titulu rumunská JuniorŠampionka a maďarská fenka Carbonebianco Chantal se stala rumunskou Šampionkou. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 04. 2019

TANEC NA TŘEBORADICKÝCH VELIKONOCÍCH, 14. 4. 2019

Beauty Laetitia Bohemica
Daisy Chundelaté Potěšení

V neděli 14. 4. 2019 se v pražských Třeboradicích uskutečnily další Sousedské třeboradické Velikonoce, na kterém již tradičně nechyběl tanec s cotonky v podání Terezy Hoření a jejích feneček z chovatelské stanice Laetitia Bohemica.

Jak Beauty Laetitia Bohemica tak Daisy Chundelaté Potěšení přítomné děti i dospělé potěšily krásnými tanečními vystoupeními.

Paničce, Beauty i Daisy děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie a video z tohoto vystoupení si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.04.2019

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 14. 4. 2019

Janette

Jarní Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích se konala o víkendu 13. - 14. 4. 2019. Plemeno Coton de Tuléar se předvedlo standardně v neděli, tj. 14. 4. 2019.

Jedenáct cotonků posoudil srbský rozhodčí pan Željko Ložič. Titul BOB od něho získala česká fena ve třídě otevřené Janette du Castel de la Roche aux Fees.

Na této výstavě fenečka Janette du Castel de la Roche aux Fees splnila podmínky pro zisk titulu Český Šampion a fenečka Elysee Ráj Karpat se stala Českou Grandšampionkou. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 04. 2019

ZMĚNA TERMÍNU SPECIÁLNÍ VÝSTAVY COTON DE TULÉAR

CotonLand - svět Coton de Tuléar

Upozorňujeme všechny vystavovatele, že Klub Coton de Tuléar oznámil změnu termínu Speciální výstavy Coton de Tuléar v Kutné hoře, a to z 15. 9. 2019 na 22. 9. 2019.

Všem vlastníkům kalendáře Coton de Tuléar 2019 také doporučujeme provést ve svém kalendáři úpravu :)

© Cotonland | Oznámení | 17.04.2019

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA, 7. 4. 2019

Cotonbrie

Další ročník Národní výstavy psů v Ostravě proběhl první dubnový víkend - 6. - 7. 4. 2019 na výstavišti v Černé Louce. Cotonci přišli na řadu v neděli 7. 4. 2019.

Sedm zástupců plemene Coton de Tuléar - 3 psy a 4 fenky - posoudil český rozhodčí pan Robert Kubeš. Titul BOB zadal polskému psovi ve vítězů Cotonbrie MonteWhite.

Na této výstavě cotonci zaznamenali úspěch i v závěrečných soutěžích. Cotonbrie MonteWhite se stal 2. nejlepším zástupcem 9. FCI skupiny (Res. BIG). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 04. 2019

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Whithey Klenot Toliary: 28. 9. 2004 - 7. 4. 2019.

Další velmi smutné zprávy jsme obdrželi z chovatelské stanice Klenot Toliary. Ve věku 14,5 roku minulý týden svět cotonků opustila jejich fenečka Whithey Klenot Toliary.

Whithey se 28. 9. 2004 narodila v chovatelské stanici Klenot Toliary, kde strávila i celý svůj život. Čtyřikrát se stala maminkou celkem 14 štěňátek, po světě jí ale běhají i vnoučátka a pravnoučátka. Pyšnila se tituly C. I. B., byla 1. českou grandšampionkou, českou i klubovou šampionkou. V roce 2006 a 2008 se stala klubovým vítězem, v roce 2006 navíc i vítězem speciální výstavy.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jejím čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 15.4.2019

SlovenskoKLUBOVÁ A SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BKS KAMENNÝ MLÝN, 30. - 31. 3. 2019

Vendia
Muguiris

Klubová a speciální výstava Bichon Klubu Slovensko, který zastřešuje plemena Bišon, Boloňský psík, Havanský psík, Coton de Tuléar, lvíček a barevný boloňský psík, proběhla o víkendu 30. - 31. 3. 2019 ve slovenském Kamenném Mlýně Varajském.

V sobotu 30. 3. na klubové výstavě se zadáváním titulu CAC a Klubový vítěz tři zástupce plemene Coton de Tuléar z Čech a Slovenska posoudil rumunský rozhodčí pan Roberto Schill. Titul BOB od něho získala slovenská fenka ve třídě mladých Muguiris Yasmine. Yasmine se dařilo i v závěrečných soutěžích - v soutěži o nejlepšího mladého jedince se umístila na druhém místě (Res. BIS Junior) a poté se stala i 3. nejlepším jedincem výstavy (3. BIS). Gratulujeme.

V neděli 31. 3. se posouzení speciální výstavy BKS (bez zadávání titulu CAC) ujal slovenský rozhodčí pan Robert Kanás. Posoudil jedinou fenečku - ve třídě šampionů nastoupila česká fenka Vendia Cotons Mississippi Kisses. Odvezla si všechna možná ocenění v plemeni - V1, CC a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 04. 2019

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD AGILITY NA EOJ, 30. - 31. 3. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

O víkendu 30. - 31. 3. 2019 se v Čeladné konalo 1. kolo kvalifikace na European Open Junior 2019. Nechyběla na nich ani naše agiliťačka Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) se svou paničkou Klárou Válkovou.

Děvčatům se skutečně dařilo. V kategorii Small se mezi 23 závodníky skupiny "Junior" v agility vždy umístily na krásném 4. místě. V jumpingu byly deváté a patnácté.

Paničce i Lilli gratulujeme, děkujeme za reprezentaci na této kvalifikaci a přejeme hodně štěstí v dalším kole kvalifikace.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.04.2019

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 31. 3. 2019

Porter

O víkendu 30. - 31. 3. 2019 proběhla Mezinárodní výstava psů i v polské Varšavě. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 31. 3. 2019.

Osm cotonků - čtyři psy a čtyři fenky - posoudila polská rozhodčí paní Krystyna Opara.

Vítězem v plemeni se stal díky zisku titulu BOB polský pes ve třídě mladých Porter Cobegarden.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 04. 2019

SETKÁNÍ COTONKŮ A PÁNÍČKŮ NA PRAZE 13, 11. 5. 2018

V sobotu 11. 5. 2019 se v Praze uskuteční další setkání cotonků a páníčků - procházka s cotonky Centrálním parkem Prahy 13. Na procházku zve panička Eva Šalandová z chovatelské stanice White Felicity společně se svými fenečkami Hessie Bavlníkový Květ a Cotonbrie Ombretta Bianca.

Sraz na procházku je v 10:00 v Bronzové ulici při vstupu do parku (orientační adresa Bronzová 2016/13, Praha 5). Délka procházky je odhadována na 3 - 4 hodiny. Půjde se za každého počasí vyjma vytrvalého deště. Při nejistém počasí můžete kontaktovat organizátorku - Evu Šalandovou - na telefonu 603 107 023.

Více informací můžete najít i ve facebookové události zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 07.04.2019

MaďarskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SALGOTARJANE, 24. 3. 2019

Muguiris

V neděli 24. 3. 2019 se konala Národní výstava psů všech plemen v maďarském Salgotarjane, a i zde mělo zastoupení plemeno Coton de Tuléar.

Dva mladé cotonky - psa a fenku - posoudila maďarská rozhodčí paní Katalin Radvánszky. Titul BOB od ní získal mladý maďarský pes CotonRoyal Winning Sum of Love.

Na této výstavě slovenská fenečka Muguiris Yasmine kromě zisku titulu V1, CAJC a BOS splnila i podmínky pro zisk titulu Maďarský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 04. 2019

JARNÍ SETKÁNÍ S COTONKY NA PETŘÍNĚ, 8. 5. 2019

Na státní svátek - ve středu 8. 5. 2019 - pořádá Klub Coton de Tuléar jarní setkání na pražském Petříně. Zváni jsou všichni cotonci i jejich páníčci, bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy klubu.

Začátek procházky je v 10:30 u vstupu z rohu Šermířské a Jezdecké ulice, kde je možné bezproblémově zaparkovat. Kromě vycházky je plánován společný oběd ve zdejší restauraci.

Další informace můžete najít na stránkách Klubu.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 06.04.2019

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ŽELIV, 24. 3. 2019

Cotonbrie

Dvacátá devátá Klubová výstava plemene Coton de Tuléar pořádaná Klubem Coton de Tuléar se konala v sobotu 24. 3. 2019 v Želivu.

Celkem 43 cotonků, z toho 13 psů a 30 feneček, posoudila česká rozhodčí paní Zdenka Jílková. Titul BOB od ní získal polský pes ve třídě šampionů Cotonbrie MonteWhite.

Na této výstavě fenečka Raja Matangi Sleepy Hollow Ranch převzala ocenění za titul Klubový junioršampion, fenečky Marlin Monroe the Sweetest Coton, Novara the Sweetest Coton a Vendia Cotons Mississippi Kisses se staly Klubovými šampionkami a Cotonbrie Cavalli Just Cavalli získal titul Klubový Veteránšampion. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 04. 2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY BUŠTĚHRAD, 15. 3. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Pohodové dvojzkoušky proběhly v pátek 15. 3. 2019 v Buštěhradě. Zúčastnila se jich i agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a její panička Kateřina Jelínková.

Nocaimě se skutečně dařilo. V prvním běhu kategorie SA2 se mezi sedmi závodníky umístila na 2. místě a v tom druhém byla třetí. Navíc se s paničkou staly jediným týmem, který doběhl oba běhy.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.03.2019

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRAZ, 10. 3. 2019

Monsieur

O víkendu 9. - 10. 3. 2019 se v rakouském Grazu konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, na které se plemeno Coton de Tuléar představilo v neděli 10. 3. 2019.

Slovinská rozhodčí, paní Tatiana Urek, posoudila šest cotonků - dva psy a čtyři fenky. Titul BOB od ní získal slovinský pes ve třídě veteránů Monsieur Ames Ráj Karpat.

V závěrečných soutěžích cotonci zaznamenali několikanásobný úspěch. Slovinská fenečka CotonRoyal World in My Eyes byla vyhlášena 2. nejlepším mladým zástupcem 9. FCI skupiny (Res. BIG Junior) a slovinský cotonek Monsieur Ames Ráj Karpat se stal 3. nejlepším veteránem dne (3. BOD Veteran) a poté i 3. nejlepším zástupcem 9. FCI skupiny (3. BIG). Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 22. 03. 2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY SVIADNOV A LITOVEL, 9. 3. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Leontýnka z Vraní Osady

Hned na dvou agility dvojzkouškách nastoupili v sobotu 9. 3. 2019 zástupci plemene Coton de Tuléar - ve Sviadnově a v Litovli.

Ve Sviadnově u Frýdku-Místku se konaly dvojzkoušky Březnové Tukobraní a se svou paničkou Monikou Němcovou na ně vyrazila Leontýnka z Vraní Osady. Hluboký písek Leontýnce moc nesvědčil. V prvním běhu vyrazila do špatné díry tunelu, čímž se diskvalifikovala a v tom druhém shodila skočku. I přesto jí to vyneslo 3. místo ze 6 závodníků kategorie SA1.

To Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) vyrazila s paničkou Klárou Válkovou do Litovle - Mladeče na Zámecké Dvojzkoušky, kde v konkurenci 11 závodníků nastoupily v kategorii SA2. V prvním běhu se s jednou chybou na zóě umístily na pátém místě a v tom druhém byly čtvrté.

Paničkám, Leontýnce i Lilli gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.03.2019

AGILITY ZÁVODY BRNO, 23. 2. 2019

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Po zimní pauze vyrazila na své první agility závody roku 2019 i agiliťačka Lilli (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) se svou paničkou Klárou Válkovou. V sobotu 23. 2. 2019 startovaly na oficiálních závodech Zimní Brno 2.

I přes několikatýdenní pauzu si vedly moc dobře. V kategorii Small v jumpingu doběhly na 19. místě a v agility byly 13. - vždy mezi 43. závodíky. Ve zkoušce kategorie SA2 se pak mezi 14 konkurenty umístily šesté.

Paničce i Lilli gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.03.2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY ŘITKA, 22. 2. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Další agility dvojzkoušky absolvovala Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a její panička Kateřina Jelínková v pátek 22. 2. 2019 v Řitce. Oficiální název závodů byl Zkoušky - únor 2019.

V kategorii SA2 se tentokrát sešlo 5 velmi silných soupeřů. Nocaima se ale nenechala zahanbit a díky čistým běhům se umístila na 3. a 4. místě.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.02.2019

SlovenskoŠAMPION ŠAMPIONŮ A NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 23. - 24. 2. 2019

Cotonbrie

Hned dvě výstavy se konaly o víkendu 23. - 24. 2. 2019 ve slovenské Bratislavě a na obouch mělo zastoupení plemeno Coton de Tuléar.

