COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY NABÍDKA ŠTĚŇAT VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

ZMĚNY VÝSTAVNÍHO ŘÁDU V ČR OD 1. 1. 2015

Ilustrační obrázek
Delphina from Castle of White Sweetheart (Ilustrační obrázek)

Českomoravská Kynologická Unie zavedla s platností od 1. 1. 2015 nový povinně zadávaný titul na výstavách - titul BOS, neboli nejlepší jedinec z opačného pohlaví (Best of Opposite Sex). Tedy tento titul je určen pro nejlepšího jedince opačného pohlaví, než je vítěz BOB.

S titulem BOS jste se mohli na českých výstavách setkat už od 1. 1. 2014, jeho zadávání však nebylo povinné a většina výstav ho tak nezavedla. S účinností od 1. 1. 2015 bude povinně udělován na všech výstavách v ČR, kde se zadává titul BOB.

Po určení vítěze BOB do kruhu o titul BOS nastupují jedinci opačného pohlaví, kteří byli oceněni CAJC ve třídě mladých, Výborný 1 ve třídě veteránů a nejlepší dospělý jedinec (Národní vítěz, Klubový vítěz, CACIB, Vítěz speciální výstavy, Nejlepší pes/fena). Pokud se tedy BOB např. stala fena, tak do kruhu o BOS nastoupí mladý pes s titulem CAJC, pes s titulem CACIB / Národní vítěz / Klubový vítěz / Vítěz speciální výstavy / Nejlepší pes a pes veterán, který získal známku Výborná 1.

Nyní je na výstavách kromě standardních ocenění možné získat tituly BOJ (nejlepší mladý plemene - vybírá se z CAJC psa a CAJC feny), BOV (nejlepší veterán plemene - vybírá se z V1 psa veterána a V1 feny veteránky), BOS - nejlepší jedinec opačného pohlaví a BOB - nejlepší jedinec plemene. Rozhodčí si mohou vybrat ze dvou níže uvedených způsobů, jak tyto tituly zadávat. Vždy záleží na rozhodčím, kterou variantu zvolí a je proto třeba dávat pozor a následovat pokyny vedoucího kruhu.

1. ZPŮSOB ZADÁVÁNÍ TITULŮ BOJ, BOV, BOB A BOS

  • Jednotlivé třídy jsou standardně posouzeny zvlášť dle pohlaví. Ve třídě mladých může být zadán titul CAJC, v mezitřídě, otevřené a šampionů titul CAC, ve veteránech tituly zadávány nejsou - psi jsou hodnoceni pouze známkami a pořadím.
  • Ze psů / fen oceněných titulem CAC je vybrán nejlepší dospělý pes a fena (CACIB / Národní vítěz / Klubový vítěz / Vítěz speciální výstavy / Nejlepší pes (fena)) - výběr opět probíhá zlvášť pro psy a zvlášť pro feny.
  • Do kruhu o titul BOB nastupuje CAJC pes, CAJC fena, nejlepší dospělý pes, nejlepší dospělá fena, veterán pes s ohodnocením Výborný 1, veteránka fena s ohodnocením V1. Celkem tedy do kruhu o BOB nastoupí až 6 jedinců plemene. V tomto kruhu je vybrán BOB - nejlepší jedinec plemene a následně BOS - nejlepší jedinec opačného pohlaví.
  • Až po výběru BOB a BOS je vybrán BOJ (nejlepší mladý plemene) a BOV (nejlepší veterán plemene).

1. způsob zadání titulů BOJ, BOV, BOS a BOB


2. ZPŮSOB ZADÁVÁNÍ TITULŮ BOJ, BOV, BOB A BOS

  • Jednotlivé třídy jsou standardně posouzeny zvlášť dle pohlaví. Ve třídě mladých může být zadán titul CAJC, v mezitřídě, otevřené a šampionů titul CAC, ve veteránech tituly zadávány nejsou.
  • Z mladého psa a mladé feny oceněných titulem CAJC je vybrán BOJ (nejlepší mladý plemene).
  • Ze psů / fen oceněných titul CAC je vybrán nejlepší dospělý pes a fena (CACIB / Národní vítěz / Klubový vítěz / Vítěz speciální výstavy / Nejlepší pes (fena)) - výběr opět probíhá zlvášť pro psy a zvlášť pro feny.
  • Z veterána psa a veterána feny se známkou Výborný 1 je vybrán BOV (nejlepší veterán plemene).
  • Do kruhu o titul BOB nastupuje BOJ, BOV, nejlepší dospělý pes a nejlepší dospělá fena. Celkem tedy do kruhu o BOB nastoupí až 4 jedinci plemene. V tomto kruhu je vybrán BOB.
  • Po výběru BOB v kruhu zůstává nejlepší dospělý pes/fena opačného pohlaví, než vítěz BOB. Dále je přizván držitel CAJC ze třídy mladých a V1 veterán - opět opačného pohlaví, než je vítěz BOB. Z těchto 3 jedinců je vybrán BOS.

2. způsob zadání titulů BOJ, BOV, BOS a BOBČerpáno z řádů a směrnic ČMKU.

© Cotonland | Věděli jste, že... | 01.01.2015

© 2008 - 2018 Cotonland | info@cotonland.cz