COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY NABÍDKA ŠTĚŇAT VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ÚSPĚCHY COTON DE TULÉAR (nejen) V AGILITY A DOGDANCINGU, rok 2018

V této kategorii najdete úspěchy našich cotonků ve sportovních a kynologických kategoriích, jako je agility, dogdancing, juniorhandling, poslušnost a další.

Úspěchy můžete posílat na info@cotonland.cz. Zasílejte, prosím, informaci o soutěži, kategorii a počtu soupeřů. Aktualizace probíhá do 10 kalendářních dnů od obdržení informace. Všechny výsledky jsou počítány i do soutěže o cotonka šikulu roku 2018.

AGILITY DVOJZKOUŠKY PRAHA, 11. 8. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 11. 8. 2018 se v pražském PesoParku uskutečnily 4. FrontLine Agi Duo zkoušky. Nechybělo na nich ani plemeno Coton de Tuléar a to díky agiliťačce Nocaimě (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Počasí se naštěstí trochu umoudřilo a tak se závody neproměnily v grilovačku. Nocaima oba běhy dokončila v limitu a jednou jí to tak v kategorii SA2 vyneslo 7. místo a jednou 5. místo.

Paničce i Nocaimě děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.08.2018

JUNIORHANDLING NA NÁRODNÍ VÝSTAVĚ V MLADÉ BOLESLAVI, 15. 7. 2018

Zlatonka z Jizerského Pekla a Ema Hrušková.
Zlatonka z Jizerského Pekla

V neděli 15. 7. 2018 se konala Národní výstava psů v Mladé Boleslavi a plemeno Coton de Tuléar zde i tentokrát mělo zastoupení v Juniorhandlingu.

V kategorii 9 - 13 s cotonkem nastoupila Ema Hrušková - její parťačkou byla Zlatonka z Jizerského Pekla. Oběma se ohromě dařilo - i přes skutečně letní počasí se nejdříve probojovaly do semifinále a nakonec i do finále, kde se umístily na celkovém 3. místě.

Emě se Zlatonkou gratulujeme a děkujeme za reprezentaci. Výsledky a fotky z celé výstavy najdete na CotonLandu zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.06.2018

COTONCI BUDOU NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V AGILITY

Beatrise
Beatrise

S velkou radostí vám můžeme oznámit, že plemeno Coton de Tuléar bude mít zástupce na Mistrovství České Republiky v agility. Kvalifikační požadavky splnila fenečka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Děvčatům gratulujeme a na zářijovém mistrovství, které se letos uskuteční v Přerově, jim držíme všechny tlapky.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.07.2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY KLADNO, 7. 7. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Po téměř měsíční pauze vyrazila agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou na další závody - Letní Fresh dvojzkoušky v Kladně, které proběhly v sobotu 7. 7. 2018.

Velkým plusem byl v současných vedrech fakt, že se zkoušky konaly v klimatizované hale, což chlupatému cotonovi dost pomohlo :) V prvním běhu kategorie SA2 se sice Nocaima diskvalifikovala, v tom druhém ale zaběhla čistě, což jí vyneslo pěkné 4. místo.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.07.2018

AGILITY ZÁVODY FEŠÁK LÁZEŇSKÝ LUHAČOVICE, 30. 6. 2018

Beatrise
Beatrise

Konec školního roku fenečka Beatrise s paničkou Monikou Němcovou oslavila na agility závodech v Luhačovicích, kde se 30. 6. 2018 konal Fešák Lázeňský.

Větrné počasí Beatrise svědčilo - všechny 3 parkury dala rychle a čistě - v agility Open jí to vyneslo 5. místo z 28 soutěžících, v Agility Trial 4. místo z 11 soutěžících a v Jumpingu Šviháka Lázeňského byla 9. mezi 22 závodníky. Tam navíc panička splnila úkol "fešáka lázeňského" - celý parkur proběhla s oplatkou v ruce, aniž by se byť jen kousek odlomil :D

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.07.2018

JUNIORHANDLING NA MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ V BRNĚ, 24. 6. 2018

Boon Jewel Joy from Pilsen a Šárka Hromková.
Boon Jewel Joy from Pilsen
Zlatonka z Jizerského Pekla a Ema Hrušková.
Zlatonka z Jizerského Pekla

V neděli 24. 6. 2018 se v rámci Mezinárodní výstavy psů v Brně předvedlo plemeno Coton de Tuléar i v juniorhanlingu a to ve věkové kategorii 9 - 13 let.

Cotonci měli v juniorhandlingu hned dvojnásobnou účast - plemeno Coton de Tuléar reprezentovala Ema Hrušková a její Zlatonka z Jizerského Pekla a Šárka Hromková s cotonkem Boon Jewel Joy from Pilsen

Emě se Zlatonkou i Šárce s Boonem děkujeme za reprezentaci. Výsledky celé výstavy i fotky z juniorhandlingu najdete na CotonLandu zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.06.2018

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD NA MČR V AGILITY MARTINICE, 23. - 24. 6. 2018

Beatrise
Beatrise

O víkendu 23. - 24. 6. 2018 se v Martinicích konal kvalifikační závod na mistrovství České republiky v agility v roce 2018. Znovu zde mělo zatoupení plemeno Coton de Tuléar a to díky fenečce Beatrise s paničkou Monikou Němcovou.

Beatrise, která běhá v elitní kategorii SA3, předvedla tři krásné běhy, v jednom pak v rámci nadšení přeskočila zónu na kladině. Celkově to znamenalo 11. a 25. místo v agility a 10. a 20. místo v jumpingu (v celkovém počtu 47 startujících). Jestli to stačilo na kvalifikaci a Beatrise potkáme na mistrosvství bychom se měli dozvědět v následujících dnech.

Paničce i Beatrise gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 02.07.2018

TANEC NA SPOLKOVÉM DNI V ČAKOVICÍCH, 16. 06. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 16. 6. 2018 se na Čakovickém zámku v Praze konal již 5. ročník Čakovického spolkového dne. Prezentovalo se zde mnoho zdejších spolků s různými stánky, na pódiu tančily a zpívaly děti, návštěvníci viděli různá zvířátka.

Ani letos zde nechybělo plemene Coton de Tuléar - předtančení se zhostila fenka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou. I přes parné letní počasí Daisy s nadšením cvičila a sklidila potlesk nejen od dětského publika. Po tančení si potom užívala mazlení svých dětských fanoušků

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie a video z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 28.06.2018

AGILITY DOG FORCE ZÁVODY PŘEROV, 16. 6. 2018

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů
Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady
Beatrise a Leontýnka

V sobotu 16. 6. 2018 se v přerovské Boudě uskutečily 1. Dog Force neoficiální agility závody. Zastoupení zde měli hned tři cotonci - pejsek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Lucií Kučerovou a fenečky Beatrise a Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou.

Všichni tři cotonci startovali v kategorii Small - pokročilí, kde se jim mezi 8 závodníky skutečně dařilo. Beatrise se sice v tuneliádě diskvalifikovala, v jumpingu ale doběhla na druhém místě a agility vyhrála. Leontýnka naopak zazářila v tuneliádě, kde se umístila na krásném 2. místě. A konečně Diky v tuneliádě zaběhl 4. místo a v Jumpingu a agility vystoupal na bednu na 3. místo.

Paničkám, Dikymu, Beatrise i Leontýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.06.2018

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY V HORNÍCH POČERNICÍCH, 11. 06. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V pondělí 11. června se v hale v pražských Horních Počernicích konaly další oficiální zkoušky v dogdancingu, na kterých nechyběli ani cotonci.

Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou skládaly zkoušku Musical Dressage 2. úrovně. Daisinka s nadšením jí vlastním krásně cvičila a za většinu prvků získala plný počet bodů. Bohužel se jí nechtělo do jednoho z nejtěžších cviků této zkoušky - do couvání u nohy. Z tohoto důvodu byla diskvalifikována.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci na této akci.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.06.2018

VYSTOUPENÍ NA DĚTSKÉM DNI V BDENĚVSI, 9. 6. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 9. 6. 2018 zajel Cukřík Chundelaté Kouzlo s výcvikářkou Alenou Čechurovou udělat radost dětem na Dětském dni v Bdeněvsi.

I když Cukříka nakonec více než děti zajímala krásná mladá šeltie, nakonec dětem ukázal základní prvky agility.

Paničce, výcvikářce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci plemene na této akci.

Fotografii z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.06.2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY PRAHA ŠTĚRBOHOLY, 8. 6. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V pátek 8. 6. 2018 se v pražských Štěrboholích na tamním venkovním cvičišti konaly Aktijácké mini dvojzkoušky v agility, na kterých startovala i Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Bohužel počasí bylo opravdu pekelné - v 31 stupních celsia se běhalo na otevřeném nestíněném parkuru. Nocaimě se v kategorii SA2 nepovedl ani jeden běh a celkový výsledek tak byl 2 x diskvalifikace.

Paničce i Nocaimě přesto děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 13.06.2018

AGILITY MIACIS CUP 2018 RAPOTÍN, 2. - 3. 6. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Queen Lillien Hraběnčin Ráj

O víkendu 2. - 3. 6. 2018 proběhl v Rapotíně agility Miacis CUP 2018 - dvoudenní agility závody, které se skládaly ze 4 zkoušek a jednoho jumpingu. Zastoupení na nich mělo i plemeno Coton de Tuléar.

Naše fenečka Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) startovala tradičně s paničkou Klárou Válkovou v kategorii SA2 a to společně s dalšími 11 soupeři. Ve čtyřech zkouškách SA2 byly 2 x sedmé, 1 x třetí a jednou svou kategorii vyhrály. V Jumpingu se pak mezi SA2 umístili na pěkném 3. místě, celkově i s profesionály v kategorii SA3 jim to vyneslo 5. místo z 23 závodníků.

Paničce i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.06.2018

AGILITY TROJZKOUŠKY NEJDEK, 2. 6. 2018

Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady
Beatrise
Beatrise

Nejdecké trojzkoušky v agility - tzv. Nejdecký trojskok - uspořádala organizace JumpingDogs v sobou 2. 6. 2018 v Nejdku. Zastoupení zde mělo i plemeno Coton de Tuléar - Monika Němcová zde závodila s Leontýnkou (Leontýnka z Vraní Osady) a Beatrise.

Beatrise běžela v elitní kategorii SA3 společně s dalšími 5 závodníky. V prvním běhu byla první, v druhém se diskvalifikovala a v tom třetím se umístila na 3. místě a zároveň tím splnila zkoušku SA3. Celkově jí to vyneslo pěkné 2. místo.

Pro Leontýnku to byly první oficiální závody, tedy vyběhla v kategorii SA1. V první i druhé zkoušce se umístila na 2. místě z 9 závodníků a splnila zkoušky. Ve třetím běhu byla 4., což jí celkově vyneslo taktéž 2. místo.

Paničce, Beatrise i Leontýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie a video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.06.2018

VYSTOUPENÍ VE ŠKOLCE V OSTRAVĚ, 1. 6. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Queen Lillien Hraběnčin Ráj

Na Mezinárodní den dětí - 1. 6. 2018 - byla fenečka Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) se svou paničkou Klárou Válkovou pozvána do mateřské školy Volgogradska v Ostravě, aby jim ukázala, co umí.

Lilly dětem předvedla základní prvky poslušnosti i různé triky. Děti si mohli vyzkoušet práci se psem, s Lilly si pohrály a pomazily se s ní.

Paničce i Lilly děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.06.2018

AGILITY ZÁVODY PLZEŇ, 27. 5. 2018

Elysee Ráj Karpat
Elysee Ráj Karpat
Charlotte Ráj Karpat
Chelzi (Charlotte Ráj Karpat)

Mezi cotonky agiliťáky se nám zařadily další dvě fenečky - Elysee Ráj Karpat a Chelzi (Charlotte Ráj Karpat) z chovatelské stanice Pilsen White Foam. Jejich prvními závody byly naoficiální závody 3. Radčické agilitění, které se konaly 27. 5. 2018 v Plzni Radčicích.

Elysee i Chelzi na parkur vyběhly s paničkou Radkou Salvétovou v kategorii "Nezávodící SA", kde bylo přihlášeno 17 závodníků. Chelzi se nelíbily tunely a tedy ani jeden běh nedokončila. Elysee se ale dařilo a umístila se na 2. a 3. místě v Jumpingu a Agility.

Paničce, Elysee i Chelzi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 03.06.2018

JARNÍ KLUBOVÉ AGILITY ZÁVODY OSTRAVA, 26. 5. 2018

Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady
Beatrise
Beatrise

V sobotu 26. 5. 2018 se v Ostravě, na cvičišti kynologického spolku BestAgility, konal Bestagiliťácký jarní přebor 2018, neboli klubové agility závody.

Na tomto závodu cotonky reprezentovala zdejší členka Monika Němcová se svými holčičkami Leontýnkou (Leontýnka z Vraní Osady) a Beatrise.

Beatrise startovala v nejvyšší výkonností skupině velikosti Small s dalšími čtyřmi závodníky. V prvním běhu se umístila na 3. místě, v druhém na 2. místě a celkově byla druhá. Leontýnka ve druhé výkonnostní skupině velikosti Small měla soupeřů 6. Bohužel hodně shazovala skočky, což jí vyneslo 6. místo, 7. místo a celkově se umístila šestá.

Paničce, Beatrise i Leontýnce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 06.06.2018

AGILITY ZÁVODY ONDŘEJOV, 26. 05. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 26. 5. 2018 v ondřejově proběhlo 8. Ondřejovské agilitění - neoficiální závody agility - na kterém ani letos nechyběla Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Náročné parkury si děvčata opravdu užila. V prvním běhu si odnesly nádhernou kokardu za krásné 2. místo a ve druhém běhu pak byly čtvrté.

Paničce i Nocaimě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z tohoto závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 01.06.2018

JARNÍ AGILITY HAFBO ZÁVOD PRAHA, 13. 5. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V neděli 13. 5. 2018 uspořádal kynologický spolek Haf Bez Obav v Praze Řeporyjích Jarní agility HafBO závod pro všechny pejsky, kteří s nimi trénují. Nechyběly zde ani zástupkyně cotoní mafie - ostřílená závodkyně Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a začátečnice Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku) a Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses), díky čemuž se plemeno Coton de Tuléar stalo nejpočetněji zastoupeným plemenem na těchto závodech.

Pippi startovala v kategorii štěňátek a byla nejmladší účastnicí. Proti ní nastoupil například belgický ovčák nebo italský chrtík. To jí ale nevylekalo, zaběhla hezké běhy a umístila se na 5. místě. Daisy byla jako jediná závodnice kategorie S+M úplným začátečníkem bez jakýchkoli zkušeností ze závodů. I přesto se umístila na pěkném děleném 4. - 5. místě. A agiliťácká matadorka Nocaima? Ta to celé vyhrála :D.

Paničkám, Daisy, Nocaimě i Pippi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z tohoto závodu si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.05.2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY OSTRAVA - TŘEBOVICE, 12. 5. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Queen Lillien Hraběnčin Ráj

V sobotu 12. 5. 2018 se v Ostravě - Třebovicích uskutečnily dvojzkoušky agility, na kterých startovala i fenečka Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) a její paničce Kláře Válkové.

Lilly plemeno Coton de Tuléar reprezentovala v kategorii SA2. Mezi 16 závodníky této kategorie v první zkoušsce doběhly na 9. místě a v té druhé se pak diskvalifikovaly.

Paničce i Lilly děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.05.2018

ZÁVODY O PLZEŇSKÉHO AGILIŤÁKA, 12. 05. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 12. 5. 2018 se v Plzni konaly oficiální agility závody O plzeňského agiliťáka, na kterých jako správný Plzeňák nemohl chybět Cukřík Chundelaté Kouzlo se svou parťačkou Ritou Firýtovou starší.

Cukřík startoval v kategorii Veterán. Parkur se mu moc nelíbil, a tak se diskvalifikoval jak v jumpingu, tak ve zkouškách, kde zamířil do špatného konce tunelu.

Paničce, parťačce i Cukříkovi děkujeme za reprezentaci plemene na těchto zkouškách.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.05.2018

ROZKVETLÁ TUNELIÁDA S BOUDOU PŘEROV, 8. 5. 2018

Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady

Na státní svátek - 8. 5. 2018 - se v Přerově uskutečnily neoficiální agility závody - Rozkvetlá tuneliáda s Boudou Přerov. Cotonky zde zastupovala fenečka Leontýnka z Vraní Osady s paničkou Monikou Němcovou.

Leontýnka startovala v kategorii Začátečníci. Bez zaváhání s krásným odložením na startu čistě zvládla všechny tři tunelové parkury a zaslouženě se tak mezi 9 závodníky 2 x umístila na 2. místě a jednou byla první.

Paničce i Leontýnce gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.05.2018

PODKOKŠÍNSKÉ AGILITY TROJZKOUŠKY, 05. 05. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 5. 5. 2018 se ve Spáleném Poříčí u Plzně konaly 2. Podkokšínské trojzkoušky pro útulek v Borovně, na kterých nechyběl ani cotonek Cukřík Chundelaté Kouzlo se svou parťačkou Ritou Firýtovou.

V krásném sluníčkovém dni se Cukříkovi v kategorii Small - veteráni běželo opravdu dobře. V prvním běhu se umístil a 3. místě, ve druhém na 4. místě a třetí běh díky ukázkovému čistému běhu vyhrál.

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na těchto zkouškách.

Fotografie a video z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 11.05.2018

TUTAS GAMES - 30 TRIKŮ DO VELIKONOC 2018

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení
Beauty Laetitia Bohemica
Beauty Laetitia Bohemica

Tereza Zůnová se od ledna do dubna účastnila se svými fenkami Daisy Chundelaté Potěšení a Beauty Laetitia Bohemica online hry TUTAS Games. Cílem této hry bylo pravidelně cvičit, naučit pejsky 30 triků a skládat různé výzvy.

Terka s Daisy a Beauty po celou dobu hry usilovně cvičily, pravidelně odesílaly videa s naučenými triky ke schválení a celou dobu se u toho perfektně bavily :) Za všechno sbíraly body, které poté určovaly jejich pořadí mezi ostatními týmy.

Jak to celé dopadlo? Daisy zvládla nacvičit 20 triků a 2 výzvy a mezi 24 týmy obsadila 5. místo. Zároveň získala speciální ocenění Nejstarší pes v TOP 10. Beauty splnila 19 triků a 3 výzvy a umístila se na 7. místě.

Jak všem trénování šlo, se můžete podívat na sestřihových videích zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 29.04.2018

KVALIFIKAČNÍ ZÁVODY NA AGILITY EOJ, 28. - 29. 4. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Queen Lillien Hraběnčin ráj

O víkendu 28. - 29. 4. 2018 v Přerově proběhl agility kvalifikační závod na European Open Juniorů (EOJ). Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení díky fenečce Queen Lillien Hraběnčin Ráj a její paničce Kláře Válkové.

Celkově se na této kvalifikaci sešlo 101 týmů. Lilly s ohledem na paniččin věk startovala v kategorii D - small, tj. ve věkové kategorii do 14 let pro malé psy, kde bylo 15 soutěžících. Vedly si velmi dobře - v Agility doběhly 2 x na 6. místě, jednou byly 11. a jednou se diskvalifikovaly. V Jumpingu se umístily na pěkném 4. a 5. místě.

Paničce i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 04.05.2018 | Aktualizováno 05.05.2018

EASTER DOG SHOW ŽUPČANY, 28. 4. 2018

Elinka (Chita-Van-El Best of Cotton)
Elinka (Chita-Van-El BEst of Cotton)

V sobotu 28. 4. 2018 proběhl ve slovenských Župčanech pátý ročník Easter Dog Show - výstavy psů s průkazem původu, bez průkazu původu i oříšků. Zastoupení zde mělo i plemeno Coton de Tuléar a to díky fenečce Elince (Chita-Van-El Best of Cotton), která dorazila s paničkou Zenobií Chromou.

Elinka soutěžila v kategorii Nejkrásnější pes a fenka s PP, kde dostala velkou pochvalu od rozhodčích a v početné konkurenci získala 2. místo. Kromě toho se zúčastnila i soutěže v poslušnosti (neoficiální soutěž obedience), kde jí umístění těsně uniklo.

Paničce i Elince gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.05.2018

AGILITY ZÁVODY PŘEROV, 21. - 22. 4. 2018

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů
Beatrise
Beatrise

O víkendu 21. - 22. 4. 2018 se v Přerově uskutečnily agility závody Vitar Cup 2018. Plemeno Coton de Tuléar na nich mělo hned dvojnásobné zastoupení - startoval zde cotonek Diky od Rybářských Stavů a fenečka Beatrise.

Diky s paničkou Luckou Kučerovou se zúčastnili pouze sobotní části. V kategorii S (small) se mezi 20 závodníky neztratili - v Jumping Open doběhli na 8. místě a v Agility Open byli jedenáctí. Na závěr si vyšvihli zkoušku v kategorii SA2, ve které mezi 7 závodníky získali známku Výborný a 2. místo.

Beatrise a její panička Monika Němcová absolvovaly oboudenní program. V Jumping Open byly 7. a v agility Open páté. V součtech jim to vyneslo krásné 3. místo v kategorii Small. Ve zkouškách SA3 si také vedly dobře - v sobotu se umístily na 3. místě, v neděle pak na 2. místě se známkou výborná. V poslední zkoušce se diskvalifikovaly.

Paničkám, Dikymu i Beatrise gratulujeme děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.04.2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY OKROUHLICE I TŘEBOVICE, 21. 4. 2018

Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Queen Lillien Hraběnčin Ráj
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

V sobotu 21. 4. 2018 se konaly hned dvoje dvojzkoušky, na kterých mělo zastoupení i plemeno Coton de Tuléar - v Okrouhlici a Třebovicích.

V Okrouhlici u Benešova v kategorii SA2 na parkur vyběhla Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou na 56. dvojzkoušky + 1. Venku se Nocaimě dařilo - předvedla 3 čisté běhy. Kvůli houpačce ale dva pro překročení časového limitu skončily diskvalifikací. Poslední běh ale stihla a umístila se tak na 4. místě.

Na dvojzkouškách v Ostravě-Třebovicích se taktéž v kategorii SA2 předvedla Lilly (Queen Lillien Hraběnčin Ráj) s paničkou Klárou Válkovou. V prvním běhu skončily na 5. místě mezi 12 závodníky, v tom druhém se diskvalifikovaly.

Paničkám, Nocaimě i Lilly gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie ze zkoušek v Okrouhlici si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 26.04.2018

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ NA KLUBOVÉ VÝSTAVĚ V ŽELIVU, 14. 04. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V sobotu 14. 4. 2018 se v Želivu uskutečnila Klubová výstava plemene Coton de Tuléar. A nechybělo na ní ani oblíbené předtančení s cotonkem.

Tanečního vystoupení se ujala Tereza Zůnová se svou fenečku Daisy Chundelaté Potěšení před zahájením výstavy. Obě tradičně sklidily velký potlesk.

Paničce i Daisy děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie a videa z předtančení si můžete prohlédnout zde. Celkové výsledky klubové výstavy jsou k nalezení zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 23.04.2018

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD NA MČR V AGILITY LUHAČOVICE, 14. 4. 2018

Beatrise
Beatrise

V sobotu 14. 4. 2018 se v Luhačovicích konal kvalifikační závod na mistrovství České republiky v agility v roce 2018. Zástup zde mělo i plemeno Coton de Tuléar.

Fenečka Beatrise, která se svou paničkou Monikou Němcovou běhá elitní kategorii SA3 bojovala o postup na mistrovství společně s dalšími 65 týmy, přičemž pro postup se musela umístit do 13. místa.

Po třetím běhu holky okupovaly nadějné 14. místo. Bohužel ve čtvrtém, posledním běhu, se Beatrise zdržela reklamacemi na stranu rozhodčích (prostě je řádně proštěkala :D), čímž ztratila drahocenný čas. I tak se ale s paničkou celkově umístily na pěkném 21. místě.

Paničce i Beatrise děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie i video z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 22.04.2018

DOGDANCINGOVÉ ZKOUŠKY V HORNÍCH POČERNICÍCH, 09. 04. 2018

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení
Becky Madagaskarská Lady
Becky Madagaskarská Lady

V pondělí 9. dubna se v hale v pražských Horních Počernicích konaly oficiální zkoušky v dogdancingu, na kterých nechyběli ani cotonci.

Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou si vytančily zkoušku Dances with Dog 3. úrovně na výborně. Daisinka tak ve svých 11 letech získala titul Master of Dogdancing divize Dances with Dog.

Na zkouškách se objevili také taneční nováčkové - fenka Becky Madagaskarská Lady s paničkou Kateřinou Kvapilovou. Holky si vytančily zkoušku Freestyle 1. úrovně na výborně a krásně tak zahájily svou taneční kariéru.

Paničkám, Daisy i Becky děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie a videa z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 21.04.2018

AGILITY TROJZKOUŠKY V OSEKU NAD BEČVOU, 07. 04. 2018

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů

V sobotu 7. 4. 2018 se v Oseku nad Bečvou konaly trojzkoušky v agility - Tři Skoky do Boudy.

Bílé bavlněné barvy tu v kategorii SA2 zastupovali dva cotonci. Diky od Rybářských Stavů s paničkou Luckou Kučerovou a Queen Lillien Hraběnčin Ráj s paničkou Klárou Válkovou.

Diky v prvním běhu skončil na 5. místě s jedním odmítnutím a v druhém běhu se diskvalifikoval. Ve třetím zkoušce ale předvedl krásný čistý běh a zaslouženě se tak umístil na 2. místě z 10 soutěžících. Lilly v první zkoušce doběhla na pěkném 4 místě, v ostatních zkouškách se diskvalifikovala.

Paničkám, Dikymu i Lilly děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 20.04.2018

DUBNOVÉ AGILITY ZKOUŠKY ŘITKA, 06. 04. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Dalších dvojzkoušek v Řitce se naše agiliťačka Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou zúčastnila hned v dubnu, konkrétně v pátek 6. 4. 2018.

Bohužel se zopakoval scénář z předchozích zkoušek. Nocaima čístě zaběhla obě zkoušky, na houpačce se ale zdržela natolik, že byla nakonec v obou případech diskvalifikována kvůli dlouhému času.

Paničce i Nocaimě děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.04.2018

ŽDÍRSKÉ JARNÍ DVOJZKOUŠKY, 31. 03. 2018

Cukřík Chundelaté Kouzlo
Cukřík Chundelaté Kouzlo

V sobotu 31. 3. 2018 se ve Ždírci u Plzně konaly jarní dvojzkoušky, kterých se zúčastnil i 10,5 letý veterán Cukřík Chundelaté Kouzlo.

Cukřík společně se svou parťačkou, Ritou Firýtovou starší, startoval v kategorii veteráni Small. V prvním běhu doběhl na 2. místě. V tom druhém ho více než parkur zaujala fenečka, a tak se za ní vyběhl podívat. Za tu diskvalifikaci to určitě stálo :)

Paničce, parťačce i Cukříkovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene na těchto závodech.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 19.04.2018

HAPPY DOG SHOW NA PRAŽSKÉM DŽBÁNU, 31. 3. 2018

Cotoní výprava na Happy Dog Show 2018
Happy Dog Show 2018

V sobotu 31. 3. 2018 se na pražském Džbáně uskutečnil další ročník charitativní výstavy Happy Dog Show. Bílé barvy zde reprezentovalo 7 cotonků: Boon Jewel Joy from Pilsen, Bady Krkonošský Květ, Cassanova Cyril z Poříčského Statku, Coty (Mateo Winter Garden), Daisy (Damion Angela z Poříčského Statku), Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) a Pippi (Vendia Cotons Mississippi Kisses) a skorojezevčík Maxík.

A naši zástupci, kteří startovali v kategorii 9. FCI, sklidili velké úspěchy. Ve třídě štěňat (4 - 12 měsíců) se Pippi umístila na 2. místě. Ve třídě mladých (12 - 36 měsíců) Boon skončil na 2. místě a konečně třídu otevřenou (3 - 7 let) Nocaima vyhrála, a aby toho nebylo málo, stala se vítězkou i celé 9. FCI skupiny.

Pippi a Nocaimě gratulujeme a všem moc děkujeme za reprezentaci plemene na této akci, díky níž organizátoři útulkům rozdělí 1 tunu granulí a veterinárních přípravků v celkové hodnotě 80 000 Kč.

Fotografie z této srandavýstavy si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 08.04.2018

AGILITY DVOJZKOUŠKY THE NORTH FACE ČELADNÁ, 24. 3. 2018

Beatrise
Beatrise

V sobotu 24. 3. 2018 proběhly v hale v Čeladné dvouzkoušky agility The North Face. Soutěžila na nich i fenečka Beatrise se svou paničkou Monikou Němcovou.

Na písčitém povrchu Beatrise startovala v elitní kategorii SA3. V první zkoušce se jim bohužel nepovedla jedna skočka a byly proto diskvalifikovány. Náladu si ale spravily ve 2. zkoušce, kde se umístili na krásném 2. místě a udělaly další krůček k zisku titulu A3 Šampion.

Paničce i Beatrise gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 24.03.2018

BŘEZNOVÉ AGILITY DVOJZKOUŠKY VŠETULY, 10. 03. 2018

Diky od Rybářských Stavů
Diky od Rybářských Stavů
Beatrise
Beatrise

Hned dva zástupci plemene Coton de Tuléar se představili na březnových agility dvojzkouškách ve Všetulích, které se konaly v sobotu 10. 3. 2018.

Letos poprvé zde na agility parkur vyběhl cotonek Diky od Rybářských Stavů s paničkou Luckou Kučerovou. V kategorii SA2 si i přes jedno odmítnutí vyběhal 3. a 4. místo. Gratulujeme.

V kategorii SA3 startovala Beatrise a její panička Monika Němcová. Beatrise se bohužel v obou zkouškách diskvalifikovala.

Paničkám, Dikymu i Beatrise děkujeme za reprezentaci na této akci.

Fotografie z těchto zkoušek si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 17.03.2018

BŘEZNOVÉ AGILITY ZKOUŠKY ŘITKA, 09. 03. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Březnové agility závody v Řitce se uskutečnily v pátek 9. 3. 2018. Nechyběl na nich ani cotonek - bílé bavlíčky reprezentovala Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou.

Nocaima startovala v kategorii SA2. Přestože v obou zkouškách běžela čistý běh, kvůli houpačce, která jí ještě stále dělá problémy, překročila povolený čas a diskvalifikovala se tak.

Paničce i Nocaimě děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 14.03.2018

ÚNOROVÉ AGILITY TUKOBRANÍ SVIADNOV, 10. 02. 2018

Beatrise
Beatrise

První letošní akcí naší agiliťačky Beatrise a její paničky Moniky Němcové se stalo Únorové agility tukobraní - dvojzkoušky ve Sviadnově u Frýdku Místku, které se konalo v sobotu 10. 2. 2018.

Na písčitém povrchu Beatrise startovala v elitní kategorii SA3. První zkoušku suveréně splnila a umístila se tak na krásném 2. místě z 5 startujících. V druhém běhu se diskvalifikovala.

Paničce i Beatrise gratulujeme ke skvělému startu do nové sezony.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 15.02.2018

ZIMNÍ AGILITY POHÁR TEREZÍN, 28. 01. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Další letošní štací Nocaimy (Bonny Krkonošský Květ) a její paničky Kateřiny Jelínkové byl 4. ročník Terezinského zimního poháru, který se uskutečnil 28. 1. 2018.

Na těchto závodech určených speciálně pro juniory se běželo na písku. V prvním běhu kategorie SA2 se Nocaima zarazila na houpačce a při druhém běhu ji panička poslala na špatnou překážku.

Paničce i Nocaimě děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 25.02.2018

NOVOROČNÍ TUNELIÁDA V BOUDĚ PŘEROV, 07. 01. 2018

Leontýnka z Vraní Osady
Leontýnka z Vraní Osady

Naše agiliťácké štěňátko - Leontýnka z Vraní Osady nám postupně roste a stále častěji ji určitě budeme potkávat na závodech. Nový rok zahájila neoficiálními agility závody - Novoroční Tuneliádou v přerovské Boudě, která se uskutečnila 7. 1. 2018.

V prvním běhu se rozběhla takovým způsobem, že jí to na koberci před tunelem uklouzlo, což jí rozhodčí počítali jako odmítnutí. Skončila tak a 4. místě. Stejně tak ve 3. běhu utekla paničce do špatného tunelu a bylo z toho páté místo.

Druhý běh se však vydařil. Nejdříve zaznamenala stejný čas jako Jack-Russel a tak si to tito závodníci museli rozdat znovu. Druhý souboj však jednoznačně vyhrála a celkově se tak umístila na 1. místě mezi 6 závodníky. Zároveň získala titul nejrychlejšího týmu v kategorii začátečník S a M dohromady a vysloužila si tak přezdívku Tryskomyš.

Paničce i Leontýnce gratulujeme ke skvělému startu do nové sezony a těšíme se na další informace o jejích pokrocích.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 27.01.2018

NOVOROČNÍ AGILITY ZÁVODY PRAHA, 06. 01. 2018

Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)
Nocaima (Bonny Krkonošský Květ)

Loňský agility nováček Nocaima (Bonny Krkonošský Květ) s paničkou Kateřinou Jelínkovou vstoupily do nového roku závodně. Hned v sobotu 6. 1. 2018 se vydaly na Novoroční agility závody HafBezObav v Praze.

Na těchto neoficiálních závodech se sešlo 16 týmů. Nocaima běžela v kategorii pokročilí M+S, kde startovaly týmy 4. Jako jediná všechny tři běhy zaběhla čistě a zaslouženě je vyhrála.

Paničce i Nocaimě gratulujeme ke skvělému startu do nové sezony a děkujeme za reprezentaci na těchto závodech.

Fotografie z těchto závodů si můžete prohlédnout zde.

© Cotonland | Úspěchy cotonků šikulů | 12.01.2018

© 2008 - 2018 Cotonland | info@cotonland.cz