V sobotu 23. 2. 2019 proběhla tradiční výstava Šampion šampionů - tzv. Victory Show, na kterou se mohou hlásit šampioni ze všech kategorií. Cotonky ve třídě junioršampionů zastupovala slovenská fenečka Divine Daiki of Cuteberry, která od slovenské rozhodčí paní Viery Vítkové získala všechna možná ocenění (V1, CAJC), a poté se probojovala mezi 12 nejlepších mladých zástupců 9. FCI skupiny.

V neděli 24. 2. 2019 se konala Národní výstava psů všech plemen. Před slovenskou rozhodčí, paní Editu Královou, nastoupili cotoni čtyři - dva psi a dvě fenky. Vítězkou se stal polský pes ve třídě šampionů Cotonbrie MonteWhite. V závěrečných soutěžích na této výstavě zazářil polský dorostenec MonteWhite Lucius Domitius, který byl vyhlášen 3. nejlepším dorostencem výstavy (3. BIS Puppy). Gratulujeme.

V rámci sobotní Victory Show byli vyhlášení i vítězové celoroční soutěže pořádané SKJ - tzv. Slovakia Dog Cup. V kategorii OPEN (tj. bez omezení na státní příslušnost) se jím stal český cotonek Boon Jewel Joy from Pilsen, v kategorii pro jedince SPKP (slovenské plemenné knihy) to byla fenečka Cool to Be Cuteberry. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 02. 2019

AGILITY TROJZKOUŠKY NEVEKLOV, 9. 2. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 9. 2. 2019 se konaly agility trojzkoušky v hale v Neveklově a ani zde nechyběl cotonek. Na 59. dvojzkouškách + 1 zde cotonky zastupovala Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a její panička Kateřina Jelínková.

V první a druhé zkoušce kategorie SA2 se umístily na 5. místě z 8 závodníků. Ve třetím běhy poté byly čtvrté. Celkově jim to vyneslo krásné 3. místo.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.02.2019

Maďarsko4 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BUDAPEŠŤ, 7. - 10. 2. 2019

Oh
Arachne

Hned čtyři Mezinárodní výstavy psů všech plemen proběhly ve dnech 7. - 10. 2. 2019 v rámci WinterDogShow v Maďarské Budapešti. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo své reprezentanty každý den.

Ve čtvrtek 7. 2. osm cotonků posoudila srbská rozhodčí paní Márta Šipoš. Titul BOB od ní získala polská fenečka ve třídě otevřené Arachne the Happy Coton. V závěrečných soutěžích se navíc dařilo maďarskému psovi ve třídě dorostu - CotonRoyal Winning Sum of Love byl vyhlášen 2. nejlepším dorostencem výstavy (Res. BIS Puppy). Gratulujeme.

Stejnou vítězku plemene - maďarskou fenečku ve třídě otevřené Carbonebianco Chantal - zvolil jak páteční rakouský rozhodčí pan Gerhard Pöllinger, tak sobotní rumunský rozhodčí pan Christian Stefanesku. Ti vybírali z pěti zástupců plemene.

A konečně v neděli mezi 3 cotonky vyhrála česká fenečka ve třídě mladých Oh La Paloma Love&Cotons.

Na této výstavě slovenská fenečka Divine Daiki of Cuteberry splnila podmínky pro zisk titulu Maďarský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 13. 02. 2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY SVIADNOV A ČELADNÁ, 2. a 9. 2. 2019

Leontýnka z Vraní Osady

Hned dvoje agility dvojzkoušky absolvovala naše mladá agiliťačka Leontýnka z Vraní Osady se svou paničkou Monikou Němcovou během jednoho týdne.

V sobotu 2. února vyrazila na Únorové tukobraní do Sviadnova u Frýdku Místku. V kategorii SA1 doběhla v první zkoušce na 2. místě a v té druhé byla čtvrtá. Vždy ze 6 závodníků.

Týden na to se v sobotu 9. února zúčastnila dvojzkoušek The North Face v Čeladné. Mezi deseti soupeři kategorie SA1 se sice v první zkoušce diskvalifikovala, ale v té druhé si náladu spravila 3. místem.

Paničce i Leontýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na obou závodech.

Fotografie z obou dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.02.2019

SMUTNÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA COTONKŮ

Flash-Dancer of Woodland Cottage: 26. 7. 2003 - 11. 2. 2019.

Velmi smutné zprávy jsme obdrželi z chovatelské stanice Klenot Toliary. Ve věku 16,5 roku svět cotonků opustil jejich pejsek Flash-Dancer of Woodland Cottage.

Flashík do České Republiky přijel jako štěňátko ze Španělska. Celý svůj život prožil v chovatelské stanici Klenot Toliary. Jenom v České Republice se stal tatínkem více než 200 štěňátek. Po světě mu tak běhá opravdu hodně potomků, mnoho z nich výstavně i sportovně úspěšných. Sám Flash se pyšnil tituly Interšampion (C. I. B.), Šampion a Junioršampion, Klubový šampion a junioršampion, 2 x se stal Klubovým vítězem.

CotonLand vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým páníčkům i jeho čtyřnohým kamarádům.

© Cotonland | Oznámení | 11.2.2019

Česká Republika2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 2. - 3. 2. 2019

Porter

Tradiční dvoudenní mezinárodní výstava psů pořádaná ČMKU se v roce 2019 konala o víkendu 2. - 3. 2. v Brně. Plemeno Coton de Tuléar se představilo v sobotu i v neděli.

V sobotu 2. 2. 2019 deset cotonků posoudila česká rozhodčí paní Zdenka Jílková. Titul BOB zadala polské feně ve třídě otevřené Frizbee Cobegarden.

V neděli 3. 2. 2019 se irskému rozhodčímu panu Michaelu Leonardovi představilo pět zástupců plemene. Vítězem se díky zisktu titulu BOB stal polský pes ve třídě mladých Porter Cobegarden. Porter dosáhl i nádherného úspěchu v závěrečných soutěžích, když byl vyhlášen Nejlepším mladým psem 9. FCI skupiny (BIG Junior) a poté ještě 3. nejkrásnějším mladým jedincem výstavy (3. BIS Junior). Gratulujeme.

Na této výstavě fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses splnila podmínky pro zisk titulu Český Šampion a cotonek Mars the Sweetest Coton na titul Český Grandšampion. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 02. 2019

29. KLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ŽELIV, 24. 3. 2019

Zveme Vás na 29. klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar, která se bude konat v neděli 24. 3. 2019 v Obecní restauraci v Želivu.

Veterinární přejímka vystavovaných psů proběhne od 8:00 do 9:00, zahájení výstavy je v 9:15. Po skončení klubové výstavy se uskuteční bonitace pro plemeno Coton de Tuléar - bližší informace o bonitacích včetně žádanky jsou zveřejněny na stránkách Klubu Coton de Tuléar.

Propozice výstavy: na stránkách Klubu Coton de Tuléar. Přihlašování probíhá výhradně elektronicky přes server www.dogoffice.cz.

Rozhodčí: paní Zdenka Jílková, Česká Republika

Uzávěrka přihlášek: I. termín - 28. 2. 2019, II. termín - 10. 3. 2019

Více informací k výstavě najdete zde.

© Cotonland | Akce pro cotonky | 05.02.2019

Slovensko3 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 25. - 27. 1. 2019

Vendia

Hned 3 mezinárodní výstavy psů všech plemen proběhly ve dnech 25. - 27. 1. 2019 ve slovenské Nitře. Plemeno Coton de Tuléar zde startovalo každý den.

V pátek 25. 1. 2019 pět cotonků posoudil polský rozhodčí pan Rafal First. Titul BOB od něho získala česká fenka v mezitřídě Vendia Cotons Mississippi Kisses.

One

V sobotu 26. 1. 2019 ze stejného počtu zástupců plemene Coton de Tuléar vybíral rakouský rozhodčí pan Peter F. Berchtold. Vítězem v plemeni, který od něho získal titul BOB, určil českého psa ve třídě mladých One Love du Haut Marais.

Elysee

A konečně v neděli 27. 1. 2019 se slovenskému rozhodčímu panu Miroslavu Gunišovi předvedlo cotonků sedm. Vítězkou s titulem BOB se stala česká fenka ve třídě otevřené Elysee Ráj Karpat.

Na této výstavě český pes One Love du Haut Marais splnil podmínky pro zisk titulu Slovenský šampion krásy mladých, rakouský cotonek Quick Silver Ráj Karpat a česká fenečka Vendia Cotons Mississippi Kisses splnili podmínky na titul Slovenský šampion krásy a rakušák Kaemon Ráj Karpat si bude moci zažádat o uznání titulu C. I. B. (Interšampion). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 02. 2019

COTONEK ŠIKULA ROKU 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Do šestého ročníku o Cotonka Šikulu roku v roce 2018 zasáhlo celkem 30 cotonků, čímž došlo k překonání dalšího ročníku. A hned nám vyšla nová hvězda - fenečka Queen Lillien Hraběnčin Ráj s paničkou Klárou Válkovou. Ačkoli v roce 2018 poprvé přešla do "nezačátečníkovské" kategorie agility SA2 - hned se v těžké konkurenci stala celkovou vítězkou i vítězkou kategorie Agility. Kdybychom měli vyjmenovat všechny úspěchy z celkem 19 akcí, které absolvovala, vydá to a celou stránku :) rozhodně tím největším ale byla účast na Mistrovství ČR v agility mládeže, kde se staly Vícemistriněmi ČR. Zároveň v roce 2018 splnily podmínky pro postup do elitní kategorie SA3. Lilli je ale všestranný cotonek a tak agility parkur vyměnila i za dobročinné aktivity, když s paničkou zatancovaly dětem ve školce.

V kategorii dogdancing svou dceru na prvním místě vystřídala zasloužilá důchodkyně Daisy Chundelaté Potěšení, která i v roce 2018 ukázala, že rozhodně ještě nepatří do starého železa. Na osmi dogdancingových akcích tancovala nejenom na body, ale i pro potěchu publika. Získala titul Master of Dogdancing divize Dances with Dog a složila zkoušku Mussical Dressage 2. úrovně.

Obrovskou radost nám udělala účast v kategorii Juniorhandling, kde nám roste skvělá mladá generace. Do bodování zasáhlo celkem 12 cotonků, z toho osm se zúčastnilo alespoň dvou akcí. Nejaktivnějším byl pes Boon Jewel Joy from Pilsen, který se v JuniorHandlingu předvedl na 11 výstavách, nejčastěji s handlerkou Šárkou Hromkovou. Největším úspěchem bylo 2. místo na Speciální výstavě BKS Slovensko.

Všem cotonkům, kteří se během roku 2018 zapojili do reprezentace plemene i v kategoriích pro šikuly děkujeme a gratulujeme k jejich výsledkům. Vítězové se mohou těšit na poháry a diplomy.

Celkové výsledky soutěže najdete zde.

© Cotonland | Cotonek šikula roku | 27.01.2019

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LUBIN, 19. 1. 2019

Porter

Mezinárodní výstava psů všech plemen se v polském Lubinu konala ve dnech 18. - 20. 1. 2019. Plemeno Coton de Tuléar se zde představilo v sobotu 19. 1. 2019.

Osm cotonků - dva psy a šest fenek - posoudila polská rozhodčí paní Mariola Żuchlińska. Titul BOB znamenající vítězství v plemeni získal polský pejsek ve třídě mladých Porter Cobegarden.

V závěrečných soutěžích se dorostenec Montewhite Lucius Domitius dostal do užšího výběru 6 nejlepších dorostenců dne (BOD puppy). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 01. 2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY BUŠTĚHRAD, 11. 1. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Další štací agiliťačky Nocaimy (Bonny Krkonošský Květ) a její paničky Kateřiny Jelínkové byly Pohodové dvojzkoušky, které se konaly v pátek 11. 1. 2019 v Buštěhradě.

Ve vymrzlé hale od sněhovou peřinou si zaběhly dva soutěžní běhy kategorie SA2. V první zkoušce přehodily pořadí překážek a byly proto diskvalifikovány. V druhé zkoušce si ale spravily chuť, když skončily na čtvrtém místě z 6 závodníků.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.01.2019

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRODNICA, 13. 1. 2019

Tequilla

O víkendu 12. - 13. 1. 2019 se Národní výstava psů všech plemen konala i v polské Brodnici. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 13. 1. 2019.

Polskému rozhodčímu panu Pietrovi Królovi se představili čtyři polští cotonci - jeden mladý pes a tři fenky.

Vítězkou výstavy se díky přidělení titulu BOB stala fenečka v mezitřídě Tequilla Cobegarden.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20.01.2019

AGILITY DVOJZKOUŠKY ČELADNÁ, 13. 1. 2019

Leontýnka z Vraní Osady

V neděli 13. 1. 2019 na své první agility zkoušky roku 2019 vyrazila Leontýnka z Vraní Osady se svou paničkou Monikou Němcovou. Jednalo se o Animalia Cup v Čeladné, kde se konaly oficiální agility dvojzkoušky.

Pro Leontýnku to byl úplně první závod v písku. V první zkoušce kategorie SA1 získala první místo z osmi závodníků a zároveň splnila podmínky pro postup do kategorie SA2. V druhé zkoušce sice shodila jednu skočku, i tak ale měla nejlepší čas a 2. místo. Celkově Leontýnka svou kategorii SA1 vyhrála.

Paničce i Leontýnce gratulujeme ke skvělému začátku nového roku a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie a video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.01.2019

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 13. 1. 2019

Vendia

Výstavní sezonu 2019 tradičně v České Republice otevřela Hanácká Národní výstava psů všech plemen, jejíž 14. ročník se v Brně konal o víkendu 12. - 13. ledna 2019. Plemeo Coton de Tuléar startovalo v neděli 13. 1.

Sedm cotonků - 2 psy a 5 feneček - posoudil český rozhodčí pan Robert Kubeš. Titul BOB získala česká fenečka v mezitřídě Vendia Cotons Mississippi Kisses.

Plemeno Coton de Tuléar mělo opět zastoupení i v JuniorHandlingu. Ve věkové kategorii 9 - 13 let Rosarie Ella Husová a její fenečka Kalinda Ráj Karpat postoupily do semifinále s plným počtem bodů. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Na této výstavě fenečka Raja Matangi Sleepy Hollow Ranch splnila podmínky pro zisk titulu Český Junioršampion a cotonek Orpheus Jo-Luc Best of Cotton se stane Českým šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 15. 01. 2019

AGILITY ZÁVODY ROZTOKY U PRAHY, 5. 1. 2019

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Rok 2019 zahájila agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou na neoficiálích agility závodech pořádaných jejich klubem OSA Dingo v Roztokách u Prahy.

Závodníci byli rozděleni do dvou kategorií dle výkonnosti - na začátečníky a závodníky, výška nehrála roli. Nocaima samozřejmě startovala mezi závodníky, kde bylo celkově 8 týmů. V prvním běhu doběhla na 2. místě. V dalším běhu - soutěži dvojic - se šeltií získali 3. místo.

Na těchto závodech byly vyhlášeny týmy, které loňský rok nejlépe reprezentovali OSA Dingo. Nocaima se s paničkou umístila na krásném 2. místě.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech a těšíme se na další vývoj agility kariéry v tomto roce.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.01.2019

NEJKRÁSNĚJŠÍ COTON ROKU 2018

Boon Jewel Joy from Pilsen

Skončila výstavní sezona 2018 a my tak můžeme vyhlásit vítěze soutěže o Nejkrásnějšího cotona roku 2018.

Absolutním vítězem - Nejkrásnějším cotonem roku 2018 se stal český cotonek Boon Jewel Joy from Pilsen. V roce 2018 absolvoval 22 bodovaných výstav, 5 x si z nich odvezl ocenění pro nejlepšího zástupce plemene - BOB a 2 x BOS (nejlepší zástupce opačného pohlaví). V roce 2018 do sbírky přidal tituly Národní vítěz, Vítěz speciální výstavy BKS, Český a Slovenský šampion, Český a Slovenský Granšampion a Šampion ČMKU.

S velkým náskokem kategorii Nejkrásnější mladý coton v roce 2018 ovládla česká fenka Vendia Cotons Mississippi Kisses, která ve třídě mladých absolvovala 15 bodovaných výstav. 1 x byla vyhlášena BOB, 3 x BOS a 7 x BOJ (nejlepší mladý zástupce plemene). Stala se českou i slovenskou juniorskou šampionkou, Klubovou vítězkou mladých a na výstavě slovenského klubu BKS byla vyhlášena Vítězkou speciální výstavy mladých a 3. BIS Junior... (zobrazit celý článek s kompletními výsledky).

© Cotonland | Nejkrásnější coton roku | 10.01.2019


© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz