COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2015

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

Úspěchy můžete posílat na info@cotonland.cz. Zasílejte, prosím, informaci o soutěži, kategorii a počtu soupeřů. Aktualizace probíhá do 10 kalendářních dnů od obdržení informace.

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY BRNO, 13. 12. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V neděli 13. 12. 2015 vyrazil tým Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová na další DogDancingové zkoušky - tentokrát do Brna.

Lucce se Dikym vysloveně dařilo. Jak v divizi MD1 (Musical Dressage 1. úrovně) tak HtM1 (Heelwork to Music 1. úrovně) získali známku výbornou. A protože během předchozích zkoušek si připsali výbornou v divizi DwD1 (Dancing With Dog 1. úrovně) a Freestyle 1. úrovně, mohou se nově pyšnit titulem Master of Dogdancing 1. úrovně. Gratulujeme!

Paničce i Dikymu gratulujeme k zisku tohoto titulu a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.12.2015

TANEC PRO DĚTI NA MIKULÁŠE, 5. 12. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

Další pozvánku na tancování pro veřejnost přijal slovenský tým Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a Zenobia Chromá od města Košice a to 5. 12. 2015.

Jak už datum napovídá, jednalo se o mikulášské vystoupení ve starém městě - v aule na Hlavnej ulici v Košicích, kde společně s dalšími páry tancovaly pro děti i jejich rodiče. Výtěžek z této akce opět putoval na podporu psů v košickém útulku.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.12.2015

AGILITY HALLOWEENSKÉ ZÁVODY BLANSKO, 31. 10. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 31. 10. 2015 v Blansku proběhly neoficiální halloweenské agility závody, na kterých nechyběl ani pár Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová.

Na těchto závodech nešlo o prvenství, protože všichni vyhrávali. Po doběhnutí si každý vybral odměnu, jakou chtěl, a to z hromádky dle výkonu - jestli doběhl bez chyb, s chybami a ceny byly připraveny i pro ty, co se diskvalifikovali.

Dikymu se v prosluněném odpoledni dařilo a s paničkou se tak zařadili do kategorie "Běh bez chyb".

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.11.2015

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY PROSTĚJOV, 28. 10. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Na státní svátek, 28. 10. 2015, nelenil ani tým Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová. Agility parkur opět vyměnili za taneční parket a vyrazili na DogDancingové postupové zkoušky v Prostějově.

Lucka s Dikym nastoupili ve dvou kategoriích. V kategorii Freestyle 1 získali známku výbornou. V kategorii Heelwork to Music jim pak o jeden jediný bod utekla známka výborná a byli tak ohodnoceni známkou velmi dobrou.

Paničce i Dikymu gratulujeme k úspěšnému složení zkoušky a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.10.2015

AGILITY ZÁVODY ROKYCANSKÁ SKOČNÁ, 28. 10. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo
Amy Bavlněná Krása
Amy Bavlněná Krása

Hned 3 cotonci se i přes nevlídné počasí sešli na státní svátek 28. 10. 2015 na oficiálních závodech agility Rokycanská Skočná. Startovali zde Cukřík Chundelaté Kouzlo s parťačkou Ritou Firýtovou a fenečky z chovatelské stanice Bavlněná Krása - Tereza (Beliz Lovčice-Morava) a Amálka (Amy Bavlněná Krása) s paničkou Martinou Procházkovou.

První na parkur vyběhla Amálka v kategorii SA1. Ve zkoušce se jí zadařilo a se známkou výborná skončila na krásném 2. místě. V jumpingu poté byla sedmá.

Zbylí dva cotonci startovali v kategorii SA2. Tereza se po roční pauze teprve rozběhávala a tak se s paničkou v obou bězích nakonec diskvalifikovali. Cukřík ve zkoušce doběhl na 11. místě a v jumpingu, kde startovali i závodníci vyšší kategorie SA3, skončili patnáctí.

Paničkám, Cukříkovi, Tereze i Amálce děkujeme za skvělou reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 30.10.2015

ZÁVODY V TRICKDOGGINGU BRATISLAVA, 24. 10. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

V sobotu 24. 10. 2015 se v bratislavské Inchebě uskutečnilo historicky první Mistrovství Slovenska v tanci se psem, při kterém se konala i oficiální soutěž V Trickdoggingu. Této soutěže se zúčastnil i slovenský taneční pár Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a Zenobia Chromá.

Na soutěži panovala opravdu těžká konkurence - přijeli závodníci z Čech, Slovenska, Maďarska i Rakouska. Posoudila je trojčlená mezinárodní porota. Elinka se mezi nimi neztratila a se 105 body z možných 120 se s paničkou umístila na krásném 4. místě.

Paničce i Elince gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.10.2015

DOGTREKKING NA 4. ZÁVODĚ ROCKPOINT HORSKÉ VÝZVY NA ŠUMAVĚ, 10. 10. 2015

Katty z Jizerského Pekla
Katty z Jizerského Pekla

Další závod Rockpoint horské výzvy proběhl v sobotu 10. 10. 2015 na Šumavě a i tady nechyběl náš cotonek superzávodník - na další závod DOGTREKKINGU opět vyběhla fenečka Katty z Jizerského Pekla s parťákem páníčkem Daliborem Lupínkem.

I na tomto závodě na sebe Katty strhávala veškerou diváckou pozornost. Celkově s páníčkem doběhli na 16. místě, v kategorii "Muž se psem" pak byli desátí..

Svůj hlavní cíl - dojít 43 km trasu s převýšením 1 750 metrů, kde startem a cílem byla Železná Ruda a nejvyšším bodem Pancíř, opět hlavně splnili. Více v následujícím skvělém podrobném článku, za nějž děkujeme paničce koučce Barboře Lupínkové a páníčkovi závodníkovi Daliboru Lupínkovi.


KATTY Z JIZERSKÉHO PEKLA - DOGTREKKING NA ŠUMAVĚ

Celý týden pršelo, v pátek také. Startovné se nevrací a Katty v dešti odmítá chodit. Obojího jsme si byli vědomi, přesto jsme jeli přes celou republiku a uklidňovali se tím, že si uděláme aspoň hezký víkend na Šumavě. Když jsme vyráželi, už nepršelo a my se těšili, že to přece jen nakonec vyjde. Samozřejmě, těsně před Šumavou začalo zase pršet. K penzionu jsme dorazili v noci. Vybrali jsme si ten, který byl nejblíže startu, a tak jsme se závistí sledovali páníčky velkých psů, kteří tlumili jejich nadšení, zatím co my jsme Katty přesvědčovali, aby z auta vylezla na mokrou trávu se aspoň vyčůrat. Naštěstí má jen 5 kilo, takže jí bylo vysvětleno, že prostě vystupuje. Tečka... (více čtětě zde)

Paníčkům i Katty děkujeme za další reprezentaci na tomto pro cotonky zatím netypickém závodě.

Celý článek a fotogalerii z akce si můžete přečíst zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.10.2015

BĚH KILOMETROVKOU PO ŠESTI V PLZNI, 10. 10. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 10. 10. 2015 se při plzeňské Zoologické zahradě konal další ročník Běhu Kilometrovkou po šesti, tedy běhu páníčků s jejich pejsky.

Této akce se zúčastnil i plzeňák Cukřík Chundelaté Kouzlo. Nejdříve si s paničkou "zaběhl" kilometrovou trasu a poté v rámci doprovodného programu se svými kamarády z OSA Plzeň Doubravka předváděl pro milovníky pejsků společně s parťáčkou Ritou Firýtovou agility.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.10.2015

TANEC NA AERO PES FEST 2015, 9. 10. 2015

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V pátek a v sobotu 9. – 10. října se v pražském kině Aero konal netradiční filmový festival – Aero Pes Fest 2015. Do tohoto kina mají psi volný přístup, a tak si zasloužili také vlastní festival.

Kromě hlavního programu, promítání filmů se psí tematikou, mohli psi a jejich lidé zažít v kině ještě mnohem víc. Běželi psí předfilmy (filmy natáčené speciálně pro psy), akce se účastnila trenérka s agility překážkami, psí sanitka a centrum výcviku asistenčních psů HelpPes. V pátek nechybělo ani předtančení dogdancingu v provedení Terezy Zůnové a fenky Daisy Chundelaté Potěšení. Tančily přímo v sále kina před začátkem dvou filmů a od publika se jim dostalo nadšeného potlesku.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.10.2015

TANEC NA SPECIÁLNÍ VÝSTAVĚ COTON DE TULÉAR V PRAZE, 26. 09. 2015

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 26. 9. 2015 se v Praze uskutečnila 16. speciální výstava plemene Coton de Tuléar, v jejímž programu bylo i předtančení od cotonků.

Na začátku výstavy divákům zatancovala Daisy Chundelaté Potěšení i její dcerka Beauty Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou.

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci na této akci.

Video z předtančení najdete u výsledků z této výstavy, konkrétně zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.09.2015

MISTROVSTVÍ ČR V AGILITY MLÁDEŽE PASOHLÁVKY, 19. - 20. 9. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo
Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Ve dnech 19. - 20. 9. 2015 se v Pasohlávkách konalo Mistrovství České Republiky mládeže v agility. Francouzská rozhodčí Michele Garcia a český rozhodčí Petr Dostál po oba dni hodnotili celkem 171 týmů a mezi nimi i dva tými s Coton de Tuléar!

Bílé chlupaté barvy zde reprezentovali v kategorii "děti" Rita Firýtová a Cukřík Chundelaté Kouzlo a v silně zastoupené kategorii Juniorů nás zastupovali Lucie Kučerová a Diky od Rybářských Stavů.

Veterán Cukřík, který už přecejenom běhá trošičku rozvláčněji, se s Ritou oba dni umístil na 12. místě a na stejném místě skončili i celkově. Ve hře dosáhli plného počtu bodů.

Diky s Luckou soutěžili v družstvech i v jednotlivcích. V družstvech se jeden den umístili na 9. místě a druhý na 12. místě, v jednotlivcích byli 30. z 58 týmů a v neděli 26. ze 42 týmů. Pro příští rok nasbírali spoustu zkušeností z velkého závodu.

Děvčatům, Cukříkovi i Dikymu moc gratulujeme ke krásným výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci na mistrovstí republiky.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.09.2015

AGILITY ZÁVODY ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, 6. 9. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V neděli 6. 9. 2015 proběhly v Rožnově pod Radhoštěm neoficiální agility závody - Rebels Cup II., na kterých mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar.

Bílé barvy zde hájil Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou. Přestože soutěžili v kategorii "Pokročilí" a byla opravdu zima a studený vítr, dařilo se jim, běhali čistě a rychle. Díky tomu první běh vyhráli a v druhé běhu se umístili na 2. místě ze sedmi týmů.

Paničce i Dikymu moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.09.2015

MRTNICKÉ DVOJZKOUŠKY NA BRABCOVĚ, 29. 8. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 29.8.2015 v Mrtníku proběhl závod „Pohodové dvojzkoušky na Brabcovně“, kde nechyběl cotonek Cukřík Chundelaté Kouzlo s paničkou Ritou Zdráhalovou a parťačkou Ritou Firýtovou.

Přestože závodili v parném odpoledni, nevzdali se. V prvním běhu doběhli až desátí, protože museli opakovat slalom. V druhém běhu ale zaběhli čistý běh a v konkurenci 16 týmů skončili na 7. místě.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.09.2015

DOGTREKKING NA 3. ZÁVODĚ ROCKPOINT HORSKÉ VÝZVY V KRUŠNÝCH HORÁCH, 22. 8. 2015

Katty z Jizerského Pekla
Katty z Jizerského Pekla

V sobotu 22. 8. 2015 na startovní dráhu vyrazil nový cotonek šikula - v DOGTREKKINGU začala závodit fenečka Katty z Jizerského Pekla.

Na 3. závodě RockPoint horské výzvy v Krušných Horách zaujala nejenom plemenem, ale i výsledkem - v závodě "half" na 37 km trase doběhli na krásném 17. místě celkově, v kategorii muž se psem byli jedenáctí.

Svůj hlavní cíl - dojít 37 km trasu s převýšením 1 330 metrů, kde nejvyšším bodem byl Klínovec, splnili a to i v horkých letních dnech. Více v následujícím podrobném článku, za nějž děkujeme paničce koučce Barboře Tkadlecové a páníčkovi závodníkovi Daliboru Lupínkovi.


KATTY Z JIZERSKÉHO PEKLA - NOVÁ DOGTREKKAŘKA

S Kattynkou chodíváme už od štěněte na delší procházky, aby se pořádně unavila, protože od mala dobíjela hrozně rychle baterky. Náhodou jsme koukali na Rockpoint e-shop a sháněli nějaké outdoorové vybavení pro nás, když jsme si všimli, že pořádají závody na horách. Přítel chtěl vždy psa, se kterým by mohl běhat, protože s bratrem to nebylo ono (moc zastávek v hospodách), ale malý coton vhodný do bytu nevypadá zrovna jako rasa k tomu vhodná. Napadlo nás, že by byl dobrý nápad to aspoň zkusit. V nejhorším případě by to v průběhu závodu vzdali a naopak v tom nejlepším by došli, proběhla by socializace s jinými pejsky a navíc my bychom měli klidný večer, protože by byla konečně pořádně unavená. A tak zaplatili startovné 600 Kč a přihlásili se jako Valdováci na 3. závod Rockpoint horská výzva - Krušné hory, 22.8.2015... (více čtětě zde)

Paníčkům i Katty děkujeme za reprezentaci na tomto pro cotonky zatím netypickém závodě.

Celý článek a fotogalerii z akce si můžete přečíst zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.09.2015

AGILITY NA LETNÍM TÁBOŘE SLUNÍČKO, 16. 8. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 16. 8. 2015 se vydal Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí paničkou, parťačkou Ritou Firýtovou a se svými kamarády pejsky z klubu OSA Plzeň Doubrava potěšit děti na letní tábor Sluníčko v Rotavě.

Po popovídání o pejscích a o tom co jsou agility, předvedli hafíci ukázky běhů. I když pršelo, Cukřík předvedl svůj elegantní styl a dětem se líbil pro svoji roztomilost. Rád se nechal pohladit.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě děkujeme za reprezentaci plemene na této akci pro děti.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.08.2015

AGILITY ZÁVODY PROSTĚJOV, 15. - 16. 8. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Hned dvoudenních agility závodů v Prostějově - 8. ročníku Skoků za skokem - se zúčastnil cotonek šikula Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Lucka s Dikym největší úspěch zaznamenali v Jumpingu, kde se běželo bez rozdílu výkonnostního zařazení. V kategorii Small v sobotu doběhli na 5. místě z deseti závodníků a v neděli se umístili na krásném třetím místě z devíti. Kromě toho plemeno reprezentovali i v sobotu v Agility (7. místo z 10), v neděli ve finálním běhu (6. místo ze sedmi) a zúčastnili se i dvou zkoušek SA2.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.08.2015

AGILITY ZÁVODY O ŽABÍHO KRÁLE BŘAS, 25. 7. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

Ani tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová v sobotu 25. 7. 2015 nezahálel. Za podpory paničky Rity Zdráhalové vyrazili na neoficiální agility závody "O žabího krále" do Břas.

Na těchto závodech Rita s Cukříkem startovali v kategorii Small bez ohledu na výkonnostní zařazení. I přes to mezi 22 týmy v jumpingu skončili na 14. místě a v agility byli osmí.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.07.2015

AGILITY ZÁVODY PŘEROV, 25. 7. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 25. 7. 2015 proběhl v Prostějově Trojboj "Poslední zkoušková výprava" aneb trojité závody v agility, na kterých nechyběl ani bílý chlupatý zástupce - Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Lucka s Dikym poprvé startovali ve vyšší kategorii - v kategorii SA2. V obou bězích agility se bohužel diskvalifikovali. Dařilo se jim ale v Jumpingu, kde s jednou chybou doběhli na 4. místě se známkou výborná.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.07.2015

TANEC NA DEN PEREŠA, 11. 7. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

Další pozvánku na tancování pro veřejnost přijal slovenský tým Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a Zenobia Chromá od občanského sdružení Hlas Zvierat a starosty obce Pereš.

Elinka s paničkou zatancovaly v sobotu 11. 7. 2015 v rámci Dne Pereša, který se konal na tamním fotbalovém hřišti. Po tanci následovala tradiční ukázka poslušnosti a na závěr byly do programu s Elinkou zapojeny i přítomné děti.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.07.2015

MRTNICKÉ DVOJZKOUŠKY NA BRABCOVĚ, 20. 6. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 20. 6. 2015 se tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová zúčastnili dvojzkoušek pořádaných jako charitativní soutěž pro psí útulek - Mrtnických dvojzkoušek na Brabcově aneb závodu pro dobrou věc.

V pěkném lesním prostředí proběhl nádherný zkouškový den, kdy vítězové své výhry přenechávali pejskům z útulku.

Náš tým zaběhl oba závody moc pěkně, v konkurenci devíti dvojic se v kategorii SA1 umístil vždy na 6. místě. Zvlášť se jim vydařil druhý běh, který zaběhli čistě s 0 trestnými body a získali známku Výbory.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.06.2015

TANEC NA DEN DĚTÍ V KOŠICKÉM ÚTULKU, 7. 6. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

V neděli 7. 6. 2015 byl taneční pár Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a panička Zenóbia Chromá pozván na oslavu mezinárodního dne dětí v košickém útulku.

Elinka svým tancem potěšila nejenom přítomné děti, ale získala si i moderátorku tohoto dne - Adélu Banášovou, která si s ní nakonec udělala i fotografii.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.06.2015

ZÁVODY O PLZEŇSKÉHO AGILIŤÁKA, 6. - 7. 6. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

O víkedu 6. - 7. 6. 2015 se tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová zúčastnil za podpory paničky Rity Zdráhalové oficiálních agility závodů "O Plzeňského Agiliťáka". Museli se poprat se sobotním vedrem a nedělními silnými přeháňkami.

V agility byli v sobotu 18. a v neděli 20. z dvaceti pěti týmů. V sobotním jumpingu dal Cukřík přednost háravé fenečce a diskvalifikoval se tak. Dařilo se jim ve zkouškách, kdy byli v sobotu čtvrtí a v neděli se s hodnocením Výborný umístili na 2. místě z 5 týmů.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.06.2015

TANEC NA DEN LÁSKY A DEN DĚTÍ V KOŠICÍCH, 23. a 31. 5. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

I tento rok taneční pár Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) a její panička Zenóbia Chromá v Košicích oslavoval s dětmi jejich mezinárodní den. Týden předtím ale ještě oslavili Den Lásky.

V sobotu 23. 5. 2015 se konala v centru Liberta v Košicích akce s krásným názvem Den Lásky. Elinka s paničkou zatancovaly dětem (a jejich rodičům), které to nemají v životě lehké - prodělaly totiž mozkovou obrnu. Na akci došlo i na ukázky základní poslušnosti, polohování s velkými královskými pudly a na konec proběhla tradiční hladící a mazlící část.

Týden na to - v neděli 31. 5. 2015 - Elinka s paničkou oslavily mezinárodní den dětí na sídlišti Dargovských Hrdinov v Košicích, kde vystoupily v rámci zdejšího programu s tanečním číslem.

Paničce i Elince děkujeme za reprezentaci plemene na těchto akcích.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.06.2015

AGILITY JUNIOR CZECH CUP 2015 KYJOV, 23. 5. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 23. 5. 2015 se v Kyjově konal Junior Czech CUP 2015 aneb závod "O pohár mládeže ČR" v agility. Mezi 73 závodícími týmy nechyběl ani cotonek - plemeno reprezentovala dvojice Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová.

Lucka s Dikym v deštivém počasí startovali v kategorii Small - tedy mezi malými plemeny bez ohledu na zkušenosti a výkonnostní zařazení. Celkově v této kategorii závodilo 28 různých týmů. I přes to si v těžké konkurenci připsali krásné výsledky - kromě toho, že se ani jednou nediskvalifikovali a dvakrát zaběhli čistý běh, tak v Agility skončili na 13. a 18. místě a v Jumpingu na 8. a 16. místě.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.06.2015

DOGDANCINGOVÉ POSTUPOVÉ ZKOUŠKY PROSTĚJOV, 17. 5. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Místo na agility parkur tentokrát tým Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová vyrazili na taneční parket. Konkrétně na DogDancingové postupové zkoušky, které proběhly 17. 5. 2015 v Prostějově.

Za krásného slunečného počasí Lucka a Dikym tancovali ve dvou divizích. V divizi DwD (Dancing with Dog) úrovně 1 složili zkoušku na Výbornou. V divizi HtM (Healwork to Music) úrovně 1 se bohužel diskvalifikovali.

Paničce i Dikymu gratulujeme k úspěšnému složení zkoušky a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.05.2015

AGILITY DVOJZKOUŠKY MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, 16. 05. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V krásném prostředí koupaliště Lido v Mariánských Lázních si za slunečného počasí v sobotu 16. 5. 2015 Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová zaběhali na oficiálních závodech - Agility Dvojzkouškách.

V první zkoušce SA1 si vyběhali krásné druhé místo se známkou Výborný z osmi týmů. Ve druhé zkoušce se Cukřík pomalu rozbíhal, což je vidět i na videu, ale zaběhli čistý běh a umístili se na čtvrtém místě. V závěru soutěže v jumpingu obsadili v silné konkurenci zdatnějších soupeřů 14. místo ze 30-ti týmů kategorie Small.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii a video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.05.2015

AGILITY ZÁVODY HODONÍN, 02. 05. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Čtvrtý ročník Jarní hodonínské tlapky - oficiálních agility závodů - proběhl v sobotu 2. 5. 2015 v Hodoníně. Mezi účastníky byla i bílá koule Coton de Tuléar - závodil zde tým Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová.

Lucce a Dikymu se na závodech dařilo. V běhu "Agility" mezi všemi 19 závodníky kategorie Small doběhli na pěkným 4. místě, v Jumpingu pak ve stejné konkurenci bili sedmí. V součtu jim to vyneslo pěkné 5. místo z 19 soutěžících. Navíc se ve zkouškách SA1 mezi 9 týmy umístili na krásném 2. místě.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.05.2015

AGILITY ZÁVODY KAZNĚJOV, 01. 05. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

První květnový den - v pátek 1. 5. 2015 - si tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová zajel na 3. ročník kaznějovských neoficiálních agility závodů.

V dešti tým závodil v dětských bězích ve velikosti SX. V Jumpingu Cukřík na parkuru řešil hlavně stopy po předchozím závodníkovi - hárající fenečce a tak došlo k diskvalifikaci. V agility ale obsadili krásné 1. místo.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.05.2015

AGILITY ZÁVODY BLANSKO, 26. 4. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V neděli 26. 4. 2015 proběhly v Blansku neoficiální závody agility. Nechybělo na nich ani plemeno Coton de Tuléar a to díky týmu Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová.

Na těchto závodech Diky s paničkou startovali v pokročilých - závodili v bězích open a jumping velikosti Small. V kategorii open nechali všech sedm týmů a zebou a umístili se tak na krásném 1. místě. Jumping zaběhli také čistě a rychle, což jim v součtu vyneslo nádherné 1. místo v celkovém pořadí.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.04.2015

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD AGILITY JUNIORŮ NA ME KYJE, 18. - 19. 4. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

O víkendu 18. - 19. 4. 2015 se Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí parťačkou Ritou Firýtovou zůčastnili Kvalifikačního závodu agility juniorů na Mistrovství Evropy 2015. Kvalifikace se konala v pražských Kyjích.

V náročném závodu na těžkých tratích předvedli šest čistých (maximálně se dvěma chybami) krásných běhů. Pro rychlost běhu byli však diskvalifikováni. Čas se totiž na kvalifikaci počítal z nejrychlejšího běhu daného závodu násobeného koeficientem 1,1.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto prestižním závodě, kde celkem startovalo 143 týmů.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.04.2015

HALOVÉ AGILITY ZÁVODY HORŠOVSKÝ TÝN, 29. 03. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 29. 3. 2015 si zajel Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí parťačkou malou Ritou Firýtovou bez podpory paničky Rity Zdráhalové do Horšovského Týna na halové agility závody "O Kozinův Čakan".

V závodu agility v konkurenci zdatnějších pejsků byli v kategorii S se dvěma chybami 17 z 33 týmů. Ve zkouškách SA1 zaběhli čistý běh a skončili sedmí ze 14 soupeřů. Obdrželi hodnocení Výborný a tím splnili podmínky pro přestup do kategorie SA2. V jumpingu se jim opět povedl čistý běh, pro překročení časového limitu však byli diskvalifikováni.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.04.2015

AGILITY ZÁVODY HORCE NAD MORAVOU, 28. 3. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 28. 3. 2015 byl tým Diky od Rybářských Stavů a panička Lucie Kučerová na agility závodech v Horcích nad Moravou - na závodech Faktoru Strachu.

Na těchto závodech běželi čtyři zkoušky, kterých se zúčastnilo 11 týmů. V první zkoušce zaběhli čistě a umístili se tak na 3.místě. V druhé a třetí zkoušce se diskvalifikovali, ale ve čtvrté zkoušce opět zopakovali čistý běh a se známkou výborná se umístili na 1. místě.

Paničce i Dikymu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.04.2015

TANEC NA DEN UČITELŮ V KOŠICÍCH, 27. 03. 2015

Chita-Van-El Best of Cotton
Chita-Van-El Best of Cotton

V pátek 27. 3. 2015 se po mateřské dovolené vrátila na taneční prkna slovenská tanečnice Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) doprovázená svojí paničkou Zenobií Chromou. V košické Cassovii zatancovaly při příležitosti dne učitelů.

Děvčata ukázala krátké taneční vystoupení, předvedla základní poslušnost a pár dalších triků. Na závěr panička dostala od učitelů pozvání k výcviku jejich žáků :)

Paničce i Elince gratulujeme k návratu a děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 31.03.2015

ZIMNÍ AGILITY DVOJZKOUŠKY OHROBEC ZVOLE, 21. 02. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 21.02.2015 se Cukřík Chundelaté Kouzlo se svojí parťačkou Ritou Firýtovou zúčastnil oficiálních agility závodů v Ohrobci Zvole - zimních halových dvojzkoušek.

Cukřík s Ritou statečně bojovali ve studené hale a v okolí haly pak s bahnem. V prvním běhu se diskvalifikovali pro překročení času. Druhý běh se jim ale povedl a čistě doběhli na sedmém místě z dvanácti týmů.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii a video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.02.2015

VALENTÝNSKÉ AGILITY ZÁVODY V BRNĚ, 14. 02. 2015

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

Na Svatého Valentýna - v sobotu 14. 2. 2015 - se v Brně uskutečnily valentýnské oficiální závody agility pod názvem Zimní Brno 2. Nechyběl na nich ani náš moravský šikula - cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

V prvním otevřeném běhu Jumpingu zaběli čistě a se známkou Výborná se umístili v kategorii Small na krásném 13. místě z 30 týmů. Zkoušku SA1 absolvovali taktéž bezchybně a s hodnocením Výborná se umístili čtvrtí mezi 11 soutěžícími. Ve třetím běhu Diky skočil překážku v opačném směru a díky tomu se diskvalifikoval.

Paničce i Dikimu gratulujeme ke skvělému začátku další sportovní sezony a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.02.2015

AGILITY HOPY TROPY ZÁVODY HORNÍ POČERNICE, 24. 01. 2015

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 24.01.2015 odjel Cukřík Chundelaté Kouzlo s malou partnerkou Ritou Firýtovou na pláž do Petcentra v Horních Počernicích na oficiální závody v agility Hopy Tropy. Strávili tam hravý agility den ve stylu beach party.

V prvním sranda běhu zaměřeném na hru na pláži Cuki nemohl pochopit, že má zůstat v pelíšku - běhá se přece na parkuru. Druhý běh, již opravdové agility, zaběhl s jedním odmítnutím a skončil na 5. místě z dvanácti týmů.

Paničce, Cukříkovi i malé Ritě gratulujeme ke skvělému začátku další sportovní sezony a děkujeme za reprezentaci na tomto závodě.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.01.2015

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz