COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2011

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

Úspěchy můžete posílat na info@cotonland.cz. Zasílejte, prosím, informaci o soutěži, kategorii a počtu soupeřů. Aktualizace probíhá do 10 kalendářních dnů od obdržení informace.

DOGDANCE NA BÍGLÍ TANEČNÍ PRAHA, 30. 10. 2011

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V Praze se 30. 10. 2011 uskutečnil první ročník neoficiálních závodů dogdance uspořádaných speciálně pro bígly, kam se ale mohli přihlásit i tanečníci všech ostatních plemen.

Na startovní listině nechyběli ani cotonci, a to rovnou dva: Daisy Chundelaté Potěšení s Terezou Zůnovou a Teddy (Brutus Chundelaté kouzlo) s Lenkou Novákovou.

Oba týmy startovaly v kategorii Musical Freestyle Pokročilí. Při závěrečném vyhlašování se naši závodníci neztratili - Teddy s Lenkou se umístili na 4. místě a Daisy s Terkou obsadily krásné 1. místo.

Tereze i Lence moc děkujeme za skvělou reprezentaci a budeme držet palce na mistrovství republiky!!!

Taneční video z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.11.2011

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA PODZIMNÍ VÝSTAVĚ AKVATERRA, 9. 10. 2011

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton (Elinka)

V neděli 9. 10. 2011 se v košickém hotelu Centrum konala podzimní výstava zvířat Akvaterra. Pozvánku k reprezentaci pejsků na této výstavě od Únie Vzájomnej Pomoci Ľudí a Psov přijal i náš slovenský taneční tým - Zenobia Chromá a její Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka.

Elinka zde kromě tanečního vystoupení se svou paničkou a předvedení základní poslušnosti asi největší úspěch sklidila za "DogDancing s dítětem" - Mimkou Bialobokovou.

Obou paničkám i Elince děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii a video z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.10.2011

DOGDANCING ZKOUŠKY BRATISLAVA, 2. 10. 2011

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton (Elinka)

Ani na Slovensku cotonci šikulové nezahálejí. Naše Chita-Van-El Best of Cotton, známá spíše jako Elinka, konečně vyrazila na DogDancing zkoušky, které se konaly o víkendu 1. - 2. 10. 2011 ve slovenské Bratislavě.

Přestože počasí páru složeného z Elinky a paničky Zenobie Chromé příliš nepřálo - teploměr ukazoval téměř 30 stupňů celsia - holky zaznamenaly krásný úspěch, když složily zkoušku Freestyle 1 na výbornou.

Paničce i Elince gratulujeme a těšíme se na další zprávy o jejich aktivitách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.10.2011

DOGFEST GALANTA - DOGDANCING, POSLUŠNOST, TRICKDOGGING, 1. - 2. 10. 2011

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton (Elinka)

O víkendu 1. - 2. 10. 2011 se v Galantě nedaleko Bratislavy konal DogFest - festival psích sportů, v rámci kterého proběhla i historicky první oficiální soutěž v DogDancingu podle pravidel Paws'n'music association.

Máme velkou radost, že na této historické události mělo zastoupení i naše plemeno Coton de Tuléar - v divizi D (Dance With Dog) poprvé soutěžil pár ve složení Zenobie Chromá a Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka, žijící v chovatelské stanici Zenobia's Little Sun. V konkurecni 6 převážně zkušenějších týmů zaznamenaly krásný úspěch, když se umístily na 3. místě.

Následující den se tento pár zúčastnil neoficiální soutěže v poslušnosti, která se v rámci této akce taktéž konala. Opět se ukázalo, že cotonci jsou prostě nejlepší, když mezi šesti soutěžícími skončila Elinka na 1. místě!!!

A konečně krásné umístění - 1. místo, holky vybojovali i v netradiční soutěži - Trickdoggingu, neboli v soutěži psích triků.

Paničce i Elince gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a těšíme se na další úspěchy.

Fotogalerii a televizní reportáž z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.10.2011

SRANDAVÝSTAVA A TANEČNÍ VYSTOUPENÍ V MICHALOVCÍCH, 25. 9. 2011

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

V neděli 25. 9. 2011 se v Michalovcích konala akce na podporu tamního útulku, v rámci které proběhl bohatý doprovodný program včetně tanečního vystoupení, agility, coursingu a srandavýstavy všech pejsků.

A protože se tancovalo, nemohla samozřejmě chybět naše slovenská dancerka - Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka se svou paničkou Zenobií Chromou.

Elinka s paničkou se zúčastnily i srandavýstavy Happy Tails, kde soutěžily v kategorii "Nejkrásnější čistokrevný pejsek". V jednotné kategorii pro všechna plemena se umístily na krásném 3. místě!!!

Elince i Zence gratulujeme, děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene a držíme palce na plánovaných dogdancing zkouškách!!!

Fotogalerii z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.09.2011

UKÁZKA FLYBALLU V PLASÍCH, 17. 9. 2011

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

Na zajímavé zprávy od cotonků agiliťáků a tanečníků už jsme zvyklí. Nyní nám však vyrostl nový šikula v zatím nezvyklé kategorii - Flyballu.

Cotonka flyballistu, kterým je Cukřík Chundelaté Kouzlo, jste mohli vidět během ukázky tohoto sportu v rámci BAROKO maratonu v Plasích, který se konal v sobotu 17. 9. 2011.

Cukříkovi i paničce Ritě Zdráhalové mnohokrát děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a těšíme se na další zprávy o jejich úspěších.

Fotogalerii z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.09.2011

DOGDANCING ZKOUŠKY DVŮR KRÁLOVÉ, 2. 9. 2011

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

Náš cotonek šikula Brutus Chundelaté Kouzlo, alias Teddy, se (konečně :)) zase vrátil k aktivní kariéře. Svědčí o tom jeho další účast na DogDancing zkouškách, kterou s paničkou Lenkou Novákovou absolvoval v sobotu 2. 9. 2011 ve Dvoře Králové.

Teddy se, stejně jako 14 dní předtím, předvedl ve skvělém světle a k již splněné zkoušce HtM1 přidal další, konrétně v kategorii Dance with Dog 1 (DwD1), a to se známkou Výborná!!!.

Paničce i Teddymu opět gratulujeme a těšíme se na další zprávy :)

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.09.2011

DOGDANCING ZKOUŠKY DVŮR KRÁLOVÉ, 19. 8. 2011

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

Po kratší odmlce mělo plemeno Coton de Tuléar opět zástupce na DogDancing zkouškách. V pátek 19. 8. 2011 nás ve Dvoře Králové reprezentoval cotonek Brutus Chundelaté Kouzlo, známý též jako Teddy, se svojí paničkou Lenkou Novákovou.

Teddy, který tancoval i na 2. CotonLandím pikniku, se předvedl ve skvělé formě a složil tak zkoušku v kategorii Heelwork to Music 1 (HTM1).

Paničce i Teddymu gratulujeme a doufáme, že brzy obdržíme nějaké info o úspěších na závodech ;)

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.08.2011

SRANDAVÝSTAVA VŠECH PLEMEN I KŘÍŽENEČKŮ, HOSTINNÉ 6. 8. 2011

CHS Coton Angels from Dolce
CHS Coton Angels from Dolce

V sobotu 6. 8. 2011 pro běhla při pouti v Hostinném Sranda výstava všech plemen včetně kříženečků.

Zastoupení na této jedinečné předváděcí akci mělo i plemeno Coton de Tuléar a to díky chovatelské stanici Coton Angels from Dolce. Před diváky vystoupil Alechandro Coton Angels from Dolce, Adeline Coton Angels from Dolce a Captain Jack Sparrow Sleepy Hollow Ranch.

Ač výstavu zcela nespravedlivě ;) vyhrál pes populárního typu "Borderka", všem účastníkům děkujeme za účast a propagaci plemene.

Fotogalerii z této akce naleznete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.08.2011

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ BRNO, 26. 6. 2011

Octavia Klenot Toliary
Octavia Klenot Toliary

Juniorhandlingu s cotonkem se v roce 2011 skutečně daří. Na Mezinárodní výstavě psů v Brně, která proběhla 25. - 26. 6. 2011, opět soutěžila Kristýna Chovancová a její fenečka Octavia Klenot Toliary.

V neděli 26. 6. 2011 holky znovu ukázaly, že se jedná skutečně o sehraný tým, a umístily se na krásném 2. místě!!!

Fotogalerii z této akce najdete u výsledků z MVP v Brně, tj. zde.

Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme za další krásnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.07.2011

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY V LOUČKÁCH, 19. 06. 2011

Aremi Madagaskarský Sen
Aremi Madagaskarský sen

V neděli 19. června proběhly v Odrách - části Loučky - neoficiální závody agility. Poprvé se tam představil i náš moravský šikula, čtyřletý pejsek Aremi Madagaskarský Sen.

Aremi se na svých prvních větších závodech rozhodně neztratil. V konkurenci 18 hafíků skončil na nádherném 3. místě!!!

Paničce i Aremimu moc gratulujeme k takovému úspěchu, děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a držíme palce do dalších závodů!!!

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.06.2011

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ S COTONKEM V KOŠICÍCH, KVĚTEN - ČERVEN 2011

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Během května a června hned několikrát vystoupila naše slovenská tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton s paničkou Zenobií Chromou v rámci veřejných akcí.

Ve středu 25. 5. 2011 zatancovaly v rámci besedy o psech s dětmi ze základní školy Park Angelium. V neděli 29. 5. 2011 Chita vystoupila na výstavě exotických zvířat, rostlin, teraristiky a akvaristiky, která se konala pod záštitou "Združenia priateľov Herpetofauny" a to hned dvakrát - jednou s paničkou Zenobií Chromou a jednou s Mimkou. Na den dětí, 1. 6. 2011 vystoupily na představení pro děti ze speciální školy a 20. 6. 2011 v nové choreografii potěšily děti ze základní školy Bernolákova.

Paničkám i Elince moc děkujeme skvělou reprezentaci plemene.

Video z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.06.2011

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ PRAHA, 15. 5. 2011

Brad Klenot Toliary
Brad Klenot Toliary

Juniorhandleři s cotonky slaví úspěchy i v II. kategorii - tj. ve věkovém pásmu 13 - 17 let. Svědčí o tom úspěch Lucie Malinové na Mezinárodní výstavě psů v Praze v neděli 15. 5. 2011, kde jejím partnerem byl Coton de Tuléar Brad Klenot Toliary alias Piko.

Tento pár postoupil až do finále, ve kterém se po boji s těžkou konkurencí umístili na nádherném 2. místě!!!

Fotogalerii z této akce najdete u výsledků z MVP v Praze, tj. zde.

Lucce i Pikovi gratulujeme a děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.05.2011

VYSTOUPENÍ S COTONKEM NA DNI ZEMĚ V KOŠICÍCH, 22. 04. 2011

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Jak asi víte, 22. duben je dnem Země. Při této příležitosti se ve slovenských Košicích konal rozmanitý program pro děti, které se veselou a hravou formou učily, jak správně třídit odpad, jak přemýšlet ekologicky a jak se chovat k naší Zemi přátelsky.

Pozvání k vystoupení na této akci dostala i naše slovenská tanečnice, Chita-Van-El Best of Cotton, slyšící na jméno Elinka s paničkou Zenobií Chromou.

Vystoupení se skládalo ze tří částí - z tancování, nácviku pro děti, jak přistupovat k pejskovi a ze základního výcviku.

Paničce i Elince moc děkujeme za bezvadnou reprezentaci během této akce.

Videa z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.04.2011

2. ZÁVOD MALÝCH PLEMEN O PARDUBICKÝ PERNÍK, 23. 04. 2011

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

Ani 2. ročník závodu malých plemen "O pardubický perník", který se stejně jako loni konal během velikonočního víkendu - v sobotu 23. 4. 2011 - v Pardubicích Nemošicích, se neobešel bez účasti cotonků. Bílé barvy zde opět reprezentoval Brutus Chundelaté Kouzlo, kterého znáte jako Teddyho, s paničkou Lenkou Novákovou.

Teddy soutěžil v kategorii ZZO (tedy zkouška základní ovladatelnosti), kde opravdu skvěle hájil cotoní barvy. Díky zisku 54 bodů z možných 60 (bodovanými cviky jsou přivolání, sedni-lehni, chůze u nohy, odložení za pochodu, odložení dlouhodobé a aport) se mezi 10 závodníky umístil na krásném 5. místě, přičemž 3. příčka mu utekla o pouhý jeden bod.

Teddíkovi i paničce moc děkujeme za další bezvadnou reprezentaci v této disciplíně a přejeme hodně štěstí do dalších závodů!!!

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.04.2011

VYSTOUPENÍ S COTONKEM NA DNI ZEMĚ V RUDNÉ, 16. 4. 2011

Archie Briliant z Madaskaru
Archie Briliant z Madaskaru

Den Země se za účasti cotonka slavil i v České Republice - v Rudné u Prahy 16. 4. 2011.

Ukázky různých kynologických disciplín na tuto akci připravil kynologický klub Drahelčice, jehož členem je i náš cotonek Archie Briliant z Madaskaru, který se ukázek taktéž zúčastnil, a to při ukázkách poslušnosti a agility.

Paničkům i Archiemu moc děkujeme za bezvadnou reprezentaci během této akce.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.04.2011

JUNIORHANDLING NA NÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ OSTRAVA, 10. 4. 2011

Octavia Klenot Toliary
Octavia Klenot Toliary

Další výstavou, na které měli cotonci zastoupení v juniorhandlingu, byla národní výstava psů v Ostravě, která se uskutečnila ve dnech 9. - 10. 4. 2011. Opět se zde představila Kristýna Chovancová a její fenečka Octavia Klenot Toliary.

Holky obhájili své umístění z mezinárodní výstavy psů v Brně - opět se umístily na nádherném 1. místě!!!

Fotogalerii z této akce najdete u výsledků z NVP v Ostravě, tj. zde.

Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme za další krásnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.02.2011

TEREZA ZŮNOVÁ A DAISY CHUNDELATÉ POTĚŠENÍ - PROFI TEAM 1. ÚROVNĚ

Daisy Chundelaté Potěšení a Tereza Zůnová
Daisy Chundelaté Potěšení

Ani v lednu a únoru naši cotonci šikulové nezaháleli. Tereza Zůnová se svou fenečku Daisy Chundelaté Potěšení se zúčastnily hned čtyř zkoušek v DogDance.

Nejdříve 15. 1. 2011 složily na výbornou zkoušky ve Freestyle a Dance with dog a to za plný počet bodů, a poté 26. 2. 2011 Musical Dressage a Heelwork to Music, opět se známkami Výborná.

Složením těchto čtyř zkoušek splnily podmínky pro udělení titulu Profi Team 1. úrovně a staly se tak jedním ze čtyř týmů, který tento titul do této chvíle obdržel. Gratulujeme!!!

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.03.2011

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ PREŠOV, 19. 2. 2011

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

V rámci Mezinárodní výstavy psů Prešov, která ve dnech 18. - 20. 2. 2011 proběhla ve slovenských Košicích, cotonci zabodovali i v odpoledních soutěžích - konkrétně v soutěži "Dítě a pes".

Poprvé se zde předvedla dvojice Miriam Bialoboková a fenečka Chita-Van-El Best of Cotton. Přesto, že to bylo jejich první představení, zaznamenaly nádherný úspěch - v kategori "Dítě a pes" se umístily na krásném 3. místě!!!

Oběma gratulujeme a děkujeme za bezvadnou reprezentaci!!!

Fotogalerii z této akce najdete u výsledků z MVP v Prešově, tj. zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.02.2011

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ BRNO, 5. - 6. 2. 2011

Octavia Klenot Toliary
Octavia Klenot Toliary

Na dvoudenní mezinárodní výstavě psů v Brně, která se uskutečnila ve dnech 5. - 6. 2. 2011, měli cotonci zastoupení i v juniorhandlingu, a to díky fenečce Octavia Klenot Toliary s juniorhandlerkou Krystýnou Chovancovou.

I přes silnou konkurenci - soutěže se zúčastnilo více než 30 handlerů - tato dvojice v sobotu 5. 2. 2011 postoupila až do finále, kde se umístila na nádherném 1. místě!!!

V neděli 6. 2. 2011 svůj úspěch zopakovaly, když obsadily krásné 4. místo!!!

Fotogalerii z této akce najdete u výsledků z MVP v Brně, tj. zde.

Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.02.2011

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz