COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2013

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

Úspěchy můžete posílat na info@cotonland.cz. Zasílejte, prosím, informaci o soutěži, kategorii a počtu soupeřů. Aktualizace probíhá do 10 kalendářních dnů od obdržení informace.

VÁNOČNÍ TANEČNÍ VYSTOUPENÍ V KOŠICÍCH, prosinec 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Prosinec se nese v duchu Vánoc a tak i poslední vystoupení v roce 2013 pár Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a Zenobia Chromá bylo na téma andělů.

Elinka s paničkou tancovaly pro malé i velké diváky ve společnosti AT & T.

Oběma děkujeme za reprezentaci plemene na tomto vystoupení a těšíme se na další akce v roce 2014.

Fotogalerii z vystoupení si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.01.2014

AGILITY ZÁVODY NEVEKLOV, 14. 12. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 14.12.2013 si Cukřík Chundelaté Kouzlo (Cuki) zajel se svou paničkou ještě jednou v letošním roce zazávodit.

V další studené hale v Herouticích- Neveklov ve zkouškách agility s partnerkou Hankou Vrzalovou vybojoval bramborovou medaili z devíti týmů. V jumpingu se bohužel diskvalifikoval.

Paničce Ritě Zdráhalové, agility parťačce Hace Vrzalové i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z těchto závodů najdete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.12.2013

AGILITY ZÁVODY NUČICE U RUDNÉ, 8. 12. 2013

Beliz Lovčice Morava
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)
Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

Tak to už tu dlouho nebylo! Hned tři cotonci se v neděli 8. 12. 2013 sešli na startu agility závodů ve studené hale jezdeckého klubu v Nučicích u Rudné, aby ukázali, co cotonek umí v agilitách. A že to byl náročný závod! Začal s dvouhodinovým zpožděním a táhl se tak do nočních hodin.

Cukřík Chundelaté Kouzlo opět za vydatné podpory paničky Rity Zdráhalové vyběhl se svou agility partnerkou Hankou Vrzalovou. Ve zkoušce SA1 se umístil na 6. místě z devíti týmů, v prvním jumpingu na 13. místě z 28 týmů a v druhém jumpingu se nakonec diskvalifikoval.

Na závodech startovaly i fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása - Beliz Lovčice-Morava alias Tereza a Amy Bavlněná Krása alias Amálka s paničkou Martinou Procházkovou. V základních bězích SA2 a SA1 se sice diskvalifikovali, ale v Jumpingu Tereza skončila na 11. místě a 8. místě a Amálka se po jednom neúspěchu umístila v 2. Jumpingu na místě devátém.

Paničkám, Cukříkovi, Tereze i Amálce gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z těchto závodů najdete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.12.2013

LISTOPADOVÉ TANČENÍ V KOŠICÍCH, listopad 2013

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton (Elinka)

Koniec novembra bol pre tanečný pár Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a Zenobia Chromá v istom zmysle premiérou. Prvýkrát totiž boli vystupovať v dennom stacionárnom centre pre dospelých s rôznymi psychickými poruchami. Divákom najprv zatancovali, predviedli základnú poslušnosť a na záver si všetci mohli Elinku pohladiť a odfotiť sa s ňou, čo sa stretlo s radostnými prejavmi všetkých zúčastnených.

V novembri bola Elinka opäť zatancovať aj deťom a ich rodičom do FUN parku v Košiciach. Tentokrát sa jednalo o večerné vystúpenie spojené s ukážkami poslušnosti a záverečným fotením so psíkmi.

Elince i paničce děkujeme za reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z obou akcí si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.12.2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY CHRASTAVA, 17. 11. 2013

Beliz Lovčice Morava
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

Na státní svátek - v neděli 17. 11. 2013 - se v Chrastavě nedaleko Liberce konaly dvojzkoušky v agility. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení a to díky fenečkám z chovatelské stanice Bavlněná Krása s paničkou Martinou Procházkovou.

Před německým rozhodčím v kategorii SA1 startovala naše juniorka Amy Bavlněná Krása. Na těžkém parkuru se jednou diskvalifikovala a jednou doběhla na pěkném 5. místě.

Její maminka Beliz Lovčice-Morava alias Tereza poprvé vystartovala ve složitější kategorii SA2. V obou bězích se sice diskvalifikovala kvůli jednomu zatoulanému tunelu :), přesto však předvedla moc pěkný výkon, neboť složitý parkur doběhly jenom 3 týmy.

Poprvé si atmosféru oficiálních zkoušek užila i Terezina dcerka Amy Bavlněná Krása alias Amálka. Nakonec ji zradil kruh, kvůli kterému získala diskvalifikaci, ale i tak si zaslouží za svůj výkon pochvalu.

Paničce, Tereze i Amálce gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.11.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA SVATÉHO MARTINA VE VOTICÍCH, 9. 11. 2013 a DANUBE DANCE CUP BRATISLAVA, 27. 10. 2013

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení
Briar Rose Sleepy Hollow Ranch
Briar Rose Sleepy Hollow Ranch (Wendy)

V sobotu 9. listopadu se na náměstí ve Voticích uskutečnila akce Svatý Martin. Tuto akci zorganizovalo občanské sdružení Zajíček na koni, které pomáhá handicapovaným, znevýhodněným a všem ostatním dětem.

Na tuto akci byly pozvány i Terka Zůnová s Daisy Chundelaté Potěšení. Během sobotního odpoledne potěšily děti a jejich rodiče dvěma vystoupeními z dogdancingu. Pokaždé sklidily velký potlesk a mohly se těšit z rozzářených úsměvů přítomných dětí. Více informací z této akce najdete na www.zajiceknakoni.cz/cs/aktuality.

Na Slovensku nezahálel ani tamní taneční pár Lucie Nagyová a Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy. V neděli 27. 10. 2013 se zúčastnily Danube Dance Cup v Bratislavě, kde si vytancovaly krásné 3. místo v Klasse 1 a splnily tak podmínky pro přestup do Klasse 2. Gratulujeme.

Oběma paničkám i Daisy a Wendy děkujeme za taneční reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.11.2013

ZÁVODY POSLUŠNOSTI "O POČERNICKOU KOST" HORNÍ POČERNICE, 20. 10. 2013

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V neděli 20. října se v Praze - Horních Počernicích konal neoficiální závod poslušnosti O počernickou kost. Mezi závodníky se objevil také jeden cotonek - Daisy Chundelaté Potěšení, která závodila s paničkou Terezou Zůnovou.

Pro obě holky to byl úplně první závod poslušnosti, proto nastoupily do kategorie Začátečníci. Soutěžilo se v disciplínách Přivolání, Ovladatelnost (chůze u nohy na vodítku), Sedni a lehni, Odložení v leže, Překonání překážky a Překonání áčka. Daisinka všechny disciplíny výborně zvládla a s celkovým počtem 55 bodů ze 60 možných se umístila na krásném 3. místě. Vzhledem k tomu, že v kategorii Začátečníci soutěžilo celkem 23 psů, je to moc pěkný výsledek.

Rozhodčí Petra Malá při předávání pohárů úspěch Terky s Daisy okomentovala slovy "tady vidíte, že i malý pes může umět krásně poslouchat".

Daisy i paničce děkujeme za reprezentaci plemene na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.11.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLU V KOŠICÍCH, říjen 2013

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton (Elinka)

I v říjnu se Zenóbia Chromá s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton) věnovala propagaci psů i plemene Coton de Tuléar mezi dětmi. Společně s pudlíky zavítaly do základní školy v Košicích.

S Elinkou dětem na úvod nejdříve zatancovaly, předvedly jim ukázku základní poslušnosti na povely i posunky. Poté si děti mohli Elinku samy vyzkoušet v podobě různých povelů. Pudlíci poté předvedli polohování v canisterapii.

Elince i paničce děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.11.2013

ŘÍJNOVÉ AGILITĚNÍ V ČECHÁCH I NA SLOVENSKU, 5., 12. a 19. 10. 2013

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch
Briar Rose Sleepy Hollow Ranch
Beliz Lovčice Morava
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

Do říjnového agilitění se pustil i slovenský pár složený z fenečky Wendy (Briar Rose Sleepy Hollow Ranch) a paničky Lucie Nagyové. V sobotu 5. 10. 2013 se zúčastnily dalšího Zeleninového Derby v Horné Strede. V druhém běhu pro začátečníky se umístily na krásném druhém místě z 27 soutěžících a celkově skončily šesté. Svou formu se rozhodly potvrdit hned následující týden, když v sobotu 12. 10. 2013 na neoficiálních závodech v Bratislavě "Pre Radosť" vyběhaly v paralelních bězích pěkné 3. místo. Úspěch to byl o to větší, že paralelní běhy spočívaly v současném závodění dvou psů, přičemž ten rychlejší postoupil do dalšího kola.

Nezahálely ani naše agiliťačky z chovatelské stanice Bavlněná Krása s paničkou Martinou Procházkovou. V sobotu 19. 10. 2013 mezi 90 týmy startovaly na neoficiálních závodech O největšího Jetela v Praze 4. Za krásného počasí Beliz Lovčice-Morava alias Tereza doběhla v kategorii S pokročilí na 5. místě a její dcerka Amy Bavlněná Krása alias Amálka v začátečnících osmá.

Paničkám, Wendy, Tereze i Amálce gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii ze slovenských agility závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.10.2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY HORNÍ POČERNICE, 12. 10. 2013

Beliz Lovčice Morava
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

28. dvojzkoušky Školy Psích Sportů se konaly v sobotu 12. 10. 2013 v Horních Počernicích. Nechybělo zde ani plemeno Coton de Tuléar a to díky dvěma zástupkyním chovatelské stanice Bavlněná Krása s paničkou Martinou Procházkovou.

Naposledy v kategorii SA1 startovala Beliz Lovčice-Morava alias Tereza. V první zkoušce doběhla na 3. místě, ve druhé byla šestá. Celkově se v součtu umístila na krásném 2. místě a svou SA1 kariéru tak zakončila hned dvojitým umístěním na bedně. Příště už Terez budeme držet palce v kategorii SA2.

Poprvé si atmosféru oficiálních zkoušek užila i Terezina dcerka Amy Bavlněná Krása alias Amálka. Nakonec ji zradil kruh, kvůli kterému získala diskvalifikaci, ale i tak si zaslouží za svůj výkon pochvalu.

Paničce, Tereze i Amálce gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.10.2013

AGILITY TROJZKOUŠKY DOMAŽLICE, 06. 10. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 6. 10. 2013 se tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Hanka Vrzalová za podpory paničky Rity Zdráhalové vydal na trojzkoušky do Domažlic.

V prvním běhu kategorie SA1 doběhli třetí z pěti, ve druhém byli druzí a ve třetím pak v kategorii SA1 získali ze zkoušky ocenění Výborný. Celkově ve třech zkouškách vybojovali krásné druhé místo.

Paničce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.10.2013

TANČENÍ PRO DOMOV DŮCHODCŮ A NA AKVATERRA VÝSTAVĚ V KOŠICÍCH, 21. - 22. 09. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

V sobotu 21.9.2013 mala Zenóbia Chromá s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton) premiéru medzi starkými v domove dôchodcov. Konalo sa tam popoludnie so psíkmi. Súčasťou programu bolo tanečné vystúpenie s Elinkou, krátka módna prehliadka so psíkmi a úplne netradične sa konali aj ukážky priebehu canisterapeutických skúšok. Keďže sa programu zúčastnili naozaj len psíky s povahami vhodnými na canisterapiu, zvládli to výborne. Zvládli sa pokojne prechádzať pomedzi jazdiacich vozíčkarov, ostali pokojní aj ked niekomu spadla barla či keď skúšajúci figuranti hodili na zem rôzne predmety ako fľašu s vodou, zväzok kľúčov, psíky museli ostat pokojné aj ked sa ich figuranti necakane dotkli ci ich dokonca potahali za chvost ci za uska. Dôchodcom sa celý program so psíkmi veľmi páčil, odmenili ich množstvom piškót a búrlivým potleskom!

O deň neskôr - 22. 9. 2013 - sa konala už tradična jesenná výstava Akvaterra, na ktorej nechýbali ani slovenský cotonkovia. Elinka divákom zatancovala a ukázala ukážku základnej poslušnosti spolu s dalsim psíkom Barnym. Jej syn Happynko (Always Happy Zenobia's Little Sun si na rušnú atmosféru výstavy v hale ešte len zvyká a preto ukázal divákom zatial len triky tanca so psom, ktoré už vie. Obaja cotonci vzbudili obdiv malých aj veľkých, takže nechýbalo hladkanie.

Elince, Happymu i paničce děkujeme za reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z tančení v domově důchodců si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.10.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA VÝSTAVĚ VOŘÍŠKŮ KOŠICE, 24. 8. 2013

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton (Elinka)

Předposlední srpnový víkend naše slovenská tanečnice Elinka Chita-Van-El Best of Cotton s paničkou Zenobií Chromou potěšila diváky vystoupení s triky a tancem a výstavě voříšků v Košicích.

V rámci doprovodných soutěží se zúčastnila i devítiletá Mimka v soutěži Dítě a Pes, kde postoupila mezi 3 nejlepší děti. Elinka si vyzkoušela i agility dráhu.

Elinka s paničkou samozřejmě nezahálely ani na počátku školního roku, když v rámci "Přivítánie prváčikov" jim na úvod zatancovaly.

Elince, paničce i Mimce děkujeme za reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z výstavy voříšků si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.09.2013

AGILITY ZÁVODY V CHS BAVLNĚNÁ KRÁSA, 17. 8. a 1. 9. 2013

Beliz Lovčice Morava
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

Ani v srpnu fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása s paničkou Martinou Procházkovou - Beliz Lovčice Morava alias Tereza a Amy Bavlněná Krása alias Amálka nezahálely.

V sobotu 17. 8. 2013 obě dvě vyrazily na neoficiální závody Čivava Cup 2013 ve Dvoře Králové na kategorii XS. Obě dvě se rozběhávali po měsíční přestávce, a tak to nakonec skončilo bez umístění, ale se skvělým pocitem z dobře odvedené práce jak na agility dráze, tak v oblasti reprezentace, kdy organizátoři měli z přítomnosti cotonka takovou radost, že neustále vyhlašovali účast tohoto "vzácného" plemene.

Amálka pak startovala i na dalších závodech - neoficiálním Mělnickém speciálu - v kategorii S v neděli 1. 9. 2013, čímž zakončila prázdninové radovánky.

Paničce, Tereze i Amálce moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.09.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ VE FUN PARKU KOŠICE, 23. 8. 2013

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton (Elinka)

Páteční odpoledne 23. 8. 2013 strávila slovenská tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka s paničkou Zenobií Chromou opět ve Fun Parku v Košicích.

Kromě tanečního vystoupení a trickdoggingu děti potěšily i ukázkami poslušnosti a oblíbeným závěrečným muckáním a společným focení.

Paničce i Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.08.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ VE FUN PARKU KOŠICE, 9. 8. 2013

CHS Zenobia's Little Sun
CHS Zenobia's Little Sun

V pátek 9. 8. 2013 měli ve Fun Parku v Košicích vystoupení z chovatelské stanice Zenobia's Little Sun s paničkou Zenóbiou Chromou.

Premiérově zde vystoupil teprve 9ti měsíční pejsek Always Happy Zenobia's Little Sun (Happy), který se jako první tancující slovenský cotonek - pes představil v páru s maminkou Elinkou (Chita-Van El Best of Cotton). Elinka pak diváky potěšila i samostatným tancem a ukázkou základní poslušnosti.

Paničce, Elince i Happymu moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.08.2013

CUKŘÍKŮV VÍKEND PRO DĚTI, 3. - 4. 8. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

I v srpnu Cukřík Chundelaté Kouzlo s paničkou Ritou Zdráhalovou pokračuje ve svých propagačních aktivitách na dětských táborech.

V sobotu 3. 8. 2013 v rámci Dětského dne s koňmi ve Štěnovickém Borku předváděl se svou výcvikářkou Alenkou Čechurovou jak se trénuje a běhá flyball. Od diváků za svojí šikovnost sklidil velký potlesk. I přes polední vedro ukázal, že cotonek je plemeno akční a veselé.

V neděli 4. 8. 2013 pak potěšil děti na letním táboře Sluníčko v Rotavě. Děti si získal svou trpělivostí, radostí a pohodou a neopustil je ani během výdeje stravy.

Paničce i Cukříkovi moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.08.2013

AGILITY TROJZKOUŠKY "LETNÍ PÁRTY" RATENICE, 21. 07. 2013

Beliz Lovčice Morava
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

V sobotu 21. 7. 2013 se tým Beliz Lovčice Morava alias Tereza a panička Martina Procházková zúčastnil dalších zkoušek - tentokrát trojzkoušek "Letní Párty" v Ratenicích.

Ze třech běhů v kategorii SA1 doběhli hned dvakrát, a to na krásném druhém a třetím místě.

Paničce i Tereze gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.07.2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY HORNÍ POČERNICE, 14. 07. 2013

Beliz Lovčice Morava
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

V neděli 14. 7. 2013 - na výročí pádu Bastily - vyrazil agility tým Beliz Lovčice Morava alias Tereza a panička Martina Procházková na dvojzkoušky v Horních Počernicích.

Za krásného počasí předvedli dva čisté běhy po právu oceněné známkou Výborná. Navíc jednou doběhly na 5. místě a jednou byly třetí.

Paničce i Tereze gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotogalerii z si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.07.2013

AGILITY UKÁZKA PRO DĚTI NA TÁBOŘE MÁJ, 13. 07. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 13. 7. 2013 sportovcům přálo počasí a tak nezaháleli Cukřík Chundelaté Kouzlo s paničkou Ritou Zdráhalovou.

Tentokrát vyrazili potěšit děti na letní dětský tábor Máj Plasy. Cukřík se zde předvedl jako správný zástupce cotonků - byl rozvážný, milý, přítulný a hlavně vytrvalý. Po dvou oficiálních ukázkách agility dělal parťáka dětem, když s nimi zvládl běhat tunelem a přes skočku sem a tam.

Paničce i Cukříkovi moc děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.07.2013

AGILITY VÍKEND V CHS BAVLNĚNÁ KRÁSA, 29. - 30. 06. 2013

Beliz Lovčice Morava
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

Víkend plný agility si užili cotonci z chovatelské stanice Bavlněná Krása s paničkou Martinou Procházkovou.

V sobotu 29. 6. 2013 se Tereza (Beliz Lovčice-Morava) zúčastnila Probluz Platina Cupu v Dolní Přími. V kategorii SA1 si odsud odvezla ze zkoušky krásné ocenění Výborná.

Její dcerka Amy Bavlněná Krása alias Amálka tréninkově startovala následující den - v neděli 30. 6. 2013 - na neoficiálních závodech Agispecial Měchenice v kategorii začátečníci - nezávodící.

Paničce, Tereze i Amálce moc děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.07.2013

TANEČNÍ VÍKEND V PODÁNÍ ELINKY, 22. 6. - 23. 6. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Víkend plný tanca má za sebou slovenská dvojica Elinka - Chita-Van-El Best of Cotton s paničkou Zenóbiou Chromou..

V sobotu 22. 6. 2013 zatancovali deťom na akcii pri Košickom jazere nazvanej: Hurá na prázdniny.

O deň neskôr, v nedeľu 23. 6. 2013, cestovali niekoľko desiatok kilometrov, keďže boli spolu s priateľmi pozvané na vystúpenie do Vranova nad Topľou, na akciu dni Čemerného. Akciu plnú tanca a to nielen folklórneho ale aj tanca so psom. Po tanci nasledovala aj spoločná ukážka poslušnosti všetkých troch psíkov, no a obľúbená aktivita na záver - hladkanie a muckanie s Elinkou.

Paničce i Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z akcí si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.06.2013

AKCE COTONKŮ ŠIKULŮ V TÝDNU OD 12. 6. 2013

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)
Amy z Poříčského Statku
Amy z Poříčského Statku

Týden od 12. 6. 2013 do 19. 6. 2013 byl ve znamení cotonků šikulů.

V pátek 14. 6. 2013 se agility odpoledních zkoušek v Horních Počernicích zúčastnila Beliz Lovčice-Morava alias Tereza s paničkou Martinou Procházkovou. Ač správné označení zkoušek by bylo spíše "noční", protože druhý běh se uskutečnil až po 21.15, Tereza si odnesla krásné 4. a 7. místo.

Nezahálela ani Amy z Poříčského Statku. Ta se ve středu 12. 6. 2013 zúčastnila neoficiálních klubových závodů v Nýřanech. V jednotlivcích se umístila na 9. místě a ve dvojicích byla čtvrtá. Amy se věnovala i canisterapii, když 17. a 18. 6. 2013 navštívila s paničkou Bohumilou Hajšmanovou a kamarádkou Bárou "z množírny XXL" domov pro seniory Residence Terasa.

Oběma paničkám i Tereze a Amy gratulujeme a děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii ze závodů v Nýřanech si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.06.2013

TANČENÍ KE DNI DĚTÍ V KOŠICÍCH, 31. 5. - 1. 6. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Prvý jún sa už tradične nesie v duchu osláv medzinárodného dňa detí.

Predvečer 31.5. sa konali veľké oslavy pod názvom Deň detí na KVP, ktorého bodkou na záver programu bol košický tanečný pár Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka s paničkou Zenóbiou Chromou so svojím tancom a ukážkou trikov.

Na druhý deň 1.6. vyrazil náš tanečný pár na oslavu dňa detí, tentokrát spolu so psíkmi z únie vzájomnej pomoci ľudí a psov. Kráľovský pes z Madagaskaru - Elinka sa tak prezentoval počas roztomilej a vznešenej noci princov a princezien v hoteli v Šebastovciach.

Paničce i Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.06.2013

AGILITY ZÁVODY T.C.T. OUTDOOR CUP, 25. 05. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 25. 5. 2013 se vydal na své první oficiální závody v agility tým Cukřík Chundelaté Kouzlo s agility partnerkou Hankou Vrzalovou - konkrétně na T. C. T. Outdoor Cup 2013 v Mrtníku.

Ve své první zkoušce SA1 skončili na krásném 2. místě se známkou Velmi Dobrá. Ač se pak v kategorii jumping a agility nakonec diskvalifikovali, jejich první oficiální start byl rozhodně úspěšný.

Paničce, parťačce Hance Vrzalové i Cukříkovi moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.05.2013

CANISTERAPIE NA MOUDŘENÍ AKADEMIE 3. VĚKU, 20. 5. 2013

Amy z Poříčského Statku
Amy z Poříčského Statku

V TOTEMu RDC o.s. odstartovali nultý ročník projektu "Moudření" Akademie 3. věku. V pondělí 20. května 2013 si na své přednášky pozvali i krásné canisterapeutky, jejichž panička povídala seniorům nejen o jejich náročné práci, ale i o dalších službách pro seniory, které jsou možné provádět v terénu.

Cílem projektu "Moudření" – školy zdravého, aktivního stárnutí je totiž posílení sebejistoty seniorů při správném rozhodování o svém dalším osudu, jakož i vytváření předpokladů pro různé vhodné formy jejich seberealizace.

Cotoní slečna Amy z Poříčského Statku a její kamarádka zlatá retrievřice Bára z Množírny XXL vzorně a ukázkově předvedly, jak se dá pomáhat seniorům nejen na stacionáři.

Paničce Bohumile Hajšmanové moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.05.2013

AKCE COTONKŮ ŠIKULŮ NA SLOVENSKU, 12. A 22. 5. 2013

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy
Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch
Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Na Slovensku se nám naši šikulové skutečně rozjeli, a tak Vám můžeme přinést další informace o jejich akcích.

V neděli 12. 5. 2013 startovala Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy s paničkou Lucií Nagyovou na agility klubových závodech klubu MKK Lažany. Umístila se na krásném 6. místě.

Ve středu 22. 5. 2013 tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka s paničkou Zenobií Chromou vyrazily až do základní školy v Michalovcích. Kromě tance předvedly i prvky základní poslušnosti či triky s rekvizitami. Zapojit se mohly i děti, což sklidilo velký úspěch stejně jako hromadné fotografování s Elinkou.

Oběma paničkám i Wendy a Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii a video z akcí si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.05.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ KE DNI MATEK, 17. 5. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

V piatok 17. 5. 2013 sa konala pekná a milá akcia v kultúrnom dome v Nižnom Klatove, pri príležitosti dňa matiek. Vystupovali deti z MŠ a ZŠ v Nižnom Klatove.

Jedna skupina detí, konkretne prváci a druháci, mali s pani učiteľkou nacvičený valčík a pár Zenobia Chromá & Chita-Van-El Best of Cotton (Elinka) pozvali ako spestrenie a prekvapenie v ich tanečnej zostave.

Prekvapenie sa vydarilo, rodičom no najmä deťom sa prítomnosť psíka veľmi zapáčila a už teraz ich pozývali na niektoru z budúcich akcií.

Paničce i Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.05.2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY POJĎ MI HOP RATENICE, 12. 05. 2013

Beliz Lovčice Morava
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

S příchodem tepla se nám na agility trávníky po krátké přestávce opět vrátil tým složený z fenečky Beliz Lovčice-Morava alias Terezy a paničky Martiny Procházkové.

Nejdříve se v neděli 5. 5. 2013 "rozběhaly" na dvojzkouškách Superpes v Lysé nad Labem, kde účast skončila bez umístění "na bedně". Týden na to - v neděli 12. 5. 2013 - už opět v závodní kondici vyrazily na dvojzkoušky Pojď mi Hop v Ratenicích. V jednom běhu kategorie SA1 se umístily se známkou výborná na 2. místě, v druhém běhu byly šesté a celkově se tak v kategorii SA1 skončily na krásném 3. místě.

Paničce i Tereze moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.05.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ V KOŠICÍCH, 3. a 5. 5. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Hned dvě vystoupení během pár dnů stihla košická tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka s paničkou Zenobií Chromou.

V pátek 3. 5. 2013 vystoupily v rámci besedy o psech v základní škole v Košicích, která byla organizována jako poděkování dětem a rodičům za sbírku věnovanou na podporu košickému útulku. Kromě tance děti potěšily i předvedením triků.

V neděli 5. 5. 2013 již tradičně vystoupily na každoroční výstavě Akvaterra, a to jak s tanečním vystoupením, tak s ukázkami poslušnosti. Na závěr se uskutečnilo hlazení a muckání s přítomnými dětmi.

Paničce i Elince moc děkujeme za další reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.05.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ V ZŠ KOŠICE, 26. 04. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Krátce před svými 4. narozeninami vyrazila naše slovenská tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka s paničkou Zenobií Chromou potěšit děti z 1. stupně na základní škole L. Novomeského v Košicích.

Počasí vystoupení přálo, a tak se děti mohli ze setkání s Elinkou těšit venku na sluníčku. Nejvíce se jim líbilo Elinčino couvání.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene Coton de Tuléar na této dobročinné události.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.04.2013

ZÁVODY V POSLUŠNOSTI ČASTOLOVICE, 21. 4. 2013

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

V neděli 21. 4. 2013 se v Častolovicích konal Podorlický závod dle KJ Brno, neboli soutěž v poslušnosti. Mezi sedmnácti startujícími v kategorii ZOP (základní ovladatelnost psa) mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar, a to díky Teddymu (Brutus Chundelaté Kouzlo) a jeho paničce Lence Dostálové.

Teddy na závodech doslova zazářil. V konkurenci německých ovčáků, chodských psů, stafordšírů a dalších pracovních plemen získal krásných 89,5 bodů, což mu vyneslo pěkné 5. místo.

Paničce i Teddymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene Coton de Tuléar v této ne zcela typické kategorii.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.04.2013

DOGDANCE VYSTOUPENÍ NA AKCI NÁJDITE SA, 6. 4. 2013

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy
Briar Rose Sleepy Hollow Ranch

V sobotu 6. 4. 2013 se ve slovenské Bratislavě uskutečnila charitativní akce "Nájdite sa so zvieratkom z útulku" určená k umístění pejsků bez domova do nových rodin - návštěvníci si zde mohli půjčit pejska, projít se s ním do okolí či dostat rady od veterináře. Máme radost, že v rámci doprovodného programu se svým dogdancing vystoupením diváky pobavil i slovenský tým Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy a panička Lucia Nagyová, který zaujal i přítomná media a dostal se tak do zpráv v televizi. Možná i díky jejich vystoupení 15 pejsků přímo z této akce odešlo domů s novými páníčky :)

Jak jistě víte, tento tým se věnuje mimo jiné i agility. Týden na to - v sobotu 13. 4. 2013 - se zúčastnil neoficiálních závodů. Panička se dobrovolně přihlásila k zodpovědnosti za pokažený běh, budeme držet palce, aby to vyšlo příště :)

Paničce i Wendy děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii z obou akcí si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.04.2013

AGILITY HRAVÉ ZÁVODY MRTNÍK, 14. 04. 2013

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 14.4.2013 zahřálo jarní sluníčko i účastníky Neoficiálních „hravých“ závodů agility v Mrtníku, mezi kterými nechyběl ani šikula Cukřík Chundelaté Kouzlo s paničkou Ritou Zdráhalovou.

I díky příznivému počasí si Cukřík v tunelovém běhu kategorie S vyběhal nádherné 1. místo. V Jumpingu dal sice přednost krásné voňavé fenečce, což ho stálo diskvalifikaci, ale v Hravých Agilitách skončil na pěkném 6. místě.

Cukříkův úspěch je o to větší, že ze zdravotních důvodů s ním nemohla běhat jeho panička - musela ji nahradit mladá výcvikářka Hanka Vrzalová.

Paničce, parťačce Hance Vrzalové i Cukříkovi moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.04.2013

AMY Z POŘÍČSKÉHO STATKU V REGIONÁLNÍ TV

Amy z Poříčského Statku
Amy z Poříčského Statku

V úterý 2. 4. 2013 bylo plzeňskému stacionáři Domovinka v rámci projektu Českomoravské reklamní společnosti Kompakt s. r. o. předáváno nové služební auto. A protože v tomto stacionáři má denní služby i naše canisterapeutka Amy z Poříčského Statku, nemohla u této události chybět.

Při předání vozidla byla přítomna i regionální televize ZAK, takže si Amy užívala i chvilky televizní slávy ;) Kromě toho její fotka společně s kamarádkou Baruškou "z množírny XXL" nové auto zdobí.

Paničce Bohumile Hajšmanové moc děkujeme za další reprezentaci plemene.

Fotku nového služebního auta Domovinky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.04.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ PRO DĚTI V SOKOLE, BŘEZEN 2013

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

Po opravdu dlouhé pauze se nám opět ozval náš šikula Brutus Chundelaté Kouzlo známý pod jménem Teddy, který cotonky reprezentuje se svou paničkou Lenkou Dostálovou (dříve Novákovou).

Teddy se svou paničkou na konci března vyrazil potěšit děti do Sokola, kde jim společně zatancovali.

Paničce i Teddymu děkujeme za reprezentaci plemene Coton de Tuléar na této události a těšíme se na další informace o jeho životě!

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.04.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA KLUBOVÉ VÝSTAVĚ V PRAZE, 24. 3. 2013

Hakim from Cotton Home
Hakim from Cotton Home

V neděli 24. 3. 2013 se v pražských Dolních Počernicích konala 21. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Na této výstavě nechyběli ani cotonci šikulové - své taneční umění zde ukázaly hned tři páry: Dixi z Kozlovické Zahrady se svou paničkou Kateřinou Janíkovou, Hakim from Cotton Home s paničkou Evou Ohnišťovou a konečně Daisy Chundelaté Potěšení tentokrát s páníčkem Ivem Hoření.

Fotogalerii a videa z tohoto předtančení najdete u výsledků z výstavy, tj. zde.

Všem tanečníkům děkujeme za reprezentaci dovedností plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.03.2013

AKTIVITY COTONKŮ ŠIKULŮ V TÝDNU 18. - 24. 3. 2013

Chita-Van-El Best of Cotton
Beliz Lovčice-Morava

Týden 18. - 24. 3. 2013 byl opět ve znamení cotonků šikulů jak v Čechách, tak na Slovensku, v agility i tanci.

V průběhu týdne se slovenský taneční pár Zenobia Chromá a Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka zúčastnil hned dvou tanečních vystoupení v rámci besed určených pro děti v Košicích. Kromě tancování děvčata základoškolákům předvedla i ukázky základní poslušnosti.

Český agiliťácký pár složený z paničky Martiny Procházkové a fenečky Beliz Lovčice-Morava alias Terezy v sobotu 23. 3. 2013 vyrazil do Dolní Přímě na agility zkoušky Pučálka Cup. Mrazivé počasí děvčatům napřálo, a tak svůj závod zakončily diskvalifikací, přesto si ale zaúčast v takovýchto podmínkách zaslouží ovace.

Oběma týmům mnohokrát děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.03.2013

DOGDANCE ZÁVODY LANGENWANG, 17. 03. 2013

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy
Briar Rose Sleepy Hollow Ranch

Týden po té, co slovenský tým Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy a panička Lucia Nagyová slavil úspěšný návrat na agility parkury zazářil i v další disciplíně - na 6. Mezinárodní DogDance soutěži Waldheimat v rakouskem Langenwangu.

Děvčata to neměla jednoduché - v kategorii začátečníci se sešlo 30 závodních týmů. I přes takovouto mezinárodní konkurenci porotu svým vystoupení na téma "senioři" okouzlila a umístila se na krásném 2. místě!!!

Paničce i Wendy gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci na této mezinárodní akci.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.03.2013

AGILITY JARNÉ HAFÍKOVANIE, 09. 03. 2013

Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy
Briar Rose Sleepy Hollow Ranch

Po zimní pauze se na agility "trávník" vrátil i slovenský sportovní tým ve složení Briar Rose Sleepy Hollow Ranch alias Wendy a panička Lucia Nagyová. "Trávníkem" se stal pískový povrch haly ve sportcentru ve Vysoké pri Morave.

Děvčata se na těchto neoficiálních závodech neztratila, když v kategorii začátečníci - small skončila na krásném 3. místě.

Paničce i Wendy gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.03.2013

AGILITY HOPSÁNÍ U DĚDY MRÁZE, 03. 03. 2013

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

Tým složený z fenečky Beliz Lovčice-Morava alias Terezy a paničky Martiny Procházkové skutečně nezahálí. Hned další víkend po úspěchu na Morrisových dvojzkouškách - v neděli 3. 3. 2013 - děvčata startovala hned na třech parkurech na Hopsání u dědy Mráze v Hradištku u Sadské.

V kategorii SA1 ve zkouškách doběhli na krásném 4. místě a v Jumpingu kategorie S (tedy bez ohledu na zkušenosti) skončili na pěkném 18. místě z 31 startujících týmů.

Paničce i Tereze gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na další agiliťácké akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.03.2013

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ VE ŠKOLCE V KOŠICÍCH, 28. 02. 2013

Chita-Van-El Beest of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Po mateřské dovolené se do služby opět přihlásila slovenská tanečnice Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka se svou paničkou Zenobií Chromou.

Děvčata přijala pozvání k tancování v mateřské školce na sídlišti pri Jazere v Košicích. Pro děti si připravila sestavu na veselou dětskou písničku, následovala ukázka poslušnosti a na závěr nechybělo ani hromadné muckání s dětmi.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene Coton de Tuléar na této dobročinné události.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.03.2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY RATENICE, 24. 02. 2013

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

Další štací našeho momentálně nejaktinějšího agility týmu ve složení Beliz Lovčice-Morava alias Tereza a panička Martina Procházková byly Morrisovy dvojzkoušky, které proběhly v neděli 24. 2. 2013 v Ratenicích.

Děvčata potvrdila vzrůstající formu, když z jedenácti týmů jednou doběhla se známkou velmi dobrá na 9. místě a jednou se známkou výborná na krásném 2. místě!

Paničce i Tereze gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na další agiliťácké akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.02.2013

AGILITY DVOJZKOUŠKY SVOJETICE, 16. 02. 2013

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

Náš tým Beliz Lovčice-Morava alias Tereza a panička Martina Procházková i nadále pokračují ve velmi dobře rozjeté agility kariéře. Tentokrát se zúčastnily 25. dvojzkoušek Svojetice, které proběhly 16. 2. 2013 na ranči El Paso ve Svojeticích.

V prvním běhu si Tereza s paničkou pískovitou promrzlou trať otestovaly a doběhly na 7. místě ze 17 se známkou Dobrá. Ve druhém běhu pak opět mezi 17. závodníky získaly krásné 6. místo s oceněním Výborná.

Paničce i Tereze gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.02.2013

AGILITY ZÁVODY ÚSTÍ NAD LABEM, 13. 1. 2013

Beliz Lovčice-Morava alias Tereza
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

Prvními letošními agility závody pro tým Beliz Lovčice-Morava alias Tereza a panička Martina Procházková byla první část FITMIN Cupu, která proběhla 13. 1. 2013 v Ústí nad Labem.

Závody se konaly na těžkém povrchu - v koňské hale s hlubokým pískem - v jumpingu i Agility S se dohromady v kategorii SA1 diskvalifikovalo 20 závodníků z 34, mezi nimi i tento tým.

Přesto se skvěle odreprezentovaly a oba běhy dokončily, za což jim děkujeme :)

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.01.2013

JUNIORHANDLING NA NÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ BRNO, 6. 1. 2013

Octavia Klenot Toliary
Octavia Klenot Toliary

V roce 2013 se nám do soutěže juniorhandlingu vrátil úspěšný pár Kristýna Chovancová a fenečka Octavia Klenot Toliary a to hned na první výstavě roku Národní výstavě psů v Brně, která proběhla 5. - 6. 1. 2013.

Děvčata potvrdila své předchozí úspěchy, když se v kategorii 9 - 13 let umístila na krásném 2. místě!!!

Fotogalerii z této akce najdete u výsledků z NVP v Brně, tj. zde.

Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme za další krásnou reprezentaci plemene Coton de Tuléar.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.01.2013

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz