COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2014

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

Úspěchy můžete posílat na info@cotonland.cz. Zasílejte, prosím, informaci o soutěži, kategorii a počtu soupeřů. Aktualizace probíhá do 10 kalendářních dnů od obdržení informace.

CANISTERAPEUTKA AMY Z POŘÍČSKÉHO STATKU V ROCE 2014

Amy z Poříčského Statku
Amy z Poříčského Statku

Ani v roce 2014 naše canisterapeutka Amy z Poříčského Statku nezahálela a věnovala se této charitativní činnosti.

Amy byla i letos na plný úvazek zaměstnaná ve stacionáři Domovinka, kde prakticky každý den pomáhala starým lidem. Kromě toho občas navštívila i jiná podobná zařízení.

Paničce i Amy velmi děkujeme za práci, kterou dělají.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.12.2014

TRICK DOG SHOW KOŠICE, 8. 11. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Dňa 8.11. sa vo večerných hodinách v športovej hale v Košiciach konala súťaž Trick dog show. Išlo o súťaž rôznych psích trikov. Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórií: začiatočníci a pokročilí.

V kategórii pokročilí štartovala aj košická bavlnka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) so svojou paničkou Zenóbiou Chromou. Medzi početnou konkurenciou získali spolu krásne 2. miesto! Rozhodcovia ocenili nielen ich prevedenie trikov ale aj množstvo rekvizít, ktoré počas súťažného vystúpenia použili.

Paničce i Elince gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.11.2014

MISTROVSTVÍ ČR V AGILITY KATEGORIE XS V HORKÉ NAD MORAVOU, 8. 11. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 8.11.2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo zúčastnil s malou partnerkou Ritou Firýtovou (jediné dítě v závodě) Mistrovství ČR v kategorii XS. Oba statečně bojovali s nepřízní počasí. Pršelo, kolem haly bylo bláto a v hale zima a písek.

V prvním běhu Rita nenavedla správně Cukříka na správnou skočku a Cuki raději proběhl tunel, tím se diskvalifikovali. Druhým během tým splnil poslední podmínku pro účast na Mistrovství ČR mládeže v roce 2015. Umístili se na 5. místě. Třetí běh byl pro mokrého zabahněného cotonka moc. Zaběhli sice čistý běh, ale překročili stanovený maximální čas, takže znovu diskvalifikováni.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě moc gratulujeme, děkujeme za reprezentaci na tomto závodě a těšíme se na jejich účast na Mistrovství ČR mládeže v roce 2015.

Fotogalerii ze závodů i ukázky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.11.2014

DOGDANCINGOVÉ POSTUPOVÉ ZKOUŠKY PROSTĚJOV, 28. 10. 2014

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Náš cotonek šikula - Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou - byl doposud znám díky svým úspěchům na agility parkuru. O státním svátku - v úterý 28. 10. 2014 - se však s paničkou postavili nové výzvě - přihlásili se na prostějovské Dogdancingové postupové zkoušky.

Diky s paničkou tancoval v kategorii Freestyle 1. úrovně. Bohužel se Diky do svého tance ponořil příliš, když do rytmu hudby radostně vyštěkával, což má v dogdancingu vždy za následek stržení bodů. Přesto za svůj výkon s paničkou obdrželi červenou kokardu za známku Velmi Dobrá.

Dikymu i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii ze závodů i ukázky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.10.2014

AGILITY DVOJZKOUŠKY HLOUBĚTÍN, 28. 10. 2014

Amálka (Amy Bavlněná Krása)
Amy Bavlněná Krása (Amálka)

Na státní svátek - v úterý 28. 10. 2014 - proběhly v pražském Hloubětíně podzimní agility dvojzkoušky. Nechyběl na nich zástupce plemene Coton de Tuléar - startovala zde Amálka (Amy Bavlněná Krása) s paničkou Martinou Procházkovou.

Amálka závodila v kategorii SA1 - tedy v kategorii pro začátečníky velikosti S. Na obtížných parkurech si vyběhala 1 x známku výbornou a 1 x známku velmi dobrou.

Amálce i paničce děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.10.2014

TANEC NA SPECIÁLNÍ VÝSTAVĚ COTON DE TULÉAR V BRNĚ, 24. 10. 2014

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

Netradičně v pátek 24. 10. 2014 se v Brně uskutečnila 15. speciální výstava plemene Coton de Tuléar, v jejímž programu bylo i předtančení od cotonků.

Na začátku výstavy divákům zatancovala Daisy Chundelaté Potěšení i její dcerka Beauty Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou.

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii a video z předtančení najdete u výsledků z této výstavy, konkrétně zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.10.2014

ROKYCANSKÁ SKOČNÁ A DOMAŽLICKÉ AGILITY DVOJZKOUŠKY, 11. a 18. 10. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

Dvě soboty za sebou se Cukřík Chundelaté Kouzlo v týmu s Ritou Firýtovou zúčastnil závodů v agility.

11. 10. 2014 si zaběhli na Rokycanské skočné v běhu dětí do dvanácti let. Umístili se na krásném druhém místě z osmi týmů. K tomu Rita vyhrála zároveň s boder kolií Lojzou, která běhá přecejenom trochu rychleji než cotonek.

18. 10. 2014 zavítali do Domažlic na chodské podzimní dvojzkoušky. V konkurenci 14 týmů v prvním čistém běhu skončili na bramborové pozici, ale se známkou Výborná. V druhém běhu s jedním odmítnutím obsadili 7. místo. V jumpingu z 25 týmů doběhli na 10. místě.

Paničce, Cukříkovi i jeho parťačce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na obou akcích.

Fotogalerii ze závodů i ukázky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.10.2014

AGILITY DVOJZKOUŠKY HORNÍ POČERNICE, 11. 10. 2014

Amálka (Amy Bavlněná Krása)
Amy Bavlněná Krása (Amálka)

V sobotu 11. 8. 2014 proběhly v Horních Počernicích 34. dvojzkoušky agility pořádané školou psích sportů. Ani zde nechyběl zástupce plemene Coton de Tuléar - bíločerné barvy zde hájila Amálka (Amy Bavlněná Krása) s paničkou Martinou Procházkovou.

Amálka závodila v kategorii SA1 - ze 17 soutěžících skončila s jednou chybou na 10. místě s hodnocením výborná, čímž splnila podmínky pro postup do kategorie SA2. V druhých zkouškách tak už o nic nešlo - přesto doběhla na pěkným 7. místě.

Amálce i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.10.2014

AGILITY DVOJZKOUŠKY KROMĚŘÍŽ, 11. 10. 2014

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 11. 10. 2014 proběhly v Kroměříži oficiální dvojzkoušky v agility. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení, a to díky páru Diky od Rybářských Stavů a Lucie Kučerová.

Lucka s Dikym v mlze bílé cotoní barvy hájili výborně. V prvním běhu se sice diskvalifikovali, v tom druhém ale zaběhli pěkný čistý běh a se známkou Výborná se umístili na pátém místě z devíti startujících.

Dikymu i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.10.2014

ŘÍJNOVÉ VYSTOUPENÍ ELINKY V HORNBACHU, 10/2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

V říjnu 2014 proběhla v košickém Hornbachu akce "Life style day - deň so psíkmi". Pochopitelně na ní nechyběla ani Zenobia Chromá a jej Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton).

Součástí vystoupení byly dvě taneční vystoupení a ukázky agility. Na závěr byly košickému útulku předány velké pytle granulí.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.11.2014

AGILITY MEMORIÁL JOLANY TROPPOVÉ, 4. - 5. 10. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

Ve dnech 4. a 5. 10.2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí agility parťačkou Hankou Vrzalovou zúčastnil oficiálních agility závodů Memoriálu Jolany Troppové.

V sobotu tým zaběhl dvě zkoušky SA1. V prvním běhu skončili devátí z 12 týmů. Druhý běh se jim povedl. Zaběhli čistý běh a byli druzí. Přímo na sobotních závodech Cukříkovi fandil cotonek Toby {Admiel East Teddy Bears).

V neděli závod začal agilitami, kde si změřili síly s vyspělejšími týmy SA2 a SA3. Z 27 týmů získali 8. místo. V té samé konkurenci v jumpingu obsadili 15. místo. V třetí zkoušce jim patřila bramborová medaile. V součtu všech tří zkoušek nakonec obsadili krásné 2. místo.

Paničce, Cukříkovi i jeho parťačce moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů i ukázky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.10.2014

TANEČNÍ SRPNOVÁ A ZÁŘIOVÁ VYSTOUPENÍ ELINKY, srpen - září 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Aj v auguste a septembri boli Zenobia Chromá a jej Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) zatancovať na rôznych udalostiach.

Boli opäť privítať prváčikov na KVPčku, boli prekvapenie pre divákov a súťažiacich na akcii Slošanek / slovenský šampionát agility psíkov v Poproči / no a taktiež boli koncom augusta ukončiť prázdniny v jednom košickom krízovom centre pre deti, kde s bavlnkou Elinkou zažili najväčší úspech spomedzi všetkých prítomných psíkov. Chlapček, ktorý mal priam panický strach zo psov, sa po ich vystúpení a nenútenom dlhšom rozhovore odhodlal s Elinkou slovne aj posunkami komunikovať a po nejakom čase ju dokonca aj pohladil! Všetci prítomní ako deti tak aj vychovávateľky boli z toho v úžase, nakoľko všetci vedia o jeho strachu a panike zo psov.

Paničce i Elince děkujeme za tradičně skvělou reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.10.2014

AGILITY ZÁVODY V HULÍNĚ A PŘEROVĚ, 20. - 21. 9. 2014

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Hned na dvou oficiálních agility závodech startoval o víkendu 20. - 21. 9. 2014 cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

V sobotu 20. 9. 2014 vyběhli v rámci závodů Mont Agi Hulín. V kategorii SA1 startovali jednak v závodech agility, kde doběhl na 6. místě ze 13 startujících a také v závodech Jumping, kde ve stejném počtu závodníků skončil první. Díky tomu postoupili do finále o krmivo Hulín, kde se však diskvalifikovali.

V neděli 21. 9. 2014 pak společně startovali na dvojzkouškách v Přerově. V obou bězích doběhli na 3. místě ze sedmi soutěžících a celkově pak skončili druzí.

Dikymu i paničce moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.09.2014

TANEC NA DĚTSKÉM DNI V NEHVIZDECH, 13. 9. 2014

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 13.9. se v Nehvizdech konal dětský den. V programu zde nechyběly ani ukázky dogdancingu. Účastníci dětského dne měly možnost podívat se hned na tři vystoupení - tančil zde havanský psík, dvojice border kolií a také cotonek Daisy Chundelaté Potěšení se svojí paničkou Terezou Zůnovou.

Publikum bylo z vystoupení nadšené a odměnilo všechny vystupují velkým potleskem.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.10.2014

MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE V AGILITY, 6. - 7. 9. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

Ve dnech 6. a 7. září 2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí malou partnerkou Ritou Firýtovou (jednou z nejmladších účastnic) v Píšťanech , okres Litoměřice Mistrovství ČR mládeže v agility. Vyrazil tentokrát bez podpory své paničky, na jeho výkonu to však nebylo vidět. Jako malý „závisláček“ zvládl náročný závod velmi dobře.

V jumpingu jednotlivců byli devátí ze 14 týmů, v družstvech 34 ze 43, kde změřili své síly i s týmy, které soutěžili ve vyšších kategoriích SA2 a SA3. V agility jednotlivců se umístili na 12. místě z 13 týmů, v družstvech se diskvalifikovali pro překročení předepsaného času.

Ve čtvrtek 11.9.2014 se pak předvedli na ukázkách agility v rámci Top týdne evropského dědictví ve Spáleném Poříčí v zámeckém parku. Pro přibližně 50 dětí ještě navíc Cukřík ukázal, že je pejsek mazlíček. Předváděl své taneční dovednosti, a jak si dovede poradit s poslušností.

Paničce, Cukříkovi i jeho parťačce moc gratulujeme k účasti na tak prestižní akci, jakým je mistroství ČR a děkujeme za reprezentaci na obou akcích.

Fotogalerii ze závodů i ukázky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.09.2014

NEOFICIÁLNÍ AGILITY ZÁVODY HODONÍN, 7. 9. 2014

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V neděli 7. 9. 2014 se v Hodoníně konaly neoficiální agility závody "10 let spolu". Nechyběl na nich ani náš cotonek šikula Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

V kategorii SA - Začátečníci Diky startoval dvakrát a bohužel pokaždé se diskvalifikoval. S paničkou si to ale vynahradili v bonusové hře. Ta byla tématicky laděná k oslavě desetiletého soužití agility Hodonín a kynologického klubu Hodonín. Páníčci museli za zády držet oběma rukama svatební kytici a pejska navigovat pouze hlasem. Diky s paničkou zaběhli čistý běh a umístili se na pěkném 6. místě z 24 startujících.

Dikymu i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.09.2014

AGILITY TROJZKOUŠKY HORNÍ POČERNICE, 30. 8. 2014

Tereza (Beliz Lovčice-Morava)
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)
Amálka (Amy Bavlněná Krása)
Amy Bavlněná Krása (Amálka)

V sobotu 30. 7. 2014 proběhly v Horních Počernicích trojzkoušky agility pořádané školou psích sportů. Nechyběly na nich fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása - Amálka (Amy Bavlněná Krása) a Tereza (Beliz Lovčice-Morava) s paničkou Martinou Procházkovou.

Amálka závodila v kategorii SA1 - z 14 soutěžících skončila jednou na pěkném 4. místě s hodnocením výborná a dvakrát se na těžké trati diskvalifikovala. Její maminka Tereza doběhla všechny 3 běhy v kategorii SA2. Umístila se na 9. - 11. místě.

Během těchto zkoušek byly Tereze předány poháry a diplomy za vítězství v soutěži o cotonka šikulu roku 2014 a cotonka agiliťáka roku 2013. Ještě jednou moc gratulujeme.

Amálce, Tereze i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotogalerii z trojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.09.2014

NOVÝ COTONEK AGILIŤÁK - DIKY OD RYBÁŘSKÝCH STAVŮ

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Máme radost, že můžeme oznámit, že CotonLand má nového cotonka agiliťáka - je jím nyní dvouletý pejsek Diky od Rybářských Stavů, který závodí s paničkou Lucií Kučerovou.

Diky svou profi agiliťáckou kariéru začal v květnu 2014, kdy 8. 5. 2014 startoval na Jarních dvojzkouškách ve Šlapanici. Hned napoprvé slavil velký úspěch - mezi deseti závodníky doběhl jednou šestý a jednou na krásném 3. místě v kategorii SA1.

Na dalších závodech Diky startoval o víkendu 16. - 17. 8. 2014, kdy se zúčastnil 7. ročníku závodů Skok za Skokem v Prostějově. V první a druhé zkoušce se mu příliš nedařilo a diskvalifikoval se. Vynahradil si to ale ve třetí a čtvrté zkoušce, kde s paničkou v kategorii SA1 doběhli na krásném druhém a třetím místě. Neztratil se ani v závodech agility, kde v kategorii S skončil na pěkném 9. místě ze 16 závodníků.

Svoji formu Diky potvrdil hned další sobotu - 23. 8. 2014 se zúčastnil přerovského BRIT CUPu 2014. V obou zkouškách SA1 se mu opravd dařilo - mezi deseti závodníky v jedné doběhl čtvrtý a v té druhé - bez jediného trestného bodu - vyhrál první místo. Neztratil se ani v Jumpingu kategorie S - z 29 závodníků skončil na krásném 4. místě.

Dikymu i paničce moc gratulujeme k úspěšnému agiliťáckému startu a budeme se těšit na další zprávy z dalších závodů.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.08.2014

AGILITY SKOČME SI V SOBĚSLAVI, 23. 8. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 27. 7. 2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo a devítiletá Rita Firýtová za podpory paničky Rity Zdráhalové vydali na trojzkoušky agility „Skočíme si s…“ do Soběslavy.

První a třetí běh se jim nepovedl, diskvalifikovali se. Druhý běh zaběhli čistě bez chyby, umístili se v konkurenci 10 týmů na 6. místě a tím splnili podmínky pro postup na Mistrovství České republiky mládeže v agility.

Cukříkovi, paničce i týmové parťačce gratulujeme k postupu a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.08.2014

AGILITY DVOJZKOUŠKY V DOMAŽLICÍCH, 27. 7. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 27. 7. 2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo vydal se svou paničkou Ritou Zdráhalovou na dvojzkoušky agility „Chodské léto“ do Domažlic. V příjemném zeleném prostředí osvíceném sluníčkem tvořil tým s Hankou Vrzalovou.

Na běhání byl velmi netrpělivý. Pečlivě sledoval ze své boudičky soupeře. První zkouška se týmu nezdařila - Cukříkovi se nelíbil slalom a tak se diskvalifikovali. V druhém běhu, po společné poradě s parťačkou, skončili na krásném 3. místě z devíti týmů a navíc s oceněním Výborný.

Cukříkovi, paničce i týmové parťačce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.07.2014

VYSTOUPENÍ VE FUN PARKU V KOŠICÍCH, 25. 7. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

V pátek 25. 7. 2014 Zenobia Chromá a její bavlníčci vyrazili opět na vystoupení mezi děti do košického FUN Parku.

Na této akci měl premiéru pejsek Angel of Hope Zenobia's Little Sun, který se svou maminkou Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton předvedl triky z Tance se psem. Dětem se toto vystoupení velmi líbilo. Poté ještě následoval tanec na hudbu, který předvedla Elinka.

Paničce, Elince i Angelovi děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.07.2014

AGILITY FOR PES ZÁVODY OLDŘICHOV, 19. 7. 2014

Beliz Lovčice-Morava (Tereza)
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

V sobotu 19. 7. 2014 se v Oldřichově u Teplic konaly For Pes agility závody. Cotonci zde měli zastoupení díky fenečce Amálce (Amy Bavlněná Krása) s paničkou Martinou Procházkovou.

I přes 40ti stupňová horka se Amálka za podpory své maminky Terezy (Beliz Lovčice-Morava) snažila. V prvním běhu se sice diskvalifikovala, ale v tom druhém skončila na pěkném 4. místě.

Amálce i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.07.2014

CUKŘÍK NA TÁBOŘE PRO DĚTI V ROTAVĚ, 12. 7. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 12. 7. 2014 jel Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí paničkou potěšit děti na letním táboře Sluníčko v Rotavě.

Po popovídání o pejscích si děti s ním mohly vyzkoušet, jak se krmí pejsek. To se Cukříkovi moc líbilo. Zkusily si také, jak pejsek reaguje na povely. Za odměnu Cuki rád poslouchal. Byl trpělivý, hravý, veselý a přítulný.

Pak zkontroloval výdej oběda a šel hlídat prázdné stany. Dokonce si vyzkoušel, jaké je to být ve stanu, jak je patrné z fotek.

Cukříkovi a paničce děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z tábora si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.07.2014

AGILITY TROJZKOUŠKY V PRAZE KYJÍCH, 6. 7. 2014

Beliz Lovčice-Morava (Tereza)
Beliz Lovčice-Morava (Tereza)

V neděli 6. 7. 2014 v pražských Kyjích proběhly agility trojzkoušky "za bílými tygry", na kterých po dlouhé době opět startovaly fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása - Amálka (Amy Bavlněná Krása) a Tereza (Beliz Lovčice-Morava) s paničkou Martinou Procházkovou.

Amálka závodila v kategorii SA1 - z 13 soutěžících skončila jednou na 5. místě a dvakrát byla sedmá. Odvezla si pěkné hodnocení 1 x výborná a 2 x velmi dobrá. Její maminka Tereza vyběhla ve vyšší kategorii - SA2. Jednou byla pátá a dvakrát šestá.

Amálce, Tereze i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.07.2014

AGILITY ZÁVODY V KŘIMICÍCH, 5. 7. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 5. 7. 2014 se Cukřík Chundelaté Kouzlo paničky Rity Zdráhalové zúčastnil Prázdninového poháru Václava v Křimicích.

Cukřík tvořil tým s malou devítiletou Ritou Firýtovou. Byl to jejich první oficiální závod.

V první "zahřívací" zkoušce se diskvalifikovali. Pak ale zaběhli dva krásné čisté běhy. Ve druhé zkoušce byli čtvrtí ze šesti týmů a v té třetí dosáhli na pěkné 3. místo.

Cukříkovi, paničce i malé sportovkyni gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.07.2014

TANEC NA DNI OSLAV OBCE BAŠKA, 29. 6. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Na nedělní den dostal slovenský taneční pár Zenobia Chromá a Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) pozvání vystoupit při příležitosti oslav dne obce Baška.

Elinka s paničkou tancovaly na hudbu hranou z obecního rozhlasu pro děti a jejich rodiče. Den se vydařil i počasím a tak si děti i rodiče užili začátek prázdnin a s ním i bohatý víkendový program s pejsky, hasiči a záchranáři, skákacím hradem apod.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.07.2014

II. AGILITY ZKOUŠKOVÝ DEN V LAZANECH, 22. 6. 2014

Wendy (Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch)
Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch

V neděli 22. 6. 2014 proběhl ve slovenských Lazanech v tamním kynologickém spolku II. agility zkouškový den, kterého se zúčastnila i Lucia Nagyová se svou fenečku Wendy (Briar-Rose Sleepy Hollow Ranch).

V první zahřívací zkoušce Wendy doběhla na 9. místě ze 13 závodníků kategorie SA1. V té druhé se jí vedlo mnohem lépe - díky bezchybnému běhu bez trestných bodů získala krásné 2. místo. Celkově se mezi 13 závodníky této kategorie umístila na 5. místě.

Wendy i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.07.2014

PODORLICKÝ ZÁVOD V POSLUŠNOSTI ČASTOLOVICE, 16. 6. 2014

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

3. ročník podorlického závodu v poslušnosti se v Častolovicích konal v pondělí 16. 6. 2014. V této pro cotonky ne zcela obvyklé disciplíně mělo plemeno Coton de Tuléar zastoupení, a to díky Teddymu (Brutus Chundelaté Kouzlo) a jeho paničce Lence Dostálové.

I přes tréninkovou pauzu si Teddy vedl skvěle. S 87 body ze 100 možných obsadil krásné 6. místo ze 17 startujících. Navíc obdržel pohár za 1. místo mezi malými plemeny.

Paničce i Teddymu blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.07.2014

ZÁBAVNÝ KYNOLOGICKÝ DEN V KOŠICÍCH, 15. 6. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Dňa 15.6. sa v Košiciach konal zábavný kynologický deň pre rodiny s deťmi. Súčasťou dopoludňajšieho programu bolo tanečné vystúpenie Zenobie Chromé s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton).

Neskôr nasledovali aj spoločné ukážky poslušnosti psíkov rôznych plemien. Táto milá akcia sa konala pod záštitou meststkej časti Košice - západ a Unie vzájomnej pomoci ľudí a psov. Celý finančný výťažok z akcie putoval opäť na pomoc košickému útulku a psíkom bez domova, ktorí sú v ňom umiestnení.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.06.2014

TANEC NA KLUBOVÉ VÝSTAVĚ COTON DE TULÉAR V PRAZE, 14. 6. 2014

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 14. 6. 2014 se v pražských Třeboradicích konala 24. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Na začátku výstavy s předtančením vystoupila i fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii a video z předtančení najdete u výsledků z této výstavy, konkrétně zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.06.2014

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA AKVATERRA VÝSTAVĚ V KOŠICÍCH, 27. 4. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Již tradičně proběhla v Košicích jarní Akvaterra výstava se zpestřením v podobě vystoupení páru fenečky Coton de Tuléar Elinky (Chita-Van-El Best of Cotton) a paničky Zenobie Chromé.

Elinka s paničkou divákům předvedly oblíbené taneční vystoupení, poté následovaly ukázky poslušnosti a na závěr nemohlo chybět tradiční hlazení a muckání s přítomnými dětmi.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.05.2014

AGILITY ZÁVODY V KAZNĚJOVĚ, 26. 4. 2014

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

Letošním prvním agiliťákem se stal Cukřík Chundelaté Kouzlo paničky Rity Zdráhalové.

V sobotu 26. 4. 2014 se Cukřík zúčastnil 2. ročníku Kaznějovského neoficiálního závodu v agilitách. Tvořil tým s malou devítiletou Ritou Firýtovou, nejmladší účastnicí.

V obou závodech jumpingu i v agilitách si vyběhali krásné 2. místo ze čtyř závodních týmů v kategorii "S do 15 let". Cukřík si jako správný cotonek zaběhal s chutí a radostí.

Cukříkovi, paničce i malé sportovkyni gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii z vyhlášení výsledků si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.04.2014

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA DEN ZEMĚ V KOŠICÍCH, 24. 4. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Ve čtvrtek 24. 4. 2014 při příležitosti Dne Země zavítala Zenobia Chromá s Elinkou (Chita-Van-El Best of Cotton) a kamarádkami Jankou a Dášou s pudlíky na základě pozvání do soukromé střední odborné školy na besedu o psech.

Mezi studenty - středoškoláky - Zenka s Elinkou vystupovaly poprvé. Na úvod představily plemena psů, se kterými přišli vystupovat - Coton de Tuléar a pudl. Vysvětlily studentům, co je to canisterapie, co je jejím cílem a ukázaly, jak to v praxi probíhá. Při názorné ukázce polohování šla Elinka zkontrolovat, zda je její pacientka, ležící na zemi, v pořádku.

Součástí programu bylo i taneční vystoupení, ač hladká podlaha tělocvičny nebyla ideálním povrchem. Po ukázce poslušnosti byly pejsci vypuštěni, aby volně pobíhali mezi studenty v tělocvičně. Studenti se i po skončení programu pustili do diskuze a využili možnosti focení s přítomnými psy.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z vystoupení si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.04.2014

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ V DOMINU V KOŠICÍCH, 28. 3. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Dňa 28.3. sa na doskách divadelnej sály v centre voľného času Domino v Košiciach konali hneď dve hodinové besedy.

Besedy so psíkmi boli určené pre deti z prvých stupňov dvoch rôznych základných škôl. Súčasťou besedy bolo vystúpenie trikov, tanca so psom, ukážky poslušnosti, malá ukážka agility, nechýbala prednáška o psíkoch. "Psie herecké obsadenie" bolo naozaj rôznorodé, velikánsky bandog, border kólie, drobný papillon a nechýbali aj šikovní útulkáči.

Na oboch besedách vystúpila so svojím vílím tanečným vystúpením aj Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) s paničkou Zenobií Chromou. Deti z oboch škôl sa tešilli nielen z vystúpenia ale aj z možnosti sa na záver so psíkmi odfotiť.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z vystoupení si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.04.2014

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ PRO ANGLICKOU ŠKOLKU V KOŠICÍCH, 11. 3. 2014

Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka
Chita-Van-El Best of Cotton

Letošní sezonu slovenský taneční pár Chita-Van-El Best of Cotton alias Elinka a panička Zenóbia Chromá zahájil vystoupení pro malé děti v anglické školce v centru Košic.

Děti ve věku 2 - 5 let i se svými rodiči toto zpestření dne nadšeně přivítali a na závěr je odměnili nejenom potleskem, ale i hromadou psích pamlsků, které už tradičně putovaly do psího útulku k Košicích.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene a přejeme hodně podobných akcí v celém tomto roce.

Fotogalerii z vystoupení si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.03.2014

UKÁZKA DOGDANCINGU NA DĚTSKÉM MAŠKARNÍM V BÝŠTI, 9. 3. 2014

Brutus Chundelaté Kouzlo alias Teddy
Brutus Chundelaté Kouzlo (Teddy)

V neděli 9. 3. 2014 se v české Býšti konal maškarní ples pro děti. Jako zpestření programu zde vystoupil Teddy (Brutus Chundelaté Kouzlo) a jeho panička Lenka Dostálová, které děti pobavili tanečním vystoupením.

Paničce i Teddymu děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.07.2014

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz