COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar COTONLAND aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

COTONLAND

aneb ze světa plemene Coton de Tuléar

AKCE PRO COTONKY VÝSLEDKY VÝSTAV AGILITY & DOGDANCING & ... FOTOGALERIE KONTAKT

Aktivní činnost CotonLandu byla ukončena k 31. 7. 2020. Databáze je nadále aktualizována. / CotonLand project is terminated, the database update continues.

COTONÍ SKUPINA NA FB

SPONZOŘI COTONKŮ

VÝSLEDKY VÝSTAV PLEMENE COTON DE TULÉAR V ROCE 2010

Upozornění: Zobrazené výsledky jsou dodávány jednotlivými vystavovateli. CotonLand nezaručuje jejich správnost. Pokud zde naleznete nějaké chybné údaje, určitě je nahlašte na info@cotonland.cz.

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC, 10. 1. 2010

Jaborano Přátelé Jetynky
Jaborano Přátelé Jetynky

Výstavní sezónu v České republice letos tradičně zahájila Hanácká národní výstava psů v Olomouci. V rámci pátého ročníku této výstavy, který se konal ve dnech 8. - 10. 1. 2010, se cotonci předvedli v neděli 10. 1. 2010.

Pět zástupců plemene Coton de Tuléar posoudila česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová. Titul BOB přidělila psovi ve třídě vítězů, Jaboranovi Přátelé Jetynky.

Na této výstavě cotonci Áres Lovčice Morava a Kimberley Klenot Toliary splnili podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion, fenečka Daisy Chundelaté Potěšení splnila podmínky pro Českou Šampionku a Jaborano Přátelé Jetynky si může zažádat o titul Český Grandšampion. Všem gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10.01.2010

SlovinskoVÝSTAVNÍ VÍKEND V LJUBLJANĚ, 16. - 17. 1. 2010

Ariana Sto Procent Cotton
Ariana Sto Procent Cotton

První slovinskou výstavou v roce 2010 byla dvoudenní Mezinárodní výstava psů v Ljubljaně a nedalekém Trmostovje. Kromě toho se cotonci v sotobu 16. 1. 2010 předvedli i na Speciální výstavě malých plemen.

Česká Republika zde měla zastoupení díky slovinské fenečce z české chovatelské stanice, Arianě Sto Procent Cotton.

Ariana Sto Procent Cotton na těchto výstavách doslova zazářila, když na Speciální výstavě rozhodnutím rakouské rozhodčí Ingrid Ehold získala ohodnocení V1, CAJC, Junior BOB, stejné hodnocení si odnesla i od finské rozhodčí Anukka Paloheimo na sobotní mezinárodní výstavě a na nedělní mezinárodní výstavě ziskem titulu BOB a juniorská vítězka Slovinska od švýcarské rozhodčí Elsbeth Clerc zvítězila.

Ariana Sto Procen Cotton tímto splnila podmínky pro přiznání titulu Slovinská junioršampionka. Gratulujeme Arianě i jejím rodičům Dundeemu Tichý Don a Enye Klenot Toliary!!!

Celkové výsledky ze speciální výstavy a nedělní mezinárodní výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10.01.2010

Slovenská RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TRENČÍN, 23. 1. 2010

Arvin White Sleepy Hollow Ranch
Arvin White Sleepy Hollow Ranch

První výstavou na Slovensku byla jako obvykle Mezinárodní výstava psů v Trenčíně, uspořádaná o víkendu 23. - 24. 1. 2010. Cotonci se tentokrát předvedli už v sobotu 23. 1. 2010.

Posuzování 6 zástupců plemene Coton de Tuléar se stejně jako před čtrnácti dny v Olomouci ujala česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová.

Vítězem plemene se ziskem titulu BOB stal český cotonek v otevřené třídě, Arvin White Sleepy Hollow Ranch. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23.01.2010

Česká RepublikaDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 6. - 7. 2. 2010

Elvis Reco Bohemia
Elvis Reco Bohemia
Arvin White Sleepy Hollow Ranch
Arvin White Sleepy Hollow Ranch

O víkendu 6. - 7. 2. 2010 se již podruhé v Brně konala dvoudenní mezinárodní výstava psů pořádaná Českomoravskou Kynologickou Unií (ČMKU), DUO-CACIB Brno. Cotonci se tedy předvedli po oba dni.

V sobotu 6. 2. 2010 se české rozhodčí, paní Ing. Aleně Košťálové ukázalo sedm zástupců plemene Coton de Tuléar, přičemž dva z nich přijeli z Polska. Titul BOB získal polský pejsek českého původu, Elvis Reco Bohemia.

V neděli 7. 2. 2010 se pousuzování plemene Coton de Tuléar zhostila taktéž česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová. Mezi 9 zástupci plemene Coton de Tuléar vítězem titulu BOB zvolila českého pejska, Arvina White Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě český cotonek Arvin White Sleepy Hollow Ranch a polský cotonek Elvis Reco Bohemia splnili podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06.02.2010 | Aktualizováno 10. 2. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BYDGOSZCZ, 13. 2. 2010

Guillaume Beau Batiskaj
Guillaume Beau Batiskaj

O Valentýnském víkendu, 13. - 14. 2. 2010, proběhla v polském Bydgoszczi 6. valentýnská národní výstava psů a 1. noční valentýnská národní výstava psů. Cotonky si tak návštěvníci mohli prohlédnout hned dvakrát.

Česká Republika byla mezi třemi předvedenými zástupci plemene Coton de Tuléar zastoupena díky synovi našeho Cartoonland's Apache, polskému Guillaume Beau Batiskaj. Ten také rozhodnutím obou polských rozhodčí, Jerzyho Olszewskiho i Macieje Kozbera, výstavu ziskem 2 x BOB vyhrál.

Na této výstavě cotonek Au Clair de la Lune Juevo de Amor (tatínek Elvis Reco Bohemia) splnil podmínky pro přiznání titulu Polský Junioršampion a Guillaume Beau Batiskaj se stal polským Šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27.02.2010

Slovenská RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PREŠOV, 20. 2. 2010

Bastien Winter Garden
Bastien Winter Garden

Netradičně v sobotu 20. 2. 2010 se plemeno Coton de Tuléar ukázalo v rámci Mezinárodní výstavy psů ve slovenském Prešově, která se konala o víkendu 20. - 21. 2. 2010.

Účast zde byla doslova mezinárodní - mezi třemi cotonky, kteří se předvedli běloruské rozhodčí, paní Svetlane Rajduk, jeden přijel z Polska, jeden z České Republiky a jedna ze Slovenska.

Vítězem plemene se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě otevřené, Bastien Winter Garden.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20.02.2010

BulharskoDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SOFIE, 20. - 21. 2. 2010

Cartoonland's Arizona Dream
Cartoonland's Arizona Dream

O víkendu 20. - 21. 2. 2010 se konala i dvoudenní mezinárodní výstava psů v Bulharské Sofii. Cotonky zde tedy bylo možné vidět po oba dni.

Plemeno Coton de Tuléar zde zastupoval pouze jeden pejsek, český cotonek Cartoonland's Arizona Dream. Ten se také rozhodnutím sobotní rozhodčí, paní Marie Tzanevy z Bulharska, i nedělního rozhodčího, pana Ivana Dimitrova z Bulharska, stal vítězem plemene ziskem titulů V1, CAC, CACIB, BOB po oba dni.

Cartoonland's Arizona Dream na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulů Národní šampion republiky Bulharsko, Grand Šampion republiky Bulharsko a Balkánský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24.02.2010

SlovinskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ CELJE, 21. 2. 2010

Canin From Cotton Home
Canin From Cotton Home

V neděli 21. 2. 2010 se konala národní výstava psů všech plemen ve Slovinském Celje. Návštěvníci se zde mohli pokochat i plemenem Coton de Tuléar.

Mezi jedenácti přihlášenými cotonky měla Česká Republika zastoupení díky slovinské fenečce českého původu, Canin From Cotton Home. Ta v mezitřídě obdržela krásné ocenění V1, CAC.

Slovinský rozhodčí, pan Želku Gajiču, titul BOB přidělil slovinské fenečce ve třídě mladých, Carpe Vita Chunga Lunga.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06.03.2010

ChorvatskoSPECIÁLNÍ VÝSTAVA KLUBU MALÝCH PLEMEN ZÁHŘEB, 26. 2. 2010

Ilveskosken I Garfild od Radovne
Ilveskosken I Garfild od Radovne

V pátek 26. 2. 2010 se v chorvatském Záhřebu konala Speciální výstava malých plemen 9. FCI skupiny, kterou organizoval záhřebský Klub malých plemen, kam spadá i plemeno Coton de Tuléar.

Mezi deseti předvedenými cotonky nejvíce zazářil pejsek českého původu v otevřené třídě - Nicolass Sněženky z Madagaskaru, který byl oceněn hodnocením V1, CAC, BOB.

Cotonci si připsali úspěch i v soutěži o nejkrásnějšího mladého psa celé výstavy - slovinský pejsek Ilveskosken I Garfild od Radovne byl vyhlášen Junior BIS - tedy nejlepším mladým psem výstavy.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20.03.2010

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRAZ, 7. 3. 2010

Bud Spencer of Daliara
Bud Spencer of Daliara

O víkendu 6. - 7. 3. 2010 se uskutečnila Mezinárodní výstava psů v rakouském Grazu, na které samozřejmě nechybělo ani plemeno Coton de Tuléar - vidět jej návštěvníci mohli v neděli 7. 3. 2010.

Česká republika byla mezi 14 předvedenými cotonky zastoupena slovenskou fenečkou s českými rodiči, Eimi Janus Suzi. Ta na výstavě v zahraniční konkurenci získala krásné ocenění CAC a CACIB.

Titul BOB rozhodnutím rakouské rozhodčí, paní Hany Ahrens, získal pes ve třídě šampionů, Daniele von Donavillino.

Za zmínku určitě stojí krásný úspěch rakouského psa jménem Bud Spencer of Daliara, který byl v odpoledních soutěžích vyhlášen 3. nejlepším dorostencem výstavy.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09.03.2010

Slovenská RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 28. 3. 2010

Bastien Winter Garden
Bastien Winter Garden

V neděli 28. 3. 2010 se v rámci Národní výstavy psů všech plemen, která se konala ve dnech 27. - 28. 3. 2010 ve slovenské Nitře, předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Účast byla tradičně česko-slovenská. Slovenskému rozhodčímu, panu Vladimírovi Javorčíkovi, se celkem předvedli čtyři psi a dvě fenečky.

Titul BOB vyhrál cotonek ve třídě otevřené žijící v Praze, Bastien Winter Garden.

Bastien Winter Garden na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Slovenský Šampion krásy. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28.03.2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KATOWICE, 28. 3. 2010

Madame Avelaine Ráj Karpat
Madame Avelaine Ráj Karpat

O víkendu 27. - 28. 3. 2010 se pořádala i mezinárodní výstava psů v polských Katowicích, ani zde cotonci nechyběli - předvedli se v neděli 28. 3. 2010.

Plemeno Coton de Tuléar zde zastupoval mladý polský pes českého původu, Casper Jarbo, a česká mladá fenečka Madame Avelaine Ráj Karpat.

Titul BOB si rozhodnutím španělské rozhodčí, paní Anny Mesto Martin, do České Republiky odvezla mladá fenečka Madame Avelaine Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28.03.2010

MaďarskoDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MISKOLC, 3. - 4. 4. 2010

Eimi Janus-Suzi
Eimi Janus-Suzi

O velikonočním víkendu, tj. 3. - 4. 4. 2010, se v maďarském Miskolci konala dvoudenní Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonky jste tedy mohli vidět po oba dni.

Plemeno Coton de Tuléar bylo v sobotu zastoupeno třemi předvedenými fenkami, v neděli se poté ukázaly fenky dvě. Českou Republiku reprezentovala slovenská fenečka s českými rodiči, Eimi Janus-Suzi.

Eimi Janus-Suzi byla rozhodnutím německé rozhodčí, paní Arne Foss (sobota), i slovenského rozhodčího, pana Miroslava Guniše (neděle), vyhlášena vítězkou plemene a z obou dní si tedy domů odvezla titul BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05.04.2010

NěmeckoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DRÁŽĎANY, 10. 4. 2010

Daisy Chundelaté Potěšení
Daisy Chundelaté Potěšení

V německých Drážďanech se ve dnech 10. - 11. 4. 2010 uskutečnila Mezinárodní výstava psů všech plemen, přičemž cotonci, včetně dvou českých zástupců, se předvedli v sobotu 10. 4. 2010.

Plemeno Coton de Tuléar zde zastupovali čtyři představitelé - dva psi a dvě feny. Z České Republiky přijel pejsek Jaborano Přátelé Jetynky a fenečka Daisy Chundelaté Potěšení.

Jaborano ani Daisy nám rozhodně ostudu neudělali - rozhodnutím německého rozhodčího, pana Wilfrieda Pepera, oba dva získali ocenění CACIB a Daisy Chundelaté Potěšení byla ziskem titulu BOB vyhlášena vítězkou plemene.

Na této výstavě Jaborano Přátelé Jetynky splnil podmínky pro přiznání titulu Interšampion (C. I. B.). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11.04.2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA NOWY DWÓR MAZOWIECKI, 10. 4. 2010

Elvis Reco Bohemia
Elvis Reco Bohemia

V sobotu 10. 4. 2010 se nedaleko polského Legionowa, v Novém Dworu Mazowiecky, konala Národní výstava psů, na které jste mohli vidět i plemeno Coton de Tuléar.

Předvedlo se zde celkem 8 cotonků - čtyři pejsci a čtyři fenečky. Všichni přijeli z Polska.

Titul BOB získal polský pejsek ze třídy šampionů, Elvis Reco Bohemia.

Elvis Reco Bohemia, který pochází z České Republiky, zaznamenal krásný úspěch i v odpoledních soutěžích. Umístil se na nádherném 3. místě v BIG 9. FCI. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11.04.2010

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA OSTRAVA, 11. 4. 2010

Aremi Madagaskarský Sen
Aremi Madagaskarský Sen

O víkendu 10. - 11. 4. 2010 se konala i Národní výstava psů všech plemen v Ostravě. Plemeno Coton de Tuléar si návštěvníci mohli prohlédnout v neděli 11. 4. 2010.

Pět předvedených cotonků posoudila česká rozhodčí, paní Zdena Jílková. Ukázali se jí tři psi a dvě fenečky.

Titul BOB získal pejsek ve třídě vítězů, Aremi Madagaskarský Sen.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11.04.2010

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WIESELBURG, 11. 4. 2010

Da Vinci vom Coton Ambiente
Da Vinci vom Coton Ambiente

Neděle 11. 4. 2010 byla výstavní i pro cotonky, kteří vyrazili na Mezinárodní výstavu psů v rakouském Wieselburgu. Ta se konala od 10. 4. do 11. 4. 2010.

Přestože se zde nepředvedl žádný český cotonek, přinášíme pro Vaší informaci výsledky této výstavy. Rumunský rozhodčí, pan Petru Munteanu, dohromady posoudil 5 cotonků.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal německý pes ve třídě otevřené, Da Vinci Vom Coton Ambiente.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18.04.2010

SlovinskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MARIBOR, 17. 4. 2010

Monsieur Ames Ráj Karpat
Monsieur Ames Ráj Karpat

O víkendu 17. - 18. 4. 2010 se ve slovinském Mariboru a nedalekém Pohorje konala dvoudenní mezinárodní výstava psů. Cotonci se zde ukázali po oba dni.

V sobotu do výstavního kruhu ve třídě mladých nastoupil i slovinský pejsek českého původu, Monsieur Ames Ráj Karpat. Slovinská rozhodčí, paní Olga Šinko Kupriyanova, mu udělila titul CAJC.

Vítězem se ziskem ocenění BOB stal slovinský pes v mezitřídě přihlášený pod jménem Amore.

Sobotní výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21.04.2010

RumunskoDVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SATU MARE, 17. - 18. 4. 2010

Grain Amoure Batiskaj
Grain Amour Batiskaj

I na dvoudenní výstavě psů v Rumunském Satu Mare, konané ve dnech 17. - 18. 4. 2010, mohli diváci obdivovat plemeno Coton de Tuléar, a to v sobotu i v neděli.

Jediným přihlášeným zástupcem plemene byl polský cotonek Grain Amoure Batiskaj, známý též jako Haker, jehož tatínkem je český pejsek Cartoonland's Apache.

Grain Amoure Batiskaj zaujal oba rozhodčí, Cristiana Stavarache i Janiki Steinbocka - z Rumunska si odvezl ocenění 2 x CAC, 2 x CACIB, 2 x nejlepší pes a 2 x BOB.

Grain Amoure Batiskaj na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Šampion Rumunska a rumunský Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21.04.2010

PolskoVÝSTAVNÍ VÍKEND OPOLE, 24. - 25. 4. 2010

Cotonbrie Cavali Just Cavalli
Cotonbrie Cavalli Just Cavalli
Eimi Janus-Suzi
Eimi Janus-Suzi

O víkendu 24. - 25. 4. 2010 jste v polském Opole mohli vidět cotonky hned dvakrát. V sobotu v rámci Klubové výstavy 9. FCI skupiny a v neděli potom na Mezinárodní výstavě psů všech plemen.

Na klubové výstavě, kterou posoudila polská rozhodčí, paní Krystyna Opara, mezi třemi předvedenými zástupci plemene Coton de Tuléar ziskem titulů Klubový vítěz a BOB vyhrál polský pes v mezitřídě, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Při nedělní Mezinárodní výstavě se ukázali cotonci dva. Titul BOB získala slovenská fenečka s českými rodiči, Eimi Janus-Suzi, která se představila ve třídě šampionů.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05.05.2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 25. 4. 2010

Jaborano Přátelé Jetynky
Jaborano Přátelé Jetynky

Další českou mezinárodní výstavou byla výstava psů v Českých Budějovicích, která se konala o víkendu 24. - 25. 4. 2010. Plemeno Coton de Tuléar se ukázalo tradičně v neděli 25. 4. 2010.

Celkem osm přihlášených cotonků (4 pejsky a 4 fenečky) posoudila česká rozhodčí, paní Jaroslava Ovesná.

Výstavu ziskem titulů CAC, CACIB a BOB vyhrál pes ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Na této výstavě měli cotonci zastoupení i v juniorhandlingu starší kategorie, a to díky fenečce Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou. Holky zabojovaly, což jim vyneslo nádherné 2. místo. Oběma děkujeme za skvělou reprezentaci!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25.04.2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA, 2. 5. 2010

Honkey Tonkey Reco Bohemia
Honkey Tonkey Reco Bohemia

Tradičně na přelomu dubna a května, tj. v tomto roce 1. - 2. 5. 2010, se konala jarní Mezinárodní výstava psů v pražských Letňanech. V rámci tohoto v pořadí již 19. ročníku se cotonci předvedli v neděli 2. 5. 2010.

Britskému rozhodčímu, panu Andreasovi Schemelovi, se ukázalo 10 zástupců plemene Coton de Tuléar - 6 pejsků a 4 fenečky.

Výstavu ziskem titulů CAC, CACIB a BOB vyhrál pes ze třídy otevřené, Honkey Tonkey Reco Bohemia .

Odpolední soutěže zahájila svým předtančením fenečka Daisy Chundelaté Potěšení s paničkou Terezou Zůnovou. V soutěži párů nás zastupovala dvojice pana Houdka, Jaborano a Iabojejika Přátelé Jetynky, která se umístila na krásném 5. místě. Při výběru nejkrásnějšího veterána se náš zástupce, Sprightly Fellow's Never Say Never, dostal do užšího výběru a v soutěži o nejkrásnějšího psa 9. FCI se předvedl vítěz BOB Honkey Tonkey Reco Bohemia. Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa ze závěrečného předtančení naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 02.05.2010

Slovenská RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BANSKÁ BYSTRICA, 2. 5. 2010

Eimi Janus-Suzi
Eimi Janus-Suzi

V neděli 2. 5. 2010 ve slovenské Banské Bystrici proběhla Celostátní výstava psů všech plemen a to včetně cotonků.

Ze sedmi předvedených zástupců plemene Coton de Tuléar, kteří přijeli z České a Slovenské Republiky, vítěze vybírala polská rozhodčí, paní Krystyna Szulc.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrála slovenská fenečka ve třídě šampionů, Eimi Janus-Suzi, jejíž rodiče pocházejí z České Republice.

Na této výstavě se slečna Beáta Harsányiová s fenečkou Eimi Janus-Suzi umístila na nádherném 1. místě v Juniorhandlingu!!! Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03.05.2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LODŽ, 2. 5. 2010

Only You My Lord znad Łydyni
Only You My Lord znad Łydyni

Ve dnech 1. - 2. 5. 2010 se konala mezinárodní výstava psů všech plemen i v polském Lodži, plemeno Coton de Tuléar se předvedlo také v neděli 2. 5. 2010.

Čtyři předvedené cotonky, jednoho pejska a tři fenečky, posoudila britská rozhodčí, paní Brenda Banbury.

Výstavu ziskem titulů CAC, CACIB a BOB vyhrál polský pes ve třídě otevřené, Only You My Lord znad Łydyni.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 04.05.2010

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ HLUČÍN, 8. 5. 2010

Cartoonland's Arizona Dream
Cartoonland's Arizona Dream

V sobotu 8. 5. 2010 se v Hlučíně uskutečnila 15. slezská krajská výstava psů. Plemeno Coton de Tuléar zde mělo zastoupení díky cotonkům z chovatelské stanice Hraběnčin Ráj.

České rozhodčí, paní Libuši Ubrové, se ukázali dva cotonci - fenečka ve třídě veteránů, Hautania Anita Taura-Lan a pes ve třídě otevřené, Cartoonland's Arizona Dream.

Výstavu ziskem titulu Krajský vítěz vyhrál Cartoonland's Arizona Dream.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 08.05.2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DOBRE MIASTO, 9. 5. 2010

Au
Au Clair de la Lune Aqua

V neděli 9. 5. 2010 se v polském Dobrem Miastu uskutečnila 13. národní výstava psů, nechyběli zde ani cotonci.

Plemeno Coton de Tuléar před polskou rozhodčí, paní Annou Rogowskou, zastupovala polská fenečka - Au Clair de la Lune Aqua.

Aqua si z výstavy odvezla ohodnocení V1, CAJC, BOB junior a BOB. Odpoledne poté zaznamenala krásný úspěch v podobě nádherného 4. místa v BIG 9. FCI skupiny. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 05. 2010

RakouskoKLUBOVÁ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SALZBURG, 8. - 9. 5. 2010

Amore
Amore Mio from the Tiffcotons

O víkendu 8. - 9. 5. 2010 jste v rakouském Salzburgu mohli vidět cotonky hned dvakrát. V sobotu 8. 5. 2010 v rámci Klubové výstavy malých plemen a v neděli na Mezinárodní výstavě psů.

V sobotu se na klubové výstavě rakouské rozhodčí, paní Karin Bernardis, ukázali čtyři psi. Titul BOB si do Itálie odvezl pes ve třídě šampionů, Cotonbrie Bob Marley.

V neděli se na mezinárodní výstavě německému rozhodčímu, panu Walterovi Holtorfovi, předvedlo šest zástupců plemene Coton de Tuléar. Vítězem BOB se stal rakouský pes ve třídě mladých, Amore Mio from the Tiffcotons.

Česká republika na této výstavě zastoupení neměla.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 05. 2010

MaďarskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SALGÓTARJÁN, 9. 5. 2010

Eimi
Eimi Janus-Suzi

V neděli 9. 5. 2010 se národní výstava psů konala i v maďarském Salgótarjánu - i zde jste mohli potkat cotonka.

Plemeno Coton de Tuléar jako jediná ve třídě šampionů zastupovala slovenská fenečka s českými rodiči, Eimi Janus-Suzi.

Rozhodčí Gröschl Ferenc Eimi Janus-Suzi udělil všechna možná ocenění, tj. V1, CAC a BOB.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 05. 2010

Česká RepublikaKRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ HRADEC KRÁLOVÉ, 15. 5. 2010

Ghost-Van
Ghost-Van Best of Cotton

V sobotu 15. 5. 2010 v Hradci Králové proběhla v pořadí 40. krajská výstava psů všech plemen, jako obvykle se zde předvedli i cotonci.

Čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila česká rozhodčí, paní Alena Košťálová.

Krajským vítězem se rozhodnutím paní rozhodčí stal pes ve třídě otevřené, Ghost-Van Best of Cotton.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 05. 2010

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA BRATISLAVA, 15. - 16. 5. 2010

Cotonbrie
Cotonbrie Cavalli Just Cavalli
Elvis Reco Bohemia
Elvis Reco Bohemia

O víkendu 15. - 16. 5. 2010 se ve slovenské Bratislavě konala tradiční dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen, Springduodanube. Plemeno Coton de Tuléar tedy návštěvníci mohli obdivovat po oba dva dni.

Při sobotní výstavě, která byla zároveň kvalifikací na Crufts, se chorvatskému rozhodčímu, panu Damiru Skokovi, předvedlo šest cotonků z Čech, Polska i Slovenska. Titul BOB získal polský pes v mezitřídě, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Nedělní výstava byla zároveň 10. středovýchodoevropskou výstavou. Sedm předvedených zástupců plemene ohodnotil český rozhodčí, pan Petr Řehánek. Titul BOB zadal polskému psovi ve třídě šampionů, Elvis Reco Bohemia, který pochází z České Republiky.

Cotonci se neztratili ani v odpoledních soutěžích. Do Polska si pohár za 3. nejkrásnějšího dorostence výstavy odvezla fenečka Elixir D'Amour du Castel de la Roche aux Fees z chovatelské stanice The Sweetest Coton. Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci plemene!!!

Na této výstavě splnil slovenský pejsek Coudy Jarbo podmínky pro přiznání titulu Slovenský junioršampion, polský pejsek Cotonbrie Cavalli Just Cavalli pro přiznání titulu Slovenský šampion, slovenská fenečka Eimi Janus-Suzi bude slovenská grandšampionka a česká fenečka Daisy Chundelaté Potěšení si může zažádat o titul Interšampion (C. I. B.). Všem gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 05. 2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LITOMĚŘICE, 23. 5. 2010

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynky

Tradiční květnová výstava, mezinárodní výstava psů všech plemen v Litoměřicích, v tomto roce proběhla ve dnech 22. - 23. 5. 2010. Cotonci se tradičně ukázali v neděli 23. 5. 2010.

Celkem pět předvedených zástupců plemene Coton de Tuléar, 4 psi a jednu fenu, přijel z Polska posoudit rozhodčí Miroslaw Redlicki.

Výstavu ziskem titulů CACIB a BOB vyhrál pes ve třídě šampionů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 05. 2010

Chorvatsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ UMAG, 22. - 23. 5. 2010

Monsieur
Monsieur Ames Ráj Karpat

O víkendu 22. - 23. 5. 2010 se konala mezinárodní výstava psů i v chorvatském Umagu. Cotonky zde návštěvníci mohli obdivovat po oba dni, v sobotu i neděli.

Česká republika zde měla zastoupení v podobě svých odchovů - předvedl se tu slovniský pejsek Monsieur Ames Ráj Karpat a chorvatský pes Brian Malé Stádle.

Oba cotonci skvěle uhájili české barvy - v sobotu byl mezi čtyřmi zástupci plemene Coton de Tuléar vítězem BOB vyhlášen Brian Malé Stádle a Monsieur Ames Ráj Karpat byl BOB junior, v neděli pak mezi stejným počtem cotonků titul BOB vyhrál právě Monsieur Ames Ráj Karpat.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 05. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BYTOM, 23. 5. 2010

Casper
Casper Jarbo

V Polsku se v neděli 23. 5. 2010 konala národní výstava psů všech plemen, v neděli se zde ukázal také jeden polský cotonek - Casper Jarbo, který pochází z České Republiky.

Plemeno Coton de Tuléar na této výstavě posoudil polský rozhodčí, pan Rafal First.

Casper Jarbo získal všechna možná ocenění - V1, CAJC, BOB junior a BOB.

Tento zástupce cotonků se neztratil ani v odpoledních soutěžích - v soutěži nejkrásnějšího mladého psa se dostal do uzšího výběru 7 psů z 35 předvedených. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 05. 2010

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KOMÁRNO, 22. - 23. 5. 2010

Eimi
Eimi Janus-Suzi

O víkendu 22. - 23. 5. 2010 proběhla dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen i v maďarské části Komárna. Cotoci se zde předvedli v sobotu i v neděli.

Výstava proběhla v holčičích barvách. V sobotu se maďarské rozhodčí, paní Zsuzsanně Váczi-Balogh, ukázaly tři fenečky - vítězkou titulu BOB byla vyhlášena slovenská fenka Eimi Janus-Suzi ze třídy šampionů. V neděli taktéž maďarský rozhodčí, pan Sarkozy Gyula, titul BOB přidělil maďarské feňe ve třídě otevřené, Only You of Chesterfield. Titul BOB junior si do České Republiky přivezla fenečka Madame Avelaine Ráj Karpat.

Slovenská fenečka Eimi Janus-Suzi, jejíž rodiče pocházejí z České Republiky, na této výstavě splnila podmínky pro přiznání titulu Grandšampion Maďarska. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 05. 2010

Slovinsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PORTOROŽ, 29. - 30. 5. 2010

Guillaume
Guillaume Beau Batiskaj

O víkendu 29. - 30. 5. 2010 proběhla dvoudenní mezinárodní výstava psů ve slovinském Portoroži. Cotonci se tu tedy ukázali v sobotu i v neděli.

Českou republiku po oba dni zastupoval slovinský pejsek českého původu, Monsieur Ames Ráj Karpat a polský pejsek Guillaume Beau Batiskaj, jehož tatínkem je český cotonek Cartoonland's Apache.

V sobotu se irské rozhodčí, paní Ann Ingram z Irlandii, předvedlo 9 zástupců plemene Coton de Tuléar. V neděli pak osum cotonků posoudila estonská rozhodčí, paní Ana Mesto. Obě dvě učinili stejné rozhodnutí - titul BOB přidělili polskému psovi ve třídě šampionů, Guillaume Beau Batiskaj.

Na této výstavě slovinský cotonek Monsieur Ames Ráj Karpat splnil podmínky pro přiznání titulu Slovinský Junioršampion a polská fenečka Mon Cheri Znad Lydyni splnila podmínky pro přiznání titulu slovinská Šampionka a Interšampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 03. 06. 2010

Slovenská RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SENEC, 4. 6. 2010

Bastien
Bastien Winter Garden

Již tradičním předvojem mezinárodní výstavy psů v Nitře je páteční národní výstava psů v nedalekém Senci. Letošek nebyl výjimkou, včetně účasti cotonků.

Srbskému rozhodčímu, panu Jonavicovi Nemanja, se předvedli čtyři zástupci plemene Coton de Tuléar. Vítězem BOB byl zvolen pes ve třídě šampionů, Bastien Winter Garden.

Cotonci měli zastoupení i v odpoledních soutěžích - v soutěži o BIG 9. FCI skupiny nás zastupoval Bastien Winter Garden, v soutěži párů se spojili Eimi Janus Suzi s Bastienem Winter Garden a Cowley Túlavá Bavlnka se v soutěži o nejmladšího mladého psa dostal do užšího výběru 10 psů. Všem děkujeme za reprezentaci.

Na této výstavě fenečka Madame Avelaine Ráj Karpat splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenská Junioršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 06. 2010

SlovenskoKLUBOVÁ VÝSTAVA BKS NITRA, 5. 6. 2010

Eimi
Eimi Janus-Suzi

V rámci Mezinárodní výstavy psů v Nitře se cotonci sešli i na speciální klubové výstavě Bichon Klubu Slovensko, která proběhla v sobotu 5. 6. 2010. Cotonci tu nechyběli - předvedli se českému rozhodčímu, panu Andrášovi Polgárovi.

Mezi 4 zástupci plemene Coton de Tuléar byl titul Klubový vítěz / vítězka zadám psovi ve třídě šampionů, Bastienovi Winter Garden a fenečnce ve třídě šampionů, Eimi Janus-Suzi. Ta také byla vyhlášena celkovou vítězkou se ziskem BOB.

V odpoledních soutěžích byl Cowley Túlavá Bavlnka v konkurenci plemen Bichon Havanese, Bichon a Poil Frise, Pettit Chion Lion a Bichon Bolognese vyhlášen nejlepším mladým psem výstavy. Gratulujeme!!!

Na této výstavě byli cotonci Bastien Winter Garden a Eimi Janus-Suzi oficiálně vyhlášeni klubovými šampiony BKS. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 06. 2010

Slovenská RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 6. 6. 2010

Bastien
Bastien Winter Garden

Na mezinárodní výstavě psů v Nitře, která se konala ve dnech 5. - 6. 6. 2010, se cotonci tradičně předvedli v neděli 6. 6. 2010.

Čtyři zástupce plemene Coton de Tuléar posoudil nizozemský rozhodčí, pan Hans Van Den Berg. Titul BOB přidělil psovi ve třídě šampionů, Bastien Winter Garden.

Na této výstavě cotonek Cowley Túlavá Bavlnka splnil podmínky pro titul Slovenský Junioršampion a Bastien Winter Garden dokončil Slovenského Grandšampiona. Zároveň Bastien nastřádal dostatek bodů k přiznání titulu Klubový Šampion. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 06. 2010

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY, 6. 6. 2010

Arvin
Arvin White Sleepy Hollow Ranch

Víkend 5. - 6. 6. 2010 byl výstavním i v České Republice. V západočeských Klatovech v těchto dnech proběhla Národní výstava psů, plemeno Coton de Tuléar se tak jako loni předvedlo v neděli 6. 6. 2010.

Čtyři přihlášené cotonky - jednoho pejska a tři fenečky - posoudil gruzinský rozhodčí, pan Iuza Beradze.

Výstavu ziskem titulů Národní vítěz a BOB vyhrál pes ve třídě šampionů, Arvin White Sleepy Hollow Rach.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 06. 2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEŠNO, 6. 6. 2010

Grain
Grain Amoure Batiskaj

Mezinárodní výstava psů ve dnech 5. - 6. 6. 2010 proběhla i v polském Lešně. Plemeno Coton de Tuléar se zde prezentovalo v neděli 6. 6. 2010.

Polskému rozhodčímu, panu Piotrovi Królovi, se předvedl jediný cotonek - polský Grain Amoure Batiskaj, jehož tatínkem je náš Cartoonland's Apache.

Grain Amoure Batiskaj byl oceněn všemi možnými hodnoceními, tj. V1, CAC, CACIB a BOB. Tím na této výstavě dokončil podmínky pro přiznání titulu Interšampion (C. I. B.). Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 06. 2010

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR CHOTĚBOŘ, 12. 6. 2010

Honkey
Honkey Tonkey Reco Bohemia

Šestnáctou klubovou výstavu plemene Coton de Tuléar hostil v sobotu 12. 6. 2010 Hotel u Zámku ve východočeské Chotěboři.

Česká rozhodčí, paní Zuzana Větvinská Vršecká, na této výstavě posoudila 32 cotonků - 14 pejsků a 18 feneček.

Titul BOB získal pes ve třídě vítězů, Honkey-Tonkey Reco Bohemia.

Na této výstavě byly zadány tituly Klubový Šampion a to fenečce Daisy Chundelaté Potěšení a pejskům Arvin White Sleepy Hollow Ranch a Bastien Winter Garden. Fenečka Iabojejika Přátelé Jetynky zde splnila podmínky pro přiznání titulu Česká Grandšampionka. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 06. 2010

NěmeckoNÁRODNÍ A MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA ERFURT, 12. - 13. 6. 2010

Elvis
Elvis Reco Bohemia

O víkendu 12. - 13. 6. 2010 v německém Erfurtu proběhly hned dvě výstavy, na kterých jste mohli potkat cotonky - v sobotu národní a v neděli mezinárodní. Česká republika byla zastoupena díky polskému psovi s českým původem, Elvisovi Reco Bohemia.

V sobotu se na národní výstavě německému rozhodčímu, panu J. Eberhartovi, předvedli 4 zástupci plemene Coton de Tuléar. Titul BOB od něj získal pes ve třídě šampionů, Elvis Reco Bohemia.

Nedělní rozhodčí mezinárodní výstavy, pan H. Müller, učinil stejné rozhodnutí a vítězem vyhlásil opět polského šampiona Elvise Reco Bohemia.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 06. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RACIBORZ, 13. 6. 2010

Madame
Madame Avelaine Ráj Karpat

V neděli 13. 6. 2010 si návštěvníci polského Raciborze mohli prohlédnout i plemeno Coton de Tuléar - konala se zde národní výstava psů všech plemen.

Předvedli se zde dva mladí cotonci. Polský pes českého původu, Casper Jarbo, a česká fena Madame Avelaine Ráj Karpat.

Polský rozhodčí, pan Rafal First, tituly BOB junior a BOB přidělil české fenečce ve třídě mladých, Madame Avelaine Ráj Karpat.

Na této výstavě splnil polský pejsek Casper Jarbo podmínky pro přiznání titulu Polský Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 06. 2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 20. 6. 2010

Eimi
Eimi Janus-Suzi

O víkendu 19. - 20. 6. 2010 na brněnském výstavišti proběhl 44. ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen Intercanis CACIB FCI, cotonci se ukázali v neděli 20. 6. 2010.

Rakouské rozhodčí, paní Monice Blaha, se předvedli čtyři zástupci plemene Coton de Tuléar - 3 pejsci a jedna fenečka.

Slovenská fenečka ve třídě šampionů, Eimi Janus-Suzi, to pánské převaze "natřela", když ziskem titulů CACIB a BOB výstavu vyhrála.

Na této výstavě cotonek Aremi Madagaskarský Sen splnil podmínky pro přiznání titulu Klubový šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 06. 2010

Rakousko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLAGENFURT, 12. - 13. 6. 2010

Ilveskosken
Ilveskosken I Garfield od Radovne

O víkendu 12. - 13. 6. 2010 proběhla v rakouském Klagenfurtu mezinárodní výstava psů všech plemen. Letos poprvé zde mohli návštěvníci potkat cotonky po oba dni, tj. v sobotu i v neděli.

V sobotu 12. 6. 2010 se posouzení pěti zástupců plemene Coton de Tuléar ujala německá rozhodčí, paní Karin Voye. Titul BOB zadala slovinskému psovi ve třídě mladých, Ilveskosken I Garfild od Radovne.

Nedělní rozhodčí ze Slovinska, pan Denis Kuzelj vítězem BOB určil francouzskou fenku ve třídě šampionů, Godiva of the Swift Cotton.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 07. 2010

DánskoSVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ KODAŇ, 26. 6. 2010

Cowboys
Cowboys Rio Bravo

Ve dnech 24. - 27. 6. 2010 v dánské Kodani proběhl další ročník světové výstavy psů všech plemen. Více než 120 zástupců plemene Coton de Tuléar si návštěvníci mohli prohlédnout v sobotu 26. 6. 2010.

Posuzováním této prestižní soutěže byla pověřena švédská rozhodčí, paní Britta Roos-Börjeson. Titul BOB přidělila psovi ve třídě šampionů jménem Cowboy's Rio Bravo, který do Dánska přiletěl až z USA.

Z českých odchovů si na této výstavě nejlépe vedl v Dánsku žijící Monsieur Aymon Ráj Karpat, který v konkurenci 11 psů ve třídě mladých získal krásné ocenění V3. Stejné umístění, ale v mezitřídě, získal polský cotonek Cotonbrie Cavalli Just Cavalli, a to v konkurenci šesti cotonků. Oběma gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 06. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ USTROŇ, 4. 7. 2010

Madame
Madame Avelaine Ráj Karpat

V neděli 4. 7. 2010 proběhla v polské Ustroni v pořadí již 36. beskydská národní výstava psů všech plemen.

Cotonky zde zastupovaly dvě fenečky. Polská Coco Chanel Jurajska Kropeczka ve třídě štěňat a česká mladá fena Madame Avelaine Ráj Karpat.

Polský rozhodčí, pan Adam Ostrowski, naší fenečce udělil všechny možné tituly. Madame Avelaine Ráj Karpat si do České Republiky odvezla ocenění V1, CAJC, BOB junior a BOB a splnila tak i podmínky pro přiznání titulu Junioršampionka Polska. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 07. 2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 11. 7. 2010

Au
Au Clair de la Lune Aqua

O horkém víkendu, 10. - 11. 7. 2010, v polské Varšavě proběhla Mezinárodní výstava psů všech plemen. Cotonci se návštěvníkům ukázali v neděli 11. 7. 2010.

Česká republika byla mezi sedmi představiteli plemene Coton de Tuléar zastoupena polským cotonkem s českým původem, Elvisem Reco Bohemia a jeho synem, polským Au Clair de la Lune Juevo de Amor. Posoudil je lucemburský rozhodčí, pan Laurent Heinesche.

Titul BOB získala polská fenka ve třídě mladých, Au Clair de la Lune Aqua.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 14. 07. 2010

MaďarskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SZOMBATHELY, 17. 7. 2010

Madame
Madame Avelaine Ráj Karpat

Netradičně v sobotu 17. 7. 2010 se cotonci předvedli v rámci mezinárodní výstavy psů v maďarském Szombathely, která proběhla ve dnech 17. - 18. 7. 2010.

Účast zde byla na zdejší poměry pěkná - srbské rozhodčí, paní Anně Brankovič, se dohromady předvedlo sedm zástupců plemene Coton de Tuléar, přičemž čtyři z nich přijeli z České Republiky.

Titul BOB si do Německa odvezl pes ve třídě šampionů, Calvin vom Donauvillino, který na této výstavě zároveň splnil podmínky pro přiznání titulu Interšampion (C. I. B.).

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 07. 2010

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 18. 7. 2010

Honkey
Honkey Tonkey Reco Bohemia

O víkendu 17. - 18. 7. 2010 na Krásné Louce v Mladé Boleslavi proběhla tradiční Česká Národní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar se návštěvníkům představilo v neděli 18. 7. 2010.

Sedm cotonků, čtyři psy a tři feny, posoudila česká rozhodčí, paní Alena Košťálová.

Titul BOB získal pes ve třídě šampionů, Honkey Tonkey Reco Bohemia.

Na této výstavě cotonek Rocky z Jizerského Pekla ziskem titulu CAJC splnil podmínky pro přiznání titulu Český Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 18. 07. 2010

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OBERWART, 18. 7. 2010

Amore
Amore Mio from the Tiffcotons

Již tradičně se o stejném víkendu, jako v maďarském Szombathely, tj. 17. - 18. 7. 2010, konala mezinárodní výstava psů i v nedalekém rakouském Oberwartu. Plemeno Coton de Tuléar bylo posouzeno v neděli 18. 7. 2010.

Srbskému rozhodčímu, panu Dusanu Paunovicovi, se předvedlo celkem 5 cotonků - 4 psi a jedna fenka.

Výstavu ziskem titulu BOB vyhrál rakouský pes ve třídě mladých, Amore Mio from the Tiffcotons.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 07. 2010

DánskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ GRENAA, 25. 7. 2010

Monsieur
Monsieur Aymon Ráj Karpat

Ve dnech 23. - 25. 7. 2010 v Dánské Grenaa proběhly hned tři výstavy, kterých se zúčastnili i cotonci. Největší úspěch zaznamenali v neděli 25. 7. 2010 na Mezinárodní výstavě a to díky českému odchovu.

Dánský cotonek, Monsieur Aymon Ráj Karpat, který pochází z české chovatelské stanice, na nedělní mezinárodní výstavě s účastí 53 cotonků zaznamenal nádherný úspěch.

Kromě ohodnocení V1, CAJC, BOB junior se v odpoledních soutěžích umístil na krásném 3. místě v soutěži o nejkrásnějšího mladého psa výstavy (tj. 3. BIS junior). Gratulujeme.

Fotogalerii z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 01. 08. 2010

LitvaVÝSTAVNÍ VÍKEND V DRUSKININKAI, 6. - 8. 8. 2010

Au
Au Clair de la Lune Akaba

Ve dnech 6. - 8. 8. 2010 v litevském Druskininkai proběhlo hned několik výstav. Plemeno Coton de Tuléar na páteční Mezinárodní výstavě psů a poté i v neděli na Klubové výstavě psů společenských plemen.

Česká republika byla zastoupena díky polským potomkům našich cotonků Elvise Reco Bohemia a Cartoonland's Apache, kteří přijeli z polské chovatelské stanice Au Clair de la Lune.

Na páteční mezinárodní výstavě se holandskému rozhodčímu, panu Hansi Boelaarsovi, předvedli 3 cotoni. Titul BOB získala polská fena v mezitřídě, Au Clair de la Lune Aqua.

Na nedělní klubové výstavě společenských plemen německá rozhodčí, paní Dagmar Klein, posoudila 7 zástupců tohoto plemene. Titul BOB přidělila synovi Elvise Reco Bohemia, polskému psovi v mezitřídě, Au Clair de la Lune Juevo de Amor. Krásný úspěch zde poté zaznamenala polská fena Au Clair de la Lune Akaba, která byla vyhlášena Nejlepším mladým psem výstavy!!! Gratulujeme!!!

Během tohoto víkendu cotonci Au Clair de la Lune Juevo de Amor, Guillaume Beau Batiskaj a Mon Cheri znad Łydyni splnili podmínky pro přiznání titulu Litevský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 08. 2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ SOPOT, 15. 08. 2010

Au
Au Clair de la Lune Aqua

O víkendu 14. - 15. 8. 2010 v polském Sopotu proběhla mezinárodní výstava psů všech plemen, cotonci se na ní předvedli v neděli 15. 8. 2010.

Šest zástupců plemene Coton de Tuléar posoudil gruzijský rozhodčí, pan Iuza Beradze.

Titul BOB získala polská fena v mezitřídě, Au Clair de la Lune Aqua.

Na této výstavě polská fenka Au Clair de la Lune Akaba splnila podmínky pro přiznání titulu polská junioršampionka a polský pes Au Clair de la Lune Juevo de Amor, jehož tatínkem je Elvis Reco Bohemia, se stal polským šampionem. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 08. 2010

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA, 21. - 22. 8. 2010

Chita-Van-El
Chita-Van-El Best of Cotton

I letos se ve slovenské Bratislavě ve dnech 21. - 22. 8. 2010 uskutečníla dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen, nazvaná Duodanube Bratislava.

V sobotu plemeno Coton de Tuléar posoudil srbský rozhodčí, pan Jovanovic Nemanja. Předvedla se mu jedna fena a jeden pes.

Nedělní rozhodčí, pan Jaroslav Matyas ze Slovenska, vybíral mezi třemi cotonky a titul BOB přidělil fence ve třídě mladých, jménem Chita-Van-El Best of Cotton neboli Elince.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 24. 08. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ RADOM, 22. 8. 2010

Elixir
Elixir D'Amour du Castel ...

V neděli 22. 8. 2010 se plemeno Coton de Tuléar předvedlo i na Národní výstavě psů v polském Radomu.

Cotonky zde zastupovali psi z polské chovatelské stanice The Sweetest Coton - pes českého původu, Elvis Reco Bohemia, a fenečka Elixir D'Amour du Castel de la Roche Aux Fees.

Ziskem titulů V1, CAJC a BOB výstavu vyhrála fena ve třídě mladých - Elixir D'Amour du Castel de la Roche aux Fees.

Elixir i Elvis se předvedli i v odpoledních soutěžích, a to v soutěži párů a v soutěži o BIG 9. FCI Skupiny.

Celkové výsledky z této výstavy včetně videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 08. 2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BIALYSTOK, 28. 8. 2010

Guillaume
Guillaume Beau Batiskaj

O víkendu 28. - 29. 8. 2010 proběhla v polském Bialystoku Mezinárodní výstava psů všech plemen, v rámci které s v sobotu 28. 8. 2010 předvedlo i plemeno Coton de Tuléar.

Čtyři cotonky, kteří přijeli z polské chovatelské stanice Au Clair de la Lune, posoudil polský rozhodčí, pan Piotr Król.

Vítězem výstavy byl ziskem titulů CACIB a BOB vyhlášen pes ve třídě šampionů, Guillaume Beau Batiskaj, jehož tatínkem je český cotonek Cartoonland's Apache. Zároveň tím splnil podmínky pro přiznání titulu Interšampion (C. I. B.). Gratulujeme.

Krásný úspěch plemeno Coton de Tuléar zaznamenalo v odpoledních soutěžích. Nejprve se fenečka Au Clair de la Lune Ananonanona dostala do užšího výběru 6 psů v soutěži o titul junior BIS (Nejlepší mladý pes výstavy), a poté byl pár Guillaume Beau Batiskaj a Au Clair de la Lune Asha vyhlášen nejlepším párem výstavy!!! Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 08. 2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV, 29. 8. 2010

Arvin
Arvin White Sleepy Hollow Ranch

I letošní výstavní léto bylo ukončeno Mezinárodní výstavou psů Interdog Bohemia, která proběhla 28. - 29. 8. 2010 na Krásné Louce v Mladé Boleslavi.

Z deseti přihlášených cotonků jich nakonec český rozhodčí, pan Petr Řehánek, posoudil devět - 5 psů a 4 feny.

Titul BOB získal pes, který nastoupil ve třídě šampionů, Arvin White Sleepy Hollow Ranch.

Děkujeme všem, kteří plemeno Coton de Tuléar reprezentovali v odpoledních soutěžích - v soutěži párů to byla Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees s Arvinem White Sleepy Hollow Ranch, v přehlídce nejlepších dorostenců sourozenci Adeline a Alechandro Coton Angels from Dolce, v soutěži o nejlepšího mladého psa Elaby Gathan du Castel de la Roche aux Fees a konečně v BIG 9. FCI skupiny Arvin White Sleepy Hollow Ranch, který se dostal do užšího výběru šesti psů.

Na této výstavě fenečka Elaby Gathan du Castel de la Roche Aux Fees splnila podmínky pro titul Český Junioršampion a cotonci Archie Briliant z Madaskaru a Corcaroli Life Joy budou Čeští Šampioni. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 29. 08. 2010

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ DEBRECEN, 28. - 29. 8. 2010

Elixír
Elixír D'Amour du Castel...
Cotonbrie
Cotonbrie Cavalli Just Cavalli

Ve dnech 28. - 29. 8. 2010 se konala Mezinárodní výstava psů i v maďarském Debrecenu, cotonci se zde ukázali po oba dni.

V sobotu maďarský rozhodčí, pan Tamas Jakkel, vybíral mezi čtyřmi zástupci plemene Coton de Tuléar. Titul BOB přidělil polské feně ve třídě mladých, Elixir D'Amour du Castel de la Roche Aux Fees.

V neděli rumunská rozhodčí, paní Daniela Radu, posoudila 5 cotonků a titul BOB zadala polskému psovi ve třídě šampionů, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Na této výstavě polští cotonci Elvis Reco Bohemia a Cotonbrie Cavalli Just Cavalli splnili podmínky pro přiznání titulu maďarský šampion a fenečka Elixír D'Amour du Castel de la Roche Aux Fees se stane maďarskou junioršampionkou. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 08. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WLOCLAWEK, 5. 9. 2010

Grain
Grain Amoure Batiskaj

V neděli 5. 9. 2010 proběhla v Polském Włocławku Národní výstava psů všech plemen, a ani zde nechyběli cotonci.

Česká republika byla zastoupena díky synovi našeho Cartoonland's Apache, polskému psovi Grain Amour Batiskaj, alias Hakerovi.

Haker, který startoval ve třídě šampionů, v konkurenci s fenou ve třídě mladých, Orsou Białe Bursztynki, výstavu vyhrál, a získal tak ocenění BOB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 07. 09. 2010

SlovenskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PREŠOV, 10. 9. 2010

Chita-Van-El
Chita-Van-El Best of Cotton

Netradičně v pátek 10. 9. 2010 se plemeno Coton de Tuléar předvedlo na 7. Národní výstavě psů všech plemen ve slovenském Prešově, která zde probíhala ve dnech 10. - 12. 9. 2010.

Jediným zástupcem cotonků byla slovenská fenečka pocházející z České Republiky, Chita-Van-El Best of Cotton, známá také jako Elinka.

Elinka se před slovenským rozhodčím, panem Jaroslavem Matyášem, rozhodně neztratila - byly jí přiznány všechny tituly, tj. CAJC, Národní vítěz Slovenska mladých a BOB.

Ziskem třetího CAJC na této výstavě Elinka splnila podmínky pro přiznání titulu Slovenský Junioršampion. Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 09. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VARŠAVA, 11. 9. 2010

Au
Au Clair de la Lune Aqua

V sobotu se v polské Varšavě plemeno Coton de Tuléar představilo na národní výstavě psů všech plemen.

Sedm cotonků, 1 psa a 6 fen, se posoudila polská rozhodčí, paní Elżbieta Chwalibóg.

Vítězkou výstavy se ziskem titulu BOB stala fena v mezitřídě, Au Clair de la Lune Aqua. Původem česká fenečka žijící v Polsku, Kerry Klenot Toliary, byla ohodnocena tituly V1 a Nejlepší veteránka.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 09. 2010

Česká RepublikaSPECIÁLNÍ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR ZÁHOROVICE, 12. 9. 2010

Arvin
Arvin White Sleepy Hollow Ranch

Netradičně v neděli 12. 9. 2010 proběhla v jihomoravských Záhorovicích 11. speciální výstava plemene Coton de Tuléar.

Posuzování této výstavy se ujal český rozhodčí, pan Petr Řehánek - cotonků se mu předvedl úctyhodný počet 27.

Titul BOB pan rozhodčí přidělil psovi ve třídě vítězů, Arvin White Sleepy Hollow Ranch, který byl zároveň vyhlášen vítězem speciální výstavy.

Na této výstavě převzali poháry za splnění podmínek pro titul Klubový šampion pejskové Cartoonland's Arizona Dream a Aremi Madagaskarský Sen. Zároveň zde podmínky pro přidělení titulu Český Grandšampion splnil Arvin White Sleepy Hollow Ranch. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 11. 09. 2010

FinskoŠTĚŇÁTKOVSKÁ VÝSTAVA ORIVESI, 18. 9. 2010

Chester
Chester Charm Bavlníkový Květ

V sobotu 18. 9. 2010 proběhla ve finském Orivesi výstava určená speciálně pro štěňátka, neboli PuppyShow.

Plemeno Coton de Tuléar mělo na této výstavě své zastoupení - předvedl se zde i finský cotonek českého původu, Chester Charm Bavlníkový Květ, který nyní žije ve finské chovatelské stanici Ilveskoski.

Chester na této výstavě doslova zazářil. Nejprve byl vyhlášen nejlepším štěnětem plemene (BOB puppy), a poté byl v konkurenci vítězů ostatních plemen vybrán jako 3. nejlepší štěně 9. FCI skupiny (3. BIG Puppy). Gratulujeme!

Kompletní výsledky k dispozici bohužel nemáme.

Fotogalerii z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 09. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA 9. FCI SKUPINY LODŽ, 19. 9. 2010

Grain
Grain Amoure Batiskaj

V neděli 19. 9. 2010 česká cotonkovská krev nechyběla ani na Národní výstavě 9. FCI skupiny v polském Lodži.

Mezi třemi předvedenými polskými zástupci plemene Coton de Tuléar návštěvníci mohli vidět i syna našeho Cartoonland's Apache, Grain Amoure Batiskaj a původem českou veteránku, Kerry Klenot Toliary.

Vítězem se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě šampionů, Grain Amoure Batiskaj.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 25. 09. 2010

Česká RepublikaNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, 26. 9. 2010

Bastien
Bastien Winter Garden

O víkendu 25. - 26. 9. 2010 proběhla na brněnském výstavišti tradiční moravskoslezská národní výstava psů všech plemen, letos se jednalo o 19. ročník. Cotonci se jako obvykle předvedli v neděli, a to 26. 9. 2010.

Čtyři předvedené zástupce plemene Coton de Tuléar posoudila česká rozhodčí, paní Božena Ovesná.

Vítězem výstavy se ziskem titulů Národní vítěz a BOB stal pes ve třídě vítězů, Bastien Winter Garden.

Cotonci měli zastoupení i v odpoledních soutěžích. V soutěži o nejkrásnějšího mladého psa dne se ukázal Eldarro from Cotton Home a o nejkrásnějšího psa 9. FCI skupiny Bastien Winter Garden. Na této výstavě cotonci zaznamenali další nádherný úspěch, když Eldarro From Cotton Home nejprve společně s dalším psem postoupil z výběru mladých psů 9. FCI skupiny a poté byl vyhlášen 3. nejkrásnějším mladým psem výstavního dne, neboli 3. BOD junior. Eldarrovi i páníčkům moc gratulujeme a děkujeme, že vydrželi do odpoledních soutěží a reprezentovali na této výstavě naše plemeno.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 26. 09. 2010

RakouskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ TULLN, 26. 9. 2010

Cartoonland's
Cartoonland's Apache

Ve dnech 25. - 26. 9. 2010 proběhla výstava i v rakouském Tullnu, a to mezinárodní výstava psů všech plemen. Plemeno Coton de Tuléar se i zde předvedlo v neděli 26. 9. 2010.

Česká republika na této výstavě měla mezi deseti předvedenými cotonky silné zastoupení - 3 z nich odsud přijeli a čtvrtý odsud pochází.

Švédský rozhodčí, pan Skaar, titul BOB přidělil německé feně ve třídě otevřené, Jespersen's Nabulungo Lubaya. Z našich cotonků největší úspěch zaznamenal Cartoonland's Apache ziskem titulu CACIB a slovinský cotonek Monsieur Ames Ráj Karpat s titulem Res. CACIB.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 27. 09. 2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WROCLAW, 26. 9. 2010

Cotonbrie
Cotonbrie Cavalli Just Cavalli

Víken 25. - 26. 9. 2010 byl výstavním i v Polsku. Ve Wroclawi se konala Mezinárodní výstava psů všech plemen, v rámci které se v neděli 26. 9. 2010 ukázalo i plemeno Coton de Tuléar.

Tři předvedené cotonky posoudila polská rozhodčí, paní Krystyna Opara. Titul BOB přidělila polskému psovi ve třídě otevřené, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli.

Na této výstavě polská fenečka Elixir D'Amour du Castel de la Roche Aux Fees splnila podmínky pro přiznání titulu Polská Juniršampionka. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 9. 2010

SlovinskoKLUBOVÁ VÝSTAVA MALÝCH PLEMEN CELJE, 2. 10. 2010

Elvis
Elvis Reco Bohemia

V sobotu 2. 10. 2010 se ve slovinském Celje v rámci Evropské výstavy psů uskutečnila i klubová výstava slovinského Klubu malých plemen.

Česká Republika zde byla zastoupena díky polskému cotonkovi Elvis Reco Bohemia, který společně s dalšími účastníky z Polska - Cotonbrie Cavalli Just Cavalli a Elixir d'Amour du Castel de la Roche aux Fees přijeli s chovatelskou stanicí The Sweetest Coton a slovinským cotonkem Monsieur Ames Ráj Karpat.

V zahraniční konkurenci zde všichni pánové své třídy vyhráli - Elvis a Cavalli byli oceněni tituly CAC, a Monsieur Ames titulem CAJC.

Vítězem této výstavy se z výběru cotonů rozhodnutím portugalského rozhodčího, pana Oliviera Rui, stal švýcarský pes v mezitřídě, Big Ben of Fellino's Cotons.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 05. 10. 2010

SlovinskoEVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ CELJE, 3. 10. 2010

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynkyk

Evropská výstava psů se v roce 2010 konala ve slovinském Celje, a to ve dnech 30. 9. - 3. 10. 2010. Plemeno Coton de Tuléar přišlo na řadu v neděli 3. 10. 2010.

Celkem 45 zástupců plemene posoudil nizozemský rozhodčí, pan Hans Van den Berg. Nechyběli mezi nimi ani čeští cotonci, nebo cotonci s českým původem. A rozhodě se neztratili!!! Jaborano Přátelé Jetynky byl oceněn Res. CAC, Res. CACIB hned za polským cotonkem Cotonbrie Cavalli Just Cavalli, který se stal Evropským vítězem. Polský cotonek českého původu, Elvis Reco Bohemia, získal titul CAC, slovinský cotonek českého původu, Monsieur Ames Ráj Karpat ve třídě mladých V2 a fenečka Iabojejika Přátelé Jetynky získala ocenění Res. CAC. Všem moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na této prestižní akci.

Vítězem výstavy se ziskem titulu Evropská vítězka a BOB stala fena ve třídě šampionů, Ckiss du Haut Marais.

Na této výstavě díky úspěchu i během klubové výstavy splnili podmínky pro přiznání titulů slovinský šampion polští cotonci Cotonbrie Cavalli Just Cavalli a Elvis Reco Bohemia. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 09. 10. 2010

Česká RepublikaMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE, 10. 10. 2010

Cartoonland's
Cartoonland's Apache

O víkendu 9. - 10. 10. 2010 proběhl v Českých Budějovicích další ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen. Cotonci se tradičně předváděli v neděli, tedy 10. 10. 2010.

Osm zástupců plemene Coton de Tuléar posoudil rakouský rozhodčí, pan Erwin Deutscher.

Vítězem výstavy se ziskem titulu BOB stal pes ve třídě šampionů, Cartoonlan's Apache.

Na této výstavě cotonek Cartoonland's Apache splnil podmínky pro přiznání titulu Český Grandšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 10. 10. 2010

PolskoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ LEGIONOWO, 10. 10. 2010

Cotonbrie
Cotonbrie Cavalli Just Cavalli

Neděle 10. 10. 2010 byla výstavní i pro cotonky v polsku - v Legionowě se uskutečnila tradiční Národní výstava psů všech plemen.

Česká republika byla mezi 4 předvedenými cotonky zastoupena díky polskému psovi, Elvis Reco Bohemia.

Titul BOB získal polský pes ve třídě otevřené, Cotonbrie Cavalli Just Cavalli. Ten na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu polský šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 23. 10. 2010

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KOMÁRNO, 16. - 17. 10. 2010

Bastien
Bastien Winter Garden

Ve dnech 16. - 17. 10. 2010 se v maďarské části Komárna konala dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen - cotonky zde návštěvníci mohli obdivovat po oba dni.

Na této výstavě měla zastoupení i Česká Republika - před sobotní maďarskou rozhodčí, paní Zsuzsannou Váczi-Balogh, i nedělní taktéž maďarskou rozhodčí, paní Katalin Radvanszky, vystoupil i česko-slovenský cotonek, Bastien Winter Garden.

Nejenže Bastien Winter Garden po oba dni vyhrál ziskem titulu BOB, ale na sobotní výstavě byl vyhlášen 2. nejkrásnějším psem 9. FCI skupiny, tedy Res. BIG 9. FCI. Bastienovi i paničce Rudolfě Kubíkové k tomuto nádhernému úspěchu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci na výstavě.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 17. 10. 2010

Česká RepublikaKLUBOVÁ VÝSTAVA COTON DE TULÉAR PRAHA, 6. 11. 2010

Jaborano
Jaborano Přátelé Jetynky

V sobotu 6. 11. 2010 proběhla v pražských Třeboradicích v pořadí 17. klubová výstava plemene Coton de Tuléar.

Posouzením 29 předvedených cotonků byla pověřena česká rozhodčí, paní Olga Dolejšová.

Vítězem výstavy se díky zisku titulu BOB stal pes ve třídě vítězů, Jaborano Přátelé Jetynky.

Na této výstavě mohli návštěvníci opět vidět taneční pár Tereza Zůnová & Daisy Chundelaté Potěšení, kterým tímto děkujeme za příjemné zahájení. Zájemcům o vyzkoušení tance s cotonkem připomínáme, že se příští sobotu, 13. 11. 2010, koná kurz tance určený speciálně pro cotonky - Coton Dance II.

Díky zisku titulu CAC splnila Daphnée des Flocons de Juillet na této výstavě podmínky pro přiznání titulu Český Šampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie a videa naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 06. 11. 2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ POZNAŇ, 7. 11. 2010

Guillaume
Guillaume Beau Batiskaj

V sobotu 6. 11 a neděli 7. 11. 2010 se v polské Poznani konala dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen, tedy včetně Coton de Tuléar.

Zatímco v sobotu se zřejmě představil jenom jeden cotonek, jehož výsledek k dispozici nemáme, v neděli jich bylo hned 6.

Výstavu ziskem titulů Vítěz Polska a BOB vyhrál polský pes ve třídě šampionů, Guillame Beau Batiskaj, jehož otcem je český cotonek Cartoonland's Apache.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 11. 2010

LotyšskoKLUBOVÁ VÝSTAVA 9. FCI SKUPINY RIGA, 14. 11. 2010

Fabienne
Fabienne from Cotton Home

V neděli 14. 11. 2010 se v lotyšské Rize konala klubová výstava 9. FCI skupiny, tedy skupiny, kam spadá i plemeno Coton de Tuléar.

Jedinou zástupkyní byla fenečka českého původu Fabienne from Cotton Home - posoudila ji irská rozhodčí, paní Mary Colette Muldoon.

Fabi na výstavě doslova zazářila - nejdříve získala ocenění VN1 a poté byla vyhlášena nejlepším štěnětem výstavy, neboli BIS baby!!! Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 11. 2010

PolskoMEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KIELCE, 14. 11. 2010

Dundee
Dundee Tichý Don

O víkendu 13. - 14. 11. 2010 proběhla v polských Kielce Mezinárodní výstava psů všech plemen, které se zúčastnili i čeští cotonci. Plemeno Coton de Tuléar se zde ukázalo tradičně v neděli 14. 11. 2010.

Mezi čtyřmi posouzenými cotonky, které posoudil český rozhodčí, pan Otakar Vondrouš, byl jediný pes, a to z Dundee Tichý Don z České Republiky, který nastoupil ve třídě veteránů.

Dundee to všem svým soupeřkám "natřel", když výstavu ziskem titulů Nejlepší veterán a BOB vyhrál.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 11. 2010

Slovensko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA, 20. - 21. 11. 2010

Hutch
Hutch of the Swift Cotton
Eldarro
Eldarro from Cotton Home

Tradiční výstavou s československou účastí byla dvoudenní mezinárodní výstava psů všech plemen, která ve dnech 20. - 21. 11. 2010 proběhla ve slovenské Nitře. Všechna plemena se tentokrát ukázala po oba dni.

V sobotu 20. 11. 2010 se maďarské rozhodčí, paní Zsuzsanně Vácziné Balogh, předvedlo 7 cotonků. Titul BOB vyhrál pes ve třídě otevřené, Hutch of the Swift Cotton.

V neděli 21. 11. 2010 tři předvedené cotonky posoudil slovenský rozhodčí, pan Miroslav Guniš. Vítězem byl vyhlášen pes ve třídě mladých, Eldarro from Cotton Home.

Eldarro, který v neděli plemeno Coton de Tuléar zastupoval i v odpoledních soutěžích, na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu Klubový Junioršampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 21. 11. 2010

Chorvatsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ZÁHŘEB, 20. - 21. 11. 2010

Monsieur
Monsieur Ámes Ráj Karpat

O víkendu 20. - 21. 11. 2010 proběhla dvoudenní mezinárodní výstava i v chorvatském Záhřebu. Česká republika měla po oba dni zastoupení díky slovinskému psovi českého původu, Monsieur Ámesovi Ráj Karpat.

V sobotu se Švédské rozhodčí, paní Anice Ullveit předvedlo pět cotonků, v neděli čtyři posoudil český rozhodčí, pan Leoš Jančík.

Titul BOB po oba dni získal slovinský pes v mezitřídě, Monsieur Ámes Ráj Karpat. Zároveň na této výstavě splnil podmínky pro přiznání titulu šampion Chorvatska. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 28. 11. 2010

Maďarsko2 x MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BUDAPEŠŤ, 27. - 28. 11. 2010

Elaby
Elaby Gathan du Castel de la...
Arvin
Arvin White Sleepy Hollow Ranch

Výstaví sezonu v Maďarsku uzavřela dvoudenní mezinárodní výstava všech psů v Maďarsku, která proběhla o víkendu 27. - 28. 11. 2010. Po oba dni mohli návštěvníci spatřit zástupce plemene Coton de Tuléar.

V sobotu i v neděli českou republiku zastupovali hned tři cotonci, a to z chovatelských stanic Sleepy Hollow Ranch a Coton Angels from Dolce.

V sobotu 5 zástupců plemene posoudila maďarská rozhodčí, paní Ibolya Kiss. Titul BOB přidělila české feně v mezitřídě, Elaby Gathan du Castel de la Roche Aux Fees.

V neděli čtyři cotonky rozsoudil opět maďarský rozhodčí, tentokrát pan Gyula Sárközy. I on titul BOB poslal do České Republiky - tentokrát ho získal pes ve třídě šampionů, Arvin White Sleepy Hollow Ranch.

Na této výstavě cotonek Arvin White Sleepy Hollow Ranch splnil podmínky pro přiznání titulu Interšampion. Gratulujeme.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 30. 11. 2010

Rakousko2 X MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ WELLS, 4. - 5. 12. 2010

Amore
Amore Mio from the Tiffcotons

Rakouskou výstavní sezónu tradičně uzavřela dvoudenní mezinárodní výstava psů v Rakouském Wellsu, která proběhla 4. - 5. 12. 2010. Přestože čeští cotonci se ani v jeden den neukázali, přinášíme Vám od našich sousedů výsledky.

V sobotu 11 zástupců plemene Coton de Tuléar posouil norský rozhodčí, pan Espen Engh. Titul BOB přidělil rakouskému psovi v mezitřídě, Amore Mio from the Tiffcotons.

Mezi devíti cotonky, kteří se v neděli ukázali holandskému rozhodčímu, panu Hans van den Bergovi, zvítězil francouzský pes ve třídě šampionů, Cartoonland's Cantona.

Celkové výsledky z této výstavy naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 12. 12. 2010

NěmeckoNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KASSEL, 11. 12. 2010

Alechandro
Alechandro Coton Angels from Dolce

V sobotu 11. 12. 2010 proběhla v německém Kasselu Národní výstava psů všech plemen, v rámci které se předvedli i čeští cotonci.

Mezi 21 zástupci plemene Coton de Tuléar dva přijeli z České Republiky - byli to sourozenci Adeline Coton Angels from Dolce a Alechandro Coton Angels from Dolce a jeden původem Čech přijel z Polska - Elvis Reco Bohemia.

Švýcarská rozhodčí, paní Lisbeth Mach, titul BOB přidělila dánské feně ve třídě mladých, Jegums Terrific Aimee.

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 16. 12. 2010

LotyšskoKLUBOVÁ VÝSTAVA 9. FCI SKUPINY RIGA, 12. 12. 2010

Fabienne
Fabienne from Cotton Home

V neděli 12. 12. 2010 se v lotyšské Rize konala klubová výstava 9. FCI skupiny, na kterým jediným zástupcem plemene Coton de Tuléar byla původem češka Fabienne from Cotton Home.

Tak jako na minulé výstavě, i zde Fabienne zazářila, když rozhodnutím rakouské rozhodčí, paní Phyllis Poduschka Aigner, byla nejprve oceněna známkou Velmi Nadějná, a poté byla vyhlášena nejhezčím dorostencem celé výstavy, neboli BIS Puppy!!! Gratulujeme!!!

Celkové výsledky z této výstavy včetně fotogalerie naleznete zde.

© Cotonland | Výsledky výstav | 20. 12. 2010

© 2008 - 2020 Cotonland | info@cotonland.cz