COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2017

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

Úspěchy můžete posílat na info@cotonland.cz. Zasílejte, prosím, informaci o soutěži, kategorii a počtu soupeřů. Aktualizace probíhá do 10 kalendářních dnů od obdržení informace. Všechny výsledky jsou počítány i do soutěže o cotonka šikulu roku 2017.

TUTAS GAMES - 30 TRIKŮ DO VÁNOC 2017

Beauty Laetitia Bohemica
Beauty Laetitia Bohemica

Beauty Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou se od září až do prosince 2017 pustily do zajímavé online výzvy - naučit 30 triků za 3 měsíce a to v rámci internetové soutěže Tutas Gamec.

Po celou dobu usilovně cvičily, pravidelně odesílaly videa s naučenými triky ke schválení a celou dobu se u toho perfektně bavily :) Za všechno sbíraly body, které poté určovaly jejich pořadí mezi ostatními týmy. Protože si nastavily takové tempo, které bylo únosné při běžném každodenním režimu, zvládly za tři měsíce "pouze" 16 triků. Za to a za pravidelné cvičení získaly body, které stačily na krásné 17. místo mezi celkem 31 cvičícími týmy.

Protože Terku i Beauty toto cvičení moc bavilo, plánují se příští rok zúčastnit výzvy 30 triků do Velikonoc 2018, kdy se k nim přidá i Daisy Chundelaté Potěšení. Pokud máte chuť si něco podobného vyzkoušet, přihlaste se také na http://tutastraining.com/.

Video shrnující nácvik na tuto soutěž najedete zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.01.2018

TANEC NA SOUSEDSKÉM ADVENTU V TŘEBORADICÍCH, 16. 12. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica
Beauty Laetitia Bohemica

V sobotu 16. 12. 2017 se v pražských Třeboradicích konala další akce Sousedského Třeboradického spolku - Sousedský třeboradický advent. A jak už je milým zvykem, v programu nechyběl ani tanec s cotonkem.

Již tradičně zde plemeno Coton de Tuléar zastupovala Tereza Zůnová z chovatelské stanice Laetitia Bohemica s Daisy Chundelaté Potěšení a její dcerkou Beauty Laetitia Bohemica. Všechny přítomné potěšily milým tancem na vánoční písně a byly odměněny hlasitým potleskem.

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Video z vystoupení si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.12.2017

MIKULÁŠSKÉ AGILITY DVOJZKOUŠKY SADSKÁ, 10. 12. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Agility sezonu 2017 Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou zakončily na Mikulášských dvojzkouškách v Hradištku u Sadské.

Nocaima na parkur vyběhla v kategorii SA2 v konkurenci 12 týmů. V prvním běhu se umístila na 5. místě s hodnocením výborná. V druhém běhu se pak diskvalifikovala.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.12.2017

PŘEDVÁNOČNÍ AGILITY ZÁVODY ROZTOKY, 3. 12. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Neoficiálních "předvánočních" agility závodů v Roztokách u Prahy se v neděli 3. 12. 2017 zúčastnila Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

První běh - Agility - probíhal bez rozdílu výšky, pouze v rozdělení do výkonnostních kategorií A0/A1 (tedy začátečníci) a A2/A3 (pokročilí), kde mezi 12 tými startovala i Nocaima. I přes toto nevýhodné rozdělení se s paničkou umístila na krásném 2. místě. V druhém běhu, tzv. "hře" se bohužel diskvalifikovaly. Vynahradily si to ale ve třetím paralelním parkuru, kdy vždy běželi 2 vylosovaní psi proti sobě a vítěz postoupil do dalšího kola. I přes těžké soupeře, jako jsou borderky, se dostaly do top 6 nejlepších - v dalším postupu je zastavil až pozdější celkový vítěz pitbul.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie a video z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.12.2017

MIKULÁŠ V ZOODOMĚ V BRATISLAVĚ, 2. 12. 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)
Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

V sobotu 2. 11. 2017 uspořádal Zoodům v Bratislavě Mikuláše se zvířátky - čertovsky dobré soutěže se psy s andělskými odměnami. Akce se zúčastnila i Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton se svou paničkou Zenobií Chromou. Pejsci se mohli přihlásit do následujících soutěží: Nejlepší chytač, Odložení s rušivými vlivy, Ulov si mikulášský balíček a Psí karneval.

Elinka se společně s dalšími 15 psy různých plemen zúčastnila soutěže Odložení s rušivými vlivy, kdy pejsek nesměl překročit hranici vyznačeného čtverce během různých rušivých vlivů, jako natažení ruky, hození klíčů, oslovení jménem, nabídka misky plné piškotů, hození míčku, přechod kolem celého čtverce s otevřeným deštníkem, překročení sedícího nebo ležícího psa. Hodnotily se trestné body a čas, za který porotkyně prošla celou trasu. Trestné body se udělovaly za ústní pokyny majitele během soutěže anebo za překročení čtverce. Elinka s nulovým počtem trestých bodů skončila těsně pod stupni vítězů na 4. místě.

Nebyla to jediná Elinčina akce v poslední době - na konci listopadu se zúčastnila ještě dvou tanečních vystoupení v Košicích a to 21. 11. při příležitosti otevření nového kynologického parku Terasa a 26. 11. zatancovala na základní škole v Košicích.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.12.2017

DOGDANCING ZKOUŠKY V HORNÍCH POČERNICÍCH, 17. 11. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica
Beauty Laetitia Bohemica

Ve sváteční pátek 17. listopadu se v hale v pražských Horních Počernicích konaly další oficiální zkoušky v dogdancingu, na kterých znovu nechyběli ani cotonci s paničkou Terezou Zůnovou z chovatelské stanice Laetitia Bohemica.

Veteránka Daisy Chundelaté Potěšení si tu krásně vytančila další zkoušku - tentokrát Heelwork to Music 1. úrovně na výborně se ziskem 28 bodů z 30 možných.

Daisyna dcerka Beauty Laetitia Bohemica skládala zkoušku Dances with Dogs 1. úrovně, ale po prvních pár cvicích si postavila hlavu, že dneska cvičit nebude. Tereza tedy zkoušku předčasně ukončila a pustí se do ní příště, až bude mít Beauty náladu :)

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci a těšíme se na další dogdancigové akce.

Fotogalerii a video z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.11.2017

AGILITY DVOJZKOUŠKY BEROUN, 17. 11. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Na státní svátek - 17. 11. 2017 - se agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou zúčastnily Listopadových agility zkoušek v Berouně.

Pro Nocaimu to byly hned dvě poprvé. Poprvé se zúčastnila závodů v hale a poprvé ve vyšší výkonnostní kategorii SA2. V prvním běhu s paničkou skončily na 8. místě a v tom druhém se umístili na 3. místě z 11 závodníků. Celkově jim to v součtu vyneslo krásné 4. místo.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotografie a video z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.11.2017

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ V PRAZE, 4. 11. 2017

Annareo a Ayleen Pilsen White Foam
Annareo a Ayleen

V sobotu 4. 11. 2017 se na Mezinárodní výstavě psů všech plemen v Praze v soutěži Juniorhandling věkové kategorie 9 - 13 let představilo i plemeno Coton de Tuléar.

Poprvé zde na oficiální prkna nastoupily Nela Andrlíková a její Annareo Pilsen White Foam a Vanda Kahánková s Ayleen Pilsen White Foam. Byly to pro všechny první velké závody a tak šlo především o načerpání zkušenosti.

Děvčatům, Ayleen i Annareovi děkujeme za reprezentaci plemene na této akci. Výsledky celé výstavy a fotogalerii z juiorhandlingu najdete u výsledků výstavy na CotonLandu zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.11.2017

AGILITY ZÁVODY HORKA NAD MORAVOU, 22. 10. 2017

Beatrise
Beatrise

Posledním letošními agility závody, kterého se zúčastnila fenečka Beatrise se svou paničkou Monikou Němcovou, byly Dvojité agility 1, 2, 3 s Jumpy v Horkách nad Moravou, které se konaldy v neděli 22. 10. 2017.

Písek Beatrise opravdu nemá ráda, a tak se jak v agility tak v jumpingu diskvalifikovala.

Paničce i Beatrise přesto děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.11.2017

DOGDANCING ZKOUŠKY V HORNÍCH POČERNICÍCH, 21. 10. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica
Beauty Laetitia Bohemica

V sobotu 21. 10. 2017 se v hale v pražských Horních Počernicích konaly oficiální zkoušky v dogdancingu, na kterých nechyběli ani cotonci s paničkou Terezou Zůnovou z chovatelské stanice Laetitia Bohemica.

Veteránka Daisy Chundelaté Potěšení si tu ve svých 10 letech vytančila zkoušku Musical Dressage 1. úrovně na výborně se ziskem 26 bodů z 27 možných.

Její dcerka Beauty Laetitia Bohemica skládala dvě zkoušky. Zkoušku Freestyle 1. úrovně odtančila na výborně se ziskem 28 bodů z 30 možných a získala tak svou první kokardu za zkoušky. Druhou zkoušku, Dances with Dogs 1. úrovně, jí bohužel zkazila panička, když Beauty hned na začátku sestavy nešťastnou náhodou šlápla na packu. Beautinka se sice i přesto snažila až do konce zkoušky, všechny předepsané cviky už ale předvést nestihla, takže se diskvalifikovala.

Paničce, Daisy i Beauty gratulujeme a děkujeme za reprezentaci a těšíme se na další dogdancigové akce.

Fotogalerii a video z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.11.2017

SUPER DEŇ SO PSÍKOM GBELY, 21. 10. 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)
Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

V sobotu 21. 10. 2017 se ve slovenských Gbelích uskutečnil Super deň so psíkom - otevřená soutěž pro psy všech velikostí a plemen. I přes deštivé počasí se sjelo hodně pejsků a mezi nimi i cotonek Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton se svou paničkou Zenobií Chromou.

Na akci probíhala velká spousta soutěží - od soutěží krásy rozdělených dle věku, přes agility soutěže, soutěže poslušosti a soutěže kostýmů, až po soutěže triků a běhu. Elinka se zúčastnila soutěže Super trik - ukaž čo vieš!, kde se mezi borderkami nakonec neumístila a zároveň soutěže o nej veterána, na které skončila na krásném 2. místě.

Ještě doplníme, že následující den - 22. 10. 2017 - byly vyhlášeny výsledky internetové soutěže psí školy Koira, ve které se Elinka v kategorii Trickdogging umístila taktéž na 2. místě.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.11.2017

AGILITY DVOJZKOUŠKY KROMĚŘÍŽ, 15. 10. 2017

Beatrise
Beatrise

V neděli 15. 10. 2017 proběhly v Kroměříži dvojzkoušky v agility, kterých se zúčastil i zástupce plemene Coton de Tuléar.

Fenečka Beatrise se svou paničkou Monikou Němcovou startovala v elitní kategorii SA3 společně s dalšími 13 závodníky. V obou dvou závodech se se známkou výborná umístila na krásném 2. místě.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.10.2017

AGILITY ZÁVODY V JUMPINGU PŘEROV, 14. 10. 2017

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 14. 10. 2017 vyrazil po několika měsíční pauze Diky od Rybářských Stavů se svou paničkou Lucií Kučerovou na jumpingové agility závody v Přerově - Přerovem Letem Světem potřetí.

V prvních dvou bězích kategorie Small Diky ladil formu a diskvalifikoval se. Ve třetím běhu ale předvedl krásný čistý běh a se známkou Výborná umístil na 12. místě z 20 soutěžících.

Paničce i Dikimu děkujeme za reprezenataci plemene.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.10.2017

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ V Č. BUDĚJOVICÍCH, 8. 10. 2017

Merilin pod Radyní
Merilin pod Radyní

V neděli 8. 10. 2017 se v rámci Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích předvedlo plemeno Coton de Tuléar i v juniorhanlingu. Zastupovaly ho tu Markéta Bártová se svou fenkou Merilin pod Radyní ve věkové kategorii 9 - 13 let.

Markétě se s Merilin se opět hodně dařilo. Suverénně postoupily do semifinále a poté i do finále, kde se prezentovali 3 nejlepší handleři. Ve finále se umístily na krásném 2. místě.

Merilin i Markétě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci. Výsledky celé výstavy najdete na CotonLandu zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.10.2017

AGILITY ZÁVODY PLZEŇ, 1. 10. 2017

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V neděli 1. 10. se agiliťácký veterán Cukřík Chundelaté Kouzlo se svou parťačkou Ritou Firýtovou starší zúčastnil oficiálních agility závodů - Memoriálu Jolany Troppové v Plzni na Doubravce.

Cukřík poprvé startoval ve veteránské kategorii. V jumpingu se diskvalifikoval, protože ho panička navedla na nesprávný konec tunelu. V agility však svým rozvážným během zamířil k vítězství - mezi čtyřmi soutěžícími skončil první.

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezenataci plemene.

Fotogalerii a video ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 05.10.2017

AGILITY ZÁVODY BEATRISE I LEONTÝNKY, 28. a 30. 9. 2017

Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady
Beatrise
Beatrise

Na státní svátek - ve čtvrtek 28. 9. 2017 - vyrazila nová agiliťačka Leontýnka z Vraní Osady na své druhé závody - na Bestagiliťácký podzimní přebor do Ostravy Kunčice, kde se soutěžilo ve třech výkonnostních kategoriích bez ohledu na velikost. I přesto Leontýnka doběhla na 5. místě z 23 závodníků a v soutěži družstev pak s borderkou Czokoládkou u Čertovy Kazatelny mezi deseti vyhrály.

Dva dny na to - v sobotu 30. 9. 2017 - se její kámoška Beatrise vydala na 3. hranické hrátky do Hranic na Moravě. V Agility Open doběhla 7. z 22 závodníků a Jumpingu Open 8. z 21 závodníků. Nejvíce se jí zadařilo v soutěži Agility Trial, kde se umístila a 3. místě z 8 soutěžících.

Leontýnce, Beatrise i paničce Monice Němcové gratulujeme a těšíme se na další působení této nové agiliťačky.

Fotografie a video ze závodů v Ostravě si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.10.2017

DOGDANCING ZKOUŠKY V PONIKLÉ, 10. 9. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica
Beauty Laetitia Bohemica

V neděli 10.9. se v krkonošském městečku Poniklá konaly oficiální zkoušky dogdancingu. Nechyběli na nich ani cotonci z chovatelské stanice Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou.

Veteránka Daisy Chundelaté Potěšení si po mnoha letech zopakovala účast na oficiální akci a skládala zkoušku Musical Dressage 1. úrovně. Pro její dceru Beauty Laetitia Bohemica to byla úplně první oficiální akce dogdancingu, skládala zkoušku Freestyle 1. úrovně.

Bohužel na zkouškách vládlo vysloveně "necotonkovské" počasí, hustě pršelo a zkoušky se skládaly na podmáčené louce. Holky se sice snažily, ale přeci jen byly trochu pomalejší a v časovém limitu zkoušky nestihly předvést všechny předepsané cviky, takže je nesložily.

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci a těšíme se na další dogdancigové akce.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.09.2017

AGILITY DVOJZKOUŠKY NYMBURK, 26. 8. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Na další zkoušky v agility vyrazila Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou v sobotu 26. 8. 2017 do Nymburka. Konaly se tam Předškolní dvojzkoušky.

Nocaima opět startovala v kategorii SA1, v které už má všechny potřebné zkoušky splněny. Závody si proto v klidu užila. Oba parkury zaběhla čistě a vysloužila si tak 2 x druhé místo, za které byla odměněna stříbrnými medailemi.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

Fotografie z dvojzkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.08.2017

NOVÁ AGILIŤAČKA LEONTÝNKA NA PRVNÍCH ZÁVODECH, 19. 8. 2017

Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady

Máme radost, že můžeme oznámit, že nám mezi cotonky roste nová agiliťačka - v současné době desetiměsíční Leontýnka z Vraní Osady žijící s paničkou Monikou Němcovou.

S ohledem na věk je zatím ve výcvikové fázi - přesto už vyrazila na první (neoficiální) závody. Byla jimi Velká Tuneliáda v Boudě, která se uskutečnila 19. 8. 2017 v Přerově. Leontýnka se s novým prostředím skvěle porvala a na svých prvních závodech se hned 3 x umístila na krásném 2. místě, za což byla náležitě odměněna medailemi.

Paničce i Leontýnce gratulujeme a těšíme se na další působení této nové agiliťačky.

Fotografii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.08.2017

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ V MLADÉ BOLESLAVI, 13. 8. 2017

Merilin pod Radyní
Merilin pod Radyní

V neděli 13. 8. 2017 se v rámci Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi předvedlo plemeno Coton de Tuléar i v juniorhanlingu. Zastupovaly ho tu Markéta Bártová se svou fenkou Merilin pod Radyní ve věkové kategorii 9 - 13 let.

Markétě se s Merilin tradičně dařilo. Hladce postoupily s plným počtem 60 bodů z prvního kola do semifinále. Nakonec se umístily těsně pod finálovou bednou - skončily na krásném 4. místě.

Merilin i Markétě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci. Výsledky celé výstavy včetně fogogalerie z JuniorHandlingu CotonLandu zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.08.2017

AGILITY ZÁVODY BEATRISE V ROŽNOVĚ A OSTRAVĚ, 5. - 12. 8. 2017

Beatrise
Beatrise

Hned dva víkendy po sobě věnovala agility závodům fenečka Beatrise s paničoku Monikou Němcovou.

V sobotu 5. 8. Beatrise startovala na závodech v Rožnově pod Radhoštěm - Ve znamení TRNEK. V agility Trial se v elitní kategorii SA3 na první pokus diskvalifikovala, ale v druhém běhu už byla 8. ze 14 závodníků. Ve společném Jumpingu kategorie S pak mezi 28 závodníky doběhla na sedmém místě.

Týden na to - v sobotu 12. 8. se v Ostravě konal BestAgility pohár a i tam Beatrise hájila cotoní barvy. V agility kategorie Small se mezi 14 závodníky umístila na 11. místě a v Jumpingu kategorie Small byla mezi 17 soutěžícími devátá. V agility trial SA3 se pak umístila na krásném 3. místě ze sedmi.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů v Ostravě si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.08.2017

AGILITY ZÁVODY BOLEŠINY U KLATOV, 12. 8. 2017

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 12.8.2017 se vydal tým Cukřík Chundelaté Kouzlo a Rita Firýtová starší na oficiální agility závody do Aeroklubu Bolešiny u Klatov.

Za poměrně velkého větru si Cukřík po delší době s radostí zaběhal. Sice v bězích agility a jump se tým diskvalifikoval, ale ve zkoušce SA1 se umístil na 3. místě ze šesti týmů.

Paničce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezenataci plemene.

Fotogalerii a videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.08.2017

AGILITY TROJZKOUŠKY MLADÁ BOLESLAV, 29. 7. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 29. 7. 2017 se v Mladé Boleslavi uskutečnily Mladoboleslavské letní trojzkoušky v agility. Nechyběla na nich ani agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou.

V první zkoušce kategorie SA1 bohužel vyběhly moc brzy a byly proto diskvalifikovány. Ve druhé z ale doběhly na 7. místě a ve třetí skončily na krásném 4. místě mezi 11 účastníky, navíc s oceněním Výborná, čímž splnily podmínky pro postup do kategorie SA2.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.08.2017

COTONEK NA BRNĚNSKÝCH PSÍCH DNECH, 15. 7. 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)
Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

O víkendu 15. - 16. 7. 2017 se v Brně uskutečnil další ročník Brněnských psí dnů, plný rozmanitých soutěží a aktivit pro pejsky. Vyžít se tady mohl opravdu každý.

V sobotu 15. 7. zde mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar. Slovenská fenečka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) se zúčastnila aktivity "Brněnský voříšek", tedy soutěže krásy určené jak pro pejsky s PP tak bez PP. Elinka se v kategorii Psi s PP - veteráni umístila na 2. místě.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.07.2017

AGILITY ZÁVODY ŽIVOTICE, 15. 7. 2017

Beatrise
Beatrise

V sobotu 15. 7. 2017 se v Životicích u Nového Jičína uskutečnily oficiální agility závody spojené se zkouškami - O Javornickou Tlapku, na kterých závodila i Beatrise & Monika Němcová.

V Jumpingu kategorie Small Beatrise doběhla na devátém místě z 28 závodníků, v agility se kvůli tunelu diskvalifikovala. Nejvíce se jí ale zadařilo ve zkoušce SA3, kdy se mezi 11 startujícími umístila na pěkném 3. místě.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 16.07.2017

AGILITY ZÁVODY HAF BEZ OBAV, 25. 6. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Aktuálně nejaktivnější agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou nezahálela ani v neděli 25. 6. 2017. Společně se zúčastnily neoficiálních závodů Haf Bez Obav v Praze pro zde trénující týmy.

V kategorii S, kam Nocaima spadá, soutěžilo 6 týmů. S paničkou doběhly 2 x na druhém místě a jednou čtvté, čímž si zajistili celkové krásné 2. místo

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie a video ze závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.06.2017

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD NA MR V AGILITY, 24. - 25. 6. 2017

Beatrise
Beatrise

Další kvalifikační závod na mistrovství republiky v agility 2017 proběhl o víkendu 24. - 25. 6. 2017 v Lutopecnech u Kroměříže. Opět na něm nechybělo moravské duo Beatrise & Monika Němcová.

Beatrise se zúčastnila 4 běhů - 2 x agility a 2 x jumpingu. Výsledkově se s 3 čistými běhy a jedním s chybičkou na zóně kladiny pohybovala mezi 12. - 18. místem ze 45 závodníků a finální kvalifikace jí tak utekla jenom o chlup.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.07.2017

ČERVNOVÉ AKTIVITY ŠIKULY ELINKY NA SLOVENSKU, 10. a 18. 6. 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)
Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

Dvou aktivit pro cotonky šikuly se v červnu zúčastnila slovenská fenečka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) se svou paničkou Zenobií Chromou.

V sobotu 10. 6. 2017 nechyběly na akci Novomestskí psí šampión v Bratislavě, kde byly různé soutěžní kategorie. Zúčastnily se běhu odvahy, strašidelného hradu, ddogdancingové triky předvedly v zoostánku, za což dostaly pamlsky a hlavně - měly 100 % úspěšnost v DogParty - v soutěži, ve které šlo o to, jak sebou pes nechá manipulovat. Navíc v soutěži inteligence, kde Elinka řešila různé psí hlavolamy, dosáhly titul Extrémně inteligentní psík.

V neděli 18. 6. 2017 pak spolu s dalšími hafany vyrazily potěšit důchodce v domově pro seniory na Skladnej ulici v Košicích. Úkázaly poslušnost, zatancovaly a nechybělo ani závěrečné muckání. Senioři byli tak dojatí, že mezi sebou uspořádali malou sbírku pro košický útulek.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnoust zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.07.2017

TANEC NA SPOLKOVÉM DNI V ČAKOVICÍCH, 17. 6. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 17. 6. 2017 se na Čakovickém zámku v Praze konal již 4. ročník Čakovického spolkového dne. Prezentovalo se zde mnoho zdejších spolků s různými stánky, na podiu tančily a zpívaly děti, návštěvníci viděli různá zvířátka.

Ani letos zde nechybělo plemene Coton de Tuléar - předtančení se zhostily fenečky z chovatelské stanice Laetitia Bohemica Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou. Všechny tři sklidily potlesk nejen od dětského hlediště.

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii a video z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.07.2017

AGILITY PROBLUZSKÉ DVOJZKOUŠKY, 10. 6. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 10. 6. 2017 se Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou zúčastnily dalších oficiálních agility závodů - Probluzských dvojzkoušek Acana Cup v Dolní Přími - Probluzi.

Nocaimě se opět dařilo. Mezi jedenácti závodníky se 2 x umístila na pěkném 4. místě, z toho jednou se známkou Výborná a jednou se známkou Velmi Dobrá.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto zkouškách.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 18.06.2017

CUTEBERRY NA DOGDAYS BRATISLAVA, 27. 5. 2017

Suši a Eimi na DogDays v Bratislavě
Suši a Eimi

O víkendu 27. - 28. 5. 2017 se na dostihové dráze v bratislavské Petržalce konal 2. ročník festivalu psích sportů - DogDays Bratislava. V sobotu 27. 5. 2017 zde nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar.

Dva zástupci z chovatelské stanice Cuteberry - mladý pes Suši (Muguiris Vulkan) a veteránka Eimi Janus-Suzi neměli za úkol pouze reprezentovat. Zároveň společně s paničkou předváděli profesionální vystavování jako takové v rámci speciálního stánku haly RSCD - kynologické haly určené pro výcvik a sport.

Paničce, Sušimu i Eimi děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.06.2017

AGILITY TROJZKOUŠKY PŘEROV, 27. 5. 2017

Beatrise
Beatrise

V sobotu 27. 5. 2017 vyběhlo na agility trávník i duo Beatrise & Monika Němcová. Zúčastnily se agility trojzkoušek v Přerově.

První zkouška kategorie SA3 Beatrise vysloveně vyšla. Jako jediná ze 4 závodníků parkur zvládla a ve skvělém čase se se známkou výborná umístila na 1. místě. Zbývající dvě zkoušky se nevydařili a Beatrise se na nich diskvalifikovala.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.06.2017

AGILITY ZÁVODY MLADÁ BOLESLAV, 27. 5. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Naše nově vznikající agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) se svou paničkou Kateřinou Jelínkovou poprvé vyrazila na oficiální agility závody a to 27. 5. 2017 do Mladé Boleslavi na Boleslavské jarní dvojzkoušky.

Jako začátečník Nocaima startovala v kategorii SA1. A hned na prvních oficiálních závodech se jí ohromě dařilo. Mezi 17 závodníky v první zkoušce doběhla na 3. místě se známkou výborná a ve druhém běhu pak byla devátá.

Paničce i Nocaimě gratulujeme ke skvělému zahájení soutěžní kariéry a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.06.2017

KVĚTNOVÉ AKTIVITY ŠIKULY ELINKY NA SLOVENSKU, květen 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)
Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

Hned několika aktivit pro cotonky šikuly se v květnu zúčastnila slovenská fenečka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton) se svou paničkou Zenobií Chromou.

V sobotu 6. 5. 2017 se zúčastnily prvního ročníku akce nazvané Záhorácký oriešok, která se konala na Kamennom Mlýně. Šlo o neoficiální soutěž v tanci. S Elinkou se umístily na krásném 3. místě.

Týden na to - v sobotu 13. 5. 2017 - vyrazily na neoficiální výstavu Ivanská packa v Ivanke pri Dunaji. V kategorii veteráni, kde se Elinka představila, startovali psi i feny bez ohledu na pohlaví a plemeno. Elinka získala krásné 2. místo.

A do třetice - v sobotu 20. 5. 2017 - po dlouhé době způsobené zdravotní pauzou po operaci páteře - Elinka opět zatancovala dětem a to na akci Májové prebádzanie v obchodním domě v městské části Vajnory. Předvedly nejenom tanec, ale i základní triky a poslušnost. U dětí sklidily obrovský potlesk.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto akcích.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnoust zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.05.2017

AGILITY ZÁVODY MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, 20. 5. 2017

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

O víkendu 20. - 21. 5. 2017 se v Mariánských Lázních konaly dvoudenní agility závody - Víkend plný zkoušek. V sobotu 20. 5. na ně vyrazil i plzeňský sportovec Cukřík Chundelaté Kouzlo.

Veterán Cukřík si se svou parťačkou Ritou Firýtovou starší závody užíval a běhal s radostí. V prvním běhu Jumpingu se sice diskvalifikovali, pak ale ve zkoušce SA1 umístil na pěkném pátém a osmém místě z 12 dvojic.

Paničce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezenataci plemene.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.05.2017

AGILITY ZÁVODY ONDŘEJOV, 6. 5. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 6. 5. 2017 proběhl v Ondřejově 6. ročník neoficiálních agility závodů - Ondřejovské agilitění. Bílé chlupaté barvy na nich zastupovala Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Přestože za sebou ještě Nocaima nemá ani jeden oficiální závod, startovala v kategorii pokročilí. Mezi jedenácti týmy kategorie Small skončila v prvním běhu na krásném 3. místě a v druhém běhu byla šestá.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii i video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.05.2017

3 x AGILITY ZÁVODY V PODÁNÍ BEATRISE, 30. 4. - 8. 5. 2017

Beatrise
Beatrise

Hned tří agility závodů se v rozmezí několika dní zúčastnila Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

V neděli 30. 4. 2017 Beatrise vyrazila na FALCO Údolní dvojzkoušky v Suchdole nad Odrou. V kategorii SA3 se v první zkoušce umístila na krásném 3. místě z 11 závodníků, ve druhé se diskvalifikovala.

Týden na to - v sobotu 6. 5. 2017 se zúčastnila dalších dvojzkoušek v Hranicích na Moravě. V prvním běhu kategorie SA3 skončila na 5. místě z 10, a v druhém se opět diskvalifikovala.

A konečně na sváteční pondělí - 8. 5. 2017 - s paničkou vyrazily na neoficiální klubové závody Agispeedtýmu do Karviné. V kategorii "závodníci" mezi týmy S a M zabodovala a získala krásné 2. místo.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze závodů v Karviné si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 10.05.2017

EASTER SHOW V ZUBČANECH, 29. 04. 2017

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)
Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)

V sobotu 29. 4. 2017 porběhla ve slovenských Zubčanech multiakce pro psy a jejich milovníky - Easter Show 2017, v rámci které proběhlo hned několik soutěží - soutěž kostýmů, dogfrisbee, dogdancing, agility, výstava psů s PP a výstava psů bez PP. Nechyběl zde ani zástupce plemene Coton de Tuléar - cotonky zastupovala slovenská fenečka Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton.

Elinka, čerstvá veterána, soutěžila v kategorii Nejkrásnější pes s PP, ve které se potkali psi i fenky s průkazem původu. V této soutěži se umístila na 3. místě.

Poté se - po dlouhé pauze a se zdravotním handikepem - s paničkou zúčastnily soutěže dogdancingu, která byla hodnocena dle oficiálních pravidel. Soutěžily v kategorii FUN Beginner. I přes to, že mnoho standardních triků musely vynechat, tuto soutěž vyhrály.

Elince i paničce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnoust zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.05.2017

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ V PRAZE, 16. 4. 2017

Merilin pod Radyní
Merilin pod Radyní

V neděli 16. 4. 2017 se v rámci Mezinárodní výstavy psů v Praze předvedlo plemeno Coton de Tuléar i v juniorhanlingu. Zastupovaly ho tu Markéta Bártová se svou fenkou Merilin pod Radyní ve věkové kategorii 9 - 13 let.

Markétě se s Merilin tradičně dařilo. Hladce postoupily s plným počtem 60 bodů z prvního kola do semifinále. Nakonec se umístili těsně pod finálovou bednou - skončily na krásném 4. místě.

Merilin i Markétě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci. Výsledky celé výstavy včetně kompletní fotogalerie najdete na CotonLandu zde.

Fotogalerii z juniorhanlingu a výsledky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.04.2017

KVALIFIKAČNÍ ZÁVODY AGILITY NA MČR PŘEROV, 15. - 16. 4. 2017

Beatrise
Beatrise

O víkendu 15. - 16. 4. 2017 se v Přerově uskutečnily 1. kvalifikační závody na Mistrovství České Republiky v agility v roce 2017. Zúčastnila se jich i Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Beatrise se na závodech rozhodně neztratila. V Jumpingu i Agility odvedla skvělou práci - ke kvalifikaci na mistrovství nakonec chybělo pouhé 2,27 vteřiny.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Video z kvalifikace si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.04.2017

TANEC NA SOUSEDSKÝCH TŘEBORADICKÝCH VELIKONOCÍCH, 08. 04. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 8. 4. 2017 uspořádal Sousedský Třeboradický Spolek další setkání občanů a to při příležitosti blížících se Velikonoc. Opět se konalo v zahradách třeboradického kostela.

Ani tentokrát zde nechyběl dogdancing od zástupců plemene Coton de Tuléar - všechny přítomné opět tancem potěšily fenečky z chovatelské stanice Laetitia Bohemica Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica s paničkou Terezou Zůnovou..

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.04.2017

AGILITY ZÁVODY ŘEPORYJE, 2. 4. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Dalších agility závůdů se pražská agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) zúčastnila v sobotu 2. 4. 2017 na cvičišti HafBezObav v pražských Řeporyjích.

Jednalo se o neoficiální závody zde cvičících týmů. Celkově soutěžilo 29 závodních párů, z toho 12 začátečníků a 17 pokročilých, kam patří i Nocaima s paničkou Kateřinou Jelínkovou. První běh sice zaběhly bez chyby, ale příliš pomalu a proto se diskvalifikovaly. V druhém bezchybném běhu zrychlily, což jim vyneslo 4. místo. Celkově se umístily šesté.

Paničce i Nocaimě gratulujeme ke skvělému startu a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii a video ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.04.2017

AGILITY DVOJZKOUŠKY KAŇOVICE, 1. 4. 2017

Beatrise
Beatrise

V sobotu 1. 4. 2017 se v Kaňovicích v okrese Frýdek Místek konaly agility dvojzkoušky Apríl!! v Kaňkách. V elitní kategorii SA3 zde mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar a to díky fenečce Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Na kategorii SA3 se pravděpodobně podepsalo nízké ranní sluníčko, protože většina startujících, včetně Beatrise se v obou zkouškách diskvalifikovalo.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 09.04.2017

VÝSTAVA HAPPY DOG SHOW PRAHA, 18. 3. 2017

Tým na Happy Dog Show
Tým na Happy Dog Show

V sobotu 18. 3. 2017 se cotonci Nocaima (Bonny Krkonošský Květ), Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku), Cyril (Cassanova Cyril z Poříčského Statku), Boon Jewel Joy from Pilsen a jezevčík Maxík zúčastnili charitativní výstavy na podporu pejsků v útulcích Happy Dog Show na pražském Džbáně. Byla to trochu jiná výstava, neboť vítězové se vybírali ne z jednotlivých plemen, ale z celých skupin FCI.

Všichni 4 cotoni soutěžili v kategorii FCI IX - mladí (1-3 roky). Tuto kategorii vyhrála Daisy, Nocaima byla třetí, Boon čtvrtý a Cyril se umístil na šestém místě. Daisy pak získala ještě 2. místo v kompletní 9. kategorii. Jezevčík Maxík - spolubydlící Boona - se zúčastnil oříškiády do 40 cm výšky a umístil se na 3. místě. Dále se zde konal pokus o zápis do knihy rekordů a podařil se. Na jednom místě se sešlo 275 psů s šátkem na krku. Celá parta cotonků měla šátky z madagaskarské vlajky a opravdu budili pozornost.

Další zábavná soutěž byla Tlapkiáda, kde jsme museli projít 10. stanovišti a splnit různé úkoly jako předvést několik triků, projít stezku odvahy, najít piškot a míček, proběhnout tunel, či splnit povely základní poslušnosti. A na závěr - Cyril vyhrál soutěž o nejchlupatějšího psa celé výstavy.

Přestože počasí nebylo ideální, cotonci i díky tomu, že drželi pohromadě, budili pozornost u lidí i kameramanů a propagovali tak plemeno, za což jim děkujeme.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.03.2017

JUNIORHANDLING NA KVP COTON DE TULÉAR KOJICE, 11. 3. 2017

Merilin pod Radyní
Merilin pod Radyní

V sobotu 11. 3. 2017 se v Kojicích nedaleko Chvaletic uskutečnila 27. klubová výstava plemene Coton de Tuléar, v rámci které proběhly i soutěže dítě a pes a Juniorhandling.

Kategorii Dítě a pes vyhrála Alexandra Bartošová se svým psem Harrym (Mars the Sweetest Coton), druhý byl David Houdek a jeho Mangiho Přátelé Jetynky. V juniorhanlidngu do 13 let se na prvním místě umístila Markéta Bártová se svou fenečkou Merilin pod Radyní, druhý byl Adam Hell a jeho Qwentin Sleepy Hollow Ranch. A kategorii Juniorahndling 13 - 17 let vyhrála Nela Sehnalová a její cotonek Quba Hraběnčin Ráj.

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci. Výsledky celé výstavy včetně kompletní fotogalerie najdete na CotonLandu zde.

Fotogalerii z juniorhanlingu a výsledky si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.03.2017

PŘEDTANČENÍ NA PLESE DOMOVINKY, 03. 03. 2017

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V pátek 3. 3. 2017 proběhla jedna krásná akce v Plzni - Senior a pes mohou mít svůj ples. Pořádaly ji dvě neziskové organizace - Domovinka, která pečuje o seniory a jednou z jejích registrovaných služeb je canisterapie, kde pracuje i cotonek Amy z Poříčského Statku a za parťáky má 2 labradory, které vycvičila druhá pořádající organizace Pomocné tlapky.

Jako host byla pozvána Tereza Zůnová, která se svými fenkami Coton de Tuléar - Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica přítomným předvedla, co tahle krásná bavlněná láska dokáže. Vystoupení mělo obrovský úspěch.

Paničce, Daisy i Beauty děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 07.03.2017

AGILITY DVOJZKOUŠKY SVIADNOV, 18. 2. 2017

Beatrise
Beatrise

V sobotu 18. 2. 2017 se nedaleko Frýdku-Místku - ve Sviadnově - uskutečnilo Únorové dvojité tukobraní, neboli dvojzkoušky v agility. Poprvé v roce 2017 zde na agility parkur vyběhla i fenečka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Beatrise se v elitní kategorii SA3 dařilo. V první zkoušce doběhla na druhém místě, v druhé zkoušce byla první. Celkově se tak umístila na krásném 1. místě.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Video ze zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.02.2017

AGILITY ZKOUŠKY HORKY, 12. 2. 2017

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

O víkendu 11. - 12. 2. 2017 proběhly v Horkách na Moravě osminásobné zkoušky agility - Faktor strachu pošesté aneb 2 x 4 jede. V neděli 12. 2. 2017 na ně - poprvé v letošní sezoně - vyrazil i cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou.

Diky se v kategorii SA2 zúčastnil všech čtyř nedělních zkouškách. V prvním běhu se umístil na 2. místě mezi šesti závodníky. Zároveň se však řádně obalil pískem a v dalších třech bězích se nakonec diskvalifikoval.

Paničce i Dikymu gratulujeme k druhému místu a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.02.2017

VALENTÝNSKÁ VÝSTAVA PSŮ PEZINOK, 11. 2. 2017

Cool to Be Cuteberry a Diana Harsányiová
Cool to Be Cuteberry

V sobotu 11. 2. 2017 se tým Cili (Cool to Be Cuteberry) a Diana Harsányiová zúčastnil poněkud netradiční výstavy - Valentýnské Dog Show ve slovenském Pezinku - ve které nešlo o exteriér psa, ale o souhru majitele se svým čtyřnohým miláčkem a správné předvedení v pohybu a v postoji. Zúčastnit se mohli jak výstavní šampioni tak voříšci.

Cili soutěžila v kategorii "Profíci mladí psi" ve věku do 2 let. Tři rozhodčí bodovali předvedení v pohybu, postoji, ve skupině psů, celkkový dojem, outfit a kounikaci se psem. V této kategorii se umístili na 1. místě. Díky tomu postoupili do semifinále, ve kterém byl systém KO, a nakonec i do finále mezi 12 nejlepších!!!

Ve finále se opět individuálně posuzovalo. Tým Cool to Be Cuteberry & Diana Harsányiová nakonec tuto netradiční výstavu vyhrál a stal se BIS. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.03.2017

AGILITY ZÁVODY ŘEPORYJE, 21. 1. 2017

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Naše nová agiliťáčka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) nezahálí ani v zímě a sněhu. V sobotu 21. 1. 2017 se s paničkou Katkou Jelínkovou zúčastnily neoficiálních agility závodu na cvičišti HafBezObav v pražských Řeporyjích.

Už to, že mezi dvaceti dvěma týmy byly zařazeny mezi pokročilé, bylo pro tuto dvojici úspěchem. Celkově skončily na pěkném 16. místě.

Paničce i Nocaimě gratulujeme ke skvělému startu a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotogalerii ze závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.01.2017

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz