COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2012

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

Úspěchy můžete posílat na info@cotonland.cz. Zasílejte, prosím, informaci o soutěži, kategorii a počtu soupeřů. Aktualizace probíhá do 10 kalendářních dnů od obdržení informace.

AGILITY TROJZKOUŠKY RATENICE, 28. 12. 2012

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

Krátce před koncem roku, 29. 12. 2012, se naše agiliťačka Beliz Lovčice-Morava alias Tereza s paničkou Martinou Procházkovou zúčastnila agiliťáckých SA1 trojzkoušek "O Ratenickou Beranici".

V těžké konkurenci získaly krásná umístění. Až na jeden běh, ve kterém se diskvalifikovaly, skončily v jedné zkoušce na 7. místě a v jedné dokonce na krásném 3. místě! Navíc si zde vyběhaly výkonnostní průkazku, takže už jsou oficiálním týmem v kategorii SA1.

Paničce i Tereze moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.01.2013

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY MRTNÍK, 3. 11. 2012

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 3. 11. 2012 vyběhl na start další cotonek agiliťák - Cukřík Chundelaté Kouzlo a to na neoficiálních Hravých závodech agility v Mrtníku.

Cukřík, který se mimo jiné věnuje i flyballu, se předvedl moc hezky - celkově se umístil na krásném 7. místě a navíc od poroty získal pochvalu za nejlepší estetický dojem.

Paničce i Cukříkovi moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.11.2012

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY NÝŘANY, 28. 10. 2012

Amy z Poříčského Statku
Amy z Poříčského Statku

Víkend 27. - 28. 10. 2012 byl ve znamení cotonků šikulů. V neděli 28. 10. 2012 se uskutečnil v Nýřanech u Plzně neoficiální agility závod, na kterém slavil úspěch další cotonek šikula.

Na start se kvůli nepřízni počasí dostavilo pouze 6 pejsků, mezi nimi i cotoní slečna Amy z Poříčského Statku. Amy se na závod velice dobře připravila, v prvním kole totiž předběhla teriéry, borderku i retrívra a svým během na jistotu, bez ztráty bodíků, vybojovala první místo! V soutěži dvojic byla s teriérkou Cleou třetí, a na stejném místě skončila ve vyřazovacím závodě za retrívrem a borderkou.

Paničce i Amy moc gratulujeme k takovému úspěchu na jejich prvních závodech, děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a těšíme se na další úspěchy!

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.10.2012

(NEJEN) BÍGLÍ TANEČNÍ 2012, 27. 10. 2012

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

Bíglí taneční 2012, neoficiální dogdancing závody, se konaly 27. 10. v pražské hale v Horních Počernicích. Na startovní listině se objevilo jedenáct soutěžících a mezi nimi i jeden cotonek, Daisy Chundelaté potěšení. Tentokrát s ní ale nesoutěžila její panička Tereza Zůnová, ale poprvé s ní tančil Terčin přítel Ivo Hoření.

Daisy s Ivošem soutěžili v kategorii Musical Freestyle - open, začátečníci. Sestava se jim krásně povedla a rozhodčí Petra Malá ji zaslouženě ohodnotila prvním místem. Pro zajímavost, Ivoš s Daisinkou dosáhli nejvyššího bodového ohodnocení ze všech soutěžících na těchto závodech a dostali také velkou pochvalu od rozhodčí.

Daisy i páníčkovi Ivošovi gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci a těšíme se na další působení tohoto smíšeného páru.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.10.2012

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY ROKYCANY, 20. 10. 2012

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

Trochu se zpožděním jsme dostali další skvělou zprávu od cotonků šikulů - z neoficiálních agility závodů 1. Rokycanská Skočná, které se konaly 20. 10. 2012. Naše plemeno Coton de Tuléar tam zastupovaly hned dvě fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása - Beliz Lovčice-Morava alias Tereza a její dcera Amy Bavlněná Krása alias Amálka s paničkou Martinou Procházkovou.

I přes velkou konkurenci - na závodech startovalo 96 týmů - holky vzorně reprezentovali, když v kategorii S (Small) Tereza skončila na krásném 3. místě. Amálka se nakonec diskvalifikovala, když se zalekla jednoho z tunelů, ale svým cotonkovským (klaunovským) přístupem si zasloužila ovace celého obecenstva.

Paničce, Tereze a Amálce moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene a těšíme se na další úspěchy.

Fotogalerii a videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.11.2012

NOVÝ COTONEK CANISTERAPEUT - AMY Z POŘÍČSKÉHO STATKU

Amy z Poříčského Statku
Amy z Poříčského Statku

V sobotu 6. 10. 2012 se v Třemošné u Plzně konaly podzimní canisterapeutické zkoušky pořádané občanským sdružením Pomocné Tlapky a tentokrát mezi cca 30 psy nechyběl ani tým s cotonkem - Amy z Poříčského Statku s paničkou Bohumilou Hajšmanovou.

Amy s paničkou se mezi vesměs většími plemeny skutečně blýskly, když všech 12 disciplín - Povahu, Kontakt psovoda se psem, Chůzi na vodítku a reakci na cizí osobu, Reakci psa na hlazení, Omezující hlazení, Celkovou prohlídku psa, Reakci na hluk a rušivé podněty, Reakci na inv. vozík a kulhající osobu s berlemi, Podávání jídla a pamlsku, Vzrušivost psa, Přátelskost a společenskost a Týmovou práci zvládly na 100 % a staly se tak novým canisterapeutickým týmem! (Popis jednotlivých zkoušek najdete zde).

Paničce i Amy moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů při pomoci potřebným. Připomínáme, že již nyní s paničkou působí v plzeňském stacionáři Domovinka.

Fotogalerii ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.10.2012

MALOKARPATSKÝ DOGTREK A ZELENINOVÉ AGILITY ZÁVODY, 15. a 29. 9. 2012

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy
Briar Rose Sleepy Hollow Ranch

V září se nám konečně zase ozvali naši cotonci šikulové - konkrétně slovenská fenečka Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy se svou paničkou Lucií Nagyovou.

Máme velkou radost, že Wendy se svou paničkou dokázala skutečnou všestranost plemene Coton de Tuléar - v sobotu 15. 9. 2012 se totiž zúčastnily malokarpatského dogtreku!!! Trasu dlouhou 35 km zvládly za neuvěřitelných 5 hodin a 20 minut, čímž si vysloužily krásné 5. místo ze 17 soutěžících!

Svůj úspěšný měsíc navíc podtrhly během neoficiálních agility závodů "Zeleninové derby" v Hornej Strede, když se v katgorii družstev umístily na nádherném 2. místě. Za zmínku zajisté stojí, že cenou byl mimo jiné svazek mrkve :)

Paničce i Wendy moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.10.2012

AGI HOPSINKY RATENICE, 30. 06. 2012

Beliz Lovčice Morava
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

V sobotu 30. 6. 2012 se v Ratenicích konaly neoficiální agility závody Agi Hopsinky Ratenice. Na startovní listině nechyběli ani cotonci, a to díky Tereze (Beliz Lovčice-Morava), která soutěžila s paničkou Martinou Procházkovou.

Nejdříve vyběhli v kategorii A1 - Small. V prvním běhu sice byly kvůli španému proběhnutí tunely diskvalifikovány, ale to je neodradilo, v druhém běhu se vše zadařilo a skončily tak na nádherném 1. místě!!!.

Ani v Tuneliádě se Tereza neztratila, když se umístila mezi šeltiemi a teriéry v první desítce soutěžících!!!

Paničce i Terce gratulujeme, děkujeme za reprezentaci plemene na této akci a těšíme se na další úspěchy!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.07.2012

ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU V KOŠICÍCH, 30. 6. 2012

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

Na záver tohoto školského roku boli Zenobia Chromá s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton) pozvané zatancovať žiakom na základnej škole na Bernolákovej ulici v Košiciach.

Tancovali pre rôzne triedy a tak si s Elinkou prichystali dve skladby.

Po tanci ešte nasledovala spoločná ukážka základnej poslušnosti aj s daľšími zúčastenými psíkmi, no a bodkou na záver programu so psíkmi bolo hladkanie psíkov žiakmi. Deťom sa program veľmi páčil a spríjemnil im koniec školského roka a začiatok prázdnin.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci mezi dětmi.

Videa z tance pro děti si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.07.2012

ČERVNOVÁ TANEČNÍ VYSTOUPENÍ KOŠICE, 06/2012

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

V Radnici Starého mesta Košice sa 9. 6. 2012 konala akcia organizovaná skupinkou žien tancujúcich orientálne tance, pozvanie sme dostali aj Zenobia Chromá s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton) - boli pozvané ako zlatý klinec programu a zároveň ako prekvapenie na záver zatancovať. Diváci sa radostne rozosmiali ked najprv Elinka vybehla na pódium ukázať sa, potom ale pribehla spat ku paničke a tanec so psom sa mohol začať. Tancovali prvýkrát na takomto oficiálnom tanečnom pódiu, ale zvládli to na jedničku súdiac podľa milých slov uznania a tiež veľkého potlesku po vystúpení.

Dalšie vystúpenie bolo pre deticky a ich rodicov na akcii venovanej deťom pri hoteli Yasmin v Košiciach, a to 11. 6. 2012. Pozvanie dostali od UVP (unia vzajomnej pomoci ludi a psov).

Paničce i Elince děkujeme za tyto skvělé zprávy z další propagace plemene na Slovensku.

Fotogalerii a video z akcí si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.06.2012

AGILITY ZÁVODY BUŘT CUP ČESKÁ LÍPA, 16. 06. 2012

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

V sobotu 16. 6. 2012 proběhl v České Lípě druhý ročník agility závodů - Buřt Cup 2012.

Plemeno Coton de Tuléar zde bylo zastoupeno zkušenou závodnicí Beruškou (Beruška Bohemia von Niemes) s paničkou Jaroslavou Holasovou. Ani tentokrát mezi 14 závodníky nezaváhaly a vyběhaly si krásné druhé místo!!!

Paničce i Berušce moc gratulujeme a děkujeme za další bezvadnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar v tomto sportu!!!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.06.2012

3. ROČNÍK STAROMESTSKEJ SÚŤAŽE PSOV KOŠICE, 3. 6. 2012

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

Cez víkend sa v krásnom zelenom prostredí Mestského parku Košice konal 3. ročník Staromestskej súťaže psov pod záštitou starostu. Súťažila aj Zenobia Chromá a Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton).

V súťaži v kategórii sučiek malých plemien vyhrala Elinka krásne 1. miesto! Výstavu posudzovala pani Monika Tušanová a Elinka dostala tento posudok z výstavy: 3 ročná fenka, výborná kondícia, krásny - elegantný pohyb, krásna srsť, kontaktná, veľmi milá povaha.

Ďaľší úspech zaznamenaly v súťaži: Ukáž čo vieš! - kde s Elinkou získali nádherné 2. miesto!

Nakonec s Elinkou súťažila aj osemročná Mimka v kategórii juniorhandling. V konkurencii 4 detí a psov si spolu s Elinkou vybehali a poslušnosťou zaslúžili krásne 1. miesto!

Paničce i Elince děkujeme za tyto skvělé zprávy z další propagace plemene na Slovensku.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.06.2012

DEN DĚTÍ VE ŠKOLCE PŘI DĚTSKÉ NEMOCNICI KOŠICE, 1. 6. 2012

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

Jak asi všichni víme, 1. 6. 2012 je mezinárodní den dětí. Slovenský taneční pár Zenobia Chromá a Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka na tento den přijal pozvání zatancovat dětem ve školce při Dětské nemocnici v části Košice Sever.

Zenka s Elinkou děti rozveselily veselým tancem na písničku "Tancuj, tancuj, vykrůcaj". Následovaly ukázky poslušnosti, některých triků a nezbytné muckání s Elinkou. Na závěr pro velký zájem zopakovaly některé taneční prvky.

Paničce i Elince děkujeme za další skvělou reprezentaci plemene.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.06.2012

JARNÍ DOGDANCING VYSTOUPENÍ V KOŠICÍCH, 27. 4. A 13. 5. 2012

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

S příchodem jara se nám, tak jako loni, zase roztancoval slovenský pár Zenobia Chromá a Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka.

V pátek 27. 4. 2012 podvečer strávili v košické uličce dobrých nápadů, kde na základě pozvání tancovali divákům, kteří si přišli prohlédnout a zakoupit ručně vyráběné věci od umělců, pobesedovat s ochránci zvířat nebo se dozvědět více o košickém UVP.

V neděli 13. 5. 2012 se již tradičně zúčastnili košické výstavy Akvaterra, kde předváděly ukázky jak tance, tak základní poslušnosti. Divákům, obdivujícím exotická zvířata a rostliny, spestřila program tancem nejenom panička Zenobia Chromá - Elinku k tanci opět vyzvala i osmiletá Miriam.

Paničce i Elince děkujeme za krásná vystoupení, kterými opět přispěli k propagaci plemene Coton de Tuléar.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.05.2012

AGILITY ZÁVODY ČESKOLIPSKÉ PALIČKOVÁNÍ, 08. 05. 2012

Beruška Bohemia von Niemes
Beruška Bohemia von Niemes

Po kratší odmlce na agility dráhy opět vyběhla naše nejznámější agiliťačka, Beruška Bohemia von Niemes, a to 8. 5. 2012 v České Lípě, kde se již 8. českolipské paličkování - závody v agility.

Beruška s paničkou Jaroslavou Holasovou tradičně zazářily, když se mezi 24 startujícími v kategorii Small - Open umístily na nádherném třetím místě!!!

Paničce i Berušce moc gratulujeme a děkujeme za další bezvadnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar!!!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.05.2012

PRVNÍ COTON DANCE SHOW 2012, 05. 05. 2012

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 5. května 2012 proběha v Praze v Hale Školy psích sportů historicky první Coton Dance Show - neoficiální závody dogdancingu (nejen) pro cotonky.

Mezi pěti startujícími tanečníky bílé bavlněné barvy hájil pejsek Oliver Ráj Karpat s paničkou Kateřinou Čermákovou v kategorii Musical Freestyle - coton, začátečníci a fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou v kategoriích Musical Freestyle - coton, pokročilí a ve dvojicích s Beaglem Pepem.

Všichni cotonci předvedli nádherné sestavy, za které byli právem odměněny prvními místy. Všem moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této primárně cotonkovské akci, Tereze Zůnové pak děkujeme za skvělou organizaci.

Fotogalerii z této akce najdete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.05.2012

SOUTĚŽ V DOGDANCINGU LANGENWANG, 25. 3. 2012

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch
Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch

V neděli 25. 3. 2012 se v rakouském Langenwangu konaly DogDancing závody - a naši cotonci na nich měli zastoupení!!! Startovala tam slovenská fenečka Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch, slyšící na jméno Wendy se svou paničkou Lucií Nagyovou.

Wendy na své první soutěži doslova zazářila - ve velké zahraniční konkurenci se ve své kategorii s krásným pyžamovým tanečkem :D umístila ná nádherném 3. místě.

Wendy i paničce moc gratulujeme a těšíme se na další informace z úspěšné kariéry této dvojice. Všem páníčkům připomínáme, že 5. 5. 2012 se koná Coton Dance Show - první neoficiální soutěž dogdance se speciálními kategoriemi pro cotonky.

Fotogalerii a video z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.03.2012

DOGDANCING VYSTOUPENÍ PRO ZŠ KROSNIANSKA, 22. 3. 2012

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

Ani v letošním roce taneční pár Zenobia Chromá a Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka nezahálí. Jaro tradičně přivítaly tanečním vystoupením a ukázkou poslušnosti na základní škole Krosniancka.

Tamní děti tak mohly obdivovat nejenom dovednosti cotonka, ale nakonec si také Elinku důkladně pohladili a potlapkali.

Zence i Elince děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.03.2012

AGILITY ZÁVODY O VELKOU PANDU II, 10. 3. 2012

Archie Briliant z Madaskaru
Archie Briliant z Madaskaru

V sobotu 10. února se v pražském Motole konaly neoficiální agility závody - O Velkou Pandu II, a nechyběl zde ani zástupce plemene Coton de Tuléar.

Poprvé zde startoval tým Robin Fingerhut a Archie Briliant z Madaskaru, a to jako začátečníci Small.

Přestože to pro kluky byly první závody, doslova zde excelovali. Nejdříve se v kategorii Z-S agility umístili na pěkném 9. místě z 15 a poté v kategorii Z-S jumping nestačili pouze na bichona a mezi 16 týmy si tak vyskákali krásné 2. místo!!!

Robinovi i Arčímu gratulujeme a těšíme se na další zprávy z jejich agiliťácké kariéry.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.03.2012

SUPER DANCE DOG PRAHA, 11. 2. 2012

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 11. února se v Praze konaly letošní první oficiální závody dogdancingu - Super Dance Dog.

Cotonky na této akci reprezentovala fenka Daisy Chundelaté Potěšení, která tančila se svou paničkou Terezou Zůnovou.

Daisy závodila v kategorii Advanced (pokročilých, kde byla pro zajímavost jedinou zástupkyní jiného plemene než je border kolie) v divizi Tanec se psem a holkám se podařilo vytančit si krásné první místo!

Terce i Daisy moc gratulujeme a připomínáme, že zítra - 17. 2., končí uzávěrka přihlášek na další seminář tance pro cotonky - Coton Dance V.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.02.2012

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ BRNO, 4. 2. 2012

Octavia Klenot Toliary
Octavia Klenot Toliary

I rok 2012 začal pro juniorhandlery a juniorhandlerky úspěšně. Na Mezinárodní výstavě psů v Brně, která proběhla 4. - 5. 2. 2012, opět soutěžila Kristýna Chovancová a její fenečka Octavia Klenot Toliary.

Holky potvrdily svojí formu z předchozího roku, když se umístily na krásném 2. místě!!!

Fotogalerii z této akce najdete u výsledků z MVP v Brně, tj. zde.

Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme za další krásnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.02.2011

DOGDANCING ZKOUŠKY TRENČÍN, 28. 1. 2012

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch
Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch

Na Slovensku nám roste nový cotonek šikula - fenečka Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch, slyšící na jméno Wendy.

V rámci mezinárodní výstavy psů v Trenčíně proběhla i DogDance Winter Show, v rámci které Wendy zkládala zkoušky podle DDCCR v kategoriích Freestyle 1 a Dances with Dog 1.

Wendy obě zkoušky složila na nejlepší možnou známku "Výborná", za což jí i paničce Lucy gratulujeme. Jen tak dál!

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.02.2012

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz