COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2010

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

Úspěchy můžete posílat na info@cotonland.cz. Zasílejte, prosím, informaci o soutěži, kategorii a počtu soupeřů. Aktualizace probíhá do 10 kalendářních dnů od obdržení informace.

COTONEK TEDDY - PES ZÁKLADNĚ OVLADATELNÝ, 02. 10. 2010

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

V sobotu 2. 10. 2010 náš cotonek šikula, Brutus Chundelaté Kouzlo, kterého znáte jako Teddyho, vyrazil na další zkoušky poslušnosti - zkoušky základní ovladatelnosti (ZZO).

Stejně jako ty předchozí, tj. ZOP (základní ovladatelnost psa), i tyto zvládl a potvrdil tak, že je to cotonek základně ovladatelný.

Teddíkovi i paničce Lence Novákové moc gratulujeme k další zkoušce poslušnosti a držíme palce na příští "metu"!!!

Fotogalerii ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.10.2010

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY NEMOŠICE, 19. 9. 2010

V neděli 19. 9. 2010 se po delší době zase ukázali naši cotonci šikulové - pejsek Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy s paničkou Lenkou Novákovou startovali na 1. ročníku neoficiálních závodů "O Pardubickou tlapku" v Nemošicích.

Teddík se jako vždy předvedl ve skvělém světle - v kategorii Agility doběhl na krásném třetím místě.

Paničce Lence Novákové i Teddymu gratulujeme a děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.09.2010

SÁROVECKÝ FIN CUP VYSOKÉ MÝTO, 28. 8. 2010

V sotobu 28. 8. 2010 se ve Vysokém Mýtě konal další ročník Sároveckého Fin Cupu a i tentokrát zde cotonkovské barvy zastupoval Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy s paničkou Lenkou Novákovou.

V těžké konkurenci 31 týmů se rozhodně neztratili - v celkovém součtu skončili na krásném 7. místě.

Paničce Lence Novákové i Teddymu velmi děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.09.2010

DOGDANCING ZÁVODY O POHÁR PLATINUM NATURAL, 06. 06. 2010

Brad Klenot Toliary
Daisy Chundelaté Potěšení

V neděli 6. 6. 2010 se v pražské Libuši uskutečnil 1. roční dogdancing závodů O Pohár Platinum Natural. Nechyběli na něm ani dva zástupci plemene Coton de Tuléar - pejsek Brad Klenot Toliary (alias Piko) s paničkou Lucií Malinovou a fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou.

Piko s Luckou nastoupili v divizi C (Canine Freestyle) v kategorii Junioři - začátečníci. V konkurenci dalších tří tanečníků s paničkou vytancovali nádherné 1. místo.

Daisy s Terezou tancovaly hned ve dvou divizích - v divizi C (Canine Freestyle) v kategorii junioři - pokročilí a v divizi B (Heelwork to Music) v kategorii junioři - začátečníci. Obě kategorie vyhrály a v celkovém součtu bodů byly vyhlášeny nejlepším párem mezi juniory.

Lucii Malinové s Bradem Toliary i Tereze Zůnové s Daisy Chundelaté Potěšení moc gratulujeme k dalšímu úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Přijďte si tanec s cotonkem vyzkoušet i vy!!! V neděli 20. 6. 2010 se v pražské Libuši koná speciální seminář tance s cotonkem!!!

Video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.06.2010

HOP SEM - HOP TAM AGILITY ZÁVODY SEZEMICE, 23. 05. 2010

V neděli 23. 5. 2010 se v Sezemicích konaly tradiční agility závody Hop Sem - Hop Tam. Tak jako loni zde měli cotonci zastoupení - v kategorii Small zde vyběhl Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy s paničkou Lenkou Novákovou.

Čerstvě ostřihaný Teddy se v silné konkurenci rozhodně neztratil. V jumpingu doskákal na krásném šestnáctém místě z 38 a v agility byl dokonce jedenáctý ze stejného počtu závodníků.

Paničce Lence Novákové a Teddymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.05.2010

2. NEOFICIÁLNÍ AGILITY S. O. S. ZÁVODY LOUNY, 15. 05. 2010

Qida z Jizerského Pekla alias Sendy
Qida z Jizerského Pekla (Sendy)

V sobotu 15. 5. 2010 v Lounech proběhl již druhý neoficiální S. O. S. agility závod na pomoc útulku v Jimlíně. Cotonci zde měli zastoupení - poprvé na závodní agility trávník vyběhla fenečka Qida z Jizerského Pekla alias Sendy.

Sendy se první start v začátečnících povedl - zdárně zdolala všechny překážky a doběhla až do cíle.

Paničce Janě Štysové i Sendy moc děkujeme za reprezentaci plemene a přejeme hodně štěstí do dalších závodů.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.05.2010

AGILITY ZÁVODY ČESKOLIPSKÉ PALIČKOVÁNÍ, 08. 05. 2010

Budy z Vraní Osady
Budy z Vraní Osady (Budíček)

Na své první agility závody náš nový šikula, Budy z Vraní Osady alias Budíček, vyrazil do České Lípy - 8. 5. 2010 se zde konalo 6. českolipské paličkování - oficiální závody v agility.

Hned na prvních závodech o sobě Budíček dal vědět. V jumpingu se umístil na krásném 6. místě z 27 týmů a při zkouškách SA1 byl dokonce čtvrtý ze sedmi týmů!!!

Paničce i Budymu moc gratulujeme a děkujeme za bezvadnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar!!!

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.05.2010

JUNIORHANDLING NA NÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ BANSKÁ BYSTRICA, 2. 5. 2010

Eimi Janus-Suzi

Na Národní výstavě psů v Banské Bystrici, která se uskutečnila 2. 5. 2010, měli cotonci zastoupení i v juniorhandlingu - díky slovenské fenečce Eimy Janus-Suzi s handlerkou Beatou Harsányiovou.

I přes silnou konkurenci tato dvojice postoupila v Juniorhandlingu do finále, kde se dokonce umístily na nádherném 1. místě!!!

Beatě Harsányiové i Eimy Janus-Suzi gratulujeme a děkujeme za bezvadnou reprezentaci plemene!!!

Fotogalerii z této akce najdete u výsledků z NVP v Banské Bystrici, tj. zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.04.2010

JARNÍ DOGDANCING ZÁVODY PRAHA, 01. 05. 2010

V letošním roce se naši cotonci tanečníci poprvé předvedli na jarních Super Dance Dog, které se konaly 1. 5. 2010 v Praze. Bílé barvy mezi 24 soutěžícími zastupovala fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou.

Děvčata se předvedla ve dvou závodních kategoriích - v Divizi A (Musical Dressage) v kategorii Beginners (začátečníci) a v Divizi D (Tanec se psem) v kategorii Advanced (pokročilí).

V divizi A se Daisy s Terezou umístily na krásném 2. místě ze čtyř soutěžících a v divizi D byly první!!!

Tereze Zůnové i Daisy Chundelaté Potěšení gratulujeme k dalšímu skvělému úspěchu a moc děkujeme za tradičně skvělou reprezentaci plemene.

Všem, kteří si tuto pro cotonky vhodnou disciplínu chtějí vyzkoušet, připomínáme, že 20. 6. 2010 se v pražské Libuši koná speciální seminář tance s cotonkem!!!

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.05.2010

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 25. 4. 2010

Během Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích, která proběhla ve dnech 24. - 25. 4. 2010, naši cotonci šikulové zaznameli úspěch i v juniorhandlingu.

V neděli do druhé kategorie, tj. kategorie 13 - 17 let, nastoupila Tereza Zůnová se svou fenečku Daisy Chundelaté Potěšení. Přestože byly v této disciplíně prakticky nováčky, zaznamenaly nádherný úspěch - dostaly se až do finálového kola, kde se umístily na nádherném 2. místě!!!

Tereze Zůnové i Daisy Chundelaté Potěšení gratulujeme a děkujeme za bezvadnou reprezentaci plemene!!!

Fotogalerii z této akce najdete u výsledků z MVP v Českých Budějovicích, tj. zde.

1. ZÁVOD MALÝCH PLEMEN O PARDUBICKÝ PERNÍK, 03. 04. 2010

O velikonoční sobotě naši cotonci šikulové nezaháleli - Brutus Chundelaté Kouzlo, kterého znáte jako Teddyho, s paničkou Lenkou Novákovou vyrazil na 1. závod malých plemen dle Národního zkušebního řádu (NZŘ) O Pardubický Perník, konaný v Pardubicích - Nemošicích.

Teddy soutěžil v kategorii ZZO (tedy zkouška základní ovladatelnosti), kde opravdu skvěle hájil cotoní barvy. Umístil se totiž na krásném 3. místě!!!

Teddíkovi i paničce moc děkujeme za bezvadnou reprezentaci v této pro cotonky netradiční disciplíně a držíme palce do dalších závodů!!!

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.04.2010

NOVOROČNÍ VEČERNÍ AGILITY DVOJZKOUŠKY BŘEZINĚVES, 01. 01. 2010

Brad Klenot Toliary alias Piko
Brad Klenot Toliary (Piko)

Naši cotonci zahájili nový rok sportovně - Brad Klenot Toliary, známý jako Piko, se s paničkou Lucií Malinovou zúčastnili Novoročních večerních agility dvojzkoušek, které se konaly v pražské Březiněvsi.

Rok 2010 piko s paničkou zahájili úspěšně - v obou zkouškách doběhli na krásném 4. místě z devíti soutěžících v kategorii SA1 a pokaždé byli hodnoceni známkou výborně.

Paničce i Pikovi moc gratulujeme a všem našim sporťákům přejeme stejně úspěšné vykročení do roku 2010!!!