COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2009

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

MISTROVSTVÍ ČR A DOGDANCING ZÁVODY V PRAZE, 7. - 8. 11. 2009

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V rámci 18. mezinárodní výstavy psů všech plemen v Praze, která se konala ve dnech 7. - 8. 11. 2009, proběhlo i Mistrovství České Republiky v DogDancingu a DogDancing závody Super Dance Dog. Na žádných z těchto závodů nechyběli ani cotonci, a to díky Teddymu (Brutus Chundelaté Kouzlo) s paničkou Lenkou Novákovou a Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou.

Na sobotním Mistrovství České Republiky nás zastupovali Teddy i Daisy. Přestože to bylo jejich první vystoupení mezi pokročilími tanečníky, předvedli skvělé výkony. Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou navíc získaly cenu Sympatie. Gratulujeme.

Při nedělním Super Dance Dog se znovu představila Daisy Chundelaté Potěšení, a to v Divizi D - Tanec se psem. Daisy s paničkou Terezou zatancovaly skvěle, což jim vyneslo krásné umístění na 1. místě. Kromě toho se před početným publikem předvedly v rámci předtančení před odpoledními finálovými soutěžemi mezinárodní výstavy, kde sklidily hlasitý aplaus.

Lence Novákové i Tereze Zůnové gratulujeme a děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Video z předtančení Daisy před závěrečnými soutěžemi na MVP v Praze si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.11.2009

COTONEK TEDDY - PES OVLADATELNÝ, 1. 11. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

Svět cotonků se v neděli 1. 11. 2009 rozrostl o šikulu, který se může pyšnit potvrzením, že je opravdu ovladatelný.

Proslule známý agiliťák a tanečník Brutus Chundelaté Kouzlo, alias Teddy, totiž v ZKO Častolovice všem kolegům ovčákům ukázal, jak se to dělá, a ziskem krásných 92 bodů ze 100, který znamenal nejlepší ohodnocení v této kategorii, splnil zkoušku základní ovladatelnosti psa - ZOP.

Teddíkovi i paničce Lence Novákové gratulujeme k dalšímu úspěchu a děkujeme za tradičně skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.11.2009

PODZIMNÍ AGILITY HLOUBĚTÍNSKÉ DVOJZKOUŠKY KYJE, 28. 10. 2009

Brad Klenot Toliary alias Piko
Brad Klenot Toliary (Piko)

Na státní svátek, 28. 10. 2009, se v pražském Hloubětíně konaly tradiční Podzimní hloubětínské dvojzkoušky v agility.

Cotonkovské barvy po kratší odmlce vyrazil hájit pejsek Brad Klenot Toliary (Piko) s paničkou Lucií Malinovou.

Piko předvedl skvělý výkon, který mu v kategorii SA1 vynesl krásné 4. místo mezi 30. soutěžícími a zároveň známku výborná. Díky tomu splnili podmínky pro postup do kategorie SA2.

Paničce i Pikovi gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii a videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.10.2009

DOGDANCING ZÁVODY KOUNICE, 24. 10. 2009

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 24. 10. 2009 v Kounicích proběhlo další kolo Dogdancing závodů. Ani tentokrát cotonci nechyběli - byli zastoupeni díky fenečce Daisy Chundelaté Potěšení a Pikovi (Brad Klenot Toliary).

Zatímco Piko (Brad Klenot Toliary) s paničkou Lucií Malinovou opět pobavili diváky v nezávodní kategorii FUN, Daisy Chundelaté Potěšení, s paničkou Terezou Zůnovou, navázaly na skvělé výkony z minulých závodů.

V divizi C - Freestyle se Daisy mezi čtyřmi startujícími umístila na krásném 1. místě. V divizi D - Tanec se psem navíc obhájila 1. místo z minule a celkově se tak stala nejúspěšnější začátečnicí.

Oboum zúčastněným cotonkům i jejich paničkám gratulujeme k dalším bezvadným výsledkům a děkujeme za další perfektní reprezentaci plemene.

Naši tanečníci - Daisy Chundelaté Potěšení a Teddy (Brutus Chundelaté Kouzlo) budou cotonky zastupovat na Mistrovství České Republiky v dogdancingu, které se uskuteční 7. 11. 2009 v rámci Mezinárodní výstavy psů v Praze. Přejeme jim hodně štěstí!!!

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.10.2009

VELKÁ CENA HRÁDKU NAD NISOU, 10. 10. 2009

Aibe Dar Vysočiny
Aibe Dar Vysočiny

Po dogdancingu a agility tu je další kategorie, ve které cotonci dokazují, že jsou ti nej :). Konkrétně máme na mysli soutěže v poslušnosti, které byly až do nedávna v režii pracovních plemen.

V sobotu 10. 10. 2009 při 5. ročníku Velké ceny Hrádku nad Nisou fenečka Aibe Dar Vysočiny s paničkou Eliškou Polákovou všem ukázaly, že plemeno Coton de Tuléar nezná žádná omezení. V kategorii ZZO (zkouška základní ovladatelnosti) se Aibe nezalekla deštivého počasí, získala krásných 55 bodů ze 60 a mezi 13 soutěžícími, zástupci převážně pracovních plemen, se umístila na 5. - 7. místě.

Aibince i paničce gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.10.2009

DOGDANCING ZÁVODY KOUNICE, 3. 10. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo, Daisy Chundelaté Potěšení a Brad Klenot Toliary
Tanečníci Teddy, Daisy a Piko

V sobotu 3. 10. 2009 se ve středočeských Kounicích konaly závody v DogDancingu. Sjeli se sem všichni naši aktivní tanečníci - cotonci Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy), Daisy Chundelaté Potěšení a Brad Klenot Toliary (Piko) - plemeno Coton de Tuléar zastupovali ve 4 různých kategoriích.

V nezávodní kategorii FUN diváky bavil Piko (Brad Klenot Toliary) s paničkou Lucií Malinovou.

V divizi A - Musical Dressage se Teddy (Brutus Chundelaté Kouzlo) s paničkou Lenkou Novákovou umístil na 3. místě ze šesti startujících.

V divizi C - Freestyle se mezi sebou utkali 4 závodníci, přičemž cotonci obsadili příčky nejvyšší. Teddy (Brutus Chundelaté Kouzlo) se umístil na 1. místě, těsně následovaný Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou, která skončila druhá.

V divizi D - Tanec se psem ziskem 1. místa úspěch cotonků završila Daisy Chundelaté Potěšení.

Všem třem zúčastněným cotonkům i jejich paničkám gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za perfektní reprezentaci, která vedla k závěrečným slovům jedné z rozhodčích: "Borderky končí, cotonci přicházejí".

Fotogalerii a videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.10.2009

ZÁVODY AGILITY RÝZMBURSKÝ POHÁR, 26. 9. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

V sobotu 26. 9. 2009 se v Rýzmburku konaly tradiční závody o Rýzmurský pohár, kde díky cotonkovi Teddymu (Brutus Chundelaté Kouzlo) a paničce Lence Novákové, mělo zastoupení i plemene Coton de Tuléar.

Teddy, který se poprvé předvedl v kategorii SA2, perfektně hájil "bílé chlupaté" barvy, když se ve zkouškách umístil na 2. místě z pěti závodníků a mezi 14 startujícími v kategorii S byl při jumpingu třetí.

Teddymu i paničce gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci plemene nejen na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.09.2009

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V AGILITY, 12. - 13. 9. 2009

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

O víkendu 12. - 13. 9. 2009 se v Žamberku konalo Mistrovstí České Republiky v agility. Na této prestižní akci nechyběl ani cotonek - plemeno zde zastupovala Beruška Bohemia von Niemes z chovatelské stanice Z Vraní Osady s paničkou Jaroslavou Holasovou.

Beruška se na závodech rozhodně neztratila - v sobotu se umístila na 14. místě a v neděli byla 24. V celkovém součtu to znamenalo krásné 11. místo.

Berušce i paničce děkujeme za skvělou reprezenataci plemene Coton de Tuléar na této jedinečné akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.09.2009

ŠVERMOVSKÝ POHÁR V DOGDANCINGU, 5. 9. 2009

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení
Brad Klenot Toliary (Piko)
Brad Klenot Toliary (Piko)

Dne 5. 9. 2009 se na cvičišti ZKO Švermov konal 1. ročník Švermovský pohár v Dogdancingu. Mezi závodníky nechyběli ani dva zástupci plemene Coton de Tuléar.

Brad Klenot Toliary (Piko), s paničkou Lucií Malinovou, se předvedli v nezávodní kategorii FUN, aby si okoukali závodní prostředí. Sice se v této kategorii neurčuje pořadí, ale Piko projevoval z tancování nadšení, takže jejich účast určitě můžeme považovat za úspěšnou.

Další cotoní závodnicí byla Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou. Byly to jejich první závody a dopadly přímo nádherně: v divizi C - Freestyle, kategorie Beginners, se z pěti závodníků umístily na překrásném prvním místě a v divizi D - Tanec se psem, kategorie Beginners, kde soutěžily dvě závodnice, jim sice o půl bodu uniklo první místo, ale rozhodčí se při závěrečném hodnocení závodů o této kategorii zmiňovala jako o dvou začínajících týmech, kdy jeden byl lepší než druhý a o kterých bude v budoucnu určitě ještě slyšet.

Lucii Malinové i Tereze Zůnové gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii a video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.09.2009

AGILITY ZÁVODY MLADÁ BOLESLAV, 29. 08. 2009

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

V sobotu 29. 8. 2009 na mladoboleslavském výstavišti neprobíhala pouze soutěž krásy, ale i sportovních dovedností. Kromě výstavy se tu konaly také agility závody Purina Proplan Cup, na kterých mělo díky Berušce (Beruška Bohemia von Niemes) zástupce i plemeno Coton de Tuléar.

Beruška na těchto závodech opět zabodovala, když se v Jumpingu umístila na krásném třetím místě.

Berušce a paničce Jaroslavě Holasové gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.09.2009

DAISY CHUNDELATÉ POTĚŠENÍ - MASTER OF DOGDANCING 1. ÚROVNĚ

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

Toto léto naši cotonci šikulové nezaháleli. Tanečnice Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou se zúčastnila několika zkoušek Tance se psem, jejichž výsledkem je zisk titulu Master Of Dogdancing 1. úrovně.

Daisy tohoto titulu docílila ziskem známky Výborná v kategorii Freestyle 1 (3. 6. 2009 v Motole), dále ziskem známky Velmi Dobrá v kategorii Musical Dressage 1. úrovně a Výborná v kategorii Tanec se Psem 1. úrovně (23. 7. 2009 v Heroldicích) a ziskem známky Velmi Dobrá v kategorii Heelwork to Music 1. úrovně (31. 7. 2009 v Motole).

Paničce Tereze i fenečce Daisy gratulujeme k tomuto titulu a přejeme hodně štěstí na nadcházejících závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.08.2009

DOGDANCING ZÁVODY V CHOTĚBOŘI, 19. 07. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo
Brutus Chundelaté Kouzlo

V neděli 19. 7. 2009 cotonci šikulové zase zabodovali, tentokrát na závodech v tanci se psem, které se konaly v Chotěboři.

Plemeno Coton de Tuléar zde skvěle zastupoval Brutus Chundelaté Kouzlo, známý jako Teddy. Nejprve se v divizi A umístil na krásném 3. místě a potom svůj úspěch potvrdil nádherným 1. místem v divizi C!!! Videa soutěžních tanců si můžete prohlédnout zde.

Teddíkovi i paničce Lence Novákové gratulujeme k dalším tanečním úspěchům a děkujeme za perfektní reprezentaci plemene.

Fotogalerii a video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.07.2009 | Aktualizováno 24.07.2009

AGILITY ZÁVODY O PODRALSKÝ POHÁR, MIMOŇ, 20. 06. 2009

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

V sobotu 20. 6. 2009 byli návštěvníci mimoňského náměstí svědky dalšího úspěchu cotonků v agility. Byl zde pořádán první ročník oficiálních závodů O Podralský pohár a díky Berušce (Beruška Bohemia von Niemes) z chovatelské stanice Z Vraní Osady zde mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar.

Ze třiceti jedna závodníků kategorie S se Beruška umístila na krásném třetím místě. Ve zkouškách elitní kategorie SA3 pak svůj úspěch zopakovala, když obhájila třetí místo ze sedmi startujících.

Berušce a paničce Jaroslavě Holasové gratulujeme k dalšímu úspěchu a děkujeme za perfektní reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.06.2009

ČMKU JUNIOR OPEN 2009, JABLONEC NAD NISOU, 06. - 07. 06. 2009

Brad Klenot Toliary (Piko)
Brad Klenot Toliary (Piko)

O víkendu 6. - 7. 6. 2009 proběhlo v Jablonci nad Nisou historicky první ČMKU Junior Open pro mladé kynology, kteří se mohli předvést v kategoriích Agility, Juniorhandling a Sportovní kynologie. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení díky Pikovi (Brad Klenot Toliary) s paničkou Lucií Malinovou.

Piko zde hrdě hájil cotonkovské (tedy bílo-šedivé) barvy. V agility se umístil na krásném 2. místě a v juniorhandlingu s paničkou postoupili do semifinále, kde s plným počtem bodů skončili na 6. místě.

Pikovi a paničce Lucii Malinové gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene při této jedinečné akci.

Fotografie Pika z Junior Openu si můžete prohlédnout tady.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.06.2009

AGILITY ZÁVODY SULTÁN CUP, RÝZMBURK, 06. 06. 2009

Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

V sobotu 6. 6. 2009 se v Rýzmburku konal 6. ročník Sultán Cupu - oficiálních závodů agility. Na startovní listině nechyběli ani cotonci, a to zásluhou Teddymu (Brutus Chundelaté Kouzlo), a jeho paničky Lenky Novákové.

Teddy, startující v kategorii SA1, se mezi ostatními plemeny rozhodně neztratil. Ve zkouškách SA1 se umístil na nádherném 3. místě z 16 závodníků a v jumpingu kategorie S uhájil 7. místo z 29.

Teddymu i paničce Lence Novákové gratulujeme a děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene Coton de Tuléar.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.06.2009

AGILITY ZÁVODY OPSION 004, ROZKOŠ U ČESKÉ SKALICE, 23. - 24. 05. 2009

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

O víkendu 23. - 24. 5. 2009 se v Rozkoši u České Skalice pořádaly oficiální závody Agility, které měly díky Berušce (Beruška Bohemia von Niemes) z chovatelské stanice Z Vraní osady zastoupení cotonků.

Beruška se poprvé předvedla v elitní kategorii SA3 - i zde zaznamenala skvělé úspěchy.

V sobotu se v celé kategorii S (small) umístila v agility na 10. místě ze 41 závodníků (4. místo v SA3) a v jumpingu na 6. místě ze stejného počtu závodníků (3. místo v SA3). V neděli mezi 38 závodníky kategorie S v agility uhájila 14. místo (5. místo v SA3) a v jumpingu skončila na báječném 4. místě (2. místo v SA3).

Berušce i její paničce, paní Holasové, gratulujeme k dalším úspěchům a děkujeme za skvělou prezentaci plemene Coton de Tuléar.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.05.2009

AGILITY ZÁVODY SEZEMICE A ČESKÁ LÍPA, 8. - 9. 5. 2009

Beruška Bohemia Von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

O druhém prodlouženém květnovém víkendu proběhly hned dvoje závody agility, na kterých zaznamenaly úspěchy cotonci.

V pátek 8. 5. 2009 se v rámci agility závodů "Českolipské pacičkování" fenečka Beruška Bohemia von Niemes v konkurenci třinácti závodníků umístila ve zkouškách kategorie SA2 na nádherném 2. místě, a ziskem známky výborná splnila podmínky pro přestup do elitní třídy SA3.

V sobotu 9. 5. 2009 se na Agility závodech "HOP SEM - HOP TAM", pořádaných v Sezemicích, předvedl cotonek Brutus Chundelaté Kouzlo známý jako Teddy, který ve zkouškách kategorie SA1 i přes lehčí zdravotní indispozici obsadil taktéž bezvadné 2. místo z devíti závodníků a ziskem známky výborná splnil podmínky pro postup do kategorie SA2.

Berušce s paničkou Jaroslavou Holasovou a Teddíkovi s paničkou Lenkou Novákovou gratulujeme ke krásným umístěním a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.05.2009

ZÁVODY AGILITY O MĚLNICKOU POMLÁZKU, 13. 04. 2009

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

Na velikonoční pondělí, 13. 4. 2009, se v Mělníku konaly oficiální závody agility o Mělnickou pomlázku.

Cotonci měli své zastoupení díky fenečce Berušce (Beruška Bohemia von Niemes), která žije v chovatelské stanici z Vraní Osady.

Beruška jako vždy hrdě hájila cotonkovské barvy, když se v konkurenci deseti pejsků v kategorii SA2 umístila v agility na nádherném 1. místě, v jumpingu na druhém místě a v celkovém součtu skončila na báječném 2. místě za šeltií.

Berušce i její paničce, paní Holasové, gratulujeme a děkujeme za perfektní prezentaci plemene Coton de Tuléar.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.04.2009

ZÁVODY AGILITY V KLADNĚ, 14. 02. 2009

Brad Klenot Toliary (Piko)
Brad Klenot Toliary (Piko)

O víkendu 14. - 15. 2. 2009 se v kladenské hale konaly závody a zkoušky agility. Cotonci zde měli zastoupení - sobotních závodů se zúčastnil Brad Klenot Toliary známý jako Piko.

V těžké konkurenci 35 přihlášených pejsků se Piko v závodech agility umístil na 22. místě, stejné umístění si vyskákal i v kategorii jumping. Ve zkouškách agility se umístil na krásném 6. místě z patnácti závodníků.

Pikovi i paničce Lucii Malinové děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.02.2009

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz